XP vs. Vista

Szerző: gibdj, 2008. August 21., téma
Fórum » Szoftver
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
Hozzászólások: 390
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
roberto888 avatar
Működik a külső hangszóró és a fejhallgató is.
0
0
0
0
pomrum avatar
külső hagszóró rendessen müködik? Mert találkoztam olyannal hogy a jackdugó ajzatban lévő mikrokapcsoló nem ált vissza és ezért csak fülhalgató ment. Meg kell nézni ezt és a drivert még 1x hogy biztos jó e.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ezt most mért eléd tette?😃 Utánad írtam. És nem is 15:02-kor.😃 Na mind1.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
100% hogy működik a hangszóró???
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nem 100%. 1000%. Legalábbis amíg vista volt rajt addig szólt rendesen.BIOS-ban nem találtam semmi hangra vagy hangkártyára vonatkozó beállítást.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Funkció gombok működnek. Majd átugrok azt megnézem a BIOS-t.
0
0
0
0
pomrum avatar
Nézd meg a biost hátha ott kell bekapcsolni és lehet hogy kéne a funkció gombok drivere is, meg jól át kell nézni a hangkártya beállításokat. Mert ha jó a driver akkor kéne mennie.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Egyik ismerősömnek is van Laptopja, és nem valami erős, de annyira nem erős, hogy Home Basiccal telepítve kapta, de az is annyira lassú volt rajta, hogy inkább rádobta az XP-t. És most az a baj, hogy nem tuja használni a beépített hangszóróját. És a fenébe sem tudok rájönni, hogy mi nem működik rajta. Hangdriver volt, XP-hez is, telepítve is lett, be is van állítva h a Laptop mono hangszórójáról küldje, de semmi. Valami ötlet?
0
0
0
0
pomrum avatar
Nem csak azért van aki kényszerböl használja. Az új számítógépeket leginkább már csak vistával lehet kapni a laptopoknál meg még rosszabb a helyzet az újakat adják egy vistával telepítve, és pluszba az a trükk hogy sok gyártó már nem is készít hozzájuk xp drivert. Tehát még ha te fel is teszel hozzá xp-t akkor sem tudod használni a driverek hiánya miatt.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
A vistát ott rontották el hogy többet akartak jó gyorsan mint amit lehet. Ha kétszer vagy háromszor ennyi időt fektettek volna bele a Vista fejlesztésében akkor nem lett volna ekkora elszúrt izééé. Ha fele ennyi lenne a Vista igénye és sokkal jobban lenne megcsinálva és nem egy ilyen összecsapott izé lett volna valószínű áttértem volna én is. De mivel alapból kell neki az 1GB ram csak hogy menyjen és még egy játékot sem indítottam el azért kicsit zavaró mikor az XP 128Mb rammal 200-400Mhz-n is szépen elfutott és játszani is tudtál rajta. A legtöbb ember szerintem úgy van a Vistával hogy lehet jó meg minden de most azért hogy tudja használni dobja ki a 10.000-eket a gép tuningolásába azt még vegye meg 30-40e forintért a vistát??
0
0
0
0
roberto888 avatar
Így van. Mindenki várta, hogy hú de kafa lesz, meg h DX10. Aztán lett DX10, csak kafa helyett koppanás lett.
0
0
0
0
eleminator avatar
Bpeter91 írta:
ÉN is be szálnék ebbe a remek témába 😃
Pl én XP Sp3-at használok és eddig semmi probléma nem volt vele, a betöltés is viszonlag gyors. Én a vistát személy szerint leszavazom. Jóval magasabb az igénye (tény szebb és jobb), de most nekem az a néhány Xtra amit tartalmaz(pl DX 10), nem ér meg nekem annyit amennyit költenem kéne az alkatrészekre mint amennyit tud+ hallottam olyan szivásokat a vistával kapcsolatba hogy a Starforce-os gamek után besült<- ezt nem tom igaz e. Meg nemsokára itt a Windows 7 (->állítólag<- jobb lesz[kissebb igény]) mint a vistáé.


Ne feledjük vista-ra is azt mondták, s láss csodát a végeredmény önmagáért beszél!
0
0
0
0
Godlike91 avatar
ÉN is be szálnék ebbe a remek témába 😃
Pl én XP Sp3-at használok és eddig semmi probléma nem volt vele, a betöltés is viszonlag gyors. Én a vistát személy szerint leszavazom. Jóval magasabb az igénye (tény szebb és jobb), de most nekem az a néhány Xtra amit tartalmaz(pl DX 10), nem ér meg nekem annyit amennyit költenem kéne az alkatrészekre mint amennyit tud+ hallottam olyan szivásokat a vistával kapcsolatba hogy a Starforce-os gamek után besült<- ezt nem tom igaz e. Meg nemsokára itt a Windows 7 (->állítólag<- jobb lesz[kissebb igény]) mint a vistáé.
0
0
0
0
Galdech avatar
Ami tény, hogy a Vista gyorsabb, stabilabb és biztonságosabb rendszer. Gyorsabban futnak rajta a programok, mint XP-n.
Jó, igaz nem 8 éves operációs rendszerről van szó.

Fél éve használom a Vista Home Premium 64 bites változatot és eddig egyetlen egy szidás nem érte őt, pedig aztán tényleg dolgozom vele egész nap.
0
0
0
0
Indiana Johns avatar
Én is az XP-t támogatom, szerintem egy frankós rendszer, aki ésszerűen használja, nem nagyon csal ki belőle kékhalált. Persze volt egy haverom, aki lesz@rozta, mert neki már telepítés után sikerült elhaláloztatnia, de az nem feltétlenül az oprendszer hibája volt szvsz 😀 Kár, hogy az XP supportja 2009-ben véget ér :S Valami SP4-et tolhatnának addig 😀
0
0
0
0
pomrum avatar
Szerintem már kinőte a vista a "gyerekbetegségeit" most én is használom de én mindig azt mondom hogy a legjobb rendszer az xp.
0
0
0
0
Keratesz avatar
[color=#cc0033]Én Xp -t hásználok! Azt nem tom miért de nekem bejön! 😀[/color]
0
0
0
0
HeverAdam avatar
Nekem Windows Vista Ultimate-em van és én nagyon megvagyok elégedve vele mert van rajta DirectX 10 és sok "beépített" játék és nagyon sok funkciói vannak mint a többi részének. Megvolt nekem az XP is csak az nálam mindig csak szarakodott így ezért váltottam át másik operációs rendszerre. Ezen a rendszeren még azok a játékok is elindulnak amik XP nem indultak el.
0
0
0
0
pomrum avatar
Ez nem így van! Bármennyi ramod lehet akkor is sokat használ maga a vista. Tapasztalatom hogy ponthogy a XP alatt futnak jobban a játékok, viszont némelyik szebb a vista alatt.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Szerintem XP. Ez egyértelmű.😃
0
0
0
0
eleminator avatar
mint minden új windöggel így volt
0
0
0
0
pomrum avatar
Az xp gyakorlatban is elérte a problémamentességet, a vistánál még akadnak hibák de kinek melyik tetszik.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Én azt mondom h nézőpont kérdése. Persze én is az XP mellett állok.😀 Best oprendszer forever.:😀
0
0
0
0
terik avatar
Az [color=#ff6633]XP[/color] mindig is a jobb volt, és az is marad!😃
0
0
0
0
gibdj avatar
Én is hallok rosszakat, de azért van olyan aki az előnyeiről beszél. Hát nem tudom miben lehetne jobb az XP-nél a dx10-en kívül. Meg azért a mezei felhasználók úgyse látnak bele a "rendszerbe", csak kattingatnak, másolgatnak stb.....szóval nem hiszem hogy annyira tudják miben jó, csak a designt látják. Szóval kész érveket még nem nagyon hallottam a Vista mellett.😀 Bocs ha megbántottam valakit!😀
0
0
0
0
Vietcong avatar
Nekem is XP van és nagyon jó.A vistárol pedig sok rosszat hallotam.Nincs igazam?
0
0
0
0
ghost20 avatar
én most tettem fel a Windows Vista Home Basic-t és NAGYON JÓ 😃
a gyenge gépemen is gyorsabb mint az xp és a felteszel egy játékot akkor beleteszi egy "játékok" nevű mappába és letölti az infókat (pl. cd boritó, tipús[racing, shooter], kiadó, fejlesztő, megjelenés...)
és a frissen feltett vista felismert mindent nem kell driver-t se vga se hangkártya se semmi 😜
0
0
0
0
levente15 avatar
nekem windows xp-m van de ha letoltod hozzá a szervizcsomag 2-t akkor majdnem jobb lessz mind a vista (nem kinézet)
0
0
0
0
no avatar
(maxyking az ilyet ne ide ird (szabalyzat)amugy firssitsd fel a videokarit ) en xp-t hasznalok es azert is enm teszem fol a vistat mert nem nagyon birja a gepem +az xp-n is alig van egy jo jatek amit megbir ha vistam lenne meg doom3 se indulna na jo ez nem igaz de..nagyobb vidi kari proci stb...
0
0
0
0
sipikekukac avatar
hááát én is kiváncsiságbol tettem fel😃
de szerintem jó a Vista!!!!!Sp1 tökéletes
gyors is.....
szal....
sztem ugyanojan mind2 csak a vista szebb meg directx 10
de amugy olyan nagyszán nincs közöttük
eggyik se jobb a másiknál
van amibe jobb ez
van amibe a másik😃
szal.....
én igy látom....és gondolom....😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sztem ez agyetlen ember aki felteszi az vistát az az, aki a DX10-es játékok miatt teszi fel. Félreértés ne essék, én is Vistát használok, de én csak azért, mert megtehetem. 😆😃 másik gépen XP-van.😜
0
0
0
0
gibdj avatar
Yeti ez egy jó kérdés... Azt mondják hogy a Vistába sok hiba javítva van, amik az XP-ben voltak. Hát nem tudom, de én az XP-t nagyon régóta használom és meg vagyok elégedve. Valahogy nem tudom meggyőzni magam hogy feltegyem a Vistát, illetve azt nem tudom hogy mitől lenne jobb az XP-nél.
0
0
0
0
Yeti avatar
amúgy egy kérdés?

ki miért használja a vistát? a felülete miatt?az xpre is rá lehet rakni az areo stílust...
0
0
0
0
Yeti avatar
azt honnan vetted hogy stabilabb az xpnél a vista?
0
0
0
0
gibdj avatar
Na fellöktem az XP-t. Igazatok van, lehet hogy jobban megéri a jó öreg oprendszert használni. Vistát legfeljebb kíváncsiságból raknám fel, de most azért hogy pár napig a gépen legyen, nem éri meg a telepítés fáradozásait.😀
0
0
0
0
tooth9 avatar
Én is XP-t használok. Azért amiért Yeti 😃
0
0
0
0
Yeti avatar
xp-t használok mert nem eszi annyira a gépet 😀 a vistában van directX10, amit tudtommal nem lehet felrakni xpre, és sokkal szebb grafot kölcsönöz a játékoknak....ha vistát akarsz akkor inkább ne térj át, mindjárt ki jön a windows új része. 😃
0
0
0
0
eleminator avatar
XP-t használok! Vista gépemen nem igazán hasít így nincs fenn egyenlőre. Microsoft terméket, csak programozás és néha játék miatt használok, helyette ubuntu linux-t használok. De lassan áttérek teljesen rá, mert stabillabb a tapasztalataim alapján mint bármelyik windög, s a játékok indulását is már szinte gyerekjátékként el lehet indítani linux alol.
0
0
0
0
gibdj avatar
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció