XP vs. Vista

Szerző: gibdj, 2008. August 21., téma
Fórum » Szoftver
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
Hozzászólások: 390
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
dave500 avatar
Bpeter91 írta:
Menne a jelenlegi gépemen?
és egyáltalán megérné felrakni?

Nem neked azért nem menne mert nem dualcore a procid.Ezáltal csak 32bites.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Menne a jelenlegi gépemen?
és egyáltalán megérné felrakni?
0
0
0
0
pomrum avatar
Bpeter91 írta:
Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Mi a különbség a 32 és a 64 bites rendszer között?



Elvileg a sebbességben van a külömbség, az eszközök nem 32 hanem 64-bit adatbusz sebességen képessek kommunikálni persze csak elvben mert ez ma még annyira kiforratlan hogy nem igazán tapasztalható külömbség.
0
0
0
0
STAD avatar
én úgy tudom hogy a 64bites felismeri a 8gb ramot is mivel unokatesómnak a 4magos quad proci meg a hd4850 mellé kellett a 8 giga ram meg a 64bites vista. egyébként azt mondják h sokszor ***kodik a 64bites, nem ismer fel drivereket meg sok cuccot.
0
0
0
0
Szamp avatar
Amúgy ez jókérdés talán a 64bites több mint 4gb ramot is felismer meg egyebek. De ez se biztos. Valaki adhatna valami jó kis választ!
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Naaaa, azért valaki megmondhatná a választ
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Mi a különbség a 32 és a 64 bites rendszer között?
0
0
0
0
plakat2 avatar
köszi, csak ezt a gépet még majd most kapom meg, és azért kérek tanácsokat!
0
0
0
0
no avatar
plakat2 írta:

AMD Athlon 64 X2 6000+ dobozos

Gigabyte GA-M56S-S3

Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz

Hitachi 500GB 16MB SATA2

Gigabyte 4670 1GB DDR3

Ezen szerintetek, menne gyorsan a Vista????



hát lehet h jógéped és megyrajta minden de vista biztos h levesz egy kicsit az erejéből😕
0
0
0
0
Szamp avatar
plakat2 írta:

AMD Athlon 64 X2 6000+ dobozos

Gigabyte GA-M56S-S3

Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz

Hitachi 500GB 16MB SATA2

Gigabyte 4670 1GB DDR3

Ezen szerintetek, menne gyorsan a Vista????


Mennie kéne de a te helyedben én maradnék az xp-nél.
0
0
0
0
plakat2 avatar

AMD Athlon 64 X2 6000+ dobozos

Gigabyte GA-M56S-S3

Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz

Hitachi 500GB 16MB SATA2

Gigabyte 4670 1GB DDR3

Ezen szerintetek, menne gyorsan a Vista????
0
0
0
0
Szamp avatar
Én is xp-s vagyok és az is maradok jó ideig!
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Skinny írta:
most még XP-s vagyokB)


Maradj is az. Olvasd el a kommentet ha még nem tetted volna meg 😃 Mindenki inkább az XP-nél maradt 😃:Ð
0
0
0
0
no avatar
most még XP-s vagyokB)
0
0
0
0
dave500 avatar
Ha van sok RAM-od akkor annyira nem gond h sokat eszik, de ha lassú az már baj!!
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
dave500 írta:
ScooterRicsi írta:
A Windows 7 az nagyon jó lesz. 32 illetve 64 bites lesz és felismeri a 4 GB Ramot. Ha kijön végre akkor tuti hogy átváltok rá 😃:Ð

A 64bites XP és a 64Bites Vista is fölismeri a 4GB ramot, nem cska WIN7😃


Azok is csak vista az nem jó, sokat eszik a memóriából és lassúak. Az előző kommentemben benne is van miért nem ajánlom a vistát.
0
0
0
0
dave500 avatar
ScooterRicsi írta:
A Windows 7 az nagyon jó lesz. 32 illetve 64 bites lesz és felismeri a 4 GB Ramot. Ha kijön végre akkor tuti hogy átváltok rá 😃:Ð

A 64bites XP és a 64Bites Vista is fölismeri a 4GB ramot, nem cska WIN7😃
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Lizard írta:
ScooterRicsi írta:
Lizard írta:
ScooterRicsi írta:
Lizard írta:
Hali!

az lenne a kérdésem hogy a 64 bites XP sem ismeri fel alapból a raid vezérlőt ill. a sata-s vinyókat? jha és érdemes feltenni a 32 bites helyett vagy várjam meg míg kijön a windows 7?Vistát semmiképpen nem akarok!


Szerintem várd ki a Windows 7-et. A többihez nem nagyon értek ezért sem írok semmit. Valamelyik hozzáértő többet tud mint én :Ð

Lehet hogy hülyeséget írok de nem kaptál a raid vezérlőhöz valami install cd-t?


de de kaptam, azzal semmi gond nincs, csak a 32bites xp nem ismeri fel és külön kell neki beadagolni flopyn ami nincsen a gépemben😀 vagy van egy program amivel be lehet építeni az xp telepítőjébe csak az meg nem igazán bombabiztos szóval ezért kérdeztem!
de amúgy inkább igen várok a w7-re😀, nagyon fog ütni!


Hát azt fog is. Sajnos nekem Vistam van és nem vagyok vele megelégedve. Alapban 768 MB-ot zabál a memóriámból. Nagyon fogok örülni a Windows 7-nek ha kijön. 😃:Ð


hát igen én ezért inkább fel sem tettem, nem igazán hallottam jókat róla!és amúgy azt tudod hogy kb mikor jön majd ki az új windows?


Azt még sajnos nem tudom, de vannak jó hírek is.
Nem kell teljes értékű Windows 7-et vásárolni majd a Windows XP tulajoknak sem, pedig korábban felröppentek pletykák erről szóltak, sőt még a New York Times egyik cikkében is megemlítették. Sokan utálják a Windows Vistát a játékokban nyújtott teljesítménye miatt, és inkább XP-pártiak maradtak. Mások egész egyszerűen azért nem kedvelik, mert lassúnak, tohonyának tartják. Az eladási adatok egyértelműen azt mutatták: Vista nem aratott átütő sikert, sokan maradtak az XP-nél.

Éppen ezért elég nagy felháborodást keltettek azok a szóbeszédek, amelyek szerint XP-ről nem lehet majd frissíteni, hanem teljes értékű operációs rendszert kell venni. Egy hivatalos Microsoft-nyilatkozat szerint azonban a frissítés mégis lehetséges lesz az XP-seknek is, tehát nekik sem kell többet költeniük, ha az új rendszert meg akarják venni. A különbség technikai jellegű: XP esetében egy teljesen „tiszta installálást” kell elvégezni, tehát nem lehet ezt a Windowsból megtenni, hanem a számítógép indításakor, a régi operációs rendszert letörölve tudjuk csak feltenni majd a Windows 7-et.

De még utána nézek hátha van valami infó a megjelenésről 😃
0
0
0
0
Lizard avatar
ScooterRicsi írta:
Lizard írta:
ScooterRicsi írta:
Lizard írta:
Hali!

az lenne a kérdésem hogy a 64 bites XP sem ismeri fel alapból a raid vezérlőt ill. a sata-s vinyókat? jha és érdemes feltenni a 32 bites helyett vagy várjam meg míg kijön a windows 7?Vistát semmiképpen nem akarok!


Szerintem várd ki a Windows 7-et. A többihez nem nagyon értek ezért sem írok semmit. Valamelyik hozzáértő többet tud mint én :Ð

Lehet hogy hülyeséget írok de nem kaptál a raid vezérlőhöz valami install cd-t?


de de kaptam, azzal semmi gond nincs, csak a 32bites xp nem ismeri fel és külön kell neki beadagolni flopyn ami nincsen a gépemben😀 vagy van egy program amivel be lehet építeni az xp telepítőjébe csak az meg nem igazán bombabiztos szóval ezért kérdeztem!
de amúgy inkább igen várok a w7-re😀, nagyon fog ütni!


Hát azt fog is. Sajnos nekem Vistam van és nem vagyok vele megelégedve. Alapban 768 MB-ot zabál a memóriámból. Nagyon fogok örülni a Windows 7-nek ha kijön. 😃:Ð


hát igen én ezért inkább fel sem tettem, nem igazán hallottam jókat róla!és amúgy azt tudod hogy kb mikor jön majd ki az új windows?
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Lizard írta:
ScooterRicsi írta:
Lizard írta:
Hali!

az lenne a kérdésem hogy a 64 bites XP sem ismeri fel alapból a raid vezérlőt ill. a sata-s vinyókat? jha és érdemes feltenni a 32 bites helyett vagy várjam meg míg kijön a windows 7?Vistát semmiképpen nem akarok!


Szerintem várd ki a Windows 7-et. A többihez nem nagyon értek ezért sem írok semmit. Valamelyik hozzáértő többet tud mint én :Ð

Lehet hogy hülyeséget írok de nem kaptál a raid vezérlőhöz valami install cd-t?


de de kaptam, azzal semmi gond nincs, csak a 32bites xp nem ismeri fel és külön kell neki beadagolni flopyn ami nincsen a gépemben😀 vagy van egy program amivel be lehet építeni az xp telepítőjébe csak az meg nem igazán bombabiztos szóval ezért kérdeztem!
de amúgy inkább igen várok a w7-re😀, nagyon fog ütni!


Hát azt fog is. Sajnos nekem Vistam van és nem vagyok vele megelégedve. Alapban 768 MB-ot zabál a memóriámból. Nagyon fogok örülni a Windows 7-nek ha kijön. 😃:Ð
0
0
0
0
Lizard avatar
ScooterRicsi írta:
Lizard írta:
Hali!

az lenne a kérdésem hogy a 64 bites XP sem ismeri fel alapból a raid vezérlőt ill. a sata-s vinyókat? jha és érdemes feltenni a 32 bites helyett vagy várjam meg míg kijön a windows 7?Vistát semmiképpen nem akarok!


Szerintem várd ki a Windows 7-et. A többihez nem nagyon értek ezért sem írok semmit. Valamelyik hozzáértő többet tud mint én :Ð

Lehet hogy hülyeséget írok de nem kaptál a raid vezérlőhöz valami install cd-t?


de de kaptam, azzal semmi gond nincs, csak a 32bites xp nem ismeri fel és külön kell neki beadagolni flopyn ami nincsen a gépemben😀 vagy van egy program amivel be lehet építeni az xp telepítőjébe csak az meg nem igazán bombabiztos szóval ezért kérdeztem!
de amúgy inkább igen várok a w7-re😀, nagyon fog ütni!
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Lizard írta:
Hali!

az lenne a kérdésem hogy a 64 bites XP sem ismeri fel alapból a raid vezérlőt ill. a sata-s vinyókat? jha és érdemes feltenni a 32 bites helyett vagy várjam meg míg kijön a windows 7?Vistát semmiképpen nem akarok!


Szerintem várd ki a Windows 7-et. A többihez nem nagyon értek ezért sem írok semmit. Valamelyik hozzáértő többet tud mint én :Ð

Lehet hogy hülyeséget írok de nem kaptál a raid vezérlőhöz valami install cd-t?
0
0
0
0
Lizard avatar
Hali!

az lenne a kérdésem hogy a 64 bites XP sem ismeri fel alapból a raid vezérlőt ill. a sata-s vinyókat? jha és érdemes feltenni a 32 bites helyett vagy várjam meg míg kijön a windows 7?Vistát semmiképpen nem akarok!
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Szerintem mindenki mert a Vista nagyon sokat fogyaszt memóriából.
Vista: 512,768 illetve 1024 mb memóriát zabál "típustól" függően.
A Windows 7 Maximum 512 Mb-ot. És ez nagyon jól hangzik 😀
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
A Windows 7 az nagyon jó lesz. 32 illetve 64 bites lesz és felismeri a 4 GB Ramot. Ha kijön végre akkor tuti hogy átváltok rá 😃:Ð
0
0
0
0
dave500 avatar
Talán a Windows 7-jobb lesz!
0
0
0
0
mtrelax avatar
szerintem a vista csak azért dobták piacra, h "ne érje szó a ház elejét". Dobtak egy félkész win-t oszt töröld szemed szád, amúgy tényleg elég komolytalanra sikerült
0
0
0
0
dave500 avatar
Jaja Én is így vagyok ezzel!
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Őszintén az lenne a legegyszerűbb ha az XP-t fejlesztenék tovább (legalább is sztem). És miközben ezt teszik szánnának időt arra is hogy egy rendes operációs rendszert dobjanak össze.
0
0
0
0
mtrelax avatar
amúgy a haverom már nyúzza az irodájában egy ideje a vista 64bitest és ha neki jól bejön (még azért várok) akkor én is felteszem. Persze ha elfut az enyémen😀
0
0
0
0
tomtiraz avatar
igazad van az emberek nagyrésze köztük én is nem szeretjük a változást,először mindig a negativumokat látjuk,de miután beválik az új utána nem értjük azt aki nem mer változtatni.az ember már csak ilyen.nem mellesleg a vistának még kell idő a kiforráshoz
0
0
0
0
mtrelax avatar
emlékezzetek csak vissza, minden oprendszer váltáskor ugyanígy vélekedett mindenki, "nekem nem kell xp a win98sehun a legjobb", most eltelt 8 év,s "nekem nem kell vista xp a legjobb, eltelik még egy kis idő és majd az se lesz jó mert bevált a vista...
0
0
0
0
dave500 avatar
DX miatt nem éri meg! Rengeteget lassít. Szerintem ne rakd föl, nekem ez a véleményem, de a te döntésed😉
0
0
0
0
Bazsa94 avatar
szerintetek felrakjam a vistát?főleg a dx10 vonz de a procim nem egy erőmű...
0
0
0
0
demi3223 avatar
Sztem a nagy része nem túl jól vagy nem a proci miatt.De ha nincs rá kereted akkor próbálkozz nyugodtan.
0
0
0
0
dave500 avatar
A processzor elég gyengusz a mai játékoknak! Nem hiszem, hogy jól mennének, de mennének!

De ez nem ide illik!
0
0
0
0
eleminator avatar
4gb Összesen, hogy pontos legyek, s a videókarival együtt, mondjuk ilyen arányokban: 3,5Gb rendszer-512 Mb VGA; 3Gb rendszer 1 GB VGA
0
0
0
0
Timba avatar
Köszi akkor most már tudom hogy felesleges lenne memóriát cserélnem😕
0
0
0
0
demi3223 avatar
3.25
Egyébként én úgy tudom.
0
0
0
0
Timba avatar
Sziasztok!

Az igaz hogy a 32bites xp és vista csak max 3Gb ramot ismer fel a vgát is bele értve??
0
0
0
0
no avatar
és nem lesznek lassabbak a játékok?
0
0
0
0
eleminator avatar
Amelyik már DX10-es támogatású, illő Vista-t használni
0
0
0
0
no avatar
játékhoz melyiket használjam?
főleg újabb játékokkal játszom(ac, fc2, crysis)
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nem tudja valaki h az xp és a vista összeférhetetlen e?
Mert nekem nem műkszik együtt.THX
0
0
0
0
demi3223 avatar
Nekem vistán egy hónap alatt semmi vírus.Sztem csak egy jó vírusvédelem kell hozzá.Pl.:avast
0
0
0
0
zolko666 avatar
helló nekem is xp van fenn már sok éve nekem tökéletesen bevált de gondolkozdam azon hogy lekéne cserélnem vistára és egyik haver mondta hogy ne cseréljem mert szar a tűzfala és hamar elkapom a vírusokat
igaz ez?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
xp a nyerő nem igényel sok helyet bár a vista jobban néz ki de inkább maradok az xp-nél
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció