XP vs. Vista

Szerző: gibdj, 2008. August 21., téma
Fórum » Szoftver
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
Hozzászólások: 390
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kovi avatar
na csak elmondom, a nevében ott van hogy x86 az azt jelenti hogy 32 bites, ha az lenne hogy x64 akkor meg 64 bites lenne😀
0
0
0
0
kovi avatar
az sp1 az csak a frissítés nem az utal arra hogy hány bites rendszerhez való
0
0
0
0
no avatar
😆
Én nem taléltam leírásban...
A telepítőre meg rá volt írva, hogy beépített SP1, úgyhogy...
😆
0
0
0
0
kovi avatar
dave500, elmondhatom neki😆
0
0
0
0
dave500 avatar
Nincsmit, titok😀 Nem nem veszik el semmi! am meg onnan tudtam h tudtam😆
0
0
0
0
no avatar
Köszi szépen!
Amúgy honnan tudtad? 😀
Jah, meg a pack telepítésével nem vesznek el a cuccok, tehát nem olyan, mint ha oprendszert telepítenék?
0
0
0
0
no avatar
Akkor a második támogatja a 32 bitet?
Mert akkor egyértelműen azt töltöm, mivel magyar nyelvű...
0
0
0
0
dave500 avatar
zbence írta:
Na most egy kérdésem lenne Vistával kapcsolatban...
Na szóval van ez a kékhalál incidens... 😀
Megkerestem a Windowsal a megoldást a problémára, azt írta, hogy töltsem le a Service Pack 1-et...
Meg is csinálnám, de nem tudom, hogy melyiket töltsem le.

Elvileg ez van 32 bites Op. rendszerhez, ami nekem is van:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=B0C7136D-5EBB-413B-89C9-CB3D06D12674&displaylang=en

Ez egy angol verzió...

Ezt én találtam, ugyan annak tűnik, csak magyarul is:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=f559842a-9c9b-4579-b64a-09146a0ba746


Nem tudom, hogy a második linkben feltüntetett letöltés kompatibilis-e a 32 bittel, mivel ez, sem az nincs odaírva, hogy 64 bites lenne...

32bit!
0
0
0
0
no avatar
Ez most egy válasz nekem? 😆
0
0
0
0
no avatar
vistahoz minimum kell 1 giga ram meg 30 giga szabadhely rendszerhez
0
0
0
0
no avatar
Na most egy kérdésem lenne Vistával kapcsolatban...
Na szóval van ez a kékhalál incidens... 😀
Megkerestem a Windowsal a megoldást a problémára, azt írta, hogy töltsem le a Service Pack 1-et...
Meg is csinálnám, de nem tudom, hogy melyiket töltsem le.

Elvileg ez van 32 bites Op. rendszerhez, ami nekem is van:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=B0C7136D-5EBB-413B-89C9-CB3D06D12674&displaylang=en

Ez egy angol verzió...

Ezt én találtam, ugyan annak tűnik, csak magyarul is:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=f559842a-9c9b-4579-b64a-09146a0ba746


Nem tudom, hogy a második linkben feltüntetett letöltés kompatibilis-e a 32 bittel, mivel ez, sem az nincs odaírva, hogy 64 bites lenne...
0
0
0
0
no avatar
Nah, emberek túlvagyok egy félnapos szenvedésen, köszönhetően a kis projektemnek...
Miután feltelepült a Vista, valami véletlen egybeesés következtében elromlott az integrált hálókártyám...
Azthidtem agyvérzést kapok...
Megvettem az újat, ezzel is szórakoztam 3 órát, és jeeeee, működik! 😀
0
0
0
0
mtrelax avatar
hampi írta:
Aki tesztelte szerinte melyik a jobb WINDOWS 7 vagy WINDOWS XP


Én már majd egy hónapja használom és nagyon bejön, egyszer fagyott meg mert nem szerette amit művelekvele (rakás proggy 1*re+torrent,) és amikor kiléptem a fear-ból meghalt picit. De Xp-t én már nem rakom vissza csak ha feltétlen szükségessé válik! Röviden ennyi.
0
0
0
0
zelcsi avatar
szerintem a 7-es jobb lesz,csak még kiforratlan!
0
0
0
0
kovi avatar
ja valami olyasmi de ha belegondolsz így nekik ez jobb mert bevételt is jelent hogy gyakorlatilag kidobnak egy felturbózott vistát más néven, meg csak ezzel tudják bevezetni a dx11-t, különben ha írtak volna neki egy kiegészítést vagy valami ilyesmit hogy a vistán menjen a dx11 akkor megnyílik az út a hackerek elött hogy megcsinálják ugyanezt csak éppen az xp-nél
0
0
0
0
mtrelax avatar
olyasmi lehet mint régen a win95 és win98. mert a 98 egy minden "extrával és javítással" ellátott 95 volt.
0
0
0
0
kovi avatar
igazából csak azé adják ki a 7-est hogy ezzel be bírják vezetni egyúttal a DX11-t
0
0
0
0
Bazsa94 avatar
szerintem a vistával annyi a gond mint az xp-vel még a sp 1 kiadása előtt.az xp már kiforrt rendesen...a 7es windows a vista javítása-mármint én ezt hallottam.hogy nem lesz olyan nagy a különbség.
0
0
0
0
no avatar
Mindegy én most már kezdek telepíteni...
Majd ha nem jó és eszi a gépem, akkor visszarakom az XP-t...
0
0
0
0
dave500 avatar
Ezaz. Be kell látnunk a vista nagyon kaka!
A Windows 7 elött szép jövő állhat!
-10-15 perc egy rendszer install? az azért nem kevés.
Nekem az XP-t rakja dél óráig!(Pedig annyira nincs rosz gépem!)
-A skin nekem nagyon tetszik!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Mer Mért ne lenne? Salker Clear Sky tud 10.1-et.
0
0
0
0
Szamp avatar
dave500 írta:
😃 Van ilyen de gyerekek, minek legyen Dx10.1? Inkább legyen DX11 nem?

Jól beszélsz ember.

Én biztos nem rakom fel a vistat inkább megvarom a 7est!
0
0
0
0
dave500 avatar
😃 Van ilyen de gyerekek, minek legyen Dx10.1? Inkább legyen DX11 nem?
0
0
0
0
no avatar
Ja, olvasgattam róla!
Nem tudom miért írtam 10.1-et mikor tudom, hogy nincs! 😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
és sajnos nem is biztos hogy lesz DX10.1-es játék!
0
0
0
0
no avatar
Ja, tényleg, hát akkor DX 10-esekkel...
Hmmm, nem tudom, elég nagy munka lenne nekem ebben+még a mostani feltelepített játékaim is elvesznének...
Nem 100%, hogy megéri ez nekem! 😃
0
0
0
0
dave500 avatar
DX10.1 játékokkal biztosan nem, mert nincsen,........ még!
De am elég a 2GB ram. De ezt sztem te döntsd el!
0
0
0
0
no avatar
Szerintetek váltsak Vista-ra?
Így kellene vennem még 1GB RAMot, de legalább tudnék DX 10.1-el játszani...
Meg a Vista-tól nem fog csökkenni a vas teljesítménye?
Úgyértem a karim nem lesz gyengécske a Vista alatt?
0
0
0
0
McQuint avatar
én azt hallotam, hogy a dx10 csak gyorsabb. Vannak játékok amik dx10-re készültek, igaz több fps-sel futnak, dx9-en sokkal szebb és részletesebb a grafika.
0
0
0
0
kovi avatar
Valaki tudna mondani 1 olyan oldalt a hol le lehet tölteni a windows xp sp2 vagy sp3 64 bit-s verzióját magyarul.
0
0
0
0
mtrelax avatar
nálam és a bátyámnál a blade edition sokat fagyott, de asszonynak bejött nála jól fut, én legutóbb a Daytona 2008 Final-t használtam, na az fajin!😀
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Hát nekem a Vistarol az a véleményem hogy nem nagyon jó
Nagyonnagy az igénye föleg ez az 1 gond,a régebbi játékok azért nem ugy mennek rajta mint az XP-n
Mondjuk 1 DX10 jóljönne de azmár a legkevesebb szal 10 ideig maradok az XP nél jah 1 ebkent Blade Edition van a gépemen.
Mi a véleményetek róla?
0
0
0
0
Godlike91 avatar
A Driect X10 cselt én már kipróbáltam, annyit értünk el vele hogy a COD4 (csak ez volt fent) kb 15FPS javulást ért el, egy Intel P4 3.0Ghz-n 2,5GB rammal és egy HD2600XT 256mb AGP-s karival. A D😆iag szerint még mindig DX 9 volt fent. De nem tom, lehet ennek a trükkös DX hatását éreztünk. Én nem mertem kipróbálni 1rész nincs DX10-es karim, másrészt meg én nem merek kipróbálni ilyen blankolt szoftvereket
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ezrről a DirectX10 cselről én is hallottam és egyetértek hogy a vistanak csak a kinézete jó de szinte használhatatlan
0
0
0
0
Ryder avatar
Nos, gondolom most megosztom veletek a tapasztalataimat, a Vistaval és az XP-vel kapcsolatban.

Fater vett egy laptopot Vista Home Premium van rajta (csak amig lejár a garancia😃😃😉 és egy vihar hazavágta a gépem amint XP volt, igy aztán nem maradt más csak Vista (nyári vakációba mit lehet csinálni, hát persze, hogy kockulni).

A Vista nekem sokkal kevésbé jön be mint az XP, ami nagyon idegesitett, hogy minden 5-ik másolásnál, és minden telepitésnál rákérdezett, hogy biztos akarom (admin jogkör). A legjobb az volt benne amikor egy FF-el leszedett program telepitésére háromszor kérdezett rá. Na én ettől kezdtem el a falnak rohanni. ez a rákérdezősdi még nem lett volna olyan rossz, de mindig elsötétiti a képet, meg zajong is.
Sok program nem kompatibilis vele, lassan már faterom is csúnyán néz rá.

Az XP Professional viszont nagyon jó! Nem mondhatnám, hogy szép (a Vista szebb) de ez csak a csomagolás. szerintem az XP még ma is megállja a helyét, viszont a DirectX10 a Vistaval van, de valahol olvastam, hogy cselezel egy kicsit és rá lehet a 10-es DirectX-et az XP-re is tenni.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Bár belegondolva inkább később adják ki a Windows 7-et mint hogy megint egy "összecsapott" operációs rendszert kapjunk.
0
0
0
0
no avatar
nekem most vista van, de vissza fog kerülni a jól megszokott xp😃
0
0
0
0
mtrelax avatar
jó volna minél hamarabb, az se érdekelne, ha nincs magyarul, nekem még mindig bejön, s nem is akarom visszarakni az xp-t amíg nem muszáj
0
0
0
0
dave500 avatar
Én úgy tudom Decemberben jön ki... majd meglátjuk
0
0
0
0
Godlike91 avatar
Én úgy olvastam valahol hogy Szeptemberben jelenik meg és nem 2010-ben. De ez nem biztos.
0
0
0
0
mtrelax avatar
DavidGuetta87 írta:
2010-ben Windows 7 ^^

2010?? én már most meg vagyok vele elégedve! igaz csak béta, de már jobban tetszik mint a vista. tényleg 2010 ben lesz teljes?
0
0
0
0
dave500 avatar
Igen. Én amondó vagyok, hogy várd meg a Windwos 7-et. a Vista nem sikerült jól.
0
0
0
0
Godlike91 avatar
dave500 írta:
Bpeter91 írta:
Menne a jelenlegi gépemen?
és egyáltalán megérné felrakni?

Nem neked azért nem menne mert nem dualcore a procid.Ezáltal csak 32bites.


Ennyire igényes lenne egy 64bites rendszer még az XP esetében is??
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Na.
Ehhez a témához csak annyit fűznék hozzá hogy XP XP XP!!!
Már annyiszor hallottam szakemberektől barátoktól hogy a vista nagyon legyengíti a géped teljesítményét és a játékoknak is nagyobb lesz a rendszerkövetelményük.
Ja és még olyat is hallottam hogy a vista kicsit lelassítja a wifit a laptopokon.
0
0
0
0
no avatar
Vista SP1-et és XP SP2-őt használok. Vistan a DX10-es gamek, Xp-n meg a 9-esek. Vistan sokkal jobb eredményt kapok PC MARK-ban a vga-mra és a rendszeremre mint XP-n. XP-n pedig nemsokkal jobb a RAM, HDD, CPU...
0
0
0
0
Zeus01 avatar
NEKEM FENN VOLT AZ ULTIMATE VISTA X64 ÉS NAGYON ELÉGEDETT VOLTAM VELE AZ XP IS NAGYON FAJA NEKEM MIND A 2 Ő TETSZIK ENNEK ELLENÉRE A 32 BITES ULTIMATE-ET HASZNÁLOM MOST MERT A 64 BITES RENDSZEREM MEGHALT
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció