XP vs. Vista

Szerző: gibdj, 2008. August 21., téma
Fórum » Szoftver
Hello!
Gondoltam megnyitom ezt a témát, leginkább kíváncsiságból. Mindenki leírhatja hogy milyen oprendszert használ, és hogy miért. Szívesen várok érveket és ellenérveket az XP vagy Vista mellett/ellen.
Én még nem használtam Vistát csak XP-t, ezért kíváncsi vagyok hogy megéri-e az új oprendszer. Tudom hogy sokat "eszik" a Vista a gépből, kérdés hogy marad e elég kakaó a játékoknak, programoknak?!
(Tudom hogy egyik 32 bites oprendszer sem használ 4Gb memóriát, szóval ezekre nem kell kitérni....amúgy elég gáz hogy az ember hiába vesz 4 gigát....)
Hozzászólások: 390
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Feki1991 avatar
Nekem abszolút semmi gondom nem volt a Vistával főleg SP2-vel, tökéletesen futott, panaszra semmi ok. Igaz a 7essel még kevesebb gond van. 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
XP vs Vista===> XP, bár ha továbbakarunk lépni WIN7
A mai DX11-es karikat, a többi nem tudja kihasználni, akkor minek. Egyre több ember tér át Windows7-re, aki teheti tegye ugyan ezt, én azt mondom.
De Vistára senki se, sokan panaszkodnak, hogy instabil lett, bár nem tudom, sose volt, de ismerőseim, barátaim, tönkretettek 1-2 gépházat miatta.😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
noPublicFG írta:
Zeratul18 írta:
Én még mindíg XP párti vagyok... és ki mondta, hogy a Dx 10 nem megy fel XPre? Én a vidkarim miatt Dx 11-et használok rajta...
Az XP még mindig stabil (Főleg a kevésbé legális EE-k /készül a sajátom/) és megbízható. A Vista egy vakvágány volt... a 7-ben pedíg nemes egyszerűséggel nem bízom... Inkább Ubi (ubuntu). Csak játékokhoz meg csak Win kompatibilis pogrgamoknál Bootolok XPvel.

XP-n Dx11-et? nah azt hogy oldottad meg? 😜


A 10est elhiszem mivel Nekem is volt fenn DX10-em XP-n ([LINK]) de a 11esről csak ennyit [LINK]
(kell egy kis angol tudás)
0
0
0
0
dennis63 avatar
szerintem az XP jobb mint a Vista mert az XP-nek kisebb gép is elég,ami nekem van 😞😞
0
0
0
0
noPublicFG avatar
Zeratul18 írta:
Én még mindíg XP párti vagyok... és ki mondta, hogy a Dx 10 nem megy fel XPre? Én a vidkarim miatt Dx 11-et használok rajta...
Az XP még mindig stabil (Főleg a kevésbé legális EE-k /készül a sajátom/) és megbízható. A Vista egy vakvágány volt... a 7-ben pedíg nemes egyszerűséggel nem bízom... Inkább Ubi (ubuntu). Csak játékokhoz meg csak Win kompatibilis pogrgamoknál Bootolok XPvel.

XP-n Dx11-et? nah azt hogy oldottad meg? 😜
0
0
0
0
toopa avatar
Norby929 írta:
Én win7-et raknék fel csak a hardvereim nem támogatják 😞 és már unom az xp-t szal csak vistám lehet max

A te gépedre nyugodtan tedd fel a win7-et.
0
0
0
0
Norby929 avatar
Én win7-et raknék fel csak a hardvereim nem támogatják 😞 és már unom az xp-t szal csak vistám lehet max
0
0
0
0
no avatar
A Vista az naon nm jó! 😆 Zabálja a RAM-ot!
Ha választani kell akk inkább XP vagy WIn7! 😆
0
0
0
0
Zeratul18 avatar
Én még mindíg XP párti vagyok... és ki mondta, hogy a Dx 10 nem megy fel XPre? Én a vidkarim miatt Dx 11-et használok rajta...
Az XP még mindig stabil (Főleg a kevésbé legális EE-k /készül a sajátom/) és megbízható. A Vista egy vakvágány volt... a 7-ben pedíg nemes egyszerűséggel nem bízom... Inkább Ubi (ubuntu). Csak játékokhoz meg csak Win kompatibilis pogrgamoknál Bootolok XPvel.
0
0
0
0
no avatar
nekem a Vista hogy futna? ja és még annyi hogy akkor minden játéknak erősebb vas kell?
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
kb igazad van,sokkal gyorsabb
0
0
0
0
planbmokus avatar
bigdave174 írta:
Hey hey XP nem kalap!nagyon is király!Windows7-nek még annyi kompatibilitis hibája van!EzéRt sem használom most!
Am. Vista tényleg szemét!


Milyen Windows 7 kompatibilitási problémákról tudsz?
Csak mert én nagyon kevésről és már egy éve használom....
Ha van 2 giga ramod, akkor nyugodtan tedd fel, 5 másodperccel lassabb mint az XP betöltéskor, de utána minden másban jóval gyorsabb!
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Most ez géptől függ.....Ha kicsi a géped a vistához akk egyértelműen XP,de viszont ha BŐVEN megfelel a követelményeknek pl 4 gb rammal már játszani is lehet vele rendesen,akkor természetesen vista mivel dx 10 van benne meg sok ujdonság az xp seknek.... De vszont akk már Win7 😆
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Vista az egy nagy darab fos.. lassú minden baja van hamar vírust kap és annak akkor anyi 😃
XP egy picivel jobb de az is már a WIN 7 mellet egy nagy darab szar, már kiment a divatból 😃
0
0
0
0
R0x0r avatar
Vista az úgy fos ahogy van! Az egész annyira átgondolatlan, az XP se tökéletes de hát csak emberek készítették de még úgyis jobb mint a Vista!
0
0
0
0
udvary avatar
Vista mert szebb 😃😃
Amúgy azért használom, mert a 32 bites rendszerek címtartománya szűk, és mivel 4 giga RAM-om van, az XP csak 3 at látna, és a fene se akarja a memória 1/4ét elveszteni.
De a játékok indítása néha...Idegesítő!
De van egy olyan is, hogy sokkal stabilabb, mint az XP.
Azt 1 évente max ujra kellett telepíteni, ezt meg már nem raktam újra 1,5 éve és tökéletes (sose lesz😞 ) , de elmegy mostanában
0
0
0
0
bigdave174 avatar
áááá nem!VISTA nagyon sok RAM-ot zabál!Még azért Windows 7 is kéri a magáét, szal én inkább maradok egy ideig XP-nél 2 giga RAM-mal meg a 9800-asommal!Úgyis játékra használom a game-et! (MAFIA 2 miatt vettem 😆 MAFIA2 FOREVER!)
0
0
0
0
bigdave174 avatar
Hey hey XP nem kalap!nagyon is király!Windows7-nek még annyi kompatibilitis hibája van!EzéRt sem használom most!
Am. Vista tényleg szemét!
0
0
0
0
Nyilas Misi avatar
Én is Win 7-et használok. Jó kis rendszer!😎 Nekem az Aero jön be nagyon.
0
0
0
0
Devis avatar
vista az egy kalap sz*r...microsoft egyik nagy mélyrepülése volt... ink win98 mint vista 😆
0
0
0
0
Hitoshi avatar
sorry (XP vs Win 7 ) inkább xp mint vista az tuti
0
0
0
0
Devis avatar
xp... jóvan win 7 -et most sztem ne hozzuk ide... kb 8 év van a kettő között szal persze h lassabb...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hát nem tudom mit gondoljak az xp-ről 😕 feltettem a win 7-et utána az xp-t és azt tapasztaltam hogy olyan szar lassú az xp hogy ott haltam meg 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen, szóval az xp a nyerő a 2 közül!!😀
0
0
0
0
aknakukac avatar
Ha vistát tennék fel akkor minden játéknak 2X akkora gép kéne!!!
0
0
0
0
pyrokar852 avatar
Én úgy vagyok vele hogy 3 giga ramig xp, 3giga ram fölött meg Win 7
0
0
0
0
marko0095 avatar
én is Vistát volt 7 is nagyjából ugyanaz minden ami benne van pl:élményindex a kinézet hasonló nem tudom mért fikázzátok a vistát és mért olyan jó a 7??Nekem naggyjából ugyanaz nem kell szarozni a Vistát mert ugyanolyan jó mint a 7😉😜
0
0
0
0
enkutz avatar
Én vistat használok,de csak azért mert nincs más 😆
0
0
0
0
gabi86 avatar
érdemes a win 7 méltó utód az xpnek
0
0
0
0
sagesz93 avatar
A vista és a win7 ugyanarra a kernelre épül, csak a vistánál még nem volt kiforrott, szerencsére a win7-t elég faján megcsinálták, ezért jó lett nagyon.
Az xp meg nyers erőt jelenti, mivel nem eszi meg a gépet.
Igaz a win7 se annyira.
0
0
0
0
Adam996 avatar
szetem a win7 a legjobb én neke most xp professional sp3-van de már nem sokáig mert át fogok váltani windows7 ultimate 32bitre 😃
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
a Win 7 et nem veri,a vista az 1 kalap szar
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A vistát veri de a win 7 et soha
0
0
0
0
super88 avatar
xp veri a vistát is meg a win 7 tet is!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ha a kettő közül kell választani XP, de a Vista-nál még a Win98 is jobb!!
0
0
0
0
gara66 avatar
sose volt vistám!bnőmnek az van és kb olyan mint egy elromlott win7😆(lassú)
0
0
0
0
@insane666 avatar
Én windows 7-et és XP-t használok. De vistát soha se 😆
0
0
0
0
Zeratul18 avatar
IKSZ-PÉ!
A vista egy félkész próbálkozás volt. Mint annó a Millennium az XP előtt. A kérdésre egyértelműen XP!
0
0
0
0
no avatar
Win7 láw

(amugy a kérdésre VISTA )
0
0
0
0
Yeti96 avatar
inkább XP!
láttam én már minden félét Win2000-től SuSe Linux-ig Win7-tel együtt de akkor a világ legjobb oprendszere az xp!
0
0
0
0
no avatar
az miért van hogy a vistán több óráig tart a töredezettségmentesítés? az xp megcsinálja kb 20 perc alatt
0
0
0
0
Bewy avatar
de van sp2es magyar nyelven...nekem már elég hosszú ideje fent van és azt hallottam hogy már automatikus letöltésben is benne van...
0
0
0
0
wnorbert85 avatar
Már fent van pár helyen.
PL. : [LINK]
0
0
0
0
no avatar
nem tudjátok hog mikor jön ki a vista sp2 magyar nyelven?
0
0
0
0
Ducky avatar
Hogyha jó gép van alatta, meg nem irodai munkára használjuk akkor VISTA. A DirectX 10.1 miatt is, mert XP-n nem megy. Én a VISTA pártján vagyok! Bár lehet, hogy a Windows 7 magyar és egyben teljes verziója nagyobb siker lesz a mikrofos számára.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció