Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Van Helsing 25 avatar
igen minden működik a cpu a vga a ramok a hdd is egyszerüen csak nemcsinál semmi a lap
0
0
0
0
szulha avatar
Van Helsing 25: VGA biztosan jó?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
rákötném ha tudnám hogy hol van

én csak azt nem értem amikor elraktam mert vettem ujat meg jo volt kb 2 ev telt el és állásában tönkrement mitől?
0
0
0
0
Puffin avatar
Csak mert volt olyan hogy egy FX6300-as proci valahogy nem volt rendesen a helyén a lapban, akkor láttam ilyen problémát.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
persze csak 1 féle képpen lehet beletenni máshogy nem is lehet már néztem

hütö is volt rajta
0
0
0
0
Puffin avatar
Van Helsing 25: biztos jól van benn a proci?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok van egy kb 4 éves Asrock 970 Extreme 3 mas lapom beletettem a procit a ramot a vga hdd áramot is kap rendesen de amikor bekapcsolom nem jön be a bios se az asrock logoja se semmi csak fekete kép és kiirja hogy nincs jel a monitor

ez mitől van meghalt volna a bios a a lapnak?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kyp88: Szerintem az alaplaptól függ. Bár amúgy is mindegy, hiszen az USB3 és USB2 fizikailag is kompatibilisek egymással, szóval egy USB3.0-ás pendrive simán használható a 2.0-ás foglalatban (és fordítva) is, ha az alaplap csak azt kezeli le indításkor.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Kyp88
+1, milliószor könnyebb és gyorsabb is pendriveról telepíteni.
[LINK] | Hivatalos Win10 telepítő készítő (Magyar)
[LINK] | Rufus (Magyar) bármilyen telepítőt tudsz vele készíteni
[LINK] | Universal USB Installer (UUI) [Angol] szintén tudsz vele mindent (A legalján vannak a Windows-ok)

Ajánlok egy minimum 8GB-os pendrive-ot a művelethez. A legtöbb bios támogatja az USB-s eszközök bootolását, nagyon régi lapnak kell lennie hogy ne tudja.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Akkor még egy meghajtó csere is beleférhet. Én mindenképp azon gépben telepíteném amiben használva is lesz. Sok buktató lehet, ha más gépben telepítesz és át teszed másikba.
0
0
0
0
VeresAdam avatar
De a lemez sem moccan meg abban a pc-ben a meghajtóban. Gondoltam berakom az enyémbe a hdd-t és teszek rá egy hetest, és visszateszem, és ott konfigurálom.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
VeresAdam
Tudomásom szerint ha a te gépedben teszed fel a rendszert és át teszed másik gépbe nem fog működni. Vagy ha igen akkor hibásan.Én beraknék egy másik HDD-t abba gépbe amiben nem tudsz telepíteni. Ha azzal elindulna telepíteni akkor HDD nem jó. Nem kell megijedni akár a gépedből is kiveheted a HDD-t és azzal próbálod meg. Ha ki írja hogy nyomj egy gombot a telepítésnél akkor nem nyomsz semmit hanem ctrl+alt+del és amikor újraindulna lelövöd a gépet mielőtt bekapcsolna, és már meg is tudod hogy jó-e adott HDD.
0
0
0
0
VeresAdam avatar
Gyors válaszra volna szükségem! 😀
Sziasztok! Haverom adott egy gépet, amire rendszert kéne raknom. A következő van: Boot options: 1: DVD, 2: HDD (továbbiak)..
ennek ellenére a dvd meg sem moccan amikor bootolni kéne (jó boot dvd), hanem kiírja, hogy hiányzó BootMGR és hogy nyomjak ctrl+alt+del-t. Magyarul Gondolom én a hdd-n el van cseszve valami, a dvd meghajtó pedig nem működik. Ha lehúzom a HDD-t akkor azt mondja, hogy nincs honnan bootolni. Ha az én gépenbe rakom azt a hdd-t akkor csak azt írja hogy nem tud róla mit bootolni, de nem azt hogy hiányzó bootmgr. Ha az én gépemen teszek rá rendszert, akkor bootolni fog az Ő alaplapjával?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok kéne egy kis segítség tegnap vettem egy headszett et Genius HS-G700V GX-Gaming Cavimanus 7.1
és mivel usb és így az integrált hangot letiltottam és a driverét is leszedtem meg a füleshez van saját azt fel is tettem de ha filmet vagy játszok vagy zenét halhatok akkor pattog a hang vagy elkezd recsegni ez m ia fenétöl van?

saját driverét használva
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Van Helsing 25:Szerintem ez táp probléma lesz!
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Max akkor tényleg nézze meg,hogy mennyire megy fel a kártya hője. Ha régen volt kitakarítva a gép akkor azt is meg lehet ejteni.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
amikor ujraindul neki nemirki semmit már kérdeztem csak ujraindul utána feláll a rendszer és kész amikor ez van azt mondja a vga mintha egy vulkán lenne anyira forró.

de a két progit mondom majd neki
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Van Helsing 25: MSI Afterbuner (játéközben) monitorozás, hőfokot kiírja vagy pedig a HWiNFO ami mindent kiír,max lelép a haverod az asztalra és gyorsan rá néz minden értékre (CPU,RAM,VGA),ott úgy is monitorozza a legnagyobb hőt. De ha 1x csak újra indul a gép a játék alatt akkor az általában táp. Nem ír ki utána semmit,mikor újraindul?

Újraindulást és teljesítménycsökkenést is okozhat, ha nem megfelelően működik az a táp. Pl nekem párhónapja a Chiftec csinálta azt,hogy minden Ubisoftos játéknál le kapcsolt a gép,majd aztán ahogy adta meg magát, már minden játéknál le kapcsolt.

A Ghost Recon új részénél meg amúgy is lehet FPS csökkenés, elég optimalizálatlan a játék.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
előfordulhat hogy a tápja csinálja ezt az egészet?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Van Helsing 25:
Tippelek. Nem melegszik túl valami? Bár lehet a táp is ludas, mivel nem igazán jó fajta. Én kipróbálnám egy minőségivel.
0
0
0
0
Puffin avatar
Van Helsing 25: azt az Approx tápot az ellenségemnek sem ajánlanám!!! 😃
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok lenne egy kis problémám ill haveromnak

https://gepigeny.hu/user/van-helsing-25/eszkozok…zok/199738

ez haverom gépének a leirása remélem megnyitható lesz és az a naja hogy vannak játékok pl the crew a vga egyeszcsak túlhevül és restart gép és van 1 játék hol a ts3 nekik ki be lépked a ghost recon alatt csinálja neki ezt és 40 fps e van de leesik neki 7re is low beállitások melett

mi a gyenge a gépében vagy miért lépked ki be a ts3 om neki
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Nálam a secure boot miatt volt csak ez a kalamajka, mivel UEFI-n volt hagyva nem other os, átnyomtam és települ. Mondjuk az kicsit nyugtalanító,hogy mi a frász nincs digitálisan aláírva most,hogy az UEFI blokkolja egyből... Még ilyet nem pipáltam.
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Mondjuk a WHQL verzió nekem is engedélyt kért a telepítésnél hogy megbízok-e a forrásban, amire még a NON-WHQL-nél se volt még példa 😃
De ettől függetlenül felrakta zökkenő mentesen
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Guru3D-nél is többen jelezték,hogy nem WHQL a driver, egyesfájlok engedélyt kérne digitális aláírásért. Eddig én se találkoztam ilyen problémával,de úgy látszik van. A másik,hogy általában mindig le takarítom DDU-val az előzőt,úgy nekem se nyavalygott,ha simán rá frissítettem a NO-WHQL kiadásra.

https://i.imgur.com/jCbzbYx.jpg
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nekem minden gond nélkül felment. Én a kezelőfelületéről indítottam a frissítések fül alól. Amúgy a 17.2.1 WHQL...
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Sziasztok!

Ma felakartam rakni az új 17.2.1 Amd drivert, aztán ezt dobálja. Tudom,hogy nem whql driver,de eddig sose volt vele bajom. Ötlet esetleg,már próbáltam úgy feltenni,hogy ki kapcsolom a digitális aláírást., de hiába. Windwos 10 x64 Pro

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-02/546422_546422_nevtelen.jpg

Szerk:

Akinek hasonló problémája lenne Driver telepítés közben.

1. Gép újraindítása -> Bios megnyítása -> Secure Boot kikapcsolása (mentés -> újraindítás)
2. Windowsba való bejelentkezés
3. CMD parancs (Parancssor) megnyítása Rendszergazdamódba és a következőt be gépelni:
- bcdedit /set nointegritychecks ON (kilépés) - (kötőjel nélkül)
4. Gép újraindítása
5. Windowsba való bejelentkezés
6. VGA driver telepítése (újraindítás)
7. Windowsba való bejelentkezés után CMD parancs (Parancssor) megnyitása Rendszergazdamódba és a következőt be gépelni:
- bcdedit /set nointegritychecks OFF (kötőjel nélkül, utána kilépés)
8. Újraindítani a rendszert és a BIOS-ban visszaállítani a Secure Boot-ot.
9. Kész,használható a rendszer az új driveral!
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Akkor gondolom semmit nem lehet vele csinálni..Sajnos akkor uj vga ideje lesz ugy érzem.. majd felkeresem a megfelelö forum szekciot 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
tothricsi9523: hát ez VGA memória hiba lesz...
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Ja én is attól félek... Memoriákat külön-külön kipróbáltam ugyanez volt a végeredmény szóval nem azok a hibásak.😕
0
0
0
0
zelcsi avatar
tothricsi9523: sajnos nagyon ugy néz ki hogy vga hiba!
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Sziasztok!
Ma egyszer csak twitch nézés közben befagyott a gép elment a kép valami kékes csikokra és beragadt a hang.
Következö (és minden) bootnál ez vár: [LINK]
Bocsi telorol irok.. kanyec gpu vagy mi? Gépemet látjátok profilomban, egyébként egy R7 265..
0
0
0
0
bojtargenyo avatar
Köszönöm a válaszokat!

Végigcsinálom a lehetőségeket és remélem megoldódik.
0
0
0
0
Funes avatar
Bojtar

Először vedd ki a HDD-t, ha úgy beenged a Biosba meg is van a hiba, vagy a Sata kábel rossz vagy a Hdd, ha pedig így sem akkor cserélgesd a Ram-ot, ha így sem utána jön, hogy másik táppal nézed meg, ha ezek után is fennáll a hiba, akkor alaplap lesz a ludas szerintem.
Mellesleg sokszor a Hibás Sata Kábel okoz ilyen fagyásokat !
0
0
0
0
Zoli73 avatar
bojtargenyo:Ennek a jelenségnek elég sok okozója lehet, először vedd ki a ramokat és tisztítsd meg az érintkezőit valami alkohollal, lehet hogy valamejik lába egy kicsit be van oxidálódva. Min van az OP rendszer mert lehet hogy haldoklik a tároló egység, az is okozhatja ezt a hibát.Mennyire melegszik a lapon a vrm, vagy a cpu ugyan ezt produkálhatja.Meg hát ha a táp haldoklik akkor is ez történik. Ezeket nézd meg most hirtelem más nem jut eszembe. 😉
0
0
0
0
bojtargenyo avatar
Sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre, illetve a szakértelmetekre. Párom PC-je a következőket csinálja:

Bizonyos időközönként lefagy és nem hajlandó semmit csinálni. Sok esetben újraindítás sem segít, de valamikor igen. Több esetben "kék halállal" kidobja különböző crash reportokkal. Próbáltunk belépni a BIOS-ba, hogy újratelepítsük a rendszert, de oda egyszerűen nem enged be. Ott is találkozok egy error message-el. A hardvereket átnéztem, elvileg azok a helyükön vannak. BIOS működésért felelős elemet cseréltem. A segítségeteket köszönöm.
0
0
0
0
Norbi1996 avatar
Csao. Asus z97 pro gamer alaplapom van. Corsair value select 1600-as ramokat hasznalok. A problemam az,hogy a lapomon az elso ket socket nem erzekeli a ramokat, bekapcsol a gep, dram led vilagit, nem tortenik semmi. A 3. 4. slot mukodik rendesen. Ilyenkor mi lehet a problema? I7 4790k proci van mellette.
0
0
0
0
Crytikal avatar
Sziasztok!
Mi baj lehet, hogy szaggat, laggol az egér mindenhol ?
0
0
0
0
MariusHuN avatar
Mért akadozik minden uplayes játék valaki segítsen minden játék kb 15 FPS veszített
0
0
0
0
Funes avatar
Az hagyján, egyik ismerős gépén úgy épült be a finomság, hogy 2 darab defender exe volt a feladatkezelőben.. Persze az egyik exe 25%-on pörgette a procit bekapcsolás után szinte rögtön és semelyik vírusirtó sem jelezett rá semmit.. Mondtam neki, hogy az ilyen skidrow(oldal), Ka-os meg Balck Box és hasonlókat kerülje el, már ncore-on is több blackbox verzió lett törölve, mert jó pár miner volt bennük..
0
0
0
0
hashimoto avatar
feri917: Nekem is múlt héten ugyanez volt, nekem is bitcoint bányászott egy "wecutil.exe" nevű szarság, ami ugye alapból a system32-ben van, de ez az appdata-ban volt. Rendszerfájl meg az appdata-ból nem indul.. 😃
0
0
0
0
Takumi Fujiwara avatar
Ez a random fagyás még mindig fennáll (és mostmár kezd egyre gyakrabban előfordulni), de van egy sejtésem mi az...
Egyik nap megnéztem a HDD led-et és fagyás közben állandó jelleggel világított, de volt olyan is hogy egyáltalán nem. Aztán crystaldiskinfo-val megnéztem a HDD-t és még akkor se mutatott semmit, amikor a biosban bekapcsoltam a SMART-ot. Ezek alapján az a sejtésem hogy a merevlemez a ludas, és a gép többi része rendben van... vagy mégse?
(Windows újratelepítés, CMOS, BIOS reset volt, még BIOS firmware frissités meg SATA kábel csere is.)
0
0
0
0
feri917 avatar
Update: Köszi a tippet, szereztem be egy normális vírusírtót ami egyből talált 3 miner vírust.
0
0
0
0
Funes avatar
Hát pedig az egy miner lesz, ha mindig a bekapcsolás után 15 perccel jön elő.
0
0
0
0
feri917 avatar
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy üresjáratba a videókártya (zsír új RX480) max. órajellel pörög, nem veszi vissza és stabilan 60 watt környékén eszik. Wattman-ben folyamatosan 6-os és 7-es állapotban van. Mi lehet vele a gond? Sok drivert próbáltam és mindegyikkel ezt csinálja, vagy a gép bekapcsolását követően kb 15 perccel vagy 2-3 nap után jön elő. Vírus nincs a gépen.
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Úgy néz ki akkor ez ilyen gigabyte hiba :S Nekem hasonlót produkál a Gigabyte GA X79 UP4-es lapom :S
0
0
0
0
krisz9611 avatar
Sziasztok!

Na a gépemnek olyan problémája van, hogy mikor bekapcsolom fekete a kép a gép elindul, miután kiveszem az egyik ram-t és úgy inditom vagy átrakom egy másik helyre akkor elindul. De másnap reggel ugyan ez jelentkezik. Ma reggel is ez volt de egy pillanatra el is indult és látam azt a menüt h választhatok h töltsön be egy alap beálitást a biosba és bootoljon, úgyan ez csak rebootal, vagy töltse be a bios-t de mire nyomhatam volna valamire addigra újra indult. Nem tudom h ezt az elem okozhatja e de az 2 év allatt még nem lett cserélve.

Az alaplapom egy Gigabyte H97-D3H, a ramok 2db 4GB Kingston HyperX Genesis 1600MHz.

Ha valakinek van ötlete akkor legyen szíves és írja meg, előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
Szerintem is a VGA a végét járja.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Zeroxx:
Lehet melegedés is, de én inkább VGA haldoklásra tippelnék a kék csíkozódásból kiindulva.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy játék közben a gépem le fagy illetve kék csikozódás jön be aztán ujraindul magától. Lehetséges hogy túlmelegszik? Előre is köszi 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció