Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
hashimoto avatar
Hát igen, ez a lap sem a budget lapot közt van, nem egy olcsó mulatság 😃
De, mégegyszer, azzal a lappal (970A-G43) nem érdemes szenvedni, minden centje egy sz.pással ér fel. Helyette ott a 970 GAMING, vagy az Asusnak az M5A97 EVO R2.0-ja.
Koxx: Igen. 😀
0
0
0
0
no avatar
Akkor ASUS M5A97 jó választás lenne ?
0
0
0
0
bybeni avatar
bszilvagyi

egyetértek, késő éjjel már nem de most utánanéztem, RAMPAGE 3 és 4 ben is van.
szóval inkább csak ritka az a lap amiből nem spórolták ki a VRM thermal sensor-t 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
Koxx: Pontosan az a lapom volt, amiről váltottam, a vrm túlmelegedett, throttling folyamatosan, stb.. Írtunk/írtam normális lapokat, nem értem, miért nem jók azok..
bybeni: Nekem van VRM szenzorom, Thermal Radarral meg is tudom nézni. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Koxx: semmivel sem lennél előbbre. Azon sincs hűtőborda.
0
0
0
0
bybeni avatar
Koxx

ha a hőfokok érdekelnek akkor szerintem: http://cdn.overclock.net/2/26/500x1000px-LL-2653e66a_medflaumlktarparingvrmerauto_zpsad320cef.png
0
0
0
0
no avatar
MSI 970A-G43 PLUS szerintetek ?
0
0
0
0
bybeni avatar
Koxx
Azért mert nincs a VRM-eknél semmiféle szenzor, CPU-NB azaz Északi másnéven Chipset (North Bridge) más nem, videókártyáknál akad. Gugliba írd be "motherboard vrm temperature" és maximum GPU-k VRM-nél van szenzor, de alaplapoknál semmilyen nincs ami be lenne építve!
0
0
0
0
no avatar
Aida64-ben elvileg itt kéne lennie de nincs. Valószínűleh nincs érzékelő a vtm-nél.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=488N_vtelen.png
0
0
0
0
Puffin avatar
Szerintem nem tudod. Kézzel... De tuti elég az ujjad.
De nem is értem miért akarsz egy 10ezer forintos lapban hajtani egy 8350-et.
0
0
0
0
no avatar
Aida64 vagy ha olyan az alaplapod akkor a programjában.
0
0
0
0
no avatar
Valahol megtudom nézni a Vrm hőfokát ?
0
0
0
0
hashimoto avatar
Egyetértek Pieroval. Nálam is ugyanezek a gondok voltak. Ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor az MSI 970 GAMING vagy az ASUS M5A97.
Ha tuningolni is akarsz, akkor a 990-es chipsettel rendelkező lapokat ajánlom. Pl. MSI 990FXA GAMING, ASUS M5A99FX PRO R2.0, vagy ami nekem is van, a SABERTOOTH (Igaz, ezek drágábbak, de jobbak is.)
+ Ha tudsz, akkor a házba is tegyél hűtőket, és akkor tutira nem fog túlmelegedni.
0
0
0
0
Puffin avatar
Hiába támogatja ha egyszerűen felforr a VRM a lapon. Így visszaveszi jócskán a processzort.
0
0
0
0
no avatar
Találtam egy listát ami azt írja hogy támogatja a lapom a procit.
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASRock/960GM-GS3_FX.html
0
0
0
0
csuz-li avatar
Koxx: Nekem Gigabyte van alatta (GIGABYTE GA-970A-DS3P)
Mivel a 8350 már nem mai darab, gyakorlatilag szinte mindegy, mit veszel alá (giga, MSI, ASUS), eléggé kiforrott lapok vannak a piacon. Három dolgot érdemes figyelni ehhez a processzorhoz.
1. Legyen benn a támogatott processzorok listájában a 8350
2. Legyen az alaplapon rendes VRM hűtés (láthatóan szép nagy bordák) és ezzel párhuzamosan lehetőleg ATX legyen, hogy szép szellősen legyenek bent az alkatrészek, hogy ne lógjon az alaplap hűtése fölé semmi.
3. 970, vagy 990-es chipsettel legyen felszerelve.

Én az ASROCK-ot kerülném, de szinte minden más használható. Persze sokat számít még a ház hűtése és az, hogy milyen a CPU hűtő, keringeti-e a levegőt az alaplap felett. De ezek már csak "finomítások" a fentiekhez képest.
0
0
0
0
no avatar
Koxx: Nekem asus M5A97 R2.0 van FX 6100 volt, de mostmár 8350 van karácsony óta benne 😉

Pontosan milyen CM el hűtőd, hogy 40 fölé nem ment a hőmérő? 😀 Ház, egyébb hűtők? nekem olyan 60 fok is volt játék közben :S
0
0
0
0
no avatar
Esetleg tudok ajánlani valami lapot ?
0
0
0
0
hashimoto avatar
Koxx: Nekem is ez volt a gondom, nálam alaplapcsere megoldotta a gondot. 😀
0
0
0
0
no avatar
Esetleg valami bios vagy egyéb windowsos beállítás nem segíthet csak alaplap csere ?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nem feltétlen. Támogat a lap 8 magos CPU-t csak a 8350-est pont nem.
0
0
0
0
no avatar
Elvileg elindulnia se kéne akkor.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Alaplap a ludas. Nem is látom a CPU támogatási listában a 8350-es procit.
0
0
0
0
no avatar
Alaplap: asrock 960gm-gs3 fx
8 giga ram
nvidia geforce gtx 1050ti
500W-os táp
win10
0
0
0
0
Puffin avatar
Sokkal egyszerűbb lenne ha meg lenne adva valami gép normálisan a profilodnál.
0
0
0
0
no avatar
Erre én is gondoltam már de egyáltalán nem melegszik túl egy cooler master hűtő van rajta ami nem engedi 40 fok főlé.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Koxx:
Valószínű hogy túlmelegszik.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Új processzor lett téve a gépembe egy AMD Fx 8350-es vele együtt frissítve lett a bios és a windows is újra lett telepítve. A probléma pedig az hogy bármilyen játékkal játszok teljesen random időnközönként lesik az fps-em 60-rol 10-20-30-ra vele együtt pedig a CPU használat is ami eléggé elrontja a játékélményt😞 Mi lehet a probléma? A biosban is próbáltam különféle beállításokat de egyik se volt az igaz. Előre is köszönöm a segítséget 😀
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=639N_vtelen.png
0
0
0
0
no avatar
Tipp vagy vmi 5let? Asus P5VD2-VM lap.. 2x2 gb 800MHz ddr2 ram nem egyformák.. táp címke szerint 200watt.. dualcore intel pentium D 915 2,8 Ghz , nvidia GT 630 vga.. ha ez így össze van rakva a gép, bekapcsol, megy X ideig...játszani is lehet rajta.. sims2 pl, a kisgyereké a gép.. vga nélkül, integrál vga mellett+4 gb ram elindúl a gép, de hozzányúlás nélkül vagy lefagy újraindúl kékhalál képernyő becsikozódik stb hibák vannak.. integrált vga+ 1 ram módul, nem keletkeztek hibák kekapcsolás során és az ezt követő percekben. Net szerint ez a lap csak 3 GB ramot tud felhasználni a chipsete miatt.. 4 gb van telepítve, de csak 3 gb használható. Ui.: Ram foglalat mellett volt egy púpos kondenzátor, ez cserélve..
0
0
0
0
no avatar
Az AMD nem a drivereiről híres. 😀 Rakd újra a drivert, nem ígérek semmit, hogy jobb lesz.
0
0
0
0
meszes17 avatar
Helotok 😀
Legyszi valaszoljatok ha tudtok😀
Konfingom:
I5 7400 intel 3,5 turbo boost
8 gb ddr 4 ballistix ram
Ssd 480 gb
Win 10 64bit
Vga:rx480 8 gb
Az lenne a gondom hogy par jatek nagyon szepen fut minden gond nelkul stabil magas fpsen de van pl a crysis 3 amine full hdben maxon is legalabb 50 stabil fpsnek kene lennie sot 40 fps ala nem szabadna esnie de nekem megis neha lemegy 20 fpsre is es akad freesynces monitoron keresztul es nem ez a egyetlen jatek hanem pl a gta 5 is neha leesik vagy 20 fpsre full hdban egy rx480
vgaval stabil 60 fpsnek kell lennie vsyncel ez a fura mitol lehet ez??hogy neha lemegy a fps 20 ertek ala is akar es be akad..
0
0
0
0
no avatar
kolbaszkarika: Semmi ilyesmi nem történt full defaultba ment a gép. Azért köszi legalább a listára fel van írva egy újabb próbálkozás 😃
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
LordSzalko: cpu húzás idézi elő leggyakrabban a kernel 41-es hibát. Szóval ha visszalőtted a biost defaultra, akkor az oldotta meg.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, miután újítottam a gépet (VGA+RAM) pakoltam rá egy Win 10-et azután naponta egyszer újraindult Kernel-Power 41-es hibával. Azóta már megoldódott a probléma, csak nem tudom hogyan sikerült megcsinálnom. Azért gondoltam megkérdezem itt házha valakinek volt már hasonló problémája, ha esetleg később is lesz ilyen baj akkor tudjam mi merre. 😀

Előre is köszi!
0
0
0
0
ervin2222 avatar
Hello, tegnap éjjel valami lecsapta a biztosítékot. Visszakapcsolni se tudtam folyamatosan lecsapta. Ma reggelre már visszatudtam nyomni, viszont a gép egyáltalán nem indul el, nem érzek fustszagot illetve ránézésre sincs semmi elváltozás. Körübelül egy hónapja újítottam tápot és videokártyát, egy chieftec force 500 wattos tàp került bele, mindenféle védelemmel . Mi lehet a probléma? Sos

E:átraktam a régi tápot azzal beindul, akkor a chieftec romlott el kevesebb mint 1 hónap alatt?
0
0
0
0
Takumi Fujiwara avatar
HakuDragon: Reset és utána még BIOS upgrade is volt, de úgy látszik még mindig csinálja...
0
0
0
0
Puffin avatar
TrentonG: az az alap órajel, ha nem dolgozik a proci. (6x266MHz) Ha nekiállsz valamivel terhelni felmegy majd 11x266MHz-re, tehát a maximális órajelre!
0
0
0
0
no avatar
https://i.imgur.com/HJt4Xhl.png
Ez most vissza van húzva 3.33ghz-ról 1.6ghz-ra? Csak mert mostanában nem akar jelet adni a monitornak a gép, más géppel meg jó a monitor. Most működésre tudtam bírni a gépet, 4 napig pihent az ágyam mellett.
Mit tudok kezdeni ha tényleg vissza van húzva a proci?
Meg BIOS hibát írt ki bootnál, ez biztos az elem miatt van, de ott is úgy írta ki hogy kiírta a processzort és az eredeti órajelt (2.93ghz), utánna meg 1 sorral 1.60ghz-volt írva.
0
0
0
0
Takumi Fujiwara avatar
8.1, azt ismerősöm szerezte be nekem..
BIOS reset még nem volt, de egy CMOS resetet nyomtam (3 hétig a gép nem adott vizuális jelet, azt hittem HW probléma - csak egy CMOS reset kellett és újra ment).
Különféle weboldalakon meg írták hogy AUX hőmérséklet-leolvasás az egy ismert anomália, az nem jelent semmit, de nem tudom hogy bízhatok-e random weboldalakban vagy sem...

U.I.: Nem akarom lelőni, de lehet hogy elmúlt a probléma...
Átraktam az egeret meg a billentyűzetet az elülső USB csatlakozókba amik külön csatlakoznak az alaplaphoz és most úgy látszik hogy már vagy 4 órája nem fagyott le a gép, de azért még tesztelni fogom hogy teljesen biztos legyek benne.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
3600 f/m azért nem gyenge 7%-on 😊
Bios resetet próbáltál?
Esetleg ha új kora óta fenn áll a probléma, akkor egy BIOS frissítést megérne végrehajtani.
Gondolom Windows 10-et használsz már.
0
0
0
0
Takumi Fujiwara avatar
Újratelepítés megvolt, de még mindig csinálja...
0
0
0
0
Puffin avatar
HungarianFreak: újratelepíteni nem próbáltad a gépet?
0
0
0
0
Takumi Fujiwara avatar
Lenne egy elég komoly problémám. Nemrég előjött egy single app-freeze-szerűség. Egeret néhány esetben tudom mozgatni, de az előtérben futó alkalmazás, legyen bármi (mindenféle játék, böngésző, zenelejátszó vagy még a mezei fájlkezelő is) megáll, nem reagál kb. 10-20 másodpercig azután visszaáll, mintha semmi se történt volna. Ezt csinálja kb. 30 percenként és már szinte semmit se tudok játszani/csinálni.
Nem tudom hogy van-e köze a problémához, de lekaptam hogy milyen értékeket adott ki a SpeedFan a hőmérsékleti adatokról.
[LINK]
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Heló! Annyit szeretnék kérdezni, hogy az mitől lehet, hogy ha a monitor képe kikapcsolás után fehér amíg áram alatt van?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy körülbelül 5 percenként újraindulnak az USB portjaim. Kikapcsol az egér meg a billentyűzet egy pillanatra.

Valaki találkozott már ilyennel?
0
0
0
0
csuz-li avatar
andruh: Nézd meg a tápot. Az is túlmelegedhet, illetve más okból is okozhat ilyen tüneteket.
0
0
0
0
andruh avatar
sziasztok! olyan problémám lenne hogy a gépem magától kikapcsol/újraindul.Nem melegszik fel egyik Hardver sem 60 fok főlé, a ramokat is cserélgettem. régebbi játékoknál nem csinálja pl:nfs carbon. de gta5,Dying light és újabb játékoknál igen, kábé 10 perc után.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Add a csajodnak , vegyél magadnak egy másikat. 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció