Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Van egy problémám kicseréltem a tápot a gépemben egy teszt miatt. Ekkor még műkődött a VGA-m. Összeraktam a régi tápommal és azóta nem ad képet a VGA csak a ventik forognak rajta. A tápcsere során ki kellett vennem a VGA-t a csatlakozójából. Egy gyengébb kártyával működik a gép. Valakinek ötlete mi lehet? Vajon meghalt a kártyám?
0
0
0
0
💬 2
hashimoto avatar
@csancsok: Másik gépben meg tudod próbálni a kártyát? Ha visszateszed a "teszt" tápot, azzal megy?
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Már azzal sem megy. Sajnos
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok !
ebben tud valaki segíteni ?
https://www.kephost.com/image/EH7L
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Boldor81: Windows 10.
utorrent-nél jön a hiba? Ha igen akkor használj mást!
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Puffin: Nem idézem az emberkét memória teszt megvolt nem talált hibát ram csere foglalatban megvolt utánna is adja a kékhalált neki.
Sziasztok !
Következő lenne a kérdésem hozzátok. Létezhet ,hogy amiatt indul újra a gépem meg fagy le ,mert az alaplapomon lévő DIMM ddr4-es memória foglalat hibás ? Ha csak egy memória modult használok, mindegy melyiket nincs fagyás ,se semmi. Ha benne van mindkettő ,működik minden, de nagyobb memória használatnál pl. játék... jön a kékhalál , lefagy , újraindul. Segítségeteket előre is köszönöm.
0
0
0
0
MariusHuN avatar
Sziasztok elég kellemetlen de megint ide kell ,hogy írjak
Ez a configom :
- FX 8350
-8gb ram ddr3 1600MHZ
-zotac GTX 1050 2 gb mini
-1TB vinyó

A probléma a köveztekző minden játék ismét elkezdett akadozni mértem a hőfokát a procinak és 62fok volt a max a video kártya hőfoka 45-55fok közzöti volt néztem hogy mennyi használja a játékok a procim e legtöbnél 70% nál nem volt több a video kártya 90 % nem volt több a ramokat sem használja teljesen 1280x1024 en játszok nem értem miért droppol az FPS folyton Valaki segítsen már szervizben is volt a gép de nem találtak hibát 19 napja irtam ki ide a proci venti csere is 2 napig oldotta meg a gondott nem akadt akkor semi 2 napal később megint elkezde már nem tudom mit csináljak HELP

A válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 17
Zoli869 avatar
@MariusHuN: A gond a winfos 10-el van kapcsold ki az előtöltést ha már megtetted akkor nincs véletlen bányászvírusod?
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
@MariusHuN: Csak úgy kíváncsiságból...milyen játékoknál produkálja ezt?
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Blue Thunder: BF4 ,Far cry primal ,Quantum break, mad max De szokott lenni olyan amikor nem akad semi de most megint csinálja

És mi az a bányászvirus ? ja és win 7 em van
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@MariusHuN: Keress rá konkrétan mi az töltsed le a Malwarebytest és futtasd le hátha megoldja. 😀
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Zoli869: Utána néztem, hogy mi is pontosan. Bitcoin vírus más néven, de nem talált semmi ilyesmi félét a rendszerben. Manuálisan kerestem rá, viszont lefogok futtatni egy vírus irtót, ha megszűnik a baj mindenképp írok.
0
0
0
0
Puffin avatar
@MariusHuN: Ha 70%-on megy az FX ott már akadhatnak problémák. Stabilan tartja az órajelet? Milyen hűtő van rajt?
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Puffin: Igen stabilan tartja az órajelet. Nem minden játéknál pörög 70%-nál a processzor. (BF4-nél inkább felmegy) Nem rég lett rá véve egy új hűtő eddig gyári volt rajta. Gondoltam lecserélem mert tudjuk, hogy az AMD proci hűtők nem a legalkalmasabb fent hagyni. A Proci hűtőm TDP 130W SE 903 nem nagy szám viszont megfelel egyelőre úgy sincs nyár még. 😃

Ui:. Volt olyan időszak amikor stabilan működött minden, semmiféle FPS vesztés nem volt. Helyre állt legutóbb magától. (hiába húztam újra többször is a windowst, videókártya driver-t is frissítettem, de nem lett se rosszabb, se jobb.)
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Blue Thunder: Már akkor is ez a vga volt nekem és frissek a driverek is
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
@MariusHuN: Érdekes jelenség...

HD sentinelt csinálj.....aztán futtass le egy memtest86-ot is...

A másik várjunk csak...a mostani konfigod csak abban tér el ami az oldaladon van hogy a VGA másik?
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Blue Thunder: igen a regi vegám ez volt r7 240 DDR3 4 GB volt de az nagyon gyenge kártya most a Zotac gtx 1050 2 gb mini van

a HD sentinel 100 % mutat a vinyró ra a performance test et is le futtatam ott is jó volt minden érték nem értem mi lehet vele
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
@MariusHuN: Jahh az adatlapodon meg az van hogy ASUS Radeon R9 290X, meg egy ugyanolyan UHD monitor mint ami nekem is van...maradjunk annyiban hogy az a 1050 2GB az is elég gyengécske
Futtas le egy memtest86+ progit is nem e esetleg a memóriával van gond...
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Blue Thunder: Amugy a montitorom egy 1280x1024 felbontásu monitorom van és csak vga ki menet van rajta és az át alakító átalakitja HDMI re

itt az
UserBenchmark amit csináltam :http://www.userbenchmark.com/UserRun/6535585
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
@MariusHuN: Miért jó nem valósat írni az eszközeidhez?? (nyilván ezekből tudunk mi is gondolkodni mi a hibalehetőség)

Na lásuk akkor......először is nem árt egy bios frissítés sem, mert valószínűleg az sem a legújabb (2.80 kell)...de mondom vagyis harmadjára írom hogy szedd le a memtest86+ progit és teszteld a memóriákat legalább 6-8 órán át, ha ott már lesz egy hiba is akkor megvan a bibi...érdemes kiszedni mindent..procit, vga-t, ramot és tiszta szesszel takarítsd meg a nyákokat (memórián, vga-n), port fujd ki a lapból, nézd meg hogy a procid jol fekszik e fent, illetve van e lábelhajlás vagy törés.
0
0
0
0
Hunork avatar
@MariusHuN: Milyen felbontáson, milyen beállításokkal?
Mert az, hogy a GTX1050 2GB akad, az azért annyira nem nagy csoda... Főleg a VRAM szűkössége miatt. A Texture opcióval kell vacakolni kicsit minden játékban. Plusz ugye az említett Malwarebytes futtatása mindenképpen ajánlott!
0
0
0
0
Blue Thunder avatar
@Hunork: Többek közt ezt írtam neki én is hogy az a vga elég alap, mondjuk egy 1050ti már jobb lenne...1280x1024 en tolja ezt írta is, a malware-t is lefutatta ott nem talált semmit....mondjuk még néznék neki egy feladatkezelő folyamatot hogy az mit mutatna....viszont ha vmi kokányolt win is van rajta az is okozhat problémát
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Hunork: a far cry primal ultra beállításokkal is ment simán 60 FPS el de most már le ugrik 30-60 között mozog de már low on is akad de ez minden játéknál így van Dropol folyamatosan az FPS
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Van egy érdekes problémám hátha találkozott már valaki hasonlóval. Van egy VTX3D HD7870 Black Edition típusú VGA-m. A gép amiben benne van:
Alaplap: Gigabyte G41M Combo LGA 775
Ram: DDR3 8 Gb
CPU: Intel Core 2 Quad Q9500
Táp: Zalman 700 W

A hibajelenség az, hogy terhelés mellett /csak játék, vagy tesztprogram/ a kép egyszer csak elsötétül és a újraindul a gép. Gondoltam először, hogy a VGA a rossz /még most is gyanakszom rá/ elvittem egy szervizbe ott azt mondák, hogy nem tapasztalták a hibát. Ekkor a tápra gondoltam azt elvileg másik szervizben kimérték és működik megfelelően. Ebben a szervizben a VGA-t jelölték meg hibaként. Ekkor kicseréltem az alaplapomat azonban ez a hiba megmaradt. A Ram-ok nem melegszenek terhelés alatt. Érdekesség, hogy egy gyengébb hadverrel rendelkező gépembe betettem a VGA-t ott működött a kártya és nem tapasztaltam a hibát, mikor visszatettem a nagy gépbe ott is működött minden, de egy nap után újra előjött a hiba. Tesztprogrammal megnéztem a gépet a CPU nem melegszik és nem jelez hibát ahogy a Ramok és a HDD sem. Úgyhogy kicsit tanácstalan vagyok már. Sajnos hasonló teljesítményű kártya nincs az ismerőseim között, hogy teszteljem azzal a gépemet. Ha van valakinek ötlete azt szívesen fogadom.
0
0
0
0
💬 5
Zoli869 avatar
@csancsok: Pci foglalat nem lehet sz@r? Már bocsánat a kifejezésért. Írtad hogy hasonló teljesítményű kártya nincs az ismerőseid körében bármilyen pci kártyával teszteld le a foglalatot hátha ott a bibi.😀 (Ugyanilyen alaplapom van nekem is.)
0
0
0
0
no avatar
@Zoli869: Már cseréltem alaplapot, illetőleg ha egy gyengébb kártyát teszek bele akkor azzal működik, de az csak az alaplapról kapja az áramot.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@csancsok: Akkor ha csak az alaplapról kapja az áramot a gyengébb kártya és müködik azzal akkor nem lehet hogy a kártya (nem tudom hány pines a csatlakozója) hat pines halt meg.
0
0
0
0
no avatar
@Zoli869: 2X6 pines a csatija, gondoltam én erre, majd kipróbálom egy másik táppal is hátha megoldja a problémát
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@csancsok: Vagy tápcsere vagy a kártya csatlakozóra gyanakszom sok sikert hozzá. 😀
0
0
0
0
DarkC0re avatar
Helló srácok. Egy napos gép használat után, újra inditottam a gépet. Újra indulás helyet elkeztedd folyamatosan sipolni... Kikapcsoltam a gépet, és mikor újra bekapcsoltam akkor elindult. Valami tippek hogy mi lehet ez? (ami bios)
0
0
0
0
💬 8
Zoli869 avatar
@DarkC0re: Az AMI BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
1 rövid. Minden rendben.
2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
4 rövid. Rossz a rendszer-timer.
5 rövid. Hiba a központi processzorban.
6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.
7 rövid. Hiba az alaplapban.
8 rövid. Hiba a videomemóriában.
9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.
1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.
1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Zoli869: Ezek közül egyik sem az ami nekem kell. Nekem folyamatos sipolas volt. Egy hibás Usb kulcs csinálhat hasonlót?
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@DarkC0re: Folyamatos sípolás: memória vagy videokártya probléma - A legjellemzőbb a memóriahiba ebben az esetben. Tipikusan akkor fordul elő, ha a rendszer nem talál memóriát. Lehet, hogy az egyetlen modul meghibásodott vagy nincs a helyén, vagy nincs elegendő mennyiségű modul beszerelve. . Az alaplap hibája ritkán okoz ilyen hibaüzenetet, de természetesen előfordulhat.
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Zoli869: A gep mar hibatlanul megy... ez a informatika. 😃 jatekokkozben sem tapasztalok problemat. Azért köszi a segitseget. Fogom figyelni mit produkal a későbbiekben.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@DarkC0re: Szívesen remélhetőleg csak "ideiglenes sztrájk volt"! 😀
0
0
0
0
DarkC0re avatar
@Zoli869: Remélem nagyon.. 😃 Akkor be volt dugva egy hibás usb kulcs. Arra gondoltam hogy lehet az kavart be.. Bár nem látom az összefüggést.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@DarkC0re: Lehet az volt a ludas ha zárlatos akkor csinálhat "galibát".
0
0
0
0
thug85 avatar
@DarkC0re: Nekem volt már usb miatt hiba. Lehet az volt.
0
0
0
0
shade0813 avatar
Hali, megint én 😃

Az előző hiba megoldódott (random windows fagyások) egy teljes újra rakás segített rajta. Most viszont egy olyan problémám lenne hogy nagyon durva fps droppokat kapok néhány játéknál (rlgebben is játszottam ezekkel a játékokkal és nem volt ilyen) és szerintem ez azért van mert kiakad a merevlemez, most nem igazán tudom hogy mire gondolja mert a hdd sentinel meg a windowsba épített lemez figyelő azt íjra hogy 100% kondíció és kifogástalan. esetleg valami ötlet?
0
0
0
0
💬 15
Zoli869 avatar
@shade0813: Erre megintcsak a winfos 10 a ludas sokaknál fps dropok vannak bizonyos játékoknál majd megválaszolják a hozzáértők mi a hiba 😆
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Zoli869: hát én kiégek, kezdem azt hinni hogy jobban járok a jól bevált windows 7el bár kicsit fura mert akkor most váltogatják egymást a hibák? 😃 eddig befagyott de nem volt drop, most nem fagy be de dropol, na mindegy. Köszi a gyors választ 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@shade0813: Szívesen én már megírtam neked egyszer de "leugattak" hogy tedd vissza a 7-et vagy a 8.1-et de te tudod te érzed. 😃
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Zoli869: Szerintem a windows 7 a legstabilabb, egyedül azért váltottam win 10-re mert elméletileg ez a "jövő" a játékoknak, de ha így folytatódik számomra viszont nem lesz jövő mert belehalok az agy***ba 😃 mindenesetre nincs túl sok kedvem megint újra tenni a gépet szóval megkérdezném hogy tud e valaki valami megoldást erre?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@shade0813: Nincs bányászvírusod véletlen? Az ki tudja pörgetni a HDD-t úgy hogy nem is látod mi okozza.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@reszler112233: Újra telepített gépnél? Hacsak nem járkál kétes eredetű oldalakra nem hiszem. De tessék töltsed le futtass egy keresést [LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Zoli869: Nem feltétlen kel net sem a bányászvírushoz. Én már jártam úgy, hogy haver adott egy DVD-t amin pár tört játék volt.Spoiler!
Tudom nem szép, de ki akartam próbálni és mivel akkor pont nem volt netem, így ő hozta
Csak lestem, hogy a lemez használata után pörög a proci mint állat alapjáraton is. És kapásból 3 bányászvírus is lett a gépen, ami előtte nem volt.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@shade0813: Kapcsold ki az Előtöltést a szolgáltatásokban.
Startmenü > elkezded írni, hogy services.msc > megkeresed az előtöltést > jobbklikk > tulajdonságok > indítás típusánál a "Letiltva"-t választod > OK > és készvagy.

Nem mindenre az agyament "winfos 10 a gond" az ok.. 😃
Plusz ha külön SSD-re teszed a rendszert, akkor nem futsz bele ilyenekbe.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@hashimoto:
Nem mindenre az agyament "winfos 10 a gond" az ok.. 😃


Nem hát 😶
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Zoli869: Hiába puffogsz, mindenre lehet megoldást találni, érdekes, nekem sincs jelenleg SSD-m, a vinyó tökig van, mégsincs semmi gondom vele.. 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@hashimoto: Puffog a halál saját tapasztalatomat véleményemet írom meg ha nem tetszik lapozz.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Zoli869: Én lapozzak?
Olvass már vissza, hogy mégis ki írt használható megoldást.. 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@hashimoto: Hu azt te vagy a netzseni? Aztak.... hova fussak? Használható megoldást adtam én is tegye vissza a 7-et vagy 8.1-et jobban jár mint ezzel az ajnározott hulladékkal témát zártam.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@hashimoto: Én totál el vagyok veszve, az előtöltést már a telepítés után kikapcsoltam mert azt olvastam a neten hogy az okozhat magas lemez használatot, viszont tegnap este vissza kapcsoltam és az adott játéknál ma pl nem volt semmi akadás és drop, habár kétlem hogy az előtöltés visszakapcsolása miatt 😃 mondjuk nemtudom hogy az mire jó.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Zoli869: Nekem is vannak néha gondok, de nem teljesítménybeli hál istennek. Időközönként elengedi az egeremet, amit kihúzással majd újra helyére tételével oldok meg. Ez van hogy napokig/hetekig nem jön elő. Másik az a Start menü ami nem jön fel, ezt meg egy újraindítás szinte mindig megoldja. Én vissza nem tenném az asztali gépemre ami most van a 7-et mert azzal nem az igazi a teljesítmény. Ez nekem is személyes tapasztalat mert mikor platformot váltottam akkor 7-et raktam rá először ami kb 3 napig volt fent, aztán áttértem a 10-re. Érdekes mód hiába raktam fel minden szükséges drivert a gépre ami a 7-hez kell, (Mert ugye elvileg a lapom támogatásában még meg van.) teljesítménybeli gondok is voltak. Egyszerűen az akkori GTX660ast a régi q9550 húzva 3,5 GHZ-re jobban kihajtotta vagy nem tudom, de szarabbul futott adott játékkal az i5 6600 mellett. Amint felment a 10 és a driverei, már el is tűntek az ilyen gondok. Laptopom más tészta, az idősebb és van olyan dolog ami miatt a 7 kell nekem is, bár ahogy nézem az meg a 7-et tényleg jobban komálja, mert a 7 alatt jobbnak látom azt a teljesítmény amit tud is.Igaz 2013-as és akkor még inkább 8 és 8.1 volt nem a 10 elsősorban, és emiatt lehet a 7 jobban fekszik neki. Volt rajta 10 is így van viszonyítási alapom.
0
0
0
0
ervin2222 avatar
Hali!

Mai nap 2x is leállt csak úgy film nézés közben a gép, mintha kihúztam volna a tápkábelt. Csekkoltam a procit , a hőmérséklete átlagosan 15-20 celsius, 100%-on pedig maximum 55 fokra fűtött fel. Ami szerintem egy korrekt érték, akkor vajon mitől lehetett ez a leállás? 1 óra alatt 2x csinálta, azóta viszont semmi. Lehetséges hogy amin néztem filmet az oldalon, a háttérben bányászott és ezért melegedett fel a proci és állt le a gép? Mert pl filmezz.hu -n is megnézek egy film adatlapját és 100%-ra felpörög. Vagy ha nem a procim volt a ludas akkor mi okozhatta még a leállást? Áram meg ilyesmi biztos nem ment el mert szünetmentes tápról megy a gép.
0
0
0
0
💬 2
sisko avatar
@ervin2222: Ha csak nem a hűtőben tartod a géped - vagy netán folyékony nitrogénnel hűtöd - akkor a proci alaphőmérséklete nem lehet átlag 15-20 fok,minimum pár fokkal a benti hőmérséklet felett kéne lennie ami ugyebár nem 10 fok 😂 Lehet,hogy a szenzor nem mér pontosan,ebből következőleg az az 55 is akár 10 fokkal több is lehet a valóságban,és az már határeset is,bár 70 fok alatt nem lehetne gond.Ha filmnézés közben pörög 100%-on,az eleve gyanús,főleg,ha hosszabb ideig csinálja..a párom is találkozott hasonlóval más film-és sorozatnéző oldalon.Volt,hogy a vírusirtó percenként dobálta föl,hogy valamit törölt vagy blokkolt az adott oldalon.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ervin2222: Mivel hűtöd azt az AMD procit ami ráadás K-s verzió? Azt a 15-20 fokot kétlem, ott a szenzor szerintem nem jól mér.
Nekem I5 6600 van egy aránylag jónak mondható hűtő alatt és alapjáraton az megy 20-30 fok közt. Terhelve nekem se megy 5 fölé, de azért alap állapotban nem olyan kicsi a hőfok, pedig szerintem az én i5-ösöm kevesebb hőt termel.
Amúgy a terhelést okozhatja egy bányászvírus is.
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Sziasztok valaki tudna segíteni ? Van 1 Corsair lpx ddr4 8 gb ramom és fagy tőle a gép és a játékok és az Aida 64 stabilitás tesztjén hibát ír ki az miért van? Kép a hibás ramról http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=150Hiba_ram.png
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Rolis199888: Sajnos, ez előfordul, az alaplap nem annyira komálja. Főleg a Corsair és Crucial ilyen. Ha rendesen, boltban vetted számlával, próbáld meg kicserélni. Leginkább HyperX a kompatibilis minden téren. Vagy még a G.Skill.

Viszont: az adatlapon lévő gépről van szó? Mert a Ryzen mellé sokkal előnyösebb a 2667MHz vagy gyorsabb (3000MHz) DDR4 RAM! Nyilván az alaplaptól függ, mekkora max sebességet támogat.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Rolis199888: Ramcsere gariba ha van rá azért nézz egy memtestet vagy Windows memóriadiagnosztikát. 😀
0
0
0
0
shade0813 avatar
Hali, egy olyan kérdésem lenne mitől lehet az hogy totál random kifagy a gép? de úgy teljesen, a hang is eltűnik és az egér sem mozog, és ez egy random jelenség mert hol van hol nincs és csakis a kikapcsoló gomb segít, a merevlemezt megnéztem HDD sentinelel ezért a windows-ra tudok gyanakodni (win10), a tippeket előre is köszi 😀
0
0
0
0
💬 7
Zoli869 avatar
@shade0813: 1709-es frissítés van fenn? Sokaknak fagyást okoz hogy miért arra valaki rájött valaki nem próbálj utánna érdeklődni. 😀
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Zoli869: ohh rendben, köszönöm, akkor szerintem azt a frissítést kihagyom vagy nem tudom.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Zoli869: Tudom hogy ez nem ide tartozik de azért megkérdezhetem hogy hogyan lehetne megoldani hogy ne töltse és telepítse instant azt összes frissítést hanem válogathassak? csak mert most letölt egyből mindent. köszi
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@shade0813: Ezzel megfogtál ha nem életbevágó a win 10 akkor javaslom a 7-vagy 8.1-et jobb ötlet híján.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@shade0813: Nekem is csinált ilyet, nekem ma frissült, gyorsabban reagál a gép, de a fagyások már régóta eltűntek.

7-et feltenni önszopatás, nagyon max. 8.1-et tehetsz fel ha nagyon rossz állapotban van a gép, viszont nem biztos hogy a Windows a gond, nézd át a futó programokat, ha úgy sem találsz gondot, de továbbra is fennáll a gond, akkor csinálsz egy friss usb-t telepítőt, és újrahúzod a Windowst, mivel sokak panaszkodtak, hogy csak simán frissítéssel szarakodott a gépük, de fresh installal tökéletes volt.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@hashimoto: újra raktam de automatikusan feldobta megint a 1709-et
hát remélem most nem lesz rossz, köszi a segítséget.
0
0
0
0
no avatar
@shade0813: Ugyan ezt csinálja nekem is a gép. Lefagy, hang elmegy, egér nem mozog. Érdekes, hogy csak netezés közben. Eseménynaplóban sem volt hiba. Stressz tesztben sem hibázott a gép, szóval én is csak a windowsra tudok gyanakodni.
0
0
0
0
zsolo avatar
Mi az oka, hogy napi 1x kifagy a gépem? csak simán netezek és kifagy!
0
0
0
0
💬 2
Zoli869 avatar
@zsolo: Tipp: Talán az alaplapi hálókártya szórakozik/haldoklik. Nem biztos ha van közelben másik hálókártya nézd meg azzal. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@Zoli869: köszi! hát sajna nincs! 😆
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Egy kérdés. A szünetmentes tápegységedhez van figyelő program? Ha igen és fent van akkor azt szedd le és úgy próbáld. Nekem is 43-as kód miatt szarakodott régebben a gépem, és nekem a szünetmenetes figyelő programja kavart be neki. Hál istennek nekem elindult a gép, csak nem ismerte fel helyesen a kártyát. Kétszer tettem újra egymás után a rendszert mire rájöttem hogy a szünetmentes figyelő programja a ludas. Azt leszedtem gép restart és már minden működött ahogy kell, és azóta sem tettem fel a programot.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: reszlerA programot felteheted csak tiltsd le az eszközkezelőben a Mega Battery drivert.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Puffin:

Köszönöm a tippet. Ma már nem ugrok neki mert a lemezt meg kell még keresnem, de holnap kipróbálom. Jó lenne ha fent lenne, elvégre hasznos dolgokat jegyez meg és ír ki.

Szerk: Működik a program úgy ahogy mondtad. Tiltottam az eszközkezelőben a Mega Battery-t és így megy hiba nélkül minden.
Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Ha ténylegesen egy ilyen kártyán behal a csatlakozó az nem jó dolog. Ebben az esetben én fix hogy visszaküldeném garanciába, hogy cseréljék ki. Elvégre 3 év garancia van rá. (Legalábbis manapság minden új kártyára ennyit adnak.)
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Én azért mielőtt visszaküldeném, letesztelném egy havernál a kártyát. Elképzelhető alaplap hiba is.(PCI sín hiba.)
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Ha másnál is ugyan az a hiba akkor valóban a VGA a ludas. Vissza gariba, és cseréljék vagy javítsák, de szerintem ebből csere lesz.
0
0
0
0
MariusHuN avatar
Kellene egy kis segítség

ez a Konfigom: FX 8350 .8 GB ram dd3 .Zotac GTX1050 mini 2 GB

És minden játéknál az FPS droppol valaki segitsen

És a gép bekapcsoláskor a perifériák nem müködnek a venti pörög meg minden de se kép semi és olyan mint ha halk lenne több powergomb nyomása után be kapcsol olyan mintha Felpörögne és jó minden valaki segitsen
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Sziasztok!
Van egy nagyon érdekes jelenségem 😃 Mitől van az hogy dual channelben van bekötve a RAM és az alaplap lát mindent? De a windows csak 1 dimmet érzékel és csak 8gigát lát a 16 helyett
0
0
0
0
Mariann294 avatar
Sziasztok!

Mitől lehet az hogy amikor a windows képernyő beállításaiban átállítom a felbontást, lefagy a gép?
0
0
0
0
cereegolas avatar
Sziasztok,volna 1 kerdesem.

Van egy olyan problemam,hogy a gpu hdmi-s kimenetere "No Signal"t ad a tv (eddig mukodott). Szerintetek meghalt a gpu vagy valami mas problema van? Az alaplap hdmi kimeneten mukodik.
0
0
0
0
Galex1995 avatar
Hello. Olyan probléma áll fenn hogy egyik percről másikra lefagyott a gépem. Azóta csak fekete kép van, BIOS hang nincs és a ventilátorok közül csak a procié nem forog. Talán a proci döglött meg?
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 6
Moon_Breaker avatar
@HunSanyiX: másik videókártyát próbáltál a lapba?
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@HunSanyiX: Mondjuk ja, 300W elég karcsú, manapság még egy 6-7 éves gépben is 400Watt -os táp van minimum...
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Moon_Breaker: Na igen, hangrendszerben már kezd jó lenni a 300W, de tápnak elég kevés.
Oké, hogy min. 300W kell az 1050Ti-nak, de soha nem centizünk, kocsival se, táppal se. 😆
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
hashimoto avatar
@HunSanyiX: Mostanában ezek a barmok az AMD-nél is csak a töküket vakargatják, ahogy látom az nvidiánál sincs máshogy.. Másik topikban is arra panaszkodnak, hogy "miért nem szabad feltenni az xy. drivert".
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Oké hogy keveset fogyaszt a gép, de én is inkább arra szavazok hogy egy minőségi 400W-os jobb lenne. Nem jó kicentizni a dolgot, mert jön egy kis fejlesztés amire nem számolsz előre és már lehet kevés is lesz a 300W.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@HunSanyiX: Ha a profilodban szereplő táp van..... Akkor szerintem kevés a tápod.
Ha tudod próbáld ki egy nagyobb táppal a géped,és tedd újra a vga drivert de előtte DDU-val gyaluld le.
0
0
0
0
Underworld avatar
Ilyen gyakori hibákkal küzdök mostanság :
A timeout occurred while waiting for the EHCI host controller Interrupt on Async Advance Doorbell response.

Ez a hiba is jelentkezett

A WLAN bővíthetőségi modul indítása meghiúsult.

Modul elérési útja: C:\WINDOWS\system32\Rtlihvs.dll
Hibakód: 126


Mindig leszedálja az összes usb portot általában,főleg wifi adaptert nem szereti,mitől lehet? nagyon kezd elegem lenni az egészből..
probáltam más drivert is nem azt amit alapbol win10 felrak az adapertnek hanem kimondottan tplinkeset (tp link tl-wn822n)

van valami mód,esetleg valami windows javítás..?
0
0
0
0
shade0813 avatar
Hello.

Tegnap akadt egy olyan problémám hogy játék közben fekete lett a kép de a játék ment tovább a billentyű és egér gombokat is érzékelte csak kép nem volt. Újra inditottam a gépet egy pillanatra bejön az asus logo ezután megint fekete kép és semmi, még biosba sem enged belépni mert csak egy pillanat erejéig látom mielött fekete lenne a kép. Nemtudom mi lehet a probléma ha valaki tud segíteni akkor azt megköszönném.
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@shade0813: Túlmelegedés? tiszta a procihűtő? vagy még lehet alaplap hiba is.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@Zoli869: Nem hiszem hogy túlmelegedés mert 1 nap elteltével próbáltam és úgy sem. Azt nemtudom hogy alaplap hiba e de olvastam olyat is hogy a táp is lehet a hibás.
0
0
0
0
eldar1n avatar
@shade0813: Hát sajnos ilyenkor nincs egy jó válasz, hanem szépen elkell kezdeni kicserélgetni az alkatrészeket, ha van otthon, ramot, gpu-t,tápot stb.
0
0
0
0
shade0813 avatar
@eldar1n: Sajnos nincs itthon minden de több ram van benne azokat egyesével kipróbáltam az nem vált be a gpu-t még ki tudom a táp ami még van itthon viszont nemtudom hogy elég e a géphez. Majd meglátjuk köszi a segítséget 😃
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@Rolis199888: Ott a válasz, minek írtad ki mégegyszer? 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! elkezdte egy jó ideje hogy terhelésnél ujraindul a gép . A terhelést játékra értem
megnéztem az eseménynaplót és hibákat ír ki
A szolgáltatás (CDPUserSvc_31d33) leállt a következő hibával:
Meghatározatlan hiba
A szolgáltatás (CDPUserSvc_32188) leállt a következő hibával:
Meghatározatlan hiba
ezeket találtam váltakozva. Windows 10em van. forza 7 alatt kezdte el , utána produkálta far cry 4 alatt is és most az új assasins creednel is
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Valaki tudna segíteni lefutattam az Aida64 extreme programot és Stress System Memory 6 másodperc után ezt írja ki Warning hardware failure detected! Test stopped. Ez RAM HIBA?
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@Rolis199888: Lehet nézd meg Windows memóriadiagnosztikával vagy MemTest86-al.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

A PC-m kapott 4 új coolert és egy új proci hűtőt + újra pasztáztam a procit és a videokártyát.
Van a gépházon egy LCD kijelző ami ír pár dolgot (alaplap típus, dátum, idő stb... amit én be állítok.) És van rajta egy x ami akkor villog ha hiba van a gépben.
Ez az után kezdett villogni miután alkatrészeket cseréltem.
De ettől függetlenül amúgy semmi baja a gépnek mert minden ugyan úgy megy mint eddig és nem is melegszik.
Lehet hogy csak az LCD sz@rt be? (Amúgy se találom egy megbízható dolognak benne mert egyedül a dátumot és az időt mutatja helyesen 😃😉

Előre is köszi a válaszokat.
0
0
0
0
BFarkas avatar
Hello Egy olyan problémával szembesültem hogy egy új processzort szereltem be és azóta nincs kép a monitoron,sőt amikor vissza raktam a régi processzort akkor sem volt kép.
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@BFarkas: Nézd meg a tüskéket az alaplapon, nem-e görbült meg valamelyik!
0
0
0
0
no avatar
Hello.
Olyan problémám lenne,hogy a HDD-m két részre van osztva.C-nevezetűn van a windows meg a programok.Egy ideje elkezdett fogyni a hely rajta,30Gb szabad helyből lett 3Gb. Indítottam víruskeresőket,nem talált semmit,aztán nagy meglepetésemre az ideiglenes fájlok 100GB!! helyet foglaltak.Kitöröltem,lett 103Gb szabad helyem,de azóta is megint fogy,és 50Gb tartok megint.
Letöltöttem a HD sentinelt,de azt írja ki,hogy 100% a HDD.És a másik részén a HDD-nek nem fogy az adat.

Valakinek van ötlete? :/
0
0
0
0
💬 2
cszolee79 avatar
@ackileus8: OneDrive installer csinál ilyet mostanában, uninstalld és ha használod, telepítsd újra akkor elvileg meggyógyul.
Vagy minden nap törlöd a 40-50 gigás logfájljait a tempben.

Páros lábbal kéne picsánrúgni azt a kretént aki ezt így képes volt élesben kiadni.
0
0
0
0
no avatar
@cszolee79: csakhogy azóta nincs 40-50gb temp mappába se 😞
0
0
0
0
martonszabika avatar
Heló. Ma Csgoztam erre egyszer fekete kép mintha nem lenne bedúgva a gépbe a monitor a hang is elment és azóta nem csinál semmit a gép ha bekapcsolom csak zúg 😞 valami ötlet?
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@martonszabika: Valós géped? Amúgy lehet táp,lehet magas hőmérséklet,lehet videókártya,lehet alaplap.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@martonszabika: Próbáld meg egy másik táppal. Mennyi a proci/videokártya hőmérséklete?
0
0
0
0
martonszabika avatar
@KRZT963: Szerintem a hőmérséklettel volt a gond , kitakarítottam a belsejét megnyomkodtam minden kábelt és működött 😀 köszönöm az ötleteket
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@martonszabika: szívesen😀
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

miért van az hogy ha játszok mind1 milyen játék és mellette ts3-mon vagyok hogy dumáljunk ki merre akkor a mikim pattog hol abba hagyja hol rákezd és nagyon zavaró a többiek mondják már mindent probáltam másik usb be dugni de ugyan az

a füles Genius Cavimanus HS-G700V

csak akkor hagyja abba a pattogást ha fel le hajtom a mikit akkor pár percig jó

ez mitöl van ?????

jah ez kimaradt ez is kérdés van egy genius kg g265 ös billentyüzetem és mostanában ki be kapcsol egy pillanatra elveszti a gép és aztán ujra felismeri és jó ez játékok alatt igen idegesitö tudd lenni erre mi lehet a gyógyír?

az összes usb 2.0 ba álprobléma mindben ezt csinálja és usb3.0 ban fel sem ismeri a billentyüzettet csak folyamatosan villog a fénye
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Megint problémába ütköztem :/ úgy döntöttem az előző problémám miatt amit írtam, (random lefagyás) hogy újra rakom a Windowst, ésha tényleg driver hiba ahogy Hunork is írta.
De nem tudom felrakni a Windowst :/ le formázom a C: meghajtót, elkezdődik a fájlok másolása majd leáll, 3-5 néha több százaléknál. Ha leállítom a telepítést, aztán nem látja az SSD-t. Ha ki és bekapcsolom a gépet aztan ismét látja, de ugyanez ismétlődik 😞
Valakinek valami ötlete, hogy miért csinálja ezt? :/
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@oroszlajos: Az ssd-t próbáld meg másik csatlakozóba dugni esetleg ha van módod cserélj kábelt. 😀 Hírtelen ennyi jutott eszembe.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Zoli869: Pontosan. Kábel, Sata csatlakozó csere. BIOS-ban be van állítva az AHCI mód?
Ha nem megy, akkor, mint korábban írtam, vagy alaplap vagy tápegység, és akkor lehet, hogy alaplap hiba.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Először akkor próbálom új kábelekkel, aztán jön a táp 😀
Köszönöm ismét 😀
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
@oroszlajos: Velem egy hete volt hasonló (mármint, hogy eltünt a rendszer meghajtó). A szokásos havi karbantartást végeztem némi átkábelezéssel (havonta egyszer megcsinálom, inkább a kevés porkifújás és egyéb kisebb alakítás végett. Nembeszélve a szoftveres oldalról). Kiderült, hogy szerelgetés közben kilazult a sata kábel az ssd-ből. Szóval meg kell nézni a kábeleket.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 11
Hunork avatar
@oroszlajos: Szia!

Én ezeket végigvinném, már ha nem tetted volna meg:
1. Cleaner, Malwarebytes takarítás, utána Lemezkarbantartó.
2. BIOS frissítés, ha van esetleg újabb.
3. Alaplapi és kiemelt hardverek meghajtóprogram frissítése. Itt előfordulhat, hogy pont egy régebbi a jó, ennek utána kell nézni, mikor volt jó a rendszer, és mikor kevésbé.
4. Érdemes megnézni a virtuális memória méretét. Azaz a lapozófájl méretét, hátha elállítódott.
5. Én a gépet is megnézném, mindent kivenni, majd visszahelyezni, ha poros a csatlakozó, előtte megpucolni. (VGA, RAM, tápkábel...stb)

Én a VGA-ra tippelnék először, vagy táphibára, ekkor szokott kifagyni a gép, főleg terhelés alatt. (főleg a Zalman táp miatt)
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Köszönöm 😀 sorba próbálok mindent 😀
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@oroszlajos: HD sentinel-el azért megnézném a HDD-t is.
Akkor is szokott random fagyni ha a HDD haldoklik.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Manyik75: Na, basszus, az kimaradt a listából. Igaz a javaslat! 😂
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Manyik75: Sentinelt néztem 😀 Ott minden Rendben 😀 HDD 100/100 az SSD 100/96 De Semmi hibát nem ír. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: És a többi lépés megvolt?
Fontos még az AMD driver. Pl a játékfelvétel funkció engedélyezve van-e, mert az is szokott vacakolni.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: 1. Megvolt mind 😀
2. Frissítés nincs, legfrissebbet használom.
3. Csak a VGA drivert frissítettem a hiba jelentkezése óta, vissza állítottam arra ami volt de semmi :/
4. Lapozófájl SSD-Windows kezeli a méretét, HDD 4-6 Gb
5. Kb egy hónapja pakoltam át a jelenlegi házamba. Mindent ki tisztítottam akkor, pormentes a ház 😀

Csináltam csak a VGA-ra sresstestet, gond nélkül ment 😀 Valószínüleg a táppal lesz a baj, ha a teszt alatt csak egy komponens van kijelölve, megy sokáig, ha vioszont CPU-VGA-HDD akkor kifagy :/
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: Ha mondasz egy keretet, akkor ajánlok jó minőségű tápot, mert véleményem szerint az egyik legfontosabb elem a gépben, hiába sokan félvállról veszik.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: 20 körül lenne a keret 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: Szia!

Nos, CPU 130W, VGA 150W, egyebek 50-60W, tartalék 50W, ez egyenlő 390W-al, ennél többet nem ehet a rendszered teljes terhelés alatt. Jó hír: ha később fejlesztesz, akkor CPU szinte biztos, hogy kevesebbet fog fogyasztani, a VGA meg vagy csökken, vagy nem változik, de még egy GTX1080 is 180W étekkel beéri. Ezek alapján elég egy Silver 500W, vagy bármilyen, de legalább Bronze 550W.

Én 25k alatt néztem, mert két-három ezer forinton ne múljon a minőség.
Sorrendben, alap adatokkal:

XFX TS Series 550W Gold, 3 év gari
FSP Hydro X 550W - Gold, 5 év gari
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM - Silver, 3 év gari, félmoduláris, nagyon halk
SEASONIC M12 II Evo 620W - Bronze, 5 év gari, moduláris
FSP Raider II 550W - Silver, 5 év gari
COOLERMASTER G550M - Bronze, félmoduláris, 3 év gari
CORSAIR CX550 550W - Bronze, félmoduláris, 5 év gari

20k alatt pedig:

FSP Raider 550
FSP HYPER S 600
CHIEFTEC CTG-550C 550W
CHIEFTEC APS-600SB 600W

Én az első listából válogatnék. 😂
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Maradok akkor az első listánál 😃
Köszönöm a segítséget. Remélem tényleg a táp lesz a probléma 😂 😆
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Ma megvolt az új házba költözés, proci pasztázás viszont megáll a rendszer CPU Fan Error hibával. Mindent venti jo helyre van kötve az alaplapra és belépve a biosba sem jelez hőmèrsèkleti hibát a procira.
Valakinek valamj ötlet, mit kellene beállítani a biosban? Asus P8Z68 V-LX az alaplapom típusa.
Elore is koszonom mindenkineka segítséget.
0
0
0
0
💬 8
Hunork avatar
@zsolty87: Szia!

Kézikönyv 73. oldal, szerintem itt a lényeg.

Röviden megpróbálom, hátha sikerül:
A q-fan be van kapcsolva? Ha igen, mekkora az indító érték (mekkora hőfoknál indul el a venti)?
Például 35 fok alatt nem kapcsol be a q-fan, mert ugye minek, tehát nincs venti, nem jár.
Ezt az alaplap jelzi, hogy nincs venti (cpu fan error), pedig van, csak a q-fan 35 foknál kezdi el pörgetni.
Ezért szól, hogy az F1-gyel jóváhagyd, és menjen a rendszer.
Vagy átállítod a Monitor menüben, amit kell, vagy F1 és megy a gép.
Remélem, jól fogalmaztam.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Hunork: Minden gyári érteken van egyezik azzal ami le van írva a user manualban. Viszont F1 es menu után sem indul el a gép és nem tudom mit kellene állitanom.
0
0
0
0
Hunork avatar
@zsolty87: Pedig ott lesz a megoldás, mivel azt érzékeli, hogy nincs CPU fan, ezért leállítja a gépet. Nyomj egy BIOS Reset-et, akkor a gyári értékekkel indul el. Vagy nem a CPU CH csatiban van a hűtő, de gondolom, ez nem igaz.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Hunork: Kikapcsoltam a CPU Q-Fan-t így most elindul, még csak F1-et sem kell nyomnom hogy tovább fusson a program. Nem tudom miért jelez hibát bekapcsolt állapotban a Fan Control.
Mondjuk ennek ellenére is működik a venti rendesen, 45 fok fölé nem megy a proci ha csak netezek illetve filmet nézek rajta.
Köszi a segítséget.
Azért majd hátha valahol megtalálom, azt a beállítási lehetőséget, hogy bekapcsolt Q-Fan mellett is elinduljon a gép.
0
0
0
0
Hunork avatar
@zsolty87: Szerintem egy alacsonyabb hőfokot kell beállítani, hogy lássa, megy a CPU venti. Nem tudom, mi a minimum. Értem ez alatt, hogy beállítod 40 fokra, és mikor indul a gép, akkor ugye nem 40 fokos a cpu, így nem kapcsol be. Tehát olyan beállítás kell, hogy mindig menjen a venti, és fokozatosan menjen fel az rpm. De ez csak ötlet.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Hunork: 20 fokot találtam minimum értéknek, ezt levettem még kisebbre, de sajnos így is megmaradt a "hiba".
Úgyhogy marad kikapcsolva a Q-Fan. Azért köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
Hunork avatar
@zsolty87: Hm. Érdekes. Akkor állítsd át 40-re, lehet hogy fordítva "értelmez" az Asus. 😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Hunork: Hát, próbáltam mindenhogy, ha be van kapcsolva a Q-fan, akkor előjön a hiba.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok most már nem tudom mi lehet a gép baja így segítséget kérnék

Ime a hibák:

Kernel-Power:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Kernel-Power:
A rendszer belső vezérlőprogramja módosította a processzor MTRR regisztereit alvó állapotra váltáson keresztül (S5). Ez csökkentheti az ébresztési teljesítményt.

BugCheck:
Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x000000be (0xffff9f8301cad048, 0x8a00000003c00121, 0xffffa880332908a0, 0x000000000000000a). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: e765bf09-48f6-43d3-93ad-59e0323924a7.

Service Control Manager:
A(z) NcaSvc szolgáltatás függ a(z) iphlpsvc szolgáltatástól, amely a következő hiba miatt nem tudott elindulni:
A függő szolgáltatás vagy csoport elindítása nem sikerült.

Service Control Manager:
A(z) iphlpsvc szolgáltatás függ a(z) WinHttpAutoProxySvc szolgáltatástól, amely a következő hiba miatt nem tudott elindulni:
A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz.

Kernel-PnP:
The driver \Driver\WUDFRd failed to load for the device ROOT\WPD\0000.
0
0
0
0
💬 3
Zoli869 avatar
@Van Helsing 25: Microsoft-Windows-Kernel-Powerhibára megoldás nem tudom próbáltad-e?

[LINK]
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Zoli869: hasznos oldal de mas volt a gond a ram slot okkal lesz a gont edig A1 es B1 volt most A2 es B2 es semmi baja a rendszernek valamelyik slot a rossz
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Van Helsing 25: ok 😀
0
0
0
0
Underworld avatar
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy mindig kernel power hibák vannak eseménynaplóban.. tápegységet nemrég cseréltem fsp hyper 600w-ra..még alaplapra tudok gondolni..memtestet is végigvittem,de nem tudok rájönni miért csinálja időközönként..

System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

EventID 41

Version 5

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000400000000002

- TimeCreated

[ SystemTime] 2017-09-03T06:29:51.755444400Z

EventRecordID 4026

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer DESKTOP-NQCSS6I

- Security

[ UserID] S-1-5-18

- EventData

BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress 0
PowerButtonTimestamp 0
BootAppStatus 0
Checkpoint 0
ConnectedStandbyInProgress false
SystemSleepTransitionsToOn 0
CsEntryScenarioInstanceId 0
BugcheckInfoFromEFI true

MEG EZ A HIBA IS SZOKOTT LENNI LEGTÖBBSZÖR A WIFI ADAPTERT SZEDI LE,DE RÉGIVEL IS CSINÁLTA EZT,A RÉGI ADAPTERREL..REGGELRE MINDIG AZT ÍRJA H NINCS KAPCSOLAT,HA ÚGY HAGYOM GÉPET LETÖLTENI.

System

- Provider

[ Name] usbehci

- EventID 4

[ Qualifiers] 49153

Level 2

Task 0

Keywords 0x80000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2017-09-02T22:01:11.372889700Z

EventRecordID 3973

Channel System

Computer DESKTOP-NQCSS6I

Security

- EventData

\Device\USBFDO-5
000068000100000000000000040001C00000000000000000000000000000000000000000000000000210964300000000981D0000971D000001000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000003000000020000000B00000002000000A30700000000000000000000010000000000000001000000000000000000000000000000

--------------------------------------------------------------------------------

Bináris adatok:

Szó

0000: 00680000 00000001 00000000 C0010004
0010: 00000000 00000000 00000000 00000000
0020: 00000000 00000000 43961002 00000000
0030: 00001D98 00001D97 00000001 00000000
0040: 00000000 00000000 00000000 00000000
0050: 00000000 00000000 00000000 00000003
0060: 00000002 0000000B 00000002 000007A3
0070: 00000000 00000000 00000001 00000000
0080: 00000001 00000000 00000000 00000000

Bájt

0000: 00 00 68 00 01 00 00 00 ..h.....
0008: 00 00 00 00 04 00 01 C0 .......À
0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0028: 02 10 96 43 00 00 00 00 ..–C....
0030: 98 1D 00 00 97 1D 00 00 ˜...—...
0038: 01 00 00 00 00 00 00 00 ........
0040: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0048: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0050: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0058: 00 00 00 00 03 00 00 00 ........
0060: 02 00 00 00 0B 00 00 00 ........
0068: 02 00 00 00 A3 07 00 00 ....£...
0070: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0078: 01 00 00 00 00 00 00 00 ........
0080: 01 00 00 00 00 00 00 00 ........
0088: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@Underworld: Microsoft-Windows-Kernel-Powerhibára megoldás nem tudom próbáltad-e?

[LINK]
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Sziasztok

A helyi óvoda megbízásából került hozzám egy HP 6555b laptop. Azt mondták, hogy valami nem OKÉ vele.
Azt tapasztaltam, hogy a BIOS automatikusan kifagy, ha valamit meg szeretnék változtatni. Például: Bekapcsolnám az USB portokat, mentés és fagyás.....

Mi lehet a gond?

Köszönöm
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@djsiegfried: Cseréj benne gombelemet ha az lemerült akkor nem ment a bios.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
@Manyik75: Köszi. Cseréltem már elemet benne, de azt nem néztem, hogy a jó időt mutatja le..... Lehet nem jó a foglalat....
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! tudnátok segíteni?
Mitől lassul be a gépem már pár nap elteltével?

Újratelepítés után hibátlanul,gyorsan működik de pár nap elteltével lelassul úgy hogy az asztali teljesítmény is nagyon lassú lesz úgy hogy konkrétan nagyon zavar, de a játékokat is iszonyatosan lassúak lesznek teljesen mindegy hogy milyen régi vagy új játék.
Próbáltam futtatni töredezettségmentesítőt rendszerleíró takarítást, ram optimalizálót is az sem segít vírusírtó sem mutat ki semmit teljes átvizsgálás alatt sem.
egyik nap még teljesen jó másnap mire bekapcsolom már lelassult...
hdd sentinel sem talált problémát
konfigom:
Intel core i3 4010u
4 gb ram
gt 840m 2gb vga
win 8.1 64 bit
0
0
0
0
💬 5
Spazzz avatar
@davidlope97: probald lefuttani a hdd regeneratort(ha kiirod cdre vagy stick re majd bootolod ugy javitani is tudja de ha windows alatt csinalod csak ellenoriz es nem javit)lehet badsectoros a vinyod,annak ez a jelensege hogy nagyon lelassul,ha kap hibat akkor minel hamarabb mentsd a fontos adataidat,mert nem lehet bizni a badsectorba,lehet hogy meg birja 1 hetig vagy a kovetkezo inditasnal mar nem megy,de akar lehet hogy meg 1 evig siman hasznalod 😃,sentinel nem mond mindig biztos infot

vagy futtas le egy malwarebyteot,lehet valami virus is,kiveve ha nem formaztad le teljesen a vinyot
0
0
0
0
no avatar
@Spazzz: megcsináltam amit leirtal de még igy sem lett jó de azért köszönöm a segítséget 😀
0
0
0
0
no avatar
@Spazzz: Igazából windows felújítással el lehet intézni 10-15 perc alatt csak ugye a telepített programok elmennek de a fájlok legalább maradnak
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
@davidlope97: Ha jól láttam laptopról van szó. Itt inkább melegedési problémák vannak. Nyáron főleg ilyen melegben nem mindegy, milyen felületen használja az illető. Az enyém pl: majdnem kigyullad, ha asztalteritőn van, ha sima asztalon az sem jó neki. Szimplán a levegőben tartva működik normálisan. Pedig kitisztítva, és portalanítva van. Kényes vagyok minden kütyümre. (Igaz régebbi laptop). Az asztali gépemről nem is szólva. Próbáld kifújni vagy fújatni a cuccost, vagy menj szervízbe, és megcsinálják. Azonkívűl már kapni mindenféle laptop hűtő alátétet, próbálj be azokból valamit.
0
0
0
0
no avatar
@vladtepes2: laptophűtőm van már vagy 3 éve, most felújitottam a gépet a gépházban most elég gyorsnak tűnik majd egy időn belül eldől hogy ez beválik de már nekem most is gyanús,hogy gyorsabb 😃
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!! Nem tudom, jó helyre írom e, annyit néztem, hogy "Gép hiba"
Indításnál gyakran van, hogy a táp hangosan felpörög, majd egy idő után halkul. De van olyan is, hogy már az elejétől halk.
Viszont volt már olyan is, hogy 1 óra játék után pörgött fel hangosan. Inkább kiléptem a játékból.
Ez baj lenne szerintetek, vagy nem kell vele foglalkozni??
Választ előre is köszönöm!!
0
0
0
0
💬 7
Hunork avatar
@zolcsi86: Hány éves a táp?
Először ki kéne tisztítani, az sosem árt, és okosabb leszel tőle.
Az is lehet, hogy a ventilátor adja meg magát, főleg, ha golyóscsapágyas. Egy ventilátor csere ilyenkor csodákra képes. Mindenképpen foglalkozz vele, a fentiekkel. A lényeg, hogy nem kapcsol ki, nem indul újra a gép, nincs semmilyen szag, akkor működik, csak már kezd valami nem stimmelni. (kosz, ventilátor...)
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Hunork: 3 és fél éves a táp. Oké, akkor megpróbálom kitakarítani. Hogy kezdjek hozzá?? Csak mert még nem csináltam ilyet.
Vegyem ki a gépből és fújassam ki?? Van itthon kompresszor, ha az jó hozzá 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@zolcsi86: Kompresszor tökéletes. Ha nem csináltad szétszedve, akkor pláne. Ha ezután is zörög / felpörög, akkor érdemes egy boltban kicseréltetni a ventilátort. Illetve előtte megnézetni, hátha maga a belső betegeskedik. Ha jól tudom FSP a belseje, egyes sorozatok képesek 3-4 év után ilyet produkálni.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Hunork: Nagyon köszönöm a segítséget!!
Kitakarítottam a tápot, viszont a probléma csak nem múlt el. Mint eddig, van, hogy indításnál hangos, van, hogy halk, ahogy kell.
Mit javasoltok?? Ha nem jelez más bajt a gép, akkor jó ez így, vagy érdemes lenne megnézetni, esetleg cserélni??
Ha új tápot szeretnék venni, milyet javasolnátok a gépemhez??
Segítséget előre is köszönöm!
0
0
0
0
Hunork avatar
@zolcsi86: Első megoldás nálam még mindig a ventilátor csere, de csak szakember által. Hátha csak ennyi a baj.
Ajánlottak erre a célra:
Be Quiet! QF1-12025-MS
Adda ADN512MB-A90
Power Logic PLA12025B12M
Yate Loon D12BH-12

Ha tápot cserélsz, akkor az ártól függ:
FSP Hexa+ 500W, Seasonic SII-520W, FSP Hydro 500W, Chieftec Force CPS 500W, Antec VPF 550, Be quiet Pure Power / Straight Power 500W. EVGA B3 550W, Antec HCG-520, Cooler Master G550M,
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Hunork: Köszi a segítséget!! Néztem a tápok között amiket küldtél, hogy 500-550 W. Elég lenne ez az én gépemhez??
A mostani 620 W, de akkor lehet az sok is neki.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@zolcsi86: Teljesen elég, nekem is egy 500-as van és kb hasonló a gépünk. 😀
0
0
0
0
ogre077 avatar
Sziasztok. Pls valaki segítsen. Most nem rég vetem egy új veg-t rx 470-st. De ez meg azelőtt is csinálta a 7970-sel. Megy a gép és a semmiből kikapcsoja magát a monitor, de közbe gép megy. A monitor egy 1 éves. Mi lehet ez? Köszi előre.
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@ogre077: Szia!
Elsőként cserélj kábelt, hátha az a gond.
Amúgy milyen monitor?
0
0
0
0
ogre077 avatar
@Hunork: A monitor ASUS VS228 LED 22
0
0
0
0
Hunork avatar
@ogre077: Kábel csere volt? Mármint VGA és monitor között?
Meg persze a VGA driver uninstall a DDU programmal, gép újraindít, és a driver újra telepít. Hátha csak valami driver gubanc van.
0
0
0
0
ogre077 avatar
@Hunork: Holnap veszek kábelt. És driver delete.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@ogre077: Ezt most csinálja éppen a testvérem gépe..
Azt hittem monitor, ki cseréltem de mégse. Volt kábel csere is, az se segített. Aztán ki vettem a VGA-t hátha melegszik és az a gond, de az se segített :/
0
0
0
0
KalmarErik avatar
Sziasztok! Pár napja helyre raktam a gépet, viszont Genius Slimstar 110 billentyűzetem nem működik, mármint nem úgy, hogy nem kap áramot, hanem indításnál még felvillan, vagy ha bedugom a portba a kábelt, azután semmi. Gondoltam, hogy a kábel töredezett el, de nem. Amúgy elfelejtettem elmondani, hogy PS\2 kábeles.
0
0
0
0
babarczi56 avatar
Batlefield 1 belépek ultrán full hd ba fut szépen minden 2 perc alatt fokozatossan elkezd lelassulni majd akadni ctrl-alt-delete leteszem kicsibe 1 masodpercre majd egyből visszakattintok a játekba és gyönyörűen fut megint 2 percig majd megin belassul a proci hőfokom 90-95 de az nem lehet hogy 1 masodperc alatt visszahül és jó megin, a laptopom egy Asus rog 551 I7 4720hq 12 gb ram GTX 960M 4 gb Amióta kijött a játék gond nélkül játszom vele azért ide írom a kerdesem mert már mindent próbáltam de nem változik remélem van ötletetek és tudtok segíteni előre is köszönöm mindenkinek! ( Far Cry 4 is akad rajta közepes grafin) nem úgy mint a bf1 de egy 320 ezer forintos masinától nem ezt várja az ember)
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@babarczi56: Pedig pont a hőmérséklet miatt vesz vissza a gép a teljesítményből. Azért az a 90-95 fok sok egy processzornak, főleg egy laptopban. Másik az hogy laptopok amik igazán játékra is alkalmasak inkább 400-500 ezertől vannak.Ha valaki komolyan akar játszani akkor asztali PC, ugyanis egy igazi gamer laptop árából atomerőmű asztali PC-t lehet építeni. Hőmérséklet meg 1 másodperc alatt is visszaesik valamennyit, és azért megy visszalépés után pár percig.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@babarczi56: Egy laptophűtőt minél hamarabb be kell szerezned.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Sziasztok, az lenne a problémám, hogy van egy ASUS 22" VE228D fullhd monitorom, és egy pár hónapja azt tapasztalom, hogy néha vízszintes vibráló csíkok vannak a képen. A csíkok átlátszóak, szóval nem hiszem, hogy videokártya okozná őket. Van erre valami ötletetek, hogy ez mitől lehet? Meg lehet valahogy oldani? Új monitort nem szeretnék venni. Előre is kössz a segítséget.
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@Mesterlovesz: A csíkozás pedig a VGA-ra szokott utalni nagy eséllyel. Monitorral ilyen hiba ritkán fordul elő.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@reszler112233: Ez inkább csak ilyen vibráló vonal, mintsem rendes, színes csík. Ha a VGA rossz, azt valahogy ki tudom deríteni?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Mesterlovesz: Ha játék közben kevesebb az fps mint 60 akkor van ez a jelenség.
Vagy kapcsold be a vsync-et vagy vedd lejjebb a grafikai beállítást.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Manyik75: nem erről van szó, meg nem csak játék közben, állóképnél is vibrál 😞
0
0
0
0
Galex1995 avatar
@Mesterlovesz: HDMI-vel van rákötve a monitor a kártyára?
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Galex1995: Nem, VGA val, a monitornak nincs is más bemenete, csak VGA.
0
0
0
0
hangzoj avatar
Sziasztok! Van egy Verbatim külső hdd-m amit az istenért se tudok fat32re formázni (xbox 360hoz lenne használva) külső programok se segítettek gondolok itt fat32 formatter és társaira. Valakinek esetleg van ötlete? Vagy exFAT esetleg REFS alatt nem működne a box?
0
0
0
0
Ironmask avatar
Üdv mindenkinek!Olyan gondom van, hogy tegnap este a Sniper Elite 4 indításánál olyan probléma lépett fel, hogy kék képernyő, majd újra indult a gépem frissítettem a vga drivert és utána már semmi gond nem volt!Ez mitől lehetett?Lehet azért, mert nem volt frissítve a vga driver?
0
0
0
0
Zeroxx avatar
Sziasztok! Ma vettem egy gepet ( hasznalt ) a baj megpedig az hogy nem ad kepet. Ventik mennek.
Más kartyaval is probaltam mar.
Valami otlet?
0
0
0
0
💬 19
Moon_Breaker avatar
@Zeroxx: BIOS -ban állítsd át hogy ne IGP legyen az elsődleges hanem a GPU (videókártyád) .
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Moon_Breaker: Te mirol beszelsz? A gep kepet se ad amikor bekapcsolom
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Zeroxx: Dugd át a monitort az alaplapi kimenetre?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Moon_Breaker: Azon a lapon ( MSI 970A-G46 ) nincs videokimenet.

Próbálj meg egy bios resetet.

Zeroxx Írd le pontosan meik konfig az ami nem működik mert így csak találgatunk. 😀
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Manyik75: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Zeroxx: Írd le a pontos típust.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Manyik75: Asrock 970 extreme3 r2
Fx 8350
R9 285
Deepcool dn500w tap
2x4gb ram.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Manyik75: Na igen, azért valamit elérulhatna a gépről azon kívül hogy ma vette és használt... 😃
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Manyik75: Asrock 970 extreme3 r2
Fx 8350
R9 285
Deepcool dn500 táp
2x4gb ram
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Zeroxx: Csipogod van?
Mert ha a bios cippan akkor lehet tudnánk mi a baj?
A bios resetet ajánlom (cmos reset tüske érintés vagy elem ki táp kikapcs bekepcsoló gomb párszor megnyom kb 1perc és indit,) mindenképp először.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Manyik75: Nincs csipogom, ez a masik, elemet mar ki vettem, de semmi.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Zeroxx: Az magában nem elég ha kiveszed az elemet attól még kap áramot a lap.
Tápkábelt ki kell húzni vagy ha van a tápon a kapcsolót O -ra állítsd.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Moon_Breaker: Igen, ugy csinaltam. De semmi.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Zeroxx: Akkor mozgass meg mindent óvatosan, vagy vedd ki és tedd vissza.
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Manyik75: Lehet az lesz hogy darabokra szedem es vissza ;D Mas otletem nincs.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Zeroxx: Már nekem sem. 😀
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Manyik75: aszem en tudom mi a baja nekem is volt egy asrock 970 Extreme3 bar nekem a rev 1 és ugyan ezt csinálta mint neked nos a szervizben azt mondták nekem hogy a lap vrm halt meg nekem is csak a ventik mentek és enyi csipogni nekem nem caipog mert valszeg a bios is meghalt azt mondták
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@Van Helsing 25: Kivizsgaltak, lap es cpu hiba :/
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Zeroxx: Vidd vissza ahhoz, akitől vetted, aztán szépen kérd vissza a pénzed.
Végülis, a fél gép használhatatlan akkor. 😃
0
0
0
0
Zeroxx avatar
@hashimoto: Ez igy van😀
0
0
0
0
norbertoo avatar
Szevasztok ! Az mitől lehet hogy ha usb 3.0 ba dugom a pendrive
-ot (3.0) akkor miközben teszek rá valamit addig akad az egér ?! Remélem érthetően írtam 😆 .
0
0
0
0
💬 2
sata avatar
@norbertoo: Próbáltad esetleg másik usb portba dugni az egeret, sima 2.0 ami távolabb van a pendrivetól?
0
0
0
0
norbertoo avatar
@sata: Hali még nem próbáltam de kiprobálom ! Köszi
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Sziasztok!
Bárkinek előfordult már olyan, hogy driver install közben "Connection to GPU1 Lost" hibát írt a gép?
Nvidia GeForce gtx 1050
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@AMDMonsteR: Elvileg directx error. De nézz körül net.
Spoiler!

https://www.google.hu/search?q=Connection+to+GPU1+Lost&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=juZWWZDSGbPi8Afy44qQAw
0
0
0
0
BenuGT avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 13
Moon_Breaker avatar
@BenuGT: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Moon_Breaker: Ja ,az amd
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@BenuGT: Meg ahogy nézem asrock lap, radeon GPU ...
Mindenből a legjobb 😃

Csinálj egy BIOS resetet, aztán ha úgy se javul a helyzet, próbáld másik táppal.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Moon_Breaker: Nem fikázást kértem 😃 erre van pénz.. Bios reset megvolt,mem test is ,akkor veszek új tápot
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@BenuGT: Mielőtt veszel új tápot, előtte azért próbálj szerezni egy másikat , hátha nem a táp a döglött meg.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Moon_Breaker: áh ,úgyis terveztem venni másikat 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@BenuGT: Felőlem, csak vigyázz nehogy a hibás komponens kinyírja az új tápot is.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@BenuGT:
Nem fikázást kértem

Ne várj észkombájn kapitánytól többet. 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Moon_Breaker: Építs jobbat mint az Amd bármelyik cucca és utánna fikázz. 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Zoli869: Mindjárt megkapod hentai mestertől, hogy "nem az én dolgom cpu&gpu-t építeni", vagy te is kapsz egy értelmes gif reakciót.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@hashimoto: gifet csak te kapsz, mert megérdemled. 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Moon_Breaker: Engem meg nem érdekel öreg. 😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
@BenuGT: Ez nem csak táp hibára vezethető vissza, ezt a jelenséget sokkal több minden produkálhatja, Pl.: egy szektor hibás HDD, vagy hibás ram, vagy épp az alaplap. Tehát én nem mondanám biztosra a táphibát.
0
0
0
0
Puffin avatar
Mit lehet tenni ilyenkor?
https://kephost.com/images/2017/06/09/fosvidia.png
0
0
0
0
💬 11
InfernoDante avatar
@Puffin: Hányas build van fent a Win10ből?
0
0
0
0
Puffin avatar
@InfernoDante: Legfrissebb ami csak lehet. Azt hiszem. A száma: 15063.332
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Puffin: És ilyenkor úgy érzékeli mintha nem lenne fent driver, akadozik minden? Vagy még a drivert se engedi felrakni?
0
0
0
0
Puffin avatar
@InfernoDante: Közben akadozik igen.
Próbáltam már az NV oldaláról driverrel, nem volt jó. Az előbb DDU-val le, utána windowsos driver amit alapból akar, de ígysem jó.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Puffin: Látom fórumok is tele vannak ezzel a hibával. Eszközkezelőben ha nem automatikus frissítést választasz hanem kikeresed a C/Nvidia mappában a drivert úgy sem tudja felrakni rendesen?
Régebbi drivert próbáltál?
Winhez semmi frissítés nincs? Én ezeket próbálnám elsősorban, ha nekem lenne ilyen.
0
0
0
0
Puffin avatar
@InfernoDante: Megoldódott a probléma. Lentebb írta reszler112233 a hiba okát... Ugyanolyan UPS-ünk van.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Töröld le a szünetmentes tápegység figyelő programját és indítsd újra a gépet. Nálam ugyan ez a hiba volt régebben, ami miatt kétszer húztam újra a gépet, míg rájöttem, hogy a program a ludas.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Vissza se telepítetted utána?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Azóta nem tettem fel. Gondolkodom én is hogy ha felrakom akkor előjön-e a hiba, de még nem tettem fel, hogy megnézzem.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Köszi! És tényleg az volt a hiba. Már azon voltam hogy kibaxom az ablakon.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Nincs mit! Abszolút nem értem miért akad össze a két dolog mivel nekem régen ment egyszerre a kettő, és egyszer csak előjött. Ahogy néztem se a Windows nem frissített akkor, és én sem váltottam drivert a VGA-n. Azóta nekem nincs fent a figyelő program, bár míg fent volt se sokat néztem.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hali reggel mikor be akartam kapcsolni a gépet nem indult el... Lekapcsoltam a tápot is, majd vissza semmi reakció... átdugtam másik konnektorba, és így életre kellt. Majd kinyomtam visszadugtam a helyére és megint működött.

Mi volt a baja? Elő fog fordulni megint?
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@nemvagyokitt: Hosszabbító, vagy fali konnektor? Ha hosszabbító cseréld ki.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok! lehetséges megoldások?
adott egy xbox, egy laptop, illetve egy monitor
azt szeretném hogy a laptop és az xbox is úgy rá legyen kötve a monitorra, hogy ne kelljen mindig átdugdosnom amikor vagy az xboxot vagy a lapost akarom használni
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@RENDES: Mondjuk veszel egy ilyet: [LINK]
0
0
0
0
tomeek1 avatar
Sziasztok! Van a gépemben 1 db 8 GB-os DDR4 2133 MHz-es RAM. Az normális, hogy alapjáratba, amikor megnézem a feladatkezelőt, akkor 1,8-1,9 GB van használatban?? Max. a torrent megy háttérbe. Win10 Pro 64 bitem van.
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@tomeek1: Teljesen normális!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció