Gép hiba?

Szerző: suvi, 2009. August 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 6 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gatya123 avatar
ezzel a hibaüzenettel dobál ki játékokból, tudja valaki miez?
https://kepkuldes.com/images/0c25fb9e0aeb5a081e50a7378153988f.jpg
0
0
0
0
end996 avatar
Sziasztok!

Új konfig-om lett, a Windows 10 Enterprise-t nem engedte felrakni - állandó kék halál telepítő közben, főleg a network setup-os résznél - ,a Pro felment, de ez is vacakol, kék halálok mindig más hibakóddal, van olyan, hogy elmegy a kép és csak pár mp múlva jön vissza,
olyan is volt, hogy a program bezárta saját magát. Ilyen problémákat - a kék halál kivételével - a régi konfig-ommal nem tapasztaltam. Régen az 1607-es verziót használtam, a mostani az 17134.345-ös.

Mit lehetne tenni, hogy a problémák megoldódjanak?

Válaszokat, segítségeket előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
Boldor81 avatar
@end996: Szia ! A helyedben futtatnék egy memtestet ! Nálam is voltak anno random fagyások és bizony a memória modulokkal volt a baj. Lehet nálad más probléma van,de egy próbát szerintem megér.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Vlach: Lehet benyeltél valami csúnyaságot, vírus, bányászcucc hasonló. Nézd meg hogy amikor teljesítményvesztés van, akkor mi az ami a Feladatkezelőbe járatja nagyon a CPU-t.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!

Ha elkezdek játszani a gépemmel, akkor egy ideje, kattogó hangot hallok a gépházból. Néhány kattanás, gondolom a melegedéstől, de utána abbahagyja.
Utána olvastam és volt ahol azt írták, hogy a winchesterrel van baj.
Szerintetek mi lehet ez??

Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
H-ECTOR avatar
@zolcsi86: Egyszerűbb ha lekapod a gépház oldalát, és megpróbálod lokalizálni, hogy honnan jön a hang. Lehet a hdd is, nekem is ad ki hangot néha, de ez normális.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@H-ECTOR: Köszi szépen!!
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@zolcsi86: Hát lehet öregszik a szerkezet. Ezek a mai merevlemezek nem bírnak annyit, mint a régi Quantum Fireball-ok.
Spoiler!
Ha netán egyszer elkezdené azt, hogy néha nem ismeri fel a gép, akkor azonnal mentsd le a fontos dolgokat róla, mielőtt behal az elektronika
0
0
0
0
Aorus_Gaming_HUN_ avatar
@SuperPuma: Pár hete én is megszívtam nagyon. Az egyik 3Tb-os vinyo egyik napról a másikra Hard Disk Sentinel szerint leesett 100%-ról 5-re a kondíciója. Amin meglepődtem, de valóban kb használhatatlan lett. Legalább a fontosabb adatok lejöttek róla. Már csak alátétnek jó 😞
Esetleg ezzel a programmal rá tudsz nézni milyen állapotban van a Hdd.
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
Van egy kis problémám az új gépemmel, és nem igazán jövök rá, mi lehet a gond.

MSI B450M MORTAR és
Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB DDR4 2400MHz
az egész konfig itt: https://gepigeny.hu/user/bandibacsi/eszkozok/24…zok/243706

Szóval néha megy a gépem minden panasz nélkül, néha viszont nem indul el (nem tölt be a BIOS képernyője és a monitor alvó üzemmódba vonul). Amikor nem indul el, többnyire a RAM hibajelző LEDje világít. Kipróbáltam, külön-külön a RAMokat, hogy csak egyet rakok be, mindkettővel elindult úgy. De néha a 2 modullal is elindult. Szoktam nyomni az alaplapon egy BIOS resetelést, az általában segít, ma pl az sem segített. Most egy modul van csak bent, így elindult. De dura, mert néha a CPU hibajelzője is volt, hogy világított és nem a RAM.

Szerintetek hogy lehetne megállapítani, hogy mi okozza a problémát?
0
0
0
0
💬 12
reszler112233 avatar
@Bandibacsi: Én úgy tudom, hogy Ryzen processzor mellé nagyon nem mindegy milyen memóriát rak az ember, és nagyon allergiás rá ha nem megfelelő van mellette. Másik memóriával, lehetőleg más márkával kéne megnézni megy-e, mert könnyen lehet, hogy csak memória csere oldja meg a gondot.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bandibacsi: Az alaplapi qvl listában tudod megállapítani hogy támogatja-e,mivel a listában tesztelve voltak.
Ha ram csere lesz akkor Kingston HyperX amit sokan használnak és nem annyira nem finnyás vagy esetleg G.Skill.
Corsair Vengeance LPX-et csak is v5.30 és afölötti mint nálam.
Esetleg XMP profil bevan kapcsolva a ram feszültség okés? Átkéne nézegetned a BIOS-t.
Alaplapi probléma kizárva.
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
@FoLey: Köszi a válaszokat.
QVL lista alapján nem támogatja 😞
Feszültség: 1,216V XMP-re nem láttam semmilyen lehetőséget, de 2 XMP profilt ír a memóriánál, melyből a 2-es: DDR4 2400 16-16-0-39
Még annyit meg tudok tenni, hogy a másik gépemből belepróbálom a G.Skillt, bár az sincs a támogatottak közt. Ha az sem jó, akkor gondolom cserélni érdemes?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bandibacsi: G.Skillel kevésbéé problémásak a Ryzennel meg az egyik amit szeretik egy próbát megér. Ha az sem jó akkor kikell cserélni.
pl. Erre ha annyira nem számít a hűtőborda ez a bestbuy meg 3000Mhz [LINK]
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
@FoLey: Amióta csak az egyik modul van benn, tehát 8GB RAM, azóta mindig pöccre elindul. Én ezt nem értem. Lehet, ha cserélnem kéne, biztosabb lenne 2x4GB-os modult venni?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bandibacsi: Ha már játékra lesz akkor érdemesebb 2x8GB-ra cserélni és amit linkeltem az jó árban is megy.
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
@FoLey: Igazából nem játékra. Csak azért mentem bele a 2x8GB-ba, mert jobban megéri árban. De így, hogy kérdéses, hogy hogy fogadja az alaplap... :S
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bandibacsi: Az alaplapi qvl lista alapján tudsz ramot venni,de G.Skillel nem szoktak problémásak lenni,mert a Ryzen szereti vagy esetleg Kingston Predator
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Bandibacsi: Memtest volt ?
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
@Boldor81: A gép összerakása után volt. Bár csak egy kört hagytam neki, de nem volt hiba.

Persze nem sokkal a történtek után mindkét memória modul megadta magát. Küldhettem ki őket Angliába cseréltetni. Valamint a processzornak is megártott valami ekkor, azt is cseréltetni kellett. Itt nekem kicsit betett a Ryzen 😞 Mindegy azóta már szétszedtem a gépet.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Bandibacsi: Akkor volt baj nem kevés 😞
Nekem is volt memória problémám (ddr4) az egyik modul már az első körben tele volt hibával, a másik meg volt, hogy csak a harmadik kanyarban mutatott hibát. De az már pont elég ,hogy kékhalálozzon. Drukkolok mihamarabb összetudd rakni a géped !
0
0
0
0
Bandibacsi avatar
@Boldor81: úgy értem, hogy már szétszedtem és amit tudtam felhasználtam a fő gépemben, amit meg nem azt igyekszem eladni 😃
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!
Játék közben ritkán elmegy 1-2 másodpercre a kép, majd visszajön. A gpu nem megy 48fok felé, és a képernyő is zsír új.
0
0
0
0
wiza avatar
Hali
vibráló képernyő ,szaporodó kék halál ,volt már hogy a gép újraindult kék halál nélkül, fura hangok a gépházban ahogy váltogatom az oldalakat fura hangokat ad magasabb mélyebb.

Valaki esetleg felismeri a hibát én személy szerint a tápra gyanakszom.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@wiza: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
wiza avatar
@HunSanyiX: A vga teszteltem nem hibázott van mikor csak itt hagyom a gépet párperc jövök vissza azt folytatnám a netezést azt paff kék halál
ja holnap kiszedem a karit meghallgatom úgy is Fornite-ban menüben látom a legjobban fent a füleket váltogatom megpróbálom lefényképezni .
0
0
0
0
FoLey avatar
@wiza: Hali!

Nekem update után halk hangerő volt,de ddu-val lepucoltam a drivert utána újraraktam azóta jó minden. Bár vga drivert is újraraknám csak megvárom a legfrissebb kiadásút.
0
0
0
0
wiza avatar
@FoLey: Basszus igazad van a hanggal kapcsolatban tényleg a hangfalból jön.

De a többi hiba az mi lehet le kéne gyalulnom az egészet?
0
0
0
0
FoLey avatar
@wiza: A többi hiba okát nemtudom nekem hanggal volt a probléma driver újratelepítés oldotta meg,de szerintem a többire is ez lehet a megoldás.
0
0
0
0
wiza avatar
@FoLey: Sajnos a táp elméletem nem jött be , így maradt ram és alaplap ...
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!
Egy ideje van 1 olyan jelenseg, hogy bekapcsolom a gepet a windows toltesig minden normalis amikor betoltotte akkor fekete kepernyo csak a kurzor van ott,(tudom mozgatni is) aztan kb. 1-2 perc mulva bejon a kep es utana a gepnek semmi baja ugyan olyan gyors stb... Gepen nem volt semmi valtozas mar jo ideje. Esetleg van valami otlet? Elore is koszonom! 😎
0
0
0
0
💬 1
zelcsi avatar
@xsebix: Lehet win frissítés miatt.
0
0
0
0
no avatar
Vettem egy új monitort és videókártyát a régi géphez.
Bekapcsolásnál a monitoron színes vonalak jelennek meg.
Gép:AMD FX 6100
4GB RAM
GIGABYTE 990 XA-UD3
RX570 4GB
LC POWER 650 W (LC6550 V2.2)
0
0
0
0
💬 5
Moon_Breaker avatar
@barnabas96: Nos a megoldás igen logikus :

Próbáld a régi monitorral, ha úgy műxik az új monitor a hibás.
Ha a régi monitorral is csíkoz rakd át a régi videókártyát a gépbe. (az új kártya a hibás)
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: És az lehet hogy a pcie 2.0 miatt produkalja ha jól tudom a kártya 3.0
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@barnabas96: Az mindegy, akkor maximum 2.0 -án megy a gép, de amiatt nem csíkozhat az tuti.
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: A régi cuccokal van valami probléma a videókártya és a monitor is jó más gépbe
Tudom használni játékra csak hát nehogy má tönkremenjen emiatt a videókártya. Egy új konfig kéne hozzá
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@barnabas96: Akkor próbálj szerezni valahonnan egy hasonló alaplapot amibe belemegy a procid+ram.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Sziasztok! Tegnap este Overwatch közben beakadt a játék, lila színü vonalak és pontok jelentek meg a képernyőn, kidobott az asztalra. Kis idő után újra vissza csatlakoztam a játékba, de ekkor is újra fél perc után beakadt és kidbott de már az asztalt sem akarta behozni ezért újraindítottam. A bioszon túljutva a windows nem akart betölteni fekete kepernyő és kis idő múlva a képernyőn írta, hogy nincs jel a gépből. Párszor újra próbálkoztam de ugyan ez volt a helyzet. Nagy nehez feldobott egy win hibaelhárítási ablakot, ami közölte velem ,hogy a win meghibásodott. Végeztem egy windows hibaelhárítást ami látszólag megoldotta a gondot, kezdtem lassan visszatelepíteni a drivereket, amikor a vga drivert telepítése közben újra indult. Újra elinditottam a telepítést amit befejezett. Restartoltam majd ismét a biosz betöltése után fekete képernő.
Ma újra tettem a wint minden jónak tünt, de az intel chipset driver telepítése közben befejezés előtt újraindult. Szintén ugyan az a helyzet nem jön be a win, biosz betöltés után fekete képernyő és "no signal".
Help pls 😀
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@sanyi236: Videókártya hibának tűnik.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Puffin: Lassan már kezdem feladni, nem tudom mi lehet a gond. Már 4x újra tettem a wint de mindig ugyan az a vége. Telepítettem hddre, utána ssdre, más sata portokba csatlakoztattam a tárolókat, de szeritem nem ezekkel van a gond. Vga driver telepítése egyszer sem sikerült, mindig azt írta ki hogy sikertelen, vagy telepítés közben vagy az intel chipset driver telepítése közben halt be, vagy csak sima restart esetén.
Ha valakinek van valami tippje akkor segítsen. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@sanyi236: Vedd ki a videókártyát a gépből és az alaplapra dugd a monitort. Ha úgy jó akkor videókártya csere.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Puffin: Kösz a segítséget! A videókárty volt a gond.
0
0
0
0
sean avatar
Sziasztok!
Mostanában azt csinálja a gépem, hogy leállítás helyett újraindul. Nem leáll és bekapcsol, hanem mintha az újraindításra mennék rá. Ha gombbal leállítom akkor utána egy darabig nem jön elő a hiba. Én a tápra gyanakszok. Valakinek volt már hasonló gondja?
0
0
0
0
💬 2
pupehap avatar
@sean: Itt írnak pár lehetőséget amit végigzongorázhatsz:
[LINK]
0
0
0
0
sean avatar
@pupehap: Az enyém nem leáll és magától elindul, hanem leállás helyett újraindul (ledek se alszanak ki), ugyan az mint mikor rámegyek az újraindításra.
0
0
0
0
hangzoj avatar
Sziasztok! A mai nap folyamán érdekes hibába estem... a youtube, a gmail, a google drive, google térkép.. tehát ami a googleé az nem tölt be, minden más oldal betölt... Router, Modem reset megvolt.. Semmi változás.. Valakinek valami ötlete?
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@hangzoj: Gyorsítótár törlés a böngészőben.
Egy Ccleaner, Malwarebytes tisztítás (ez mondjuk hetente egyszer sosem árt)
Böngésző törlése, majd reinstall (előtte persze beállítások, könyvjelzők mentése)
Nézd meg milyen kiegészítők, bővítmények futnak, lehet valamelyik blokkol.
0
0
0
0
hangzoj avatar
@Hunork: Sajnos ez se segített, viszont most már minden könyvjelzőm eltűnt hiába volt lementve. Ugyanúgy nem tölt be a család összes telefonján, laptopján az adott oldalak.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Az lenne a gondom hogyha elindítok egy játékot pl R6-ot akkor a menübe elösszőr elkezd laggolni majd kifagy az egész gép és csak néha ha engedi ki tudok Alt+tabolni. A fortnite-nál is ez van csak ott néha a menüben is tudok mozogni de amikor elindítok egy játékot ki is fagy. Nem tudom hogy mi lehet ez. A gépem:
AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core 3.5GHz AM4
Kingston HyperX FURY 8GB
GTX 1050 TI 4gb
ASRock AB350M Pro4
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
FSP 500W Hyper M
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@kotanszabi: sajnos sok minden lehet, vga hiba ram hiba, alaplap hiba, táp hiba, op rendszer hiba.
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: És ezt hogy tudnám le nyomozni hogy mi lehet a baja?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@kotanszabi: sajnos csak pót alkatrészekkel vagy ha újra telepíted az op. rendszert., de én megpróbálnám a játékok újratelepítését is.+ néz át a gépet hogy nincs e valamelyik alkatrész kilazulva meg azt is nézd meg hogy nem e vinchester hiba. ( hard disc sentinel-lel meg tudod nézni! )
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni. Van nálam egy Asus p7h55-m alaplap és nem sikerül bootolni sem dvdről sem usbről. Csak fekete képernyő egy villogó kurzorral. Működő gép, csak újra akartam telepíteni.
Köszönöm
0
0
0
0
Puffin avatar
Sziasztok!
Az asztali gépen újratelepítettem a Windowst, azóta nem látom a hálózat többi gépét. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?
Notebook-ról elérem az asztali gép megosztott fájljait, de fordítva nem.
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Puffin: Ha jól sejtem Win10 és 1803-as verziót tettél fel. Ha igen akkor az okozza a jelenséget mert ettől a verziótól kikerült az otthoni csoportos megosztás. Viszont érdekes hogy eléred az asztali gépet más gépről. Nekem se laptop nem látja az asztali gépet sem azaz asztali a laptopot. Igaz asztali= Win10 x64 1803, laptop=Win7 Ultimate x64.

Ha valamilyen módon neked sikerül újra kapcsolatot létesíteni akkor arra én is kíváncsi lennék, mert mikor nekem elment, napokig bújtam a netet, de nem bírtam éltere kelteni a dolgot.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Itt a megoldás: [LINK]
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy egyik pillanatról a másikra elkezdtek laggolni az online játékok meg a böngésző is döglött csiga sebességre váltott viszont a szolgáltatónál elvileg minden rendben van (ismerőseimnél akiknél ugyan ez a net van nincs ilyen gond) valamint valószínűleg a géppel sem mivel a net nélküli dolgok hibátlanul mennek..mi lehet a baj? :/
Illetve mellékes kérdés még: honnan tudom hogy kémprogram fut a gépen illetve hogy "bányászvírus" van-e rajta? tudom ezeket valahogy ellenőrizni?
Előre is köszi a válaszokat! 😀
0
0
0
0
💬 3
vyne avatar
@Bioritmus: Routert probaltad ujra inditani? Neha a legegyszerubb megoldas a legjobb megoldas. 😀
0
0
0
0
Bioritmus avatar
@vyne: igen routert próbáltam már azzal kezdtem 😃 feladatkezelőt viszont megnézem ha újra elkezdi de most éppen megjavulni látszik valamitől csak úgy random 😃
0
0
0
0
szilver avatar
@Bioritmus: Egy feladatkezelőt nézz kezdésnek hogy mi eszi a neted mikor jelentkezik a probléma. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az a kérdésem, hogy nem tudtok-e valamit az Intel-féle TurboBoost 2.0-ról? A laptopomban csücsül egy i7-2620M, eddig TurboBoosttal használtam, de az utóbbi néhány napban egyáltalán nem megy az alap órajele fölé, hiába van bekapcsolva a Turbo Boost. Mit tudok tenni? (Bios: Dell A21, ha számít)
A laptop egy Dell Latitude E6520.
0
0
0
0
Puffin avatar
Sziasztok!
Valakinek van ötlete arra hogy miért állnak le a játékok ha ALT+TAB-ot vagy Windows gombot nyomok? Olyan mintha ALT+F4-el bezárnám.
Múlt héten kezdte el csinálni.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hali!
Mi lehet a gond? Mostanában bármivel akarok játszani/dolgozni, hibaüzenet nélkül kidob az asztalra. A böngésző pedig összeomlást ír mindig.. Memtest és a windows memdiagja is megvolt, azt írja nincs gond.
B1-es slotban van a RAM, lehet ez a gond? Vagy az új windows frissítés? (A1-A2-B1-B2 van, de a hűtő miatt nem tudom az A1-be tenni.)
0
0
0
0
💬 2
SuperPuma avatar
@hashimoto: Inkább szoftveres gond lesz. Ha a memória kezdene lehalni, azt megéreznéd
0
0
0
0
hashimoto avatar
@SuperPuma: Lehet lesz belőle egy Win reinstall, eléggé tele van már amúgy is
Update: Közben jött egy kékhalál, https://image.ibb.co/mHYycd/IMG_20180603_112038.jpg
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok oylan problémám lenne hogy van egy játék elindul és fut is de nicns kép sem nem jelzi az ikonjat sem az asztalon megnyitotam feladat kezelőt fut de háttérfolyamatként ez mitől lehet ? más játék rendesen fut.
0
0
0
0
💬 1
Spazzz avatar
@low11: Valami a jatekkal van ha a jateknak a nevet beirod a googlebe es utanna irod hogy black screen akkor biztos kapsz megoldast.
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy miért rázhat a számítógép hátulja ? Ahogy észrevettem főként a VGA hátulsó kimeneti fémrésze. Ez viszonylag friss, eddig nem volt semmi ilyesmi.
0
0
0
0
💬 1
tibi211 avatar
Tudnátok nekem ajánlani egy megbízható és jó hangkártyát? Olyan kéne ami win10-el kompatibilis.
0
0
0
0
💬 7
tibi211 avatar
@Bronson: 15 ezer max 20000 de 15nek jobban örülnék 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@tibi211: Ha nincs semmi gond az integrált hangkártyával és nem komoly zene\stúdió munkára használod a géped nem indokolt a külön hangkártya, én is most adom el a külső USB -s Asus -omat mert tök értelmetlen.

Spoiler!
nem érzem hogy jobb lenne az alaplapinál.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@tibi211: Mint ahogy előttem írták, csak akkor érdemes külön hangkártya ha az alaplapival valami nem oké, vagy zene/stúdió hangot akar az ember.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@reszler112233: Ameddig az ember a gagyi kínai 2.1-es pc hangszórót vagy kivénhett 1000 éves Aiwa-t akar használni és a jelet gagyi "tikbél" kábeleken akarja áterőltetni, addig teljesen felesleges.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@SuperPuma: Nekem 5.1 van rákötve a gépre, de nem érzem szükségét külön hangkártyának. Igaz nem alsó kategóriás az alaplap sem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@reszler112233: Én még 5.1 -es Roccat fejhallgatóval sem éreztem semmi változást, persze nekem sem volt olcsó a lapom.

De minden mai közép -felső kategóriás lapra kiváló integrált chipet raknak. (Asus\MSI -nél lehet még az olcsó lapokon is minden igényt kielégítő hang chip kerül) 😀
0
0
0
0
RichGames avatar
Sziasztok egyik napról a másikra ezt csinálja a gépem, először tökéletesen működött tegnap este 10 ig . Ma bekapcsoltam es a másodlagos merevlemezem nemlátta a Windows csak a bios nyomtam egy bios reseteg de semmi ezutan kihiztam az áramból majd a gép bekapcsol leáll majd ezt foljtatja addig amig a vgam áramját kinem huzom olyankor mevy folyamatosan bedugom vissza és ***a. A gép jatek kozben kifagy felora utan majd kékhalál randomban és ezt mind a mai nap. Ha áramtalanítom akkor megint leáll majd ujra indul.. A kékhalál Hibakód Bugcode_USB_Driver Táp csere volt de semmi.. :/
Fogalmam sincs mi van a gépemmel segítsen aki tudja.
0
0
0
0
farkas9314 avatar
Sziasztok! Nálam régebben amit Steamen vásároltam játékot tök jól ment a gépemen. De most újra lett rakva, vibrál a kép amikor valamelyik játékba belépek. Mi lehet a gond?
0
0
0
0
tibi211 avatar
Üdv. A win 10 frissítette ezt az áprilisi frissítést azóta nincs hang az 5.1 hangfalon. Ujra telepítettem a gépet a régebbi verzióra es így sincs hang. Via audio drivert támogat az alaplapom. Viszont a fules működik es a mikrofon is ugye ez a gép hátuljába van bedugva. Ha fent is van a Via megnyitnám a drivert és nem tőrténik semmi se hiba üzenet vagy ilyesmi. Gyanakodok arra hogy hibás lett az alap lapban lévő hangkártya. De addig nem akarok venni hangkártyát amíg biztosra tudom hogy valóban meghibásodott. Valaki valami ötlet? Köszi előre is
0
0
0
0
💬 1
vyne avatar
@tibi211: Nem hinnem,hogy egy update tonkre vagna barmelyik komponenset is a gepnek. Esetleg a drivert probald meg frissiteni vagy vissza allitani egy elozo verziora. Megprobalhatod uninstalalni az egesz hangdrivert es elkezdeni frissitgetni,kezdve az alappal amit kaptal hozza.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Valakinek már volt olyan hogy mikor bekapcsolta a gépet nem működött az egér? Billentyűzet van azon írok de egér nélkül ciki. 2 újraindítás 1 kikapcsolás volt, 2 egérrel több usb-be dugva se reagál semmit azegyik felvillan bedugásnál és elalszik a másik rgb világít, ha kattintok felvillan a lézer is de nem mozgat se kattint egyik se. köszi
0
0
0
0
💬 1
Warlordcommander avatar
@nemvagyokitt: Nekem anno valami logitech egér+billentyűm volt, és velem is előfordult hogy nem indult el valamikor az egér, néha pedig ment de egy idő után nem reagált a kattintásokra. Aztán kerestem hozzá új illesztőprogit felraktam és utánna már nem csinálta.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Szia !
Nekem is random fagyások voltak, még biosban is. Nálam memória gondok voltak egy évig tökéletesen működtek utána egyre sűrűbben elkezdett fagyogatni. A végére az egyik modul szinte teljesen meghalt a másik még működik de, játékot kb 5-10 percig bír. Most rendeltem ugyanilyen típust és ezekkel egy hete megint makulátlanul működik. Nem biztos ,hogy nálad is ez a baj, de ha tudsz másik memóriát kérni ismerőstől szerintem egy próbát megér. Remélem tudtam segíteni.
0
0
0
0
Abelsu avatar
Hali, alaplap hiba okozhat random fagyásokat? 😃 nehezen indul a gép is
0
0
0
0
💬 4
Abelsu avatar
@Moon_Breaker: Hogy tudnám leszűkíteni a hibalehetőségeket? bekapcsolás után van hogy 1mp és leáll a gép, Többször is. A fagyásssal kezdődött
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Abelsu: Ha BIOS reset után se javul a helyzet, a legkézenfekvőbb az lenne ha kipróbálnád a többi komponenst egy másik alaplapba.

Ha erre nincs lehetőség próbáld minél kevesebb cuccal elindítani a gépet : csak egy ram modul, bővítőkártyákat vedd ki, csak egér meg billentyűzet legyen rádugva a lapra.
(a videókártyát is kiveheted ha van integrált GPU a prociban)

Ha ez se segít installálj friss windowst mondjuk egy másik vinyóra hogy megmaradjon a mostanid.

Ezek után már tuti hogy az alaplap a hibás vagy esetleg a táp.
0
0
0
0
Abelsu avatar
@Moon_Breaker: Rendben, köszi.
0
0
0
0
Graffiti2 avatar
Bocsi, ha rossz topic!

Hali! Az volna a problémám, hogy borzasztóan belassult a gépem az utóbbi időben. Sok dolgot próbáltam már, köztük a CCleaner, Lemeztöredezettség-mentesítő, portalanítás úgy 2 hete, és a használaton kívüli játékok törlése. Nem igazán hoztak eredményt, de a lassulás mértéke is mindig más. Tegnap a R6 Siege-ből nem tudtam kilépni, és újra kellet indítani a gépet. Persze nem mai masina ez már, de még nem produkált ilyesmit. Én a HDD haldoklásra gyanakszom, nektek mi a tippetek/javaslatotok?
0
0
0
0
💬 2
Spazzz avatar
@Graffiti2: Nincs kizarva,en a HDD Regeneratort hasznalom a diagnosztikara,a demo ingyenes,de pl ncoren fent van crackelt verzio,csinalsz egy boot cdt vagy rendszer kozben is tudod futtatni(nem javit hibat ilyenkor),ha hibas minel elobb csereld ki 😃 mar ha vannak fontos adatok foleg,mert nem lehet kiszamitani mikor adja doglik meg es mennyire.
Vagy lehet virus is akkor probald ki a malwarebytes progit,az megkapja ha van.
0
0
0
0
Graffiti2 avatar
@Spazzz: A vírusirtót megpróbáltam, 1 filet-t talált is, de ennyi. Inkább egy egész gép cserét tervezek be, szegény felett már nagyon nagyon eljárt az idő :/ A javaslatokat köszönöm szépen neked! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy tegnap összetaktunk egy gépet, a ventilátorok pörögnek de képet nem ad...
Intel dh67bl alaplap
I5 2500k
3x4gb ddr3
Vadonat új keep out 700w táp
Gtx 670

Nem tudom hogy mi lehet a gond, kérlek segítsetek!😢
0
0
0
0
💬 3
ddkk22 avatar
@GyurciKkk: Monitor vga össze van dugva?
0
0
0
0
no avatar
@ddkk22: Azért ennyire amatőr nem vagyok😀
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@GyurciKkk: Haha 😃 A kártyán jó helyre dugtad be a kábelt? Mert én jártam már úgy h a másodlagosba (DVI-D) dugtam és ezért nem kaptam képet. A gép csippan amikor bekapcsolod?
0
0
0
0
rise01 avatar
Üdvözletem Urak! Egy olyan problémám lenne amilyet még soha életemben nem tapasztaltam pedig találkoztam már párral. 5 napja elmentünk több napra itthonról, ilyenkor mindig kihúzom a gépet a konnektorból és a tápot is kikapcsolom mindig. Ez most is így volt, azonban jelenleg a gépet nem tudom kikapcsolni csak úgy ha áramtalanítom. A windows leáll de a gép nem, nincs a képernyőn semmi csak úgy megy a gép 😃 Ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot akkor felpörög a procihűtő mint a jóisten majdnem felszáll a gép, ha röviden nyomom akkor elindul a boot és betölt a windows. Mondom 5 napja nem volt semmi gond, hazajöttem bekapcsoltam és azóta ez van.... mi a túró lehet ez a ******?
Szerk.: Lehúztam a tápról minden létező kábelt (moduláris alapból a táp). Még az alaplapi vastag csatit is, amint bekapcsolta a kapcsolóját vagy áramot kapott elindult magától. Csak a powergombra szabadna elindulni nem? Attól mert bedugom nem kellene ilyet csinálnia jól sejtem? kb 2007-2008ban vettem ezt a Thermaltake Evo Blue 750w-os csodát, meglehet hogy kifingott? 😞
0
0
0
0
💬 3
ddkk22 avatar
@rise01: Szia.
Menjél bele a energiagazdálkodási lehetőségekbe, azon belül pedig a főkapcsolók funkciójába, és ott lehet hogy a leállító gomb más funkcióra van állítva. Ha igen akkor állítsd át leállításra.
0
0
0
0
rise01 avatar
@ddkk22: az már meg volt, jól van beállítva. egyébként AIDA-ban lefutattam egy stressz tesztet és 100% os CPU terhelés mellett 50 és 60 W között ingadozik. egy i7 4790-hez képest elég elég ratyi teljesítmény nem? lehet hogy már nem tudja leadni a szükséges teljesítményt sem és tényleg haldoklik?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@rise01: itt azt írja hogy a maximális fogyasztás 84W [LINK]
0
0
0
0
Kerik avatar
Sziasztok! Az miért van, hogy a mostani gépen 10 óránként magától újraindul bármit csinálok rajta. Ha valaki tudja rá a választ vagy ha már mással is előfordult ez a gond és megtudta oldani, az legyen szíves nekem a megoldást leírni mert nagyon irritáló tud lenni. Válaszokat előre is köszönöm! További szép napot.😀
0
0
0
0
💬 3
maestro86 avatar
@Kerik: Ez most megközelitöleg 10 ora vagy mindig pontosan annyi mert ha igen az valamilyen programnak lehet az utemezési beállitás szerintem.
0
0
0
0
Kerik avatar
@maestro86: Mindig 10 óra. Mert én úgy vettem észre.
0
0
0
0
maestro86 avatar
@Kerik: Azért kérdeztem mert ugye fix az ido igy biztos hogy valamilyen program idözitse lehet remélem meglesz a megoldas tenyleg zavaro lehet.
0
0
0
0
Benee72 avatar
Üdv.
Remélem kapok segítséget 😀
Lenne egy laptop.... Kedden este feltettem töltőre, hogy majd szerdán délután le tudjam vinni az autóhoz és ott használni.
Szerdán bekapcsoltam és elkezdtem telepíteni egy programot rá.
Program telepítés kb felénél kikapcsolt ( töltőn volt még ekkor) és azóta se kép se hang.
Szét szedtem nem láttam semmi furcsát. Töltőjét ki mértem az jó. Töltés vissza jelző sem világit rajta...semmire nem reagál.
Nem volt le ejtve és semmiféle dolog nem érte.
Esetleg alaplap megunta?
Acer E1-531 róla lenne szó. Kb 4 éves.
Eredeti CPU, 1tb hdd és 8gb ram van benne.
0
0
0
0
💬 4
Moon_Breaker avatar
@Benee72: Szerintem az alaplapján a táp része halt meg.

De azért próbáld ki másik töltővel is.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Moon_Breaker: Köszönöm. Megpróbálom megnézni majd de gondolom legegyszerűbb ha egy bontott alaplapot szerzek bele .
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Benee72: Hát ha tudsz hozzá pont olyan alaplapot persze hogy az a legegyszerűbb ha kicseréled. 😀
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Moon_Breaker: Ebay-ről szoktam venni, majdcsak lesz ez a típus is 😀
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

eleg sok mindent kipróbáltam mar mindent leteszteltem de egy valamit kihagytam a tapot lehetséges hogy a tapom szorakozik

okozhat a tap ramdom fagyast meg hogy többször csak ugy lefyga a gép??
0
0
0
0
💬 11
no avatar
@Van Helsing 25: Nem. Ha rossz lenne a táp akkor a gép el se indulna, vagy időközönként újraindulna.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: nos nemtudom most a régi m-tech táppal megy a gep és nem fagyot le a windowst is simán telepitette meg minden mást a másikkal meg a win telepitesnel lefagyot ha meg vegigment akkor a betoltesnel fagy le
0
0
0
0
akos328 avatar
@LordSzalko: Fesz. ingadozás hatására elképzelhető winchestert megzavarja, cpu-t megzavarja, egy tápegység nem binárisan jó/rossz.

Nekem most van otthon rgy régi codegen tápom most már csak elektronikai bütykölésre használom mint tápforrás mert kimértem és 2,5V-5,25 ig ingadozott a feszültség akár másodpercenként is.
Nem tudom mennyire tolerálják a komponensek ezt de annyira sztem nem 😃
Maga a táp az jó, csak hát a kínai minőség... 😃
Nála is lehet rz a lúdas
A random fagyást nehéz megállapítani. Lehet winyó, cpu, vagy szoftveres gond
0
0
0
0
no avatar
@akos328: Jogos. De nem hiszem, hogy egy FSP HyperM-nél ilyen minőségbeli probléma lenne.

Úgy hallottam, az FSP normális minőséget gyárt.
0
0
0
0
Hunork avatar
@LordSzalko: Hát a Hyper sorozat azért nem a legcombosabb... nekem is volt, cicergett, zörgött, és a készenléti fogyasztása nagy volt. A Hydro már más tészta, főleg az újak. És főleg az Aurum.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Akkor lehet csak olyantól hallottam, aki éppen meg volt elégedve vele 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@LordSzalko: Időnközti újraínditást nálam a legújabb windows verziója csinált. Elv csak FX processzorokon teszi.
Fast boot (gyors töltést) mióta kinyomtam beállításokba egyszer se indult újra random 1 hónapja. Előtte meg napi szinten.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Régebben nálam is felmerült a hiba, tápra gondoltam, de nem az volt a probléma. Kicserélgettem a komponenseket, aztán kiderült, hogy az alaplapi gombelem volt lemerülve. 😃
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: na kiderül mi a baj 1 sata kábel volt rosz és mire kiderül a tápom is rossz addig ra hazaváta a hálókártyát meg a hang karit is sajnos ahogy elkeztem jatszni abba a pillanatban restart ezt 3x csinálta utána se habg se net

holnap viszem gariztatni a tápot
0
0
0
0
Hunork avatar
@Van Helsing 25: Próbáld meg becserélni másikra, inkább pár ezres bánja. FSP Raider II, vagy FSP Hydro, ha már a márkánál maradunk. És nem kell neked 700W, teljesen felesleges, nagyobb így a készenléti fogyasztásod...
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Hunork: megtettem volna de a srác visszakuldi a gyartonak mondta kb 2-3 hét lesz mire kiderül mi a helyzett

adig kenytelen leszek venni ehy másik tapot mert ez az m-tech 550W kevés a vidkarinak h jatszok villog a led rajta hogy abnormal power supply csak
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 2 éve van meg ez a gépem, és a legelső naptól kezdve lefagy naponta legalább 1x, a hang beakad néha, nem reagál semmire csak a resetre. Tavaly augusztusban tönkre ment a winchesterem, de a mostanival is ugyanezt csinálja. Amint HD videót nézek egyből lefagy a gép, meg ha a pendrivet bedugom a gépbe, pár perc múlva lefagy. Játék közbe viszont ritkán fagy le. Mitől lehet ez?

Processzor: Amd Fx 6300
Memória: HyperX 8GB Fury DDR3 1600 Mhz
Videókártya: Gigabyte GV-N960OC-2GD
Alaplap: Gigabyte GA-970A-UD3P
Tápegység: FSP HEXA+ 500W
0
0
0
0
no avatar
Na jó napot!
Van 1 számítógépem, Gigabyte GA-EG31MF-S2 rev 2.0 alaplap van benne, ugye 4x DDR2 RAM slot van rajta, van benne 2x1GB illetve 2x512MB memória. Az a problémám vele, hogy kiírja a Windows hogy 3GB van benne, de utánna oda van írva, hogy csak 2GB használható belőle, hogyan tudnám orvosolni ezt a problémát?

Alaplap: Gigabyte GA-EG31MF-S2 rev 2.0
Processzor: Intel Pentium Dual-Core E5400
Memória: 2x1GB + 2x512MB (3GB lenne elméletileg)
Videókártya: Nvidia GeForce GT210
Táp: LC Power 420W
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@DurkO: Ezt melyik felületen írja? Tudnál egy képet csatolni? Lehet, hogy egyszerűen azt írja, amennyi a ténylegesen szabadon felhasználható (az operációs rendszer rutinjai és egyéb szolgáltatások is használnak valamennyi memóriát).
0
0
0
0
no avatar
@Dono: https://i.imgur.com/jTi8IEg.png
Számítógép --> Rendszer tulajdonságainál írja ezt
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Eddig indításkor a gépem egyet sípolt, ami ugye jelzi, hogy minden rendben.
Azóta a boltban, ahol vettem a gépet, csináltak egy Bios frissítést, meg az elemet megnézték az alaplapon. Kivették, visszatették.
Azóta indításkor egyáltalán nincs sípolás, de ettől függetlenül úgy látom megy rendesen a gép.
Vagy csak kellene, hogy sípoljon?? Lehet, hogy csak van a géppel valami gond??
Köszönöm előre is !!
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@zolcsi86: Szia!
Nézd meg rajta van e egyáltalán a speaker, lehet elfelejtették visszarakni rá.

https://www.kephost.com/images/2018/04/04/letoltes.jpg
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Manyik75: Köszi szépen. Hazamegyek megnézem.
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Sziasztok!
A gépem olyat szokott produkálni, hogy egyszerűen lefagy, a hdd pedig nem világít egyáltalán... Ilyen kor a hdd megadja magát?
Újraindítás után már világít a kis led, mutatja hogy dolgozik a vinyó....Érdemes lenne leellenőriznem a hdd állapotát?
0
0
0
0
💬 4
szilver avatar
@leadstar94: Egy Hard Disk Sentinel-el nézd meg mi a helyzet.A Sata és a táp kábelt ellenőrizd hátha csak kilazult(én jártam már így).
0
0
0
0
leadstar94 avatar
@szilver: Köszi a választ! 😉
0
0
0
0
szilver avatar
@leadstar94: Irj ha megoldódott vagy ha még mindig rossz. 😀
0
0
0
0
Megaisten avatar
@leadstar94: Vagy nézdmeg a speciális energiaellátási beállitásoknál hogy nincs-e kikapcsolva a merevlemez.. vagy a merevlemez olyan hogy 5400 rpm -7200 rpm ,és automata sebességü ( IntelliPower ) igy szokott ilyet csinálni néha hogy lefagy..
0
0
0
0
BFarkas avatar
Sziasztok. Egy olyan hibával küszködök hogy játék közben a játékok vagy kilépnek hiba üzenet nélkül vagy újraindul teljesen a gép.A gép túl nem melegszik,Új merevlemez,új Windows.Illetve az Alaplapon egy két tüske elferdült legutóbb, okozhatja ez a problémát?
0
0
0
0
💬 2
Moon_Breaker avatar
@BFarkas: Hol ferdült el tüske a lapon?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Lenne egy olyan kerdesem ha felrakom a win 7 et es kellene ujrainditsa, azonnal folytassa elolrol. Mi lenne a gond? Koszi elore 😀
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Gwen: Ezt nem egészen értem.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Gwen: Húzd ki a pendrive-ot,vagy vedd ki a lemezt újra indításnál, mert újból arról bootol..... 😊
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Akadt egy olyan apróság, hogy bekapcsolás után rögtön felugrik az a hibaüzenet, hogy:
A Lomtár sérült a következőn: D:\. Kiüríti a Lomtárat ezen a meghajtón?
Igen / Nem

Akármelyik válaszra megyek, akárhogy törlöm a lomtár tartalmát, akár üres akár van benne valami, mindig feldobja, ha bezárom akkor is, és nem tűnik el. Nem tudok vele mit kezdeni.

Tudtok valamit?

Előre is köszönöm.
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Van 1 olyan gondom, hogy amikor bekapcsolom a gépet, fekete a kép, a monitor gomb villog, ezt kb 2-3 percig csinálja, és utána egyszer csak betölti a windowst! mi lehet a gond...?
0
0
0
0
💬 7
Moon_Breaker avatar
@zsolo: Talán BIOS -ban elállítódott valami.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Moon_Breaker: oda sem tudok belépni, vagy én csinálom rosszul 😆
0
0
0
0
zsolo avatar
@Moon_Breaker: azt nem tudom hogy kell...
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@zsolo: góglizd ki a " lapod típusa + bios reset " -et
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Moon_Breaker: Én úgy tudom elég ha áramtalanított gép esetén kikapod a BIOS elemet kb 1 percre, aztán visszateszed és utána már alapra áll a BIOS. Vagy tévednék, és az újabb lapoknál már ez nem játszik?
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: hmmm passz, lesz aki megcsinálja majd nekem, én inkább hagyom, annyira nem értek hozzá!
0
0
0
0
feri20 avatar
Sziasztok!

Olyan problémám lenne bekapcsolom a gépem felpörögnek a ventik és aztán ki kapcsol alaplapra gyanakodtam de ki cseréltem a processzort és úgy meg működik hibásnak vélt processzor intel core i7 3770k amivel teszteltem és működik az egy intel core i5 2300 olyan kérdésem lenne hogy egy processzor tönkre tud menni vagy a alaplapommal lett valami hiba.?

válaszokat előre is köszönöm.

(persze oc nem volt mondig alap órajelen üzemelt.)
0
0
0
0
💬 3
csuz-li avatar
@feri20: Elvileg a processzor is tönkre mehet, de elég ritka. Viszont, ha a 2300-al megy, akkor nagyon más gond nem lehet, mivel az kicsit többet is fogyaszt, tehát nagyobb a terhelése az alaplap felé, illetve melegebb is, tehát ha hűtési/alaplapi/táp gond lenne, azzal sem indulna.
Egy BISO frissítés még nem árthat, hátha ott a gond, hogy valamelyik win frissítés akad a BIOS-ban a szálkezeléssel. (mondjuk erre sincs sok esély, de ugye egy próbát megér a dolog)
0
0
0
0
xCube avatar
@feri20: Üdv!

Ha van rá lehetőség én kipróbálnám egy másik, biztosan jól működő alaplapban is a 3770k -t, hogy biztos legyen a hiba forrása. Egyébként a proci is ugyanúgy tönkre mehet, mint bármilyen más alkatrész.

Spoiler!
Egy jó tanács: Tagold a szöveget vesszőkkel és pontokkal, mert úgy sokkal egyszerűbb olvasni. No offense.
0
0
0
0
feri20 avatar
@xCube: Köszönöm a válaszokat.!

BIOS-hiba volt de megoldódott, vissza raktam a régit és minden jól működik.! 😆
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Olyan gondom lenne az új gépemmel, hogy indításnál 5-öt sípol, utána olvastam és ennek a jelentése "hiba a központi processzorban" viszont ahogy látom, indul rendesen, meg működik is a gép ahogy kell. Felhívtam a számtech boltot is, ahol vettem a gépet, de azt mondták, hogy nem tudtak a sípolással mit kezdeni, viszont ettől függetlenül megy rendesen a gép. Nem kell ezzel foglalkoznom szerintetek, vagy ez így csak nincs rendben?? Mással is beszéltem már itt ezzel a problémával kapcsolatban, de csak kíváncsi lennék más véleményére is.
Köszönöm előre is a segítséget!!
0
0
0
0
💬 13
no avatar
@zolcsi86: Nálam is volt már olyan, hogy a leírás CPU hibára utalt, de valójában a RAM volt a ludas 😃

Próbáld meg, hogy csak 1 RAM modult hagysz a gépben. Ha úgy is csinálja, akkor valószínű nem az lesz.

Esetleg nézd meg milyen BIOS van rajt. Most jan 10-én jött ki egy frissítés rá. "Update CPU Microcode". Úgy egyébként is elég sok CPU-val kapcsolatos update jött ehhez az alaplaphoz (GA-B250M-D3H, erről van szó, ugye?), szóval mindenképp frissíteném a helyedben.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Caymane: Hát érdekes helyzet állt elő! Indítottam a gépet, jött a szokásos 5 sípolás. De utána megy a gép ahogy kell szerintem.
Utána kikapcs, kivettem az egyik memóriát, kapcsolnám vissza és a gép folyamatosan elkezdett ki-be kapcsolni. Leállítottam, vissza raktam a memóriát, újra 5 sípolás, viszont megy a gép.
Mit lehet tenni ilyenkor?? Mert gondolom nem oké ez így.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@zolcsi86: Vedd ki a másik ramot, és úgy nézd meg.
Esetleg még probálj meg egy bios resetet.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Manyik75: Most a másik ramot vettem ki, csak egy maradt benne.
Így is folyamatosan újra indul.
Csak akkor kapcsol be, ha mindkettő benne van.
Viszont akkor meg jön az 5 sípolás.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@zolcsi86: Ragd a másik 2 szlotba.
0
0
0
0
no avatar
@zolcsi86: Bocs, nem láttam, hogy írtál 😲

Milyen szórzó vagy milyen frekvencián üzemel a RAM, mikor bootol? Nézd meg Windowsban és a BIOSban is, hogy mit mutat.
Hivatalosan a corsair RAMokat csak 2133Mhz-ig támogatja, szóval lehet, hogy 2400Mhz-en próbál bootolni. Próbáld meg downclockolni esetleg, hátha az segít.

Leírás szerint ezeken a beállításokon működnie kéne mindegyik 16 gigás corsairnek.
1.2V, 14-16-16-31, 2133Mhz

Csak hogy minden apró hülyeséget kiszűrjünk, a RAMokat a Slot 1, 2-be tedd, ne a 3, 4-be. 😃
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Caymane: Szia! Hol tudom megnézni a windowsban, hogy milyen frekvencián bootol??
Az a baj, hogy nem igazán értek ehhez a szakmai részéhez.
Nem gondoltam, hogy csak addig támogatja, direkt azért vettem 2400 mhz es ramokat.
A 2. és 4. slotba vannak téve a ramok.
Sajna az első slotba nem tudom tenni, mert nem fér oda a ram, a procihűtő miatt.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@zolcsi86: XMP-vel támogatja magasabban is.... nekem elvileg max 1600Mhz-t tud de XMP -vel 2400Mhz-n megy.
Windowsba Aida-val tudod megnézni, a biosba meg ha nem vágod a témát akkor inkább ne matas.
De ott is az XMP-nél kel állitani a ramod által támogatott frekit.
PL nekem XMP1 2133 az XMP2 pedig 2400MHz, XMP nélkül pedig 1600 Mhz
0
0
0
0
no avatar
@zolcsi86: https://static.gigabyte.com/Product/2/6119/20161123162036_src.png

Így néz ki, ugye? Ha jól sejtem, akkor a két világosabb slotban vannak (Slot 1, 2)
Win 10-ben a feladatkezelőben (ctrl alt del) tudod megnézni legegyszerűbben talán, a teljesítmény fülnél.
Van külön program is hozzá, amivel az időzítésekre is rá tudsz nézni. CPU-Z
[LINK]

Hasonlítsd össze a BIOS-ban lévő adatokkal is. Igazából csak tapogatózok ám, most arra tippelek, hogy 2400Mhz-re van beállítva a BIOS-ban, viszont a sikertelen bootolás miatt visszaáll egy működőképes beállításra.

Csak bizonyos RAMokat támogat 2400Mhz-en hivatalosan, Corsair nincs köztük sajnos. Igazából ritkán szokott gond adódni ebből, de előfordulhat szerintem, hogy ez okozza.
[LINK]
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Caymane: Igen, a két világosban vannak, de azt hittem, hogy az a 2 és 4 es slot 😀
Na mindegy, nem igazán akarok babrálni a rendszerben, annyira nem értek hozzá, majd visszaviszem inkább a boltba szerintem.
Azért nagyon köszönöm a segítséget!
Akkor lehet, hogy az indításánál jelentkező 5 sípolás is ez miatt van??
0
0
0
0
no avatar
@zolcsi86: Egyébként többnyire úgy van, ahogy mondod, de ezen most úgy van sorban valamiért, hogy 1, 3, 2, 4... 😃

Nincs kizárva szerintem, nem tudom, hogy a boltban milyen beállításokat végeztek (vagy hogy végeztek e valamit egyáltalán). Lehetséges, hogy egy egyszerű downclock 2133Mhz-re megoldaná az egészet.

Igazából te is megtudod csinálni. Nem nagyon tudod megsütni, vagy elrontani a gépet (amíg nem nyúlsz a Voltage-hez). Ha el is állítasz valamit annyira, hogy nem bootol egyáltalán, akkor egy CMOS resettel mindent alaphelyzetbe tudsz állítani. Én is egyedül tanultam meg kezelni, bár az első próbálkozásnál én is féltem állítgatni a dolgokat, de aztán rájöttem, hogy ma már elég nehezen lehet ajtótámaszt csinálni a lapból... 😃 Megspórolhatsz több utat is a bolthoz.

M.I.T. menüpont alatt van, System memory multiplier néven (esetleg a BIOS verziót is megnézheted a system menüpont alatt), ha érdekel.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Caymane: Beléptem a Biosba, átállítottam profile 1 el 2400 mhz, mentettem, kikapcsoltam a gépet, újra bekapcs és csak egy sípolást adott le, ami ugye az, hogy működik, nincs hiba a gépben.
Szóval ma is tanultam valamit 😀
Örök hálám ez miatt, nagyon köszönöm a segítséget 😀
Ja és a bios versionál F7 et ír, nem tudom, ez a jó verzió e.
0
0
0
0
no avatar
@zolcsi86: Na, ezt jó hallani, szívesen 😃
Nem a legfrissebb, de nem érdemes foglalkozni vele, ha most megy rendesen 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Tudom hülye kérdés , mert majd vagy elromlik vagy nem , de megéri egy kb. 300 000 ft-os asztali gépre még 30 ezret ráfizetni, hogy kapjon +3 év garit?
0
0
0
0
💬 2
csuz-li avatar
@Dpoci: Hát, ha abból indulok ki, hogy a VGA-m pont a garancia után pár hónappal főtt meg és 70e Ft-ba fájt az új, egy 200e Ft-os konfigon belül, akkor nem is olyan drága az a 30 a +3 évért...
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Két elég komoly pc-st is megkérdeztem , azok viszont mindketten azt mondták, hogy ha az alap 2 év garin belül nem jön ki a hiba , akkor kb. 0,1 % esélye van annak , hogy utána tönkre megy .Viszont az is mellette szól , hogy ha le akarom véletlenül időn belül cserélni a masinát, akkor egy kicsit dob az árán , ha azt mondhatom rá, hogy még garanciális.
0
0
0
0
Underworld avatar
Sziasztok!

Sokan mondták,hogy Mbr partrició már elalvult,és hogy már Gpt kell uefi,de nekem csak bajom van az uefi rendszerrel! A alaplap logóval tölt be a windows,ez lenne legkisebb gond,de mikor uefivel van telpítve a gép,akkor van rendszeres gép fagyásom..ötlet?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok tudja valaki hogy ez a spectre hiba ami az amd procikban van hiba ez most hogy lesz javitva win update vagy az alaplap hoz jon ki egy bios update is

mert pár helyen írják hogy csak win update van ahol bios is lesz

cpu: amd fx 9590,
lap: asrock fatal1ty 990fx professional
0
0
0
0
💬 1
csuz-li avatar
@Van Helsing 25: Amikor az AMD nyilatkozott erről azt mondták, hogy kapcsolatban állnak a gyártópartnerekkel is, szóval gyanítom az alaplapokat is frissíteni kell majd, bár ezt így konkrétan nem mondták ki. Azt mondták, hogy az oprendszer frissítés megoldja a gondot.
Én megnéztem az alaplap gyártójának oldalát és szokásaimmal ellentétben feliratkoztam a hírlevelükre is. Ha kiadnak olyan BIOS-t, amiben ennek a hibának a javítása is szerepel, akkor frissítek, addig nem. Neked is ezt tanácsolom.
0
0
0
0
MariusHuN avatar
Sziasztok

Észre vettem hogy a processzor órajele ingadozik nagyon a CPU Z nevű programmal teszteltem a strees cpu amikor el indítom egy ideig megy a proci 4000MHZ multipilier 20 x aztán le ugrik 1400MHZ multipilier 7 x ez Gond ? ez is okozza az FPS droppokat a játékok -nál ? És a processzor hő foka 48-55 Fok között van ha nem csinálom a strees cpu -ut akkor nem ingadozik az órajel

Core Voltage :1.350 V így nem ugrál a MHZ
Core Voltage :0.950 V től1.350 V ig ingadozik de már itt MHZ ugrál
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@MariusHuN: Valószínűleg a lapon a VRM (proci tápellátás) forr fel azért veszi vissza az órajelet. Egy FX8350 alá valami combosabb lap kellene.
0
0
0
0
MariusHuN avatar
@Puffin: És az is gond ,hogy be kapcsolásnál a perifériák nem működnek de a venti minden förög olyankor újra indítóm a gépet és megy az is lehet ,hogy az alap lap csinálja vagy a táp ?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@MariusHuN: azé ingadozik mert a VRM túlmelegszik sajnos az a lap ilyen amid van esetleg tegyél rá egy ventit az segit picit de csak ideig oráig

nekem egy asrock 970 Extreme3 mat tett tönkre a 8350 a vrm nembirta
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ez a hiba, amit az eseménynapló ír, mit jelent?
"Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy vettem a gépembe DDR2 800MHz-es 2x2 GB ramot és azóta egyik játék se indul el, de minden más rendesen működik. Annyi történik, hogy amikor elindítok egy játékot felül megjelenik egy kék csík és kb 5s múlva újra indul a gép. Valaki tud erre valami megoldást?
0
0
0
0
💬 10
Zoli869 avatar
@GRYFNB: Van futtass memtest86-ot [LINK] (ez kb 6-8 óra míg lemegy) vagy windows memóriadiagnosztikát nagy valószínűséggel ramod szórakozik.
0
0
0
0
no avatar
@Zoli869: A windows memóriadiagnosztikát megcsináltam, de az nem talált hibát.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@GRYFNB: Akkor a videókártyára tippelek még egy Aida Stressz tesztet nyomass neki esetleg nézd ezzel a kártyát [LINK] nem mai de arra elég hogy a kártyát tesztelje!
0
0
0
0
no avatar
@Zoli869: Kipróbáltam az unigine heaven-t és ugyan azt csinálja mint a játékoknál, de csak full screenben, ablakosban megy rendesen.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@GRYFNB: Szerintem ha tudod teszteld másik kártyával vagy az alaplapival ha alaból az alaplapi akkor az haldoklik ha nem akkor a kártyád "haldoklik" esetleg a foglalat így távolról nehéz megmondani. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Zoli869: Alaplapi az nincs a gépemben, esetleg valahonnan kérek egy kártyát. Azt elhiszem, èn se tudok segíteni másoknak, amíg nem látom a gépet. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@GRYFNB: Nem BSOD-ozik?
Vedd ki az új memóriákat és próbáld ki úgy. (Utána ha gondolod, a régi memóriákat vedd ki és csak az újakat hagyd bent), de nekem nagyon gyanús, hogy azok a memóriák rosszak.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Eddig nem volt még. Majd megpróbálom, ha lesz rá időm, hogy tesztelgessem.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Kipróbáltam, de ugyanazt csinálta, mint amikor benne volt az összes.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@GRYFNB: Szerintem videókártya hiba ha van lehetőséged nézd meg másik kártyával.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció