Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
csuz-li avatar
Schwin94: Nekem is ilyen van alatta és jó. De ebben ugye nincs rendes CL/SLI támogatás, bár az elég kevés embernek kell.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok.
Milyen alaplapot javasoltok a konfigomhoz, a jelenlegi MSI 970A-G43 alaplap helyett? Utólag tudtam meg, hogy ez a lap nem támogatja az Fx-8350-et.
Ha már váltok, minimum erre váltanék, mert ezt jó lapnak említettétek és nem is annyira drága.
Gigabyte 970A-DS3P alaplap

De melyik az a következő lépcső amit érdemes lenne megcéloznom?
Vagy egyáltalán ehhez a konfighoz milyen lap dukál ?
20-21 körül van a 970A-DS3P szóval érthetitek, túl sokat nem akarok rá költeni csak épp ami muszáj, tehát 30 fölé, semmi képp nem megyek.
Megtenné nekem ez a lap is nem?
0
0
0
0
csuz-li avatar
atikac: Nem. Húzni csak akkor lehet, ha Z-s az alaplap. Ha nem akarod húzni, akkor jó alá a H is, illetve a B is. Inkább H, ha már itt tartunk...
0
0
0
0
atikac avatar
Sziasztok. A kerdesem az lenne hogy egy i5 6600K proci melle mindenkepp Z170-es alaplap kell? Kicsit sokallom a 40e koruli osszeget egy alaplapert. Mas kategoriaju lappal (H , B) nem lehet overclockolni a procit?
Koszi
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a segítséget! 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Akkor ott van válaszomban ASRock Fatal1ty B150 Gaming K4. Brutál jó lap, haveromnak ilyen van, fülig ér a szája. De csak akkor, ha non-K procit veszel, mert ahhoz Z lap kell.
0
0
0
0
no avatar
Tervbe van majd később i7, és sok venti házba lenne belerakva.
0
0
0
0
Hunork avatar
Fcking:
Tök felesleges, ha később nem tervezel egy i7 vagy K-s procit. Ezt kell mérlegelni. Egy B150-es alaplap tökéletesen elég neki. Pl: MSI B150M Mortar, ha mATX a cél. Nekem ez van, teljesen rendben van: 6 Sata, egy SataExpress, USB 3.1, két PCIE, 4 DDR4 slot, háttérvilágítása is van, és két sysfan csati, ha sok ventid van. Aqua boltban most plusz gaming egeret adnak hozzá, és így sincs 24k. [LINK] ASRock B150 Pro4/3.1, ha ATX. Ez 26-27k.
Ha 30k körül akarsz költeni: ASRock Fatal1ty B150 Gaming K4.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy i5 6500 alá milyen alaplapot javasoltok olyan 30-35 ezer forint körül, ha megéri ennyiért alaplapot venni?
0
0
0
0
Pixx avatar
djsiegfrid : ezt a hülyeséget amit terjesztesz fejezd már be attól hogy nálad valami vagy az alaplappal nem jó vagy szimplán USER error van...

1.NB-t nem kell hűteni mivel alapból tűzforró minden lapon az enyémen is (amd-nél)

2. Próbálj meg biost frissíteni ha nem jó az is lehet valami nem stimmel a vrm hűtéssel vagy a NB-nek hűtésével lehet xar alatta hőelvezető lap akármi lehet...

3. Na az ő alaplapja pontosan is hogy nem való fx 8xxx-alá még 6 magos fx-et se tennék bele hűtetlen vrm tápellátás 4+1 még vrm hűtéssel se ajánlott a 4+1 nem hogy nélküle örülhet majd ha 1x nem durran el a vrm (asrocknál előfordult már)

Innentől nincs mondanivalóm 😀

Ja de itt egy vidi az alaplapodról kb 1,5x jobb lapod van mint nekem szóval ott valami nem stimmel és én még 4,5g is használom a procit.

0
0
0
0
djsiegfried avatar
Schwin, most akkor ez a 970-es giga lapod van? Vagy már újabb? Először is kell 2 venti. Egy a VRM-re, egy a NB-re. be kell lőni a BIOS-t és mehet a játék.....
0
0
0
0
Schwin94 avatar
AMD fanok, Szerdán kaptam meg a gépem, (eszköztár- 2016) Mivel nem volt sok időm épp csak a The Crewel birtam kipróbálni. De fps droppom van.
Ami lap van benne, arra olvastam pár panaszt, amit sajnos csak utolag tudtam meg.
Kérdésem az lenne felétek, hogy milyen alaplapra kéne cserélnem, ami jó lenne és elkerülném ezt?
Merthogy ha a the Crewnél elöjött, gondolom várhatom a többinél is. Vagy az a játék egy rosszul optimalizált szenny?
Lehet hogy tennék még be a házba 1 vagy 2 ventit.
Régebben ezt a lapot mondták rá, hogy evvel jó. Gigabyte 970A-DS3P alaplap
Evvel tényleg jó lenne, vagy célszerübb ennél feljebb gondolkozni? Tényleg csak annyit akarok még rááldozni ha viszasikerül játszanom az alaplapot, hogy jó legyen vele a gép.
Mert hogy a mostani lapnak vrm nyűgje lehet.
0
0
0
0
Pixx avatar
Akkor megveszem az Asus.t 😀 aztán ha elviszik az fx lesz egy i5 6600k + 16gb ddr4 és kész 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
igaz! 😃
Jó neked! Nekem most 8 USB port foglalt... 😆
0
0
0
0
Pixx avatar
Hát sataból 6 van nem? 4 darab sata + 1 db SATA Express csatlakozó, 2 db SATA 6.0 Gb/s csatlakozóval kompatibilis szóval ha abból 2 kompatibilis akkor 6 van nem? 😃

usb elég lesz összesen most is 3 dolog van bedugva wifi adapter egér bill és kb ennyi 😃 meg ugye ott a + első kettő is amit beszoktam kötni a gépház elejében.
0
0
0
0
Puffin avatar
Pixx: ha elég a 4db Sata port és a 6db USB 3 akkor az Asus!
0
0
0
0
Pixx avatar
Az ár ugyan annyi szóval az m1 csak melyik lenn ejobb az a kérdés i5 6600k megy bele aztán jövőre i7 7700k mind kettő tuningolva lenne. Én az asus felé hajlok 😀

[LINK]

vs

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Most megnézem hogy megy e frissítettem a drivereket az alaplapon.
0
0
0
0
no avatar
Sorcerer king rivalsnak csata közbe fogja magát az ellen nem lép, lenyomom a dupla nyilat és a menüje fekete lesz ha visszamegyek.
0
0
0
0
Puffin avatar
Ebből semmit nem tudtam meg...
0
0
0
0
no avatar
A lehető legolcsobban mivel ez átmeneti gép így, az alaplap meghalt gondolom mivel azért csinálja ezeket hogy minden játékból kivág szó nélkül.
Menjen rajta az automobilista rendesen ahhoz milyen gép kell? A gépigénynek nem lehet hinni, de nem lehet találni róla tesztet.
0
0
0
0
Puffin avatar
Vass Gabor: jó kérdés.... 😂 Mire kell? Mi kell bele? Mekkora összeg?
0
0
0
0
no avatar
Baj van haldoklik a gépem és kellene egy ideiglenes gépet összerakni milyen alaplapot rakjak bele meg többi alkatrésszel?
0
0
0
0
kakamatyi100 avatar
Sziasztok,

fx6300-hoz valaki tud ajánlani egy lapot 15k körül?
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Fx8350 mellé jó lehet a Gigabyte GA-78LMT-USB3 LAP? Pc boltba azt mondták jó lesz.
0
0
0
0
no avatar
Ugy gondoltam,hogy hasznalja az alapot es jatek kozbe meg a jobbat,de akkor ezek szerint nem kell semmit beallitani ezzel kapcsolatba,koszi
0
0
0
0
Puffin avatar
ackileus8: ha raksz bele rendes kártyát akkor általában úgy van beállítva hogy azt használja. Nem tudsz váltogatni menet közben, max a BIOS-ban.
0
0
0
0
no avatar
Hello,az lenne meg a kerdesem,hogy ha az alaplapba van egy beepitett videokartya es rakok meg bele egy masik videokartyat,akkor be lehet allitani,hogy mikor hasznalja az alapot es mikor az erosebbet? Vagy ezt magatol allitja be a gep?
0
0
0
0
Hunork avatar
Istvan92: Csatlakozom: korábban nálam is ez volt tervben, MSI Z97 PC MATE. Mindent tud, amire neked szükséged lesz, mindaddig, míg nem K-s a procid. Ezt érdemes szem előtt tartani, hogy később mi a terv. (utána is jó, csak ahhoz már Z-s illik)
0
0
0
0
Puffin avatar
ppista: dobj hozzá még 2ezret és: GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
0
0
0
0
ppista avatar
I5 4690K Proci mellé milyen alaplapot ajánlotok 30ezer Ft-ig
0
0
0
0
Puffin avatar
Annyi pénzből én is azt mondanám!
0
0
0
0
Skiter0524 avatar
Istvan

Szia én az MSI Z97 PC MATE Alaplapot ajánlanám neked 24 980 Ft-ért én ezt venném meg a helyedben vagy az ASUS Z97-K 31.590ft ami már egy picit drágább (de azért a többiek véleményét is hallgasd meg hátha jobbat tudnak mondani mint én)😀
0
0
0
0
istvan92 avatar
Piero: hát nagyon max 25 környéke
0
0
0
0
istvan92 avatar
I5 4690 hez milyen lapot érdemes venni z97 ből? Memoria ddr 3 1866mhz es
0
0
0
0
Hunork avatar
nanarnii: hát az NV vs AMD párbajról nem nyilatkoznék.. Sok a tévhit, sok a szóbeszéd. Anno NV kártyámmal rendre előfordult a "Grafikus illesztőprogram leállt, majd helyreállt" hiba, nem is kevésszer. Én is sokáig NV kártyákat tartottam, de most AMD van. Még sosem volt vele bajom, a meghajtóprogramok tökéletesek, a beállítások egyértelműek. Még egy játék sem fagyott le, mindent Ultra beállításon tolok. De az RX480 jó választás, bár nem foglak rábeszélni. Ami biztos, hogy a 970 már kezd "öregedni", és a 4 GB memória csak 3,5, ami egy idő után kevés is lehet. Íme egy cikk, tanulmányozd: [LINK]

Fifa: hát nem tudom. Nálam mindig a legfrissebb driver van fent, és ha jól emlékszem, nekem is volt, pontosabban fiamnak. Szerintem ott valamit matatni kell komolyabban a beállításokban.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Na igen, csak újabb technológia, mint a GTX 970, jobb teljesítmény, ugyanannyiért..😀 Mármint az RX480, vagy akár az R9 390
0
0
0
0
Hunork avatar
nanarnii
1. Miért 970? Csak érdeklődök. Akár egy R9 390 is befigyelhet, és erősebb, 8GB VRam-mal.
2. Az alaplap PCIE 2.0-ás. A VGA meg, amit kinéztél, PCIE 3.0-ás. Nem vészes a különbség, csak gondoltam, szólok. (visszafelé megy a kompatibilitás)
0
0
0
0
gatya123 avatar
szevasztok, ASROCK Z97 Extreme4 / 3.1 - véleményeket kérnék, köszi
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Akkor valamit félrenéztem, köszi 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Miért lenne? Csak a B85-ös lapokon nincsen még!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Köszi! 😉 És az M.2? Mármint azt értem hogy ha van az alaplapon akkor csak nem kamu csatlakozó, de ez hogy van, nincs letiltva a B150-es lapokon?
0
0
0
0
Puffin avatar
OriginalGrandpa: a Gigabyte GA-B150-HD3P teljesen jó ahhoz a procihoz!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Helló! H170-es vagy B150-es alaplap éri meg jobban? i5 6400 mellé kéne, B150-ből találtam Gigabyte GA-B150-HD3P-t, és 7-8 ezerrel drágábban H170-esből Gigabyte GA-H170-D3H-t. Néztem még az Asrock H170A-X1-et, a B150-es Gigabyte árában van, de elég szegényesnek láttam a tudását. Melyiket érné meg megvenni? A két Gigabyte között vacilálok leginkább. Megéri a H170 chipset? (Illetve nem úgy van, hogy B150-en nincs M.2 csati? Mert ezen a lapon elvileg van)
0
0
0
0
Funes avatar
Pontosan, úgy van ahogy piero mondja, egyébként meg felesleges olyan memóriát venned !
0
0
0
0
Puffin avatar
MFeri4615: igen támogatja a DDR4-et 2133MHz-ig! Lehet bele rakni 3000MHz-eset is, de az is csak 2133-on menne.
0
0
0
0
MFeri4615 avatar
ASUS H110M-K úgy olvastam hogy támogatja a DDR4-es ramot, de csak 2133 Mhz-ig ? vagy bele lehet rakni akár 3000mhz-st is ? i3 6100 lenne mellette.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Akkor megnyugodtam. Meg is tetszett a lap árban is elég jó, akkor ez lesz. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
bassus16: jól felszerelt lap az! Teljesen jó a tervezett konfigodhoz!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció