Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bassus16 avatar
Üdv.
Kinéztem egy alaplapot. Szerintetek megfelelő lenne-e a tervezett gépemhez? (i7 4790 + gtx 980 ti)
A válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
drogba avatar
Igen én is tervezek majd bele tenni egy k-sat de majd sokkal kesőbb..de szerintem sporolok annyit es k-ás alaplapot veszek 😀 köszi a választ 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
drogba
Ezt nagyban befolyásolhatja az ár amit rá fordítanál, illetve mennyire felszerelt lapot akarsz alá. Így mivel non K-s processzort adtál meg szinte mindegy melyikből választasz.Ha viszont később tervezel K jelölésű processzort venni és a keret is engedi akkor Z-s lapot vegyél alá.(Nekem is emiatt van a 6600 alatt Z-s lap.)
0
0
0
0
drogba avatar
Sziasztok azt szeretnem kérdezni hogy egy átlagos gamernek milyen vagy melyik alaplap felel meg,gondolok itt ebben az ujabb kivitelben(1151 fogalaltu) a H széria,a B vagy a Z egy intel core i5 6600-at tennék bele de tudom hogy a z-és csak huzásra lenne jo de ha en nem akarom huzni a processzort hanem ugy hagyni akkor melyik szériában keresgéljek alaplapokat vagy maradjak a Z-nél?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
OriginalGrandpa: Az MSI Z170A-G43 PLUS szerintem is jó választás lehet.
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Helló! Melyiket vegyem a 2 alaplap közül: Gigabyte GA-Z170-HD3P vs. MSI Z170A-G43 PLUS (Az MSI egy ezressel drágább kb.)? Én inkább az MSI-t preferálom, de segítséget kérnék! Előre is köszi 😉
0
0
0
0
Funes avatar
Működne és semmilyen hátrányt nem tapasztalnál játékban, ha esetleg arra gondolnál, hogy lassabb lesz !
Persze papíron lassabb az adatátvitel, de itt olyan sebességről beszélünk amit egyik játék sem használ ki.
Példa: A 2.0 8000 MB/s sebességre képes a 3.0 pedig ennek a duplája 16000 MB/s, ez játékokban vagy benchmarkokban maximum 1-2 Fps különbséget mutatna monitorozva, de ezt szabad szemmel nem érzékeli az ember. Itt egy vidi is pluszba:
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ha tartós configot akarsz egyértelműen Intel!
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy gamelésre amd, vagy intelt vegyek?
Kinéztem egy intel asus Z710-et, de lebeszéltek róla, mert azt monda az ismerősöm, hogy az amd procik ugyan olyan teljesítmény mellett olcsóbbak.

Köszi 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
street100: 3300MHz-es memória? Többe kerülne mit a lap...
0
0
0
0
Hunork avatar
street100: Hát nem nagyon, mert a CPU/VGA dönti el az fps értékét. a RAM akkor szól bele, ha a megnövelt frekvenciát elfogadja a CPU, és nem hoz limitet. Hiába a túlhajtott memória, ha a CPU visszaveszi magától a frekijét. Ha rám hallgatsz, akkor egy erős VGA és k-s CPU többet dob, no meg egy OC RAM, de ahhoz minden elemnek passzolnia kell. De ez szigorúan magánvélemény!
0
0
0
0
street100 avatar
Azért nem tudok dönteni mert a Z-s lap támogatja a 3300 OC ramot a H-s meg csak az 1600-at. Játékoknál van érzékelhető különbség?
0
0
0
0
Hunork avatar
street100: hát attól függ, milyen procit használsz bele. K-s procihoz a Z éri meg, ha meg nem K-s proci, elég a másik. Mindkettő jól felszerelt lap. Meg hát nyilván az ártól is függ. 😀
0
0
0
0
street100 avatar
Sziasztok! Szerintetek melyik alaplap éri meg jobban? https://www.msi.com/Motherboard/H97-GAMING-3.html#hero-overview vagy https://www.msi.com/Motherboard/Z97-GAMING-3.html#hero-overview ?
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
"i5-4570-re gondoltam"
Na az a típushibás nem a B85-ös chipset. Haswell-t nem érdemes venni, hűtési gondokkal küszködnek. Haswell refresh-nek már nincs ilyen baja... annak a meg nem nevezett dilettánsnak inkább ezt kellett volna elmondania.
0
0
0
0
Hunork avatar
Köszönöm a gyors / pozitív választ!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
szerintem msi-vel nem nagyon lehet melléfogni, az iponnál a meghibásodási arány ne tévesszen meg, még ha szériahiba lenne, akkor is cserélik garanciásan. ha picit még ráfizetsz, van b150 pc mate, nekem is az van, és az már atx formátumú 😀 vagy még mindig ott van az Asrock b150m pro4
0
0
0
0
Hunork avatar
Én most kérdeznék: MSI B150M Mortar tapasztalat valakinek van itt?
0
0
0
0
no avatar
Nem mondtam, hogy nem jó, csak több infot akartam kapni meg esetleg 1-2 variációt 😃
De köszi! 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
ajánlottam ASUS B85 Vanguard-ot használtan garanciálisan. Az most miért nem jó?
0
0
0
0
Funes avatar
Maximum biost kell frissíteni rajta, de az még nem jelenti azt hogy alapból hibásak lennének főleg nem típus hiba...
0
0
0
0
no avatar
Olvastam róla, hogy alapból hibásak, én nem igen értek hozzá, azért informálódok 😀

i5-4570-re gondoltam, mellette 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Savage Red CL9
ehhez kéne egy alaplap ami az olcsóbbik kategória, de mégis remekül szuperálna 😀
0
0
0
0
Memento Mori avatar
istvan0122:
Milyen i5-el? Melyik generáció? Milyen ramot akarsz mellé, ddr3 vagy ddr4? K-s processzor vagy sima?
10-20 ezres lapok ugye nyilván nem prémium minőségűek.
Mitől jó egy alaplap: Nincsenek lespórolva róla a hűtőbordák, számodra megfelelő csatlakozók mennyisége, nem 12 forintos kondenzátorokkal van kidíszítve, esetleg valami értelmesebb hangkártya, etc...
A 10 rongyos lapokat kell kerülni. 20 tól kezdődnek az egyszerű de megbízható, "butább" lapok.
Ha adsz több konkrétumot, mi is könnyebben tudunk segíteni. 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Mondjuk arra én is kíváncsi volnék, szinte mindenhol dicsérik a B85-ös lapokat.
0
0
0
0
Puffin avatar
istvan0122: mi az hogy a B85-nek típushibája van? 😆 Ki mondta ezt? Az megint nem ért hozzá...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Infót szeretnék kérni alaplap vásárlással kapcsolatban.
Mik határozzák meg, hogy mitől jó egy alaplap ?
Tudnátok ajánlani akár használtan akár újan 20k körül lapot ami megfelelően működik egy i5-tel? 😀
Hallottam a B85-ről, hogy típushibája van, mennyire igaz ez?
0
0
0
0
Hunork avatar
H-ECTOR: Igen, főleg akkor, mert ez azért érthető dolog. A MS sem várja el, hogy tíz évig ugyanazon vason legeljünk, és mégiscsak van egy OEM tulajdonos, nem fognak vele cseszekedni. Megint más persze, ha valaki két havonta hívja őket, hogy már megint cserélt ez-azt. 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Na ez már jól hangzik, nem gondoltam, hogy ennyire legalább fair a Microsoft. Ez akkor gondolom platformváltásnál is működik.
0
0
0
0
Hunork avatar
MS gyakorlat, hogy Win OEM esetén háromszor biztos lehet "újra aktiválni" a terméket. Persze, ehhez kell, hogy bizonyítsd az alkatrész saját tulajdonát. Számla, ahogy psypunk is írta. És nem lesz gond!
0
0
0
0
psypunk avatar
H-ECTOR: Elméletileg igen... de 2010 környékén, a C2Q-os időkben én is így jártam egy Win7 license-el, mert megadta magát a régi lapom.
Vettem egy új lapot, fel is pattintottam rá a kb. fél éves Win7-et, majd pár nap múlva jött az értesítés a Microsoft-tól, hogy ez a sorozatszámú Win7 license másik alaplaphoz van regisztrálva.
Írtam egy email-t a Microsoft-nak, hogy a meglátásuk helyén való, viszont mindkét deszka az én tulajdonomban van (ezt szkennelt számlával igazoltam...lehet, nem is lett volna rá szükség), a csere oka, meghibásodás.
Minden további nélkül használhattam tovább a license-et az új lapon, nem problémáztak.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Ha retail verzió akkor nem kell. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Amúgy ez elég igazságtalan. Ha nekem tönkre megy az alaplapom, akkor vegyek egy másik windows licenszet? Az többe kerül mint maga a lap😃
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Őszintén nem tudom... 😆 Annyit értek a szoftverhez mint a nem tudom, mondjuk a hárfázáshoz... 😆

Szerk: De amúgy meg igazából sz@rok rá mert van itthon 8.1 kulcs csak azt nem szerettem... 😆 Meg Enterprályz, ami tele van tök fölösleges cuccal... 😜
0
0
0
0
Puffin avatar
Ezt nem gondoltad komolyan... 😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Az már egyszer biztos, de akkor át lehet másolni a vinyót.
0
0
0
0
Puffin avatar
Ha veszel ugyanolyan lapot attól még nem lesz ingyen win10-ed.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Én személy szerint maradnék az Asus-nál, de valószínűleg nem lesz meg a lap amíg ingyenes a Winfos. És édesapám is ugyan ilyen lapot vett, tehát ez a probléma át lenne hidalva.
0
0
0
0
Puffin avatar
Én azt a 3ezer Ft pluszt kifizetném az UD3P-re
0
0
0
0
Puffin avatar
NoobHUN: milyen US3P? Nem találtam olyat...
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Hali! Látom a Giga GA-970-UD3P-t már kitárgyaltátok, de az US3P-ről mik a vélemények? Elég lenne a mostani konfigom alá?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Hunork: Jó az a ház. Nekem is az van. Jól szellőzik és még jól is néz ki. Az fx-8350-el, gyári hűtővel sem volt melegedési gondom, pedig egy egész nyarat így használtam. És tényleg minden belefér. Egy gondja van: a kábelmenedzsment nem a legjobb. Elég nehéz a kábeleket elfűzni, nincs rendesen helyük (legalább is én szívtam a szövet-burkolt kábelekkel, rendesen feszül miattuk a hátlap), de ugye ezt csak egyszer kell megszenvedni.
0
0
0
0
Hunork avatar
Piero: Zalman Z3 Plus. Tökéletes hely lesz neki! 😃 Nem az első konfig, de az első 1151 konfig lesz! 5 éve vettem alaplapot utoljára, így kissé kiestem a ritmusból.
A Logout-on rendszeresen írok cikket, tesztet. Ha van kedved, nézd meg. Még az őskorban kezdtem, Videoton TVC-vel. 😆
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Rendben, koszonom a segitseget. Akkor nincs mas hatra mint levadaszni a legjobb ajanlatot.
0
0
0
0
Puffin avatar
Ha garanciális akkor lehet róla szó. Közben jó áron lehet dolgokat találni.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Most pontos tipust nem tudok mondani, tobb lehetoseg van, igy altalanosan erdekelne a dolog, hogy megeri hasznalt alaplapot venni vagy sem ? Erdelyi vagyok, nekem nem jok a magyarorszagi oldalak.
0
0
0
0
Puffin avatar
Milyen az alaplap pontos típusa, mennyi gari van rá és mennyiért vennéd?
Én Hardveraprón szoktam nézelődni közben!
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Egy intel i5 4690k-hoz szeretnek alaplapot. Meg garancia alatt van, viszont az eladorol semmit sem tudok. Egy a jofogashoz hasonlo oldalrol szeretnem megvenni.
0
0
0
0
Puffin avatar
sanyi236: mihez szeretnéd venni? Van-e még rá garancia? Az eladó megbízható-e?
Nincs gond a használt cuccokkal ha normális embertől veszi az ember.

Hunork: mekkora házba lesz a lap?
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Sziasztok! Azt szeretnem kerdezni, hogy mennyire megbizhato egy hasznalt alaplap ? Megeri hasznalt alaplapot venni? (Az igy megsporolt penzt a videokartyara forditanam.)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció