Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Volt olyanom. Jó alaplap.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
Erről a lapról mi a véleményetek?
Asus M5A99FX PRO R2.0
A mostani MSI 970 Gaming-et cserélném le erre márciusban, eddig jókat olvastam róla, jobban támogatja a 8 magos FX-8350-et, de kíváncsi vagyok ti mit szóltok hozzá.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Szerencsére engem egy olcsó H110 is kiszolgálna teljesen 😊
0
0
0
0
Hunork avatar
Gabor A pek: ha nem tervezel K-s procit venni később sem, akkor jó a H vagy a B sorozat. ha kinéztél valamit, azt lesd meg, mennyi csatlakozó van, milyen, ami kell, vagy kellhet a későbbiekben. Alapvetően ez dönt. (tehát mennyi sata3, vagy SataE, M.2 kell-e, hány UDB port...stb)
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
A z170 vagy a h170 ?
"sima" processzorhoz lenne nem K szériához , olyan 30-34 körül.
0
0
0
0
azbizony avatar
Fatal_Error93: Köszi a választ😀
Egyenlőre én sem tervezek váltani. Csak kíváncsiságból kérdeztem
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Én elev úgy vagyok vele ha már van egy Skylake alapú géped, akkor arról én nem váltanék Kaby Lake-re, Nincs akkora különbség köztük hogy megérje.
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
azbizony: Igen, csak a BIOS-t kell majd frissíteni.
0
0
0
0
azbizony avatar
Sziasztok!

MSI H110M PRO-VD alaplapba bele lehet tenni az új Kaby Lake procikat?
0
0
0
0
Hunork avatar
Hát a passzív azért már más árkategória...
És ilyen téren tök mindegy, bármelyik jó, inkább legyen a ház elején egy befújó és a ház hátulján egy kiszívó minőségi ventilátor, és máris minden rendben lesz. Évekig volt felső tápos házam, és nem sült meg semmi benne. 😀

Amúgy mennyi lenne a keret erre? Hiszen ott van az alaplap, és plusz a táp csere.
0
0
0
0
no avatar
köszia a választ a tápegységnél passszív vagy aktív mert nekem felülre kellene a táp akkor meik kell ?
0
0
0
0
Hunork avatar
razoku:

1. Ehhez a géphez jó választás lehet pl egy MSI B150M Mortar. Minden szükséges csatlakozó rajta van (SateE is), erősített VGA aljzat, elfogadható kivitelezés.
2. Ha jót akarsz a jövőre nézve, akkor azt a tápegységet felejtsd el. Ehhez a rendszerhez bőven elég egy jó 400W-os tápegység. Ha később fejleszteni akarsz, vagy erősebb VGA-t, akkor meg egy jó 430-500-as táp kell.
Pár példa: Chieftec Force széria 400/500, FSP Hexa+ széria 400/500, Be Quiet! System Power 8 400W, Corsair VS450 450W, Corsair CX-430W 80+ Bronze, Seasonic ECO-430 430W 80+ Bronze, Corsair CX450M 450W moduláris, Be Quiet! Pure Power 9 400W moduláris, Seasonic S12 II 430W 80+ Bronze. A legutolsó kb 21-22k Ahol konkrét típus, ott az későbbre is elég, jobb minőségűek. (nem mindegyiknél volt fejben, hogy milyen minősítés, ettől még a többi is lehet 80+ os táp!)
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.szerintetek milyen alaplapot vegyek ezekhez ?
ntel Core i3-6100 3.7GHz
8GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2x4GB)
MSI Radeon RX 460 4G OC 4GB videokártya
és még anyi lenne hogy van egy régebbi kb 6 éves tápom m-tech márka 500w az menyire jó ezekhez ?
köszönöm előre is a válaszokat
0
0
0
0
Hunork avatar
djsiegfried: ne viccelj, persze, hogy jó, az egy erős Z87 lap. Szinte minden tesztben az ajánlott minősítést kapta. De gondolom használtan veszed, már nem nagyon lehet kapni.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Sziasztok

Játékra alkalmas ez a lap? [LINK]

köszönöm
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Szerintetek melyik jobb alábbiak közül?
ASUS B150M-C
MSI B150M MORTAR
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Ha nem tervezel SLI-t akkor az is jó lehet mint nekem van.: Gigabyte GA-Z170-D3H.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Az ASUS szerintem az egyik legjobb választás (nekem is asus van és semmi baja, pár éves) laikusként csak annyit mondanék még ,hogy van MSI is ebben az árban MSI Z170A GAMING M3 Alaplap vagy MSI Z170A GAMING PRO CARBON Alaplap. (az ASROCK-ról azt hallottam hogy gagyi de lehet hogy csak az alacsonyabb árkategóriájában).
0
0
0
0
roxas avatar
Egyelőre nem lesz tuning 😀
Csak ha majd kezd elavulni a rendszer. Van még egy ami szóba jöhetne, vagyis ami még kicsit megfogott.
ASROCK Z170 Extreme4 <-- Ő az
Gigabyte-os volt eddig az összes lapom 😀 Nem tudom hogy jó vagy rossz, ezért is kértem a véleményt 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
GIGABYTE GA-Z170-HD3P?
[LINK]
Az Asus lap, pedig nagyon is jó, k-s proci mellé tökéletes, gondolom tuningolni is akarsz. 😃
Amelyik szimpatikusabb.
0
0
0
0
roxas avatar
Sziasztok!
Szeretnék 1 gépet összerakni, és ebben szeretnék egy kis tanácsot kérni.
A kiszemelt proci egy i5 6600K lenne.
Ehhez keresnék egy frankó alaplapot. Mindenképpen húzhatót szeretnék így a Z170-es néztem, csak azon filózom, hogy melyiket?
Nyilván többen arra hajaznak, hogy "minél drágább annál jobb" és nekem tetszik is az ASUS Z170 PRO GAMING lap, de valami azt súgja, hogy nála a "GAMING" szót fizetném meg...
Szóval a kérdés: Melyik Z170-es lapot ajánljátok? Vagy esetleg tudtok jobb alaplapot hasonló árkategóriában?
Köszönöm a segítséget előre is! 😀
Szép napot!
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
140ezer forintos alaplapba egy épeszű ember nyilván nem 6600 -ast rak...
0
0
0
0
Puffin avatar
feherdaniel2010: egy összeget írjon már aki tanácsot kér!!!!! Írhatok ide 140ezres deszkát is!
0
0
0
0
no avatar
Intel i5-6600hoz milyen alaplapot ajánlotok? Gamer gépnek
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Mi a különbség a B150 és a H170 chipsetű alaplapok között?
0
0
0
0
Hunork avatar
koto93: mivel régi, ezért jó esetben 7k. Újonnan 12-13k az ára, ha be lehet szerezni (pl ED)
0
0
0
0
no avatar
http://www.rhw.hu/termek/8755/asrock_fm2a55m-dgs_oem
Ezt az alaplapot mennyiért tudom eladni?
0
0
0
0
Hunork avatar
koto93: 20k körül szinte majdnem mindegy. ha nem Z lap, vagy valamilyen Gamer, akkor a minőség általában hasonló. Amit korábban nagyon futtattak ebben a szegmensben, akkor sorrendben Gigabyte GA-B85M-DS3H (a nélkül!), az ASRock B85M Pro4, és az ASUS B85M-G. Ha többet szánsz rá kicsit, akkor ASUS B85M-GAMER (nincs 26k) Utolsón érdemes elgondolkodni.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
ASUS -t vagy Gigát venném, de ilyen olcsó árkategóriában inkább ASUS -t.
0
0
0
0
no avatar
https://ipon.hu/webshop/product/msi_b85m_g43/499941
https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_b85m_ds3h_a/1061172
https://ipon.hu/webshop/product/asus_b85m_g/464942
Melyiket érdemes megvásárolni?
0
0
0
0
Puffin avatar
KRZT963: igen! BIOS frissítés után.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Hello!
A B150-es lapok támogatni fogják a Kaby Lake processzorokat?
0
0
0
0
Hunork avatar
Fcking:

Hogy legyen miből választani. 6500-höz ezek teljesen jók, és minőség. És a keretbe beleférnek, igaz felülről súrolják. (mivel kiemelted, hogy gamer gép lesz)
ASRock Fatal1ty H170 Performance/Hyper
ASRock Fatal1ty H170 Performance
ASUS B150 PRO GAMING
MSI B150A GAMING PRO


De ezek is beleférnek az árba, ha később veszel egy K-s procit, ezek már Z chipsetes alaplapok:
ASUS Z170-P
MSI Z170M MORTAR
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,egy Intel i5 6500-hoz milyen alaplapot ajánlotok, sok ventis házba lenne, gamergépbe. 30-35k rá a keret
0
0
0
0
Hunork avatar
drogba: röviden a lényeg: ha nem akarsz tuningolni, vagy nem fekszik neked a matatás, akkor nem kell Z lap. Ekkor már spóroltál valamennyit. (még akkor is, ha non K i7 a cél) Ha Skylake rendszeren gondolkozol, akkor egy 6600 elég (egyelőre) Mint már többször is jeleztem, a CPU / VGA jó párosítása kell. Meg nálam alapvetés a 2x8GB RAM, mert ekkor már nem lesz szükség extrém lapozófájlra sem.
Ha már lesz konkrét elképzelés, akkor szólj.

Csak egy példa: MSI B150M Mortar / Bazooka, i5-6600, 2x8GB 2133MHz RAM, és a VGA: RX470 8GB / GTX 1060 6GB. Ha több a keret, akkor RX480 8GB / GTX1070 8GB. Ha tuningolni szeretnél, akkor K-s proci, és Z-s lap, és akkor már az RX480/GTX1070 alapvetés, sőt... De ne szaladjunk előre, ha lesz elképzelés, és hozzá anyagi keret, és mire van szükséged pluszba: ház, táp (csak jó minőség), CPU hűtő (melegen ajánlott, főleg K-s processzorhoz)...stb, akkor írj!
0
0
0
0
Puffin avatar
vaszev: mondjuk egy ASUS B150 PRO GAMING
0
0
0
0
drogba avatar
Hunork6
Nem irtam oda igaz, de az alaplapra gondoltam hogy nincs sok köze hozzá..és melyik alaplapot ajánlanád? 😀 Igen ezen még vacilálok hogy lehet ez az ujjab fajta videokártyát vásárolnék..Köszönöm szépen a válaszodat...azt elfelejtettem leirni hogy most egy asus z170-a néztem ki ez a proci alá ha esetleg majd ahogy irtad a jövőbe tekintünk lehet hogy vennék bele egy i7-et..(de kitudja hogy még milyen lesz a számitogép jövője 😃😉 de mivel irtam hogy nem tuningolnék ezért kérdeztem hogy kelle-e alá mert pl ha sporolnék rajta akk birnák egy jobb videokártyát venni..
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

1151 -es foglalatú i7 6700 -as (nem K) procit nézegetem, és nem tudom hogy milyen chipset -tel szerelt alaplapot keressek hozzá. Az unlocked procikhoz egylrtelműen a z170 -es chipset való, de mi a helyzet ha nem akarom húzni? Olyan lapot keresek ami megbízható, 25-40e között gondolkoznék rajta. Extrák nem lényegesek, csak jól támogatott legyen.

Előre is köszi a segítséget
0
0
0
0
Hunork avatar
drogba:
Ha nem tuningolsz, akkor nem az alaplap dönti el, hogy hogy mennek a játékok FHD-ban. CPU és VGA jó párosítása kell. Tehát a 950 kártyának van köze hozzá, nem kevés!
6500-höz teljesen felesleges Z lap. Elég neki egy B vagy H lap is. Csak normális VGA-t vásárolj mellé. A 950 nem egy vagány eresztés. Az i5 6500 mellé, ha előre akarsz tekinteni, akkor már erősebb VGA kell. Természetesen lesznek játékok, melyek jól ellesznek FHD-ban, de ne számíts nagy csodára egy BF1-ben... (persze menni fog vele, ez nem kérdés!)
0
0
0
0
drogba avatar
Sziasztok szerintetek eleg lenne egy sima közép kategoriás z-és alaplapot vennem ahoz hogy full hd birjak játszani vagy egy komolyabb z-es alaplap kell?.tuningolni processzort nem akarok egyébként az i5 6500 lenne a grafikus kártya pedig 950-es..tudom h sok köze nincs neki hozza de azért minimális biztos hogy van
0
0
0
0
Hunork avatar
Azért vagyunk, hogy segítsünk! Máskor is nyugodtan kérdezz.
0
0
0
0
molnatika avatar
Nem nem ez a cél és kösz a felvilágositást nem vagyok othon ezeken a cucokba de te gondolom igen ugy hogy hiszek neked és mégegyszer köszönöm mindenkinek aki reagált a kérdéseimre.
0
0
0
0
Hunork avatar
i7 4770k húzva és 1070 megeszi? Kétlem.
De csinálj GPU-z log fájlt DX11 és DX12 játékok alatt, és kivesézzük. Ja, meg persze pl egy Aida64-el szintén log fájlt, és ott a CPU teljesítménye is benne lesz. (Mondjuk ebben a VGA is benne lesz. 😀 )
Hidd el, jó kis páros az. Persze ha a 3478 fps a cél, akkor lesznek fejtörések 😀, de remélem, nem erről szól. Ha ezzel bármi akadna, akkor én kérek elnézést!
0
0
0
0
Puffin avatar
Elég a jelenlegi proci is ahhoz a kártyához.
0
0
0
0
TrapCard avatar
Miért enné meg? egy i5 is elég neki
0
0
0
0
molnatika avatar
Na most nézd meg frisitetem kártya van csak félek hogy megeszi a procit.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció