Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Hunork avatar
Köszönöm srácok! Alaplap és memória megrendelve! 😂

MSI MOrtar B150M és Vengeance® LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 2133MHz C13 Memory Kit - Black
Táp már adott, írtam is: FSP HyperS700W.
Jövő hónapban remélem befigyel az i5-6600. És utána szerelés!
Mindenkinek szép estét!
0
0
0
0
Puffin avatar
Hunork: nekem anno volt egy 775-ös MSI deszkám. Az volt meg legtovább eddig, 8 évig bírta 😃, nem keveset volt használva pedig az a gép! 😃
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
Hunork:
Minőségi 550-600W-os táp bőven elég neki, még ha sok HDD van akkor is. Nem valószínű hogy a jövőben fokozódnának a VGA-k CPU-k fogyasztásai, inkább ellenkezőleg, egyre kevesebbet kérnek az új szériák.
0
0
0
0
Hunork avatar
Köszönöm mindkettőtöknek a részletes választ!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nekem msi lapom van, semmi gaming vagy hasonló, de a hangkártya így is teljesen jó, szerintem nem kell dedikált, bár én is gondoltam rá előtte. én is atx-et ajánlok, jobb is, szebb is, praktikusabb is, feltéve, ha nem matx házat tervezel. az előző gépemben is msi lap volt, még ma is műkodik, semmi baja nincs, pedig nem egy first class premium termék. szerintem az legjobb választás az msi, gigabyte-ról én is sok rosszat olvastam, asrocknak néha elvileg melegedési gondjai vannak, asus meg indokolatlanul túlárazott általában
0
0
0
0
csuz-li avatar
Hunork: Hát én MSI párti vagyok alaplapok terén. (Mindezt úgy mondom, hogy jelenleg Giga lap van a gépemben, de hát alkalmai vétel volt...) A Gaming-ben lévő hangkártya kifejezetten jó. Integráltak közt különösen. Amúgy is azon az állásponton szoktam lenni, hogy ha van hely, akkor ATX: jobb, szellősebb, kényelmesebb. Elég sok gépet szereltem MSI gaming lappal és még egyikkel sem volt gond, vagy legalábbis én nem tudok róla. Kb másfél éve raktam össze egy gépet egy ismerős sráccal közösen, amibe MSI gaming lap került és egy fx-9590, amit azután még húzott is és azóta is úgy használja. Szerintem ez elég meggyőző terheléses teszt... 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv Srácok!

Nos, tegnap a memória kérdést kitárgyaltuk. 😀 Bár elméleti kérdésként felmerült bennem, hogy mitől olcsóbb a CL14 HyperX, mint a CL15 Corsair / G.Skill? Ennek fordítva kéne lennie, nem?

Na, de alaplap.
1. A kinézett lapok: MSI B150M Mortar és MSI B150 Gaming M3. Előbbi mATX, utóbbi ATX. Nagyjából azonos gyártás, technológia (Military class, megerősített foglalatok, szoftverek - Ramdisk...stb). Amiben különböznek: hálókártya és hangkártya. Utóbbinál újabb természetesen. Mindkettőn van M.2 port és Sata Express. Utóbbihoz nincs tárolóm, de a jövő a lényeg. A mostani gépem 5 éves konfig, persze cserélgetve benne az-az. Most is 4-5 évre tervezek, és a memória duplázás, illetve i7 lesz majd egyszer benne a váltás. Illetve a technológia legyen adott a lapon, mikor beszerzek pl egy SE SSD-t.
Kérdésem: konkrét tapasztalat valakinek ezekkel a lapokkal? Ár/értékben ezek tűnnek a legjobbnak. És megéri-e a plusz pénzt az újabb háló- és hangkártya vezérlő?

2. Gigabyte lapom volt, és volt vele szívás, nem tetszik a márka, bár nem tudom, ma milyenek. Asrock lapjaim voltak, soha nem volt velük gond, max annyi, hogy a hátsó USB-k rendre "elfelejtődnek". 😊 Asus meg drága, legalábbis nekem. Keret: max 30k.

3. Az miért van, hogy hazánkban rendre "lenézik", nem ajánlják az MSI lapokat? Legalábbis nekem így tűnt fel a különböző fórumokat olvasva. Mindeközben a Lajtán túl és a tengeren túl közkedvelt, a különböző tesztekben rendre az első háromban végeznek. Éppen ezért kérdezek íly részletesen.

4. Itt van két link: [LINK] és [LINK]
Én főleg innen olvasok, keresek válaszokat. Mennyire nem elfogult a két oldal?

Végére, hogy a készülő konfig miből áll: i5-6600, 2x8GB 2133MHz, r9 390, FSP HyperS 700W, plusz HDD-k. Esetleg egy Xonar DG hangkártya, főleg,h a a Mortar lesz a befutó...

Várom szakértő válaszotokat, előre is köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
Itt egy videó is srácok róla! 😀 van benne teszt is! 😀 Hát igen én is ezzen gondolkoztam ezzen nagyon jól járnék! 😀 Jövőre nézve is, ha ezt meg tudom venni akkor 5 év múlva se kell lecserélnem....
Nem tudom mi legyen 😀 Játékokra elég egy i5 is nem ? 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
carl18: A dx12 6 szálig skálázódik, semmi nem fogja kihasználni a 16 szálat, erre nem készülnek játékmotorok, úgyhogy azt a processzort HT nélkül is üzemeltetheted. (Mondjuk érdemes is, mert így egy szál, hatásfoka nagyobb lesz, játékhoz meg nem kell több 8-nál még egy jó darabig. Azokat a cache méreteket meg minden szoftver imádni fogja, amik így kialakulnak. No nem, mintha alapból nem lenne bőven elég benne)
Ettől függetlenül 22-ért én is megvenném azt a processzort, meg szerintem bárki. A lap meg mindig drága egy ilyen kaliberű processzor alá. De hát gyakorlatilag egy jobb i5 árából alaplappal együtt felhúzod Paks2-t...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ha a keret megengedi, szerintem jó alternatíva.
0
0
0
0
no avatar
22e a proci nagyon erős csak a lap a drága szerintettek megéri beruházni rá ? 😀 dx 12 jövőben biztos kihasználja a 16 szállat.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
carl18: Az x-es lap mindig is drága volt, nem fogsz szerintem annál olcsóbban kapni.
0
0
0
0
no avatar
E5-2670 mellé akarok egy lapot minél olcsobban 😀 x79 amibe bele megy de 45-50e töl indulnak az árak. 😞
8 magos és 16 szállas procit olcson szerezném csak a alaplap a drága ...
0
0
0
0
Puffin avatar
carl18: aprón nézz körül! Ha van konkrét kiszemelt akkor kérdezz! 😀
0
0
0
0
no avatar
Üdv! 😀 Keressek valami X79 lapot Xenon proci mellé ? 😀 Milyet ajánlotok?
2011 Lga V1 kéne! 😀
0
0
0
0
sanko74 avatar
Köszönöm.
Igen,ez jól hangzik.Ez még beleférne.
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
sanko74:
Gigabyte GA-Z170X-GAMING 3 {43 921 Ft} PCX
Ez már nem csak AMD crossfire-t, hanem NV SLI-t is támogat. De csak 2 VGA-t ha jól emlékszem, AMD-ből lehet hármat is nem tudom. De ha ennél több VGA kell az 45 ezerből nem fog kijönni. Ez sem igazán fér be abba a keretbe szállítással meg mindennel együtt...
Aqua-n még ingyenes ebben a hónapban pickpack pontra a szállítás:
[LINK]
0
0
0
0
sanko74 avatar
Tanácsot szeretnék:
i7 6700k procihoz milyen alaplapot ajánlanátok?
Az a lényeg,hogy kb max: 45 e Ft legyen.
Ddr4 és lehetőleg több gpu-t is támogasson.
Nem kivánnám szénné tuningolni,max 4,3Ghz-en menne a cpu.
Köszi
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Úgy, hogy a hardverapró nem egy bolt, magánszemélytől veszel.

Gianni adja 75 ezerért az OEM i7 6700-at 3 év garival: [LINK]
0
0
0
0
Outsider20 avatar
Köszönöm a válaszokat!

Piero nem vagyok jártas ebben, de az h lehet hogy hardverpro-n 75ezer, arukeresös boltokban pedig 110?
0
0
0
0
Puffin avatar
Outsider20: hardverapró! Újan:
i7 6700: 75000 Ft, Valami normális lap hozzá 25000 Ft, 16GB DDR4-es memória 16ezer körül, egy proci hűtő, és akkor még egy 120GB-os SSD is belefér!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
BenjaminHun: Én K proci alá Z-s lapot tennék.Ami még a 140-es keretbe bele is fér bőven.A többi jó szerintem is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Outsider20: Elsőként magyar dollár nincs! Csak magyar forint! 😃
MSI H170 GAMING M3 34 351 Ft
INTEL Core i5-6600K 3.50GHz 1151 BOX 74 399 Ft
HyperX 4GB FURY DDR4 2133MHz CL14 HX421C14FB/4 2db 13 360 Ft
ez így KB 123 000 Ft + csaphatsz hozzá egy SSD-t is
0
0
0
0
Joker avatar
Outsider20
MSI B150M NIGHT ELF+Intel Core i7-6700K
Ez milyen?
0
0
0
0
Outsider20 avatar
Hali mindenkinek!

Szeretnem segitsegeteket kerni mivel proci ill. alaplap Es ram vasarlas elott allok. A lenyeg az hogy olyan cuccokat szeretnek ami eleg lesz megint par esztendoig jatekok teren. Megtartom a jelenlegi: tapot,videokartyat, Es a gephazamat. Az eszkozeimnel le van irva h mik ezek kerlek nezd meg. Erre a harom cuccra a keretem 140ezer magyar dollar! Csak intel proci johet szoba. Ha van valaki aki ugyerzi h tudna nekem segiteni a cucok kivalasztasaban kerem ne tartsa magaba!! pacsi mindenkinek.
0
0
0
0
humerot avatar
Üdv ,
MSI Z170A KRAIT GAMING és a MSI Z170A GAMING M5 özött vacilálok csak annyi a felesleges marketing szöveg , hogy nem igazán tudom eldönteni melyik lenne a jobb . A processzor előreláthatólag egy 6600k lesz nyilván a mostani gépemhez hívena végletekig megcibálva 😃 . Ezért kérném segítségeteket alaplap választás terén , nem feltétlen kell , hogy msi legyen de 55 E Ft nál nem szeretnék többet alaplapra költeni .
Előre is köszönöm .
0
0
0
0
Razor97 avatar
Köszönöm!
Akkor az eddig is kiszemelt gigabyte-t veszem 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Razor97: ahogy danee23 mondja! A Gigánál jobb igazán csak a 990-es chipsetes lenne de az jóval drágább!
0
0
0
0
danee23 avatar
Speckók között az van hogy a gigabyte (legalább is a rev2) 8+2 fázisú tápellátással van szerelve míg asus csak 6+2-vel.
0
0
0
0
Razor97 avatar
Piero
Ha még tennék hozzá pár ezret akkor egy ASUS alaplap pl. a ASUS M5A97 EVO R2.0 nem érné meg jobban?
Vagy az se tud sokkal többet mint a gigabyte? Mert azt olvastam,hogy annak az északi hídja eléggé felmelekszik.
0
0
0
0
Puffin avatar
Razor97: az a lap teljesen jó hozzá! Jobbat abban az árban nem kapsz.
0
0
0
0
Razor97 avatar
Sziasztok!
Mien alaplapot ajánlanátok amibe legalább 4ghz-ig tudnám majd húzni az amd fx-8300-as procimat?
Már korábban amikor még terveztem,hogy jobb processzort veszek akkor a GIGABYTE AM3 GA-970A-UD3P alaplapot javasoltátok az elég jó arra hogy húzzam benne a procit? Vagy más alaplapot vegyek? Maximum 25ezerért+ még majd vennék bele egy 8gb-os ramot is amire kb max. 15ezer lenne a keret. A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Köszi!

Akkor egy Pentium G3258-at nem bírnék vele húzni?
Ui.: Néztem videókat amibe sokkal trébb lappal tuningoltak.
Ui.: Sajnos annyim most nincs rá. Meg az mivel jobb?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Hát nem egy tuning lap, az biztos, de 13 ezerért szerintem nem rossz vétel. (Gondolom gari nélkül)
Szerk: Gondolom HA-n láttad. Én inkább hozzádobnék még egy kicsit és ezt venném.
[LINK]
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Sziasztok!

Asus Z87M Plus 13.000Ft-ért megéri, jó választás? Minőségben is korrekt? Sürgős lenne!
0
0
0
0
bassus16 avatar
Üdv.
Mi a véleményetek erről a lapról? GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
Terveim szerint egy i7 4790k lesz benne és akarok majd 2400MHz-es ramokat is.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

I7 6700K-hoz kinéztem egy MSI Z170A Tomahawk alaplapot, jó lenne mellé?
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm, ez így jól néz ki. Ráadásul ssd rendszer vinyóm van, abba pont beletrafáltál 😀
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
havyboy
Értem
Gigabyte GA-970 GAMING alaplapot vennék. Ezen van 6 USB 2.0, 2 db USB 3.0 és egy USB 3.1 is. Plus egy USB Type C. Van bent M.2 csatlakozó, ha később SSD-t akarnál betenni. Jó az integrált audio, és LAN is, és bővíthetőség szempontjából sem b*sztál ki magaddal. Tudom hogy "gémer", de ezekben vannak a jobb cuccok általában.
[LINK]
[LINK]

FX-4300 elég arra amire használni akarod
[LINK]
2x4GB ram, én kingstont szeretem inkább. Fury black, 1600-as
[LINK]
VGA-nak
Gigabyte R7 360 OC 2 GB-al. 4-féle csatlakozóval, bármilyen monitort veszel később rá kell tudnod kötni.
[LINK]
Tápegységnek pedig EVGA 430-as elég lesz bőven
[LINK]

Elvileg akkor a többi (ház, HDD, optik) megvan. Így összesen: 99 104 Ft + szállítás.
100 ezres kerettel kalkuláltam, nem tudom mennyit szánnál rá.
0
0
0
0
no avatar
A mostani gépemet nem lehet fejleszteni, de nem akarok teljes konfigot, mert a vinyók meg a ház maradna. Minden más lenne új. A ház jó nagy, szerintem bármi belefér, de nem akarom ahhoz kötni a dolgot, ha kell új, hát az is új lesz. /A mostani alaplap: MSI K8T Neo2-F v2.0/ Talán az szempont, hogy sok usb legyen rajta, de ha jól tudom, azt a típuson belül lehet variálni. De ha ehhez nem kell spéci alaplap, akkor egy jó tippet is megköszönök, ami megbízható, néhány év múlva is lesz hozzá processzor vagy memória, ha kell.
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
havyboy:
Szia
Semmilyen eszközt nem adtál meg -legalábbis még.
Így elég nehéz bármilyen alaplapot is ajánlani hogy nem ismerjük hogy milyen tokozás kellene.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Multimédiás felhasználáshoz keresek alaplapot - videószerkesztés, filmnézés, képszerkesztés. Tudnátok ajánlani valamit? (Játékra nem kell és valószínűleg nem is fog kelleni.)
0
0
0
0
chras0043 avatar
Hali!
Egy kis keresgélés után 30.000ft körül ezt az alaplapot találtam magamnak: MSI Z170-A PRO. Van róla valakinek véleménye/tapasztalata?
(Egy i5-6600K és egy ASUS GTX 970 STRIX kerül majd bele.)
0
0
0
0
SuperPuma avatar
skyspider: DDR4 már alacsonyabb feszültségen működik. Olyan 1.2v körül.
Na meg egyelőre csak ezek a procik kezelnek DDR4 memóriát, szóval csak nem gyártanak olyan ramot, ami csak úgy van, de használni még nem lehet.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
szbence9805: Működik 2.0 ás portban is egy 3.0 ás VGA.Nekem is úgy megy a 660-asom és semmi gond vele..
0
0
0
0
chras0043 avatar
HakuDragon: Akkor a DDR4-es alaplap normálisan bírja kezelni a magasabb feszültségen működő ramokat és annyi?
0
0
0
0
no avatar
BenjaminHun: ez nem adja mert 3.0ás csati kell a karimhoz.
0
0
0
0
Puffin avatar
skyspider: megadták a választ! 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
DDR3ból csak az alacsonyabb feszültségen működő memóriákat preferálja (1.35v-ost, ami valljuk be eléggé bekorlátolja a vásárlást. 1.5v-os memóriákat nem ajánlják. Valószínű károsodna a vezérlő vagy gyilkolná a ramot, esetleg szimplán hibás működést produkálna)
0
0
0
0
chras0043 avatar
Piero: Köszi! Esetleg még meg tudnád mondani hogy milyen előnyökkel jár a DDR4? (Azon kívül hogy minek vennék én 3-masat ha van 4-es is.)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció