Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Akkor új memória is kell. Csak nem értem, az adatlapodon 4770K van, mire nem elég az? Játékokhoz bőven jó. Erősebb kártya kellene inkább.
0
0
0
0
molnatika avatar
Köszönöm a választ és kérdésre válaszolva upgrade.
0
0
0
0
Puffin avatar
MSI X99A Raider.
De minek neked olyan proci?
0
0
0
0
molnatika avatar
Köszönöm a gyors reagálást akkor tudnál mondani egyet 60.000hez közelében?
0
0
0
0
Puffin avatar
molnatika: 60 ezer alatt nem kapsz lapot ahhoz a procihoz... 😆 Mivel az 2011v3-as tokozású.
0
0
0
0
molnatika avatar
Hello milyen jo minösegü alalplapot ajánlotok az: i7-5820k procihoz ugy 52,000 ft értékig? a választ elöre is köszönöm.!
0
0
0
0
Hunork avatar
A sima Be Quiet! Pure Rock a jó választás!
Vagy (árban hasonló) Alpenföhn Matterhorn Pure Edition, vagy Alpenföhn Brocken ECO.
Egyikkel sem lősz mellé!
0
0
0
0
TrapCard avatar
A Be Quiet! arról híres vagy be quiet 😃 Egyébként vehetsz olcsóbbat is. Az alaplappal ugyis tudod állítani a ventillátor sebességét. Silent módban kétlem hogy hallanád. Ezek a procik úgysem melegednek.
Elég a kicsi bq is.
0
0
0
0
Puffin avatar
Igazából mindegy! Csak 65W-os a non K-s i5 így bármelyik halkan és hűvösen fogja tartani.
0
0
0
0
TrapCard avatar
Ha nem akarsz tuningolni maradhat az FSP tápod.
0
0
0
0
Puffin avatar
nanarnii: a memória oké!
A tuning alatt azt értjük, hogy megemeled a processzor órajelét. Ez csak Z-s lapban és K-s procival lehetséges. Ha nem szeretnéd akkor elég a B150-es lap és egy non K 6600-as i5, és hűtőből sem kell olyan nagy!
A lap mérete mATX és a táp szabványa nem függ össze!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
nanarnii: Teljesen egyetértek az előttem szólókkal viszont azt javaslom hogy mielőtt rendelsz nézz szét több boltban is mert előfordulhat hogy black friday ellenére is többe kerül adott alkatrész.Én Emagon néztem anno egy alkatrészt black friday alkalomból, de hiába volt, mert a PCX-nél így is 3 ezerrel kevesebbe került ugyan az.
0
0
0
0
Puffin avatar
nanarnii: ha B150-es lapot veszel akkor felesleges a "k"-s proci elég a sima is! Mivel nem tudod tuningolni. A hűtő jó lenne hozzá!
0
0
0
0
TrapCard avatar
Túlárazott b150es alaplap. Nem értek a román pénzhez de gondolom ennyiért már z170es kijöhetne csak úgy mint itt. Semmivel se lesz jobb az alaplapod mert gamer válassz inkább sima olcsóbb alaplapot.
A 6600K tuningra van. Ha nem akarsz tuningot akkor nem kell K végű.
Ha tuningot akarsz akkor Z170-es alaplap, 6600K és egy 30ezres tápra is szükséged van.
És egy kicsit jobb hűtőre mint a 212.
Ha nem akarsz tuningot egy deepcool gammaxx 300 is megteszi.
Ha tényleg extra halkat akarsz és szánsz is rá akkor valami be quiet hűtőt

Alaplapnak legyen Asrock b150m pro4 vagy Msi b150 mortar inkább jobban kijössz. Prociból i5-6500 vagy ha nem sokkal drágább mehet a 6600 is k nélkül de ha drágább akkor hagyd úgyis csak az igp erősebb benne.
Ha nem tuningolsz akkor maradhat is a Hyper tápod
0
0
0
0
Hunork avatar
KRZT963:
Plusz egy szavazat MSI B150M Mortar lapra. 😀
0
0
0
0
Floriian avatar
MSI B150M Mortar - 22k
ASUS H110M-A - 21k
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Egy I5 6400 procihoz milyen alaplap illene?
Max 25000 ft.
0
0
0
0
Hunork avatar
Az is lehet, hogy tényleg csak marketing duma... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Én erről a részről nem hallottam, tehát hogy egy alaplap miként tud jobb 'optimalizációt biztosítani', miért megy benne jobban a kártya, mint akármelyik másikban...? most nem a cf-re gondolok persze...
0
0
0
0
Hunork avatar
Optimalizáció.
Ezt csak úgy lehet ellenőrizni, hogy két egyforma rendszert, a VGA kivételével, letesztelünk. Addig csak reklám fogás, jó szlogen, és marketing. De mivel sosem volt AMD lapom, a cimborám viszont fan, így nem tudok nyilatkozni saját tesztről.
De ettől egy AMD lapban mehet az Nvidia VGA. Max annyit tud, amit, nem kapja meg az optimalizáció "plusz érzetét" 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
Engem az érdekelne hogy egy kártyával miért teljesít benne jobban egy amd, mint egy nvidia, a crosffire támogatásról természetesen tudok.
0
0
0
0
Hunork avatar
Semmi extra: a Gigabyte ezzel a lappal az AMD kártyákat preferálta, azokra lett optimalizálva. És nem semmi, ha nem hallottál ilyenről 😀 Számos olyan lap van, mely vagy az NV vagy az AMD részére "kedvez", főleg SLI vagy Crossfire alkalmazása esetén. Ebben semmi "törvénytelen" nincs. Az én mostani alaplapom pl csak Crossfire-t enged, SLI-t nem. Ez nem hátrány...
0
0
0
0
Bronson avatar
az alaplap AMD VGA-val adja le a legjobb teljesítményt a monitorodra.


Én ilyenről még nem hallottam... kifejtenéd bővebben...?
0
0
0
0
Hunork avatar
Lehet. De a lap erősen az AMD VGA-kat támogatja mind single, mind crossfire módban. (nem beszélve az Eyefiniti-ről) Én inkább efelé tendálnék, de te tudod. Röviden: az alaplap AMD VGA-val adja le a legjobb teljesítményt a monitorodra.
0
0
0
0
no avatar
Helló!
GIGABYTE GA-F2A88X-D3H-hez lehet rakni GTX GPU-t?
0
0
0
0
Krissz avatar
Uhh, ez dejol nezki 😲
Köszönöm!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Giga G1.Sniper B7 és G1.Sniper Z170 fekete-zöld színekben pompázik. Más zöld dizájnú lapról nem nagyon tudok.
[LINK]
[LINK]

B150M Mortar Arctic van még fehér-fekete dizájnnal.
[LINK]
0
0
0
0
Krissz avatar
Bazookakat nezegettem énis, nemtűnnek rossz cuccnak, bár nemtudom.

Zöld színű alaplapot tudsz esetleg?
Köszi
0
0
0
0
Yezi_ avatar
MSI B150M Mortar vagy Bazooka esetleg.

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Krissz avatar
Tudnátok ajánlani nekem (ha létezik egyáltalán) Fekete-Fehér vagy zöld dizájnú alaplapot?
s1151 alá (Skylake), minnél olcsóbbat ha lehet, de ha nem olcsó akkor is szeretném látni 😀😀

Köszönöm
0
0
0
0
cseszka avatar
Azt elhiszem,ha van pénz böségesen,az ember tud válogatni.Nekem pl már nemannyira fontos,amivel néha játszani szoktam,azt viszi,de már ritkán szoktam csak,meg kevés az a játék ami leköt.Inkább már csak net,film zene....Most pl a mocimat ujitom fel,kap egy uj festést,dehát azzal járok dolgozni,megérdemli.
0
0
0
0
csuz-li avatar
cseszka: Régebben nálam is mindig az ment, amit leírtál, de idővel, ahogy változott az ismerősök köre (pl már nem egyetemista a haver, hanem marketing igazgató, ami ugye más jövedelmi szint), úgy egyre ritkább a "Mit tudsz kihozni 70-ből? De olyat ám, amin megy a legújabb játék FHD-ban legalább 200fps-el. Ja és legyen benne monitor is..." jellegű kérés. Manapság a sajátomra tudok a legkevesebbet költeni, régen mindig az enyém volt a legdrágább.
Múltkor összeraktam egy gépet egy ismerősnek pont 2011-3 alapon. ("Azért 500-ba férjen bele, de ha több, nem gond, csak szólj, mielőtt megrendeled" jellegű kérés alapján.) Majdnem le kellett tördelnie a kezeimet a gépről, hogy el tudja vinni... 😃
0
0
0
0
cseszka avatar
Értem én mit mondasz,csak hát nehéz beletrafálni egy bivaj "összerakott" gépbe ugy,hogy az ember nemért hozzá.Kivéve ha tényleg nemszámit a pénz,és nem kell azon idegeskedni hogy "vajon az árábol én jobbat tudtam volne e összeállitani.Meg hát ebben az árban már nemsok panasz lehet rá.
csuz-li jó neked,mert mifelénk szegénység van,igy az emberek csak "tákolják" a gépet,elterjedtek még a sima celeron procis gépek 512 v jobbik esetben 1gb memoval,40-80gb hdd, XP-vel megturbózva,és nyafognak h lassu,meg a böngészö is alig akar megindulni....Hiába mondom nekik hogy ez jobb nemlesz csak ha egy 5 generációs platformváltást végez,akkor meg mindenki pislog,hogy 10éve mikor vette mennyibe is került....Istenem...Szoktam itthon javitani gépeket,meg laptopokat is,de ha meghallom mit is kellene (ha kb a fent irt rendszernek a szinvonala) csinálni,inkább el se vállalom...
0
0
0
0
csuz-li avatar
cseszka: Én is raktam már össze bivaly gépet olyannak, aki nem ért hozzá. Pont ez a lényeg. Nem tudja mi kell, megkeres, mert én tudom és összerakom neki, mivel van rá pénze... (Nem, mintha nem lett volna már itt pár "fura gép"...)

molnatika: Ahogy cseszka írja: cserélj vga-t. Az a processzor jó lesz egészen addig, amíg ki nem fut a mostani konzolgeneráció.
Ha viszont nem játékra kel, hanem munka miatt, akkor ott más a leányzó fekvése. Ahhoz elég egy MSI X99A RAIDER, ami csak ~60e Ft-ba kerül.
Plusz a memóriák is is repülnek, mivel ebbe DDR4 kell. Abból viszont a CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2133MHz CL13 KIT CMK16GX4M4A2133C13 a nyerő ~36e Ft-ért. Mivel munkára kell, ha nem is ezt választod, de olyan legyen, ami szerepel az alaplap támogatási listáján. Ne legyen nagyobb a sebessége, mint 2133 Mhz és minél kisebb legyen a késleltetése.
0
0
0
0
cseszka avatar
molnatika:Ez a géped van?Spoiler!
Érdekes,hogy van egy ilyen kaliberü géped,és nemtudod mit kell benne cserélni...ha lesz idöd dobj fel pár képet a belsejéröl is,szivesen betekintenék...
[LINK]
Ezt kár bántani CPU téren,még jó pár évig elleszel vele....Ha van fölös pénzed,akkor a GTX760 kártyát cseréld egy GTX 1070,vagy 1080-ra....
0
0
0
0
molnatika avatar
Hello milyen alaplapra cserelhetnem ki az "AS G30AK 1A" Alaplapot hogy passzoljon bele a i75820k proci és hogy legyen hasonlo mint ez hogy ne keljen még ez miatt is mást cserélnem?(válaszotokat elöre is köszönöm. )
0
0
0
0
Hunork avatar
grabka:
Itt egy másik lista, nagyjából ár szerint, tettem bele egy kompakt vizet is. AC = csendesség, ezt biztosan tudom, 2 hűtőm volt tőlük, plusz házventik.
- AC Freezer 13 CO - 9k , AC Freezer i32 - 10k , AC Liquid Freezer 120 - 21k (utolsó kompakt víz)
- Raijintek Themis Evo (13k)
- Thermalright TRUE Spirit 120M(BW) Rev.A (13k)
0
0
0
0
csuz-li avatar
grabka:
[list]ZALMAN CNPS5X Performa ~6e Ft; 20-32 DB zaj (Én ezzel hűtőm a 125W-os AMD procimat is, szóval a hűtésteljesítménynél gond az nem lesz)
ZALMAN CNPS8X ~7e Ft; 18-30 DB zaj
ZALMAN CNPS11X Performa Plus ~11e Ft; 17-26 DB zaj
ZALMAN FX70 ~16e Ft (Ez néma, mert passzív, viszont ehhez olyan ház is kell, amibe egyrészt belefér a 158mm magas borda, másrészt eleve jól szellőzik, különben nem működik a dolog)[/list]
Tudom, mindegyik Zalman, de én ezeket ismerem.
0
0
0
0
grabka avatar
Nem szeretném tuningolni a procit, szerintem tuning nélkül sem lesz vele semmi gond, egy ideig biztosan nem. Ha lehetséges ventilátorral/ventilátorokkal oldanám meg a zajmentességet, mivel a vízhűtéshez egyáltalán nem értek. A lapon meg még vacillálok, hogy mi legyen bár az úgy is csak jövő hónapban esedékes fizetés után :\
0
0
0
0
Puffin avatar
Abban az árban az MSI Z170A GAMING PRO CARBON-t mondom inkább.
Ha tuningolni akarod a procit akkor egy combosabb hűtő kell, vagy kompakt víz. Erre mennyi a keret?
0
0
0
0
grabka avatar
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni erről az alaplapról.
Asus Z170 PRO Gaming
Változott egy kicsit a büdzsé és tegnap sikeresen megrendeltem egy core i7 6700k procit meg hozzá egy GTX 1070-es VGA-t. Igazából arra lennék kíváncsi milyen alaplap lenne hozzá jó. Más fórumokon a fentebb említett alaplapot ajánlják. A másik kérdés amit nem szeretnék külön feltenni a hűtés, tudnátok arra is mondani valamit, hogy mit érdemes beszerezni? A csendesség a fő szempontom

Előre is köszi,
Gábor
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Tehát azt mondjátok jó lesz a 970A-UD3P is, a jelenlegi helyett és akkor várhatóan egyáltalán nem lesz már korlátom ? (jelenlegi lappal van fps dropom, de ezt már kiveséztük)
Természetesen ha arról beszélünk hogy a kellő hűtés, légáramlás megvan.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Schwin943: Sok különbség nincs azon túl, hogy ami van náluk, az 2-vel több USB 2.0-t támogat, illetve jobb az alaplapi hangkártyája. Illetve a memóriát is jobban kezeli, pl.: nem kell figyelni arra, hogy előbb a CPU menjen bele és az után az 1866-os memória.
0
0
0
0
cseszka avatar
Jó lap a 970A-UD3P is,nekem MSI 970A-G46 van,és az is jó nagyon,már több mint 4 éve megy,de nincs vele gond....Létezik még a 970A Gaming,és a 970A Sli Crait edition is.Nézd meg öket is.
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
Schwin94 avatar
csuz-li: Érdeklődtem alaplap csere után, ahonnan a gép van, Na most pontosan ilyen lap nincs
(Gigabyte 970A-DS3P alaplap)
És mivel az árat nem adják vissza, csak visszaveszik és hasonló árba másik lap, vagy ráfizetek és egy jobb lap.
Ergó az kilőve hogy máshonnan veszem meg a lapot. Mivel nem akarom hogy rajtam maradjon a másik.
Első nekifutásra a srác, a következő lapot mondta, ami van raktáron.
Gigabyte 970A-UD3P alaplap

Na most, szerezzek listát hogy milyen lapok közül tud szerezni, és itt segítetek eldönteni? Vagy akár jó lehet ez a Gigabyte 970A-UD3P lap ? Egyáltalán mi a különbség köztük azon kivül hogy drágább.
A konfigomhoz stimmeljen. Merthogy a mostani lapom elvileg nem is fx-8xxx alá tervezték.

Vagy soroljatok fel nekem lapokat aminek az ára 20 és 30 közt mozog és garantáltan jók.
(microATX nem játszik)
0
0
0
0
Hunork avatar
Uram Isten... és nekem nincs 6600k és GTX1060... 😠
0
0
0
0
csuz-li avatar
atikac: Szájbarágósan😀 : Csak Z-vel lehet húzni, mással nem.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
atikac:Nekem ilyen van és 40 alatt kapható: [LINK]
0
0
0
0
atikac avatar
Kosz a valaszt. Akkor kicsit szajbaragosabban csak Z-vel lehet huzni a procit vagy csak azzal ajanlott de fizikailag lehet gyengebbel is? Meg nem volt huzhato procim es most az a terv de az alaplapnal megakadtam (penz szempontjabol).
Az elkepzeles az - egy valamilyen alaplap ( DDR4 , 1151)
- i5 6600K
- gtx 1060
- 16 g ram - ddr4
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Nem tudom mi az, de ugy gondolom nekem, mint átlag mezei játékos nem fog kelleni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció