Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@ScroLL96: Oda még elmegy, de milyen kártya lesz mellé? Mivel nincs rajta 8pin VGA csati...
Tehát csere!!!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Gépen szeretnék összerakni,a kiszemelt proci egy ryzen 5 3600 lenne és ehhez kellene egy alaplap.
A keret 30-40 ezer lenne.Kérdésem ebben az árkategóriába milyen alaplapot vegyek?
Már rég nem követem a fejlődést és elkopott a tudásom,de biztos vagyok benne,hogy van itt olyan személy aki élen jár ebben és tud segíteni.Ja és létezik olyan alaplap amibe van integrált videokártya?A videokártyát később szeretném megvenni ne keljen ennyi pénzt egyszerre kiadni.Előre is köszi a segítséget.Üdv;Zsolt
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Freejack: Ezek BIOS frissítés nélkül támogatják a 3.genes Ryzen procikat:
MSI B450 TOMAHAWK MAX
MSI B450M Mortar MAX
MSI B450 GAMING PLUS MAX
Többi gyártó nem tudom hogy áll vele.

Integrált kártya a prociban van!!! Tehát ha veszel egy 3600-as Ryzen-t akkor nem fogod tudni használni a gépet kártya nélkül.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Van értelmes mATX Ryzen alaplap? 4 RAM slot lenne az igényem, illetve legalább 350es chipset. 470, és társai annyira nem vonzanak, nem használnám ki.
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@NeTuddMeg: Attól függ mennyi a keret és mik az igények/milyen cpu menne bele...? Természetesen vannak jó m-atx lapok ryzen alá...
0
0
0
0
Puffin avatar
@NeTuddMeg: AZ 1.-2. genes Ryzenek nem igazán csípik a 4 modulos megoldást. Ha esetleg abban gondolkodsz.
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok Erröl a laprol mi a véleményetek?
x370 Asus Rog Crosshair Hero VI
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv! erősen gondolkodok már egy Ryzen 3600 ban és a hozzá megfelelő alaplapot keresem! mivel nem vagyok egy tuning mester... így nem hajlok felé,de mivel a jelenlegi alaplapommal benéztem anno mivel egy z250 es semmivel nem lett volna drágább... sőőt, így most szerintem olyan alaplapot vennék amiben meg is lehet majd egyszer ha szükséges lesz húzni ezt a Ryzen 3600-ast...nos ilyen VRM meg stb ben nem vagyok képben így olyan írjon kérem aki ezekkel nagyon is képben van. 55k-t szánok a deszkára hogy most B-X 450-470-570 az nem érdekel csak jó legyen a deszka.
0
0
0
0
💬 5
BenjaminHun avatar
@bukta2: Ez egy éelég patent lap. ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
0
0
0
0
Bronson avatar
@BenjaminHun: +1, én is olyat tervezek a közeljövőben!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@BenjaminHun: Kösz,utána nézek de egy rohadt magyar videó nincs róla a neten angolul persze vagy 245...
0
0
0
0
PoPet avatar
@bukta2: Hát iagzából RP csatornáján nézz körül több videójában is említi, pl ebben:
[LINK]
Illetve ebben:
[LINK]
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@bukta2: [LINK]

ROG STRIX B450-F GAMING VRM-je ugyan azt,mint egy PRIME-nak, csak jobb a hűtőbordája.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ugy dontottem gyujtogetek nyarig es veszek majd egy komolyabb alaplapot, Asus Strix B450-F jelenleg 125 eu korul mozog az ara.
Annak erdekeben kell ez a lap majd hogy be tudjam loni a bios kezdo szemmel es ne legyen problemja a vrm-nek majd az uj Ryzenhez a 3000 szeria.
+ Kinek mi a velemenye rola? Meg az is elvaras lenne hogy a nem b-die ramokat be tudjam lonni 3000/3200 mhz-ra biosban, egyben CPU finomhangolasa is..
Lattam Ropi csatornajat hogy ajanljak ezen az oldalon a videoit es megneztem az osszeset es azok a videok alapjan hangolom majd be a biost es teszem fel a videost..

0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@ELERY: Na ezeket énis meglesem mert itt fentebb nekem is ezt a b450f et ajánlották 😉

U.i. na megnéztem ezt a videóját, hát ez a gyerek keni vágja a dolgokat nemtudom ez nekem menni fog e 😃 de majd megoldom valahogy a videó alapján 😃 meg nekem ryzen 3600 menne mellé ő pedig 2600 al csinálja :/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok valaki használ itt tuningal együtt ROG Crosshair VII Hero-t? Tudtommal legjobb lap x470-en belül. Érdekelne mik vele a tapasztalatok.

Válaszokat előre is köszi 😊
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@LordSzalko: Nem használtam,de kiváló lap, masszív overkill kategória... Előbb éred el a cpu határát,mint a lapét,az tuti... 😀
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Sziasztok!
Szerintetek melyik lenne jobb? Asus ROG STRIX B350-F GAMING vagy Gigabyte B450 AORUS ELITE. (Hosszú távra tervezek)
Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@IgnisDestroyer: Nálam egyértelműen a 2. lenne a nyerő!
0
0
0
0
Bronson avatar
@IgnisDestroyer: A giga újabb chipset, azt válaszd!
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
@Bronson: Oksa, köszi szépen! 😃
0
0
0
0
CuRi avatar
Hali!

Szerintetek a Gigabyte Aorus B450M jo valasztas G.Skill Aegis 3000mhz-es ramokkal karoltve? Ezek a ramok 30k korul vannak mar, tehat árat tekintve abszolut bestbuy elvileg.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@CuRi: 34ért van 3200-as hyperx! olyat válassz, ami benne van a lap support listájában, de nem kéne hogy gond legyen, a b450-es lapoknak már jobb a támogatottsága
0
0
0
0
CuRi avatar
@Bronson: Hát en ezt az opciot nem talalom sehol. Marmint a 34 ezres hyperx-et. Tudnal esetleg linkelni?
0
0
0
0
Bronson avatar
@CuRi: esküszöm egy délután alatt felmentek az árak... a gskill ami 30k volt, az most 34, a hyperx meg 39k... őrület... 😶
0
0
0
0
CuRi avatar
@Bronson: Igen, azota mar en is lattam a G. Skill-t. Hat parádé... Na mindegy azert koszi. Kukkolom az arakat aztan majd csak lesz valami.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Sziasztok!

A jövőbeli platform fejlesztés terve miatt kérdezném, manapság milyen alaplap márkák a jobbak, megbízhatóbbak, terhelhetőbbek, stb. ?
Lehetséges, hogy most az AMD Ryzen irányban adnám el a lelkem, kissé félve, de nem biztos, hogy csalódnék.

Most a ryzen 5 2600x, és ryzen 7 2700x procikat néztem ki, de olvastam, nemsoká jön egy új, 3000-es széria is. Gondolom ezeknek árfekvése még nincs.
Az X jelenti AMD oldalon a tuning lehetőséget?
Kb. 150 ezret, nagyon max 200-at költenék az alaplap,proci,RAM kombóra, de alaplap téren most teljesen tanácstalan vagyok, mi az, amiben OC-t is gond nélkül tudnék alkalmazni.
A jelenlegi MSI lapom már 7. évét húzza, stabilan, OC-s processzorral, szóval egy hasonló megbízhatóságú és stabilitású lapra lenne szükségem. (drága sem volt, valami 28 ezer Ft)
A tápom úgy gondolom, el fogja látni a jó hosszú időre tervezett gépsasokat is.
Köszönöm előre is!
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@spleenszuru: pl: [LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
spleenszuru avatar
@zsolo: köszönöm! van mostmár kiindulásom. 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
@spleenszuru: Én most ezzel szemezek.
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
@cseszka: Akkor már inkább ez... hacsak nem kell a type-c csatlakozó, meg a kicsit jobb hangkártya+pár apróság...kb ugyanaz a kettő...

[LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
@Bronson: Pont a hangkari,meg az optikai kimenet végett kell....Néztem én is,meg már pár hete nézem öket,de sajnos nemigen van ami megfelel árban is,meg tudásban is.Az X370 meg az X470 drágák,igy csak ez maradt illetve az Asus ROG strix B450 gaming F.De ez valamivel drágább mint a Giga lap.
0
0
0
0
Bronson avatar
@spleenszuru: Mindegyik Ryzen proci tuningolható, az X a szérián belüli magasabb gyári órajelet jelenti (a legtöbb esetben, de vannak kivételek). Ha engem kérdezel, az X-es procik nem érik meg a felárat, mert pár kattintással a biosban te is el tudod érni azt az órajeleket. Egy jobb b450 alaplap megteszi mellé, ramból pedig minimum 3000mhz, ha lehet, akkor inkább 3200-ast.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
@Bronson: rendben. köszönöm a tippeket, mindenkinek. 😀
0
0
0
0
breed1995 avatar
Sziasztok egy ryzen 1600x mellé milyen alaplapot ajánlotok? Tapasztalatok stb.
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@breed1995: Mennyit szánsz rá...? elég nagy a választék, B350, X370, B450. Én utóbbit ajánlanám, újabb chipset, jobb támogatottság, de a régebbiekkel sincs semmi gond, nekem a B350-es chipsettel sem volt soha memória, vagy cpu gondom, bios frissítések vannak mindhez és támogatva is lesz a továbbiakban is.
0
0
0
0
breed1995 avatar
@Bronson: 30 körül szeretnék alaplapot
0
0
0
0
zsolo avatar
@breed1995: pl: [LINK]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ehhez a konfighoz mit szoltok?Barmilyen eszrevetelt szivesen fogadok.

MSI x470 Gaming Pro
Sapphire Nitro+ SE RX580
Ballistix RGB 16GB 2666mhz
Ryzen 5 2600
FSP 550w
Samsung m2 NVME 250gb
Sandisk SSD Ultra 1TB
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

új konfigon gondolkodom szerintetek ez jó lehet ?

MSI X370 GAMING PRO CARBON Alaplap
AMD Ryzen 5 2600
MSI Radeon RX 570 8GB
0
0
0
0
💬 11
FaLchioN avatar
@Ozseb: Felhasználási területtől függ. Ha nem streamelsz, csak játszol, akkor elég.Ha FULLHD 60Hz monitorra szeretnéd kötni,akkor teljesen jó.
Tudd, hogy a procid simán kihajtana erősebb kártyát is, az 570 egy erős középkategóriás kártya. Egy 1070/1080 párossal pár évvel tovább el lennél.
Milyen tápot párosítasz mellé? Hány giga ramot vásárolnál hozzá? Utóbbiból ajánlom a 16-ot.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Ez is a terv hogy később rakok mellé erősebb videokártyát de most sajnos csak ennyi a keret
táp 600w bronz vagy silver márkát nézegettem de még nem döntöttem. Mellék kérdés az adott teljesítményű táp márkája mennyire számít? ha ugyan úgy 600w silver/bronz? van 2x4gb a mostaniban abból kukázok ssd-t meg hdd-t is. tervben van mellég még 1x8gb ram. 2400mhz és a 3200mhz mennyire működik közösen?
használva leginkább csak játék meg filmek semmi extra

köszi a választ
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Ozseb: A márka nagyon sokat számít, ugyanis ebből tudod megállapítani, hogy minőségi belső alkatrészek vannak a tápban. Ezek közül ajánlott az EVGA, FSP, Seasonic, Superflower. Ezek közül a Gold minődsítéssel ellátottakat javaslom, viszont elég lehet az 500/550 W is.

Itt ki tudod számítani a géped fogyasztását és ehhez mérten tudsz tápot választani.
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
@Ozseb: Ha költséghatékonyan szeretnél dönteni, akkor nagyon jó választás a Be quiet Pure Power sorozata, mely Silver, és nagyon halk. Vagy drágábban a Gold Straight Power sorozat. A CM jelölésű félmoduláris! Kolléga kifelejtette. És nem kell elszállni, elég egy 500 vagy 550W táp neked, még az RX580 mellé is.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: És @Hunork: kösz a válaszokat és a linket is tök jó kis oldal . Abbn még tudtok segíteni hogy alacsonyabb frekvenciás ram-mal együtt tud dolgozni magasabb frenkvenciás is ? 2400mhz es 3200-el ? Köfi 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Ozseb: Nem, a moduloknak ugyanolyan paraméterekkel kell rendelkeznie,különben nem működnek,pl: időzítés,frekvencia.
Ezért érdemes párokban venni őket.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FaLchioN: Intel esetén ez nem teljesen igaz, mert sokszor sőt legtöbbször különböző időzítésű és frekvenciájú memóriával is megy dual-ban is. Nekem a régi 775-ös gépemben nekem az elsőnek vett 2x2GB DDR2 800MHz RAM kit volt, de én vettem bele még 2x1-et de azt nem kit-ben hanem darabonként. Boltbn direkt 800 MHz-est kértem így az passzolt, de időzítésben eltért. Mégis ment dual-ban ugyan úgy mnt simán a 2x2-es kit-el.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: De ahogy te mondod, azonos frekvenciájút kértél, nem pedig 1066-ot.
Az időzítés is számít, de különbözőek elboldogulnak egymással.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@FaLchioN: én vettem egy savage 2x4gb kitet a fury mellé, órajel azonos volt, időzítés különböző és kék halálom volt indításkor
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@H-ECTOR: Ezért mondtam fentebb, hogy van amikor sikerül meghekkelni a rendszert, de mindennek azonosnak kell lennie.
0
0
0
0
no avatar
@Ozseb: @Ozseb😶370 nem tudom mennyire tamogatja a 2. generacios zen procikat.Lehet biosfrissites kell hozza?
En is ezert inkabb az x470-en gondolkodok.Par ezer forint a különbseg.Proci uaz 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Egy olyan alaplapot keresek,ami támogatja a 3000-3200MHz ramokat,ha lehet akkor 4 ram slottal, valamint nem tudom mennyire jobb ha egy ssd PCIe bemenetű,de ha számottevően akkor egy olyat amibe bele tudom rakni. Intel Sokcet 1151-el.
Keretet nem tudok írni,mert nem tudom eldönteni,hogy jó-e egy alaplap,vagy a gagyi kategóriához tartozik,ebbe kérem a segítségeteket. Mindennapi használatra,valamit néhány játékra lenne használva.
Lehet ilyet kapni 20-30e-ért? 😲

Előre is köszi a segítséget.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@ackileus8: Mondjuk ez:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszi 😀
Ezen már el tudok indulni 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok.
Ryzen 3 1300x proci alá milyen lapot ajánlanátok? Oc ne mszukséges. És Rambol melyik tipust? 😀
0
0
0
0
💬 27
Bronson avatar
@Athis18: mennyit szánsz rá...? ramból ha lehet, akkor dual, és legalább 3000mhz! amúgy jobban megéri ryzen 1200-at venni és meghúzni kicsit az órajelet 1300x szintre és máris megspóroltál 10rugót... nem hallottam olyan 1200-ról ami még ne tudta volna hozni az 1300x szintjét, nekem 3,9-en is ment gyári hűtővel amíg megvolt! a plusz pénz amit megspóroltál ezzel meg mehet gyorsabb ramra, vagy jobb alaplapra, amit a későbbiekben fejleszthetsz ryzen 5-re...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
@Daniel75: Ezt honnan szedted hogy nem hoz semmi pluszt...? A ryzen alá szinte alap a dual channel és a legalább 3000mhz-es ram. ha nem értesz hozzá, inkább járj utána mielőtt ajánlod valakinek 😊 alaplapot meg nem ár szerint érdemes ajánlani, hanem amire lehet a későbbiekben fejleszteni és alapból jó a felszereltsége.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Daniel75: úgytettem ahogy írtad, megnéztem youtube on az első összehasonlítós videót amit bedobott és az első tesztelt játéknál már átlag 10FPS-t hozott a 3000Mhz es ram a 2400 asokhoz képest 😉
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
@Daniel75: 10fps az kb a minimum amit elérhetsz gyorsabb rammal ryzen alatt... nézz meg több tesztet is az ügyben.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
@Daniel75: Abban az árban két magos intel cpu-t kapsz, ami vicc.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Már megbocsáss de óriási tudatlanságot tanúsítasz a single channel-es kijelentéseddel. Óriásit számít a single vs dual channel. Példaképp írd be Youtube-ba,hogy : Bf1 Single channel vs dual channel azt láss csodát,hogy mennyivel alacsonyabb az FPS. Óriási számbéli különbségekről beszélünk. Ne vezess félre mást ha lehet kérni főleg ha nem értesz hozzá.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Legalább vennéd a fáradtságot,hogy utána nézz a dolgoknak mielőtt false információt terjesztesz...
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Tessék okostojás 😉 .
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Ennél jobb összehasonlító videót nem tudtál volna linkelni okostojás ? 😊
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Pont választ ad pedig arra,hogy mennyire sz*r a single channel. Kár tagadnod,vesztettél a vitában. A bizonyíték vitathatatlan 😀.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Hát én továbbra sem látom azt az általad említett óriási különbséget 😊
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Azt a videót nézd amit én linkeltem. Látom jól tudod kerülni a bizonyítékot nehogy beégj,hogy vesztettél. Bár már mindegy,vége. Megkérdőjelezhetetlen bizonyítékkal támasztottam alá,hogy tévedsz.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Az a videó egy vicc. Amit én linkeltem az legalább egy korrekt teszt videó.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Mióta lenne vicc ? Ja várj .. olvasni nem tudod a videó leírását illetve idegesít,hogy tévedsz. Szánalmas vagy.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Most komolyan mit akarsz azzal a videóval ? Intel Xeon E3 procival "tesztel" ez kb mindent elmond.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Mit számít az? A lényeg akkor is ott van.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Tessék 😉 . Most már lakat a szádon.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Ugyan az a YT csatorna és ebben a videóban
kb 4FPS a különbség okostojás 😉
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Daniel75: Kár,hogy egy semmitmondó videóval jössz holott amit legutoljára linkeltem egy i5 8400-al lett csinálva. Erről ennyit. Hiába jössz azzal az egy videóval igenis 10-40 fps különbségről is beszélhetünk a single channel és dual channel kötött.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Amúgy szerintem picit szét offoltuk ezt a milyen alaplapot vegyünk topikot 😆
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@V1VOnX: És egyébként tényleg durva a különbség. 60-ról 80-90-re. 😲
Pont most szereztem be egyrészt,mert a 8 már kevés, illetve ennek reményében is.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: Igen,valóban hatalmas. Inkább 2x4 ,mint 1x8 ,brutális a különbség max fps-ben meg average-ben is.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: 2x8 persze hogy jobb min 1x8 ha jól értelmezem amit írtál.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Daniel75: Valóban ezt írtam, de nem gondoltam volna, hogy a Dual channel ennyit számít.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Daniel75: kb 5k különbség van a 2133 meg a 3200 között, nem hinném hogy ennyitől méregdrága lenne. Spoiler!
vga-k között alapból rászánunk ennyit egy jobb hűtésre, pedig ott nincs teljesítménykülönbség😊
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Daniel75: akkor vegyél 800as drr2-eseket, annak alacsony az időzítése😉😉
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a az MSI H370 Gaming Plus típusú deszkája jó lenne egy i3-8100as proci és egy GTX 1050Ti alá?
Előre is köszi a tanácsokat és infókat! 😃
0
0
0
0
💬 3
FaLchioN avatar
@DoomLord97: Szia!
A lap simán támogatja a procit,akár feljebbit is. A VGA pedig jó párosítás amellé. Jó kis setup jöhet ki ezekből az alkatrészekből 😀
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
@FaLchioN: köszönöm szépen válaszod! ezek után akkor már nincsenek kétségeim 😀 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@DoomLord97: Nem rossz, de egy H lap tök felesleges, egy MSI B360 GAMING PLUS lappal jobban jársz, igaz plusz 2 ezer. De csak egy vélemény.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az a kérdésem hogy AMD Ryzen ™ 3 2200G mellé gigabyte ax370m-ds3h és 2x4GB DDR4 3200MHz Kingston HyperX Predator KIT HX432C16PB3K2/8 (8GB) ram jo e lenne igy ?? ryzen 3 2200g 2993 támogatja de az alap lap 3200 mhz is jo de a 3200 mhz ram jo lenne ?
0
0
0
0
💬 9
bukta2 avatar
@derrick16: Én a helyedben 1x8gb ot vennék hogy később tudd bővíteni még 8 al
0
0
0
0
Bronson avatar
@bukta2: Kérdés hogy mire használja a gépet...? ha csak netezés filmezés, kis esport játékok, akkor a 8gb is elég és jobban jár a dual chanell memóriával. ha meg bővít, akkor elpasszolja és vesz 2x8at...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: játékra de 2666 mhz vagy 3200 mhz lene a jo mert elvileg a ryzen 3 2200 g 2993 támogatja alaplap meg 3200mhz amit ajánlja melyik legyen?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: de az nem jelent gondot majd hogy a processzor csak 2993mhz ig jo ??
0
0
0
0
Bronson avatar
@derrick16: abba most ne menjünk bele, mi az a sebesség amit a cpu memória kontrollere támogat, meg amit a lapod kezelni tud... maradjunk annyiban, hogy az utóbbi a fontosabb. ha a kiszemelt ram rajta van a lap támogatottsági listáján, akkor nem kéne hogy gond legyen.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: De amit neztem a listan az van hogy 4×32 meg 2×16 van 2x8 nincs rajta akkor ezt nem támogatja ?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bukta2: Én meg ha keret engedi egyből 2x8-al indítanék, de ha nem akkor is 2x4-el. Ha a 2x4 kevés lenne idővel akkor is ott a maradék 2 slot amibe megint tehet 2x4 vagy akár 2x8 is. Én eleve emiatt vettem 4 slot-os alaplapot nyitásnak.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: 2x4 akarnék elsönek de azt amit irtam 3200mhz hogy jo de nem látam igy a listán hogy jo e
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Z390-es alaplapban gondolkozom és már ki is néztem hármat.:

[LINK]
[LINK]
[LINK]

Ezek közül melyik érné meg a legjobban?
Miért van a Gigabyte-knak 8+4 tűs CPU tápcsatolója, míg az Asus-nak csak 8?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Gyrger72: Az aorus elite-et válaszd! a legjobb 'budget' z390 lap, ami néhány drágábbtől is jobb felépítésű. A sokkal drágább asusoktól is jobb a vrm hűtése.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
@derrick16: A Ryzen minél magasabb memóriaórajelet profitálja így az alaplapi qvl listában tudod kinézni melyik is passzol hozzá.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
@derrick16: Az alaplapod támogatottsági listáját nézd meg, ott látoni fogod melyik ramok fognak biztosan működni a lappal...
0
0
0
0
end996 avatar
Sziasztok!

B450-es alaplapot szeretnék az új konfigomba. Szerintetek az alábbiak közül melyik a legjobb?

MOBO1:[LINK]
MOBO2:[LINK]
MOBO3:[LINK]
MOBO4:[LINK]
MOBO5:[LINK]

CPU:[LINK]
RAM:[LINK]
GPU:[LINK]
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@end996: Én inkább ezt venném a helyedben igaz nem iphonnál kapható.
[url]https://www.alza.hu/msi-b450-tomahawk-d5372847.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_zakladni-desky_amd_aa393e4&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_zakladni-desky_amd_aa393e4#parametry[/url]

Ha meg nem jó akkor PH! által javasolt deszkák.
B450-es chipset: általános felhasználásra, átlagos Oc-ra.
Ideális Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 6-os processzorok alá, vagy Ryzen 7-es processzorok alá szerényebb / átlagos tuning esetén.

Ajánlott ITX alaplapok:
ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
MSI B450I GAMING PLUS

Ajánlott mATX alaplapok:
MSI B450M MORTAR vagy MORTAR TITANIUM
MSI B450M GAMING PLUS
ASRock B450M Pro4*
ASRock B450M-HDV *

* : Korlátozott OC lehetőségek, nincs LLC, inkább kisebb Ryzen processzorokhoz ajánlott!

Ajánlott ATX alaplapok:
MSI B450 GAMING PLUS
MSI B450 TOMAHAWK
ASRock B450 Pro4 vagy Fatal1ty K4*
Asus B450 Prime Plus**

* : Korlátozott OC lehetőségek, nincs LLC, inkább kisebb Ryzen processzorokhoz ajánlott!
** : Korlátozott OC lehetőségek, nincs fix cpu feszültség, csak offset ami zavaró lehet

X470-es chipset: magas felszereltségű, prémium lapok, masszívabb oc-ra.
Ideális Ryzen 7-es processzorok alá.

Ajánlott ATX alaplapok:
MSI X470 GAMING PRO CARBON
Asus PRrime X470-PRO
Asus X470-F ROG Strix Gaming
ASRock X470 Taichi Ultimate

Ram terén ha engedi még a kereted akkor vegyél inkább G.Skill Aegis 3000Mhz DDR 2x8GB 43k.
0
0
0
0
end996 avatar
@FoLey: OC nem érdekel. Mit jelent az LLC, fix cpu feszültség, offset? Az * vagy a ** a jobb 2600x alá?
0
0
0
0
cseszka avatar
@end996: Én ezt a lapot nézegettem.
[LINK]
Mondjuk Vajdaságban élek,itt Forintra átszámolva kb 38K.
0
0
0
0
end996 avatar
@cseszka: Ez X370-es, annál meg általában a BIOS-t frissíteni kell nem? Azért akarok B450-eset mert ott nem kell, annak meg a párja az X470 nem?
0
0
0
0
cseszka avatar
@end996: Itt a cpu support lista.Támogatja a Ryzen 2*** sorozatot is.
[LINK]
Itt meg a támogatott memoriák listája.
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@end996: Elég drága a 2600X... 71k... 60 ért sőt amikor amikor akciós már 57-58 ezerért is meglehet online venni és ingyen kihozzák,igaz németország de egy millió ember ingázik napi szinten külföld/belföld sztem érdemes utána nézni 😉
0
0
0
0
no avatar
Hali! Geforce gtx 1070 ti cerberus kártyához milyen alaplap profit memóriát lenne érdemes venni? Alaplap60000ft-ig. I58600k elég hozzá? Memória gondolom 2×8 vb rám 3200mhz körüli?
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@Bendeguz24: 1. 3000MHz-es memóriát vegyél, a 2x8GB megfelelő.
2. CPU elég
3. Alaplapok: ASUS ROG STRIX Z370-G GAMING, MSI Z370 SLI PLUS , ASROCK Fatal1ty Z370 Gaming K6, ASUS TUF Z370-PRO GAMING
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Találtam a neten egy Pentium G4560 Dual-Core 3.5GHz procit 16 000-ért, gyorsan lecsaptam rá.
Ez még eredeti áron volt, most már 31 000 a legolcsóbb.
(Ezt elmagyarázhatná valaki, hogy miért megy fel egy proci ára a duplájára 1-2 év alatt. o_0)
Eredetileg erősebb procit akartam venni, de ez a pentium kábé az Intel Core i3-7100-al egyenértékű, viszont azt 50 000 vesztegetik, ezért ez a pentium 16 000-ért kihagyhatatlan volt.

De most egy jobb alaplap kéne alá amire 1-2 év múlva jöhetne egy jobb processzor.

Ezt néztem ki:

https://www.pcx.hu/gigabyte-ga-b250m-d3h-alaplap-218435

Ez elég szerintetek, vagy ha nem milyet ajánlanátok?
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Most akarok nyélbe ütni egy üzletet. A kiszemelt alaplap: GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 5
Az a kérdésem, hogy 60-ért garancia nélkül érdemes-e megvenni?
0
0
0
0
💬 5
NiXiT01 avatar
@Gyrger72: Hát, rizikós kérdés mivel sose tudni, hogy mikor hibásodhat meg.
Viszont itt pl 3 év garival árulják 68k ért http://www.rhw.hu/termek/13677/gigabyte_z370_aorus_gaming_5
Szerintem azt a 10 ezret inkább megéri rákölteni mintsem, ha bedölglik tépni a hajunk 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Gyrger72: Ahogy 3LiT is mondja egy zsákbamacskát is foghatsz meg ugye garancianélkül 60k-ért nem egy jó vétel. A 68k 3 év garival meg megéri inkább áldozz rá pár ezer ft-ot.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@FoLey: @3LiT, @FoLey: Köszönöm kettőtöknek a választ.

Időközben én is meggondoltam magam + Megjelentek közben az újabb Chipsetek -el (Z390) rendelkező alaplapok. Már ki is néztem egyet.
Mi a véleményetek róla? GIGABYTE Z390 AORUS ELITE Alaplap: [LINK]
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Gyrger72: Az, hogy jó nagyon 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Gyrger72: Nemsokat tudok erről,de annyit hogy Z370 és Z390 között USB 3.1 és valami egy-kettő extrával tud többet.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A GIGABYTE B450M DS3H-ról tudtok valamit, jó alaplap?
Véleményt sehol sem találtam róla és a youtubon is csak egy unboxing videót.

Egy AMD Ryzen 3 2200G processzor menne bele.
0
0
0
0
McFly36 avatar
Sziasztok.
Mit kell tudni a mini (micro atx) lapokról? Méretükön kívül miben gyengébbek a sima alaplapoknál?
0
0
0
0
💬 1
Bandibacsi avatar
@McFly36: Egyértelműen a méret a lényeg. Van még pár apróság, itt leírják: [LINK]
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Üdv skacok!

A 2 alap közül melyik lenne az ideálisabb?
Asus P8H67 vagy Asus P8Q77-M ???

Annyi,hogy a Q77 esnek van 3.0Pci e még a másik csak 2.0... Egy kártya lesz a gépben.

De egyébként melyik lenne jobb választás?
0
0
0
0
💬 1
_AsheXp avatar
@PC GAMER: Egyértelműen a Q77 jobb
0
0
0
0
no avatar
Szevasztok!

Lehet hülye kérdés, de egy alaplap mitől vagy miért lesz gaming alaplap? Pl gigabyte aorus gaming lapok...
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@tibi222: Parasztvakítás, semmi más.
0
0
0
0
xCube avatar
@tibi222: A prémium gamer lapokon pl. gyorsabb Ethernet port van, árnyékolják a hangrendszert, hogy ne legyen interferencia, esetleg jobb fajta dedikált hangfeldolgozót kap, stb... . Az alsó - közép kategória "gamer" alaplapjai viszont semmiben sem különböznek a normál lapoktól, maximum az esztétikai design.
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
Sziasztok! 😀

Egy Gigabyte GA Z270P D3 ideális lap lenne egy i5-7500as proci alá, illetve egy ASUS GTX 1050Ti-hoz? Későbbi fejlesztések is megoldhatók lennének majd, szükség esetén?
Előre is köszi Mindenkinek!
0
0
0
0
💬 9
no avatar
@DoomLord97: Ha később fejleszteni akarsz, akkor inkább már Z370!
0
0
0
0
Hunork avatar
@DoomLord97: Szia!

Nem rossz, de én Z270 esetén ezt venném: MSI Z270 GAMING PLUS. Kicsivel olcsóbb is. [LINK]
Későbbre is elég, de azt tudd, hogy csak Skylake/Kabylake procikat eszik.
Z370 lapot meg csak drágábban kapsz. (30k felett)
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
@Hunork: Igenigen, mindenképp Kabylake proci megy bele (egy i5-7500-as). Azonban ebbe a lapba bele tudok rakni egy ASUS GTX 1050Ti-t is? Illetve bármilyen Kingston SSD, ami SATA csatis? Mert átfutottam az MSI honlapján és nem láttam feltétlen, hogy ezt a videókártyát is támogatja-e.

Ui.: vélemény a z270-es lapokról?
0
0
0
0
no avatar
@DoomLord97: 370-et vegyél, engem is a boltban beszéltek rá az eladók, mert később ezt még tudod bővíteni könnyen.

Ráadásul pont azt a procit írod amit én is akartam venni.

Az i5 7500 árából vettem egy i3 8100-et és hozzá egy asus z370 p alaplapot. Még talán olcsóbb is volt a kettő, mint az általad írt i5, és az i3 8100 annak a szintjén van, vagy még jobb is valamennyivel. Az a "3" a nevében ne zavarjon be, én is aggódtam kicsit miatta, de nem csalódtam benne. 😀 Nézd meg az adatlapomon a konfigomat.
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
@tibi222: tesztek alapján nagyon hamar meggyőzött az i3-8100 teljesítménye, így erre esik a választásom. Azonban szerintem egy H370-es lapot választanék hozzá. Abban is elketyeg majd, jól gondolom?
0
0
0
0
no avatar
@DoomLord97: Azt nem tudom, mi a különbség a H és a Z között (engem is érdekelne), de jó lesz, mert 370-es! 😀 Ha full hd-ban akarsz játszani, esetleg ultrán is, elég lesz az i3 egy jó vga-val. Ami nekem van, azzal is elégedett vagyok, nyyílván pár év múlva én is fogom bővíteni majd.

Közben egy linket találtam: https://rog.asus.com/articles/maximus-motherboards/your-guide-to-the-differences-between-coffee-lakes-z370-h370-b360-and-h310-chipsets/
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
@tibi222: Köszi a segítséget, sok okosat, illetve újat találtam a linken.
Én egy ASUS GTX 1050 Ti-ra gondoltam a proci mellé. Van valami tapasztalatod vele? Esetleg vélemény róla?
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@DoomLord97: Ugyan nekem i5-7500-am van, de ugyanúgy 1050 TI kártyával.
Tapasztalatok:

DOOM : ultra fix 60fps
Wolfenstein:New Colossus : ultra 60 fps

CSGO-zok még néha, meg Insurgency-zek, de ezek annyira nem hardverigényes játékok, mindkettő maxon szalad, meg se kottyan neki semmi. Előbbieknél Vsync ON, hogy ne szakadjon a kép.

Ajánlott konfig, én meg vagyok vele elégedve és szerintem a jövőben csak VGA-t fogok cserélni (kb.2 év múlva).
Nézd meg az eszközeim közt a "Budget Gamer" konfigot a pontosabb adatokért. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@tibi222: Nagyon tömören:

Z: nincs korlátozás, K-s procikat lehet szépen tuningolni, rengeteg csatlakozó, ATX méret, 4 RAM slot, 2 vagy több teljes értékű PCIE

H: nem lehet tuningolni és kevesebb a csatlakozó.

B: nem lehet tuningolni és még kevesebb a csatlakozó és nincs RAID és egyéb nyalánkságok

A H és B lapok között is vannak azonban különleges és így drágább darabok, melyek specifikációi jobbak, mint a sima társaké. De Intel K processzort teljes értékűen csak Z lapokban lehet tuningolni.
0
0
0
0
matyosowski avatar
Sziasztok!

Egy haver venne alaplapot és felmerült ez a lap a vétel során. Gigabyte GA-78LMT-USB3 R2. A max keret kb ennyi lenne, játékra használja a kollega, de nem kell tuningolni meg ilyen szarságok. A lényeg hogy AM3 plusz-os a proci így ilyen lapra lenne szükség. A kérdés hogy ez a lap megéri e az árát, esetleg van e másik lap ami jobban megérné mint ez? Válaszokat előre is megköszönöm!
ÜDV
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@matyosowski: milyen cpu menne bele...?
0
0
0
0
matyosowski avatar
@Bronson: Döglött a gép, nem kapcsol be, a lapka fel se csippan, 2 táppal próbálva a hiba ugyanaz, memória csere volt hiba maradt, VGA-t máshol próbáltuk ott jó. Procit nem tudtam beszerelni máshova ezért szétszedni nem tudtam és nem is akartam tegnap, így pontos típust nem tudok, az biztos hogy egy Phenom 3.2-es 4 magos proci van benne gondolom valami FX-es bulldozer okádék.... Kevéske infó tudom én is, de már nincs itt a gépház.

szerk.: talán 955 BE van benne........
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Sziasztok! i7 377o alá elég lenne ez a lap? Asus H61M-K Socket 1155
[LINK]
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@PC GAMER: Valami komolyabbat keresnék egy i7 alá.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: kici óccó 😀
Mi a hátránya? A proci ebben is ugyan ugy fut.
Bövebben!
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Elfut benn, legfeljebb droppol majd egy kicsit és visszaveszi az órajeleket.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Volt már giga lapom azzal nem droppolt,viszont azt már sérülten kaptam.Ezért is kelett 1 másik!
Megrendeltem,majd kiderül,hogy mire elég!
Köszi Puffin!
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Valakinek van valami véleménye erről az alaplapról? [LINK]
0
0
0
0
retek77 avatar
Hello, sziasztok.
Szeretnék venni alaplapot vagyis inkább újítani de mielőtt megtenném szeretnék segítséget és tanácsot kérni benne!!!
Nem vagyok benne nagyon jártas.
A mostani lapom: MEDION Z370H4-EM
Megéri e egyáltalán váltani? Ha igen akkor mire?
Keretnek van 85eFT
Válaszokat köszönöm elöre is 😃
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@retek77: Mivel Z370-es alaplap én nem váltanék róla, max ha valami nem jó rajta vagy nincs elég csatlakozó rajta.
Amúgy árhoz mértem két példát hoznék, de mindkettő a megadott ár alatt van:

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
retek77 avatar
@reszler112233: Köszi szépen
0
0
0
0
cseszka avatar
Sziasztok.
Pár hónapja vettem egy új alaplapot,mert a régi behalt,viszont az uj is gyári hibás lehetett (Asus m5a 99X Evo R2.0) mert a hang random kifagyott...meg utána a gép is..Na ezt gariba vissza küldtem,majd vissza adták az árát,és megint alaplapot keresek.
Platform marad az AM3+,mert nekem untig elég,meg nem is vagyok már nagyon gamer,meg anyagiakkal se akarom terhelni magam.Innen meiket ajánlanátok? [url]http://itsvet.com/cenovnik-pda1-22.i?i205=3256&option=[/url]
Másik asus m5a 99x lap nemkell,MSI,Asus gaming aura,ill giga valameik?Az árak dinárban vannak,kb 2.5-el szorozd meg,és megvan az ára forintban áfával együtt.
0
0
0
0
💬 1
Manyik75 avatar
@cseszka: Szia!
Anno nálam egy Gigabyte GA-990FXA-D3 ment évekig gond nélkül, az UD3-as model annál is megbízhatóbb.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok i5-7500-as procihoz milyen alaplapot ajánlotok ? Egy elég jót keresnék ami hosszú távon szolgálna. Ár ne lényeg.Előre köszi a választ.
0
0
0
0
💬 1
V1VOnX avatar
@koliii: Drágább :
ASUS ROG STRIX B250G
[LINK]
ASUS ROG STRIX B250F
[LINK]
Olcsóbb:
MSI B250M MORTAR
[LINK]
Ezek mindegyike megfelel egy nem K-s procihoz. Ha esetleg K-sra akarsz váltani az egy teljesen más sztori. Akkor érdemesebb inkább egy Z270-es alaplapot beszerezni .
0
0
0
0
no avatar
Hello Sziasztok segítséget szeretnék kérni!
gigabyte ga-x38-ds4 ilyen alap lapom van és ilyen processzor kell hozzá LGA775
az lenne a kérdésem hogy ehez az alaplaphoz mekkora a max video kártya és milyen lenne jo bele? és hogy milyen processzor legyen hozzá ? mert szeretném fel újítani a gépet kicsit hogy bírja a játékokat nem kell full hd ba gondolkodni csak tudjak normálisan játszani esetleg a mai játékokal ? a válaszokat elöre is kössönöm 😀
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@derrick16: Üdv!

Nos ez a helyzet egy részről kicsit komplikáltabb más részről kicsit egyszerűbb, mint gondolnád.

Bármilyen PCI-E csatolós videokártya jó bele, viszont mivel a platform elég régi, így a legerősebb processzor is limitáló tényező. Nekem is van egy ilyen gépem, az egy Q9450 -el megy 8GB RAM társaságában. Korábban egy HD 5870 volt benne, ami a maga idején kicsit sok volt hozzá, ma már nem ez a helyzet, de egyébként is lecseréltem egy HD 7870 -re. Utóbbi kicsit procilimites.

Tehát proci terén egy Q9450 / Q9550 lenne jó választás, némi tuninggal 3,6 - 3,8 GHz -et is el lehet érni ha jó a proci és az alaplap (az enyém is 3,6 GHz -en jár). VGA -ból nagyon maximum (de ez már erős fölé lövés) egy GTX 1050, de inkább használt kártyákban gondolkodnék, úgy mint GTX 760 / R7 270X, esetleg GTX 960 / R9 280X vagy hasonló kategóriájú kártyák.

Annyi a szerencsés, hogy manapság a játékok zöme inkább VGA, mint prociigényes, de azért egy ilyen régi procinak mindig meg lesznek a hátrányai.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: aha értem és GeForce GT730 2GB Gigabyte ilyen nem lene jo vagy esetleg GeForce GT1030 2GB Gigabytemég gyenge?
0
0
0
0
xCube avatar
@derrick16: Ezek közül mindkettő nagyon gyenge, akkor inkább valami használtan. Illetve ha csak ezek közül hetetne választani, akkor inkább az 1030 -as.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: ah értem akkor Q9450/Q9550 lene jo választás ez erös processzor ? vagy van enél job is ami jo ddr2 alap lapba ? GeForce GTX1050Ti 4GB Asus CERBERUS-GTX1050TI-A4G ez jo lene bele és működne ? előre is köszi a választ
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv, tegyük fel akarok egy K-s procit, alaplapoknál mit kell nézni,mert úgyhallottam hogy valamelyik lap jobban bírja a tuningolást... de melyik... 😃
Tehát a kérdésem mit kell nézni alaplap vásárlásnál? (Tuningolhatóságot nézve) mert ssd,hdd-csak egy van meg ennyi is marad.tehát ilyen hogy 6 hdd-t rálehet kötni ilyenek engem nem érdekelnek 😃
0
0
0
0
💬 4
BenjaminHun avatar
@bukta2: Z-s alaplapot 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Olyat aminek jó tápellátása van és rendes hűtés rajt! 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Puffin: Nem csalódtam bennetek! 😉
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Most miért? 😃
Tápellátás (VRM) azért kell jó hogy stabilan ki tudja szolgálni a procit, de mivel ez melegszik ezért kell rendes hűtés is rá.
0
0
0
0
no avatar
hello lene egy olyan kérdésem h van egy másik gépem és az nem akar be kapcsolni de eddig jó volt kb 3 hete csinálta ezt de aztán kihúztam meg vissza dugtam aztán működőt de most nem akar sehogy sem azt csinálja h fel villan egyet és kész nem tölt be semmit se olyan mind ha el akarna indulni de nem ki huztam már minden meg szét is szetem minden darabokra és össze raktam de ugyse akar elinuldni sehogy sem valaki tudna segíteni hogy miért van ez ?Alaplap:Gigabyte GA-EX38-DS4 Socket 775
Videokártya:GIGABYTE GeForce 210 1GB GDDR3 64bit PCIe (GV-N210D3-1GI) Videokártya
Ram:2x2GB Dual-Channel DDR2 @ 265MHz
Prosszeor:Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz LGA775 Processzor
Táp:fsp hexa series he-500 ilyen a gép
elöre is kösszönöm
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 19
reszler112233 avatar
@derrick16: Mennyi a pénzügyi keret? Csak azért mert van némi gond a géppel. Első körben, a 750 TI manapság már nem éri meg. Aki kicsit hosszabb távra tervez egy VGA-val az szerintem 6GB-os 1060-al nyisson. Másrészt ha tervben akár egy K-s processzor akkor érdemes nyitásnak Z270-es alaplappal kezdeni.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: 150-180 ezer között gondoltam akkor milyen videokártya lenne jo ami kicsit olcsob meg ASRock Z270 Pro4 Alaplap vagy GIGABYTE GA-Z270-HD3P Alaplap ?elsőnek egyenlőre elég lene nekem ez a i5-7500 as is csak majd egy 3-4 év múlva csak újítanak rajta akkora gondoltam és táp az milyen legyen? ház az van nekem az saját
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@derrick16: Arra keretre nem fogsz tudni jobbat kihozni sajna Intel vonalon. 3-4 év múlva, ki tudja mi lesz, így ha addig elvagy azzal amit írtál elsőnek akkor jó lehet. Bár én akkor is 1060-at tennék bele, abból is 6 GB-os változatot, így kb 210-220 környékén van az alaplap, processzor, memória és videokártya csomag. 3 GB-os 1060-al 200 alatt kijön, de én szerintem hosszabb távra jobb a 6 GB-os változat. Z270-es alaplap is dobna a jelenlegi árra még kb 10-15 ezret,így én is lehet maradnék a B250 mellett.
Amit meg írtál Seasonic tápot, annak el kell bírni azokat amiket felsoroltál, sőt egy 1060-al párosítva is.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Akkor ez a 2 alap lap helyet ASRock Z270 Pro4 Alaplap vagy GIGABYTE GA-Z270-HD3P helyet akkor marad az amit irtam es a video kartya is marad amit irtam vagyis jo lesz mig nem lesz masik ? Es a ram is jo a 8 gb 2400mhz ?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@derrick16: Maradhatsz a B250-HD3P alaplapnál, és VGA inkább 1060 6GB-os legyen. Sajna a 750 TI már kevés manapság a mostani és a nemsokára megjelenő játékokhoz. Ez lehet több így mint 180 ezer, de hidd el megéri azt a plusz költséget. Memória meg amilyen magas áron van, elég az amit írtál 8 GB. Nekem is annyi van összesen, és még elég, én is csak akkor fogom fejleszteni ha nagyon muszáj.Spoiler!
Marha magasan van most az ára a memóriának. Gyakorlatilag én 12 ezerért vettem a mostanit, de most 29-ért láttam a legolcsóbban.
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
@derrick16: Én a helyedben i3-7100-t vennék és amit megspóroltál a CPU-n az mehetne VGA-ra GTX 1050 Ti-re. Kb. ugyanott leszel anyagilag, de lényegesen jobb összeállítás mint az i5 + 750 Ti. Az új korában is a belépő VGA volt, ma pedig már igazán a harmatgyenge kategória lett.

Amúgy meg... én úgy tudom, hogy hivatalosan nem is létezett 4 GB-os 750 Ti, csak volt egy két gyártó (Giga és ASUS is talán, nem emlékszem pontosan) akik csináltak parasztvakításként 4 gigásat is. De igazából annyira gyenge a GPU-ja hogy a büdös életben nem tudja kihajtani azt a plus 2 giga VRAM-ot, így totál felesleges pénzkidobás az egész.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Mediziner Troll: aha értem és az i3-7100-t is elég lesz a mostani játékokra ? És GtX1050 az melyik bol legyen asus vagy gigabyte bol ? alaplap meg akkor legyen a b250 es ? de ha késöb bővíteni akarom makkor jo lesz ez az alaplap hozzá? és még akkor valaki össze irna nekem hogy akor most milyen alaplap video kártya ram táp legyen? ATX lapok jo a gépházamba a táp meg van olyan ami olcsob és jo még hozzá?

köszönöm elöre is
0
0
0
0
Bronson avatar
@derrick16: Ez így 160 ezer és jobb lenne, mint az intel konfig... szerintem 😀

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: soha nem tudtam h melyik a job 😀 játékra kéne nekem a gép és milyen táp lenne jo hozzá?
0
0
0
0
Bronson avatar
@derrick16: Bármilyen jobb fajta 450 wattos bőven elég ehhez a konfighoz! a ház meg a táp is bele kell hogy férjen amúgy a 180-as keretbe...?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Hazam van armor jr a haz az nem fog kelleni de bele valo alap kene axt jo bele ha jol tudom
0
0
0
0
Hunork avatar
@derrick16: Szia!

Maga az alap jó, de a VGA - ahogy írták is korábban - nem mai, igen lassú. Minimum GTX1050Ti legyen vagy AMD RX560. Ez a minimum. Ha nem akarsz tuningolni a későbbiekben, akkor nem kell Z lap, az csak növeli a költségeket.

Táp: jó az a Seasonic (de csak Bronze kategória!), esetleg hasonló áron a Be Quiet Pure Power 10 500W CM Silver minősítésű, félmoduláris még jó ötlet, főleg, mert nagyon halk! Vagy van még az FSP Hydro X 450W Gold, de fix kábeles táp, igaz, ennek ventilátora már nem olyan halk. Viszont Gold minősítés, és elég egy GTX1060 alá is.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Jo oke kosszi es ha tunigolni akarok akkor milyen kellene? Z milyen kell? Processzor az melyik legyen? Es a GTX1050 az mindegy h melyik fajtabol van ?
0
0
0
0
Hunork avatar
@derrick16: Nézd, ez egy szétágazó kérdés.
Ha tuning procit szeretnél és Z lapot, akkor meg azzal szembesülsz, hogy a VGA is erősebb kell legyen. Különben sok értelme nincs a dolognak. Neked kell eldöntened, hogy hosszú távra mit szeretnél.

És tuning: ezt csak akkor, ha értesz is hozzá, különben nem hogy haszna nem lesz, csak bosszúság.
Ha tehát a kereted hosszabb távon nem enged meg egy GTX1070 / 1080 vagy RX 580 / Vega videokártyát, akkor tök fölösleges K-s prociban gondolkodni. Inkább egy erős i5, ahol ott van a Turbo boost, meg egy GTX1050Ti, később egy 1060. És nem költesz annyi pénzt sem. A tápra viszon ügyelj, hogy az említett minőség legyen.

1050Ti VGA: NV kártyák esetében én úgy szoktam gondolkodni, hogy MSI Gaming, Zotac Amp, Palit Gamerock, EVGA, Asus, Gigabyte.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: és még lenne egy olyan hogy ez a táp meg felelne e ?FSP Hyper M 600W (PPA6003800) vagy te melyiket tudod ajánlani ami jo is ha igy rakom össze gépet Alaplap:GIGABYTE GA-B250-HD3P Alaplap
Processzor:Intel Core i5-7500 Quad-Core 3.4GHz LGA1151 Processzor
Ram:Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2400MHz HX424C15FW2/8
Videokártya:GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe

(GV-N105TOC-4GD) Videokártya
Táp:
Ház:Thermaltake VC3000BNS ARMOR Jr és ez igy jo e lene együt? elöre is kösszönöm a választ
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
@derrick16: Ez a gép amit összeraktál 300W-ot sem fog felvenni, 600-as táp overkill lesz neki. FSP Hyper M 500 lenne jobb inkább, és azzal későbbi bővítésre is be vagy biztosítva. De őszintén szólva ezt egy 400 w-os hexa+ -ra rá merném kötni. Amúgy viccen kívül érdemes lenne elgondolkoznod azon a konfigon amit Bronson írt neked. Hunork javaslatához annyit tennék hozzá hogy Zotac és Palit kártyát azért nem vennék mert az a kettő szerintem nem annyira elterjedt, népszerű kártya mint a többi felsorolt, ezért azokat majd amikor lecseréled nehezebb lesz eladni hardveraprón mint egy MSI asus vagy giga kártyát. Ettől még persze nem rosszak azok sem. És ugyanebből a megfontolásból választanék mindenképp olyat, aminek dupla ventis hűtése van, mert azon lesz majd könnyebb túladni. Tápellátás szempontjából pedig olyat érdemes keresni amin van 6 pin-es csatlakozó, mert azt könnyebben tudod húzni ha szeretnéd (ezt alaplaptól és processzortól függetlenül lehet). Gigából ezek a windforce2-esek, vagy a G1 gaming, asusból a strix és strix oc, MSI-ből pedig a gaming. Alapból azt mondanám ha a pénztárca még megengedi akkor MSI gaming, vagy G1 gaming vagy Strix OC, ha jól tudom ezek pont a legdrágábbak. PCX-en ez a legolcsóbb 6 pin-es:
https://www.pcx.hu/gigabyte-gtx1050-ti-oc-4gb-gddr5-gv-n105twf2oc-4gd-videokartya-035119
Bár ez csak pár ezerrel olcsóbb mint az MSI gaming... illetve ha nem szeretnél VGA-t sem tuningolni, és elég a gyári érték, akkor mindegy hogy van-e plus tápcsatlakozó vagy nincs.
0
0
0
0
no avatar
@Mediziner Troll: Nekem valamivel olcsob alaplap kene 35000 ft legyen a max de lehet olcson is atx legyen mert olyan jo a hazba processzor i5-7500 raknek bele es ha ugy van kesob fejlesztenem i7 de meg nem most de ha nem lehet az alaplap miat csak ezt engedi akkor jo ilyen is milyen legyen akkor tudsz javasolni ?
0
0
0
0
Hunork avatar
@derrick16: Megbeszéltük korábban, írtad is a Seasonic tápot. Az jó. Én írtam a BQ tápot (Pure Power 10 500W CM, Silver, félmoduláris, és későbbre is elég), az is jó, sőt, halkabb. De még egy FSP Hydro 450W (Gold) is elég, ezt is írtam. Hyper-t ne vegyél, sima 80+, és nem a leghalkabb.
Amúgy a többi jó, egy erős közepes gamer géped lesz.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Kosszonom a valaszokat sokat segitet minden ki 😀 most mar tudom h hogy mit kell neznem 😀 kosszonom
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Sziasztok! Msi H61M-P20 G3 alaplap megfelelne egy i7 2600-nak?
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@PC GAMER: Igen, megfelel neki!
0
0
0
0
no avatar
sziasztok! kicsit ujitani szeretnem a gepemet, hogy ne csak a CS GO fusson el rajta 15fps el hanem, mondjuk egy battlefield 1 hiba nelkul. Az uj videokartya a SAPPHIRE Radeon HD 7850 2GB lesz, a processzor pedig az AMD X6 FX-6350, viszont nem tudok hozza egy jo alaplapot, amivel siman elfut a gepen barmi (battlefield1,PUBG,FARCRY4,CSGO, es meg sok mas) lehet hogy jol futna rossz alaplappal is , nem tudom, nem vagyok egy tech guru, de mivel az alaplapom is egy otvar, ezert szeretnem lecserelni, es az olyan szintet megutni vele, hogy majd siman tudjak jatszani az elobb felsorolt jatekokkal. Ti melyik alaplapot ajanlanatok ha maximum 30 000 ft ot tudok felaldozni ra? A valaszokat elore is koszonom!
0
0
0
0
💬 3
AttiS avatar
@HydraGamerHU: Ez tökéletes hozzá. : [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@AttiS: Koszonom! Es mit jelent az hogy windows 8 tamogatassal?
0
0
0
0
Hunork avatar
@HydraGamerHU: Azzal ne foglalkozz. Azt jelenti, hogy mikor megjelent, akkor már támogatta a W8-at. De természetesen más rendszeren is működik.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Üdv. Létezik olyan bővítőkártya, ami lehetővé teszi azt hogy több ram férjen a gépbe? Tegyük fel az alaplapom 32GB ramot tud kezelni, de van benne 4x4gb ami csak 16gb de már nincs több ramtárhely. Erre van olyan kártya, ami lehetővé tenné a több ram használatát?
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@DDarkness: Én úgy tudom, hogy ilyen nincs. Régebben volt (régi szép idők...) a PCI RAM Disk Card, de azt - mint a neve is jelzi - háttértárnak szokták használni. pl: [LINK]
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Sziasztok. Kaphatnák véleményt erről az alaplapról? [LINK] Egy I5 7600k lenne mellette,meg 16gb ram (még nem tudom hány mhz)
0
0
0
0
💬 7
H-ECTOR avatar
@Viktorinho: [url]http://www.guru3d.com/articles-pages/asrock-z270-extreme-4-review,1.html[/url]
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@H-ECTOR: És az baj,ha nem tudok angolul,és saját véleményre lettem volna kíváncsi? 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Viktorinho: ebben az esetben igen 😃 nem egy populáris lap, z270-es konfigja is kevés embernek van a fórumon, de annyi pénzért biztosan jó. mondjuk én lapok terén msi fanboy vagyok😆
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@H-ECTOR: Nekem a mostani is asrock,és semmi bajom vele 7 éve,de már kiöregedett,így megérett a cserére,na meg váltok intelre,így rendeltem meg a z270-et,egy i5 7600k-t és 16gb kingston ddr4 ramot,..már csak ki kell várni az érkezését. Aztán jövő hónapban meg jön valami vga mellé az r9 280x helyett,..remélem addig lejjebb megy a gtx 1070-ek ára.
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@Viktorinho: Hát, nem hiszem "sajnos" hogy annyira nagy árcsökkenés lenne se az 1070 se a többi VGA kártya területén. A "bányászok" szépen megemelték őket.
Én 4 hónapja vettem az EVGA 1070-et, elég jó áron, 139.000-ért. Most meg 180 alatt nem láttam.

Az alaplapra kitérve: Szerintem jó választás volt. z270-ek igen jók. Mondjuk én MSI z170a-t vettem 45.000-ért, és ebben sem tudok nagyot csalódni.

Használd egészséggel őket! (:
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Miért nem vársz a coffee lake re? De te tudod! Csak egy tanács volt!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Vártam eleget,nekem elég lesz ez is,ha minden igaz,holnap meg is kapom őket,és rakhatom is össze.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Sziasztok! Erről a lapról tudtok véleményt mondani?
[LINK]

I3 7100 menne bele, és szempont, hogy DDR3 ramot kezeljen. Chipsetben úgy néztem ez a legjobb ár/érték arányban. Szerintetek jó lesz?

Válaszokat előre is köszi!
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@DarthRoni: Akkor használd DDR3-al ha alacsony fogyasztású memóriáid vannak, tehát DDR3L. az 1.5V-ot nem biztos sokáig bírja a proci memóriavezérlője.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
@Puffin: Köszi a választ, már majdnem megrendeltem a lapot, most utána olvasva máshol is írják, hogy ilyen probléma léphet fel. Akkor sajnos maradnom kell a 1150-es foglalatnál, nem fér bele a ram az árba :/
0
0
0
0
cseszka avatar
Sziasztok.Sajnos meghalt a lapom,es ujat kellene venni...(tudom neméri meg befektetni,de utánna számoltam h mennyibe jönne ki a platform váltás,és az most nemfér bele.)Amik szoba jönnek:Gigabyte 970A-UD3P vagy Asus M5A99X EVO 2.0.Tudom asus jobb,kérdés megéri e a kb 10k plusz felárat?
0
0
0
0
💬 4
Hunork avatar
@cseszka: Hát ez hogy jobb, nem merném kőbe vésni...
Ebben az ársávban nagy varia nincs. Ha hosszú távra tervezel, akkor talán Asus, de szerintem semmi baj a Giga lappal. 3 év gari elvileg, annyit azért ki kell bírnia. 😀 A tízből meg veszel egy fülest meg egy egeret, újat, nem rosszat. 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
@Hunork: Ertem.Néztem még a msi 970a sli crait lapot,azonn viszont nincs a hangnak optikai kimenete...amit meg használok h ne logjon az 5.1 végett annyi kábel...Na majd megálmodom meiket vegyem...köszi..
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Így elnézve Asus, bár én már csak a support miatt is Asus-t vennék inkább mint Giga-t vagy bármi mást.
0
0
0
0
cseszka avatar
@LordSzalko: Most néztem az Asus 970 PRO GAMING/AURA lapot.tetszik is,meg a szereltsége se rossz..
0
0
0
0
hangzoj avatar
Hali!
i7 6700-hoz ez a lap elég?[LINK]
Válaszokat köszönöm!
0
0
0
0
💬 8
Hunork avatar
@hangzoj: Helló!
Őszintén nem értem a kérdést... Maga a lap jó a procihoz.
(Gondolom sima 6700 menne bele, és nem a K)
0
0
0
0
bukta2 avatar
@hangzoj: Elégnek elég de csak 2 memória foglalatot támogat, manapság nemárt a 4 memória foglalat támogatottsága (sztem) de jónak jó hozzá persze.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@bukta2: Már minek kéne 4 foglalat?
Nekem is a 6700-am egy ilyen lapba van, 2X8 giga DDR4 bőven elég mindenre.
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Moon_Breaker: igen elég, de meddig? főleg ha az embernek 6700 van, akkor valószínű nem 1 évre tervezett, és ahogy a játékvilág fejlődik 2018 ban már a 16gb is kevés lesz, de ne legyen igazam...
0
0
0
0
visor261 avatar
@bukta2: Szerintem ha kell majd tud venni egy 128GB méretű modult...
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: micro-ATX-nél szép is lenne a 4 foglalat. De alapvetően jó, ha van 4 bővítés céljából. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@LordSzalko: Mondjuk elég sok mATX lap van 4 memória foglalattal... 😉
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@bukta2: meg amúgy is :
" DDR4 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory "
[LINK]
32giga memória csak elég még egy ideig. 😀
0
0
0
0
Floriian avatar
Hali. Mivel már lassacskán itt a nyár eleje, ami gépvásárlással jár.
Nos, térjünk rá a lényegre:
Napokban nézegettem az alaplapokat, hogy mennyit változott a piac, az elöző hetihez képest). Amin megakadt a szemem:
Asus STRIX B250F 40k
Gigabyte Z270X-Ultra Gaming 45k.
Nos, +5kért ott a Z-s alaplap. De -5kért ott a B-s lap. Felírom nektek a PRO-Kontrát:
STRIX:
PRO:
Asus AURA Sync, mert videókártya is STRIX, ami szintúgy támogatja az AURA Syncet. Így elég 1 program a színváltogatáshoz.
KONTRA:
B-s lap, ebben az árkategóriában található Z-s lap, Gigarészről
Kell vennem plexit, és festéket, hogy a I/O csatikat lefedjem.
Ultra Gaming:
PRO:
Z-s lap, így egy esetlegs K-s proci beszerzése esetén, nem kell majd alaplapot változtatnom/vennem.
I/O bemeneteknél műanyag, így nem kell plexivel elfednem.
KONTRA:
2 program kell a színváltogatáshoz, ergo. nem felhasználó-barát.
Ezek alapján melyiket érdemes választanom?
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@Floriian: Én nem bánnám azt a plusz 5k-t és venném a Z270-es Giga deszkát. Azért mert írtad is hogy később ha veszel K-s procit akkor már alaplapot nem kell váltanod ha húzni is akarod azt.
Az meg hogy 2 program kell színváltoztatáshoz nem nagy dolog, amit itt írtál alaplapokat mindkettő hetedik generációs procikat fogad, így azoknak nem gond egyszerre 2 program háttérben való futtatása. Más az hogy külön kell állítgatni, de véleményem szerint pár kattintás és kész, na meg ha egyszer eltalálsz egy jó színt nem igen fogod azt kalibrálni egy ideig.(Legalábbis én nem állítgatnám az fix.)
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@reszler112233: teljesen egyetértek az előttem szólóval, sőt azt is megkockáztatom, hogy pár hét után ki is fogod kapcsolni a világítást😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@H-ECTOR: Nálam az volt az első, csak az a baj, az msi szirszar gaming app-ját ha letörlöd, akkor világít ugyanúgy tovább. Mondjuk, ígyse-úgyse látom, nem is baj, az ilyenek csak parasztvakítások, sok embert le lehet húzni ilyen szarokkal, hogy világít, +5-10k, és ennyiben kimerül az a pluszpénz.. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@hashimoto: húzd ki a led tápellátását😆
0
0
0
0
Floriian avatar
@H-ECTOR: köszönöm akkor lesz Z270X 😃
0
0
0
0
tdavid00 avatar
Üdv mindenkinek! Alaplapot tervezek venni, ami támogatja az Core2Duo E8600-at és 4 memóriafoglalata van (lehetőleg DDR2). Van, aki tudna mondani ezek alapján típusokat? Előre is köszönöm!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Üdv úgy néz ki tudok szerezni egy I7 4770k procit az alá milyen normálisbb alaplapot ajánlanátok hogy ki tudjam használni illetve hogy tudjam kicsit húzni is? Ár hát nem tom azért 30000Ft alatt maradjon válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@BenjaminHun: Esetleg egy ASUS Z97-K. Árukeresőn 37k, de szerintem megéri.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

na megvan a lap Asrock Fatality 990FX professional és az aidax64 2 VRM et ír az alaplap hoz az egyik 63 fok a másik 26 fok ha játszok akkor a 63 mas felmegy 82 fok rai ez normális?
0
0
0
0
Schwin94 avatar
HunSanyiX: Én is pont így gondolom! Csak az helyzet, hogy mindig ott lyukadnak ki hogy intel. 😞 Nagyon kevesen vannak akik pártatlanok.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció