Milyen alaplapot vegyek?

Szerző: dave500, 2009. May 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt alaplap de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 4 780
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Van Helsing 25 avatar
sziasztok erről az alaplap ról mi a véleményetek

Asrock Fatality 990FX professional
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Jónak tűnik!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
HakuDragon
az amd megint agyon hype-olta
illetve sokan már a megjelenés előtt intelverőnek titulálták
egyébként nincs baj a ryzennel
csak túl nagy volt az elvárás és túl nagy a hype
0
0
0
0
hashimoto avatar
HakuDragon: Az APU-k is biztos jók lesznek, az eddigiek is verték az intel potato hd graphics-et. Bios frissítések pedig tuti érkeznek a jelenlegiekhez, amivel kisebb-nagyobb hibákat, bugokat javítanak, illetve növelik a teljesítményt, stabilitást. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Inkább az R3-ra leszek kíváncsi. Na meg majd milyen APU-k lesznek még erre a foglalatra.
Persze ez addigra lesz jó, mire minden gyerekbetegségét kinövi a dolog.
Fogyasztás és hőtermelés terén már így is rengeteget javult az FX-hez képest, na meg annyira eszeveszett különbség nincs a konkurenciához képest.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
bszilvagyi
az hogy te nem látod át sajnos a te problémád évek óta így írok az oldalon
rajtad kívül senkinek nem volt még vele problémája

engem meg az zavar hogy senki nem írja le miért ajánl valamit
vedd ezt vedd azt
a miértek hol maradnak?

az én értelmes válaszaimra egy értelmes választ nem adtál

"Hiába mondod neki, a Ryzen csak egy szar... 😃"

ennyit bírtál kinyögni pedig akár teszteket ellenpéldákat is felhozhattál volna

majd ha 23 leszel te is rájössz mennyit számít az a 6 év
főleg majd mikor mész buliba pl és összeakadsz pár 17 éves csajjal (szóba elegyedtek beszélgettek ugyanis 18-20-nak hazudják magukat 😆D)
na majd akkor rájössz milyen sokat jelent 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
HakuDragon: Én is ezt mondtam. 😃

Mc marci: Csak zavar, hogy egy értelmesen összerakott mondatot nem bírsz írni, átláthatatlan az egész.

Úgy mondod, mintha 23 évesen te akkora nagy felnőtt lennél.. Vicc.. 😃

+ bőven elég volt az off, nem az alaplapokhoz tartozik.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
bszilvagyi
nehogy már te mond meg hogy hogy írjak az interneten 😆DD
tudod mit szoktak mondani azokra akik fórumokon mindig a helyesírással jönnek?
majd nézz után 😉

másba már nem tudsz belekötni mi?
annyira érződik minden egyes hozzászólásodon hogy fiatal vagy
majd felnősz 😉
és am nem azért írtam hogy gyerek vagy mert 17 éves vagy
hanem hozzászólásokból az jött le hogy fiatal vagy és ezek után néztem csak meg hogy 17 vagy 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Megnéztem..mindig ugyanaz a már-már monológ hangzik el.
Ezt nem éri meg megnézni. Majd jön ki egy értelmesen összerakott, valódi teszt összeszedett gondolatokkal.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Haha, gyerekek, de azért mégiscsak neked kéne egy helyesírási szótár, értelmesen fogalmazni már nem tudsz, meg egy egyáltalán nem hivatalos, összetákolt tesztet ideírsz.. 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nem szar a ryzen én ezt sosem mondtam
de gyerekeknek hiába beszél az ember

hiába van 80-90%on kihasználva az intel ha 10-20fps-el többet kapsz
amúgy kíváncsi lennék egy i5 vagy i7 hol megy 80-90%-on

de m1 akkor vezessétek félre az embereket nekem nem bánja lóvém 😀



érdemes megnézni illetve kommenteket olvasgatni
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hiába mondod neki, a Ryzen csak egy szar... 😃
0
0
0
0
Floriian avatar
Mc Marci: Ha észrevennéd a teszteket, a RyZen procik csak 60%-ba vannak kihasználva, ellentétben az Intellel ami 80-90%. Csak optimalizálni kéne AMD-re..
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
HunSanyiX
az a vicces szerintem hogy olyan processzort ajánlgattok amit azonos kategóriában a konkurencia szétszed

ez az oldal azért van hogy segítsünk egymásnak és logikusan végiggondolva segítsünk nem azért hogy félrevezessük az embereket 😀

a ryzent ajánlanám ha az lenne a jobb de nem így van ennyi az egész
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
boldi6807
ryzent ne vegyél nagyobb a füstje mint a lángja nem is kicsit
inkább nézz szét neten az összes intel alázza a vele egyen értékű ryzent

de tényleg nézz pár tesztet mert itt nagyon sok a fanboy és félreinformálnak
régen nagyon jókat mondtak az oldalon de sokan elfogultak és inkább a gyengébb cuccokat ajánlgassák

ha érdekel egy jó konfig 200 körül írj privátba nekem 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
Így van, max. használtan éri meg, ha megnézed a konfigom, nekem egy húzott 8350+RX470 van most,Fullhd-ban használom, de szinte mindenre elég, persze, néha kell egy kis kompromisszumot kötni, de alapvetően tökéletes.

MC MaRcI: Jó lesz az a Ryzen. + Ajánlom neked ezt: https://www.demotivalo.net//pic/1327944720.18-AmagyarhelyesirasszabalyaiTizenegyedikkiadas165942-f.jpg
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
ryzent se vegyél inkább i5
0
0
0
0
no avatar
A keret kb. 150-200 ezer ft a teljes gépre monitor nélkül.(Alaplap,proci,memória,videókari,ház,táp,vinyó,dvd meghajtó).
0
0
0
0
hashimoto avatar
FX-et már ne vegyél, inkább egy Ryzen 1700-at.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A segítségeteket kérném egy új konfig összeállításához. Átlagos használatra, illetve játékra (Dark Souls, Fifa,Dying Light,stb.) használnánk a gépet. A kiszemelt proci egy AMD FX 8350 4.0 Ghz és GPU-nak egy Radeon RX 460 4Gb . Nem tudom, hogy milyen alaplapot vegyek hozzájuk, árban max. 30ezer ft-ig. Előre is köszönöm a válaszokat! :-)
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a válaszokat! Már csak összekell szedni a zsét.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Zsolt16: még várjál szerintem is. Ahogy beindulnak a gyártósorok és több lesz a termék, csökken az ér. Idővel ráadásul már a BIOS-ok is jobbak lesznek alapból. Másként fogalmazva: tesztelje más, te meg vedd meg a javított verziót olcsóbban. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Várd meg, ameddig kijön az R3 széria is. Talán olcsóbbak lesznek a lapok.
0
0
0
0
no avatar
Hali! Milyen am4 es lapot ajanlotok kb 50k ért? Vagy még várnom kellene?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
RgT103:
Mivel K-s procit és 35K összeghatárt írtál én Z170-es deszkára szavazok. Viszont Z170-es lapoknál érdemes már frissített BIOS-al kérni a lapot. Ezt szerintem ahonnan veszed megcsinálják ha kéred, de ha nem akkor kölcsönkérsz egy Skylake procit és azzal lefrissíted az alaplapon a BIOS-t és onnantól kezeli is a 7600K-t is.
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
RgT103
szevasztok új gépet rakok össze de nem tudom hogy egy i5 7600k mellé milyen alaplapot vásároljak valaki valami tipp (az ár kb 35k legyen)


Én ebben az árkategóriában egyértelműen az MSI B150 GAMING M3-at ajánlom. Tuning potenciális alaplap, és nyugodt szívvel lehet vele a jövőre tervezni. Annyi csak a szépséghibája, hogy "csak" 2133Mhz órajelű ramokat kezel. De úgy vélem ez csak részlet kérdés ilyen szempontból.
0
0
0
0
Andris18 avatar
RgT10: ilyen szinten h270-es alaplapok vannak (ha húzni szeretnéd a procit stabilan ahhoz z270-es kell).

Én ezt a kettőt találtam 35 körül

[LINK]

Nézz szét mert ez csak arukereso alapján van. Esetleg külföldi fórumokon
0
0
0
0
no avatar
szevasztok új gépet rakok össze de nem tudom hogy egy i5 7600k mellé milyen alaplapot vásároljak valaki valami tipp (az ár kb 35k legyen)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Szevasztok!
Kinéztem 2 alaplapot. ASUS PRIME Z270-A vagy MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC a jobb i7 7700k DDR4 16GB RAM,és RX480-hoz? a kettő közötti különbség 100ft az MSI javára.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Viktorinho: Jól látod, milyen problémákkal fogsz megküzdeni mini itx esetén. 😀
Vannak alacsony profilú VGA-k, illetve rövidebb kivitelűek is, persze nem a csúcson, de elég erősek, szóval az megoldható. Egy 1060 FHD-ra tökéletes és abból van elég rövid is. Lapból is vannak olyanok, amik akár egy i7-et is támogatnak hivatalosan, Azonban a hűtés nehezen megoldható a szűk helyen, szóval házat kell igazán okosan választani hozzá. Mondjuk, ha olyasmi elrendezésű házat választasz, mint pl a SPIRE PowerCube vagy a KOLINK Satelite, akkor kihúztad a méregfogát a dolognak. Ha jól emlékszem a Coolermasternek is vannak ilyen kis dobozkái. (Nem mondom, hogy ezt válaszd, mert nem ismerem őket, csak az alakja miatt hoztam példának, lehet van jobb is.) Mindenesetre érdemes errefelé keresgélni.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Viktorinho : Köszi a gyors választ! 😀
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Sicu33 Tessék ezek az alaplapok a jók alája,z270-es lapkakészlet https://www.alza.hu/intel-alaplap-z270-lapkakeszlettel/18860809.htm
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali!
Alaplap vásárlás előtt állok. I7 7700K-t néztem ki,de amilyen lapokat eddig láttam,csak 6. generációig támogat. BIOS-t kell frissíteni hogy jó legyen?
A válaszokat előre is köszi.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Üdv, Mini itx lappal is lehet "erős" gépet összerakni? Mert szeretnék egy kompakt kis gépet magamnak helytakarosság céljából,bár a gépházaktól kicsit félek,hogy nem lenne elég hűtése a procinak,és vga se férne be valami nagyobb.
0
0
0
0
no avatar
Köszi maradok akkor a választottnál
0
0
0
0
csuz-li avatar
barnabas96: Elég a B250, ha nem akarsz több VGA-t és RAID-et, de gondolom nem akarsz...
0
0
0
0
Andris18 avatar
barnabas96 ha nem sürgős akkor spórolhatnál az i5-7600-ra (van ahol "csak" egy tízessel drágább de sokkal jobban megéri).
0
0
0
0
no avatar
I5-7500 processzor milyen típusú chipset ajánlanak ?
Én egy MSI B250 PRO-VDH néztem ki.
Ja és ddr4 vigye 2400 mhz et
0
0
0
0
gaborw avatar
Nos az ASUS PRIME X370-PRO-ra esett a választásom. Várom a futárt jövőhéten! 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
+1 az Asusnak, ha tuningolni akarsz. Ha nem, akkor is megéri szerintem.
0
0
0
0
gaborw avatar
Gigabyte 7+1 fázis, ASUS 10 fázis. Érdemesebb +20-ért az Asus?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Ha tuningolni is akarsz akkor az X370-es a jobb.
0
0
0
0
gaborw avatar
ASUS PRIME X370-PRO vs. GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 pro és kontra! 1800X-hez! Vélemények?
0
0
0
0
hashimoto avatar
Arnybiro: Én is nézegettem azt a lapot, nagyon jó, tuningra is tökéletes.
0
0
0
0
Puffin avatar
mareszinho95: hardveraprón nézz körül! Újan már nem kapni.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok!
Tudtok ajánlani socket am2+ alaplapot? Szüleim gépébe lenne csak megadta magát a régi..
0
0
0
0
no avatar
CPU csatlakozóra gondoltál? Igaz a tápodon nincsen egyszerű 8 PIN-es fejű kábel, de van 4+4-es ami lényegében ugyan az csak szét szedhető, ha éppen csak 4-re lenne szükség. 24 PIN-es kábel meg nyilván minden tápon van. 😀
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Köszi, akkor jól tippeltem. Nézegettem közben a gyártói lapon, hogy milyen csatik vannak rajta, de nem voltam teljesen biztos benne, hogy jó is lesz 😀 Új tápot nem akarok venni, ez még bőven bírja 😀
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Köszi a segítséget, akkor ezt választom majd 😀 Most már csak az érdekel, hogy a jelenlegi tápegységem ( FSP Hyper M 700W ) használható-e ezzel?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció