A Windows 7-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows 7-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 3 366
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
schneke avatar
atstuff07: jelenleg így partícionálta saját magát: https://kepfeltoltes.hu/140519/1312974010N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
és ezt írja ki a loader: https://kepfeltoltes.hu/140519/1011134405N_vtelen2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
így hátha jobban érthető amit írni szerettem volna😀
holnap megpróbálom újratelepíteni ahogy mondtad, hátha jó lesz😃 köszi szépen😀
0
0
0
0
atstuff07 avatar
schneke: kicsit zavaros, de szerintem próbáld újratelepíteni... amikor a telepítőben megadod hogy hova települjön, leformázod az egész partíciót, majd törlöd (haladó beállításokban), ezután újat létrehozol (amennyi kell, az egyes partíciók méretét te adod meg), végül amikor létrehozza akkor ő felajánl egy plusz kb 100mb-os partíciót is, ha valami gáz lenne később, ezt is fogadd el egy OK-val. majd kiválasztod hogy hova telepítse...
0
0
0
0
schneke avatar
Sziasztok. Az lenne a problémám, hogy mikor felraktam a win7et, előtte elfelejtettem partíciót létrehozni az SSD-men, csak úgy ahogy volt feltelepítettem. Viszont így a loadert nem tudom használni mert nem megfelelő neki a partíció. :/ Esetleg tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám teljesen leformázni az op-rendszert, és újra felrakni úgy, hogy a loadernek is megfeleljen? :/
0
0
0
0
NexoN avatar
Sziasztok, megpróbálom érthetően leírni a gondom:
Szóval, mikor bekapcsolom a gépet, akkor minden egyes alkalommal be kell jelentkeznem a fiókomba (nincs jelszó, csak az a kis kép és csak rá kell kattintani).

Azt hogy lehet megoldani, hogy bekapcsolom a gépet és egyből az "Üdvözöljük" üzenetet hozza ki és lépjen be a fiókba?

Lehet, hülye kérdés, de nem tudom hol lehet beállítani 😃

választ küldhetsz ide, vagy PÜ-be 😀

köszi 😀
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Dono: Nálam is napok teltek el explorer.exe hiba nélkül, de előbb-utóbb random előjött. Viszont csak azon az egy rendszeren jött ez elő, azóta is Windows 7-et használok, de semmi probléma sincs vele meg nem is volt. 😀
0
0
0
0
no avatar
Nem szeretem mindenért újrarakni 😕
Egyébként az ilyeneket valahogy mindig úgy oldom meg hogy nem tudok róla, például ma nem omlott össze egyszer sem...
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Dono: Ilyen nálam is volt, szintén naprakész és vírusmentes rendszeren. Nem tudtam rájönni mi okozza, végül az újratelepítés oldotta meg a dolgot. 😀
0
0
0
0
no avatar
Egy kicsit felrázom ezt a témát 😃

Szóval, az lenne a problémám, hogy az explorer.exe random időközönként hajlamos lefagyni, leállni vagy egyéb hibákat produkálni. Legtöbbször Windows Intéző vagy más fájlkezelő futtatásakor hal meg, de máskor is képes összeomlani.

Valakinek valamilyen tipp, ötlet?

Vírusírtóval futtattam egy teljes vizsgálatot, semmi. Minden felesleges program letörölve, CCleaner-rel minden szemét kitörölve, minden frissítés telepítve van.
0
0
0
0
cseszka avatar
Google sokmindenben segit.[url]http://download.chip.eu/hu/Folder-Lock-5.7.9_476784.html
[/url]
0
0
0
0
Bronson avatar
Bár ez köszönhető volt a háttérben futtatott Windows Server 2008 R2-nek amelyről futott az MSSQL szeró


fogalmam sincs hogy miről beszélsz... 😂
De nyilván, aki programozik, vagy videót szerkeszt és más hasonló nagy erőforrást igénylő munkát végez, annak nem árt az extra... 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát ha nem fut sok folyamat a háttérben, amely RAM-ot zabál, akkor elég lehet a fizikai RAM is. Nálam amíg Windows-ra fejlesztettem volt adva 16GB lapozófájl és adott volt a 8GB RAM, néha még így is beköhögött hogy kevés a virtuális memória. Bár ez köszönhető volt a háttérben futtatott Windows Server 2008 R2-nek amelyről futott az MSSQL szeró 😀.
Bocsi, néha úgy gondolkozok mintha mindenki ilyen erőforrást igénylő feladatokat végezne 😀!
0
0
0
0
Bronson avatar
én 6GB mellett kikapcsolva szoktam hagyni és nem veszek észre semmiféle változást...
0
0
0
0
sudosu avatar
Ja Readyboost a technológia neve. Az lényegében a lapozófájlt bővíti ki, ha jól emlékszem. Tehát ennyi erővel ugyanaz mintha a HDD-n adnál nagyobb Lapozófájlt. A Windows ebből különösen sokat szeret megzabálni 😀 szóval 8 GB alatt legyen csak a RAM duplája! 8 GB-nél vagy afelett felhasználástól függ, de minimum 8GB legyen.
0
0
0
0
no avatar
Nincs létjogosultsága :-D csak kiprobáltam volna :-)
0
0
0
0
atstuff07 avatar
én csak a ReadyBoost-ról hallottam, másról nem... Elvileg valamennyit segít az oprendszeren, de tény, hogy nem helyettesíti a RAM-ot
0
0
0
0
Bronson avatar
ha ez működne, gondolom az emberek vennék tonnaszám a 16GBos pendriveokat! 😆
0
0
0
0
no avatar
Hallod szerintem ennek nem sok értelme van. A pendrive sokkal lassabb, mint a RAM tehát mi lenne ennek a műveletnek a létjogosultsága?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok 😀 Olyan programot keresek ami régen volt haveromnak a vistan. Volt 2Gb Ram a gépébe és ha bedugott egy Pendrivet ami 2GB os volt akkor 4Gb Ram lett a gépbe. Nem tudjátok a program nevét esetleg? Nem a ReadyBost volt azt tudom.
0
0
0
0
MentaLike avatar
Ööö, hát igen ez nem eredeti Windows 7. DE ez még egy olyan 1 héttel ezelőtt nem volt igy, akkor minden rendesen bejött. 😞
0
0
0
0
Bronson avatar
érdekes... valami buherált változat?
0
0
0
0
MentaLike avatar
Sziasztok!
Az miért van, hogy amikor bekapcsolom a gépet és amikor oda érkezek, hogy látnom kéne a szokásos Windows7-es, zászlós betöltést nekem ezt csinálja?! https://www.kepfeltoltes.hu/140315/IMG_20140315_100138_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Utána már a kék hátterű betöltés már ok. Előre is köszi a választ! 😀
0
0
0
0
no avatar
Windows 7 gépigény

A Windows 7 gépigénye:

CPU: 1GHz processzor (32- vagy 64-bit)
RAM: 1GB memória
HDD: 16GB üres hely a merevlemezen
VGA: DX9-et támogató videókártya 128MB RAM (Az Aero interface miatt)
ODD: DVD-R/W meghajtó
0
0
0
0
zozo9889 avatar
Nem biztos, a hardver maga ugyan az, az oprendszer nem változott sokat és a program futtatás sem változott túlságosan!! 😀
0
0
0
0
MentaLike avatar
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Windows7-en vagy Windows8-an mennek el a játékok jobban?
Mert ha lényehes különbség lenne, akkot lehet hogy átváltanék Win8-ra.
Előre is kössz a választ. 😉
0
0
0
0
Sonymeans avatar
djwarp: Win7 Loader (Daz)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok! 😀
hogy hívják azt a programot ami aktiválja a tört win7-et? 1x már megcsináltam de mindig felugrik egy ablak ami kiírja,hogy nem eredeti windows van a gépen. 😕
Valami ötlet valakinek? 😀 nagyon megköszönném 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv, lehetséges az hogy; Windows 7 Ultimate 64 bit" alatt meg lehet csinálni olyat hogy, (Személy szerint) Google Chrome-ot használok, és hogy Full Átlátszó legyen az egész,"ismétlem" az Egész nem csak az "ablak" Oldal/Lap amit éppen nézek,Gondolok itt Facebook,Youtube,Google stb. szóval látni szeretném az asztali háttérképemet mikozben pl youtubot nézek, halványan,tisztán mind1 😃 Segítsetek légyszi! 😀 köszönöm előre is! "Boldog új évet mindenkinek!" 😉 Persze csak ha lehetséges ez.
0
0
0
0
Bronson avatar
Ez már megint ilyen újabb marketing maszlag,én sem találkoztam még sp2-essel...
0
0
0
0
no avatar
Need for Speed Rivals-nál láttam és az windows 7 mellé az van írva😀
0
0
0
0
sudosu avatar
Azt nem véletlenül Vista-nál láttad? 😀
7-hez tudtommal nincs SP2 csak 1
0
0
0
0
no avatar
Windows 7-nek van sp2-je? mert több játéknál is látom hogy azt írják de neten sehol sem találom 😲
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Superlompos: összesen van 300FT-om : DD és fontosabb dologra gyűjtök, mint DVD x d meg ha veszek, akkor 100-as packot szoktam😜 hu az is milyen régen volt:| lassan nem ártana, de hát..
szép gyűjtemény! : D
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
yugiohyugiohzebuyug: Azért 1 db DVD-ra csak van pénze az embernek. Nem olyan nagy tétel az. 😆

Nekem van jó pár telepítőm:
Dos 6.22 (Floppy)
Windows 3.1 (Floppy)
Windows 95 OSR2, Windows 98, Windows 98 SE, Windows Millenium (Magyar, 4 az 1-ben CD),
Windows 2000 Professional SP4 (Angol)
Windows 2000 Professional SP4 (Magyar)
Windows XP Professional SP2 (Magyar)
Windows XP Professional SP3 (Magyar)
Windows 7 All Edition X86 & X64 (Angol)
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
persze eddig jó volt, csak az elmúl talán 2 hétbe vagy másfél, vagy mennyi jött elő...
saját gépem volt az is, csak még az ez előtti! 😀 és még csak féligmeddig voltak meg a dolgok...
de jó tudni 😜
szerk.:
na újrahúztam... de már most is volt, hogy: asztalon új mappát akartam létrahozni, de mikor rákattintottam, hogy "új" lefagyott... xfire is lefagyott bejelentkezés után nem sokkal, skype meg folyamatosan hol fagy hol nem... próbáltam minden verziót, vagy legalább is nagyon sokat... ezek vagy most csak úgy vannak és pusztán "véletlenek", kivéve a skype mert az az.. fhu vagy itt valami más van, de az is lehet, hogy csak beleképzelem😜
0
0
0
0
Bronson avatar
igazából ez is lehetett a probléma,igen,de azt mondtad eleinte tökéletesen működött,nem?nyilván a virusok meg a minden szemét lesz a baja,de tényleg melegen ajánlott a helyi telepítés,tehát ne máshol installáld az oprendszert hanem a saját gépeden,ahogy Cseszka is ajánlotta! 😉
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
cseszka: ha nem telepítettem újra és úgy van ahogy mondod, akkor valóban lehetett/lehet ez a gond... ezt nem tudtam! most már ezt is tudom 😜 mondjuk az alaplap/ram/proci ugyan az volt, csak a táp és vga +minden más (ház meg ilyen dolgok) nem, de lehet ez is számít...
Köszi az infót! 😀
0
0
0
0
cseszka avatar
yugiohyugiohzebuyug:
1 éves a vinyó és akkor volt fenn 1 win, és ez még a régi gépbe is benn volt, jött az új beraktam és nemtudom akkor tettem-e rá másikat, vagy folytattam ugyan úgy... erre nem emlékszem 😆 tehát fenn áll az esély, hogy meg van 1 éves

Ha egy merevlemezt,aminn van egy eprendszer,és ezt az oprendszert használtad egy másik gépben,mert fentebb ezt irtad,és ugye át teszed pl az uj gépedbe,akkor már ha fog is müködni a win,nem lesz stabil,ugymond a win hozzá igazodik a hardverekhez,ezért is ajánlott ujrahuzni már alaplap csere utánn is.És ha te nem telepitetted ujra,akkor itt a gond...
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ja, hogy olyan is van... majdl egközelebb én is hasonlóan cselekszem 😀
hát az... remélem újratelepítés után jó ideig nem lesz gond 😃😜
0
0
0
0
Bronson avatar
az avast vírusként kezeli az aktivátort én hozzá szoktam adni a kivételekhez,akkor békén hagyja! 😉 szerintem is rakd újra ez elég elcseszettnek hangzik ahogy leírtad! 😃
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
hát... ugye teljes rendszervizsgálat, magas vagy mi volt és kipipáltam, hogy minden fájlt, 2,5 óráig vagy meddig ment este.. reggel megnéztem 11 fertőzött akármi, 1ik PS patch jó azt hagyja békén, többi törlés, újraindítás, de már akkorl átni lehetett, hogy szar... üdvözöljük! aztán fekete kép csak az egér látszik, lassan bejön tálca, aztán asztal is, majd ikonok stbstb.. nagy nehezen kikapcsoltam, reggel 9kor felkelek megint, kapcsoljuk be... ugyan ez, nagyon lassan jöttek be a cuccok pl 10 perc míg bejött utorrent... aztán ujraindítás ( korábban 7 fele ujraindítás után vmivel gyorsabb volt ) megint gyorsabb volt azért, de így is össz. 45 perc kellett mire talpra állt... így is vannak kisebb cuccok, de most pl gépelés közbe nem fagy le... de feltételezem egy újraindítás, vagy kikapcsolás után ismét nehezen indulna, szóval délután szerintem újra rakás lesz, telóra lementettem már a dolgokat amik úgy kellenének - amíg még tudom 😜
Szerk.: mostm eg jobb alsó sarokba megjelent egy olyan kis szöveg, hogy a windows ezen példánya nem eredeti 😆 bemegyek sajátgép mondom de hisz már mikor aktiváltam.. kilépek már sehol semmi pff wtf x d
0
0
0
0
Bronson avatar
majd írd le sikerült e vírusírtóval valami javulást hozni,kíváncsi vagyok! 😉
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ja azért megpróbálom(: én is az avastot használtam régen... na feltesszük és lefuttatok valamit!😀
Köszi! : D
0
0
0
0
Bronson avatar
yugi : van amikor javítható egy fertőzött fájl,de van amikor sajnos annyira szétcseszi a gépet,annyira beveszi magát a windows fájlok közé hogy menthetetlen az újrahúzás ellen...de sohasem tudni,én személy szerint az Avast virusirtót használom,próbáld ki,hátha segít! 😉
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ez az, hogy én se használok vírusirtót : D gondolkodtam rajt, hogy 8.1-et megpróbálom start menüvel meg aero-val kiegészítve, de... tényleg vannak fenn olyanok amik kellenek és perpill se pénz se DVD...
szóval ha 1 vírusirtó megoldja a problémát, akkor az nagyon jó lenne! 😜
kicsit off, de... Bronson, Neked melyik javított a helyzeten? vagy mit ajánlasz? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
akinek nincs kiírva vagy felhöbe dobva az összes programja(és alapból sok precízen beállított cucca van),fájlja annak nem fog menni 1 óra alatt! 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az op.rendszer újrahúzása gyorsabb, mint egy vírusirtás. 😆 én 1 óra alatt visszahozom az op.rendszert olyanra, amilyen volt. Ezért nem vacakolok vírusirtással. Pláne vírusirtó nélkül. 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció