A Windows 7-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows 7-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 3 366
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gigabyte950311 avatar
byebeni: Ezt is próbáltam már és azt irja alul a képernyőnél hogy Boot from CD/DVD... és ugyanugy elindul a gép. Nemértem 😞
De azért köszönöm segítséged 😀
0
0
0
0
mathejocy avatar
noNameFPS írta:
Örülnék ha valaki tudna segíteni 😀


Vagy valami rosszul van állítva a bios-ba.Ha nem találom el a mem időzítést vagy feszt,akkor én is így járok.Egy mem tesztet megér a dolog.
0
0
0
0
bybeni avatar
gigabyte950311 írta:
Sziasztok nekem az a problémám hogy nem lehet a windows 7et bebootolni 😞 próbáltam ugyis hogy biosba beállitottam a boot sorrendet 1.nek cdről bootoljon de semmi :S ugyanugy elindul a gép és nem tudom telepiteni valakinek vmi ötlete? Előre is köszi sokat segítenétek vele 😀



azt tudom csak ajánlani hogy ne simán a biosban állítsd be a sorendet, hanem indításkor (nálam F8-at kell nyomni) és egy függőleges ablakban megjelennek a meghajtók, ott kiválasztom a DVD-t és már bootol is be!
ilyen velem is volt hogy nem akart hiába adtam meg biosban a sorrendet
0
0
0
0
bybeni avatar
noNameFPS írta:
Üdv, nekem olyan problémám lenne, hogy ha egy exe fáljra vagy arra utaló parancsikonra jobb gombbal rákattintok kiírja, hogy "Windows intéző működése leállt". Mitől lehet ez a probléma, és esetleg hogyan lehetne orvosolni?



Csökkentett módban is csinálja ezt?
esetleg más fájlkezelővel is leáll az intéző? pl total commander
ha commanderrel nem akkor szerintem ments le mindent és rakd újra a rendszert
esetleg vírusírtóval egy mély rendszer vizsgálat
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Örülnék ha valaki tudna segíteni 😀
0
0
0
0
gigabyte950311 avatar
Sziasztok nekem az a problémám hogy nem lehet a windows 7et bebootolni 😞 próbáltam ugyis hogy biosba beállitottam a boot sorrendet 1.nek cdről bootoljon de semmi :S ugyanugy elindul a gép és nem tudom telepiteni valakinek vmi ötlete? Előre is köszi sokat segítenétek vele 😀
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Üdv, nekem olyan problémám lenne, hogy ha egy exe fáljra vagy arra utaló parancsikonra jobb gombbal rákattintok kiírja, hogy "Windows intéző működése leállt". Mitől lehet ez a probléma, és esetleg hogyan lehetne orvosolni?
0
0
0
0
bybeni avatar
Megaisten írta:
simon7109 írta:
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tört windows7-nél be lehet kapcsolni az automatikus frissítést?
Tört Win 7 64 bitem van, ultimate edition. A gép szerint a "Rendszer" menüpont alatt "A Windows aktiválva van" és alatta ott van a termék azonosító.
Na, tehát a kérdésem, hogy bekapcsolhatom a frissítéseket? Vagy észreveszi a rendszer, hogy tört a windowsom és letilthat?
Bekapcsolhatod a frissiteséknél DE a KB971033. ne telepitsd hanem jobb egér és ellrejt, az az eredet vizsgáló.



illetve ha van Office a gépeden akkor a "Microsoft Office File Validation Add-in" nehogy telepítsd!
Office-al együtt ellenőrzi a Win 7 eredetiségét is
0
0
0
0
Megaisten avatar
simon7109 írta:
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tört windows7-nél be lehet kapcsolni az automatikus frissítést?
Tört Win 7 64 bitem van, ultimate edition. A gép szerint a "Rendszer" menüpont alatt "A Windows aktiválva van" és alatta ott van a termék azonosító.
Na, tehát a kérdésem, hogy bekapcsolhatom a frissítéseket? Vagy észreveszi a rendszer, hogy tört a windowsom és letilthat?
Bekapcsolhatod a frissiteséknél DE a KB971033. ne telepitsd hanem jobb egér és ellrejt, az az eredet vizsgáló.
0
0
0
0
simon7109 avatar
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tört windows7-nél be lehet kapcsolni az automatikus frissítést?
Tört Win 7 64 bitem van, ultimate edition. A gép szerint a "Rendszer" menüpont alatt "A Windows aktiválva van" és alatta ott van a termék azonosító.
Na, tehát a kérdésem, hogy bekapcsolhatom a frissítéseket? Vagy észreveszi a rendszer, hogy tört a windowsom és letilthat?
0
0
0
0
bybeni avatar
Jó estét kollégák!
Volna egy meglehetősen idegesítő (legalábbis számomra) problémám.
Valamiért elkezdte azt csinálni hogy nagyon belassul például a mappanyitás, programok szinte villámgyorsan indulnak, töltenek, (sokszor tömörítek, kódolok filmeket).
De ha csak a sajátgépet nyitom meg vagy meghajtót, mappát akarok megnyitna akkor nagyon lassan nyitja meg a tartalmát!
Találkozott ilyennel valaki?
ötletek?
0
0
0
0
Krinya15 avatar
sziasztok. szeretném feltelepíteni egy kissé régi gépre a win7-et, de ha DVD-ről szeretném akkor ezt a hibaüzenetet dobja ki : Cannot boot from CD – Code 5
Mivel a DVD-ről való bootolás nem jött össze, ezért egy pendrive-ot megcsináltam hogy bootolhasson róla a gép (támogatja az alaplap, fel is ismeri bármelyik pendrive-omat) akkor a következő üzenetet írja ki : Search for boot record from USB RMD-FDD... OK
Itt megáll minden, nem hajlandó tovább lépni. póbáltam ISO és kicsomagolt formában is.
Nemrég megpróbáltam kiírni CD-re az Ultimate Boot CD-t ISO-ban, azt sem képes elindítani csak OK-ot ír és tovább lép :/
0
0
0
0
Cr4zY79 avatar
Sziasztok. Van egy(pontosabban 2) igen komoly problémám a win7- en ugyanis nemeléghogy az ÜDVÖZÖLJÜK képnél befagy ez a retek, amikor nem divatba jön a kékhalál és amint meglátom az asztalt tálcát ikonokat olyan 5 mp után megfagy, ujrainditom és azt irja a helyreállitó hogy blue screen de amikor megfagy nem kék hanem minden ugyanugy van csak nem mzog semmi valami ötlet valakinek?
0
0
0
0
ndaver69 avatar
nem tudom hogy hova máshova írhatnám ezért itt kérdezem meg:
van egy olyan problémám hogy néha játékok közben egyszer csak mintha lefagyna megáll minden majd elsötétül és visszajön(ez kb. pár másodpercig tart, de rohadt idegesítő), ezek után van egy olyan hibaüzenet hogy "a képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt" és fingom nincs mit csináljak a Microsoft support oldalán olyan megoldások voltak hogy driver-frissítés(nem segítet) meg volt vmi program ami a GPU feldolgozási idjét növelte(leszedtem és ez sem segítet) vki bármi ötlet?
(Ati 5670 HD videokártyám van, ha ez érdekes lehet)
0
0
0
0
no avatar
Valaki segitsen mert kezdek megőrűlni.. minden játéknál ami eddig nem csinált uj tombraider és társai, szabályosan kifagy " program hibát észlelt és leállt" és még sorolhatnám egyre több gamenél " probléma neve appcrash error" mi ez?? csak esc-re lép ki windowsba azt jön hiba üzi.. behalt a windows? vagy memoria hiba? mi tévő legyek? aki ért hozzá megkösdzönném..
futottam win7-.es memoria keresést indulás elött semmit nem talált...
0
0
0
0
cseszka avatar
Azért mert az oldal az orajeleket nézi,nem a tipust.Valszeg ha egy 9250 agp karit is beirnál 2Gb memovel meg 800Mhz gpu orajellel,már az is zöld lenne.De a 8800Gt kb 30-40% erösebb mint a 9600Gso.Vga-t cserély,az a megoldás (valami normális táppal).De wint is cserélhetsz 7-re,csak legyen meg a 4gb memo.
0
0
0
0
no avatar
de akkor ha a minimális vga jobb mint az enyém akkor hogy lehet hogy az oldal zölddel jelöli? akkor ha jól értem valamit segítene az új op rendszer is nem?
0
0
0
0
cseszka avatar
Tomb Rider 2013 játéknál a minimális a nVIDIA GeForce 8800 / AMD Radeon HD 2900 vagy jobbak.Neked a 9600GSO van,ami egy butitott 9600Gt,igy nemcsoda ha akadozik,mivel a 9600Gt is gyengébb mint a 8800GT.Géped adatai elég hiányosak,többet is adhatnál rola.Win 7 mehet de legyen legalább 2,ajánlott 4Gb memod.Ujabb,igy jobb is mint az XP.És mostmár egyre több játék fog ugy kijönni h nem is támogatja az XP-t.Amit én mondok,tedd fel a win7-et,cserély vga-t egy erösebbre pl gtx460,HD6850/6870ezekkel még valahogy megbirkozik a proci.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
az lenne a kérdésem hogy elavult op rendszer okozhatja-e egy játék nem működést? xp-m van 3-as sp-al és gépigény alapján az ajánlott is megvolt a skyrimhez, a gép ha jól emlékszem 5 grafikai fokozatból a 4.-et adta de az akadt a végén levettem a grafikát low-ra de ott sem volt jó. ez több játéknál is előfordult már de csak akkor azt hiszem amikor az ajánlott igény windows 7-es. Most meg az új tomb raider a bajom a minimum bőven megvan meg ha jól emlékszem majdnem az ajánlott is de az xp-t csak a minimumhoz írja az ajánlott már 7 meg vista és ez sem nagyon megy, arra gondoltam hogy a windows 7 vagy 8 megoldhatja a bajomat
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,lenne egy olyan problémám,hogy ma újraraktam a rendszert 32 bit ről 64 bit re,és nagyon lassan indul be a gép.A windows az ugyanúgy betölt mint eddig,de mikor bekapcsol a gép akkor elkezd gondolkodni a hálózatról,és nagyon lassan ismeri fel a netet.Addig pedig nem indulnak a minialkalmazások sem a böngésző.Ez mitől van a régi rendszerrel semmi ilyesmi nem volt most meg 1 másfél percig keresi a hálózatot.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Cr4zY79 írta:
Köszi a választ. Én is gyanitottam hogy ujratevés lesz a vége na mindegy. a Windows 8 miben másabb a 7 nél(mozaikablakot nem kell mnondani ismerem) játékokat ugyanugy viszi? vagy játékok programok terén miben másabb? ja meg miért csinálja azt a gép hogy cod 2 vel játszok bőőőven megvan a gépigény és az 1. magot 100% ra leterheli a többit meg csak ugy hagyja 5-10 % on még a 2 magos procimnál megértem hogy néha mind 2 t 60% on futtatta de itt.. nemértem Köszi a választ😃


Én 8ast az RP-óta használok, jelenleg mind a 2 gépemen a Core verzió van fent s nagyszerűen működnek...van pár jelentős újítás pl. a villámgyors be és kikpacs ami annak köszönhető hogy kikapcs előtt lementi a RAM tartalmát a HDD-re, átdolgozott feladatkezelő, beépített lemezkezelő (nem kell DT) sötöbö, Én ajánlom a 8ast, legalább a kipróbálását...

a COD II azért használ csak 1 magot mert a maga idejében csak 1 magos procik voltak szal a játék nincs több magra optimalizálva durván mondván nem látja a többi magot...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Cr4zY79 írta:
Köszi a választ. Én is gyanitottam hogy ujratevés lesz a vége na mindegy. a Windows 8 miben másabb a 7 nél(mozaikablakot nem kell mnondani ismerem) játékokat ugyanugy viszi? vagy játékok programok terén miben másabb? ja meg miért csinálja azt a gép hogy cod 2 vel játszok bőőőven megvan a gépigény és az 1. magot 100% ra leterheli a többit meg csak ugy hagyja 5-10 % on még a 2 magos procimnál megértem hogy néha mind 2 t 60% on futtatta de itt.. nemértem Köszi a választ😃
A csempés appos dolgon kívül lényegi nagy eltérés nincs a 2 oprendszer között, az alap ugyan az, kisebb-nagyobb fejlesztések történtek, igazából nem tudnék semmi t kiemelni (ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne egy csomó apróbb hasznos újítás). A játékok elméletben pár százalékkal lassabbak lehetnek rajta, én magam teszteket ilyen irányban nem végeztem, de látszatra nem érzékelhető eltérés, néhány százaléknál nagyobb nem lehet. Kevés játékot próbáltam még, régebbit meg még annál is kisebb mennyiségben, de valószínűnek tartom, hogy a kompatibilitási hasonló lehet a 7-hez, a hibák és megoldásaik is kb. ugyan azok lehetnek. A CoD 2-ben azért lehet kicsi a magok kihasználtsága, mivel akkoriban, mikor fejlesztették, a sokmagos processzorok még nem nagyon számítottak valós tényezőként a játékiparban, 1-2 magra fejlesztették a játékot.
0
0
0
0
Cr4zY79 avatar
Köszi a választ. Én is gyanitottam hogy ujratevés lesz a vége na mindegy. a Windows 8 miben másabb a 7 nél(mozaikablakot nem kell mnondani ismerem) játékokat ugyanugy viszi? vagy játékok programok terén miben másabb? ja meg miért csinálja azt a gép hogy cod 2 vel játszok bőőőven megvan a gépigény és az 1. magot 100% ra leterheli a többit meg csak ugy hagyja 5-10 % on még a 2 magos procimnál megértem hogy néha mind 2 t 60% on futtatta de itt.. nemértem Köszi a választ😃
0
0
0
0
cseszka avatar
Mikor lapot cseréltél,ujra raktad a win-t?Mert azt is kell.Esetleg ha megvolt,probáld meg ujra rakni megint,énis kb 3havonta ujra rakom.
0
0
0
0
Cr4zY79 avatar
Sziasztok! Már többször előfordult hogy amikor inditom be a gépet bootol a gép és megjelenik a win 7 ÜDVÖZÖLJÜK felirat mellete pörög a kis karika mint amikor gondolkozik a gép( természetes máskor is csinálja) és néh megáll és lefagy, nem pörög tovább és be se tölti a rendszert. Kinyomom, ujrainditom elinditom csökkentett móddal ott müködik, belépek ott ujrainditom és már normál modban van a gép és teljesen, jó müködöképes. Párszor eljátszotta velem és kelelt 1 kis idő mire rájöttem hog ykell visszahozni az életbe..Na az alaplapom olyan 2-3 hónapos tök új szoval boot hiba nemlehet.. Valami ötlet? köszi!
0
0
0
0
Joker avatar
TaylorXIII írta:
[LINK]

Ezaz köszi😀
0
0
0
0
Joker avatar
Beelzebul írta:
Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings

https://kepkezelo.com/images/3ir6n0ll2z5l6qh35kq.png
Rakd ezeket "never"-re vagy ha magyar akkor "soha".


Ezt tudom hogy így ki lehet kapcsolni,de nekem úgy ment hogy csak akkor kapcsolt alvó állapotba a gép amikor nem ment a q torrent,na úgy kéne visszaállítani.
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings

https://kepkezelo.com/images/3ir6n0ll2z5l6qh35kq.png
Rakd ezeket "never"-re vagy ha magyar akkor "soha".
0
0
0
0
Joker avatar
Hali egy kis segítséget szeretnék kérni egy beállítással kapcsolatban.Arról lenne szó hogy Van az alvó állapot a gépen,ez akkor is kikapcsolja a gépet amikor megy a letöltés.Ezt kéne nekem valahogy visszaállítani mert régen nem ígyvolt😜
0
0
0
0
artkrisz_96 avatar
Sziasztok

Furcsa problémám van,régebben sosem fordult elő.Letöltöttem,majd feltelepítettem a Crysis3-at,mikor rákattintok azt jelzi h tölt,de nem nyitja meg a progit,még az ikonját sem hozza be a tálcán.Nem csak a Crysissal hanem Hitman,meg a Black ops2-nél is ugyanezt csinálja,néztem feladatkezelőben mind a 3 játéknál a memóriahasználat nem megy 10K fölé.Régebben telepített cuccokat pl. Cod2,Cod4-et simán megnyitja.Ha valaki tud erre valami megoldást kérem segítsen.(WIN7em van 64bites)

Üdv
0
0
0
0
no avatar
Superlompos írta:
Wolpheus írta:
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget telepítéshez. 2 Vinyóm van bent ha jól emlékszem é 4 particióm. na szóval azt meg lehet oldani hogy újratelepítésnél csak a c partíció frissüljön /törlődjön a többi megmaradjon(D E F)??? és hogyan?


Természetesen meg lehet oldani. Mikor kiválasztod, hogy hova akarod telepíteni a Win7-et, akkor csak a C meghajtót formázod le. A többihez nem nyúlsz, s akkor azok úgy maradnak ahogy voltak.



Köszi főnök!! 😀😉 Remélem sikerül. Majd még letöltök 1-2 dolgot és megcsinálom
c meghajtóm teli van vírussal és azon van a windows is hála égnek---> nem tudom mit lehet kitörölni. Na de majd biztos hasznát veszem a segítségednek!! köszi!!!!!! 😃
0
0
0
0
online22 avatar
Haha akkor minek kéne ott lennie? de régebben is így telepítettem már nem 1x csinálnám de akkor lehet rosszul emlékszem 😜
0
0
0
0
apetit1989 avatar
A felsoroltak közül egyik sem az.
0
0
0
0
online22 avatar
Valaki gyorsan help sürgős lenne :\
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Wolpheus írta:
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget telepítéshez. 2 Vinyóm van bent ha jól emlékszem é 4 particióm. na szóval azt meg lehet oldani hogy újratelepítésnél csak a c partíció frissüljön /törlődjön a többi megmaradjon(D E F)??? és hogyan?


Természetesen meg lehet oldani. Mikor kiválasztod, hogy hova akarod telepíteni a Win7-et, akkor csak a C meghajtót formázod le. A többihez nem nyúlsz, s akkor azok úgy maradnak ahogy voltak.
0
0
0
0
online22 avatar
Hali win7 et szeretnék bootolni egy pendriveról de már elfelejtettem hogy melyikre kell menni: usb/fdd, usb/hdd, usb/zip vagy usb/cdrom van lehetőségként úgyemlékeztem hogy a cd rom os az de nem bootolt be csak elindult a rendszer. valaki help!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget telepítéshez. 2 Vinyóm van bent ha jól emlékszem é 4 particióm. na szóval azt meg lehet oldani hogy újratelepítésnél csak a c partíció frissüljön /törlődjön a többi megmaradjon(D E F)??? és hogyan?
0
0
0
0
daraox avatar
Superlompos írta:
3-4k-ért mennek az 1 GB-os DRR1-es Ramok. De ha még lenne 1,5 GB Ram a gépedben, akkor sem tenném fel a Win7-et arra a gépre.

Fenébe! 😶
Már nagyon unom az xp-t 😞
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
3-4k-ért mennek az 1 GB-os DRR1-es Ramok. De ha még lenne 1,5 GB Ram a gépedben, akkor sem tenném fel a Win7-et arra a gépre.
0
0
0
0
daraox avatar
Superlompos írta:
A 64-bites és a 32-bites is csigalassú lenne. Arra a gépre tökéletes az Xp.

Tudsz olcsón 1 GB DDR ramot?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A 64-bites és a 32-bites is csigalassú lenne. Arra a gépre tökéletes az Xp.
0
0
0
0
daraox avatar
cseszka írta:
Nem,min 1Gb ram kell neki,még a 32bit-nek is.

ha felraknám nagyon belassulna?
0
0
0
0
cseszka avatar
Nem,min 1Gb ram kell neki,még a 32bit-nek is.
0
0
0
0
daraox avatar
512 rammal 1.6 ghz es procival normálisan futna a win7 64bit?
0
0
0
0
Caligo avatar
Nyugodj meg csak a fönőkség miatt van törölve.Egyébként akinek eredeti van cégtől hozott kulcsokat használ stb. minden cég kft stb eredetit használ ami bőven kiszolgálja
a microsoft anyagi helyzetét arról nem beszélve hogy nem csak op rendszerből él .egy átlag felhasználót ha tört rendszert használ is támogatja a microsoftot hidd el.kivan ez találva
0
0
0
0
palko avatar
Az a probléma a tört Windowsal, hogy már a 7 is be van védve, és ha frissítésnél, vagy Microsoft Security-nél elkapja hogy hamis, rakhatod is újra, mert kapsz 30 napot, hogy érvényesítsd a Windowsodat... Mentségére szóljon, hogy már rengeteg crack elérhető Win7-re is! Nekem mondjuk eredeti Winem van, és így tudom használni a Microsoft Security-t, és nagyon meg vagyok elégedve a rendszerrel! A támogastottság is jó, és a gyorsaság meg végkép!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha az otthonodban vagy, akkor senkit sem érdekli a tört Windows. A nagyobb cégeknél lehet ebből gond, de magánjellegű felhasználás terén egyáltalán nem. Nem fog Bill Gates az ajtódon kopogni, hogy ejnye-bejnye! 😆
0
0
0
0
Moose avatar
Sziasztok, a kérdésem a következő. Nemrégiben elkezdtem azon agyalni hogy ha tört Windows7em van akkor akkor a microsoft látja ? illetve ezeket a windowsokat vezeti ?. Amióta egy designer cégnél dolgozom és látom hogy jönnek és mindenki takarit ami pirate, ezek meg mindent leellenöriznek azota nem birok magammal 😃. köszönöm elöre is.
0
0
0
0
Cr4zY79 avatar
Sziasztok. Ma történt az eset hogy hazaértem benyomtam a gépet a bios pittyegett(igazolta hogy minden rendben van) bejön a win7 töltőképernyő ÜDVÖZÖLJÜK(mellette ott forog az a kis töltésnél megszokott jel eddig nemszokott ott lenni) tölt 1 darabig azán megáll a forgás éss annyi.. ujrainditottam akkor is ezt cisnálta... elinditottam csökkentett módban utánan visza rendesre most meg jó... Ez egyszeri alkalom? Mi lehet a baj? Hogy tudom Orvosolni??
WIN 7 ULTIMATE 64 bit
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció