A Windows 7-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows 7-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 3 366
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
Valaki Windows 7 2021ben? 😊
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@SuperPuma: Jelen 😃
Csak a 7 <3
0
0
0
0
xCube avatar
@SuperPuma: A Core 2 Quad gépemen még az fut 😃 .
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok.

Van a baratnomnek egy laptopja de lassu a win10 64 bitessel.

4 gb ram
Inte celeron 1.1 ghz
Integralt 1 gb vidikari

Melyik windows futna rajta jobban? Mert irto lassu a gepe. Elore is koszi!
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@GabZkp: Max az XP... Szerintem a 7 is lassú lenne, kevés a ram, a proci meg már nagyon kevés! Esetleg tenni bele egy ssd-t hátha jobb lenne....
0
0
0
0
visor261 avatar
@GabZkp: Nem tudom mire használja de legérdemesebb egy Lubuntu lenne. Ha x86-os a proci akkor sajna abból a legújabb is a 18.04.4 de asszem 23ig támogatott.
0
0
0
0
Benee72 avatar
Sziasztok. Van most egy win7 lapi nálam. Új rendszer került rá virus miatt..... De olyan beállítási gond van vele, hogy a wifi mindig ki van kapcsolva ha újra indul vagy bekapcsol. Fn+f2(ennél a fajtánál ez a kombináció) gombbal bekapcsol de automatikusan nem.
Hol lehet ezt engedélyezni? Windows vagy bios? Mindent megnéztem már mindenhol. Biosa is elege kevés opció van és hasonlót se találtam. Windowsba is mindent átnéztem már.
0
0
0
0
💬 6
ben_aloha avatar
@Benee72: Mi a wifi adapter típusa?
Látatlanban minimum egy driver frissítést gyártói oldalról nézz hozzá.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@ben_aloha: Koszonom a tippeket. Driver es hozza tartozo program megoldotta.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Benee72: Na, örülök, én is voltam hasonló helyzetben, egy friss driver -általában- sok problémára gyógyír 😃
0
0
0
0
Benee72 avatar
@ben_aloha: Hát nekem eddig hasonló nem volt. Eszközkezelőbe felismerte onnan gondoltam az nem lehet gond. De mégis. Elégé idegesítő volt, hogy automatikusan nem ment fel wifire. 😂 Mindig tanul az ember
0
0
0
0
Bronson avatar
@Benee72: A tulajdonságoknál ki van pipálva hogy a windows kikapcsolhatja ezt az eszköszt hogy energiát spóroljon meg? (csak emlékezetből, lehet másképp van fogalmazva...)
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Bronson: Probaltam de nem segitett rajta. De koszonom a tippet
0
0
0
0
FDave94 avatar
Szerintetek merevlemezről telepítve a Win7-et tudok váltani Win10-ről? Hallottam urban legendeket, hogy volt, akinek sikerült.
0
0
0
0
💬 21
Boldor81 avatar
@FDave94: Hali ! Most a win10 -et cserélnéd át windows 7 -re ? Vagy a két op.rendszert szeretnéd váltogatni, hogy legyen ez is meg az is ?
0
0
0
0
FDave94 avatar
@Boldor81: A Win10-et cserélnélm Win7-re.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@FDave94: Kérdésedre válaszolva, fogalmam nincs ! :S
De, miért gondolod, hogy jobb lenne a win7 ?
0
0
0
0
FDave94 avatar
@Boldor81: Nekem egy 2014 végén gyártott Asus R752L laptopom van. Szerintem jobban fekszik neki a 7, nem mintha izzadna a 64 bites Win10 alatt...Szeretném kipróbálni.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@FDave94: Én nem hinném, hogy jobban futna rajta a win7 ,de hátha tud majd valaki segíteni neked itt ezen vagy más oldalon akinek esetleg tapasztalata is van ! ( A helyedben én nem bántanám )
0
0
0
0
FDave94 avatar
@Boldor81: 😃 Kedves vagy de ezt már eldöntöttem, csak nincs nálam kéznél sem egy pendrive, a DVD olvasó-írom helyére megy egy SSD-t tettem.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FDave94: Windows alatt régebbi Win-t nem tudsz telepíteni. Szimplán letilt a telepítő. Ha van SD kártyád, elméletileg arról is lehet bootolni. Nekem pl merevlemezen van bootolható Win7 és Win10 telepítő. Külső HDD házba téve tudok bootolni róluk.
0
0
0
0
FDave94 avatar
@SuperPuma: Ez biztosan nincs így, régebben töbször is váltottam 8.1.-re 10-ről.
0
0
0
0
FDave94 avatar
@Arthur Morgan: Köszi, már végig pörgettem a google-ön, az első oldal találatait, itt az a gond, hogy csak apple laptopok vannak a környezetemben. Nem kell demonstrálni, hogy legközelebb keressek rá...
0
0
0
0
xCube avatar
@FDave94: A 8.1 és a korai 10 még lényegesen átjárhatóbb volt kernel szinten is. A Win 10 és a Win 7 viszont más dimenzió, ha nem downgrade -elsz okrábbi upgrade -ből, akkor nem fog működni.

Ha mindenképpen Win 7 kell, akkor bootolnod kell a telepítőbe.

Btw ha ez csak egy próba lenne, akkor én nem feltétlenül barmolnám szét vele a működő Win 10 -et. Egy 2014 -es laptopnak a Win 10 nem jelenthet problémát, nekem a 2012 -es laposomon még jobban működik, mint annak idején a Win 7.
0
0
0
0
FDave94 avatar
@xCube: Nem is jelent neki. Szépen, tisztességesen pörög rajta a 64 bites Win 10. Csak mindig találkozom, valami működési problémával, amit driver frissítéssel, újratelepítéssel, vagy régebbi verzióra cseréléssel tudok megoldani, és már kezd felkúrni nagyon.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@SuperPuma: Tudsz. én 7 es re raktam Vista-t annó felrakta gond nélkül
0
0
0
0
FDave94 avatar
@YoRHa 2B: Merevlemezről? Igazából ez érdekel.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@FDave94: Igen, régen mindig úgy raktam OS-t mert se ODD-m nem volt Pendrive meg hírből se 😃
0
0
0
0
FDave94 avatar
@YoRHa 2B: Király! Letudod írni naggyából a lépéseket? Csakmert amúgy a kezdetektől ezt próbálom megtudni. 😃 Nem tudom, hogy olvastad e magát a postomat. 😃
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@FDave94: Hát lényegében semmi különös nincs benne.
Leszeded a telepízőz (tehát ami az iso ban akkor kicsomagolod) elinditod a setup.exe-t ellenúrzi a kompatibilitást stb, urjaindul, aztán rakja tovább űgy mintha PD/DVD ről raknád 😃
Annyi hogy én külön particiora raktam nem arra amin a telepíző van de azt hsizem az nem kötelező
0
0
0
0
FDave94 avatar
@YoRHa 2B: Aha, nálam nem ez történik: kulcsot kér. Ja igen torrentes téma srácok, srry.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@FDave94: Hát akkor nézel egyet hozzá valahol 😃
0
0
0
0
FDave94 avatar
@YoRHa 2B: 😃 Mégha lenne olyan, ami nem foglalt. Meg amúgy nem ez a legnagyobb gond. Egyszerűen a Win10-et akarja újratelepíteni, amikor megnyitom az op. rendszerről, szóval az tuti off, mintahogy azt gondoltam is...
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@FDave94: Az érdekes 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
Akinek windows 7 ultimate (enterprise /pro) az operációs rendszere és gyakran frissít a windows update-tel kérem írjon!
Lenne egy nagyon fontos kérdésem amit levélben tudnék kifejteni. 😕 Légyszi
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Ez egy 3 éves hír. Azóta sokat fejlődött az Avast.
[LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
avastról csak ennyit :
[LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szaisztok az mitől lehetett hogy leállt a windows intéző majd újraindult? akkor történt amikor a malwarebytes anti malwere-rel akartam ellenőrizni új letöltött iso- fájlt. Avast megy alapjáraton de van a Malwerbytes prémium és le is futattam egy teljeskörű víruskeresést vele ( rootkit, memóia, rendszer, heurisztika meg pár dolog volt benne amire már nem emlékszem) és semmit sem talált. Eddig ilyen nem volt, pedig jó párszor volt hogy jobb egérrel kattintva kerestem vírust egy fájlon úgy hogy akkor a háttérben még nem futott a Malwarebytes.

Van ötletetek?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Vírusírtó (AVG ) + CCLeaner + Spybot Search & Destory -t futtass le.
0
0
0
0
MentaLike avatar
Sziasztok!
Az miért lehet, hogy a gép alapjáraton (amikor pl. egy mappa sincs megnyitva) állandóan 25% CPU terheltséget és közel 1,7GB ram használatot mutat? Már több hónapja fent áll ez a probléma, és eddig semmi se változott, gondolom ezután se fog.
Itthon akármelyik gép semmi használat mellett 0% CPU-t mutat.
Feladatkezelőben megnéztem és semmilyen felesleges alkalmazás nem fut a háttérben, ami szívhatná a processzort.
(Windows 7 Professional 64bit)
0
0
0
0
Kayn avatar
Sziasztok. Régebben feltelepítettem a laptopomra egy régebbi verziójú Win 7-et, de nem mûködtek rajta se az USB-k, sem a Wi-Fi, optikai meghajtója pedig nincs, tehát képtelen voltam drivereket telepíteni. Egy ismerôsöm rakott rá egy Windows 8.1-et, avval már USB mûködött, és tudtam telepíteni drivereket
Most viszont szeretnék új Windows-t telepíteni, és visszatérnék a jól megszokott Win 7-emhez. Honnan tudom, hogy milyen verziót érdemes telepítsek, amiben alapból vannak driverek?
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
nem szükséges de ajánlott, de az windowstól függetlenül
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Új gép-msi b150 gaming m3 alaplappal win 7 telepítés elött vagyok és az érdekelne, hogy szükséges-e bios frissítés a telepítés elött vagy tök mind1? Köszi
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Van az a Rollup Package frissítés vagy mi. Elvileg mondhatni egy SP2-őnek. Azt feltegyem?
0
0
0
0
Bronson avatar
nem fontos. én telepítés után szoktam egyet frissíteni és kikapcsolom. az összes verzióban.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Üdv!

Fontos feltenni a Windows 7 frissítéseket? Miben lesz jobb, vagy akár rosszabb?
0
0
0
0
Andris18 avatar
Virtual boxot használ valaki win 7-en?
0
0
0
0
ogre077 avatar
Hali. Segítséget kérném vallakit. Van elgy laptopom és szeretnék rá telepíteni win7 64 bit, de csak 3 gb ram van. Telepíthető rá a 64 bit? Thx előre.
0
0
0
0
hashimoto avatar
occ94: Valamelyik driver okozza elvileg.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok vettem egy laptopot és telepiteni akarom win 7-el és nem engedi azt írja az egyik fálj sérült de minden fajta rendszernél ezt irja(win 8-10) mi lehet a probléma?
0
0
0
0
no avatar
[img]http://www.kepfeltoltes.hu/view/160811/DSC_0021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg/[img] srácok mi lehet a gond ? Kösszi a választ.
0
0
0
0
Koryan avatar
@Bud-Fckn-Spencer
Köszi!
Ehhez a próbához már nem jutottam el, mert letöröltem az ubuntut. Feltételeztem hogy a filerendszere miatt nem tudok csinálni semmit. Igy butolható particionálóval töröltem mindent. De ugyan az a probléma jött elő, még másik WIN7-tel is. Találtam egy videót miszerint egy chipset drivert betallózok akkor jó, de a gyártó oldalán található chipset nem volt neki megfelelő. Most a WIN8-at vagyok kénytelen felrakni, pedig nagyon nem akartam. Legalább tudom hogy ezzel már megy.
0
0
0
0
Funes avatar
Ott az Usb3 és ubuntu környékén lehet a hiba szerintem.
Esetleg ezzel a módszerrel próbálkozz:
0
0
0
0
Koryan avatar
Bud-Fckn-Spencer
Elég szegényes bios. Usbről csak USB- emulation, poweshare, wake support van, valamint egy miscellaneous devicesben: External usb ports, usb debug. Mindnél csak ki-ba kapcsollás lehetőség van.
Átnéztem mindent. Azt is írja ha az emulationt kikapcsolom akkor nem tudok bootolni usbről.
De most megfigyeltem hogy amint elindul a telepítő, az pendrive leáll. Nem világít, és akár melyik portba dugom be, semmi reakció. Ha újraindítom a gépet megint világít.
A laposban van USB3, de a biosban nincs egyéb utalás.
https://kepfeltoltes.hu/160726/DSC_0081_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/160726/DSC_0080_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Funes avatar
Koryan
Hátha segít!
Megoldás: Első körben dugjuk más USB portra az eszközt, néha elég volt ennyi. Ha nem jártunk sikerrel, akkor lépjünk be a BIOS-ba és az USB beállításoknál tiltsuk le az USB 3-at. Ez előfordul,hogy nincs értelemszerűen kiírva, de az XHCI-nél kell keresni. (Ha rámegyünk valami beállításra, akkor minden BIOS a képernyő valamelyik részén pár soros leírást ad az adott menüpontról, keressük az USB 3-ról szólókat).

Ment és kilép. Újra bootolunk az eszközről és sikeres telepítés után, de még a driverek installálása előtt, engedélyezzük vissza az USB 3-at."
0
0
0
0
Koryan avatar
Ezt miként tudom megtenni? A biosban nem sok lehetőség utal erre.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Próbáld meg IDE üzemmódba rakni a merevlemezt.
Volt már gép nálam, ami csinált ilyeneket. (Legutóbb valami laptop)
0
0
0
0
Koryan avatar
Nem frissítem. Telepítem. Ubuntu van gyárilag a laposon. Pendriveról bootolok. De még odáig sem jut el a telepítő hogy a partíciókat formázzam/kezeljem...
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nem frissítésre kell menni hanem az alatta lévőre asszem, és akkor ezt nem dobja fel
0
0
0
0
Koryan avatar
Sziasztok! Ilyennel még nem találkoztam. Telepítenék egy win7et egy laptopra amiben nincs CD/DVD meghajtó, igy USBről tenném, de már a legelején ezzel fogad:
https://kepfeltoltes.hu/160726/DSC_0079_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most mi van? Mit tudok csinálni? Mert kihagyni ezt a lépést nem engedi.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
toxicity: Megoldódott már a probléma? Csak azért mert ma én újrahúztam a rendszert és egy darabig ment a frissítgetés, de egy jó ideje ugyan úgy csak keres, de nem talál.Biztos hogy van még mivel kb 3 hete toltam újra a laptopomat is és az jóval több frissítést tett fel már az első nekifutásra is mint most.
0
0
0
0
Flash avatar
Ha elég valami egyszerű, akkor mondjuk az Audacity. Ez ingyenes.
Ha meg komolyabban akarsz dolgozni, akkor Audition, Reaper, Sonar, Cubase stb.
Keverőpultból vonalszintű jel jön szerintem, azt ne a mikibemenetbe dugd, hanem a vonalba.

[LINK]
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Sziasztok! Tudnatok ajanlani egy olyan programot, amivel win7 alatt lehet hangot folvenni? Keveropultrol szeretnek szabalyzott jelszintu hangot folvenni, 3,5-os jack csatlakozos kabellel a mikrofonbemeneten keresztul. Tudnatok ajanlani valami jot?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Janika97: Kérj telefonos, vagy kézi aktiválást és hívd fel a Microsoft-ot. Aktiválni fogják. [LINK]
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Adódott egy nagy probléma a Windows 7-tel. 2-szer elment az áram és a rendszer úgy megzavarodott hogy most a windows aktiválását kéri ha beírom a kódot akkor azt adja ki hogy a kód már aktiválva. (Eredeti Windows 7 Ultimate 64bit - ről van szó) Aki tud segíteni az legyenszíves. Előre is köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
Igen, enyhén esélyes. A Windows előszeretettel csinál szemétlerakót saját magából.
0
0
0
0
RedWolf0019 avatar
Ha újrarakom a gépem észrevehetően jobban fognak futni a játékaim?? Már nemtom hány éves a vas de még nem volt újrarakva 😃 (mát ott tartok hogy a TF2 10-25 fps között fut...)
0
0
0
0
no avatar
Na akkor most mit kéne csinálnom? 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
total commander pl... de ha be van kapcsolva a hibernálás/lapozófájl, akkor meg is van a megoldás... +a temp mappa is idővel elég nagyra hízik, abból meg nem ajánlott csonkolni...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani egy olyan programot, ami rendesen kilistázza, hogy mi mennyi helyet foglal a C meghajtón?

A sajátgép elég sokat ír, a feltelíptett programok nem foglalhatnak annyit.
0
0
0
0
Bronson avatar
akkor marad az xp vagy linux...
0
0
0
0
Rolee0614 avatar
De ha nincs driver hozzá?
0
0
0
0
Bronson avatar
akkor arra elég lesz... egy jobb vga-val semmit nem érnél el, arra az alap cuccokra elég lesz az integrált is! kár költeni már erre.
0
0
0
0
Rolee0614 avatar
Annyira még a youtube sem mérvadó. Csak pár oldal + fb
0
0
0
0
Bronson avatar
a vga-nak semmi köze ahhoz milyen gyors lesz a rendszer... igazából a 2gb ram még elég lenne a netezésre, csak az az ősrégi egymagos proci még a youtube videókkal sem fog boldogulni...
0
0
0
0
Rolee0614 avatar
Én is attól tartok! de jó lenne vmi jó agp-s kártya olcsón ami nevetve viszi a win 7et ...
0
0
0
0
Bronson avatar
ez nem igaz, ráteheted nyugodtan! 😉 más kérdés hogy vannak e hozzá win7 driverek...? mert még vista sincs, nagyon régi az a masina már...
0
0
0
0
Rolee0614 avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem , hogy egy 32 bites win 7et akarok feltelepíteni egy ilyen gépre! (Csak munkára meg netezése lesz használva)

Intel® Celeron® D Processor 325
(256K Cache, 2.53 GHz, 533 MHz FSB)

alaplap: AsRock P4VM800
VGA :http://www.asrock.com/mb/via/p4vm800/ vmi integrált
ram: 2 GB ddr 1 400 mhz
HDD: 120 GB

Elvinné ez a gép vagy venni kéne vga-t? mert úgy tudom , hogy min 128 mb kell a win 7nek
Ha venni kell sajnos csak agp foglalat van. kb. 5000 a limit max. amit ráköltenénk.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció