A Windows 7-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows 7-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 3 366
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
vasziliy avatar
Köszönöm szépen😀 Felraktam egy 64 bites verziót😀 Felismeri mind a 6 gb ot...és szerintem gyorsabb is a gép😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem. Mind1 milyen 32 bites rendszer akkor is 4GB fölött 64 bit kell. Ez minden alaplapnál le van írva igaz ahogy nézem a tiédnél msi nem írja de attól még így van. Általában ilyet írnak.

"Due to Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than 4 GB."

forrás:[LINK]


Teljesítménynövekedés szerintem nem lesz de pl sokkal több lapot tudsz megnyitni böngészőben és több dolog használhatja a RAM-ot. Meg talán egy két játéknál lesz valami haszna. De igazi teljesítménynövekedés cpu és vga cserétől lenne.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Valamilyen teljesítmény növekedés érzékelhető lesz majd?
0
0
0
0
Megaisten avatar
Rakd fel a 64.bitest akkor meglátod hogy használni fogja a 6.Gb ramot.
0
0
0
0
vasziliy avatar
32 bites. a rendszer. nem csak sima windows xp nem ismer fel többet?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
32 bit vagy 64 bit? nyomj windows bill+pause break bill kombinációt és olvasd le mi van a rendszer típusához írva.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Ultimate
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
32 bites windowsod van? Ha igen akkor azért. 4GB tól már 64 bit ajánlott.
0
0
0
0
vasziliy avatar
Sziasztok 😀 Hogy lehetséges az hogy ha nekem a gépemben 4+2 gb ramom van de a rendszer csak annyit ír hogy használható: 3,25 db ?
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Laptop biosban beállitodtad hogy a dvd-röl bootoljon. Ha ugy töltödle hogy a Tipus: Meghajtókép-fájlok akkor ha fenvan a Nero iró program beraksz egy lemezt csak rákatintasz amit letöltötél és elindul a nero ott kiválasztod hogy a 4-szesen irjon és elinditod ennyi.


Köszönöm a gyors választ! És persze a videót PÜ-ben Megaisten. Kipróbálom így is csak most nincs itthon már írható DVD.
Még egy kérdés. Ha pendrive-ról akarok windows-t telepíteni akkor hogy kell rátennem a pendrive-ra a windowst? milyen formában?
0
0
0
0
hell12324 avatar
3napja frissített a windows azóta xfire-nál (+ még 1-2 proginál) ezt írja: A sorszám (459) nem található a DLL-ben (urlmon.dll)

Valami megoldás?😃
0
0
0
0
Megaisten avatar
gyurmi írta:
Sziasztok! Egy kollégám odaadta a laptopját hogy tegyek rá neki új rendszert. Most írtam ki a win7 dvd-t de nem akar róla bootolni, pedig úgy írtam ki ahogy nirvana67 írta egy oldallal korábban.
Egyébként ImgBurn esetén a "Lemezkép írása lemezre" (Write image file to disc) funkciót kell használni.


Akkor ezek szerint valami csak nem jó. Tudom hogy le van írva ebben a topicban egy párszor hogy kell win7-et kiírni úgy hogy bootoljon. Viszont most egyiket sem találom úgyhogy ha nem gond valaki leírná a pontos útját, valamint azt hogy mivel ajánlott írni?
Laptop biosban beállitodtad hogy a dvd-röl bootoljon. Ha ugy töltödle hogy a Tipus: Meghajtókép-fájlok akkor ha fenvan a Nero iró program beraksz egy lemezt csak rákatintasz amit letöltötél és elindul a nero ott kiválasztod hogy a 4-szesen irjon és elinditod ennyi.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Sziasztok! Egy kollégám odaadta a laptopját hogy tegyek rá neki új rendszert. Most írtam ki a win7 dvd-t de nem akar róla bootolni, pedig úgy írtam ki ahogy nirvana67 írta egy oldallal korábban.
Egyébként ImgBurn esetén a "Lemezkép írása lemezre" (Write image file to disc) funkciót kell használni.


Akkor ezek szerint valami csak nem jó. Tudom hogy le van írva ebben a topicban egy párszor hogy kell win7-et kiírni úgy hogy bootoljon. Viszont most egyiket sem találom úgyhogy ha nem gond valaki leírná a pontos útját, valamint azt hogy mivel ajánlott írni?
0
0
0
0
PoPet avatar
Akkor az lesz.. D: VGA-é megvan. 😀 Köszi mindent! 😃 Mentem a dolgaim pendrive-ra.. 😃
0
0
0
0
cseszka avatar
Kell neki lennie,azon van az integrált hang,hálo,és ha van vga driver is,de legegyszerübb ha felmész az alaplap,meg a vga oldalára és letöltöd a legujabbakat.
0
0
0
0
PoPet avatar
Alaplapnak is van? Mert akkor meg kell keresnem. 😃
Hangkártya az alaplapi. Háló kártya is asszem.
0
0
0
0
cseszka avatar
Video kártya,hang kártya,háló kártya,chipset,+ha van akkor a gamepad,kormány...
Gyorsan formáz,nálam csak a c-t szoktam formázni ami 50Gb,de azt szinte amint lenyuktázom h formázza már kész is.
0
0
0
0
PoPet avatar
Milyen driverek kellenek majd ezeken kívül?
Videokártya, hangfal, kormány, gamepad, egér.
Ezek megvannak CD-n ill. a videokártyáé USB-n is.
Ja és egy 1 terrás vinyót, kb mennyi idő alatt formáz meg? Mert XP-nél sok volt azt tudom.. 😃
0
0
0
0
cseszka avatar
Annyira egyszerü h szinte else lehet cseszni.Na de sorjában.
Ha megvan a lemez,és jól van ki irva,akkor bepakolod a meghajtóba,és reset a gépnek.Iránya a bios,ott beállitod h ODD-röl bootoljon.Ha ez megvn,indulásnál bejön a telepitö,és ott választasz:Frissités,v telepités.Utobbira mész,majd betölt.Itt lesz a meghajtó beállitások.Fent C,D,E...látszanak majd a particiok,ott csak rákkatintasz egyet a kivánt particiora,majd alatta lesz olyan h meghajtó beállitásai.Oda katt és elöjönekk az opciok.Particio törlés,particionálás,formázás...Ajánlott csak azt formázni ahova telepiteni akarod a Wint,mert a formázással vesznek az adatok,pl ha a D-t is formázod eltünnek a képek,zenék,játékok,minden ami azonn aparticionn volt.Ha ez megvan,elöjön egy ablak,ahol kéri a termék kulcsot,de itt nemirod be,meg lentebb lesz valami ilyen szöveg h:Windows aktiválása online állapotban,na itt kiveszed elöle a pipát,és mehetsz tovább.A telepités eltart egy darabig,de nem vészes idö.Innentöl már nincs semmi dolgod,megvárod h feltelepüljön,ha kell aktiválod a Wint egy activatorral,és kész.Vissza a biosba,és vissza állitod a boot sorrendet.Mehetnek fel a progik.Annyi h a virusirtot utoljára teszem fel,mert sok cracket,meg a win activatort is virusnak látja de nem az,igy megelözöl egy kis gubancot.
0
0
0
0
PoPet avatar
Valaki letudja nekem írni szépen lépésről lépésre a Win 7 telepítését? Először telepítek majd windost nem akarom elkurni.. 😃
0
0
0
0
Vallah avatar
Hali! Szeretnék Xpről W7re és fogalmam sincs melyik verzió jó otthoni használatra vagy, hogy kell kiírni jól Dvdre, se azt, hogy kell aktiválni. Valaki eltudná magyarázni privátba röviden?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az aktivátor olyan, mint egy termékkulcs gyakorlatilag. Enélkül csak 30 napig lehet használni az op.rendszert.

Windows 7-hez se kell aktivátor.

Elég egy előre aktiváltat (preactivated) leszedni, s a gond letudva.
0
0
0
0
Krristof avatar
És mi az az aktivátor??
kód?
0
0
0
0
cseszka avatar
Ja.Szinte minden torrent oldalonn van fent kedvedre való,+ serial vagy aktivátor is.Serial mondjuk nekem xp-hez van,win 7 meg aktivátorral megy.
0
0
0
0
Krristof avatar
De mégis hogy lehet nem eredeti windows-t használni egyszerűen csak letöltöm??
0
0
0
0
Krristof avatar
Nekem nem muszály eredeti csak windows 7 legyen. És ezt hogy lehet megoldani gondolom nem olyan könnyen mind 1 játéknál.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ha eredeti vindózt akarsz, akkor kell.
0
0
0
0
Krristof avatar
Akkor most kell vennem windows 7 cd-t ha új gépet akarok ???
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Az a CD csak az adott laptophoz jó. Mellesleg az recovery CD, szal nem csak az oprendszert tartalmazza, hanem a laptophoz való drivereket, appokat, stb.
0
0
0
0
Krristof avatar
A régi laptopomhoz adtak egy windows7 telepítő cd-t amire ez van írva: system recovery media windows 7 home premium sp1 for distribution only with new samsung pc. Ezt fel lehet telepíteni más pc-re is vagy csak samsung pc-k hez jó?
0
0
0
0
nirvana67 avatar
MoRT2165: Még mindig jobb mint a Media Markt, ott láttam 500 Ft-os DVD-t is. A DL DVD-t pedig 800 és 1000 Ft közötti árakon mérik. 😃
0
0
0
0
nirvana67 avatar
MoRT2165: Persze, hogy az ISO-t írom ki, hogyha kibontanám az ISO-t és simán a fájlokat írnám a lemezre, akkor nem lenne bootolható a DVD, mert nem kerülne rá a boot szektor ami az ISO-ban van. 😀

Egyébként ImgBurn esetén a "Lemezkép írása lemezre" (Write image file to disc) funkciót kell használni.
0
0
0
0
nirvana67 avatar
MoRT2165 írta:
Windowst csak alcohol 120-al lehet ki írni? Most ki írtam az ISO fájlt, de nem alcohol 120-al és nem is tudom bebootolni, nem indul el a telepítő. Régebben amikor a Win8-at írtam ki, akkor gond nélkül bebootoltam és fel is raktam. Arra már sajna nem emlékszem, hogy mivel írtam ki, de azt hiszem azt alcohol 120-al. Tehát ezt most ***tam? 😃


Én mindent ImgBurn-nel írok ki, ennek megfelelően a Windowsokat is mindig ezzel írtam és sosem volt semmi probléma. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az Ultimate tartalmazza a legtöbb felesleges szolgáltatást. De egyébként az a legjobb. De játék szempontjából teljesen mindegy, hogy melyiket csapod fel a gépre.
0
0
0
0
bybeni avatar
Synda Rebirth írta:
holozis_HUN írta:
Am mi a külömbség a 32 és a 64 bit-es oprendszer között?


Legnagyobb különbség a memóriakezelés, 32Bit max 4Gb, 64 bit 192Gb.
Stabilabb, gyorsabb, rendszerigénye picit nagyobb 32bites társánál.




így van 😀 bár most nkem a 3giga ramhoz a 64 bites megy fel :/
nincs más kéznél :/
0
0
0
0
no avatar
holozis_HUN írta:
Am mi a külömbség a 32 és a 64 bit-es oprendszer között?


Legnagyobb különbség a memóriakezelés, 32Bit max 4Gb, 64 bit 192Gb.
Stabilabb, gyorsabb, rendszerigénye picit nagyobb 32bites társánál.
0
0
0
0
no avatar
Am mi a külömbség a 32 és a 64 bit-es oprendszer között?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Érdekes módon én megtaláltam a DX11-et a windowsnál😃 [LINK]
0
0
0
0
bybeni avatar
Csaba77 írta:
A DirectX egy tiltott dolog, vagy mi a f@sz? Elvileg a videokártya hárderesen tartalmazza, de mégis kérik a játékok, de sehonnan nem lehet megszerezni, kb 2 órája keresem és semmi. Vagy nem jó vagy vírusos. Fizetős lett a deirectX vagy mi? a microsoft honlapjáról nem lehet letölteni és sehonnan máshol sem. Ha valaki tud egy linket küldeni ahol le lehet tölteni a DirectX 11 64bit-t azt megköszönném



hát rögtön felnyitom a GTS-emet és belenézek benn van e a DirectX!
hardware-esen maximum kis chipek. memóriák, meg sok kis baromság van BENNE!
a vga-d csak támogatja a DirectX megjelenítési technikát!
egyszóval bele van verve a búrájába mint egy iskolás kölöknek hogy mi is az a DirectX 11 és felismeri és kezeli!
erősen ajánlom neked a Far Cry 3 vagy a Crysis 3 letöltését mert azok DirectX 11 et használnak erőteljesen és a telepítőjükben benne is van!

de itt van, próbáldd meg

[LINK]
0
0
0
0
matyosowski avatar
csaba tegyél fel egy játékot ami tartalmazza a dx11 csomagot : )
0
0
0
0
no avatar
A DirectX egy tiltott dolog, vagy mi a f@sz? Elvileg a videokártya hárderesen tartalmazza, de mégis kérik a játékok, de sehonnan nem lehet megszerezni, kb 2 órája keresem és semmi. Vagy nem jó vagy vírusos. Fizetős lett a deirectX vagy mi? a microsoft honlapjáról nem lehet letölteni és sehonnan máshol sem. Ha valaki tud egy linket küldeni ahol le lehet tölteni a DirectX 11 64bit-t azt megköszönném
0
0
0
0
no avatar
a) Microsoft Windows 7 Home Premium Upgrade Family Pack operációs rendszer 32 bites?
b) 1 Ghz processzor
2 gb ram
HD 5000 videokártya
ezen megy a windows 7 32 bites?
0
0
0
0
roxas avatar
köszi, akkol legalább tudom hogy volt már mással is hasonló probléma 😀
Ugyis itt a 7végr, majd kiötlök valamit mit tegyek 😀
Köszi!
0
0
0
0
atstuff07 avatar
roxas: Látom h már próbáltad a lap driverét. Nekem az oldotta meg a problémát, hogy gyári lemezen lévőt tettem fel. Ha ezzel sem megy, akkor passz. Ráadásul a legfrissebb Realtek driver sem volt jó csak a gyári.
A dB nincs elállítva véletlenül?
Vagy telepítsd úgy mint illesztőprogram frissítése!
0
0
0
0
roxas avatar
Sziasztok!
Bocsi hogy ideírok, de próbáltam keresni 1 olyan témát ami többször van látogatva, plusz igazából win7-es oprendszer.hez is van/lehet köze...
Szóval, olyan problémám lenne, hogy újratelepítettem a gépemet (32bit-es win7 helyett 64-esset: Windows 7 Ultimate) és egyszerűen fogalmazva recseg a hang... De igazából nem folyamatosan, hanem pár másodperces időközönként. Igazából már rendszer indításnál is, miközben a betöltő zene hallatja magát, nemcsak hogy recseg, hanem mintha be is "akadna" kicsit...
Az alaplapom egy: Gigabyte 880GM-UD2H
amiben van ugyebár integrálva egy Realtek HD-s hangkártya.
Próbáltam újrarakni a lap driverét, leszedtem egy Slimdrivers nevű programot ami leszedi az összes harware szoftware-ét, és azzal sem lett jó, próbáltam a bitmélységet mindenhogyan beállítva, de ugyan úgy recseg az 5.1...
Próbáltam 5.1-re állítva hogy szóljon, próbáltam 7.1re állítva, de ugyan az a cipő.. :/
elég fusztráló zenehallgatás közben vagy filmezés közben a recsegés....
Kérlek segítsetek, aki volt hasonló helyzetben, vagy tudja mitévő legyek, az írjon!!!

Szóval akkor, röviden ennyi 😃
0
0
0
0
stevi avatar
Sziasztok ! Minden indulásnál kiírja ezt az üzit. Van rá valami megoldás ?

https://kepfeltoltes.hu/130413/N_vtelenasztal_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
bybeni avatar
gigabyte950311 írta:
byebeni: Ezt is próbáltam már és azt irja alul a képernyőnél hogy Boot from CD/DVD... és ugyanugy elindul a gép. Nemértem 😞
De azért köszönöm segítséged 😀



sata vagy ide csatlakozós a meghajtód? mármint a dvd meghajtó!
mert vannak vélemények miszerint ha nem jó helyen van benne a JUMPER akkor nem fog bebootolni dvd ről!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció