Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 803
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Speck avatar
Sziasztok...
hát nem tom de lehet hülyeség amit írok...
szóval az lcd monitoromnak ilyen az a kábel ami bele megy a VGA-ba http://www.compeu.eu/webshop/catalog/images/Monitor_kabel.jpg
viszont ezt a karit veszem és ennél az a kábelhely nincs...amien az lcd-é
http://www.woxcomputer.hu/picture?mode=bigpic&pid=sapphire4670.jpg&name=Sapphire%20HD4670%201GB%20DDR3%20HDMI%20PCIe&IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306
a választ el?re is köszi 😀
0
0
0
0
rocka avatar
Th3KiD írta:
Hali. Nm vok kezd?, d nm toom h hova irhatnám ezt a kérdést. 😆 Szal .. Az alaplapom max 4 GB DDR II800-as memóriát bir el, de ha belerakok 4 GBot, csk kb 3,25 GBot ir ki a windows (haveromnál volt igy, Windows XP 32bit-en). Az alaplap manual-jában (😆😉 ezt irja:

Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows XP and Windows Vista. For Windows XP 64-bit and Windows Vista 64-bit with 64-bit CPU, there is no such limitation.

(forditás .. 😆 "Az operációs rendszer-korlátozás miatt a tényleges memóriaméret lehet kevesebb 4GBnál a rendszerhasználat-fenntartás miatt, Windows XP és Windows Vista alatt. Windows XP 64bit-nél és Windows Vista 64bit-nél, 64 bites CPU-val ilyen korlátozás nincs."😉

Akkor ezt azt jelenti, h a 32 bites XP/Vista el?re lefoglalja magának azt a párszáz megát, és a maradék 3 egész nmtoommennyi megmarad szabadon? V én értem félre? 😃 És a Windows 7nél is ugyanez van? V csk leveszi a megákat aztán meg tovább eszi a maradék helyet? 😲 Ha vki tudja, pliiz irja már le. 😃 Mert ha hiába rakok bele 4 GBot, akkor nm rakok bele csk 3at. 😃 64bit-es Windows nm kell, sokminden nm megy rajta ... 😊 Kösssszzzzz. 😆

Asszem XP csak annyit ismer be és annyiból gazdálkodik, mert nekem is kiirja a 2 Gb-ot tehát nem foglal le el?re... akk az csak annyit ismer be de sztem Vista meg Win 7 má beismeri mindet vagy télleg 64 bites kell 😃
0
0
0
0
thug85 avatar
Athesz írta:
Core2 írta:
Vistat semmiképpen se!! És xp vagy 7 közül a hetes jobb.


A Vistát miért nem szereted? Nekem az van és nagyon meg vagyok vele elégedve!

Hát a Vistával én sem vagyok kibékülve. Elég sok negatív tapasztalatom van vele kapcsolatban.
0
0
0
0
Athesz avatar
Core2 írta:
Vistat semmiképpen se!! És xp vagy 7 közül a hetes jobb.


A Vistát miért nem szereted? Nekem az van és nagyon meg vagyok vele elégedve!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Télleg sokkal jobb, de még megkell várni hogy befusson rendesen!!! 😉
0
0
0
0
Core2 avatar
Mégegyszer olyan jó, bár ez hardver függ? is.
0
0
0
0
Core2 avatar
Vistat semmiképpen se!! És xp vagy 7 közül a hetes jobb.
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
hali most akarom feltenni a gépemre a rendszert csak nem tom meiket
kérlek segítsetek!
XP-VISTA-7
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Hali. Nm vok kezd?, d nm toom h hova irhatnám ezt a kérdést. 😆 Szal .. Az alaplapom max 4 GB DDR II800-as memóriát bir el, de ha belerakok 4 GBot, csk kb 3,25 GBot ir ki a windows (haveromnál volt igy, Windows XP 32bit-en). Az alaplap manual-jában (😆😉 ezt irja:

Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows XP and Windows Vista. For Windows XP 64-bit and Windows Vista 64-bit with 64-bit CPU, there is no such limitation.

(forditás .. 😆 "Az operációs rendszer-korlátozás miatt a tényleges memóriaméret lehet kevesebb 4GBnál a rendszerhasználat-fenntartás miatt, Windows XP és Windows Vista alatt. Windows XP 64bit-nél és Windows Vista 64bit-nél, 64 bites CPU-val ilyen korlátozás nincs."😉

Akkor ezt azt jelenti, h a 32 bites XP/Vista el?re lefoglalja magának azt a párszáz megát, és a maradék 3 egész nmtoommennyi megmarad szabadon? V én értem félre? 😃 És a Windows 7nél is ugyanez van? V csk leveszi a megákat aztán meg tovább eszi a maradék helyet? 😲 Ha vki tudja, pliiz irja már le. 😃 Mert ha hiába rakok bele 4 GBot, akkor nm rakok bele csk 3at. 😃 64bit-es Windows nm kell, sokminden nm megy rajta ... 😊 Kösssszzzzz. 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
erre nincs már pénz?[LINK]
0
0
0
0
blizzard avatar
Ok. köszi majd még mglátom.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
blizzard írta:
Szerintetek ez jo? http://www.pcx.hu/termek/asus-9500gt-512mb-ddr3-di-19931
nekem ilyen van csak gyári oc-ben.
0
0
0
0
blizzard avatar
Szerintetek ez jo? http://www.pcx.hu/termek/asus-9500gt-512mb-ddr3-di-19931
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
blizzard írta:
Hogy mennyit szánok rá? 😃 15ezer kb. de ha kicsit drágább még az nemgond..
akkor 9500gt ddr3-as ha annyi a keret de ne ddr2-es mert az kétszer gyengébb.
0
0
0
0
rocka avatar
Vki tudna PÜ-be küldeni egy linket DX 10 letöltésr?l? 😊 El?re is köszönöm szépen 😃
0
0
0
0
blizzard avatar
Hogy mennyit szánok rá? 😃 15ezer kb. de ha kicsit drágább még az nemgond..
0
0
0
0
Ferrari avatar
Én az Atit ajánlom. Mennyit szánsz rá kb???
Ott van a HD4770 vagy HD4850 vagy esetleg 4870 vagy még jobbak, ez mind ártól függ.
0
0
0
0
blizzard avatar
Okés. Köszi. Nem akarok mindneképp nVidiat jo nekem az ATI is ár/teljesítmény arányból meikat ajánlátok?
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
blizzard írta:
Hali. Szerintetek mi kéne a gépembe? Ram, Uj proci vagy új VGA hogy jobban mennyenek a játékok mert pl a nfs shift-nél nagyon kevés az fpsem.. Gépem:
Proci: AMD x2 5000+ 2.60Ghz
RAM:2GB
VGA:Gainward 9400GT 512mb


sztem is egy jobb VGA kéne pl egy 9600Gt😃 a procit esetleg kicsit húzhatod,meg talán még +2GB RAM sokat segítene😀
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
blizzard írta:
Hali. Szerintetek mi kéne a gépembe? Ram, Uj proci vagy új VGA hogy jobban mennyenek a játékok mert pl a nfs shift-nél nagyon kevés az fpsem.. Gépem:
Proci: AMD x2 5000+ 2.60Ghz
RAM:2GB
VGA:Gainward 9400GT 512mb



sztem csak egy er?sebb vga kéne...ha mindenképp nvidiát akarsz akko a 9600GT-t vagy a 9800GT-t ajánlom!😀
0
0
0
0
Ferrari avatar
9400Gt nem a legjobb vga, kéne egy jobb vga és esetleg egy er?sebb proci, de lassan ramból sem ártana legalább 4 giga 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
blizzard írta:
Hali. Szerintetek mi kéne a gépembe? Ram, Uj proci vagy új VGA hogy jobban mennyenek a játékok mert pl a nfs shift-nél nagyon kevés az fpsem.. Gépem:
Proci: AMD x2 5000+ 2.60Ghz
RAM:2GB
VGA:Gainward 9400GT 512mb
videókártya kéne bele legalább egy 9500gt ddr3.
0
0
0
0
blizzard avatar
Hali. Szerintetek mi kéne a gépembe? Ram, Uj proci vagy új VGA hogy jobban mennyenek a játékok mert pl a nfs shift-nél nagyon kevés az fpsem.. Gépem:
Proci: AMD x2 5000+ 2.60Ghz
RAM:2GB
VGA:Gainward 9400GT 512mb
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
Kmisi99 írta:
Hello most próbáltam egy játékot elindítani a videó kártya ventije (ok nélkül) felpörgött 100%! ra pedig kb 50 fokos volt majd a képerny? elsötétült majd reseteltem újra próbáltam indítani a játékot most csak simán elsötétült a képerny? És elég lassú a gép ez miért lehet talán Vírus????????? Most valami AVG cucc van fenn



szerintem elképzelhet? h vmi ilyesmi vírusod van! úgy tudom h volt vmi ilyesmi vírus kicsit régebben, de az a táp feszültséget növelte meg. én azt mondom h érdemes lenne a bios-ba szétnézni, h nincs-e vmi elállítódva!
0
0
0
0
Speck avatar
Kmisi99 írta:
Speck írta:
Sziasztok ez a lap jó ehez a gépházhoz ?
http://www.woxcomputer.hu/product/webaruhaz/HAZ633/Haz-Thermaltake/Thermaltake-VK90001N2ZD-Element-T-fekete-haz.html?IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306

http://www.woxcomputer.hu/product/webaruhaz/MB708/Alaplap-LGA775/ASRock-P45DE.html?IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306

a választ el?re is köszi 😀

Persze


kösz
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Speck írta:
Sziasztok ez a lap jó ehez a gépházhoz ?
http://www.woxcomputer.hu/product/webaruhaz/HAZ633/Haz-Thermaltake/Thermaltake-VK90001N2ZD-Element-T-fekete-haz.html?IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306

http://www.woxcomputer.hu/product/webaruhaz/MB708/Alaplap-LGA775/ASRock-P45DE.html?IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306

a választ el?re is köszi 😀

Persze
0
0
0
0
BiGame avatar
GeForce 9500 GT írta:
Hali!

Milyen progival lehet megnyitni a .arc típusú fájlokat, úgy hogy rendes szövegként jelenjen meg a tartalma?

hát társíthatod jegyzettömbel, de akkor nem biztos, h azt a szöveget írja ki ami benne van!
0
0
0
0
Speck avatar
Sziasztok ez a lap jó ehez a gépházhoz ?
http://www.woxcomputer.hu/product/webaruhaz/HAZ633/Haz-Thermaltake/Thermaltake-VK90001N2ZD-Element-T-fekete-haz.html?IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306

http://www.woxcomputer.hu/product/webaruhaz/MB708/Alaplap-LGA775/ASRock-P45DE.html?IMRSID=b3cm9ilrshcuesf2h322kg9306

a választ el?re is köszi 😀
0
0
0
0
horkri avatar
Sziasztok

olyan progi kéne nekem ami tud képekb?l videót készíteni zenei aláfestéssel úgy hogy a képeket tudjam id?zíteni mikor jöjjenek el?..

Tudtok nekem ajánlani progit ehhez..
0
0
0
0
Creelien avatar
Hali!

Milyen progival lehet megnyitni a .arc típusú fájlokat, úgy hogy rendes szövegként jelenjen meg a tartalma?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hello most próbáltam egy játékot elindítani a videó kártya ventije (ok nélkül) felpörgött 100%! ra pedig kb 50 fokos volt majd a képerny? elsötétült majd reseteltem újra próbáltam indítani a játékot most csak simán elsötétült a képerny? És elég lassú a gép ez miért lehet talán Vírus????????? Most valami AVG cucc van fenn
0
0
0
0
Core2 avatar
Nem teszi tönkre, csak min?ségi dvd legyen. Amilyent pl én írok, azt más gép nem ismeri fel. Esetleg Ashampo burning studio...nekem is az van
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hello 8GB os dupla réteg? DVD milyen progival érdemes kiírni nekem mondták hogy a néró nem jó mert tönkreteszi meg minden
0
0
0
0
rocka avatar
Jah énis vmi 600 Mhz-re gondoltam
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
freeride182 írta:
Jaja tom kb 0.3 volt csak és má duplája az órajel azt megis hal mer gyári hütés nem elég 😀
elég az nálam is elég vollt kb 300%-os húzásra de már akkoris 120fokde ez celeron elbírja mág a 150 fokot is de te ne nagyon húzz rajta max 700mhz-et.
0
0
0
0
rocka avatar
Jaja tom kb 0.3 volt csak és má duplája az órajel azt megis hal mer gyári hütés nem elég 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
de nagyon óvatosan a volttal mert elszállhat a proci.
0
0
0
0
rocka avatar
Értem, köszönöm.😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
el?szür hertzet utána voltot ha tovább akarod és nemengedi.
0
0
0
0
rocka avatar
Ok, tehét adok rá egy kis voltot és a hertz-et állitom értem, thx 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
szerintem igen ha attál + voltot akkor tovább engedi szerintem.
0
0
0
0
rocka avatar
gyenesmartin írta:
freeride182 írta:
Hali! Azt akarom kérdezni h ha a procin akarok huzni akk a voltokon kell állitgatnom? 😃
csak akkor ha nem tudod feljebb húzni amennyit?l enged.

Tehát ha Hertz-be nem engedi akk kell voltba?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
freeride182 írta:
Hali! Azt akarom kérdezni h ha a procin akarok huzni akk a voltokon kell állitgatnom? 😃
csak akkor ha nem tudod feljebb húzni amennyit?l enged.
0
0
0
0
rocka avatar
Hali! Azt akarom kérdezni h ha a procin akarok huzni akk a voltokon kell állitgatnom? 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
vagy az OP rendszeren keresztül is, de én nem nagyon ajánlom ezt a lehet?séget!!!! 😉
0
0
0
0
Athesz avatar
TheMostWanted írta:
Nem azér de hogy lehet felhúzni a procit?😆


BIOSban tudod húzni!
0
0
0
0
no avatar
Nem azér de hogy lehet felhúzni a procit?😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció