Tom Clancy's The Division 2 gépigény
Minimum gépigény:
CPU:
AMD FX-6350 | Intel Core I5-2500K
RAM:
8 GB
GPU:
2 GB VRAM, AMD Radeon R9 270 | Nvidia Geforce GTX 670
DX:
DirectX 11 | 12
OS:
Windows 7 | 8 | 10 (64 bit)
RES:
1080p | 30 FPS
Ajánlott gépigény:
CPU:
AMD Ryzen 5 1500X | Intel Core I7-4790
RAM:
8 GB
GPU:
4 GB VRAM, AMD RX 480 | Nvidia Geforce GTX 970
DX:
DirectX 11 | 12
OS:
Windows 7 | 8 | 10 (64 bit)
RES:
1080p | 60 FPS
NOTE: High – 1440p | 60 FPS:
OS: Windows 7 | 8 | 10
CPU: AMD Ryzen 7 1700 | Intel Core I7-6700K
RAM: 16 GB
GPU: AMD RX Vega 56 | Nvidia Geforce GTX 1070
VRAM: 8 GB
DIRECT X: DirectX 11 | 12
Elite – 4K | 60 FPS:
OS: Windows 7 | 8 | 10
CPU: AMD Ryzen 7 2700X | Intel Core I9-7900X
RAM: 16 GB
GPU: AMD Radeon VII | Nvidia Geforce RTX 2080 TI
VRAM: 11 GB
DIRECT X: DirectX 11 | 12
OS: Windows 7 | 8 | 10
CPU: AMD Ryzen 7 1700 | Intel Core I7-6700K
RAM: 16 GB
GPU: AMD RX Vega 56 | Nvidia Geforce GTX 1070
VRAM: 8 GB
DIRECT X: DirectX 11 | 12
Elite – 4K | 60 FPS:
OS: Windows 7 | 8 | 10
CPU: AMD Ryzen 7 2700X | Intel Core I9-7900X
RAM: 16 GB
GPU: AMD Radeon VII | Nvidia Geforce RTX 2080 TI
VRAM: 11 GB
DIRECT X: DirectX 11 | 12
Az oldalon csak hivatalos gépigények találhatóak, amit a készítők vagy egy hivatalos forgalmazó cég tett közzé.
Hogy futna a gépeden?
Hasonlítsd össze a gépigényt egy általad megadott konfigurációval!
Hozzászólások: 831
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Mielőtt átmennél New Yorkba, érdemes előtte mindent rendbe rakni, mert amíg a kampányt végig nem nyomod, addig nem fog visszaengedni Washingtonba a játék.
Átérve egy oktatórész fogad, hogy kell a fedezéket használni, fegyvert váltani, gránátot használni. Pár perc alatt el lehet jutni a NY-i főhadiszállásunkra ami már eleve egy jól felszerelt hely, de lehet még javítani rajta. Nagyon minimálisan és nagyon kis erőfeszítéssel lehet alig látványos változást elérni (a pirosas 3D printert ne feledd el használni amint megjelenik), de itt nem is az a fő cél, mint Washingtonban hogy állítsuk talpra a Theater és Campus helyeket. A főhadiszálláson megvan minden ami kell: stash, két vendor, recalib és craft pad, és persze a kótermászter és spec váltás is lehetséges, ahogy a klán vendorhoz is hozzá lehet férni.
A kampány négy kerületen át vezet, de érdemes a készítők elgondolását követni amikor új kerületbe mész:
- első a kerület bejáratánál lévő sárga event legyen, majd irány a kerület menedékháza, utána 1-2 mellékküldetés, majd a főküldetés és levezetésnek még 1 mellékküldetés, és kb ennyi is egy kerület. Plusz két kontrollpont.
Maga a kampány ténylegesen letolható kb 4-8 óra alatt és csak ha végeztél vele oldódik fel a lehetőség hogy visszamenj Washingtonba. Onnantól viszont tetszőlegesen lehet ugrálni a két város között a térképen keresztül. A Targeted lootokat is csak ezután fogod látni viszont mivel mindkét város térképét láthatod, gyorsan meg lehet nézni, hogy érdemes-e valamiért átmenni a másikba.
A főküldetések eléggé hosszúra sikerültek első nekifutásra és másodikra is. Plusz kellően hangulatosakra is, tehát ezen a téren nem lehet panasz. Darabszámra már inkább. Amint eléred a lvl40-et és befejezted a kampányt megjelenik az SHD szint, ami a további fejlődést hivatott biztosítani, ösztönözni. 1 SHD szinthez 700k xp-t kell összeszedni, ami kb 3db challenge fejvadászat vagy 3db hard main mission.
SHD szintek elérésekor tovább lehet erősíteni a meglévő statokat de kötve van hogy melyik szinten mely ágra tehetsz pontot...
Amennyiben több XP-t akarsz, lehet használni a kieggel érkezett világ szinteket is: ezek a régebbi World Tierek helyett érkeztek és kézzel szabadon állíthatod magadnak a saját térképeden. Magasabb nehézség, több xp, a controll pontok is magasabb szinteken kezdenek, és a main missionök szintje is a világ szintjére lesznek beállítva, de persze main missiönnél mehetsz feljebb is ha akarsz. És ha ez még nem lenne elég, megjelentek a Direktívák, melyek +25-25% XP-t adnak ha aktiválod őket, akár a világodban akár csak egy-egy main mission erejéig. Ezzel a két eszközzel (5 szintű nehezítés + 5db direktíva)könnyen beállíthatod a számodra kényelmes nehézséget.
03.10-én elindult az első hete a kiegészítővel beharangozott első szezonnak ami 3 hónapig fog tartani. A season fülön végig lehet nézni melyik héten mi lesz, és hogy nagyjából milyen jutalmakkal, plusz bekerült a szezonbeli szintezés lehetősége, melyet párhuzamosan lehet végezni az SHD szintekkel. Ha van Y1P-od akkor azt a szezon fülön külön kézzel aktíválni kell a plusz jutalmakért (wtf hogy kézzel kell bekapcsolni...)
Első héten a szezonon átívelő vadászat (Manhunt) veszi kezdetét melynek a színtere Washington. De mielőtt belevágsz, egy dolgot jól jegyezz meg:
Manhunt kezdete után ha a saját világodban nehézséget vagy direktívát váltasz, jelen sorok írásakor, reseteli a manhunt során elért eredményeket. Vagyis ha megcsinálod az első hét feladatait, majd úgy ítéled meg hogy már keményebb szinten is helyt tudsz állni, és állítasz a térképeden, a manhunt resetelődik!
Emiatt érdemes a kezdés előtt beállítanod a térképeden a nehézségi szintet, pl.: Hard szint- direktívák nélkül és ezt nem változtatod meg a következő 3 hónapban! Hacsak nem orvosolják ezt az alapvetően elhibázott megoldást egy patchel.
Az első heti manhunt Hard szinten letolható három és fél óra alatt, így marad még idő mellette a további feladatokra is.
Hát volt velük szopás.. De most az új update óta lehet normális tank buildet csinálni. 1,6millió armorral és a shieldemnek meg 13,3 milla HP-ja volt. 😃 Még nincsen kész, de eléggé fun.
Mindegy töröltem az egészet.. aztán telepítettem máshova és most csak 62 gb, quality. 😃
De persze még mindig beeshet az ára 3€-ra mint múlt héten, és lesz is még leértékelve...ekkora indulási blama után kell is.
[LINK]
[LINK]
Feltöltöttem a zenéjét, mert kegyetlenül tetszett ez a boss fight és a zenéje is. 😃
Update:
és nem sikerült hibátlanul teríteni. Játékosok jelentős részét nem engedi be a játék a karbantartás után, ennek most kb 3 órája, csak folyamatosan ECHO-07, és ECHO-02 hibákat kapnak. Ubi persze sajnálja a történteket és dolgoznak a hiba elhárításán...
Játékosok viccelődnek is hogy Warlord of New York helyett Echoes of New York került terítésre...
közben kijött a tényleges patch notes is:
[LINK]
[LINK]
Skillek problémásak igen, de a div 1ben sem volt olyan nagy bonyolultság és választék: supply station + flashbang bomb és annyi.
Egyelőre majdnem dupla annyi időm van a div2-ben mint az egyben volt, igaz az egyet abbahagytam a fizetős dlc-k megjelenésekor, div2-ben meg a társaság az ami visszahozott a kezdeti kb 3 hónap után és persze nem a lenyűgöző és egyedi tartalom.
Spoiler!
uplayen most is akcijós 😉
Nálam így szalad a játék Ultrán, szerintem jól van optimalizálva!
Redditen visszatérő téma kb egy hónapja, hogy aki korábban nyomta de fél éve nem lépett be az milyen geart szerezzen hogy tudjon érvényesülni.
Így most egy gearajánló következik. Kb zero effort a gear, avgyis alig kell hozzá bármilyen erőfeszítés, min-maxolás hogy összeszedd:
Ongoing szettről van szó. A lényege hogy ha státusz effekt alatt lévő ellenfelet ölsz meg, akkor az az ellenfél kidob 30db robbanó lőszert. Emellett reload / kézi reload (fegyverváltásos reload pl exotic holster esetén ez nem játszik) esetén kb 40m hatósugárban a szet automatán összeszed neked mindent, kivéve a kiesett lootot. De beszedi a lőszert, különleges lőszereket, mint gyújtó, sokkoló, robbanó és nagy sebességű lőszereket, spec fegyverhez a lőszert, de a craftalapanyagokat is. Igazi lusta ügynöknek való szet, emiatt szeretem is használni.
Viszonylag könnyen farmolható a gear set targeted loot területről ahogy a többi szet is, de ez az Aces-el szemben 6 részes, de elég csak 4-et felvenni hogy maximálisan ki lehessen használni.
Részben függ a specedtől is hogy az Ongoing mely részeit érdemes használni, de általánosan a 4 Ongoing és 2 random gear darab elég. Technican specen érdemes a nevesített Nightwatcher Gila Guard maskot felvenni, mellé 4 db Ongoing darabot és egy random geart így a technican célzólézere + Nightwatcher perfect spotter talentje együttesen 20% dmg növekedés neked (5 Utility kell hozzá).
Nekem örök heppem a Patient talent térdvédőn, ami fedezékbe húzódás esetén folyamatosan tölti a páncélt, így nekem a zero effort gearem az kb ez:
Nightwatcher mask, Fenris térdvédő Patient + Hard hitting talentekkel, a maradék helyre meg Ongoing, és annyi defense és utility hogy a talentek működjenek.
Fegyver az sajnos között: Ignited talentes legyen vagy más ami státusz hatást tesz fel a célpontra. Én egy Tactical MK 16 AR-t használok közel max dmg-es a base dmg-e, és Ignited + Allegro van rajta. Másodlagos fegyverként egy Chatterbox van bent a kill utáni reload áltla adott tűzgyorsaságnövekedés miatt. Pisztolynak meg a szokásos Stop, Drop and roll talentes...
Amikor az Ignited proccol és a felgyújtott célpontot leölöm, a kieső 30db robbanó lőszert a szettel összeszedetem és onnantól kezdve kb állandóan fent van a státusz effekt a célpontokon (robbanó lőszer vérzés effektet hagy maga után) és folyamatosan jön a robbanó lőszer...skill használattal lehetne ezt tovább erősíteni, pl airburst seeker mine, vagy Stinger hive, de én jobb kedvelem ha a karakterem önellátó (healer Chem Launcher + Revive Hive), így a skillek használata szerintem teljesen opcionális. Így is egy átlagos Challenge Tidal Basinben 135k dmg összesített dmg összejön vele, mindenféle erőlködés és izzadtság nélkül.
nem tudom megmondani hogy működik e mert én régen csak a resi7 el próbáltam és azzal nem ment.
de ha már megvan a játék nem veszítesz vele semmit ha megpróbálod.
zsír 😀
Ui: Egy 5400rpm-es külső hdd-re van felépítve a játék de nem tapasztaltam menet közbeni textúra töltést még 8GB rammal sem.
Az lenne a kérdésem hogy ps4-en tudok e vele jatszani psn előfizetés nélkül? (a net kábel rá van dugva a ps4-re természetesen l)
Story mód milyen lett? úgy mint az előző részben kb ugyan azok a küldik ismétlődnek ebben is? vagy ez már jobb lett?
World Tier 1-től viszont ismétlődés van már, igaz az invaded és nem invaded állapot hoz némi változatosságot, de WT5 a farmolásról szól.
Standard Division 2: 9€
Gold Division 2: 15€ - standard + 1year season pass
Ultimate Division 2: 18€ - standard + 1year season pass + 3 ingame gear pack
Hogy jobb-e multiban vagy sem, erről megoszlanak a vélemények.
Egy végigjátszást szerintem érdemes egyedül megcsinálni. Mert ekkor az ember a saját tempójában halad, felderíthet dolgokat, odafigyelhet a rádióadásokra/hangokra, szétnézhet, elkalandozhat amerre akar...szabadabb.
Multiban más élmény mindegyik félnek. Pl a max szintűnek hogy "kezdőkkel" halad, kérdeznek a mechanikákról játék közben, hasznos tippekről csevegnek haladás közben, a kiesett lootot visszaosztja annak akinek jobban szüksége van rá, irányítottabban haladnak...
A kezdőnek meg hasznos lehet hogy ha begyakorol bizonyos dolgokat, pl fedezék alapú lövölde akkor használjuk a fedezéket, tanulja a játékmechanikákat, elsajátítja az apró fortélyokat, és nem követ el szintezés közben olyan hibákat amiket mások megtettek már.
Van persze hátránya is, hiszen itt máshogy skálázódik a csapat, emiatt ha a maxos karakter nem vesz fel gyengébb fegyvert, akkor kb WT5-ig oneshotol mindent, még kis pisztollyal is. Emiatt a harcok közel sem annyira élvezetesek, mikor 7 db szintbeli ellenfél ránkveti magát de a maxos karakter 7 lövésből leteríti mindet, lootolás után futás tovább, irányítottan haladnak, nincs nagyon elkolbászolás, a hangfelvételek elnyomásra kerülnek, stb...
Ezek miatt javaslom hogy akit megfogott a Div 1 és megveszi/vette a Div 2-t, az mindenképpen kétszer nyomja le. Egyszer csapatban, egyszer egyedül. A sorrend mindegy, ha másodikra megy egyedül, úgy kicsit könnyebb lesz, mert már tudja mi hol van, de a harcok sokkalta keményebbek, pláne ha a szintezés során elcsúszik a szintekkel (amire azért nagyon törekedni kell hogy összejöjjön) mert akkor bizony -3 szint az már nagyon hardcore mód.
Ha mégis elkezdenéd a Divisiont, akkor mindenképpen a Division 1-el kezd és az elkövetkező 3-6 hétben. Remek hangulata van amikor kinézel az ablakon és kint is hó van (időkép szerint januárban megjön a havazás). És mire végig is nyomod, közeledik a nyár, és lehet kezdeni a Division 2-t 😀 Időrendben is nagyjából ekkora ugrások vannak a két rész között.
Amennyiben kifejezetten sztori érdekel és nem volt még meg, akkor ott a Life is Strange 1.
A Subnautica is érdekes sztorival bír, még ha csak 20-24 órással is, de ott a nagy részt meg a nyersanyag gyűjtés és craftolás az ami elviszi az időt és nem a tényleges párbeszédek és történetet haladását segítő cselekmények.
Ez utóbbi kettő single only ahogy kb az összes AC is.
Én uplayen vettem meg, mert olyan epic ellenes vagyok mint a huzat..😃 és így 15€ volt, de 100% megérte. Jó játék.
Ez az értéke az Epic által ajándékba adott játékoknak. Ilyet kihagyni enyhén szólva is butaság.
4-5 van köztük kb a 70-ből amivel játszottam volna, a maradék meg számomra említésre se méltó mert hidegen hagy
szóval mindegy is,megtarthatják 😃
Srácok sima PS4 xboxon 30fpsel fut vagy 60?
Wildlands az ami Steames és ott ha uplayből indítom, ráindítja a steamet is nálam.
EGS-t nem használom.
Ha kell segítség ingame vagy csak tanács, írjatok és megoldjuk. Van egy klán is, de annyira ritkán vagyunk fent (most az EP 2 és a technican miatt lettünk megint online) hogy max a klánvendor az ami miatt érdemes klánozni.
Raidre meg 8 aktív és felszerelt ember kell ami nagyon messze van 😀
Közös bandázás:
Hasonlóan a többi ubi open world játékhoz itt is van lehetőség összeállni 4 fős csapatokba, de itt picit mások a szabályok.
Aki inveli a csapatot, vagy akihez becsatlakoztok, az ő világába léptek át. Ha egy main vagy side mission-t először megcsináltok másnak a világában az a te világodban is teljesítettnek minősül, ha Story módban nyomjátok le. Minden feladatot először story-ban kell lenyomni, hogy teljesültnek minősüljön, és utána ha akartok, visszamehettek harc-heroic módra is.
Invelés nélkül is rá lehet csaptlakozni más játékára a frient / klán / közeli lista alapján, amennyiben neki engedélyezve van hogy bárki rá tudjon csattanni.
Lootolás:
Ha saját világodban lootolsz egy felszerelés/fegyver ládát az 24 óra múlva töltődik újra. Ez érvényes a Controll pontok nagy narancs ládájára és a kulccsal nyitható frakció ládákra is. Controll pont narancs láda csak akkor töltődik újra, ha visszafoglalják a pontot és újra elfoglalod de ott is 24 óránként csak egyszer. World Tierek / lvl30 előtt nem lesz CP visszafoglalás, így ha haladsz szintezés közben, érdemes lootolni az összes ládát, kivéve ha már közel van a World Tierbe lépés, pl aznap már meg tudod lépni, akkor érdemes a CP-k narancs ládáit meghagyni WT-ben való lootolásra, még akkor is ha WT-ben éppen az adott CP-t még el kell foglalnod.
Lőszer, speciális lőszer, gránát, pótpáncél (kötszer helyett pótpáncél van, V -t hosszan nyomva lehet felpakolni amíg van nálad éppen) lootoláskor a csapat többi tagja is felveheti, nem kell mindenkinek egyesével nyitnia a ládákat. Ez érvényes a többi ládára is. Ha egy éppen kinyitott ládában neked nincs loot, akkor azért mert előtte 24 órával azt te már lootoltad a saját vagy más világában.
Ha másnak a világában lootoltok, akkor a te világodban is lootoltnak minősül ugyanaz a láda.
Skillek:
Csapatozáskor érdemes lehet leosztani a használandó skilleket, de szintezéskor még ügyelni kell mit oldasz fel, mert jól választva megkönnyíted a saját szintezésed, rosszul választva szívathatod magadat.
Solo módra szerintem az egyik leghasznosabb a Hive Revive variánsa, ami semmi mást nem tesz, mint hogy ha lelőnek, a karaktered kiteszi maga mellé, és ha az ellenfelek kellően messze vannak, vagy éppen mást lőnek, nem a kitett Hive-ot akkor a Revive Hive automatikusan feltámaszt téged. Így nem kell az adott feladatot újrakezdeni vagy a Safe house-ból futni.
Második skillnek solora már majdnem mindegy mit választasz, ha sokszor leölnek akkor érdemesebb a Healer Chem Launchert választani, amit fedezékbe bújva a skill gombját kétszer egymás után lenyomva ledob egy healer gránátot magad alá. Skill gombot egyszer nyomva meg launcherbe betölti a healer gránátot és lőheted másik célpontra, pl csapattársra. Ha csak ledobod magad alá a healer gránátot az is gyógyít csapattársat amennyiben az a gránát hatósugarában áll. Sajnos azonos skill két variánsa nem lehet nálunk, pedig a Hive-nak van szintén egy Healer variánsa ami sokkal nagyobb kőrben hat, mint a healer chem launcher gyógyítása és sokkal továbbig is tart a hatássa. De persze nem köztelező healer skilleket választani, viszont a Division 1-el ellentétben itt csak két skilled lehet, míg ott lehetett két támadó és Signature skillként a healer sig skill.
Fegyverek:
A fegyvereket is átszabták. Számos, az első részben népszerű célszerszámot módosítottak, így a Division1 alapján nem szabad ítélni, ki kell menni terepre és kipróbálni az új vasat, hogy muzsikál. Az Assault Rifle (AR), Submachine gun (SMG), Light machinegun (LMG), Marksman rifle (MMR), shotgun és pistol mellé bejött egy eddig nem használt osztály, a Rifle. A Rifle az az MMR és AR közé került, túlnyomórészt nem automata fegyverek, csak egy van ami 3-as sorozatot használ, a többi single shot-os. A Division 1-ben nagy kedvenc a First Wave M1A is ebbe a kategóriába került. Használata is a kettő között van, kellemesen le lehet csipegetni a közepes ellenfelek páncélját vele, mielőtt azok nagyon közel érnének, és ha kellően nagy a tűzgyorsasága (ACR SS) akkor még közelre is lehet vele osztani az áldást. Hasonlóan járt a szintén Div1 nagy kedvenc az LVOA-C. Sajnos vagy sem a Rifle osztály nem egyszerű, hiába sebez lövésenként nagyobbat, ha mellé vagy rossz helyre lősz (nem fejre) akkor bizony alulmarad az AR-LMG bármely tagjával szemben.
Persze összefuthatunk ingame is és hajrá, amint Div2-be belépek és egyeztettem a főnökkel, írok.
Viszont a D1 ben volt vagy 120 órám sajna random csapatokkal.
Más kérdés, hogy az alapjáték ~40 órája 15€, SP 10 órája meg 12€ 😃
lvl19 az szép, de érdekesebb hogy melyik városrészen jársz illetve melyik Main Missionnél.
Milyen fegyver(eke)t használsz és milyen skilleket?
Van pár egzotikus fegyver is, amelyek random dropok / összerakhatóak, így ha valamelyik fegyvernek van neve, azt érdemes elrakni, mert később hasznos lehet. pl. Adrestia SR-1 sniper...Spoiler!
A szürke trasht, mint karkötő, kisautó, na azokat ne add el, azok nem pótolhatóak könnyen és lesz pár projekt amikhez kellenek majd.
wt5-ben a napizásból bőven lesz cuccod majd, és hanem projektezel aktívan akkor alapanyag gondod sem lesz.
De lehet "csalni" is, összeállni valakivel 30-on aki már wt5ben van és tőle felöltözni. lvl30 = wt1-5, szal GS500-as cuccokba is fel lehet öltözni WT1-be lépés után azonnal, és így a WT5-ig az út sokkalta könnyebb, mint egyedül GS100-GS500 közötti cuccokat keresni hogy a köv WT-be léphess.
Ahogy haladsz a történettel, ne feledd majd a Theather és Campus safehouse-okat fejleszteni. Ott is lesznek vendorok akiknél lehet jó cucc.