Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gyenesmartin avatar
FreddyD írta:
Hali
Egy Philips SPA 5300 megér 14.000.-et?
Igen megér.
0
0
0
0
Cooley avatar
Próbálta már valaki Creative hangkarihoz a PAX drivereket?
Egyébként a korábbi problémám megoldódott, pontosabban kiderült, hogy a házimozi a hibás, illetve még pontosabban a bolt, ahol vettem, mert hamisan állították, hogy DTS támogatással rendelkezik a cucc.
Ettől függetlenül még mindig nagyon szarok a Creative driverek, ezért is szeretném kipróbálni ezeket a PAX drivereket. Valakinek bármi tapasztalata ezügyben?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
mamusz11 írta:
Hali!!!

Azt szeretném kérdezni hogy van egy 5.1-es hangszóró szettem de sajna csak 1-2 szól vagy szól de nagyon halkan.

Mi lehet a probléma????


Ha ki tudod zarni a szoftveres hibat, lehet, hogy a szett rossz. Az en regi genius 5.1 es rendszeremmel is ilyesmi gond volt, csak 2 satelit repro ment, vegfok IC-ket kellett cserelnem benne.
0
0
0
0
FreddyD avatar
Hali
Egy Philips SPA 5300 megér 14.000.-et?
0
0
0
0
mamusz11 avatar
Hali!!!

Azt szeretném kérdezni hogy van egy 5.1-es hangszóró szettem de sajna csak 1-2 szól vagy szól de nagyon halkan.

Mi lehet a probléma????
0
0
0
0
niteforce avatar
Asus xonar D1 hogy szol? Valakinek velemenye, tapasztalata van rola?
Koszi elore is a segitseget
0
0
0
0
marko0095 avatar
Sziasztok nagy szükségem van helpre 😞,a laptopomra felraktam az xp-t,raktam rá vga drivert,az fain,de hangkari driver is kellene,ahoz,hogy tudjak gta-zni na meg hogy legyen hangom, PLS help me a laptop:TOSHIBA-Satellite L30-134,nem tudtok olyan progit ami alapból leszedi,ami kell a hangkarihoz??Mert amit a toshiba honlapjáról letöltök azt nem akarja feltelepíteni.... KÖSZI ELŐRE IS NAGY SZÜKSÉGEM LENNE RÁ 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
Creative nem a bőséges és kiváló szoftveres támogatásról híres, asus valóban sokkal jobb.
0
0
0
0
Cooley avatar
GAMER2 írta:
Huhh, ezek után, én már széttörném azt a sz*rt!😂😊 A Creative sajnos ilyen, nagyon kevés újabb drivert ad ki. És még a te problémádat sztem az sem oldaná meg.Vegyél Asus Xonar-t. Az k*rvajó!😃

Nagyon azon vagyok, hogy lecserélem, de akkor már D2 alá nem adom, az meg nem egy olcsó darab. Az Essence STX ugyan még drágább, de nagyon tetszik, leszámítva a DTS meg EAX támogatás hiányát. Ha azokat is tudná, lehet, hogy nem is gondolkoznék, már cserélném is ezt a fost.

GokuTM írta:
Gondolom halott ötlet régebbi driverekkel próbálkozni.

Nincs régebbi driver w7-hez... 😂
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
azbizony írta:
Az Edifier S730 ról mit tudtok? 😃 Néztem róla vidiket és a mélyládája sokkal nagyobb mint a Z-5500 é 😃 Hallot már valaki olyt? hogy hogy szól? jobban szólhat az 5500 nál? Nekem nem fontos az 5.1
Sokkal jobban szól, mint a Logitech
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Cooley írta:
A korábbi problémámmal kapcsolatban kezdek erősen a hangkártyára gyanakodni. Valami nagyon nem stimmel vele. Ha hagyom "SPDIF out"-on, ha fejre állok, és nyakon szarom magam, akkor is csak sztereóban szól, még az 5.1-es játékok meg DTS/DDL hangsávú filmek is. A CMSS így nem csinál az égvilágon semmit. Ha meg bekapcsolom a hangkari vezérlőpultjában a "DTS Connect"-et vagy a "Dolby Digital Live"-ot, teljesen megszűnik a hang. Ha a "Hangszórók"-ra állítom, és nem kapcsolom be valamelyik kódolást, nincs hang, ha "DTS Connect"-re állítom nincs hang, ha "Dolby Digital Live"-ra állítom, lesz hang, de 5.1 kizárólag akkor, ha bekapcsolom a CMSS-t. Még az 5.1-es filmeknek meg játékoknak is csak CMSS-el van 5.1 hangjuk. Ez még nem is lenne akkora érvágás, de DDL-el minden hangszóró full-range hangszóróként működik, a Bass Redirection semmit sem csinál, ami főként zenénél szar, de amúgy is idegesítő, hogy nem működik. Valakinek valami ötlet mielőtt széttöröm ezt a szart? Szerintem a DTS megoldaná a gondjaimat, de azt meg képtelen vagyok működésre bírni. Pedig a házimozi szépen lejátssza a DTS hangsávos DVD-ket, csak gépről b*szik működni, szóval tuti a hangkártya a hibás, és az is biztos, hogy hardveresen nincs gondja. Úgyhogy ez csakis szoftveres hiba lehet, de mégis mi? Driver hiba, és szépen üljek kussban a seggemen, amíg a Creative szíveskedik új drivert kiadni a kártyához, amiből a legújabb nem mellesleg egy fél éves béta driver... (próbáltam a legújabb simával, és a bétával is, minden ugyan olyan szar)


Huhh, ezek után, én már széttörném azt a sz*rt!😂😊 A Creative sajnos ilyen, nagyon kevés újabb drivert ad ki. És még a te problémádat sztem az sem oldaná meg.Vegyél Asus Xonar-t. Az k*rvajó!😃
0
0
0
0
Cooley avatar
A korábbi problémámmal kapcsolatban kezdek erősen a hangkártyára gyanakodni. Valami nagyon nem stimmel vele. Ha hagyom "SPDIF out"-on, ha fejre állok, és nyakon szarom magam, akkor is csak sztereóban szól, még az 5.1-es játékok meg DTS/DDL hangsávú filmek is. A CMSS így nem csinál az égvilágon semmit. Ha meg bekapcsolom a hangkari vezérlőpultjában a "DTS Connect"-et vagy a "Dolby Digital Live"-ot, teljesen megszűnik a hang. Ha a "Hangszórók"-ra állítom, és nem kapcsolom be valamelyik kódolást, nincs hang, ha "DTS Connect"-re állítom nincs hang, ha "Dolby Digital Live"-ra állítom, lesz hang, de 5.1 kizárólag akkor, ha bekapcsolom a CMSS-t. Még az 5.1-es filmeknek meg játékoknak is csak CMSS-el van 5.1 hangjuk. Ez még nem is lenne akkora érvágás, de DDL-el minden hangszóró full-range hangszóróként működik, a Bass Redirection semmit sem csinál, ami főként zenénél szar, de amúgy is idegesítő, hogy nem működik. Valakinek valami ötlet mielőtt széttöröm ezt a szart? Szerintem a DTS megoldaná a gondjaimat, de azt meg képtelen vagyok működésre bírni. Pedig a házimozi szépen lejátssza a DTS hangsávos DVD-ket, csak gépről b*szik működni, szóval tuti a hangkártya a hibás, és az is biztos, hogy hardveresen nincs gondja. Úgyhogy ez csakis szoftveres hiba lehet, de mégis mi? Driver hiba, és szépen üljek kussban a seggemen, amíg a Creative szíveskedik új drivert kiadni a kártyához, amiből a legújabb nem mellesleg egy fél éves béta driver... (próbáltam a legújabb simával, és a bétával is, minden ugyan olyan szar)
0
0
0
0
r80ez avatar
Üdv mindenkinek!
Lenne egy kis problémám a fülesemmel. A mikrofon egy elég erős zúgó/sípoló hangot ad ki, de amikor kikapcsolom a rögzítőeszközöknél, akkor nem halható tovább a zaj. Más nem hallja csak én, legalábbis skype beszélgetés alatt ez jött le nekem. A mikrofon ugye a fülesbe van építve az meg valahogy így néz ki:
http://www.argep.hu/trend/HAMA/Hama-GAMING-HEADSET-URAGE-EXPLODE-EVO.html
0
0
0
0
Dutch avatar
gyenesmartin írta:
Dutch írta:
hello 😃
Melyik hangfal szettet vegyem meg, az lenne legfontosabb a 3 közül h melyikben a legjobb a mély? Logitech Z506, X-530, Z523
X530 vagy inkább Genius 5050 v2.


x530 megvettem 😃 nagyon tetszik. egy hangkártyát érdemes hozzá venni, milyet ajánlotok?
0
0
0
0
azbizony avatar
Az Edifier S730 ról mit tudtok? 😃 Néztem róla vidiket és a mélyládája sokkal nagyobb mint a Z-5500 é 😃 Hallot már valaki olyt? hogy hogy szól? jobban szólhat az 5500 nál? Nekem nem fontos az 5.1
0
0
0
0
Dutch avatar
djwarp írta:
niteforce írta:
djwarp írta:
Dutch írta:
djwarp írta:
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]


hali, én egy ilyet vennék 😉 [LINK]

Jól néz ki és ehhez mit szólsz?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/szamitogepes_dj_eszkozok/mixvibes_u_mix_control_2?s=1&cs=1#[/url]


akkor vegyél még egyet pioneerd cdj 2000-et 😃D
ez csak egy vezérlő VDJ-hez vagy traktorhoz vagy akármihez.
Ez így használható, a keverőpulthoz még kéne 2 lemezjátszó, de az többet tud.

1 Lejátszó van 😜
0
0
0
0
Sicu33 avatar
niteforce írta:
djwarp írta:
Dutch írta:
djwarp írta:
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]


hali, én egy ilyet vennék 😉 [LINK]

Jól néz ki és ehhez mit szólsz?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/szamitogepes_dj_eszkozok/mixvibes_u_mix_control_2?s=1&cs=1#[/url]

ez csak egy vezérlő VDJ-hez vagy traktorhoz vagy akármihez.
Ez így használható, a keverőpulthoz még kéne 2 lemezjátszó, de az többet tud.

1 Lejátszó van 😜
0
0
0
0
niteforce avatar
George írta:
Sziasztok lenne egy fontos kérdésem:
Vettem egy König PCI 4.1-es hangkártyát,
és nem tudom használni, nem ad hangot, ha feltelepítem a driver-ét utána lefagy a WIN XP minden indításkor.
Ha elindítom csökkentett módban a WIN XP-t, akkor letudom tiltani a König driver-ét az eszközkezelőben, és így újra betölt a WIN XP normál üzemmódban.
Mit tanácsoltok?
(Az integrált jack foglalatot nem tudom használni rendesen, mert beletört egy hangszóró dugója sajnos, csak zúgva szól az egyik hangszóró a másik meg nem).
Nagyon fontos lenne a segítségetek, mert nem szeretném ezért szervízbe vinni, hogy pénzért csinálják meg.

letiltottad az alaplapi hangot BIOS-ban?
0
0
0
0
Dutch avatar
djwarp írta:
Dutch írta:
djwarp írta:
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]


hali, én egy ilyet vennék 😉 [LINK]

Jól néz ki és ehhez mit szólsz?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/szamitogepes_dj_eszkozok/mixvibes_u_mix_control_2?s=1&cs=1#[/url]


az ilyen vezérlőkkel az a baj h nem mindet lehet közevetlenül keverőre/erősítőre kötni és így fülest sem tudsz rá kötni (ezt olvastam az egyik ilyesminél) és sztem ez is olyan de azért néz utána, hogy tudod-e úgy használni ahogy le írtam ahhoz kell egy ilyen [LINK] ha már ilyen vezérlőt akarsz venni akkor én ezt ajánlom ebben megvan minden [LINK]
0
0
0
0
niteforce avatar
djwarp írta:
Dutch írta:
djwarp írta:
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]


hali, én egy ilyet vennék 😉 [LINK]

Jól néz ki és ehhez mit szólsz?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/szamitogepes_dj_eszkozok/mixvibes_u_mix_control_2?s=1&cs=1#[/url]

ez csak egy vezérlő VDJ-hez vagy traktorhoz vagy akármihez.
Ez így használható, a keverőpulthoz még kéne 2 lemezjátszó, de az többet tud.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Dutch írta:
djwarp írta:
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]


hali, én egy ilyet vennék 😉 [LINK]

Jól néz ki és ehhez mit szólsz?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/szamitogepes_dj_eszkozok/mixvibes_u_mix_control_2?s=1&cs=1#[/url]
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Dutch írta:
hello 😃
Melyik hangfal szettet vegyem meg, az lenne legfontosabb a 3 közül h melyikben a legjobb a mély? Logitech Z506, X-530, Z523
X530 vagy inkább Genius 5050 v2.
0
0
0
0
Dutch avatar
djwarp írta:
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]


hali, én egy ilyet vennék 😉 [LINK]
0
0
0
0
Dutch avatar
hello 😃
Melyik hangfal szettet vegyem meg, az lenne legfontosabb a 3 közül h melyikben a legjobb a mély? Logitech Z506, X-530, Z523
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali!😀
Szeretnék egy keverőpultot max 60K-ig.
Ehhez mit szóltok?
[url]http://www.zajaruhaz.hu/dj/dj_eszkozok/keverok___dj/reloop_rmx_30bpm_bf?s=1&cs=1[/url]
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
niteforce írta:
kalashnikoff írta:
niteforce írta:
Milyen hangkártyát ajánlotok zenére 10-13 ezerig?
PCI csatlakozás fontos!


Creative SB X-Fi Xtreme Audio (12.000Ft)

köszi 😀 Ez jobb mint az ASUS Xonar DS?
Nem jobb mint a xonar. De az is csak egy opa2604-el jó
0
0
0
0
Cooley avatar
Esetleg valakinek valami ötlet a korábban megírt problémámra?
0
0
0
0
niteforce avatar
kalashnikoff írta:
niteforce írta:
Milyen hangkártyát ajánlotok zenére 10-13 ezerig?
PCI csatlakozás fontos!


Creative SB X-Fi Xtreme Audio (12.000Ft)

köszi 😀 Ez jobb mint az ASUS Xonar DS?
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
niteforce írta:
Milyen hangkártyát ajánlotok zenére 10-13 ezerig?
PCI csatlakozás fontos!


Creative SB X-Fi Xtreme Audio (12.000Ft)
0
0
0
0
niteforce avatar
Milyen hangkártyát ajánlotok zenére 10-13 ezerig?
PCI csatlakozás fontos!
0
0
0
0
Cooley avatar
apetit1989 írta:
A hazimozit le tudod tesztelni eggyszeruen, hogy megy e. Gondolom van rajta egy egyszeru, sztereo bemenet is, aux peldaul. Koss ra egy mp3 lejatszot, vagy egyszeruen erj hozza az ujjaiddal az audio kabel jack vegehez, olyankor "gerjedes szeru" hangot kellene, hogy hallj.

Ahogy azt írtam is, a DDL működik, csak a DTSC nem. Tehát a házimozi az működőképes, csak azonnal elmegy a hang, amint a Creative Console-ban átállítom az encoder-t DDL-ről DTSC-re, pedig a rendszer szerint úgy is működik minden. Ezért gyanakszom a házimozira, pedig mindenhol azt írják, hogy van DTS dekódere is, nem csak DD.
https://img23.imageshack.us/img23/8938/hangi.png
A DTS Connect pack is fent van.
Annyira mondjuk nem kimagasló minőségű a házimozi, hogy hatalmas érvágás legyen a DDL, viszont így meg van egy apró recsegés, és elég sokan panaszkodnak, hogy hajlandóak recsegni a hangszórók DDL-el, gondolom nálam is ez a helyzet.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Cooley írta:
Sziasztok!

Most vettem egy házimozi rendszert, és a DTS Connectet egyszerűen nem tudom működésre bírni. Egy X-Fi Titaniumom van, és a házimozi (LG HT806PH) is támogatja a DDL-t meg DTS-t. A neten találtam megoldást, hogy legalább a DDL működjön (a sima hangszórókat kell alapértelmezettnek beállítani), és elvileg a DTS Connectnek is működnie kéne így, de semmi hang. Lehet, hogy a házimozinak van valami baja? Semmi megoldást nem találtam a neten, pedig már több órája ezzel szarakszom. Valami ötlet?


Kösd össze toslink kábellel utána tegyél fel olyan drivert ami tartalmazza a DD és a DTS támogatást. Majd a tálcán lévő volume panel-ra kattints jobb gombal és Enable DTS.
0
0
0
0
mirdyn avatar
Gabo írta:
Hali! Mivel elromlott az integrált Realtek ALC888-as integrált hangkártyám, lecserélném egy ilyenre :

SpeedDragon Cmedia 6
Tulajdonságok:

Chipset: CMI8738

AC3 6 csatornás hangkártya

32-bit PCI bus

DirectSound TM3D, EAX és A3D interfész

Karaoke rendszer

Támogatott hangrendszerek: 2 / 2.1 / 4 / 4.1 / 5.1

MPU401 kompatibilis MIDI interfész

Sound Blaster, Sound Blaster Pro kompatibilis

Line-In, MIC-In, és Game/MIDI port

Jelentős változás lenne jó-rossz arányban ezzel a kártyával?

egy 2.1-es épített hancucchoz használnám



megmondom őszintén, hogy annyira értek a hangkártyákhoz hogy semennyire, csak egy tapasztalatot szeretnék megosztani veled, egyik gépemben tönkre ment az integrált kártya [nemtudom hogy a francba] és vettem bele egyet, nemtudom milyet de 3 rugó volt, a lényeg amit ki akarok hozni belőle, hogy itthon nekem van egy kis hangtechnikám, amit asztali erősítővel használok ca. 500 watt zenei teljesítményem van abból 300w a mélyláda, viszont amikor váltottam integráltról pci-e hangkarira mintha új hangcuccot vettem volna mellé, ezerszer szebb lett a hangzás, tisztább mély- mélyközép, és magas, úgy hogy csak anynit tudok mondani aki szeret zenélni gépről, érdemes vennie egy jó hangkártyát. 😀
0
0
0
0
apetit1989 avatar
A hazimozit le tudod tesztelni eggyszeruen, hogy megy e. Gondolom van rajta egy egyszeru, sztereo bemenet is, aux peldaul. Koss ra egy mp3 lejatszot, vagy egyszeruen erj hozza az ujjaiddal az audio kabel jack vegehez, olyankor "gerjedes szeru" hangot kellene, hogy hallj.
0
0
0
0
Cooley avatar
Sziasztok!

Most vettem egy házimozi rendszert, és a DTS Connectet egyszerűen nem tudom működésre bírni. Egy X-Fi Titaniumom van, és a házimozi (LG HT806PH) is támogatja a DDL-t meg DTS-t. A neten találtam megoldást, hogy legalább a DDL működjön (a sima hangszórókat kell alapértelmezettnek beállítani), és elvileg a DTS Connectnek is működnie kéne így, de semmi hang. Lehet, hogy a házimozinak van valami baja? Semmi megoldást nem találtam a neten, pedig már több órája ezzel szarakszom. Valami ötlet?
0
0
0
0
no avatar
Hali! Mivel elromlott az integrált Realtek ALC888-as integrált hangkártyám, lecserélném egy ilyenre :

SpeedDragon Cmedia 6
Tulajdonságok:

Chipset: CMI8738

AC3 6 csatornás hangkártya

32-bit PCI bus

DirectSound TM3D, EAX és A3D interfész

Karaoke rendszer

Támogatott hangrendszerek: 2 / 2.1 / 4 / 4.1 / 5.1

MPU401 kompatibilis MIDI interfész

Sound Blaster, Sound Blaster Pro kompatibilis

Line-In, MIC-In, és Game/MIDI port

Jelentős változás lenne jó-rossz arányban ezzel a kártyával?

egy 2.1-es épített hancucchoz használnám
0
0
0
0
akos328 avatar
gyenesmartin írta:
akos328 írta:
Tudnátok ajánlani, vmi olcsó, vagy olcsóbb, de megbízható 2.0-ás hangszórót, hangfalat?
nem kell másra csak a gép mellé h halljam a játék hangokat, meg néha zenét hallgathassak.
De ha olcsón van 2.1 azt is elfogadom nem csak a 2.0 jöhet szóba, de 5.000-10.000 között legyen. Több semmikép ne, mert még szállítást is fizetnem kell.
Creative t3130. Ezalatt mindegy mit veszel.


Köszi körülnézek.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
akos328 írta:
Tudnátok ajánlani, vmi olcsó, vagy olcsóbb, de megbízható 2.0-ás hangszórót, hangfalat?
nem kell másra csak a gép mellé h halljam a játék hangokat, meg néha zenét hallgathassak.
De ha olcsón van 2.1 azt is elfogadom nem csak a 2.0 jöhet szóba, de 5.000-10.000 között legyen. Több semmikép ne, mert még szállítást is fizetnem kell.
Creative t3130. Ezalatt mindegy mit veszel.
0
0
0
0
akos328 avatar
Tudnátok ajánlani, vmi olcsó, vagy olcsóbb, de megbízható 2.0-ás hangszórót, hangfalat?
nem kell másra csak a gép mellé h halljam a játék hangokat, meg néha zenét hallgathassak.
De ha olcsón van 2.1 azt is elfogadom nem csak a 2.0 jöhet szóba, de 5.000-10.000 között legyen. Több semmikép ne, mert még szállítást is fizetnem kell.
0
0
0
0
Osynho avatar
Hát, én hallottam már Logitech X230-at, de nem voltam elájulva tőle. :/ Igaz, hogy vannak mélyei, de csak mennyiségre. Nem megy elég mélyre és elég mű a hangja, kicsit dobozos. A szatellitek, meg a sub között pedig nincs rendes középhang, ezen kívül a magasak se remekelnek. Egy értelmes hangszeres, énekes zenétől zavarba jön, mondjuk tüncitüncire elmegy. 😀 Persze azt is nézni kell, hogy mennyi az ára, de az emberek többsége nem is tudja mi az, ami jól szól. 😉
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
tasiadam írta:
kalashnikoff írta:
tasiadam írta:
A Logitech X230 jóféle cucc? nemrég hoztam be és eléggé szép pedig halottként állt 1 évig a műhelyben


Effektíven elég jó kis hangcucc. Térhangzásilag is jó, viszont a nagyobb hangerőnél már érződik egy kis torzulás. (De hát szinte minden hangfalnál így van.) De ez is csak akkor jön elő ha már szinte maxon van a hangerő.
Szóval összességében jó kis cucc.


presze ezt tudom h trzít de kis hangon is olyan basszusa van mintha kalapáccsal ütnék a falat


Az a jó😉 Meg mondjuk a Logitech mindig is adott arra hogy a kisebb teljesítményű hangfalai is "bitang" jól szóljanak.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
kalashnikoff írta:
tasiadam írta:
A Logitech X230 jóféle cucc? nemrég hoztam be és eléggé szép pedig halottként állt 1 évig a műhelyben


Effektíven elég jó kis hangcucc. Térhangzásilag is jó, viszont a nagyobb hangerőnél már érződik egy kis torzulás. (De hát szinte minden hangfalnál így van.) De ez is csak akkor jön elő ha már szinte maxon van a hangerő.
Szóval összességében jó kis cucc.


presze ezt tudom h trzít de kis hangon is olyan basszusa van mintha kalapáccsal ütnék a falat
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
tasiadam írta:
A Logitech X230 jóféle cucc? nemrég hoztam be és eléggé szép pedig halottként állt 1 évig a műhelyben


Effektíven elég jó kis hangcucc. Térhangzásilag is jó, viszont a nagyobb hangerőnél már érződik egy kis torzulás. (De hát szinte minden hangfalnál így van.) De ez is csak akkor jön elő ha már szinte maxon van a hangerő.
Szóval összességében jó kis cucc.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
A Logitech X230 jóféle cucc? nemrég hoztam be és eléggé szép pedig halottként állt 1 évig a műhelyben
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
R3KH1T írta:
Hali,
Nemrég vettem spantól egy Creative 5.1et körülbelül 3 hete. Egész eddig minden jól ment hangkártya nélkül (Jack elosztóval), aztán most szereztem be egy trust 5.1 hangkártyát (win7 kompatibilis), ez volt úgy múlthét csütörtök. Minden jól ment adta a térhatást egészen vasárnapig. Vasárnap felkelek, gép bekapcs, és youtuben szokásos playlist lejátszása. Volt azonban egy kis bökkenő. Nézem, látom, hogy megy a videó, de hang nincs (semmi!). Ezután elindítottam egy leszedett filmet, majd egy játékot és ott sincs semmi. Fülessel volt egyedül valami hangzás. Utána vettem észre, hogy a tálcán nincs ott az illesztőprogram ikonja, így újra feltettem (kb háromszor), de ugyanúgy nem teszi ki. Mi lehet a hiba? Mikor ki-be dugom a hangszórót, akkor lehet hallani egy kis hangot ergo a táppal nincs baj. ugyanezt eljátszottam a jack dugókkal is, úgy is lehetett hallani a hangot. Esetleg, ha valakinek lenne ötlete, azt elolvasnám 😀
Előre is köszi


A hangkártya megadhatta magát. Vagy nem bírta a terhelést (ami előfordulhat, mivel a Trust ahogy néztem nem igazán jó hangkártya.)
Úgy lehetséges hogy add hangot, ha a kábelt mozgatjuk de rendesen nem.
Szerintem minél előbb szerezz be egy másik hangkártyát, vagy ahogy régen is használtad használd úgy. De a hangkártya csere ajánlatos, mivel idővel szét is b*szhatja a hangfalat.
0
0
0
0
DCMAN avatar
adott egy logitech x-540-es hangszorórendszer.olyan kérdésem lenne ,hogy ha vennék a gyári mélynyomo helyett egy erősebbet akor birnák-e a hangszorok?vagy szétmennének?
0
0
0
0
R3KH1T avatar
Hali,
Nemrég vettem spantól egy Creative 5.1et körülbelül 3 hete. Egész eddig minden jól ment hangkártya nélkül (Jack elosztóval), aztán most szereztem be egy trust 5.1 hangkártyát (win7 kompatibilis), ez volt úgy múlthét csütörtök. Minden jól ment adta a térhatást egészen vasárnapig. Vasárnap felkelek, gép bekapcs, és youtuben szokásos playlist lejátszása. Volt azonban egy kis bökkenő. Nézem, látom, hogy megy a videó, de hang nincs (semmi!). Ezután elindítottam egy leszedett filmet, majd egy játékot és ott sincs semmi. Fülessel volt egyedül valami hangzás. Utána vettem észre, hogy a tálcán nincs ott az illesztőprogram ikonja, így újra feltettem (kb háromszor), de ugyanúgy nem teszi ki. Mi lehet a hiba? Mikor ki-be dugom a hangszórót, akkor lehet hallani egy kis hangot ergo a táppal nincs baj. ugyanezt eljátszottam a jack dugókkal is, úgy is lehetett hallani a hangot. Esetleg, ha valakinek lenne ötlete, azt elolvasnám 😀
Előre is köszi
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
zsivko írta:
gyenesmartin írta:
zsivko írta:
gyenesmartin írta:
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm
Az egy elég jó hangkártya. Ha jobbat akarsz venni akkor az már usb-s külső lehet. Olcsóbban (70-ért) lehet venni sztereot. Ami sokkal jobb, mint az a creative. De ahhoz a rendszerhez bőven elég a mostani is.

Nekem a nappalimban van egy gépem és szeretnék biztosítani neki egy nagyon jó hangkártyát. Max. 120.000ft van erre a célra. Én ezt a creative hangkártyát nem szándékozom lecserélni
sztereo vagy többcsatorna kell?

Többcsatornás legyen, min. 6 csatorna.
Akkor csak xonar essence st-t ismerek + hozzá egy kiegészí amit rá lehet dugni és az ad mé plusz 6 csatornát.
0
0
0
0
cseszka avatar
Erröl tud valaki valamit mondani,mennyire jo,miben más,meg mi1mást?:Lossless 24-bit/192KHz HD Audio
0
0
0
0
zsivko avatar
gyenesmartin írta:
zsivko írta:
gyenesmartin írta:
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm
Az egy elég jó hangkártya. Ha jobbat akarsz venni akkor az már usb-s külső lehet. Olcsóbban (70-ért) lehet venni sztereot. Ami sokkal jobb, mint az a creative. De ahhoz a rendszerhez bőven elég a mostani is.

Nekem a nappalimban van egy gépem és szeretnék biztosítani neki egy nagyon jó hangkártyát. Max. 120.000ft van erre a célra. Én ezt a creative hangkártyát nem szándékozom lecserélni
sztereo vagy többcsatorna kell?

Többcsatornás legyen, min. 6 csatorna.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció