Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gyenesmartin avatar
zsivko írta:
gyenesmartin írta:
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm
Az egy elég jó hangkártya. Ha jobbat akarsz venni akkor az már usb-s külső lehet. Olcsóbban (70-ért) lehet venni sztereot. Ami sokkal jobb, mint az a creative. De ahhoz a rendszerhez bőven elég a mostani is.

Nekem a nappalimban van egy gépem és szeretnék biztosítani neki egy nagyon jó hangkártyát. Max. 120.000ft van erre a célra. Én ezt a creative hangkártyát nem szándékozom lecserélni
sztereo vagy többcsatorna kell?
0
0
0
0
zsivko avatar
gyenesmartin írta:
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm
Az egy elég jó hangkártya. Ha jobbat akarsz venni akkor az már usb-s külső lehet. Olcsóbban (70-ért) lehet venni sztereot. Ami sokkal jobb, mint az a creative. De ahhoz a rendszerhez bőven elég a mostani is.

Nekem a nappalimban van egy gépem és szeretnék biztosítani neki egy nagyon jó hangkártyát. Max. 120.000ft van erre a célra. Én ezt a creative hangkártyát nem szándékozom lecserélni
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm
Az egy elég jó hangkártya. Ha jobbat akarsz venni akkor az már usb-s külső lehet. Olcsóbban (70-ért) lehet venni sztereot. Ami sokkal jobb, mint az a creative. De ahhoz a rendszerhez bőven elég a mostani is.
0
0
0
0
Osynho avatar
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm


Logitech X-530-vel nem sok különbséget fogsz hallani a hangkártyák között.
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
zsivko írta:
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm


Van.
Asus Xonar D2
Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD
Asus Xonar Essence ST
Creative SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion (De ez már árban is meglátszik)
0
0
0
0
zsivko avatar
Sziasztok, valaki meg tudja mondani, hogy van e olyan hangkártya ami Creative X-Fi Fatality Pro Gamer-nél jelentősen jobb hangot ad?
Előre is köszönöm
0
0
0
0
Sicu33 avatar
gyenesmartin írta:
djwarp írta:
gyenesmartin írta:
Akkor a master az valami cd lejátszó bemenete lehet. Vagyis amit én használok keverőt azon az, és a rec out-ot kéne rákötnöd az erősítőre. Ha csak ez a kettő van. A többi meg ahogy látom mikrofon.

És az erősítőbe az hova megy?😊
PL az AV1-nél az in-be.😉

Nagyon köszönöm a segítségedet😉
0
0
0
0
Osynho avatar
És az nem csicsás, ha egy hangszóró körbe van ledezve és ritmusra villog? 😃 Akkor mi a csicsa? 😂
Mindegy, ízlések és pofonok, az én hangcuccom nem fog morse jeleket adni, viszont amire kitalálták, arra jó (tűrhetően szól 😉 )
0
0
0
0
DCMAN avatar
öste azért nem néz ki rosszul😃
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Hogy konkrétan mire jó?!... látványosságra főképp. Nekem bejönnek ezek a ledes cuccok, mondjuk azért nem a nagyon csicsásan kidíszítettek, ha nem az ilyen szolidabb.

Muszájnak nem muszáj, de ki hogy érzi 😀
0
0
0
0
Osynho avatar
És ez miért jó? 😆 Muszáj karácsonyfát csinálni egy hangszóróból? 😀
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Én most néztem/láttam ilyet, de nagyon zsírul néz ki!
0
0
0
0
DCMAN avatar
saturnban láttam mulkor ilyen ledes cuccot...elég faxa
0
0
0
0
kalashnikoff avatar


Na, ha megjön a z-5500 jövő héten, én is kialakítom így, mert b*szott jól néz ki 😜
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
djwarp írta:
gyenesmartin írta:
Akkor a master az valami cd lejátszó bemenete lehet. Vagyis amit én használok keverőt azon az, és a rec out-ot kéne rákötnöd az erősítőre. Ha csak ez a kettő van. A többi meg ahogy látom mikrofon.

És az erősítőbe az hova megy?😊
PL az AV1-nél az in-be.😉
0
0
0
0
Sicu33 avatar
gyenesmartin írta:
Akkor a master az valami cd lejátszó bemenete lehet. Vagyis amit én használok keverőt azon az, és a rec out-ot kéne rákötnöd az erősítőre. Ha csak ez a kettő van. A többi meg ahogy látom mikrofon.

És az erősítőbe az hova megy?😊
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Akkor a master az valami cd lejátszó bemenete lehet. Vagyis amit én használok keverőt azon az, és a rec out-ot kéne rákötnöd az erősítőre. Ha csak ez a kettő van. A többi meg ahogy látom mikrofon.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
gyenesmartin írta:
djwarp írta:
gyenesmartin írta:
Esetleg a csatlakozóit leírhatnád vagy lefényképezhetnéd.

Master(L:R)
REC OUT(L:R)
CD-->CH7(MIC)
CD-->CH6(MIC)
LINE-->CH5--YPHONO(L:R)MIC
LINE(L:R)-->CH4-->PHONO(L:R)MIC
Ezek mind rca csatlakozók?

Fehér piros igen aza MIC-ek azok nem
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
djwarp írta:
gyenesmartin írta:
Esetleg a csatlakozóit leírhatnád vagy lefényképezhetnéd.

Master(L:R)
REC OUT(L:R)
CD-->CH7(MIC)
CD-->CH6(MIC)
LINE-->CH5--YPHONO(L:R)MIC
LINE(L:R)-->CH4-->PHONO(L:R)MIC
Ezek mind rca csatlakozók?
0
0
0
0
Sicu33 avatar
gyenesmartin írta:
Esetleg a csatlakozóit leírhatnád vagy lefényképezhetnéd.

Master(L:R)
REC OUT(L:R)
CD-->CH7(MIC)
CD-->CH6(MIC)
LINE-->CH5--YPHONO(L:R)MIC
LINE(L:R)-->CH4-->PHONO(L:R)MIC
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Esetleg a csatlakozóit leírhatnád vagy lefényképezhetnéd.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
djwarp írta:
Hali!
Hogy lehet összekötni RCA kábellel az erősítőt és a keverő pultot ha az erősítő a géppel is össze van kötve?😊
RCA kábellel. De ez függ, hogy milyen csatlakozók/bemenetek vannak az erősítőn.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali!
Hogy lehet összekötni RCA kábellel az erősítőt és a keverő pultot ha az erősítő a géppel is össze van kötve?😊
0
0
0
0
Joker avatar
köszi akkor nem is próbálkozom tovább😀
0
0
0
0
Osynho avatar
looserking írta:
hali all géphez vennék 7.1 et valami értelmes erősítővel tudnátok ajánlani nekem valami jó ár/érték arányút ? 😃


Mennyi a keret? Milyen hangfalakhoz lenne? Használt is játszik? Zene, vagy inkább játék, film lesz a felhasználás?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Attila007 írta:
gyenesmartin írta:
Attila007 írta:
sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy bedugtam az alaplapba az elölapi jack dugós rész kábeljét és nem mükszik pedig a régi alaplapomban ugyanigy kellett és ott müködött valami ötlet?
Ugyanaz mint nálam. Csak nálam hangkártyára van kötve. Ha félig dugom be a fejest akkor szól halkan, de csak a jobb oldalt adja le mindkét oldalt. Biosban talán neked lehet állítani, hogy milyen jelet küldjön az előlapra. AC97-et vagy HD audiot. Próbáld ki mindkettőt.


megnéztem a biosban és csak annyivan hogy ki lehet kapcsolni a hangkártyát.én arra gyanakszom hogy talán az elölapi rész nem támogatja a hd audiót vagy a 7.1 et.
Ha nem lehet állítani Akkor az előlapi nem támogatja a hd audiót.
0
0
0
0
Joker avatar
gyenesmartin írta:
Attila007 írta:
sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy bedugtam az alaplapba az elölapi jack dugós rész kábeljét és nem mükszik pedig a régi alaplapomban ugyanigy kellett és ott müködött valami ötlet?
Ugyanaz mint nálam. Csak nálam hangkártyára van kötve. Ha félig dugom be a fejest akkor szól halkan, de csak a jobb oldalt adja le mindkét oldalt. Biosban talán neked lehet állítani, hogy milyen jelet küldjön az előlapra. AC97-et vagy HD audiot. Próbáld ki mindkettőt.


megnéztem a biosban és csak annyivan hogy ki lehet kapcsolni a hangkártyát.én arra gyanakszom hogy talán az elölapi rész nem támogatja a hd audiót vagy a 7.1 et.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Attila007 írta:
sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy bedugtam az alaplapba az elölapi jack dugós rész kábeljét és nem mükszik pedig a régi alaplapomban ugyanigy kellett és ott müködött valami ötlet?
Ugyanaz mint nálam. Csak nálam hangkártyára van kötve. Ha félig dugom be a fejest akkor szól halkan, de csak a jobb oldalt adja le mindkét oldalt. Biosban talán neked lehet állítani, hogy milyen jelet küldjön az előlapra. AC97-et vagy HD audiot. Próbáld ki mindkettőt.
0
0
0
0
Joker avatar
sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy bedugtam az alaplapba az elölapi jack dugós rész kábeljét és nem mükszik pedig a régi alaplapomban ugyanigy kellett és ott müködött valami ötlet?
0
0
0
0
tibor560sec avatar
djwarp írta:
akkor a pultot az erősítővel erősítőt a géppel tiszta sor😃
Nagyon köszönöm a segítséget😉


Nincs mit.
Szívesen tettem.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
akkor a pultot az erősítővel erősítőt a géppel tiszta sor😃
Nagyon köszönöm a segítséget😉
0
0
0
0
tibor560sec avatar
djwarp írta:
fehér piros akkor oda
jack meg a gépbe ahol a hangszóró szokott lenni?
Ja és ez keverő pultal is megy?😲


Keverőpultot először erősíteni szokás ...
A lehetőségek korlátlanok ... 😂
0
0
0
0
Sicu33 avatar
fehér piros akkor oda
jack meg a gépbe ahol a hangszóró szokott lenni?
Ja és ez keverő pultal is megy?😲
0
0
0
0
tibor560sec avatar
djwarp írta:
akai aa-v1200
Nem egy mai darab már😕


https://kepfeltoltes.hu/120203/263_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Sicu33 avatar
akai aa-v1200
Nem egy mai darab már😕
0
0
0
0
tibor560sec avatar
djwarp írta:
Ja de nekem nem jact dugós akkor venni kell egy ilyen kombinációs kábelt?😊


Természetesen ...
Gondolom nincs wireless támogatás az erősítőben , hogy ezt kiküszöböld ...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
djwarp írta:
Ja de nekem nem jact dugós akkor venni kell egy ilyen kombinációs kábelt?😊
Inkább írd le az erősítő pontos nevét. RCA csatlakozó csak van rajta bemenet gyanánt. Akkor a feljebb lévő kábellel össze lehet kötni. Nekem is így van egyenlőre.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Ja de nekem nem jact dugós akkor venni kell egy ilyen kombinációs kábelt?😊
0
0
0
0
tibor560sec avatar
djwarp írta:
Jó de a gépbe,hova kell bedugni?😊


A 7. hüvelybe kell bedugni a Jack dugót ... 😊
https://h20000.www2.hp.com/bc/docs/support/SupportDocument/c01701270/c01701275.jpg
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Jó de a gépbe,hova kell bedugni?😊
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Egy 1000W-os AKAI erősítőt,hogy lehet összedugni a géppel,úgy,hogy nem USB-n keresztül??😲😲
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Gamer125 írta:
Semmi baj,keresgélek tovább...
Nem tudom,mit töltöttem le,de sztem felrakom Win7-et,azzal nem kell szarakodni


Ja..az lenen a legtisztább..
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Semmi baj,keresgélek tovább...
Nem tudom,mit töltöttem le,de sztem felrakom Win7-et,azzal nem kell szarakodni
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Gamer125 írta:
Ide viszont regisztrálni kell,meg fizetni.
Ez nem jó!


Bocsesz,ezt nem néztem...
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Ide viszont regisztrálni kell,meg fizetni.
Ez nem jó!
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Gamer125 írta:
Megnézem,köszi.

Jah,és még 1 kéréds:
Ha eltávolítom a Soundmaxot,és mondjuk Realteket rakok fel az működne?
Vagy hülyeséget beszélek?


Nem kóser..csak is az mehet,amit a lap támogat..alaplap hivatalos weboldaláról lehet leszedni,az alaplaphoz tartozó drivert..De én azon a Fujitsu oldalon nem tudok elmenni 😃 Amit linkeltem jó kellene hogy legyen 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Megnézem,köszi.

Jah,és még 1 kéréds:
Ha eltávolítom a Soundmaxot,és mondjuk Realteket rakok fel az működne?
Vagy hülyeséget beszélek?
0
0
0
0
Kornel77 avatar
Gamer125 írta:
Hali!

Újraraktam a gépet,és kér egy HD audio drivert.
Keresgélek,és mivel Soundmax Integrated van a gépben ezért leszedem azt.
De már az 5.-nél nagyon idegesítő,h azt írja ki:
This is not compatible with your hardware.

Mit csináljak? Töltsek le másikat? Vagy Intel HD audio drivert?


Próbáld meg itt a 2.-at.. 😀

[LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció