Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
FaLchioN avatar
Hali!

Újraraktam a gépet,és kér egy HD audio drivert.
Keresgélek,és mivel Soundmax Integrated van a gépben ezért leszedem azt.
De már az 5.-nél nagyon idegesítő,h azt írja ki:
This is not compatible with your hardware.

Mit csináljak? Töltsek le másikat? Vagy Intel HD audio drivert?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
😃Köszi, ha hazaérek már rendelem is!😀 Remélem jól választottam.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Tudom viccesen hangzik, de ameddig nem lesz meg az új gép addig az XP marad a gépen. Láttam videón hogy tényleg elég szar "telefonkábel" szerűséget adnak hozzá. Engem annyira nem zavarna, ha nem rontja a hangzást. Szóval ha XP van a gépen akkor is kell frissíteni a hangkártya driverét?

Rontja a hangzást a telefonkábel? Azt gondolom, hogy állandóan összetekeredne......

Válaszod előre is köszönöm.😀
Nem rontaná a hangzást. XP-nél elég lenne a cd-s driver is.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Tudom viccesen hangzik, de ameddig nem lesz meg az új gép addig az XP marad a gépen. Láttam videón hogy tényleg elég szar "telefonkábel" szerűséget adnak hozzá. Engem annyira nem zavarna, ha nem rontja a hangzást. Szóval ha XP van a gépen akkor is kell frissíteni a hangkártya driverét?

Rontja a hangzást a telefonkábel? Azt gondolom, hogy állandóan összetekeredne......

Válaszod előre is köszönöm.😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
A philips 2.1 15000 lenne minden szállítási baromsággal együtt.

A shure+ hangkártya (mert az olcsóbb is mint a presenter)cakkonpúder😂 35000-ből jönne ki.

Még egy kérdés: Szerintetek jóval szebb hangja lenne a második párosításnak?
A shure az egyik legjobb ár értékű fejes. Csak viszonyításképp: A mostani pár ezer forintos fejesemnek van olyan hangja, mint annak a philipsnek. De mivel új lenne mindkettő először még be kell járatni. De hátránya a shure-nak, hogy alapból ilyen telefonkábel szerűséget adnak hozzá, és nem lehet kicserélni csak egy szintén gyári egyenes kábelre. Meg ha windows 7-et használsz akkor a hangkártya driverét az asus oldaláról kell letölteni a legfrissebre (1794).
0
0
0
0
GAMER2 avatar
A philips 2.1 15000 lenne minden szállítási baromsággal együtt.

A shure+ hangkártya (mert az olcsóbb is mint a presenter)cakkonpúder😂 35000-ből jönne ki.

Még egy kérdés: Szerintetek jóval szebb hangja lenne a második párosításnak?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Én most már leszűkítem a kört:A Shure+Presenter vagy hangkártya-------vagy-------Philips 2.1 ezzel a hangkártyával. Majd holnap még elgondolkodok rajta hogy megérné egy ilyen drága füles vagy inkább egy olcsó kategóriás 2.1 aminek meglehetősen rosszabb lenne a hangja mint a fejhallgatóé.

Jó éjszakát kívánok!😆

Ha xonar dg hangkártyát választanál akkor nem kellene még plusz erősítő, csak akkor ha olyat veszel amiben nincs.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Én most már leszűkítem a kört:A Shure+Presenter vagy hangkártya-------vagy-------Philips 2.1 ezzel a hangkártyával. Majd holnap még elgondolkodok rajta hogy megérné egy ilyen drága füles vagy inkább egy olcsó kategóriás 2.1 aminek meglehetősen rosszabb lenne a hangja mint a fejhallgatóé.

Jó éjszakát kívánok!😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Ennyit azert nem szanok ra. A sennheiserRS 160-rol van valami velemenyed? Tudom hogy vezeteknelkuli de nekem nagyon tetszik.
Még nem hallottam róla. De ha vezetéknélküli akkor már biztos nem lehet olyan jó, mint más ilyen árú vezetékes. Ráadásul 60 000ft alatt nem érdemes sennheisert venni alapból (Ezt a profibbak mondják akiknek több százezer forintos fejesük van). Inkább hosszabbítóval. De amúgy is árban ugyanott lennél mind a kettővel:
xonar dg (9K) + shure srh 440 (25K) + egyenes kábel
Sennheiser RS 160 (40K)

vagy shure, plusz presenter vagy diy canamp erősítő. Majd később egy jobb hangkártya.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Mondjuk az ara ennek is eleg huzos.....Ennyi penzbol mar kijonne segy Shure+erosito paros.😀
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Ennyit azert nem szanok ra. A sennheiserRS 160-rol van valami velemenyed? Tudom hogy vezeteknelkuli de nekem nagyon tetszik.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
És akkor milyen hangkártya lenne neki megfelelő?
Nem tudom melyikre van pénzed. A xonar dg 10K körül lehet venni jobb hangja lenne mint a mostani hangkártyádnak és lenne benne még basszus is. A d1-el meg még jobb hangja viszont kevesebb basszussal meg magassal. Ez inkább külön erősítővel jó.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
És akkor milyen hangkártya lenne neki megfelelő?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Igen,én írtam. Ez a Shure elég királynak néz ki........Hangkártya felől nem aggódok mert most van egy Creative Labs Sound Blaster Live!-em. Attól hogy ez a hangkártya 5.1-es jó lenne a 2.1-hez? Gondolom hogy elég csak meg akarok győződni róla.Válaszod előre is köszönöm.😃
Ez a shure könnyen hajtható állítólag. Szerintem egy sima erősítő nélküli hangkártya kimenet elég lenne neki. Nekem a hangkártyám 7.1-es, de csak 2.0-ában szól most. De ha a fejhallgatót választod akkor az a hangkártya nem fogja belőle kihozni amire képes lenne.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Igen,én írtam. Ez a Shure elég királynak néz ki........Hangkártya felől nem aggódok mert most van egy Creative Labs Sound Blaster Live!-em. Attól hogy ez a hangkártya 5.1-es jó lenne a 2.1-hez? Gondolom hogy elég csak meg akarok győződni róla.Válaszod előre is köszönöm.😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Marad a Philips...... Túl sokan vannak a ph-n és elég lekezelőek-.-. Meg így belegondolva sokkal drágábban jönnék ki egy fülessel. 😀 Holnap már rendelem is a philips-t.
Nem tudom, velem nem voltak lekezelőek egyáltalán.
Ahogy láttam nem sok mindent írtál. Fejhallgatót meg sokkal nehezebb választani mint sima hangfalas rendszert. Olvastam miket írtál (már ha te voltál 😀😉
Vezetéknélkülit nem éri meg venni. Olyan fejhallgató ami jó dubstepre nem igazán jó filmre vagy játékra mert ahhoz túl sok a mély.
Ha érdekelne még a fejhallgatós téma adok egy pár tippet.
dubstephez: diy canamp erősítő + sony xb500
ami mindenhez jó: presenter erősítő vagy valami jobb hangkártya is elég neki + shure srh 440 (Nekemis valami ilyen lesz)
De bőven jó lesz a philips hangrendszer, mert ezekhez már komolyabb hangkártya vagy usb dac kell. Az biztos, hogy jóval drágábban jönnél ki vele, de jóval szebb hangja is lenne.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Marad a Philips...... Túl sokan vannak a ph-n és elég lekezelőek-.-. Meg így belegondolva sokkal drágábban jönnék ki egy fülessel. 😀 Holnap már rendelem is a philips-t.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Ohó, nagyon szépen köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Lehet hogy még dobok rá egy tízezrest mert ez rohadtul megtetszett:AKG K242 HD
Ha mégis fejhallgató kéne akkor ajánlok egy topikot ahol profik vannak.[LINK]

jtrlvksz: Pl az előbbi genius 5050-et genius 4000 vagy 4500-at.
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Nekem Z323-am van, és rohadt jó, csak hát....nos néha csak az egyik szól, és már egy előző Logitechel is hasonló problémáim voltak. Viszont hangminőségileg én nagyon szeretem, a basszus pedig hangos és tiszta. De mégegyszer nem hiszem én sem, hogy Logitechet veszek.

Apropó, ha már itt tartunk, tudnátok ajánlani valami nem drága, jó és viszonylag erős basszusú 5.1-est? 4mX6m-es szobába kéne, szóval nem nagy a tér.
0
0
0
0
DCMAN avatar
25-6-7 körül van roccat is ami elég jó
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Lehet hogy még dobok rá egy tízezrest mert ez rohadtul megtetszett:AKG K242 HD
0
0
0
0
DCMAN avatar
ja csak irta hogy 2.1es kéne neki de azt már fillérekért is lehet kapni 10 körül már láttam 5.1-st de az meg neki nem jó 10 fölött kapni 2.1-es hangrendszert??
0
0
0
0
niteforce avatar
DCMAN írta:
ma már 10 körül is kapsz 5.1-st

az 5 szappantartó 1 narancsosdobozzal 😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
ma már 10 körül is kapsz 5.1-st
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Nah akkor mit vegyek? A Philips 2.1-et vagy mondjatok vmi jó kis fülest?
Philips. Fejhallgatóval drágábban jönnél ki ami ér is valamit.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Nah akkor mit vegyek? A Philips 2.1-et vagy mondjatok vmi jó kis fülest?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Én is jókat mondtam még régebben x500-asokról. De ebben az árban vannak jobbak is. (Pl genius 5050, csak példa)
0
0
0
0
niteforce avatar
semmi baj a logitech-el...
nagyon jó az ár-érték arányuk.
nekem is X-530 van, 2 és fél éves, semmi baja, szólni is kellőképpen tud, basszus is ott van.
pedig még ez az olcsóbb árkategória.
0
0
0
0
DCMAN avatar
sztem ami nekm van x-540 az is faxa megvan egy ideje és semmi gond vele basszus is szép meg a hangzás is
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
DCMAN írta:
sztem a logitech hangcuccok ütösek
Inkább Manta, Creative, Philips, Genius stb. Logitechből ami jó az a z5500 meg a z623. A többi mondhatni selejt
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem vacak mind. Lehet esetleg nagy basszusuk de az is ilyen trágyán szól.
0
0
0
0
DCMAN avatar
sztem a logitech hangcuccok ütösek
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
😞 ez szívás. De nekem attól még tetszik😀. És erről mi a véleményetek?:TRUST 17963 Tytan 2.1 Speaker Set
Trustot ne!!! Lehet, hogy jól néz ki, de nem csak ez számít.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
😞 ez szívás. De nekem attól még tetszik😀. És erről mi a véleményetek?:TRUST 17963 Tytan 2.1 Speaker Set
0
0
0
0
cseszka avatar
Ezekkel az a baj,h kicsik a hangszórók.Nekem is "gyári" van,volt a mélynyomóba egy 13Cm 35W hangszóró,negyed hangerönn kiakart szakadni a hejéböl.Vettem egy 20Cm/120W SAL XPRO 2060 hangszórót,csináltam neki másik dobozt,beleépitettem az erösitöt is meg a vezérlö panelt is,igy most bika.Háromnegyedig birom kihuzni azzal a beállitással amivel a gyárit negyedig birtam,ha lejjeb veszem a mélyet akk maxra kitudom csavarni torzitás nélkül.
0
0
0
0
azbizony avatar
GAMER2 írta:
Beleszerelmesed😊tem


Nem is vészes az ára sem 😃 Kinézetre nekem nagyon tetszik 😃 Lehet jól járnál egy olyan hangcuccal 😉
0
0
0
0
azbizony avatar
GAMER2 írta:
Oksa en voltam a hulye😂 Ezzel a bajom hogy nincs mely nyomoja. Errol mi a velemenyetek?: PHILIPS SPA5300/00


Az a hangfal iszonyatosan tetszik nekem is 😃 Biztos nem lehet rossz 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
GAMER2 írta:
Oksa en voltam a hulye😂 Ezzel a bajom hogy nincs mely nyomoja. Errol mi a velemenyetek?: PHILIPS SPA5300/00
Ár/értékben jobb mint bármelyik másik gyártó hangfala.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Oksa en voltam a hulye😂 Ezzel a bajom hogy nincs mely nyomoja. Errol mi a velemenyetek?: PHILIPS SPA5300/00
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A csillag helyére a bolt nevét írd és ".hu".
De erről a hangfalról lenne szó: GENIUS SP-HF 2020 Fadobozos
0
0
0
0
GAMER2 avatar
cseszka írta:
GAMER2 írta:
Sziasztok! Lenne 25 ezrem hangrendszerre. A kritérium hogy 2.1-es legyen, mert az 5.1-et nem tudom kihasználni a szobám szélessége miatt😢 Segítségeteket előre is köszönöm.😀


Ha kicsit több lenne lennének komolyak,de ebben ezt találtam én.Nekem tetszik,meg szépenn is szólhat.[url]http://***/?product_id=182680[/url]

i.p.o.n


Szia! Koszi a valaszt csak az a baj hogy az oldal cimet becsillagozza es nem tudom megnyitni-,- Legyszives leirnad a tipusszamat? Valaszod elore is koszonom!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ricshard004 írta:
gyenesmartin

Sokkal jobb egy alaplapitól, a 2ZS nem egy egyszerű Au2, a 4t is lenyomja zenében 😉 Főleg,hogy vannak hozza olyan brutál driverek ami 5x lehagyja a gyári gagyi szoftvert, nem elfogultság...olvasottság + tapasztalat 😉
Csak tapasztalatból írtam énis. Vagy a régi speeddragon hangkártyám volt nagyon jó hangú (ami simán hozza a xonar dg szintjét) vagy a xonar d1-emnek van valami baja. Mindenesetre nem sok különbséget hallottam a két kártya között hangilag. Pedig azt mondták, hogy a régi kártyám még egy alaplapitól is rosszabb. Ezért írtam, hogy nem sok különbség van az alaplapi és a dg között. De nem csak én írom. Már fórumokon is ezt írták. Pedig a hangrendszerem nem egy olcsó számítógépes cucc. De viszont youtube-os videóknál valamiért mégis meghallom, hogy sokkal jobban szól a dg mint a speeddragon-om sima zene lejátszónál.
0
0
0
0
ricshard004 avatar
gyenesmartin

Sokkal jobb egy alaplapitól, a 2ZS nem egy egyszerű Au2, a 4t is lenyomja zenében 😉 Főleg,hogy vannak hozza olyan brutál driverek ami 5x lehagyja a gyári gagyi szoftvert, nem elfogultság...olvasottság + tapasztalat 😉
0
0
0
0
cseszka avatar
GAMER2 írta:
Sziasztok! Lenne 25 ezrem hangrendszerre. A kritérium hogy 2.1-es legyen, mert az 5.1-et nem tudom kihasználni a szobám szélessége miatt😢 Segítségeteket előre is köszönöm.😀


Ha kicsit több lenne lennének komolyak,de ebben ezt találtam én.Nekem tetszik,meg szépenn is szólhat.[url]http://***/?product_id=182680[/url]

i.p.o.n
0
0
0
0
akos328 avatar
hunter998 írta:
Hello!

Lenne egy gondom..mikor fel setup-olom a hangkartyamat,jatek kozben ujra indul a gep..

Mi lehet az oka?😕


Egy hibás fájl okozhatja. Unistalláld a drivert, futass 1-2 rendszerkarbantartót, reseteld a gépet és telepítsd újra a gépet.
Ha még így is újraindul, szedj le másik drivert
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Sziasztok! Lenne 25 ezrem hangrendszerre. A kritérium hogy 2.1-es legyen, mert az 5.1-et nem tudom kihasználni a szobám szélessége miatt😢 Segítségeteket előre is köszönöm.😀
0
0
0
0
no avatar
Hello!

Lenne egy gondom..mikor fel setup-olom a hangkartyamat,jatek kozben ujra indul a gep..

Mi lehet az oka?😕
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ricsi272 írta:
1 kérdésem lenne még h nekem problémáim vannak az alaplapi hangkártyával és sok játéknál nincs vagy torz a hang ennek van jelentősége ha rádugok egy pci hangkártyát nem fogja ott is azt csinálni? Elküldeném szervízbe de nem fizetik ki a szállítást és am is egy jobbat akarok venni.
Nem fogja ezt csinálni. De a dg vagy az audigy nemsokkal jobb egy alaplapitól.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció