Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
_AsheXp avatar
Nekem tudna valalki ajánlani egy hangkártyát 10 és 20ezer FT között amivel jól szólna egy Logitech Z-623, és PCI csatlakozós, mert a PCI-e x1-emet eltakarja a videókártya 😀 Asus vagy Creative legyen ha lehet, thx
0
0
0
0
syzwyryzz avatar
sziasztok!!
fülest szerenék venni. játékra ahsználnám. Roccat kave tetszett meg de nem igazán tudom h milyen minőség vagy mennyire megbízható. kb ennek az árkategóriájába szeretnék találni egyet max vagy ha ez sok akkor ötleteket, tippeket adjatok pls!!
0
0
0
0
laci503 avatar
Itt is az a hangfalszett van csak eredi mélynyomójával szól a cucc egy LG házimozi dobozában 😃

0
0
0
0
laci503 avatar
ha véletlen valakit érdekelne a régi hangcuccom hogyan szól 😆 😃 Genius SF-HF5000 + 2 sufnyituningos hangfal mélyládának használva 😃 (hangszóró benne SAL SBX2030)

0
0
0
0
DarthRoni avatar
szakértő tapasztalt Urak!! Egy Edifier HCS 2330 milyen, vagy mennyivel másabb mint egy Z-2300?
Csak "legendákat" hallottam az edifier elképesztően tiszta hangzásáról, tényleg leveri hangminőségben a Z-2300-at?
Illetve basszusra milyen a logitech-hez képest?

nagyon gondolkodok az edifieren, már régóta mozgatja a fantáziám, és most végre úgy néz ki lesz rá zseton is, szerintetek? : ))
0
0
0
0
laci503 avatar
érdekes hogy mennyi hozzászólás meg video meg képek eltűntek :/
Valaki nem tudja miért?
0
0
0
0
Bobitsek avatar
Hali!
Lenne egy olyan problémám, hogy ha készenlétbe rakom a Laptopot, akkor "elveszti" a hangkártya drivert, a video kodekeket és nem enged se zenét hallgatni se filmet nézni, de ha újra indítom akkor működik rendesen. Előre is köszönöm a választ!
Bo

ui.: az 5.1 néha rádióadást fog, azzal lehet valamit kezdeni?
0
0
0
0
Pro Dancer avatar
megkérdezhetsz másokat is, de ugyan ezt mondanák mint amit én is 😀 nincs mit😉
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Thx 😀 Akkor ez lesz 😀
0
0
0
0
Pro Dancer avatar
mostanában sokan választják ezt, és nem ok nélkül. Én is ezen gondolkodtam, de gyűjtök inkább és veszek egy Edifier S550-et.
Annyi biztos hogy jól járnál vele, ha ezt választanád😉 De a döntés a tiéd 😀
nm.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Oké, még nem tutu csak érdekelt hogy milyen, de akkor elég jó 😀 Thx
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Kösz.Ha eladom a régi vga-m akkor veszek egy olyat.
0
0
0
0
Intel Extreme Maste avatar
haveromnak az volt , és nem kellet 1 hónap és annyi volt neki. lehet hogy valami hibája volt nem tudom. de a D1 az király kis hangkártya. jó hangminőséget add.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Biztos, hogy hamarabb meghal?
0
0
0
0
Intel Extreme Maste avatar
Asus Xonar D1. a DX hamar meghal.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Melyik a jobb?
Asus Xonar DX vagy Xonar D1?
Ha D1-et venném akkor azt a mostani alaplapba is betudnám tenni, de a DX-et nem.
0
0
0
0
laci503 avatar
Pár hetes a nagy mélyláda és abban van egy 2 x 250 es végfok a front hangfalaknak és azon belül a 40es mélynek is van egy erősítőke 😃
Hát panelben próbáltam 1x próbaképpen 75% hangerőn de nem teljes basszussal hát fülem sem bírta... 😃 meg ien régebbi fa ablakunk van amiben rezegtek az üvegek keményen. 😃 tám még nem szóltak h hangos lenne a zene... 😃 mikor ide költöztünk első 2-3 hónapban volt rá példa h kopogtak távfűtés csövön de abba maradt 😃
'ik szomszédunk kocsmába dolgozik 😃 alattunk lévőlet ismerjük jó fejek 😃 1ik oldalrol nicns szomszéd mert panel végében lakunk akkor felettünk lévő szomszéd ívben le van tojva mert annyiszor volt már lakásfelújjításuk h idegeinkre mentek 😆 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
hat vannak olyanok...
de utalom az ilyet.. bezzeg amikor o full hangerovel bombolteti a baratok koztot azt viseljem el 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
aztamindenit 😃

Ram mar csunyan neznek a szembelevo haz erkelyerol ha a house zeneket kicsit felhangositom (70 RMS wattos) X-530-amon 😆
erre mar sztem kihivjak a zsarukat ha ugy haromnegyed hangerore huzod 😃
0
0
0
0
laci503 avatar
meg lehet 😃 de azért nem 😃 alsó láda 800Wra képes 😃 a fenti teljes sávú meg 300/150W 😃 Van hangereje bőven a cuccosnak 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Lol ezekkel már koncertet adhatnál😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Miért kell ezen vitatkozni?Ha kevés lenne a bassus akkor max vesz mellé egy sub-ot.
0
0
0
0
Cooley avatar
Synda írta:
Cooley,látom te érted mit akarok mondani😀
Pontosan azért lesz szebb a hangzás hangváltóval,mert minden hangszóró a neki ideális Hz-et kapja nem az egész tartományt.
Nálam még annyiban javult,hogy 96dB(decibel)helyett felment 104dB-re.
(Sub 15-200-ig 😃 )
Azt meg nem írtam sehol hogy nem kell Sub,mindenki vesz ha akar,házimozikba azért van mert kicsik a dobozok,műanyag,stb,de 990 x 230 x 320 mm,18mm falvastagság,darabonként 27Kg-os hangfalról beszélek😂bőven elég mély nélkül.
[movie=youtube]7d68zykzmFE&feature[/movie]
Az pedig ilyen így már érthető szerintem mért nem használom,csak házibulikba 😆

Gondolom a Wharfedale EVP-X15PB-ről beszélsz. Remélem tudod, hogy a legalacsonyabb frekvenciája 45Hz. Attól, hogy rákötsz egy hangváltót nem fog lemenni 15Hz-re, ami egyébként már ultrahang, és egyáltalán nem hallod. 😃 Arról nem is beszélve, hogy ha 200-nál választod le a annak a subnak, tökéletesen semmi sem fog történni az égvilágon, mivel az a legmagasabb frekvenciájú hang, amit ki tud adni. Az meg, hogy a hangnyomása megnőtt(amit biztos nem a hangváltó eredményezett 200Hz-es leválasztással), nem fog tisztább hangokat eredményezni.
Vagy esetleg valamit félreértettem a hozzászólásodban? 😃
0
0
0
0
4Kgaming avatar
azért a Mission hangfalak nagyon odavernek, nagyon jó hangfalak. haveromnak az van és gyönyörűen szólnak😉
Gondolkozok én is azon hogy beszerzek egy ilyen rendszert itthonra, de ez a jövő kérdése még 😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Synda:
És szerinted az én 105 ezer forintos Mission m34i-mben el van baszva a hangváltó és a mélyközepek, illetve a magas rossz frekvenciaratományokat kapnak? Fúrjam faragjam szét a dobozokat (egyébként garanciális), mert én sokkal okosabb vagyok, mint a Mission mérnökei? 😀
Egyébként, mivel a mélyeknél a vágást a frekvenciatartomány tetején végzik (tehát lefelé gyakorlatilag addig megy, amennyire képes a hangszóró, illetve maga a doboz a hangolástól függően), ezért sem értem, hogy mi változna a hangkép legalján attól, hogy megváltoztatnám a vágás helyét. 😊
0
0
0
0
4Kgaming avatar
aki felvette ezt a videót egy ilyen kis szobába használ egy ekkora mély ládát, LOL😃 az egész szoba beremeg tőle 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Synda: Én sem értem, hogy hogyan jön ide a hangváltó. Mi az, hogy tisztább mélyet ad? Hát ha leválasztod a hangváltóval a 200Hz-et a mélynek, persze, hogy szebben fog szólni, ha a 200Hz-nél magasabbakat nem kell nyomatnia, de attól még nem fog 50Hz alá menni, vagy nem tudom, hogy a most vitatott hangszóróknak mi az alsó határa. Akkor már nem egyszerűbb egy rendes mélynyomót venni? 😃 Egyébként Gaboonak is meg Osynhonak is igazat adok. Jó ha van egy mélynyomód, de otthonra nem feltétlenül szükséges pláne, ha ilyen komoly hangszórói vannak az embernek. Egyébként én is elgondolkodtam, hogyha veszek 2 pár Magnat Monitor Supreme 100-as hangfalpárt(42-34kHz) Meg egy Center 250-es(40-34kHz), itthonra felesleges is mellé még egy Sub 201A is(20-300Hz). Esetleg itt lehetne babrálni egy hangváltóval, hogy a Sub 20-200 között nyomja, a hangfalak meg a center meg 200-34kHz. Vagy hülyeség? 😃 Ebben adhatnátok is tanácsok, hogy mit hogyan lenne érdemes szerintetek.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Thx, akk egy Creative SB X-Fi Titanium lesz a kiválasztott
0
0
0
0
niteforce avatar
hardX írta:
egy Logitech X-540-hez zene hallgatásra elég egy Integrált hangkártya?


nekem X530 (csak kenyelemben meg kinezetre mas) eleg az alaplapom integraltja, jo hangja van, de nem art neki egy jobb
0
0
0
0
_AsheXp avatar
egy Logitech X-540-hez zene hallgatásra elég egy Integrált hangkártya?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Jan88 írta:
És ez működne így?😲
[LINK]
+Denon AVR-1611 erősítő
Ez nem csak 1 db hangfal?
0
0
0
0
laci503 avatar
Jan88 amit erősítő te linkeltél az hangosítási végfok. 😃 Nem olyan szép a hangja mint egy házimozi erősítőnek vagy hifi erősítőnek. Az arra való hogy bömböltesd a zenét 2 nagy hangosítási hangfallal.
Ami nekem van hangcucc az is hangosítási hangfal például az is arra való hogy bömböltesd 😃 Genius hangfalszettemnek sokkal szebb a magastartománya mint a hangosítási cuccomnak. És ezt lehet hallani alaplapi hangkártyával is 😃
Szóval neked nem hangosítási hangcucc kell ha adsz a hangminőségre 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
Synda:
én nem vitatkoztam, sőt, ha rendesen elolvasod amit írtam, láthatod, hogy természetesen van olyan hangfal, ami önmagában is bőven elég mélyet ad. Leírtam az én esetemet, ahol pedig jót tesz a hangnak a mélyláda bekapcsolása. Ennyi.
Ismerem a hangváltó nevű szerkezetet, viszont attól hogy beállítom az általad leírtakat, egy hangfal, amely nem képes elég mélyre menni, nem fog megtáltosodni. Így nem egészen értem, hogy jön ide a hangváltó. 😀 A fúrást, faragást meg rábízom a gyártókra, akik komoly mérésekkel, tesztekkel behangolják a ládákat. 😉
Az 5x200W-ot se értem, hogy mi köze lenne a mélytartomány meglétéhez, de valóban nem tudom hogy szól, ezért továbbra sem vitatkozom. 😀

Jan88:
Nem ilyen típusú erősítőre van szükséged. Ez egy disco-ra, hangosításra való darab. Denon, Marantz márkák között nézelődj szerintem, de kérd ki egy hozzáértő tanácsát, aki ismeri a konkrét példányokat.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Jan88 írta:
Ez milyen cucc?😊 [LINK]
Össze lehet kötni ezzel?😕 [LINK]
Nem lehetne összekötni.Túl erős az erősítő.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
gyenesmartin írta:
Még jó, hogy abban a JAMO S606-ban van egy sub.
Davezorrr:Ezek már nem kis genius szatelitek.


És az első párban is egy pont ugyanakkor átmérőjű mély van. 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Még jó, hogy abban a JAMO S606-ban van egy sub.
Davezorrr:Ezek már nem kis genius szatelitek.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
éljenek a subok 😃 nekem is 5.1 van és már nem tudnám elképzelni milyen lenne sub nélkül a hangzás.pl. filmeknél van vmi robbanás akkor jól jön egy sub 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
Pl:Gaboo7 hangfaliba az alsó tányér sub,de ne menjünk bele.
Van nálam is mélynyomó,de felesleges,nem kell hogy kiessen az üveg az ablakból😀


Miért ne menjünk bele, ez egy fórum. 😀 Az okés, hogy egy hangfalban van mélysugárzó, de egy sub direkt úgy van kialakítva, hogy a legmélyebb tartományokat is leadja, ennek érdekében van hangolva a láda, reflexcső, erősítő stb. Persze ettől még lehet olyan álló hangsugárzót építeni, ami tisztességes mélységekbe megy, de általánosságban azért van a sub, hogy kisegítse a többi hangfalat, és mivel a mélyhangoknak nem hallani az irányát, ezért 1db hangfal is elég (persz jól elhelyezve). Az 5.1-es szabvány se véletlenül 5.1 és nem 5.0 😀

A zenehallgatás egy másik téma, ott egy rendes hangfalpár + egy rendes erősítő adja a legjobb hangzást, tehát 2.0, de ehhez minden komponensek (és zenei forrásnak) olyan minőségűnek kell lennie. Nyáron kölcsönkérek majd egy komolyabb sztereo erősítőt és kipróbálom, úgy mit tudnak a Mission-ök. 😀

Amíg házimozi erősítőn hallgat az ember zenét és az nem a milliós kategória, akkor kénytelen kompromisszumot kötni a zenékénél. Nálam is, hiába elég jók a frontjaim (Mission m34i), nem tud igazán mélyre menni, az igazi sub mélyek hiányoznak. Viszon amint beteszem mellé a mélyládát, 60hz-es vágással, mindjárt teljesebb lesz a kép. És nem az üveg kieséséről van szó, nem discózok, kinőttem már a "tyű nekemám 100000W-os hifimvan bibibíííí" korszakból, egyszerűen így telejsebb a hangzás. A kocsimban is van mélyláda, mégsem az utcára zenélek, nem a rendszámtábla rezgésétől érzem magam rajnak. 😃
A szoba mérete viszont valóban meghatározza, hogy mit érdemes beszerezni.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Jan88 írta:
Tudom, hogy nem a legjobb cucc, de nem akarok sokat költeni rá! Jobb lenne mint egy Z-5500 nem? 150-200k a max keret, abba benne lenne a hangcucc+erősítő! Ha valaki tud vmi jó cuccot ennyiért erősítővel az írjon pls! Nem nagy a helyiség ahová kellene a cucc, 16nm!


Hangfalszett:
Jamos S606 HCS 3
Ár: 135k
Link: [LINK]

Erősítő: Onkyo TX-SR308
Ár: 60k
Link: [LINK]
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Jan88 írta:
Valaki segítsen már pls, hogy milyen erősítő lenne jó ehhez: Wharfedale Vardus 250HCP?


Milyen árkategóriában gondolkodsz? Mert a Vardus 250HCP erősen a Wharfedale belépő szintű hangfal szettje.

Osynho írta:
Egyszer kössetek be egy rendesebb subwoofert és utána érdekelne a véleményetek.... 😉


Szerintem nekem tök felesleges egy 20nm-es szobába mélynyomót venni de még nagyobb térnél is bőven megállja ez a rendszer a helyét:
1-1db 20cm mély és 1-1db 20cm-es mély-közép az első hangfalakban, 2db 16,5cm-es mély-közép a centerben, 1-1db 20cm-es mély és 2-2db 12,5cm-es mély-közép a hátsókban:

Első(Diamond 9.6):
https://www.kephost.com/images4/2011/5/18/gzgrk58uan2kjkdpr5jc.jpg

Center(Diamond 9.CM):
https://www.kephost.com/images4/2011/5/18/3cgud3ugg7xwk44dt4of.jpg

Hátsó (Jamo S606):
https://www.kephost.com/images4/2011/5/18/sjgvabklsx15t207euqf.jpghttps://www.kephost.com/images4/2011/5/18/av3feskttf5cgofymlnj.jpg

A hangfalak össz tömege kb 120kg... 😀
0
0
0
0
Lizard avatar
Jól mondja Osynho! Valóban nagyon jó minőségű hangfalakat lehet kapni és valóban igen dinamikus mély hangzást biztosítanak, de egy mélynyomó az mélynyomó!😀 Nem csak dísznek találták ki őket!
0
0
0
0
Osynho avatar
Egyszer kössetek be egy rendesebb subwoofert és utána érdekelne a véleményetek.... 😉
0
0
0
0
no avatar
Miért van az hogy a bal hangszóróm recsegő szerű hangot ad ki?
A jobbal semmi gond sincs, és a naggyal sincs.
Már megigazítottam a kábeleket, kihúztam, bedugtam de semmi... illetve egyszer abbahagyta, másnap ismét folytatta... :/ valaki?
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Nekem is Diamond 9.6 van egy 9.CM centerrel és egy pár Jamo S606 hátsóval és tényleg nem kell hozzá SUB... 😆

https://www.kephost.com/images4/2011/5/17/ipi9vhu8wqe300ys5lms.jpghttps://www.kephost.com/images4/2011/5/17/t52z2dkj79qbiwzewatp.jpg
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Nemtudom, hogy ide tartozik-e, de kaptam egy házimozi erősítőt.Az a baja, hogy a Centernél csak a mély-t tudja állítani a magast nem.Az elsőkön a mélyet nem, de a magasat se nagyon.A hátsókon meg semmit se állít.Valaki tudja mi lehet a baj?
0
0
0
0
Jet Lee avatar
külön hangfal és erősítős rendszer jobban megéri mint az egybeli 2.0/2.1/3.0/3.1/5.1-es rendszerek. sokkal nagyobb teljesítményt ki lehet úgy hozni mint egy sima aktív hangfalú rendszerből.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Szerintem egy külön hanfalrendszer meg külön erősítő jobb lenne: PL ilyen hangszórók Onkyo SKS-HT528 meg hozzá egy valamilyen 5.1-es erősítő.De ez csak az én véleményem.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
kéne egy kis segítség...

vettem 5.1-es hangkártyát... de ha bedugom a hangszórókat+a nyomót akkor nem szólnak... a DRIVER-t nem engedi telepíteni mert úgy érzékeli hogy nincs bekötve...

hangkártya: Genius SM-Live Value 5.1
alaplap: Asus p8h67-m (ebbe van elméletileg egy hangkártya... azt hogy kell letíltani?)

windows 7 (64 bites)
0
0
0
0
apetit1989 avatar
bfrenk írta:
Tanácsotokat szeretném kérni, szeretnék venni mostanában majd egy mikrofonos fülest és olyan kategóriát keresek ami jól bírja, szól rendesen de nem méregdrága. Vagy márkákat is mondhattok, amelyek esetleg olyan jobb fajták.


Erősen ajánlom a Creative-től a Fatality fülest. Széles a frekvenciatartománya, a mély hangok állatul szólnak és a magas hangtól sem hátrál meg. Mikrofon is van rajtam amit le lehet csatlakoztatni, ha épp nincs rá szükség. Így nem lóg a szádba amikor nem kell.
[url]http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=437&CatName=Headphones+%26+Headsets&subCatID=231&subCatName=MIDI+Keyboards&prodID=17806&prodName=Fatal1ty+USB+Gaming+Headset+HS-1000[/url]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció