Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Cooley avatar
Nem tudja valaki, hogy milyen a Z506 jel/zaj aránya? A Logitech oldalán az X-530-hoz azt írják, hogy >96dB, de az X-540-hez meg a Z506-hoz már nem írnak semmit. Mivel ezek az utódok és hasonló árban vannak, gondolom ugyan ilyen jel/zaj arány értékkel bír, ami elég jó, már majdnem egy jó minőségű fejhallgató szintjén van. Szerintetek?
Szerk.: Közben találtam az X-540-ről is adatokat, mely szerint az is >96dB, akkor nyilván a Z506 is. 😀
0
0
0
0
azbizony avatar
Tofy írta:
Hát unokatesómnak valaki felértékelte a hangrendszerét 800.000Ft-ra 😃 De neki ··csak·· 200.000-ba volt😃 De iszonyat nagyot szól.


Aki felértékelte annak mondja unokatesód hogy na jól van 600 ezerért az övé baráti áron 😃 Én unokatesóm az 150 ért rakta össze de az is nagyot szól még mindig 😃
0
0
0
0
Tofy avatar
Hát unokatesómnak valaki felértékelte a hangrendszerét 800.000Ft-ra 😃 De neki ··csak·· 200.000-ba volt😃 De iszonyat nagyot szól.
0
0
0
0
azbizony avatar
ricshard004 írta:
azbizony írta:
ricshard004 írta:
Nekem is gyengék az ilyen számítógépes cuccok. De rendes hangfal rendszerre meg nincs pénzzem( 400-500k)


Akkor csak én vok ennyire kisigényű? 😆 Ricshard a te hangkaridat rá kell csatlakoztatni pl tápra vagy valamire? mert haver pont ma vett egy creative x-fi Xtreme hangkarit és kékhalálozik vele a gépe 😃


Nem, simán csak Pci csatiba kell betenni azt megy is.


Akkor nem tom mi a nem jó neki 😆 Am én is sokallom a 200w-t a Z-2300 ra. de hallotam már 180w-s álló hangfalat ami elbújhatott a Z-2300 mellet de ismerősömnek is 180 as hangfala van ami viszont jobban szól a 2300 tól 😃 tehát ott is márkafüggő.
0
0
0
0
ricshard004 avatar
azbizony írta:
ricshard004 írta:
Nekem is gyengék az ilyen számítógépes cuccok. De rendes hangfal rendszerre meg nincs pénzzem( 400-500k)


Akkor csak én vok ennyire kisigényű? 😆 Ricshard a te hangkaridat rá kell csatlakoztatni pl tápra vagy valamire? mert haver pont ma vett egy creative x-fi Xtreme hangkarit és kékhalálozik vele a gépe 😃


Nem, simán csak Pci csatiba kell betenni azt megy is.
0
0
0
0
Cooley avatar
Amúgy ha valaki nagyon durvát akar, akkor vagy építsen egy rendszert vagy vegyen ilyet [LINK] 1200W 😆 A gyártó állítása szerint 150 négyzetmétert simán le lehet vele fedni. 😃
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Z-2300amra is rámernek írni 200W-t...azt jó ha van 70-80...rendes hangfalakhoz képest...
0
0
0
0
azbizony avatar
ricshard004 írta:
Nekem is gyengék az ilyen számítógépes cuccok. De rendes hangfal rendszerre meg nincs pénzzem( 400-500k)


Akkor csak én vok ennyire kisigényű? 😆 Ricshard a te hangkaridat rá kell csatlakoztatni pl tápra vagy valamire? mert haver pont ma vett egy creative x-fi Xtreme hangkarit és kékhalálozik vele a gépe 😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tavaj voltam a Budapesti házimosi és hi-fi shown(VIP belépővel 😜) na ott voltak durva dolgok😃
0
0
0
0
Cooley avatar
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
Jobb.


És ki az az elmebeteg aki olyat vesz?😆 mondjuk nekem gép elő bőven elég a Z-2300 😃 Azért érdeklődtem mert nézegettem videókat hogy húú a z-2300-tól menyivel nagyobb a z-5500 és akkor beadta az Edifiert 😃 na mondom ezmiez.
Nekem még az edifier is gyenge lenne.


Gyenge? Mert te mit akarsz? Betölteni vele egy egész csarnokot? 😆
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Nekem is gyengék az ilyen számítógépes cuccok. De rendes hangfal rendszerre meg nincs pénzzem( 400-500k)

Amúgy az Edifier S550 csak 280W papíron, a Z-5500 meg 505W

De ez szigórúan mind csak papíron...valójában ...pff😜
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
azbizony írta:
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
Jobb.


És ki az az elmebeteg aki olyat vesz?😆 mondjuk nekem gép elő bőven elég a Z-2300 😃 Azért érdeklődtem mert nézegettem videókat hogy húú a z-2300-tól menyivel nagyobb a z-5500 és akkor beadta az Edifiert 😃 na mondom ezmiez.
Nekem még az edifier is gyenge lenne.


Én csak gépen hallgatok zenét ezért is elég nekem a Z-2300 😃 Szinte látlak ahogy ülsz a gép előtt és szétmegy a ház az Edifiertől 😆 De azért meghallgatnám mit tud a Z-5500 meg az edifier, csak nem férne be az asztalom alá 😀
na ha én a beépített hangszórót bedugom, na annak a sípolásától török az üveg😂
0
0
0
0
azbizony avatar
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
Jobb.


És ki az az elmebeteg aki olyat vesz?😆 mondjuk nekem gép elő bőven elég a Z-2300 😃 Azért érdeklődtem mert nézegettem videókat hogy húú a z-2300-tól menyivel nagyobb a z-5500 és akkor beadta az Edifiert 😃 na mondom ezmiez.
Nekem még az edifier is gyenge lenne.


Én csak gépen hallgatok zenét ezért is elég nekem a Z-2300 😃 Szinte látlak ahogy ülsz a gép előtt és szétmegy a ház az Edifiertől 😆 De azért meghallgatnám mit tud a Z-5500 meg az edifier, csak nem férne be az asztalom alá 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
azbizony írta:
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
Jobb.


És ki az az elmebeteg aki olyat vesz?😆 mondjuk nekem gép elő bőven elég a Z-2300 😃 Azért érdeklődtem mert nézegettem videókat hogy húú a z-2300-tól menyivel nagyobb a z-5500 és akkor beadta az Edifiert 😃 na mondom ezmiez.
Nekem még az edifier is gyenge lenne.
0
0
0
0
azbizony avatar
gyenesmartin írta:
azbizony írta:
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
Jobb.


És ki az az elmebeteg aki olyat vesz?😆 mondjuk nekem gép elő bőven elég a Z-2300 😃 Azért érdeklődtem mert nézegettem videókat hogy húú a z-2300-tól menyivel nagyobb a z-5500 és akkor beadta az Edifiert 😃 na mondom ezmiez.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
azbizony írta:
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
Jobb.
0
0
0
0
azbizony avatar
Akkor sztetek az Edifier S550 jobb mint a Z-5500
0
0
0
0
DarthRoni avatar
akkor szerintem én is olyat veszek, mert árban megfelelő, és Logitech, szal nem lehet rosszabb, mint a mostani recsegő ropogó 2 JVC hangfal 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
Túl jó lenne. 😆 Én úgy vélem, hogy abszolút jó választás.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Cooley, szted mégéri egy Z506-at venni, vagy túl jó lenne egy recsegő beépített hangszóró után?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Cooley írta:
azbizony írta:
Király téma nagyon !!! 😃 Pont akkor nyitod cooley mikor beszereztem egy Z-2300 at 😃 Holnap megyek is a boltba és nézem mifajta hangkarikat lehet kapni 😃. Látott már közületek valaki Edifier S550-et?? láttam róla pár képet meg videót és azt néztem hogy elég sokkal nagyobb mint a Z-5500, és azt se tom eldönteni hogy abban 2 mélynyomó van e 😃


Miért lenne 2 mélynyomója? 😃 Azaz nem, nincs 2 mélynyomója. 😀
1 aktív és 2 passzív mélynyomó van rajta.
0
0
0
0
Cooley avatar
azbizony írta:
Király téma nagyon !!! 😃 Pont akkor nyitod cooley mikor beszereztem egy Z-2300 at 😃 Holnap megyek is a boltba és nézem mifajta hangkarikat lehet kapni 😃. Látott már közületek valaki Edifier S550-et?? láttam róla pár képet meg videót és azt néztem hogy elég sokkal nagyobb mint a Z-5500, és azt se tom eldönteni hogy abban 2 mélynyomó van e 😃


Miért lenne 2 mélynyomója? 😃 Azaz nem, nincs 2 mélynyomója. 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
jónak tűnik, de még a gépemen felül 150k-t ki tudnék adni különféle tartozékokra, csak az a baj h nincsen miből😢
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Cooley írta:
Én is azt mondtam, hogy 70 fölött. 70 fölött van nem? 😆 Amúgy én egyértelműen a Z506-ot választanám, és nagy valószínűséggel azt is fogom választani! 😃


Z506-ot fogsz venni??? 😃 szóval szerinted az a legjobb a 3 felsorolt közül? mert az tetszik is, akkor lehet hogy megvenném, és vennék hozzá valami jó kis hangkártyát 😀
0
0
0
0
azbizony avatar
Király téma nagyon !!! 😃 Pont akkor nyitod cooley mikor beszereztem egy Z-2300 at 😃 Holnap megyek is a boltba és nézem mifajta hangkarikat lehet kapni 😃. Látott már közületek valaki Edifier S550-et?? láttam róla pár képet meg videót és azt néztem hogy elég sokkal nagyobb mint a Z-5500, és azt se tom eldönteni hogy abban 2 mélynyomó van e 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Én is azt mondtam, hogy 70 fölött. 70 fölött van nem? 😆 Amúgy én egyértelműen a Z506-ot választanám, és nagy valószínűséggel azt is fogom választani! 😃
0
0
0
0
DarthRoni avatar
nem 70 😆 ez is 80 ezer akárhogy is nézed 😀 én meg itt szenvedek 3 különböző, de egyárban lévő hangcuccon 😃 semmi teszt nincs a neten, hát besz.rok, ha meg van angolul, abból meg mit olvasok ki-.-
0
0
0
0
Cooley avatar
[url]http://www.pixmania.hu/hu/hu/12250117/art/logitech/z-5500-5-1-hangszorok.html?srcid=690&Partenaire=Arukereso_aff&CodePromo=oui&aftrack=TVRVNE9Ec3pOVFV5OzEyODQ5OTc1OTA7[/url] 😀

A Z506 sokkal jobb az X-540-nél, de a Z523-at mint mondtam nem nagyon ismerem, annak nem olvastam utána, mert eleve 5.1-es rendszerben gondolkozom. 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Cooley írta:
Én meg az S750-et választanám, csak épp nincs rá lóvé meg nehéz beszerezni. 😆 A Z-5500 is nagyon jó lenen, de az is újonnan több, mint 70eFt. :S De előfordulhat, hogy még megpróbálom arra összedobni a lóvét. 😀


70??? 90-en alul még nem láttam 😃

keresgélek én teszteket h melyik a jobb a Z-523 a Z-506 vagy az X-540, de nem találok semmit -.-
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Cooley írta:
Valóban nem 750W, de nem is 200! 😃 7 darab 70w-os szatelitből és egy 210W-os mélynyomóból áll, azaz 700W. 😀
A mély soha nem lesz 210w-os.Mert az erősítője 150w-os.A szatelitek meg max 5w-osak.
0
0
0
0
Cooley avatar
Én meg az S750-et választanám, csak épp nincs rá lóvé meg nehéz beszerezni. 😆 A Z-5500 is nagyon jó lenen, de az is újonnan több, mint 70eFt. :S De előfordulhat, hogy még megpróbálom arra összedobni a lóvét. 😀
0
0
0
0
danhey avatar
Köszi a válaszokat, egyébként én a hangkártyához nem tudom hozzászólni, de a hangfalak közül Z506-ot választanám 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
DarthRoni: A Z-523-ast én nem ismerem, olvasgass teszteket, a gugli segít! 😀
danhey: Egy X-210-en sokat nem dobna, de biztos vagyok benne, hogy már ott is lenne észrevehető különbség. 😀 Mondjuk az ilyen hangkártyák valódi tudásához kell egy drága dekóder meg egy hi-fi rendszer, de az több száz eFt. 😀 De egy S750-nel vagy egy Z-5500-zal már viszonylag jól ki lehet aknázni a tudásukat. Viszont az ilyen 60eFt-os hangkártyákhoz, már bűn ilyen kaliberű hangfalrendszereket venni. Oda már tényleg kemény több száz eFt-os cucok kellenk! 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
én most hétvégén hallgattam Z-2300-at alaplapi hangkártyáról, így is alíg találtam meg utána a telómat mert az asztal bal sarkán volt, a zene végére az asztal jobb felső sarkánál 😆

hogy szólhat egy ASUS Xonar-al? 😃

még mindig ugyanaz: Z-523 vélemények?😀
0
0
0
0
danhey avatar
Hát fülest is használok, de az egy nagy x>#r de van egy Logitech X-210 hangfalam, azon modjuk mennyit dobna egy ilyen 20 k-s hangkari 😲 ?
0
0
0
0
Cooley avatar
24-bites 96kHz-es falc számot hallgatva nagyon durva volt a különbség! 😆😂
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
danhey írta:
Egyébként ha megengedtek egy hülye kérdést egy hangkártya - laikustól : Mennyivel emelhet egy ilyen a hangok értéken egy alaplapi integráltal szemben? 😲
sokat, ha valami értelmes fejhallgatóval/hangfalszettel használod, persze ahhoz annak a zenének/filmnek jó minőségű hangjának kell lennie
0
0
0
0
Cooley avatar
danhey írta:
Egyébként ha megengedtek egy hülye kérdést egy hangkártya - laikustól : Mennyivel emelhet egy ilyen a hangok értéken egy alaplapi integráltal szemben? 😲


Ez nagyban függ a használt hangszóróktól is. De ha egy 100dB körüli jel/zaj arányű hangkártyára egy hasonló hangrendszert körünk, az hihetetlenül meg tudja növelni a hangminőséget egy integrált szir-szarral szemben. 😀 Egyébként én is abszolút laikus voltam, mindaddig, amíg meg nem hallottam egy S750-t egy Sound Blaster Xtreme Music hangkártyán. 😀 Döbbenetes volt a különbség az én sz*rom és az a rendszer között!
0
0
0
0
DarthRoni avatar
gyenesmartin írta:
DarthRoni írta:
Cooley Köszönjük hogy megnyitottad ezt a témát 😀

ma bent voltam a kedvenc PC üzletemben, és az egyik szaki azt mondta, hogy ha 20 ezer körül akarok venni hangfalszett-et, akkor ne vegyek 5.1-et, mert azok nagyon bénák.....

azt mondta, vagy 2.1-et vegyek, vagy 2.0-át, de 2.0-ban csak béna asztalikat találtam...

első kérdésem: tényleg igaz, hogy a 20 ezer körüli 5.1-ek bénák?
illetve ha tényleg bénák, milyen 2.1-es hangrendszert ajánlanátok?😀

és van még1 😆 bocsi 😀

van egy Genius Soundmaker 5.1-es hangkártyám, jó régi, tehát nem win7 komp. és amikor berakom a gépbe, nem látja.... ez a kompatibilitás probléma miatt van? vagy talán rossz a PCI slotom? 😞 nagyon remélem hogy nem, mert csak az az 1 van :S
20 000ft-ból ottvan a logitech x-530-as is ami nagyon nem béna.
Cooley:Az a Creative GigaWorks S750 nagyon nem 750w-os inkább 200w-os lehet max.


ismerősömnek olyan van, de nekem annyira nem tetszik, a Z-523-ról mi a véleményetek? és milyen hangkártya illene hozzá?
0
0
0
0
danhey avatar
Egyébként ha megengedtek egy hülye kérdést egy hangkártya - laikustól : Mennyivel emelhet egy ilyen a hangok értéken egy alaplapi integráltal szemben? 😲
0
0
0
0
Cooley avatar
Valóban nem 750W, de nem is 200! 😃 7 darab 70w-os szatelitből és egy 210W-os mélynyomóból áll, azaz 700W. 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
DarthRoni írta:
Cooley Köszönjük hogy megnyitottad ezt a témát 😀

ma bent voltam a kedvenc PC üzletemben, és az egyik szaki azt mondta, hogy ha 20 ezer körül akarok venni hangfalszett-et, akkor ne vegyek 5.1-et, mert azok nagyon bénák.....

azt mondta, vagy 2.1-et vegyek, vagy 2.0-át, de 2.0-ban csak béna asztalikat találtam...

első kérdésem: tényleg igaz, hogy a 20 ezer körüli 5.1-ek bénák?
illetve ha tényleg bénák, milyen 2.1-es hangrendszert ajánlanátok?😀

és van még1 😆 bocsi 😀

van egy Genius Soundmaker 5.1-es hangkártyám, jó régi, tehát nem win7 komp. és amikor berakom a gépbe, nem látja.... ez a kompatibilitás probléma miatt van? vagy talán rossz a PCI slotom? 😞 nagyon remélem hogy nem, mert csak az az 1 van :S
20 000ft-ból ottvan a logitech x-530-as is ami nagyon nem béna.
Cooley:Az a Creative GigaWorks S750 nagyon nem 750w-os inkább 200w-os lehet max.
0
0
0
0
Cooley avatar
Az utóbbira sajnos nem tudom a választ, de az előbbiben van igazság. De! Egy ekkora szobába, amilyen az enyém, azt hiszem, hogy teljesen felesleges lenne a 750W-os teljesítmény, amit az S750 produkál, bőven elég a Z506 75W-ja is! ^^ Mondjuk az megint tény, hogy az S750 milliószor tisztábban szól azon a hangerőn, amit a Z506 maximálisan ki tud adni. 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Cooley Köszönjük hogy megnyitottad ezt a témát 😀

ma bent voltam a kedvenc PC üzletemben, és az egyik szaki azt mondta, hogy ha 20 ezer körül akarok venni hangfalszett-et, akkor ne vegyek 5.1-et, mert azok nagyon bénák.....

azt mondta, vagy 2.1-et vegyek, vagy 2.0-át, de 2.0-ban csak béna asztalikat találtam...

első kérdésem: tényleg igaz, hogy a 20 ezer körüli 5.1-ek bénák?
illetve ha tényleg bénák, milyen 2.1-es hangrendszert ajánlanátok?😀

és van még1 😆 bocsi 😀

van egy Genius Soundmaker 5.1-es hangkártyám, jó régi, tehát nem win7 komp. és amikor berakom a gépbe, nem látja.... ez a kompatibilitás probléma miatt van? vagy talán rossz a PCI slotom? 😞 nagyon remélem hogy nem, mert csak az az 1 van :S
0
0
0
0
Cooley avatar
Ha a hangkártyákra gondolsz, akkor mindkettő ~18-19eFt. A hangfalrendszer ~23eFt, a táp meg ~36eFt.
0
0
0
0
Cooley avatar
Itt pedig egy teszt a Fatal1ty Pro Hyper Atom Brutal Extreme-ről, ami lényegében a Titanium némi külcsínnel, és a jelek szerint szinte ugyan olyan, mint a DX. A szoftverrel sincs semmi gondja a cikkírónak. Egyetlen dolgot kifogásol, az árát. Mivel most már a Titanium egy árban van a DX-szel, így már nagyon elgondolkodtató a dolog. Kb fél éve akartam először új hangkártyát, akkor majdnem 2x annyiba fájt a Titanium, olyan árak mellett nem is gondolkoznék a dolgon, de így... nehéz eset. 😃 Kellene valami Fatal1ty vs Titanium teszt, ha valóban ugyan azt tudják, akkor szerintem a Creative lesz a befutó a Z506-os hangfallal meg valószínűleg a Toughpower Grand helyett XT-t(775W) veszek, és akkor a jövő hónapban egy kalap alatt meg tudom venni mindet az iPonról. Csak addig el kell adnom a gépet. 😃 Na de ezt már a másik témába írom. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Itt egy teszt bár itt az xtremgamer ellen küzd az asus
[LINK]
Itt meg egy másik teszt az asusról! Ja az dx/d1 lényegében ugyan az csak a csatlakozó más!
[LINK]
0
0
0
0
ricshard004 avatar
1 szavazat a Creative-ra😂
Hogy miért: Mert jobban szeretem a Creative karikat. Másrészt pedig ennek a névnek komoly múltja van,nem most kezdték😀
0
0
0
0
Cooley avatar
Sziasztok!

Hangtechnikával kapcsolatos kérdésekről szóló témát még nem találtam, valamint nekem is lenne ebben a szegmensben kérdésem, ezért gondoltam nyitok neki egyet.

A következő hónapban egy kis hangtechnika fejlesztést tervezek, és nem tudom eldönteni, hogy milyen hangkártyát vegyek. A jelöltek:
1. Creative Sound Blaster X-Fi Titanium
2. ASUS Xonar DX

Tervezett hangfalrendszer: Ha sikerül viszonylag olcsón beszerezni, akkor használt Creative GigaWorks S750, ha nem, akkor újonnan egy Logitech Z506.

A kérdés értelem szerűen az lenne, hogy szerintetek melyik hangkártyát válasszam és miért.
Természetesen ha tudtok, akkor mind hangfalrendszerre, mind pedig hangkártyára írhattok jó alternatívát.
Egykori és jelenlegi tulajok véleménye/tapasztalata különösen érdekelne!

Előre is köszönök minden (hasznos) hozzászólást! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció