Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
molfer98 avatar
a 4. lépésnél melyik kell?
0
0
0
0
DCMAN avatar
[LINK] kiválasztod az op rendszeredet ,megfelelő verziot stb...utána download
0
0
0
0
molfer98 avatar
Tudnál dobni egy linket? 😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
progi szedd le probáld ki😀 1 probát megér és még lehet jó is lessz😀 az én hangszorórendszeremnél bevált😀
0
0
0
0
DCMAN avatar
neked via hd audio deck 5.1 kell
0
0
0
0
molfer98 avatar
GAMER2 írta:
molfer98 írta:
Az 5.1-nél hogy kell megcsinálni hogy jó legyen minden? Mert most a hátsó 2 hangszóró alig szól. A sárga kábelt nem dugtam be mert ha bedugom akkor csak a bal első hangszóró szól 😞


Rámész az asztalon a hangerőszabályzóra jobb gombbal, aztán pedig a lejátszóeszközökre. Ott nyit egy új ablakot, s ott rákattansz a hangokra (Csak egyszer, hogy bekéküljön a háttere) Aztán alul engedni fogja a beállítást. Aztán már csak követned kell az utasításokat, és be kell állítanod az 5.1-et. Ott le is lehet teszteltetni a hangrendszert 😉


Nem jó 😞 Mindjárt csinálok videót. Véetlenül nem tudjátok hogy az rh mit jelent? Melyik oldal?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
molfer98 írta:
Az 5.1-nél hogy kell megcsinálni hogy jó legyen minden? Mert most a hátsó 2 hangszóró alig szól. A sárga kábelt nem dugtam be mert ha bedugom akkor csak a bal első hangszóró szól 😞


Rámész az asztalon a hangerőszabályzóra jobb gombbal, aztán pedig a lejátszóeszközökre. Ott nyit egy új ablakot, s ott rákattansz a hangokra (Csak egyszer, hogy bekéküljön a háttere) Aztán alul engedni fogja a beállítást. Aztán már csak követned kell az utasításokat, és be kell állítanod az 5.1-et. Ott le is lehet teszteltetni a hangrendszert 😉
0
0
0
0
molfer98 avatar
Az 5.1-nél hogy kell megcsinálni hogy jó legyen minden? Mert most a hátsó 2 hangszóró alig szól. A sárga kábelt nem dugtam be mert ha bedugom akkor csak a bal első hangszóró szól 😞
0
0
0
0
Osynho avatar
pitbull87 írta:
apetit1989 írta:
Na, nekem is creative zajkeltőm van, szintén 64 bites W7 alatt, és szopás volt rá drivert találni, frusztráló, hajtépős folyamat. Nekem a prohardver fóruma segített végül.

Már végigolvastam párszor a fórumokat arra jutottam hogy felraktam valami programot de azzal 5.1 nem képes szólni .


KX drivert nézted? Nekem Audigy alá bevált. [LINK]
0
0
0
0
pitbull87 avatar
apetit1989 írta:
Na, nekem is creative zajkeltőm van, szintén 64 bites W7 alatt, és szopás volt rá drivert találni, frusztráló, hajtépős folyamat. Nekem a prohardver fóruma segített végül.

Már végigolvastam párszor a fórumokat arra jutottam hogy felraktam valami programot de azzal 5.1 nem képes szólni .
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Na, nekem is creative zajkeltőm van, szintén 64 bites W7 alatt, és szopás volt rá drivert találni, frusztráló, hajtépős folyamat. Nekem a prohardver fóruma segített végül.
0
0
0
0
pitbull87 avatar
gyenesmartin írta:
pitbull87 írta:
Sziasztok !
Van egy Creative sound blaster live 5.1 CT4830 as hangkártyám ,win 7 x64 es oprendszerem van de nem lehet fel telepíteni a drivereit .Van erre valami megoldás ? Valami más program ,driver esetleg ?
Van hozzá win7-es driver?

Eddig még nem találkoztam olyannal 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
pitbull87 írta:
Sziasztok !
Van egy Creative sound blaster live 5.1 CT4830 as hangkártyám ,win 7 x64 es oprendszerem van de nem lehet fel telepíteni a drivereit .Van erre valami megoldás ? Valami más program ,driver esetleg ?
Van hozzá win7-es driver?
0
0
0
0
pitbull87 avatar
Sziasztok !
Van egy Creative sound blaster live 5.1 CT4830 as hangkártyám ,win 7 x64 es oprendszerem van de nem lehet fel telepíteni a drivereit .Van erre valami megoldás ? Valami más program ,driver esetleg ?
0
0
0
0
no avatar
én most szereztem egy akai LPD-8 ast a konfigurálással voltak gondok de már tökéletesen működik szerintem nagyon jó kis szerkezet
0
0
0
0
Osynho avatar
Így van. Én alaplapi digit out-ot használok, a Denon 2106 meg végzi a D/A konvertálást. Nem rosszul! 😀 Így egy hangkari árát meg lehet spórolni.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Na, vettem egy 2.1-es ketyerét. Tudom, látatlanban nem illik, meg kellett volna előtte hallgatnom, de túlságosan "excájted " voltam.
Amúgy, ilyet:
https://www.theblend.ie/wp-content/uploads/2012/09/Custom_format_Z553.jpg

Ez egy Logitech Z553. Ahozz képest, hogy sima 2.1 40W RMS-sel, drága volt mint a patika, úgy hogy nagyon ajánlom neki, szépen szóljon, ha nagyon hangosan nem is. Majd meglátjuk, hogy a moddolt creative driver tényleg teszi e a dolgát.
Van bárkinek bármilyen tapasztalata a fenti géppel?
Valakinek bárm
0
0
0
0
Cooley avatar
Azt kell hogy mondjam, hogy az X-Fi Titanium egy kalap szar optikai digitális csatlakozással, de analóg... *.* Most forrasztottam meg a régi RCA kábelem, mert valami furcsa pattogást produkál optikain keresztül, és nagyon meglepődtem. Analóg csatlakozással kis finomhangolás után valami bitangjól szól. Álmomban sem gondoltam, hogy ez az egyszerű kis házimozi produkálhat valaha is ilyen hangot. Valószínűleg a 2.35-ös PAX driver is sokat segít, de hát huh. Valami brutális! 😃 Hallottam már 10x ennyibe kerülő hangrendszert is, de azt kell, hogy mondjam, hogy ilyen hangerő mellett semmivel nem volt jobb! Viszont még mindig van miért szidni itt is a Creative-ot... A Bass Redirection nem elkülöníti az adott frekvencia alatti hangokat a mélynyomónak, hanem gyakorlatilag egy az egyben levágja. 😕 Na mindegy, mostantól még jobb minőségben idegesítem a szomszédokat! 😂

Szerk.: Na mint kiderült sérült optikai kábel okozta a pattogást. Azért digitális csatlakozással is odavág a cucc, de valahogy az analóg akkor is szebben szól, pedig javarészt 320kbps zenéim vannak, nem 1kbps+ tömörítetlen. Minden esetre mióta megvettem a hangkártyát, most először vagyok teljes mértékben elégedett vele (a bass redirection dolgot megoldottam ac3filterrel), de azért kellett hozzá a PAX driver. És nov. 30-án jön végre két és fél év után először újabb driver, de gyanítom, hogy a Win8 támogatáson kívül az égvilágon semmi nem fog változni, de az már az utolsó bétában is benne volt, csak most hivatalos lesz...
0
0
0
0
no avatar
Egy Steelseries Siberia v2 megállná a helyét zenéknél is nem csak játékoknál?
0
0
0
0
Cooley avatar
jasko írta:
van egy 5.1-es x530-as hangfalam és nemszól battlefield 3-ban meg egy csomó játékban 5.1-ben. egyszerűen csak 2.1-ben képes működni.a bf3-ban állítottam home cinema,hi-fi,war tapes és egyiksem működik 5.1-ben. a nfs the runban szólt az 5.1. 3 hónapos.

A hangvezérlő a ludas, nem a hangfalrendszer.
0
0
0
0
jasko avatar
van egy 5.1-es x530-as hangfalam és nemszól battlefield 3-ban meg egy csomó játékban 5.1-ben. egyszerűen csak 2.1-ben képes működni.a bf3-ban állítottam home cinema,hi-fi,war tapes és egyiksem működik 5.1-ben. a nfs the runban szólt az 5.1. 3 hónapos.
0
0
0
0
niteforce avatar
tomturkey írta:
sziasztok! tegnap kaptam egy ilyen fülest: [LINK] a kérdésem az lenne, hogy ha usb-n keresztül használom akkor is a teljes 7.1 hatást kapom vagy az csak a jackeken keresztül jön? köszi előre is 😀


2 hangsugárzóból a 7.1 az úgy tudod hogy nem olyan nagyon valódi 😂
Se USB-n, se jack-en
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok mi a véleményetek az AKG K518LE fejhallgatóról?
0
0
0
0
tomturkey avatar
sziasztok! tegnap kaptam egy ilyen fülest: [LINK] a kérdésem az lenne, hogy ha usb-n keresztül használom akkor is a teljes 7.1 hatást kapom vagy az csak a jackeken keresztül jön? köszi előre is 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
gyenesmartin írta:
tebe97 írta:
Sziasztok!Valaki tudna nekem mondani egy jó fej/fül hallgatót ami játékokhoz zenéhez is nagyon jó és ne legyen nagyon drága?Előre is köszönöm!
Maxell retro dj, Beyerdynamic DT 235.
niteforce: Egy Xonar D1-el többre mennél. Kivéve ha sztereót hallgatsz csak.


A hangfal 5.1, de csak 2.1-nek használom. Füles meg ugye csak stereo
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm a gyors választ!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
tebe97 írta:
Sziasztok!Valaki tudna nekem mondani egy jó fej/fül hallgatót ami játékokhoz zenéhez is nagyon jó és ne legyen nagyon drága?Előre is köszönöm!
Maxell retro dj, Beyerdynamic DT 235.
niteforce: Egy Xonar D1-el többre mennél. Kivéve ha sztereót hallgatsz csak.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Valaki tudna nekem mondani egy jó fej/fül hallgatót ami játékokhoz zenéhez is nagyon jó és ne legyen nagyon drága?Előre is köszönöm!
0
0
0
0
niteforce avatar
[LINK]

ezt megéri megvenni ASUS Xonar DS-hez?
0
0
0
0
FoLey avatar
Hali

Creative Sound Blaster Live CT4830 Sound Card 4 hangkártyát néztem ki magamnak 1000ft-ért ez a kártya tudja az EAX-ot?
0
0
0
0
kaizinger avatar
van egy 2,1 esem meg még 1
megoldható valahogy hogy mind a kettőt rálehessen kötni gépre?😀
Vagy esetleg a plusz 2 hangfal valahogy még?😀
profilomra vagy pmbe írjatok pls
0
0
0
0
niteforce avatar
gyenesmartin írta:
niteforce írta:
Sziasztok!
Vettem egy Pioneer TS-G132CI hangszoropart. 13 centisek. Szeretnek csinalni ladar nekik. Mekkora kellene hogy a leheto legjobb legyen a hangzas? Meg milyen faanyag lenne hozza a legjobb?
Ezek ajtóba való kis hangszórók. Minek vettél ilyet? (miért nem fülhallagatót?)
Ezeknél csak annyi a lényeg, hogy zárt dobozban legyenek. Egy 15x15x15-ös hangfal bőven elég lenne ezeknek (MDF a legjobb hangfalakhoz). De nem beltéri használatra vannak ezek tervezve.

olcsó volt, magasak nélkül vettem 4 ezerért 😀
Jól meg lesz szerkesztve az, fog az szólni azért rendesen 😃
Fülest sem felejtettem el, de az csak akkor megy ha anyám visszaadta a tartozását 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
jumpen97 írta:
Mennyit érne egy logitech x540 mélynyomó?
Csak a mélynyomó? Úgy 5ezret.
0
0
0
0
jumpen97 avatar
Mennyit érne egy logitech x540 mélynyomó?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
niteforce írta:
Sziasztok!
Vettem egy Pioneer TS-G132CI hangszoropart. 13 centisek. Szeretnek csinalni ladar nekik. Mekkora kellene hogy a leheto legjobb legyen a hangzas? Meg milyen faanyag lenne hozza a legjobb?
Ezek ajtóba való kis hangszórók. Minek vettél ilyet? (miért nem fülhallagatót?)
Ezeknél csak annyi a lényeg, hogy zárt dobozban legyenek. Egy 15x15x15-ös hangfal bőven elég lenne ezeknek (MDF a legjobb hangfalakhoz). De nem beltéri használatra vannak ezek tervezve.
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziasztok!
Vettem egy Pioneer TS-G132CI hangszoropart. 13 centisek. Szeretnek csinalni ladar nekik. Mekkora kellene hogy a leheto legjobb legyen a hangzas? Meg milyen faanyag lenne hozza a legjobb?
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
gyenesmartin írta:
nokiacsabika írta:
gyenesmartin írta:
nokiacsabika írta:
na találtam egy párat szerintetek meik a jobb

Alesis MultiMix 4 USB-------30,900
Focusrite Scarlett 2i2------38,500
SINN7 Status 24I96----------47,000
Tascam iU2------------------48,500
Ezek közül a Focusrite éri meg a legjobban a pénzét. De csak akkor ha szoktál gitározni. Fejhallgatózáshoz kell nem?


jaja, a tekerőgom miatt kellene, mert beépítem a házba
Akkor téged gondolom egyáltalán nem érdekel a minőségibb hangzás. Így mindegy mit veszel. De, hogy ezektől még az alaplapi fejes kimenet is jobban szól az biztos.


átmentem pv-ba
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nokiacsabika írta:
gyenesmartin írta:
nokiacsabika írta:
na találtam egy párat szerintetek meik a jobb

Alesis MultiMix 4 USB-------30,900
Focusrite Scarlett 2i2------38,500
SINN7 Status 24I96----------47,000
Tascam iU2------------------48,500
Ezek közül a Focusrite éri meg a legjobban a pénzét. De csak akkor ha szoktál gitározni. Fejhallgatózáshoz kell nem?


jaja, a tekerőgom miatt kellene, mert beépítem a házba
Akkor téged gondolom egyáltalán nem érdekel a minőségibb hangzás. Így mindegy mit veszel. De, hogy ezektől még az alaplapi fejes kimenet is jobban szól az biztos.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
gyenesmartin írta:
nokiacsabika írta:
na találtam egy párat szerintetek meik a jobb

Alesis MultiMix 4 USB-------30,900
Focusrite Scarlett 2i2------38,500
SINN7 Status 24I96----------47,000
Tascam iU2------------------48,500
Ezek közül a Focusrite éri meg a legjobban a pénzét. De csak akkor ha szoktál gitározni. Fejhallgatózáshoz kell nem?


jaja, a tekerőgomb miatt kellene, meg ennek nincs akkora fénye mint a fiio-nak, beépítem a házba, iBasso tetszik a legjobban elég lenne csak a volume tekerő de ilyen fiio és iBasso-hoz hasonlóak nincsenek sajna
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nokiacsabika írta:
na találtam egy párat szerintetek meik a jobb

Alesis MultiMix 4 USB-------30,900
Focusrite Scarlett 2i2------38,500
SINN7 Status 24I96----------47,000
Tascam iU2------------------48,500
Ezek közül a Focusrite éri meg a legjobban a pénzét. De csak akkor ha szoktál gitározni. Fejhallgatózáshoz kell nem?
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
gyenesmartin írta:
nokiacsabika írta:
Sziasztok! Valaki tudna-e a Fiio E10-hez hasonló tekerőgombos hangerőgombbal ellátott DAC-ot, amiből magyarországon van is.
iBasso D2+ Boa -t lehet Mo.-on kapni valahol?

Előre is köszi!
Nade lehet kapni itt Magyarországon is.
fiio.hu
nomono.hu
Nem véletlenül mondtam pont ezt a a DAC-ot.


azt értem 😀, csak kíváncsi voltam vannak-e még hasonlók

na találtam egy párat szerintetek meik a jobb

Alesis MultiMix 4 USB-------30,900
Focusrite Scarlett 2i2------38,500
SINN7 Status 24I96----------47,000
Tascam iU2------------------48,500
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nokiacsabika írta:
Sziasztok! Valaki tudna-e a Fiio E10-hez hasonló tekerőgombos hangerőgombbal ellátott DAC-ot, amiből magyarországon van is.
iBasso D2+ Boa -t lehet Mo.-on kapni valahol?

Előre is köszi!
Nade lehet kapni itt Magyarországon is.
fiio.hu
nomono.hu
Nem véletlenül mondtam pont ezt a a DAC-ot.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Sziasztok! Valaki tudna-e a Fiio E10-hez hasonló tekerőgombos hangerőgombbal ellátott DAC-ot, amiből magyarországon van is.
iBasso D2+ Boa -t lehet Mo.-on kapni valahol?

Előre is köszi!
0
0
0
0
tib87 avatar
Sziasztok! Egy kis segítésget szeretnék kérni. A laptopomo mikor zenét hallgatok, videót nézek vagy csak játszok, sokszor berecseg a hang, mintha pattanna egyet. Elég idegesítő néha. A legfrisebb driverek vannak fent. Valaki tudna segíteni mi lehet a gond? pü-be is jöhet a válasz. Köszönöm előre is!
0
0
0
0
MaximumGame avatar
djwarp írta:
Melyik a jobb?
Relatek HD Auido 5.1 vagy Sound Blaster Live 5.1?


Sound Blaster Live 5.1
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Melyik a jobb?
Relatek HD Auido 5.1 vagy Sound Blaster Live 5.1?
0
0
0
0
ricshard004 avatar
niteforce írta:
MSI Z77A-G43 alaplapi hangkártyájáról tud valaki valamit mondani?
Mennyire szól szépen, milyen a driver... ?
Előre is köszi!
Elektronikus zenére főleg trance stílusra használnám


Chipset integrated by Realtek® ALC892

Nemrossz,vannak sokkal jobb integráltak is,de csak egy integrált nemkell sokat várni tőle.
0
0
0
0
niteforce avatar
MSI Z77A-G43 alaplapi hangkártyájáról tud valaki valamit mondani?
Mennyire szól szépen, milyen a driver... ?
Előre is köszi!
Elektronikus zenére főleg trance stílusra használnám
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Cooley írta:
Próbálta már valaki Creative hangkarihoz a PAX drivereket?
Egyébként a korábbi problémám megoldódott, pontosabban kiderült, hogy a házimozi a hibás, illetve még pontosabban a bolt, ahol vettem, mert hamisan állították, hogy DTS támogatással rendelkezik a cucc.
Ettől függetlenül még mindig nagyon szarok a Creative driverek, ezért is szeretném kipróbálni ezeket a PAX drivereket. Valakinek bármi tapasztalata ezügyben?


En hasznaltam, most is az van fent, egy szoftmoddolt valami. Nem tudok rola velemenyt irni, talan annyit, hogy mukodik. Bovebben a prohardver foruman olvashatsz rola, en is itt talaltam leirast meg anno.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció