Hangtechnika

Szerző: Cooley, 2010. September 20., téma
Fórum » Periféria
Hangtechnikával kapcsolatos téma
Hozzászólások: 902
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
GarydaPlayer avatar
nem lehet, van az eszközkezelőben egy rejtett USBmicrofon, de az azt se tudom micsoda...
0
0
0
0
Flash avatar
Ohhh... ezt senki nem mondta. 😆 Nekem egy Dell Inspironom van, azon külön van. 😆
Elnézést kérek, törlöm a hsz-t.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Flash: Laptopoknál már egybe van a mikrofon és a fejhallgató. Nem külön.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ez a márka elég jó egyébként mármint mikrofonoknál. Hogy hangszóróknál milyen azt nem tudom. Az is lehet, hogy jobb a Geniustól.

GarydaPlayer: Driverben sem lehet mikrofonok közt váltani?
0
0
0
0
GarydaPlayer avatar
ezt: [LINK]

(bocs a rossz vágásért)
0
0
0
0
Bronson avatar
Mármint, ha hallgattad meg megnézted közelről, akkor oké, csak én speciel még soha nem hallottam erről a márkáról, nem jelenti azt hogy hulladék, de jobb félni mint megijedni 😆 ezért ajánlottam inkább ezeket...
0
0
0
0
zoleyfox avatar
Kössz Bronson.Inkább tényleg valamelyik Genius vagy Logitech lessz.
0
0
0
0
Bronson avatar
Hallgattad már? én így látatlanban nem vállalnám be... meg ebben az árban azért elég komoly ellenfelei vannak, sőt van amelyik olcsóbb és felveszi a kesztyűt... most tekintsünk el az olyanoktól, h kártyaolvasó meg usb, ha géppel használod akkor nem olyan fontos hogy van e vagy nincs... meg minden épkézláb DVD-n is van olyan már, ha házimozihoz kell...

GENIUS SW-G 5.1 3500 - 23k

GENIUS SW-HF 5.1 4500 24k

LOGITECH Surround Sound Speakers Z506 - 27k
0
0
0
0
zoleyfox avatar
Sziastok!
Szerintetek ez megéri az árát,vagy vásároljak valami nevesebb gyártótol 5.1-et?


http://www.electronic-star.hu/Auna-Areal-510-5-1-csatornas-hazi-mozi-USB-SD-AUX-LED_i74024.htm
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Vezérlőpult->Hardver és hang->hang->felvételnél mik vannak pontosan?
0
0
0
0
GarydaPlayer avatar
a fülesem Coolermaster Ceres 300, igen microfonos és amikor kipróbáltam a telómmal, akkor ment rendesen, csak a géppel nem működik
adapter alatt rá gondoltam: https://smartshopping.bg/products_pic/vali/00054573abb.jpg
0
0
0
0
Bronson avatar
gondolom jack átalakító adapterre gondolt... lehet az a gond... de egy típust azért tényleg irhatott volna...
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Milyen a típusa neki?
Adapter az hosszabbítót jelent?
Mikrofonos a füles,nem sima fülhallgató,gondolom beszélgetésre is lehet használni?
0
0
0
0
GarydaPlayer avatar
Sziasztok vettem egy fülest a napokban és adapterrel kellett a géphez csatlakoztatnom, de a windows nem találja a microfont, frissítettem a drivereket, de semmi, telefonnal tökéletesen működik, de a laptoppal nem, csak a beépített micet észleli...

Köszi a segítséget
0
0
0
0
kung avatar
Demmer: az ASUS Xonar DG klasszisokkal szebben szól mint az alaplapi Realtek.

[LINK]
0
0
0
0
Demmer avatar
Sziasztok.Vettem egy új alaplapot és nincs rajta olyan foglalat ami belemenne a régi hangkártyám.Szeretném kérdezni szerintetek az alaplapi hangkártya vagy az asus xonar dg hangkártya a jobb vagy egy szinten vannak?
Alaplap:
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97%20Extreme4/
valami puri sound 2 van benne lefele van róla szó
Asus xonar dg
http://www.argep.hu/product_1389558.html
Fejhallgatóm van takstar hi 2050
Köszönöm előre is.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
cseszka: 27,5 x 29 x 31 cm, 20 cm-es, 165W-ot tud.

Nincs most kedvem kiszedni az asztal alól a kicsikét hogy körbefényképezzem, lustaságomért elnézést kérek, de neten gyűjtöttem össze róla képeket, ha ez megfelel.

https://hothardware.com/articleimages/Item1692/small_Z906_Subwoofer.jpghttps://hothardware.com/articleimages/Item1692/small_Z906_Subwoofer_Back.jpghttps://www.reboot.ro/wp-content/gallery/rw-2011-12-27/2011-12-21-19-54-32-q.jpg
0
0
0
0
cseszka avatar
Blue-Fox:A képen a sub mekkora hangszóróval van szerelve?20cm?Letudnád fényképezni minden irányból?Meg a méreteit leirni?
djwarp:a SAL XPRO jó széria,nekem az van,és szép hangja van,valamint elég erös is.Egyébként megvan már a doboz a hangszórónak?Mert ha nincs,akkor inkább 25 vagy 30 cm hangszórót vegyél.A nagyobb membrán felület szebb hangot ad.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
330 x 330 x 360 mm-es dobozba kellene 20cm-es hangszóró,nekem ajánlották a SAL-t csak biztos ami biztos,megkérdezem itt is 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Hallottam azt a fajta hangszórót, csak 25 centiset és sárga színűt egy szubcsőben. A mély nem ment le elég mélyre (számomra. kb olyan 100Hz-es emelése lehetett) elég doboz hangja volt.
De lehet, csak a hangfala miatt. Mert ami most van jelenleg egy SAL BST 60-asom annak nincs annyira doboz hangja zárt hangfalban.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Leírom mit találtam:
SAL SBX 2030/BK
Pm/Pn: 120/80 W
f: 35 – 3.000 Hz
SPL1 W/1 m: 88 dB
hangtekercs: 1,5”, 4 réteg
csévetest: ALU
mágnes súlya: 30 Oz
Annyira rossz csak nem lehet,kevlárból van a membránja.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Nem a legjobb szerintem. A minimum amit még bírnék hallgatni az az xpro széria. De inkább DLD, Ground zero, vagy Alpine.
Esetleg talán egy h2000-es hangszóró.
0
0
0
0
RedRabbit avatar
djwarp: Magyar gyártmány, csináltunk autóba Sub ládát, SAL gyártmányú 150w-os 30Cm hangkeltő került bele, elég jól nyomta.😃 Igaz ez régen volt, nem tudom manapság miket gyártanak.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Értem,köszi 😀
mi a véleményed a SAL-ról?
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Nekem házi mozi célokra kellene. 😀
és egy 135W-os AKAI erősítővel hajtanám 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Elég sok helyen lehet venni hangszórókat
PL:[url]http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=39[/url]
Szinte bármilyen autó hifis boltban.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Tudtok olyan netes oldalakat ahol kapható 20cm átmérőjű mély sugárzó?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
A Sound Blaster-ek játékra vannak kitalálva. azzal jobban járnál szerintem.
0
0
0
0
sudosu avatar
Damapapa: Attól függ hogy az ASUS hangkari milyen. Mert ha valami Xonar akkor szerintem azzal jobban járnál.
Persze ha majd később gondolkozol 7.1-be akkor a SB kell.
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
ÜDV!

Az lennek a kérdésem hogy, van most a gépembe egy Asus 5.1 hangkártya. Viszont egy barátomtól
kaptam most egy Sound Blaster Audigy 2 ZS 7.1-et. Melyik a jobb, melyiket használjam. Mivel 2.1 ahangcucc van rajta az mindegy hogy hány.1 😀
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
gyenesmartin : Úgy döntöttem nem erőltetem a dolgot, miskolci FixIT-val megjavíttatom.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Blue-Fox: Sikerült leszedni?
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Kmisi99: Igen azt próbáltam hátha de nem sikerült.
0
0
0
0
At Il La avatar
Köszönöm mindenkinek...újraindítottam a gépet és jó...nem áll össze nekem, hogy egyszer jól szól egyszer nem de legalább most jó..... megoldódott a probléma😃 minden esetre eléggé fura.....
0
0
0
0
cseszka avatar
Nézz körül a hangkari driverében,esetleg a jobb alsó sarokban,az asztalnál nincs e lehalkitva.
0
0
0
0
At Il La avatar
GAMER2: Igen minden:/ néztem feladat kezelőben is...de teljesen jól van beállítva...nem értem...
Damapapa: nekem is nagyon sok Geniusom volt eddig és egyiknek se volt semmi baja csak mikor leesett az egyik és a membránnak baja lett de az érthető volt😀 ha jót fog ki az ember akkor tényleg jó vétel😃DD köszönöm a segítséget majd még megnézem hol lehet elállítani...kicsit csalódott vagyok emiatt de ez van😀
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
At Il La
2014. 01. 02. 00:02:20 #


SziasztokSmiley Tegnap lett beszerelve az új 2.1-es genius hangfal és egészen jól szólt(zene alatt) de ma gondoltam nézek vele filmet és rohadt halk.....kipróbáltam, beraktam ugyanazt a zenét amivel tegnap kiprobáltam de az is teljesen halkan szólt..nem értem mi lehet a probléma:ss tudtok segíteni, hogy mi lehet a baj? köszönömSmiley


Ha minden halk lett és előtte nap még jó volt akkor szerintem elállítottál valamit! Nekem volt több Genius termékem, sőt a legelső gépem(pentium alapú) amit 98ban kaptam ahhoz is volt és soha semmi baj nem volt velük!
0
0
0
0
Bronson avatar
lehet a gépeden valami átállítódott...próbálj rajta mobilról zenét engedni hogy az is halk e...(kivéve ha nem valami usb-s rettenet 😆 )
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Valószínűleg a termék hibás ami a Geniusról nyugodtan elképzelhető.
Esetleg még annyit kérdeznék hogy minden elhalkult? Vagy csak valamelyik hangszóró?
0
0
0
0
At Il La avatar
Sziasztok😀 Tegnap lett beszerelve az új 2.1-es genius hangfal és egészen jól szólt(zene alatt) de ma gondoltam nézek vele filmet és rohadt halk.....kipróbáltam, beraktam ugyanazt a zenét amivel tegnap kiprobáltam de az is teljesen halkan szólt..nem értem mi lehet a probléma:ss tudtok segíteni, hogy mi lehet a baj? köszönöm😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem véletlenül valami rácsos a membrán? Valami kampót akassz bele és a behorpadt részt feszítsd ki így membrán nem éri el.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Ilyen műveletbe csak olyan fogjon bele akinek jó a kézügyessége! 😜
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Nem valami egyszerű leszedni.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Mert csajom húga belerúgott és eldeformálódott, és fosok tőle ha jobban odacsavarom akkor nekiütődik a membrán. De nem hiszem el hogy senki nem tud segíteni.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Üdv, olyan kérdésem lenne hogy Logitech Z906 mélyládájáról a rácsot mennyire könnyű leszedni? Mi a technikája? Választ előre is köszönöm, esetleg ha PM-be jön annak külön örülnék.😀
0
0
0
0
zsivko avatar
Valaki meg tudja mondani, hogy érdemes e ezt a kártyát leváltani (creative x-fi xtreme gamer fatal1ty pro)? Creative-nak a mostani legjobbja menyivel jobb mint az enyém?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció