Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 806
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar


8:45 Aktualisan.. 😲
0
0
0
0
no avatar
Helló.
Mi okozhatja azt, hogy i7 4770k + 1060 6gb + 16 GB RAM-mal akadozik a COD Warzone? Alaplap okozhatja? Nem gondolnám, hogy ez a gép gyenge lenne.
0
0
0
0
💬 4
Memento Mori avatar
@redeigabi: Nem hiszem, hogy alaplap miatt lenne, bár ezt úgy rohadt nehéz megmondani, hogy sem a gépednél, sem itt nem tüntetted fel pontosan milyen alaplapod is van. 😀
Egyébként szerintem inkább driver probléma, a hardver elég kéne legyen neki.
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Hp 698113-001, egy hp z230 workstation gyári alaplapja.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@redeigabi: Ha máshol nem tapasztalsz problémát, csak ebben a játékban, akkor teljesen biztos, hogy nem a deszka miatt van a gond.
Driverek, oprendszered frissek? Az aktuális nvida (446.14) driver hibás. 445.87 driverrel próbáld meg.
Display driver uninstallert használd hozzá.
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Igazából, ez a játszhatatlan, a sima multi megy szépen, mikroakadásokkal. Viszont egy olyan általános probléma is van, hogy minden játék csak egy bizonyos felbontáson fut akadásmentesen. A monitorom jelenleg dvi kábellel van összekötve, így 1280x720-on nem akad, mikor vga-vga hdmi átalakítóval van akkor 1280x1024-én nem akad.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok !
Kérdésem lenne mi a különbség a sima m.2 és a Nvme között. Egy msi b450 tomahawk max lapban lenne beépítve.
Az msi b450 tomahawk max gyártói weboldalán a specifikációk között csak M.2 foglalatot ír, 1db -ot.
0
0
0
0
💬 11
no avatar
@Boldor81: Az M.2 az egy form factor mint például a HDD-nél a 2,5"/3,5".

Míg az Nvme egy protokoll, amely lehetővé teszi az adatok olvasását és írását a PCI-E-n keresztül.
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Ahogy a kolléga írta, M.2 az egy csatolófelület fajta.
AZ NVMe az ugyanolyan protokoll, mint a HDD-k esetében az IDE vagy a SATA.

De hogy teljes legyen a káosz, van SSD ami:
- M.2-es csatolós és SATA alapon működik
- M.2-es csatolós és NVMe alapon működik

De hiába mindkettő M.2-es csatolós, az NVMe-t kezelő eszköz nem fogja látni a SATA-sat és ez fordítva is igaz, vagyis nem kompatibilisek, még ha a fizikai jellemzőik (pl méret 2280) és a csatolójuk ugyanolyan is. Elb*szott egy helyzet, de ez van.

Az alaplapnak a részletes leírásában kell megnézni hogy melyik M.2-t támogatja, és csak utána megvenni a megfelelő SSD-t.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Palanova: Köszi a segítséget ,kezdem érteni ! 😕
Szerintem akkor az m.2 ssd-t elcsesztük !
Az a helyzet ,hogy délelőtt megrendeltük az alkatrészeket. Esetleg megtudnád nézni ,hogy minden klappolni fog e ?
Remélem a méretekkel sem lesz, semmi gond ! Gondolok itt : gépház - procihűtő - memória

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Véleményem szerint az az SSD nem lesz jó, mert az a száma alapján egy M.2-es SATA-s SSD ([url]https://www.google.hu/search?source=hp&ei=KFzeXtfDIqqurgS2nrrQCQ&q=wds250g2b0b&oq=wds250g2b0b&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjoFCAAQsQM6BQgAEIMBUKYOWLPXAmDw4AJoAXAAeACAAV2IAeMOkgECMjaYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjX9-eNx_LpAhUql4sKHTaPDpoQ4dUDCAY&uact=5[/url] ), az alaplap egyik képén pedig az van hogy M.2-es NVMe SSD-t támogat ([LINK]).

Kérdés hogy a webshop kompatibilitást is néz vagy csak az alkatrészeket dobálja egymás után...
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Palanova: Hát ez az !
Próbálok nekik gyorsan valahogy szólni, hogy ne számlázzák még , és cserés lesz az ssd.
Olyan kell ugye amelyiken csak egy "bevágás" van ugye ?
Még jó hogy annó az enyémet nem B__sztam el !
Köszi a segítséget !!!
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Nem.

először is: az alaplap leírását nézd meg milyen ssd-t támogat. a bevágás az nem jelzi hogy sata vagy nvme, hanem az az m.2 típust határozza meg.
másodszor: Bronsontól kérj másodvéleményt ebben az ügyben.
harmadszor: attól hogy nem a tiéd a vas még nem illik elcs*szni
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Palanova: Ne csesztess, már 😆 nem öröm ez nekem ,már a tököm tele van ezzel a gépépítéssel ! Egész hétvégén ezzel "zaklattak" nővéremék, hogy minél jobban faragjak az árból is , a gyerek meg ez legyen, az legyen....!
Mindegy ,próbálok Bronson fórumtársal is beszélni...
Samsung 970 EVOplus Vnand SSD NVMe M. 2 már jó lehet ? (hardveraprón)
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Alaplap leírását megnézted már? Mit ír az M.2-re? Gépösszerakás nem abból áll hogy webshopban összekattintgatjuk és kész: kompatibilitást is figyelni kell.

Gyártói oldal szerint jó a:
SATA M.2 WD Blue 3D NAND SATA SSD - WDS250G2B0B 2280 N/A 250GB
[LINK]

Ettől függetlenül kicsit visszás nekem a dolog, hogy egyik oldalon NVMe másik SATA SSD-ket fogad a lap, és vadászni kell az infókat az egyértelműen kiírt: támogatja a SATA és NVMe SSD-ket is.
Én biztos NVMe-t választanák ha támogatja mindkettőt, de persze a költségek nem ugyanazok.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Palanova: Reggel módosítottam a rendelést egy nvme Samsung 970 Evo -ra. Legközelebb figyelmesen leszek !
Nagyon köszönöm a segítséget !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Kis olvasnivaló, ha érdekel a téma:
[LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Palanova: Hasznos volt, köszönöm az infót.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok !
AMD RYZEN 5 3600X -hez keresek "halk" lég hűtőt ,nagyon megköszönném ha tudnátok ebben segíteni 15-20 ezer körül. Ha van olcsóbban és az is szépen lehűti az még jobb lenne.
Előre is köszönöm !
0
0
0
0
💬 14
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Szia!

Én a Scythe Mugen 5-öt ajánlom 😉 [LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Szia ! Köszi a választ, úgy néz ki csek belefér a keretbe még egy dark rock pro is.
Unokaöcsémnek kellene egy gamer gépet összedobni, monitor és egér nélkül a keret 450k ! + kap még tőlem egy nemhasznált 2TB WD green vinyót.
Most itt tartok:
https://kepkuldes.com/image/Z0ZR3y

Ha bárki tud jobbat, olcsóbban nagyon megköszönjük !
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Én akkor is a Mugen-t választanám.😜 Azok a Kaze Flex ventik legendásan csendesek. 😀
Amúgy nem tudok belekötni ebbe a konfigba, kéne! 😎
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Egy kamasz srácnak lesz, a házon is lehetne még valamit variálni, ezt a házat nem ismerem, mondjuk a többit se 😃 csak ráböktem, hogy legyen ez.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Hogy nehezebb legyen dönteni, a Zalman helyett írok egy SilentiumPC-t. Csakugyan ajánlott 😀[LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: A zalman -hoz szerinted adják a 4 ventit, vagy azt külön meg kell venni. Amit linkeltél ott írva van, hogy 2db beépített ventilátor. Viszont a zalman-ban nem úgy írja, hogy beépített. Egyébként mivel lehet jobb a Silentium ,mert nekem olyan egy kaptafának látszanak.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Igen, jár hozzá a 4 venti. A Zalman sajnos már nem az, mint régen, eléggé (kis költői túlzás) hulladékokat gyártanak. Ellenben a lengyelek, akik jönnek fel, mint a talajvíz. Ők sem egy Phanteks szint, de ár/érték arányban kiváló házaik vannak.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Közben pcx-en is raktam egyet össze ! Lásd: milyen gépet vegyek topic + bronson fórumtárstól is jött egy jó tipp ! (most már teljes a káosz) 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Azért vagyunk! 😂😂😂
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Ha több lenne a keret és az intel is beleférne azzal megbirkóznék ,de az amd-hez hülye vagyok ! 😃 Inkább legyen amd proci ,mert most már az is jó ,hanem jobb ahogy hallom és inkább menjen a plussz cash a vga-ba
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Amit Bronson összeállított, az is baszó, csak valami airflow/mesh házikót kellene hozzá választani és mehet is a kamasz srác a pénztárhoz! 😉😎
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: Nekem az is bejön nagyon, csak az új amd kártyákat nem ismerem. Régebben hallottam voltak hibái (már ha voltak), de gondolom azokat már orvosolták.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Boldor81: Igen, orvosolva lettek a problémák. Vehető nyugodtan!
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@The_Teacher_Man: köszi az infót ! Hétfőn lesz majd leghamarabb megrendelve, megmutatom neki mindhárom eddigi verziót. Plusz ha lesz még több akkor azt is. Amit Bronson fórumtárs küldött tényleg egy erőmű lesz neki. Kell szerinted az a 3700-as proci játékokhoz vagy elég a 3600-is ? Ahogy néztem teszteket youtube -on a 3600 és 3600x között nem sok különbséget mutat. A különbözet meg lehet belelehetne rakni egy Cooler master mastercase házba azt tudom, hogy tetszik neki !
0
0
0
0
Sonata90 avatar
Sziasztok!
Egy noname házban van egy ASROCK FM2A88m HD+ alaplapom. Van a házon két előlapi usb, két 4 tűs csatlakozóval. Leírást nem találok az alaplaphoz és az istenért se tudok rájönni, hogy hova kellene őket dugni... Valaki help! Köszi!
0
0
0
0
💬 2
MentaStrike avatar
@Sonata90: Gyártó weboldala, és ott a support, és manual, amúgy tessék, 10-11 oldal
https://download.asrock.com/Manual/FM2A88M-HD%2b.pdf
0
0
0
0
Sonata90 avatar
@MentaStrike: Köszi! Angoltudás híján kicsit bajosan leltem volna meg de sikerült 😀
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Sziasztok! Valaki tud ajánlani listázó programot (lehet nem ez a megnevezése). Rengeteg filmem van amiknek a címét szeretném kigyűjteni táblázatba vagy txt-be. De egy külső programmal, aminek megadom az mappa nevét ahol a filmek vannak, és ő a fájlneveket kigyűjti nekem.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Scorn Face: Esetleg DirLister, Directory List & Print vagy DriveZ.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko: Köszi szépen, megnézem mind a hármat.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😀 NA IRok már! 😃
Van egy csodás alaplapom, legújabb bios felrakva. Gigabyte B450 S2H, azt irja a gyártó weboldala támogatja a 12-16 magos procikat is. Na majd talán 1-2-3 év múlva beleraknák egy 3900X-3950X-et, hogy visszonyulnának egymáshoz? 😀
Persze irták hogy a VRM melegedhet tőle, szóval nem fogok sporolni veszek arra is hütést ha az kell! 😃 + Mehet a gépbe több Ventilátor is.
0
0
0
0
💬 8
MentaStrike avatar
@carl18x: Hááááát. Ha nem OC-zod, még egy jobb hűtéssel elmegy, de nem erőltetném ezzel a lappal, hiába a BIOS frissítést. Legalább X570 lapot keress hozzá, főleg ha Overclockolod. Ha egy 3600X-re gondolsz előbb, azt jobban szereti, vagy még egy 3700X-3800X (Talán még az XT típusuk is, de ne vegyünk erre mérget) egy jobb hűtéssel és légáramlattal a házban.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Itt át tudod nézni, melyik lap miként passzol az adott processzorokhoz: [LINK]

De én semmiképp sem raknék high-end Ryzen-t egy ilyen alaplapba, pláne nem 2-3 év múlva.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Igen, tudom kicsit trollkodtam! 😆
Minden esetre ahogy elnéztem egy Zen 3600-3700X még jól müködne benne! 😀
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Az mindenképp 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Tegnap felraktam a legújabb biost, akkor majd ha csökken a 3000 széria ára már válthatok. 😀 Elég Bestbuy volna a 3700X 60,000 környékén... 😃
Egyenlőre a Ryzen 1600-at se tudom megakasztani, egyetlen helyen tömöritéskor megy fel 100%-ra a cpu használat 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ja, a 3700X már komolyabb téma, de ki tudja milyen procikat fognak kínálni 3 év múlva, lehet az akkori középkategóriás modell is jobban meg fogja majd érni, igaz már bőven AM5 lesz.

Én a 4900X-et várom, kimaxolom az AM4-es deszkámat vele aztán meglátjuk mit hoz a következő széria az AM5-tel. Bár szerintem ott majd kihagyom az első generációt, DDR5 időzítések úgy is borzalmasak lesznek első körben, nem fog megérni kapásból egy X670-es deszkát 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát igen 2-3 év sok idő! 😀 Ki tudja mi lesz addig. Egy Dolog Fix hogy az intel 2021-ig 14 nanométeren marad 😆 Hát azért te a 3900X-el is nagyon jól jártál. Azért az 3 év múlva is processzor marad, mindegy milyen gépigényt dobnak ki a gyártók! 😀
12 mag 24 szál!
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Hát mindenképpen jobb vétel volt mintsem egy 9900K (bár a jelenlegi 10. gen is olyan meh mellette 😆😉, ettől is csak azért fogok megválni mert minimális ráfizetéssel mehetek következő generációra, az a + IPC növekedés meg csábító számomra 😃
0
0
0
0
no avatar
Kedves Csoport nem tudtam hova írjak, nem találtam külső tároló topicot.
Szeretnék egy külső tárolót (2 Terra) de az előző tárolómnál jobbat.
Azzal nincs gond, csak az, hogy nagyon belassul és le is fagy. Igaz elég régi már. De kitart, nem vesztettem el az anyagaimat.
Olvasgattam, azt írják nem csak a tároló gyorsasága számít, hanem a géphez való csatlakozási gyorsaság is (akármit is jelentsen ez 😀
Tudna valaki egy jó kombinációt írni egy tisztességes megoldáshoz? Hogy legyen a csatlakozás is és a lemez is elfogadhatóan gyors?

Köszönöm szépen ha valaki veszi a fáradságot és válaszol !
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@Ibolya1: Milyen árban gondolkodsz? Mekkora méret? (2,5 vagy 3,5)
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Szia megint azt se tudom hova kell írnom 😀
Szóval nem tudom mi az a 2,5 / 3,5. bocsánat !

10-30 ezer ft-ra gondoltam
0
0
0
0
Puffin avatar
@Ibolya1: A mérete: 2,5" (kicsi notebook merevlemez) vagy 3,5" (nagyobb asztali gépbe való)
Veszel egy ilyen merevlemezt:
[LINK]
és hozzá egy külső USB házat, pl:
[LINK]
0
0
0
0
laczy avatar
@Ibolya1: Vagy esetleg egy ilyen?
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@laczy: Köszönöm 😀
Próbálom összehasonlítani őket mi a különbség 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Az okostelefonokban a legjobb Processzor illetve GPU melyik asztali komponensnek "felelne" meg?
Most tegyuk fel, egy Pentium 4, Celeron tudna futatni Androidot vagy iOS operacios rendszert minden gond nelkul, vagy a Windows futatassa komolyabb eroforras?

Ugyan ez lenne a kerdesem, okostelefonok GPU & CPU teren tudnanok futatni egy Windows op. rendszert??

https://i.pcmag.com/imagery/articles/03xsyyevePSFrwWLTLs6sWa-9.fit_scale.size_2698x1517.v1569485341.jpg
0
0
0
0
💬 2
NeTuddMeg avatar
@ELERY: az ARM teljesen más architektúra, úgyhogy egyik sem kompatibilis a másikkal, ezáltal nem nagyon lehet összehasonlítani a kettőt
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: [LINK]

4 éve mikor utoljára néztem nagyon lassú volt a tesztnotebookon az Android, viszont kísérletnek nem volt rossz.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Ez az LG Monitor (27UL650-W) támogatja a alacsonyabb felbontáson a magasabb képfrissítést? 2160p 60Hz az alap, de elvileg tudja a FreeSyncet és tévéknél láttam már, hogy a HDMi 2.0 támogatja a magasabb hertzet ha 1440p-re teszed. [LINK]
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@Quadgame94: Azok olyan TV-k is amelyekben 100-120Hz-es panel van. Az a monitor csak 60-at tud.
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy adott egy Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming Rev 1.0 alaplap F15-ös BIOS verzióval ami mellé társulna egy i7 9700/9700k.. Nos a konkrét kérdés az lenne,hogy ezzel a párosítással van-e valakinek bármiféle tapasztalata? 😀
0
0
0
0
💬 2
Memento Mori avatar
@PatrikVagyok: Nincs teljesen azonos típussal tapasztalatom, de én pl. a Fatality z370 deszka reset gomb és bios led nélküli változatával szénné tekertem egy 8700K-t. Minden további erőlködés és egészségtelen melegedés nélkül elviselte az 1.46V 5000MHz-et. (Vízhűtést teszteltem így.) 😀
Egy 9700 vagy egy 9700K is bőven rendben van. Egy olyan deszka simán kiszolgálja az említett procikat.
Ha a bios verzió és a proci közötti anomáliákra gondolsz, a z370 chipsetekre nem igazán jellemző az ilyen gond, főleg jobb gyártók felsőbb kategóriás deszkáiban.
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
@Memento Mori: Köszönöm szépen a válaszodat! 😀 Akkor azt hiszem nyugodt szívvel fogok beruházni egy új procira.. Még egyszer köszönöm a segítséged legyen szép napod! 😀
0
0
0
0
Maros avatar
Tutnátok tanácsot adni? Az egyik averom szeretne gépet össze rakni, de az a lényeg, hogy elég e lenne neki ez a táp 700watt 80+ sima még bronz sem! Ez elég lenne egy 1080 Ti-re meg egy i7-9700KF-re? A válaszokat az ő nevében is köszönöm! 😃
0
0
0
0
💬 3
ben_aloha avatar
@Maros: Egy 650-700-as 80+ bronze minimum elkélne, mi a táp pontos típusa?
Azért én nem mennék egy ilyen konfignál 80+gold alá.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Típus? Tápon pont nem éri meg spórolni, Seasonic, Corsair, be quiet! 80+ Gold/Platinum tápok alatt nem is nézelődnék.
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Na sikerült lebeszélnem, és le cserélte egy Seasonic 850W 80+ Gold-ra! 😉😃
0
0
0
0
Maros avatar
Sziasztok! Szerintetek ezt a grafikus kártyát be lehetne tenni a mostani kártyám mellé SLI-ben? Itt a link attól a kártyáról:
https://www.gigabyte.com/sk/Graphics-Card/GV-N108TAORUS-X-11GD#kf
Ennek egy picivel kisebb az órajele mint az enyémnek. Szerintetek az baj?
0
0
0
0
💬 45
Scorn Face avatar
@Maros: SLI? Jól átgondoltad?
0
0
0
0
Maros avatar
@Scorn Face: Egyenlőre csak azt szeretném megtudni, hogy lehetséges e, ez a párosítás, utána majd még átgondolom.
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Az a lényeg, hogy maga a GPU ugyan az legyen, más nem számít.
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Köszi! 😎
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: És mire használnád,csak hogy mégis SLI kell?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Udv, komolyabb 3D rendelhez bizonybizony elkell.. Es nem gond ha be biztositja magat erosebb videokartyval igy ev kozepe fele..

1080 Ti meg boven 8-7 evig is ki fog tartani itt az SLI tamogatass lesz a kerdes tripla jatekok esetben abszolut irealis szerintem de o tudja..

Nvidia egy olyan ceg ami nagyon tul arozza a kartyait mi lesz itt meg a RTX 3*** szeriaval?? Most 1500EU egy komolyabb Asusos RTX kartya.. Plusz meg ugye Asus, markat is meg kell fizetni..
0
0
0
0
Maros avatar
@ELERY: Nézd meg ezt, ez a jelenlegi csúcskártya! https://m.alza.sk/nvidia-titan-rtx-d5518106.htm?o=1
Nincs túlárazva mi? 😂 Csak egy komolyabb PC-t lehet az árából összerakni! 😂😎
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Maros: vegyél quadro rtx-et 😆 nvlinkel x4😆
0
0
0
0
Maros avatar
@19ati93: LMAO 😂😂😂😂😂😂😂
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Maros: baráti árba van 😃 [LINK]
0
0
0
0
Maros avatar
@19ati93: 😲😲😊😊😎😀😃😆😂 LOL 😂😂😂😂😆😆😆😃😂😂😂😂 LMAO 😂😂😂😂😂😂 Ma a .........?! Ezt eddig még nem is láttam!😎😂😂😂😂😂😂😂 Mi a ménkű???!!! 😂😂😂 Hát kinek kell ez?! (ENNYIÉRT) Ez már viccen kívüli! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Szólj hozzá...
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Ami csak jön! 😂 De szerintem nem rakok SLI-t, mert írták, hogy megszűnt rá a támogatás.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: Röviden tömören én is ezt akartam írni. Egyszerűen nem éri meg, annyival bonyolultabb lenne játékokat programozni rá.
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Jah, több lenne a leves mint a hús!
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Maros: nem szünt meg csak elég tré, játékokhoz nem éri meg az sli már egy jó ideje

munkához, renderhez teljesen ok
0
0
0
0
Maros avatar
@19ati93: Én kimondottan játékra gondoltam. LOL 😆
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Üdv! Zavarhatlak még egy kicsit?! Tudnék szerezni egy ilyen videókártyát jó áron. https://youtu.be/AYM7UIM6IGo
Az lenne a kérdésem, hogy ezt szerinted be lehetne szerelni a jelenlegi gépházamba a jelenlegi kártyám mellé SLI-nek? Vegy ez egy baromság lenne?
0
0
0
0
Bronson avatar
@Maros: Ezt még hányszor akarod megkérdezni...? 😊 Ha mindenáron égeti a zsebedet a pénz, akkor vegyél még egyet, de mint többen is mondták, meg ha utánajárnál alaposabban, akkor rájöhetnél hogy az sli halott dolog.
0
0
0
0
Maros avatar
@Bronson: Csak azért gondoldodom mert olyan áron találtam azt a kártyát, hogy ha megvenném, akkor lehet, hogy még többért is el tudnám adni. Szerinted 450 Eurót 9 hónap garanciával nem ér meg? Mert amúgy olyan 1100€ felett szoktam látni.
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Ezt a kártyát kompletten vizezned kellene mert ez szimplán csak egy vízhűtés ready példány, csak csövezni kell és mehet is, viszont másképp nem. Szerintem semmiképp nem ajánlott a jelenlegi mellé, mert erre még ugyancsak költened kell, hogy rendes vízhűtést építs és akkor már illene a komplett gépet vizezni, nem csak 1-1 kártyát.

Én az SLI-t senkinek sem ajánlom, azon kívül hogy jobban fűtik egymást és többet fogyaszt a gép mást nem igen fogsz észrevenni belőle játék alatt (lehet vele mókolni, más játék SLI profilját használni, de lutri és nagyobb esélyed van stutteringre xy címnél), vannak kimondottan olyan munkafolyamatok ahol sokat tud dobni az SLI, de én ott is inkább az egy combosabb kártyát javaslom, akár csak játékra.

Ne gondolkodj SLI-ben, ha mindenképp nagyobb teljesítményt szeretnél és meg is érje a dolog akkor 2080S-től fölfelé, de én már megvárnám a következő generációt.
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Köszi az eddigi segítséget! 😉 Most már tényeg elgondolkodom rajta, hogy minek az SLI. De szerinted az a kártya amúgy megérne 450 Eurót 9 hónap garanciával? Leszámítva az SLI-t.
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Ha komplett vizes rendszered lenne akkor megérné, de amúgy semmiképp.
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Olyan komplett vizes tendszer szerinted nagyjából mibe kerülhet?
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Gondolkodtam már egy komplett vizes rendszerben de nekem nem ért volna meg annyit babrálni vele, pláne hogy a "karbantartását" is sűrűbben kell végezni és az időnkénti leeresztést, visszatöltést majd légtelenítést nekem semmi kedvem csinálni 😆

Nekem ~€850 lett volna a rendszer minőségi és nekem tetsző komponensekből úgy, hogy egyszerre megrendelem EK-től.
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Jah, akkor ha hozzáadom a 850-hez a 450-et akkor az 1300€! LOL 😎
Meg azt is mondják, hogy a jelenlegi kártyámnak nem lesz hosszű élete, max 3-4 év, mert vízhűtéses! Szerinted ez mennyire lehet igaz?
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Nem tudom majd eldől, benne van a pakliban hogy a benne lévő AiO megadja magát és más külső gyártótól származó megoldással kell orvoslni a problémát. De valszeg hamarabb válsz meg tőle a teljesítmény miatt minthogy ez bekövetkezne. Nálam nem volt még egy kártya sem 2 évnél tovább, mindig váltottam következő generációra.
0
0
0
0
Maros avatar
@LordSzalko: Valószínúleg én is így fogok tenni. Nekem 2 évig sem volt meg a GTX 1060 6BG videókártyám. Annak most gerzson95 a boldog tulajdonosa. Elképzelhető, hogy az 1080 Ti-nek is ő lesz majd, és akkor az AiO már megadhatja magát! LOL 😃😆😂😂😂😂😂😎
0
0
0
0
no avatar
@Maros: Ja, hagyd rá a dolgot 😆😜
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Maros: Rám is hagyhatod. Vigyázni fogok rá 😀
0
0
0
0
Maros avatar
@The_Teacher_Man: Rád majd inkább a processzoromat! 😆😂😂😎
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Maros: Ááá, túl gyenge. Inkább hagyjuk 😆
0
0
0
0
Maros avatar
@The_Teacher_Man: 😆😎
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Maros: A lényeg tényleg pusztán annyi, hogy maga a GPU ugyan az legyen.
Viszont tényleg gondolt át, nézz utána, hogy mivel játszol, és az mennyire szereti a több GPU-s megoldásokat!
0
0
0
0
Maros avatar
@AMDMonsteR: Köszi! Még azért átgongolom, ez csak így felmerült bennem, mert láttam elég jó áron egy 1080 Ti kártyát.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Maros: Ha rám hallgatsz, pénzkidobás...
0
0
0
0
Maros avatar
@Bronson: Tudnál írni 1-2 okot, hogy miért? Még nem volt SLI-s gépem, nem tudom, hogy mik a hátrányai. 😃😎
0
0
0
0
Bronson avatar
@Maros: A legfobb hatranya az lenne hogy az esetek 90%-ban (es szerintem most optimista voltam) ott csucsulne a gepben a masodik kartya malmozva, mert kb az sli/crossfire tamogatas teljes egeszeben megszunt. Nagyon keves jatek tamogatja mar, es azok sem skalazodnak jol. A 1080ti-ra a garancia kifutott, talan talalsz meg parat amire van egy keves, de befektetesnek szerintem nem logikus. Inkabb 2080 Super/2080ti fele mozdulj ha ugy erzed nem eleg a mostani kartyad. Tularazott disznek a gepben viszont kivalo lenne.
0
0
0
0
Maros avatar
@Bronson: Köszi a választ! A mostani kártyám nagyon is elég nekem, csak azért gondolkodtam el az SLI-n, mert találtam egy 1080 Ti-t jó áron garanciával. De most, hogy írtad, hogy megszűnt a támogatás szerintem hanyagolom. 2080 Super kártyára meg le nem cserélném még egy az egyben sem az a pár FPS+ és 11GB helyett 8GB vram nekem nem felelne meg. A 2080 Ti meg 1300-1400 Euróért meg valami vicc ott sem látok akkora különbséget, hogy megérje nekem lecserélni rá, a Titan RTX-ről meg inkább no comment..... https://www.alza.sk/nvidia-titan-rtx-d5518106.htm?o=1
Még egy darabig szerintem elég lesz az 1080 Ti. (Remélem)
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@Maros: Full HD felbontásra még bőven elég lesz az 1080Ti! A 2k-ra is kisebb kompromisszumokkal, ha nem számít mindenben az ultra grafikai beállítás, akkor főleg! 😀
A felsorolt indokok miatt meg tényleg nem érdemes még cserélned. 😀
0
0
0
0
Maros avatar
@nOmAd6: 4096x2160-As felbontáson is szokok vele játszani és még azt is mondhatom, hogy vele bír kisebb, nagyobb kompromisszumokkal. A VR-ozást is simán bírja. Egy darabig szerintem nem cserélem le.😆 1060 6BG-os kártya után ez megváltás nekem! 😂😎
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@Maros: Átérzem! 😃 Nekem egy r9 280-at váltott az 5700XT 😀😉
0
0
0
0
no avatar
Koszontom a magyar gepigeny.hu urakat, udv mindenkinek!

Majd tervezem megbontani a videokartyat par het mulva, csak nem tudom ennek 'fennenek" mi a neve egesz pontosan??? A lenyeg az lenne hogy le tudjam huteni a VRM-et ( Gondolom, ez a kis lapka vagy mi a fene, azert felel hogy a VRM-n keletkezet hot elvezese netalan hutse??

https://i.imgur.com/9OuuzSW.png

Remelem jol vagytok, sok jatekidot kivanok es persze vigyazzatok magatokra!
0
0
0
0
💬 2
Ayistion avatar
Sziasztok, mivel nem értek hozzá, inkább kérdezek.
Adott ez az eszköz -> https://gepigeny.hu/user/ayistion/eszkozok/245029 , és az volna a kérdésem hogy megérné-e ebbe egy SSD-t rakni, valamint pluszba 4GB ramot? Sokat nem akarok rá költeni, viszont az nem tudom hogy érdemes lenne-e egy újabb fajta laptopra beruházni. Igazából csak filmezésre és netezésre használom, játékra ott az xbox. Az egyetlen játék amit játszanék az max a Counter Strike GO vagy az egyhat. A laptop HD felbontást tud, de a későbbiekben szeretném egy FullHD monitorral használni, még akár az is lehet hogy kiterjesztett képernyővel, és egy külső HDD-vel.
0
0
0
0
💬 9
visor261 avatar
@Ayistion: megérné-e ebbe egy SSD-t rakni? = Szeretném hogy gyorsabban betöltődjenek a dolgok?
pluszba 4GB ramot? = megakarok nyitni sok lapot?

nekem a gb-on a win10 feláll hdd 30ms/ ssd 14ms 2gb ram
chrome 5ms 2ms 2.4bg
chrome 9 lap 3gb
chrome x lap 4gb

ha eddig megfelelt neked akkor nem kell fejlesztened rajta,
csak az ssd-t ajánlom mert azt tovább tudod vinni a következő eszközre.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@visor261: Igazából sokszor érzem azt, hogy rohadtul belassúl a böngésző,(firefox) meg maga az op rendszer is, ebből gondoltam azt hogy lenne-e értelme a ramnak. SSD-ből mindegy hogy milyet vágok bele? A ramnak meg ha jól tudom, ugyan azon óra jelen kell lennie, de javítsatok ha tévedek, ismétlem, nem értek hozzá. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@Ayistion: Ramból ugyanaz az időzítés és órajel ajánlott,, ha nem ugyanaz a két modul, akkor lehetnek galibák, főleg laptopoknál.
SSD-ből sata 2,5'' kb bármelyik nevesebb gyártótól (WD, Samsung, Team Group, Kingston, Corsair)

Már csak ezzel a két alkatrésszel hatalmas lesz a különbség, 2020-ban illegális kéne hogy legyen az a gép, amiben nincs SSD 😆
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Rendben, akkor most definiáld nekem kérlek, hogy azt honnan tudom kiszivolázni hogy milyen az időzítése a RAM-nak. 😆 Az órajel az oké, 1866Mhz, és DDR4, de az időzítés az fogalmam sincs micsoda, és ha azt mondod hogy a DDR4, akkor be is sz.rok. 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
@Ayistion: Én megértem ha valaki laikus, de a google kereső nem dísznek van... 😊 pl a cpuz nevű programmal tudod megnézni a memória profilt egyszerűen.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Rákerestem mielött írtam, de konkrétan csak hosszas tartalmakat találtam, amik elmondják hogy a kiolvasási idő, azt nem tudtam hogy a cpuz-vel meg lehet nézni. Köszönöm a segítséget! 😀 Ami alapból benne van ram a gépben az egyébként kukázható mint egy pcnél? Mert 1866mhz-s ddr4 ramot nem nagyon találok, de lehet csak en használom rosszul a google-t. :/
0
0
0
0
Bronson avatar
@Ayistion: tudsz linkelni egy screenshotot cpuz-ből?
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Bronson: Igen bocsi, csak nem voltam laptop közelben az elmúlt napokban.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/05/10/157s.png
Egyébként a feladatkezelőben, teljesítmény fülön a memóriánál, használt bővítőhelyeknél 1/1-et ír. Gondolom akkor fixen 1 slotos az alaplap, és csak nagyobbra tudom cserélni, ha lehet.
[LINK] Nem tudom hogy ez kompatibilis lenne-e, a jelenlegi helyett.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
Helló
Gépigény/Teszt beküldésére van lehetőség ?
0
0
0
0
💬 2
sudosu avatar
@YoRHa 2B: Hali!
Mondjuk ez nem PC HW kérdés, van külön topik rá. De igen lehet, a menüben ott az a menüpont hogy tesztek és ott lehet írni. Ezek elbírálásra fognak kerülni és utána megjelenhet az oldalon.
Gépigényt is lehet valahogy beküldeni, de azt pontosan nem tudom hol van.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@sudosu: Azt tudom hogy működik, mert régebben küldtem már, csak nem találtam és azthittem kivették, mint régen az üzifalat pl 😃
0
0
0
0
no avatar
Kedves Csoport,

a kábelek átvették nálunk az uralmat. Azon gondolkodtam, létezik-e olyan fejhallgató ami úgy működik, mint egy vezeték nélküli keyboard vagy egér. Vagyis van neki egy olyan rövid usb darabkája amit bedugok a PC-be és kész . Vagy ilyen nem is létezik?
Tehát nem bluetooth-osra gondolok. Csak simán bedugósra. Lehet hülyeséget kérdezek bocsánat.
😀
Köszönöm szépen ha valaki veszi a fáradságot és válaszol 😀
Üdv mindenkinek!
Ibolya
0
0
0
0
💬 2
NeTuddMeg avatar
@Ibolya1: a vezeték nélküli egér is bluetooth vagy wifi segítségével működik.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Ibolya1: Persze, kapni. Pl a Logitech G935 is ilyen. Van többféle gyártótól mindenféle színű-szagú. Azzal azért számolj, hogy ezek alsó hangon 30eFT-s mókák. (Igazából egy értelmes vezetékes fejhallgató is 15-20 az olcsóbbakból)
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok. Az lenne a problémám hogy miért van az hogy alap 144 hz-en fut a monitor, de ha bekapcsolom a játékot pl far cray primal és 60 hz-en fut a játék akkor miért változik meg a monitor hz-e, míg idáig fix 144 hz-en ment ha játszottam ha nem. Ugy hogy kérdezném hogy a monitor hz-e miért illeszkedik a játék hz-éhez? Nem volna baj csak 60 hez-nél nem olyan szépen megy mint normál 60 hz-nél microlaggol, szaggat a kép vagy a fene se tudja
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@KrisztianRikardo: Játék beállításaiban átraktad a hz-t?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Makarooni: Most már vágom. ha a játékba hz-et váltok akkor a monitoron is változik a hz. Köszi amugy.
0
0
0
0
NP_Nani avatar
Hali, ide írom, mert máshova nem nagyon tudom 😆 , kicsit régi dolog már, de nagyon mostanság nem foglalkoztam vele, de adok neki egy esélyt hátha valaki tud segíteni benne, ha nem meg marad így 😂
Szóval adott a gépházam egy Deepcool Matrexx 70 3F RGB aminek a tetején a gombok körül kék ledek világítanak:https://i.postimg.cc/rp353z1h/2020-04-28-202543.jpg
nah szóval ezeket sehogy sem sikerült kikapcsolnom, próbáltam mar redditen módszereket, utánaolvasni, semmi értelmeset nem találtam, igazából mikor megy a gép nem zavar, ami zavaró az, hogy, ha kikacsolom gépet is égve marad...
Biosban már próbáltam kb mindent, ha az összes ledet kikapcsolom akkor is égve maradnak felül, de csak ezek a ledek, semmi más -_-
Alaplap Asus STRIX Z390-F GAMING, ha számít, bár nekem nem sikerült onnan kilőjem...
Ha valakinek esetleg hasonló van és sikerült kikapcsolni őket, ossza meg velem is létszi 😆 köszi 😃
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@NP_Nani: Áramtalanítsd a gépet, akkor nem fog világítani. Nekem az asztali gépem éjszakára mindig áram nélkül marad. Simán kikapcsolás után lekapcsolom az elosztón lévő kapcsolóval. Így esélye sincs semmire sem enni áram nélkül.
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@reszler112233: gondoltam erre a változatra én is, hogy csak egyszerűen vagy tápról vagy élosztóról ahogy fentebb írtad, csak gondoltam, hátha van valami hardveres/szoftveres módja is ezt megtenni, mindenesetre köszi tippet 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@NP_Nani: Kell hogy legyen neki egy táp kábel ami a házon belül van. Az lekötöd és nem lesz több led.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@NP_Nani: Bronson jól beszél! Nálam is ki van kötve egy gyári világító led mizéria (ami nem teszik a házon). Esetemben az alaplapra rádugó power, reset stb köteg közé volt betéve egy +P LED feliratú csati. Minden más be van kötve az alaplapra csak ez az egy csatin nem és így nem világít az a bizonyos led.
Nézd meg az említett kötegek között hogy nálad is van-e ilyen.
0
0
0
0
no avatar
@NP_Nani: A gépházadban a csatlakozók alatt kell, hogy legyen egy alaplap amire ezek rá vannak biggyesztve, és az abba futó kábelek közül keresd meg ami a gombok megvilágításáért felel majd szimplán húzd ki 😃
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@LordSzalko: köszöntem tippeket @Bronson, @Scorn Face illetve @LordSzalko, tudom melyikekről beszéltek, én raktam össze az egész gépet, csak különösebben nem foglalkoztam ennyire vele, I-O kábelek amikről ti beszéltek, azokat már néztem, ha kihúzom sincs változás, DE mivel kizárásos alapon már csak egy kábel maradt kihúztam a Front Usb kábelét (a 2.0-ét) és kialudt 😂 csak ugye akkor felül, meg nem megy a 2.0-ás USB slot(meg akkor sosem világit, mikor gép be van kapcsolva se), lehet így hagyom lényegében van rajta azon kívül még kettő 3.0-as, annyi elég sztem
erről van szó pontosabban:
https://i.postimg.cc/Zm2WZpdQ/94976154-291780075158500-2978972871075823616-n.jpg
Lehet utána kéne járjak kicsit melyik száll felel a 4-ből a világításért és csak azt kilőni vagy szoftveresen talalni valamit rá, köszi mindenesetre még1x 😆
0
0
0
0
no avatar
@NP_Nani: Húzd ki a konnektorból.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok. Annyi lenne a kérdésem mivel ti profik vagytok így hozzátok fordulok, mivel drágák voltak a cuccok a gépembe így nem tudom melyik lehet rossz?
Olyan van hogy 144 hz-es freesynces monitorom van hp omen 25, és ha a játékot bekapcsolom mindegy melyiket 144 hz-röl 60 hz-re áll át és 60 fps-nél kép töredezetség van, vagyis nem tudom hogy az e de ilyen átlátszó csík futkározik a képen le fel ahogy az egeret mozgatom. I7 4770 hajt egy GTX 1070 ti 16gb rammal. Freesyncbe játszom. Mafia 3, AC Syndicate,unity, doom 2016, doom enthernal stb. Monitorozom MSI afterburnerrel de nem találok hibát. vga 61-73 fok cpu 46 fok
0
0
0
0
💬 11
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Vsync be van kapcsolva vagy ki? Én azzal kezdeném ha be van lőve akkor kikapcsolnám, ha meg be akkor ki. De tartom valószínűnek, hogy be van kapcsolva és az korlátoz, de ez nem biztos.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@KrisztianRikardo: Sejtem mire gondolsz azzal a vízszintes csíkkal a képernyőn ,nálam is volt ilyen ! Úgy tudtam eltüntetni, hogy a az nvidia vezérlőpultban a 3D beállítások kezelésénél van egy olyan beállítás ,hogy függőleges szinkronizálás. Alapból a 3D alkalmazásbeállítás használata van beállítva. Ezt állítsd át BE állásra ! A játékokban utána már kikapcsolhatod a vsync-et.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Boldor81: De ez miért va? 144hz-es monitor és 60 fpsnél csíkozódik.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@KrisztianRikardo: Nemtudom, lehet csak kábel gond. Milyen kábellel van összekötve ?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Boldor81: Display port 1.2 de probáltam másikkal is hdmivel is és semmi. Próbáltam már alaplapin akkor is ugya az van.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@KrisztianRikardo: Frissek a driverek, mind a monitorhoz, és a gpuhoz?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@KrisztianRikardo: Annak pedig jónak kellene lennie !
Az MSI afterburnerrel feltelepül a RivaTuner is, ott még le lehet korlátozva 60-ra. Nézd meg ott is és ha 60-on van ,tedd fel 144-re !
[LINK]
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Boldor81: Na akkor elmondom. Addig ameddig nem inditok játékot addig 144hz-en megy a gép. De ha bekapcsolom a játékot elsötétűl a kép aztán visszajön és 60hz. Ki-be kapcsolom a monitor tádááám visszatér a 144 hz. Olyan mintha nem történt volna semmi.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@KrisztianRikardo: Utolsó ötletem: Ha a monitor menüjében lenne olyan opció, amivel a HZ számot lehet variálni manuálisan, mert esetleg alapból automatikusra van állítva, azt kellene fix 144-re tenni. Ha a monitoron nincs ilyen opció/állítási lehetőség akkor passzolok.
Azt a vízszintes csíkozást amit tegnap írtál, sikerült megszüntetni ?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Boldor81: Tegnap driver boosterrel ujra frissitettem minden drivert. Az AC UNITY, SYNDICATE, STAR WARS JEDDY FALLEN tökéletesen fut nem vált át a monitor. De a többi játék igen. Ujra kellene telepiteni a játékokat? Amugy nincs herc beállítás. Eddig nem csinálta kb 1hete csinálja ezt. Alaplapin is probáltam akkor is át vált a monitor.
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: Na itt a probléma! Nem driver booster nevű hulladékkal frissítsük a drivert hanem felmegyünk a gyártó oldalára és letöltsük onnan. Így nem csoda hogy problémák vannak ha ilyen csoda programokkal frissíted mint a driver búszter meg a többi marhaság
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne,hogy aktuális a gépfejlesztés unokaöcsémnek viszont RAM-ból már sajnos nem igazán találunk abból a típusból ami kéne csak nagyobb órajelűt.. Szóval a konkrét kérdés az lenne,hogy adott egy CL16 gyorsítású 2400MHz-es 8GB-os memóriamodulom akkor zökkenőmentesen tudna-e együtt dolgozni egy CL16 3000MHz-es 8GB-os modullal? 😃
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@PatrikVagyok: Elvileg igen, csak a 3000-es vissza fog állni 2400-ra. ha Intel alapú gépről van szó akkor viszont biztos hogy mennie kell együtt.
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
@reszler112233: Okés köszi szépen a választ és igen Intel alapú gépről van szó 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!

Vettem egy WD.green 2280 ssd-t egy lenovo y-520-as laptopba, de mint kiderült, oda M.2 NVMe-s kell, nem pedig M.2 SATA-s. Szóval, mivel visszaküldeni már nem tudom, így úgy gondoltam, hogy beraknám a gépembe. Egy MSI B-450 Gaming Plus alaplapom van. Működhet-e a dolog, és ha igen milyen átalakító kell hozzá, ha kell.

Köszi előre is! 😃
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@ors11: attól hogy sata, még kell hogy működjön... nyugodtan bele teheted.
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Az MSI B-450 Gaming Plus manualja szerint az alaplapon van M.2-es slot így nem kell hozzá átalakító, és megeszi az m.2 SATA SSD-ket is szal ezen a téren rendben vagy. Leírás szerint ha belerakod akkor egy dologra ügyelj: a SATA5-6 os csatlakozó az alaplapon M.2 használatakor nem fog üzemelni, így ha azokon van valamilyen eszközöd azt át kell rakni másik SATA csatlakozóra, feltéve ha van hely...
15. oldal:
[LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
Sziasztok.Valaki találkozott e már oylan problémával hogy:Letöltöttem a legfrisseb realtek drivert a hangkártyához.Elinditom a telepitést,simán vagy rendszergazdaként.A telepitö elindul,eltávolitja a régi drivert,majd kér egy ujrainditást a folytatáshoz.Na ezzel nem is lenne gond.De ha ujra indul a gép,elindul a telepitö és nem telepit fel semmit se,csak hogy kész,inditsam ujra a gépet.Ujra indul,és nincs driver...hang van valami amit a Win feldob,de kezelöfelület semmi.A telepitési mappában sincs meg sok file,amik elötte lenni szokta.Akár hányszor inditom el,mindig ez a folyamat megy végbe,még a régebbi driverrel is...
0
0
0
0
💬 3
Boldor81 avatar
@cseszka: Csak tipp !
Próbáld ki a revo uninstaller ( [LINK] ) nevű programmal uninstalállni miután "feltelepíted". Ez egy kicsit mélyebre ható uninstalláló program ,illetve ha ez megtörtént próbáld meg a ccleaner ( [LINK] ) program rendszerleíró alkalmazást ráindítani !
Utána újraindítani ,majd telepíteni a realteket.
Lehet nem lesz semmi változás, de próba szerencse.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@cseszka: új realtek driver van, a kezelőfelületet ne keresd, win10 storeban van egy app, amit elvileg letölt, az van helyette. lényegében ugyan azt tudja, mint a régi
0
0
0
0
cseszka avatar
@NeTuddMeg: Köszi a választ mindkettötöknek.Megpróbálom majd a revo-t elöször.Storeban nem találtam semmitse,valamint a C😜rogramfiles (X86 mappát is néztem...)/Realtek mappa is szinte üres.Nincs benne semmi.Elöször rosszul irtam.Ugyanis ha elinditom a telepitöt,ki irja hogy elöször eltávoltija a régi drivert.OK nyomok,majd kéri a gép ujrainditását.Ha ujra inditom akkor kezdödik elöröl.Kéri a régi driver törlését,majd valamit leszed (Nemtom mit,mert elötte eltávolitotta elvileg),ha befejezte,kéri az ujrainditást.És ez megy amig meg nem unom....😃
Nagyvalószinüséggel kap majd egy uj wint.Kezelöfelület azért szükséges mert használom benne az EQ-t.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Szerbusztok itt a biosba át kell valamit állítani vagy jo így ahogy van?
https://kepkezelo.com/images/rfmztmcr0jaiqiqs48uw.jpg
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@roba1996: ha nem akarod hogy jelezzen ha a leall a ventillator, vagy a proci tulmelegszik, akkor hagyd igy.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Bronson: Akkor így hagyom gondolom elég kevés az esély arra, hogy túl melegszik vagy le áll a venti ugye?
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Nyugodtan bekapcsolhatod.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Akkor be kapcsolom mind a kettőt 😀
Mekkora hőfoknal jelez?
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Azt nem tudom mi van megadva. Valahol biztos utána lehet nézni. Vagy esetleg itt kapsz rá választ, más is használ olyan procit.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Értem köszönöm szépen a segítséget.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Tudnátok ajánlani jó minőségű displayport-hdmi kábelt? Gépet meg a 4k tvt akarom össze kötni. Szerintetek melyik a jobb gép és monitor összekötésre a hdmi kábel vagy a displayport-hdmi kábel?
0
0
0
0
💬 7
Boldor81 avatar
@ddkk22: Jó a sima HDMI is ,csak arra kell figyelni, hogy legalább 2.0 legyen. Ha gyengébbel kötöd össze pl. 1.4 akkor is lesz képed ,de csak 30fps -ed lesz játékok alatt. Nálam a monitornál volt így, ezért cseréltem le displayport kábelre.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Csak hogy a tvt és a monitort egyszerre akarom használni, ezért kell egy displayport-hdmi kábel amivel a gépet és a tvt kötöm össze. Csak azt nem tudom hogy melyik legyen mert valamelyikhez nincs semmi adat írva.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Ezt találtam neked igaz nem olcsó, de írja hogy 4k/60fps.

[LINK]

Nézz szét máshol is ,annyira nem mélyedtem bele, lehet máshol olcsóbb kicsit !
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Én ezt néztem [LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Azt hiszem ezzel a 4k /60hz mellett már a HDR funciót is használhatod ,de ehhez még mindig kell egy HDMI kábel ami a sima 2.0 -tól jobb.
Nem vagyok benne 100%-ig biztos , jobban utána kellene nézni a dolgoknak !
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: 2.0-tól jobb? Ahogy nézegetem a hdmi 2.1 az már 8K-ra alkalmas ami nekem felesleges.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: igen 8k -ra ,meg 4k 120hz-re (bár arra még pár évet várnunk kell, hogy ki is tudjuk használni játékfronton )
Van 2.0a , 2.0b is ! Szerintem 2.0a már jó lenne a 4k/60hz +HDR funkcióhoz.

Olvasd el ,hogy a tutira menj !
[LINK]

Most nézem ,hogy árak is vannak. Akár innen is tudsz rendelni HDMI 2.0a kábelt !
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Egy kis felvilágosítást kérek 😀 van egy MSI alaplapom ( gépem adatai megtalálhatók az adatlapom ) amin ugye realtek audio vezérlő van, na most ehhez feltelepült egy Nahimic 2 nevezetű program ami elvileg a finomhangolásra van. De az a helyzet h nekem a gépbe van egy Sound Blaster külön álló hangkártya is és azt használom, tehát nem az alaplapiba van bedugva a hangberendezés. Úgy olvastam h ez a Nahimic 2 az alaplapi Realtek vezérlőhöz van, az lenne kérdésem h mivel nem az alaplapi hangkártyát használom így van egyáltalán értelme h ez a program a gépen van? ( Sose állítottam be rajta semmit különös képen ) Mert gondolom a Sound Blaster hangkártyához köze sincs. Szóval ez a program kell vagy sem a hangkártya mellé?
( Nem nagyon vagyok jártas a témában )
Előre is köszi a választ!
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@mata1093: A creative-nek kell hogy legyen külön szoftvere a beállításokhoz, szóval azt töltsd le...
0
0
0
0
xCube avatar
@mata1093: A Nahimic mindkét audióeszközt tudja vezérelni.

Én viszont Bronsonhoz hasonlóan azt tanácsolnám, hogy a Creative saját szoftverét használd.
0
0
0
0
mata1093 avatar
@xCube: Értem 😀 köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
rise01 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@rise01: ugyan áruld már el, mire kell egy ilyen kábel neked...? 😊
0
0
0
0
rise01 avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
@rise01: Milyen lap? valami pre-build?
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv!
Nem tudja valaki, hogy lehetséges-e az, hogy a HDMI kábel elromlott úgy hogy csak képet küld, de hangot már nem? Tegnap még volt kép és hang is, de most már nincs... Egy androidos tv boxrol van szó ami HDMI kábellel van összekötve a tv-vel és csak a kép megy hang nem.. A tv hangszórója működik...

Előre is köszönöm a választ!
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@xsebix: próbáld ki pc-n! 😊
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Jogos, de már megoldottam, vhogy át állítódott, hogy honnan menjen a hang... 😆
Amúgy a válasz érdekelne, lehetséges egyébként?
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: nem hinném. vagy múködik vagy nem... 😊
0
0
0
0
Demoz avatar
Sziasztok! Van egy Toshiba Satellite C55 laptopom, amit pàromnak szeretnék upgradelni ramokkal, hogy tudjon rajta dolgozni. A pontos számàt nem tudom, de szerintem a C55 széria nagyjából mindegyikére ugyan az lehet a válasz: mennyi a maximális ram, amit bele tudok rakni? Jelenleg 4gb van benne. 16-ot esetleg tud kezelni?
0
0
0
0
💬 1
The_Teacher_Man avatar
@Demoz: Szia!

Kellene a teljes típusmegnevezés, mert van amelyiket 16-ig, de van amelyiket csak 8-ig lehet bővíteni.
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
Hali 😉

Valaki le tudná írni, hogy az M2 ssd és az M2 Nvme között mi a különbség? Lenovo Ideapad 330S laptopba vennék egy 240GB verziót.

Előre is köszike.
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@TheXperia1: A sima m.2 sata interfészt használ, mint az átlag 2,5'' vagy 3'5'' meghajtók. Az nvme sokkal gyorsabb, viszont drágább is. Átlag napi felhasználás során sokat nem veszel észre belőle, munkára/gyakori nagy fájlokkal való operálásra egyértelműen nvme. Abba a laptopba én egy sima m.2 tennék és csá...
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Lenovo Legion Y720 az áldozat. Miután HDD csere SSD-re és RAM csere volt, nincs hangja. HDMI monitort rákötve, monitoron klersztül van hang. 2.1 rákötve ott már nincs, se a beépített hangszórókon sincs. Rendszer szerint minden telepítve van. Olyan, mintha hangszórók nem lennének bekapcsolva.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Black-Goku: A gyártó oldaláról szedd le az audio drivert és telepítsd fel/újra első körben.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Úgy néz ki valami kisült benne. Egy két angol oldalon páran panaszkodtak hasonló dolgokra. Többek közt a billentyűzet világítás se megy, se a ventilátorok 😞
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Black-Goku: Akkor ott valami megsérült a műtét közben sajnos.
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Állítólag nincs jól földelve és talán statikus kisülés okozhatta vagy minek mondható.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.
Van egy LG 49UM7400PLB tvm. Vettem egy GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti kártyát amin ugye van 2db hdmi csatlakozó. Az elsőre van rákötve a monitor a másodikra a tv lenne, de nem érzékeli a rendszer a tvt második monitor ként. Mi lehet a baj?
0
0
0
0
💬 23
Bronson avatar
@ddkk22: ha csak a tv van rádugva akkor okés?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Bronson: Akkor igen. A 2. hdmi portban nem megy se a tv se a monitor.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Ha mind a két kijelzőt rákötöd és WIN+P billentyű kombinációt lenyomod akkor a képernyő jobb oldalán milyen lehetőségek közül választhatsz ?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Ezek vannak [img][LINK][/img]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: És ha rámész a megkettőzésre ?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Semmi nem történik. A tv ugyan úgy azt írja ki hogy nincs jel. Már mindre rá mentem.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Az baj ! Szerintem, ez lehet kábel ,csatlakozó vagy valahol le van tiltva, amit kétlek ! Próbálgatni, cserélgetni kell.
Gondolom a tv-n is próbáltad már másik HDMI csatlakóra kötni ?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Igen már próbáltam. Kábel gond nem lehet mert a 1. hdmi portba megy a tv is meg a monitor is. A 2. hdmi portba viszont egyik se megy azt írja hogy nincs jel.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Display port -al lenne amúgy a legjobb a tv-t és a gépet összekötni !
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Akkor gondolom úgy hogy a tvbe hdmi a gépbe pedig displayport, mert a tvn nincs displayport.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Fordítva gondoltam, de próbáld ki így is. Feltéve ha van otthon kéznél fölös displayportos kábel. (egy próbát megér)
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Hát de fordítva nem tudom mert a tvn csak hdmi port van. Nincs itthon. Majd venni kell.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Vehetsz ,de egyáltalán nem biztos, hogy megoldja a problémát !
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Össze dugtam dvi-hdmi kábelál a gépet meg a tvt de úgy se megy.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Boldor81: Kérlek áruld már el nekem miért is?
0
0
0
0
Bronson avatar
@ddkk22: szerintem akkor hibás a hdmi port a kártyán ha egyik sem megy...
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Bronson: De a dvi kábelell se megy a tv.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Lehetséges ,hogy a TV-vel lesz probléma ? Ha lenne kéznél egy HDMI-s laptop ki kellene azzal is próbálni.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Tvvel nem lehet gond mert a kártyán a 1. hdmi pórtal rendesen működik. A 2. hdmi pórtal nincs kép se a tvn se a monitoron.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: Igen ez esetben a 2.HDMI csatlakozóra gondolnék a kártyán, az a rossz. De írtad ,hogy DVI kábellel se megy a TV !
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Jelentem sikerült életre kelteni a dvi-hdmi kábellel. Egyszer csak bejött a kép a tvn.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ddkk22: 😃
Viszont akkor a kártyán a 2.HDMI lehet nem működik 😞
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@Boldor81: Szerintem biztos is.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
Sziasztok!
Én csak véleményt szeretnék kérni, erről a konfigurációról. Mit cseréljek mire?
Köszönöm 😀
CPU: AMD Ryzen 5 3600 AM4 BOX (Wraith Spire)
Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX
RAM: Kingston HyperX Fury 2019 DDR4-3200 16GB kit2
VGA: MSI GTX 1660 Ti Gaming 6GB
HDD: Toshiba P300 3,5" 1TB
SSD: Silicon Power Slim S55 2,5" SATAIII 240GB 7mm
Ház: AeroCool Bolt
Táp: BitFenix Formula Gold 750W -> ide elég lenne az 550W-os?
0
0
0
0
💬 15
Richie1212 avatar
@tmbrbr: Ha esetleg videokártyát cserélsz akkor kell az a táp 😀 Amúgy semmi baj ezzel a konfiggal, max a kártya cserélhető ha mindenképp szükséges és nem szolgál ki a mostani 😀 Nekem tetszik ez a konfig 😀
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@Richie1212: Köszönöm. 😀 Esetleg a lentebb leírt problémámra tudsz valami választ? 😞
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@tmbrbr: Nagyon jó gépezet ez amit ide leírtál !
Milyen monitort használsz hozzá ?
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@Boldor81: Még semmilyent, ez egy terv. Most egy Lenovo Legion Y520 laptopom van, de ez mostanában elkezdett rosszalkodni. Sajnos nem tudom mi a baja, de leírom ide, hátha te vagy valaki meg tudja mondani.
Szóval ebben egy i7 7700HQ, egy 1050 ti és 8 gb ram van gyárilag. Eddig soha semmi problémám nem volt vele, bf4-et highon viszi, csak úgy mint a pubg-t. Elkezdtem R6S-ezni haverokkal, de többször előfordult, hogy nem tudtam csatlakozni a szerverekhez. Először csak ennyi volt, most már viszont olyanok történnek, hogy egy pillanatre lecsatlakozik discordról és a játékról is. Közben nem írja a laptop, hogy lementem volna a wifiről és a discordra vissza is tudok rögtön csatlakozni, a játékba viszont nem. Újraindítom a játékot, a gépet, a netet, semmi. Kb. negy-fél óra múlva visszacsatlakozik. Nem tudom mitől van ez. A szerverek? De mindenki másnak működik. Az internet? De akkor is. Minden más, böngésző működik és a discordra is rögtön visszamegy. A gép lenne kevés hozzá? Egyszerűen besokal? Ez egy jobb gép mint az ismerőseim többségének van és nekik simán megy. Talán túlmelegszik? Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj, miért csatlakozik le és miért nem csatlakozik rögtön vissza a szerverekre. Valakinek esetleg valami ötlet vagy tanács? Mert nagyon el vagyok keseredve.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@tmbrbr: Mindenképp próbáld ki, hogy közvetlen kábellel csatlakozol a netre és ne wifi-n ! Az is lehet csak valami frissítés állhat a probléma mögött.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@Boldor81: Köszönöm, megpróbálom. 😀
0
0
0
0
Rockos avatar
@tmbrbr: Én személy szerint inkább egy M.2-es SSD-t választanék, mondjuk egy [LINK]-t. Azonos teljesítmény, hasonló ár, de kevesebb kábel és egyszerűbb beszerelni.
De ezt leszámítva szerintem is jó konfig, a tápból ehhez elég az 550W-es, de ha tervezel néhány éven belül erősebb videokártyára váltani, akkor megérheti most megvenni a nagyobbat.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@Rockos: Köszönöm a választ. 😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@tmbrbr: RX 5600XT 15-20%-al erősebb:
[url]https://m.alza.hu/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-d5759627.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_el795e1a&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_el795e1a[/url]

550W-nál nagyobb fölösleges.
R5 3600 65w + GTX 1660 TI 125w = 300W-ot se fogyaszt egy ilyen build.

Ház: SILENTIUMPC SIGNUM SG1 TG 15k
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@ricsiricsV: Köszönöm szépen. 😀
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@ricsiricsV: Az RX 5600XT-vel minden stimmel?
0
0
0
0
AttiS avatar
@tmbrbr: 1660Ti helyett én is RX 5600XT-t mondanék, árban ugyanaz teljesítményben meg elporolja.

[LINK]

Tápból meg egy 550W-os bőven elég, még később is ha cserélnél esetleg kártyát vagy procit. És ami lejön esetleg hozzádobod egy szellősebb házra.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@AttiS: Köszönöm a választ. 😀 Néztem videókat, meggyőzött az AMD. Ha ezt választom is jó minden más a konfigurációban?
0
0
0
0
Bronson avatar
@tmbrbr: Felesleges akkora táp, 550w egy jobb kártyához is bőven elég! SSD-ből én m.2 választanék (kevesebb kábel). Házból inkább Zalman 2-őt választanám annyiért. A többi ok.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@Bronson: Köszönöm szépen a választ. 😀
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
vagy nem..
sziasztok.
adott egy Asrock b450m pro4 alaplap, r5 2600 cpu, r9 380 gpu, és 2x8gb corsair vengeace lpx 3000mhz ram..
alapjáraton 2100on üzemel a memória, 1 darab xmp profil van hozzá biosban, 3000mhz - 1.35v, viszont ha bekapcsolom az xmpt, random villog a monitor, lefagy az egész, újraindul, vagy épp hibátlanul működik napokig
erre lehet valami megoldás?
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@NeTuddMeg: bios friss...?
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@Bronson: legújabb.. azóta próbálkozok, és lehet, hogy mégsem a config a hiba, de az XMP kikapcsolásával lényegesen ritkább a dolog.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
Sziasztok ! Mitől van hogy a Ryzen 5 1600af processzor alap járaton is 3.40 - 3.60Ghz ? Régebbi i3 processzorom ha nem volt rajt terhelés vissza vette az órajelet is viszont itt nincs ez . Gondolom ez Bios állítgatással lehet megoldani a kérdésem hogy mégis mit hogy kéne állítani hogy alap járaton ne mennyen teljesen magas számon a Ghz ? Vagy ez a Ryzen processzoroknál mind így van és nem lehet állítani ?
0
0
0
0
BudayT avatar
sziasztok, szeretnék a gépembe új memóriákat, 16 gb-ot. 4*4 gb-t. Ilyenből: https://www.kingston.com/datasheets/khx1600c9d3k2_8gx.pdf
Tudná az alaplapom kezelni? ASRock M3A770DE. Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 2
Boldor81 avatar
@BudayT: Az alaplapod oldalán nem láttam pont ezt a memóriát. Persze ez még nem azt jelenti, hogy ne tudná kezelni ! A helyedben pont olyan memóriát tennék bele ,mint ami jelenleg is benne van. De lehet az alaplap ,proci és memória cserén is elgondolkoznék mielőtt bővíted a mostanit. Lehet rosszul gondolom, de a videókártyád alá kicsit erősebb konfig is elférne.
0
0
0
0
BudayT avatar
@Boldor81: Most Kingston 9905403-176.A00LF van benne, 4*2gb, szeretnék bele 16gb-t, csak nemtudom milyen lenne bele jó, sajnos most csak ennyit tudok fejleszteni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ehhez a konfighoz kellene egy jó tápegység 15.000 és 20.000 ft között.

Az alábbi konfig:
Proci: i3-7100
Videókártya: SAPPHIRE RX 580 4GB GDDR5 NITRO+
Alaplap: Asus B150 Pro gaming
Ram: 2×4gb ddr4 2400mhz

Ezekre gondoltam csak nem tudom, hogy mennyire lennének jók:

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/evga/100-w1-0600-600w-white-p329986317/

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/f:fsp,tapegyseg-teljesitmenye=500-500/?st=hexa&gclid=Cj0KCQjwj7v0BRDOARIsAGh37iry1lKKE3_h9ChrmkZyiF-tjUn1BzQRY05VLYnXCevoTAcxY0hDcdYaAj65EALw_wcB

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/gigabyte/p650b-650w-bronze-p402563605/

A válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 3
Yezi_ avatar
@benike310: Kimaxolva a keretet, szerintem érdemes benevezni egy CM MWE 550W Bronze V2-re. Jó minőségű táp ilyen árban, marad benne tartalék is a későbbi fejlesztésekhez.
[LINK]
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Yezi_: [LINK]
még az s12iii is lehet jó alternatíva
0
0
0
0
zsolo avatar
@benike310: FSP 500W Hyper M ~20k
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Helóka, van egy marék esata csatlakozóm. Hogyan lehetne a legkölcséghatékonyabban beszerelni őket?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@nemvagyokitt: Szia,

Miért szeretnéd mindenképp bekötni őket? Szerintem csak azért ne vegyél külön tárolókat, hogy fel tudd használni őket 😃
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@LordSzalko: A tárolók már megvannak csak biztonság kedvéért nem akarom egyszerre bedugni őket és macerás úgy váltani gépház kihúz, házfal le, csere majd vissza. És olcsón hozzájutottam egy marék esatához csak a csóka elfelejtette közölni velem hogy nem tudom rádugni a sima satára (ami tök gáz mert szerintem így kéne lennie alapból, és rohadtul hasonlít a satára). Szal minden adott csak a csatlakoztatást kellene megoldani. Ezzel vissza is jutottunk a kérdésemhez.
0
0
0
0
no avatar
GIGABYTE GTX 1660 SUPER OC 6GB. Sziasztok! Azt szeretném megtudni , hogy a fent említett vgahoz, melyik cpu passzol r5 2600 vagy 3600. Esetleg ha van jobb ötletetek vga téren a két cpura korlatozódva ,azt is szívesen fogadom. Köszönöm!
0
0
0
0
💬 6
_AsheXp avatar
@Hagakure: Bármelyik jó a 2 közül, de a 3600 nyilván jobb. Ilyen árkategben nincs is nála jobb.
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Ertem, viszont hallottam errol a bottleneck jelensegrol. Nem tudom mennyire valos/ befolyasolja a teljesítmenyt. De ha igaz akkor szeretném elkerulni
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hagakure: Egyiknél se lesz bottleneck.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Köszönöm.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Hagakure: Ahogy ricsi is mondta, egyiknél se lesz bottleneck. Tőled függ, hogy melyikre van pénzed, ha belefér a 3600 akkor nyilván azt javaslom mert egy jobb proci 😃
0
0
0
0
roba1996 avatar
Szerbusztok valaki esetleg tudna segíteni abban ,hogy miért omlik össze játék közben a videókártya driver tegnap semmi baj nem volt ma meg kb 10 percenkét pubg,cod és hasonló játékok közben próbáltam újra telepíteni drivert de ugyan az a hiba meg fagy a játék és ennyi 1 napos a konfigom?
0
0
0
0
💬 10
Benee72 avatar
@roba1996: Szia. Melyik drivert használod? Nekem hasonló gond a 20.3.1 szoftverrel volt. Játékok Pár percig mentek, szoftver beállításánál szintén fogyogatott az egész gép. Most néztem van új már 20.4.1 de ezt nem próbáltam még. Ha lesz időm meg próbálom. Jelenleg 20.2.2 tökéletesen megy. Igaz nekem rx580 van a gépbe.
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Csinálj VGA tetszet, ha ott is ez van akkor valszeg a kártya a rossz.. Vissza kell akkor küldeni! Vagy próbáld ki pl egy haverod gépében!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Futattam heaven benchmark ot is ugyan ez volt a probléma ki próbátam most egy barátom gépebe ott is ugyan ez volt a probléma irtam kérelmet ,hogy vissza szertném küldeni és a pénzt vissza kapni de már meg rendeltem az ujjat SAPPHIRE Radeon Pulse RX 5500 XT 8GB GDDR6 remélem ezzel már nem lessz probléma 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: 5500? Nem inkább 5600?
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: nem 5600 a 5500 válaszottam igy kevesebbet kell rá fizessek 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Jóval gyengébb is, pedig páran írták is hogy az 5600-ast válaszd! Akkor nem értem miért kértél véleményt : D
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@zsolo: Múltkor is ezt csinálta, ki kérte a véleményt az összeállításához, én egy GAINWARD GTX 1660S ajánlottam, ami akkor 82k-ért best buy volt +be quiet GOLD táppal, erre b#szott rá és meg vette a gyengébb, 3-4 éves ASROCK RX 590 250w, ráadásul egy hulladék táppal.

RX 5500XT 80k jelenleg túlárazott, ráadásul RX 590-nél is gyengébb.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: Érdekes, néha nem tudok megerteni 1-2 embert, miért kér valaki segítséget ha nem fogadja el? : D
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ricsiricsV: Nem semmi sztori😂
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@ricsiricsV: WTF? 😃 Azért ez dúrva
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok, van egy Genius SW-HF2.1 1700 hangszettem (2db hangszóró, mélynyomó) és a jobb oldali hangfal búg, és rohadtul idegesítő! Döglődik a hangfal vagy csak ki kéne cserélni az audio kábelt? vagy vegyek hozzá 2 új hangszórót..?
0
0
0
0
💬 22
Boldor81 avatar
@zsolo: Szerintem a kábel lesz ! (szoktad ki-be húzkodni ?)
0
0
0
0
zsolo avatar
@Boldor81: Nem igazán! Vagy lehet meg van már törve?
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Ha kihúzod és még mindig búg akkor nem a kábel a ludas.
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Ugyan úgy csinálja 😊😕 de most meg a bal...akkor lehet a mélynyomó..?
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Akkor kábel kizárva,szedd szét a potmétert és takarítsd ki.talán segít
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: A búgást csak akkor hallom ha nem hallgatok zenét, nem játszok..stb, üres járatban van csak!
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Jobb ötletem nincs,nem vagyok műszerész.(hegesztő-lakatos 😆😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Sajnos nekem sincs ötletem 😃 mert amúgy meg ***án szól, csak amikor nincs semmi hang akkor búg
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Figyelj! Hova dugtad?
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Hogy hogy hova? Ahol eddig is volt 😃
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Mert ha a előlapi nekem is zúg,az pedig driver hiba
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Hátlapiba van, a zöldbe!
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: van valami régi hangkártyád,amit ki tudsz próbáni?
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: őőő nincs! 😃
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Most olvasom hogy okozhatja interferencia,vagyis közel raktad valamihez a kábeled ami mágneses.pl másik kábel
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Hát nem tudom melyik zavarhatja akkor be, talán a router...?😊 mélnyomón van rajta!
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Akkor szerinted? 😆
A telefon is bezavar ha smst kapok vagy hívnak,és közel van
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Elvileg már jó, csak most akkor nem tudom hova tegyem a routert 😃 mert új az asztal és csak ott van hely neki...
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: Azt már neked kell tudni cimbi.
de valahova messzire
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Na majd keresek neki valami helyet, de már úgy fel ***, hogy mondom rendelek újat a p*csába 😃
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@zsolo: De kiokoskodtuk.[SOLVED]
0
0
0
0
zsolo avatar
@PestisDoktor88: Hmmm, jahh, köszi még egyszer 😃
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok alsó tápos géphazam van (sharkoon vaya) az lenne a kérdésem,hogy a tápegységet hogy célszerű be helyezni ventilátorral befelé vagy pedig ventivel kifelé?
0
0
0
0
💬 5
Boldor81 avatar
@roba1996: Külső (hideg) levegőt szívjon a táp ventilátora, a tápkábel felőli perforációknál meg szépen távozik !
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Boldor81: Szóval akkor a venti a gépházból kifele nézzen adott esetben lefelé!?!? 😃
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@roba1996: Én úgy tenném ! Ha odateszed a kezed venti elé, gondolom szívja a levegőt a táp belseje felé. Ha befelé tennéd akkor már eleve melegebb levegő fog rajta keresztülmenni amit a VGA,alaplap,proci,memória,vinyó stb termel. Igaz így nem olyan mutatós ,mert lefelé világít ,de az élettartamában is lehet szerepet játszana. A másik oldalról nézve viszont táp ventilátora hamarabb kivezeti a gépházból a meleget. (bár nem ez a funkciója!)
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Boldor81: Az előző az pont azért volt befelé, hogy szívja ki a levegőt a házból de akkor ezt az ujjat nem teszem úgy vannak bent úgy is ventik azok majd teszik a dolgukat köszönöm szépen a segítséged 😉
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@roba1996: Igazán nincs mit ! De ez az én véleményem és én így csinálnám RGB világítás ide vagy oda. De ha biztosra akarsz menni, kérd ki mások tanácsait is !
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
Hoi!
Tudjátok hol lehet fekete 0.5-2 mm műanyag lapot/táblát venni?
A gépházban szeretnék takarni vele.
0
0
0
0
💬 3
Memento Mori avatar
@PestisDoktor88: Reklám-dekor cégeknél, barkácsáruházban, illetve kézműves boltban próbálkozz.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@PestisDoktor88: Most így gyorsban ezt találtam neked, rendelhető is de kis méretbe nem árulják csak táblába úgy tudom.
https://muanyag.hu/termekek/ecodur-fekete_fekete

Vagy tudok ajánlani egy oldalt bár én sárgaréz lemezt szoktam innen venni, itt nincs műanyag de van alu vagy szénlemez is. Makettezéshez modellezéshez használatosak szóval könnyen alakítható.
https://www.conrad.hu/hu/lemezek-profilok-fak-1-c19800.html
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@Warlordcommander: Az első link tökéletes!Köszönöm,vedd úgy hogy meghívtalak egy sörre😀
0
0
0
0
retek77 avatar
Sziasztok,
Egy ideje már küszködök ezzel a problémával hogy a frissen összerakott gép NEM AD KÉPET!!!!

Gép adatok:

Processzor: Intel Core i5 6600K 3,30GHZ
Memória: G.Skill Aegis F4-3000C16D-16GIS 2x8GB
Videókártya: Nvidia Geforce GTX 1660Ti
Op. rendszer: Win 10 64 bit
Alaplap: ASUS Z170-A
Tároló eszköz: SSD: Seagate BarraCuda 250 GB HDD: WesternDigital 1 TB
Tápegység: Corsair VS650

Nem tudom mi lehet a baj. Próbáltam más monotirral, más kábelal de semmi.
Hátha tudtok mondani valamit.

Köszönöm 😃 Szép napot!!
0
0
0
0
💬 18
ricsiricsV avatar
@retek77: Használd a 14 napos elállási jogod.
0
0
0
0
retek77 avatar
@ricsiricsV: Ohhhh......ezen már túl vagyok sajnos
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@retek77: Hogyha ez egy full újan összerakott gép volt ,akkor téged át*sztak nem kicsit!
0
0
0
0
retek77 avatar
@Andor1997: Igen, új.
Mire gondolsz hogy ***tak? Erre a képes problémára gondolsz?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@retek77: Főként a procira igazából,ez egy 5 éves proci!! Mennyiért vásároltad? Én 90E körül láttam!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@retek77: I5 6600k 4mag/4szál 90k

Ez egy elavult 4+ éves CPU, ráadásul 60k-al túl árazva.

Te raktad össze a gépet vagy valakik átb#sztak??
0
0
0
0
retek77 avatar
@ricsiricsV: Másrakta össze.....
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@retek77: Hát barátom az a proci mai árfolyamon tényleges áron max 10e Ft-t ,vagy annyit sem érne ,ha tényleg árt kéne meghatározni érte...újan...sajnos vagy tudatlan volt aki összetette....vagy nem is tudom,egyszerűen hihetetlen számomra.Spoiler!
Intel is egy mocsok banda pont ezért is,meg a boltok is.
,ha viszont kellene valami normális ,akkor inkább írd ide ki ,hogy mennyi lóvéd van rá és segítünk.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Andor1997: "mai árfolyamon tényleges áron max 10e Ft-t ,va"

Remélem elírtad és nem komolyan gondoltad.

25-35k a tényleges értéke.
I3 9100f szint, de tuningolható.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ricsiricsV: Ha viszont hozzáveszed,hogy egy i3 9100F 23 és a 6-os széria 3-al régebbi és még új alaplap is kéne a modern 9.gen-hez ,ráadásul az új 10-gen-be szintén új lap kell ,akkor véleményem szerint legjobb esetben is 15E FT-ot érhetne.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Andor1997: Még ha 4 éves használt I5 6600k-ról beszélnénk, de ez vadiúj.

Az hogy rosszul fejleszthető foglalatban van, szintén nem von le a bolti árából.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ricsiricsV: Részemről igen...akkor vedd úgy ,hogy ez az én értékrendem...kicsit szigorúbb ,mint az átlag😂 Plusz ha megnézzük ,hogy miket lehet helyette venni,meg hogy hol tart most az intel máris más a dolgok fekvése.
0
0
0
0
xoki avatar
@retek77: Egyáltalán nem ad képet, tehát a POST, BIOS sem látszódik, vagy csak amikor betöltene a Windows?

Hirtelen ennyi információból három dologra tudok gondolni:
- nem kap elég áramot a CPU, vagy a GPU (valamelyik kábel kimozdult, rossz a táp stb)
- HDD hibás
- alaplap hibás

Mivel frissen összerakott gép gondolom új alkatrészekről van szó, emiatt az első tippem egy kimozdult kábel vagy alkatrész.
Illetve ha nem próbáltad még, akkor a GPU helyett az alaplapi VGA aljzattal is próbáld meg
0
0
0
0
retek77 avatar
@xoki: Egyáltalán nem ad képet. Már a bekapcsolástól kezdve

Próbáltam nagyobb táppal, így sem volt jó
Ellenőrzöm ismét a kábeleket hátha....
Alaplapra gondoltam én is hogy eseteleg a PCI-E csatlakozó adta volna meg magát
Persze, próbáltam VGA és alaplapi aljattal de semmi.
0
0
0
0
xoki avatar
@retek77: Akkor a legjobb megoldás mindent kivenni az alaplapból a CPU kivételével és úgy elindítani a gépet a monitort az alaplapra dugva
(egy CMOS reset et is meglehet próbálni az elem eltávolításával, hátha a BIOS-ban állítódott el valami fontos)

ha így jó, akkor ezt követően először visszatenni a RAM-ot (ha több van akkor csak egyiket)
ha így is jó, akkor jöhet a többi alkatrész, HDD maradjon utoljára

Ha ezek után is semmi akkor már csak alaplap vagy a CPU (ezt sem nem árt átpasztázni újra és visszahelyezni) lehet a gond

egyébként BEEP CODE nincs, nincs speaker? lehet nem ártana belerakni egyet, olcsóbb először azzal megnézni, mint rögtön cserélni, ha nincs kéznél egy másik CPU vagy MB
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@retek77: Először is nem volt igazán jó döntés újonnan hatodik generációra építeni. Másodszor mivel látok külön dedikált VGA-t, gondolom a CPU-ba integrált VGA-t az az IGP-t még nem tesztelted. Ezt a lépést még megpróbálnám, mert ha úgy van kép, akkor lehet dedikált VGA hiba, rosszabb esetben PCI-E sín hibája.
0
0
0
0
retek77 avatar
@reszler112233: Igen , igen tudom sajnos 😞 most csak így fért bele. De próbáltam azt is , semmi

Van olyat alkatrésze amit amugy jó volt megvenni? A PCI-E sínre én is gondoltam bár nem tudom mennyi esély van erre
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Eredeti operációs rendszer van telepítve a gépre. Rendelkezem telepítőlemezzel. Amennyiben a fő alkatrészek egyike tönkremegy, akkor ha azt/azokat cserélem vennem kell egy új operációs rendszert is?
Vagyis így értem, hogy akár az alaplap, akár processzor ami ugye hozza magával a másik alkatrész cseréjét is? Esetleg a rendszermeghajtóként működő SSD cseréje esetén ugyancsak kell új Windows?
0
0
0
0
💬 3
barnav avatar
@zsolty87: Ugyan azzal a telepítő lemezzel újra tudod telepíteni, nem kell új win-t venni és ugyan azzal a termékkulcsal tudod aktiválni.
több info itt: [LINK]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@barnav: Köszi. Ez esetben mi a helyzet a ramokkal? A mostani, ha jól emlékszem 1333 vagy 1600 Mhz-s igazából nem is tartom fontosnak, viszont a kérdésem az hogy a mostani alaplapok visszamenőleg kezelik, felismerik a kisebb MHz-s ramokat?
Igazából ami még működő képes a régi gépben azt meghagynám, csak alaplap a processzor és a processzor hűtő amit cserélnék. Ez így megoldható, vagy a kompatibilitási problémák miatt mindenből kel újat vennem?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@zsolty87: Látom van egy terv gép összeállításod.Nos ha már azt így összepakoltad ,akkor feltűnhetett,hogy DDR4-es memóriát támogat. A kérdésedre a válasz soha sem volt és nem is lesz olyan lehetőség ,hogy régebbi technológiát támogasson. Jelenleg DDR4-nél vagyunk,jövőre jöhet a DDR5 ,de visszamenőleg egyik sem támogat semmilyen másikat,ráadásul a csatlakozó felület kiosztás is más ,szóval bele sem tudnád paszírozni ,eleve máshogy is készül az egész felépítése.A te régi gépedben DDR3-van szóval nem lesz jó.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Szép napot Uraim !

Ryzen konfig (pl ryzen 5 2600 vagy 3600) építése esetén, kizárólag az alaplap támogatási listáján feltüntetett memóriát szabad venni?
Számomra picit még mindig ködös ez a érzékeny a ryzen a memóriákra dolog. 😆 Vagy nyugodtan vásárolhatok olyat is amit nem tüntet fel a gyártó?
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@Arthur Morgan: Első generációs Ryzeneknél vannak főleg memóriakompatibilitási problémák, második és harmadik gen már messze nem olyan finnyás. Egyik ismerősöm R5 1600 mellé vett HyperX Fury 2666MHz CL16-os memóriákat de nem igazán tetszett a processzornak, minden játék rendszeresen kifagyott, az én 2600-am mellett viszont problémamentesen üzemelnek.
Szvsz az általad említett 2600 és 3600 esetében nem feltétlen szükséges a támogatási listáról válogatni. Az én Viper memóriáim sem voltak azt hiszem a listán, még sincs velük probléma.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Yezi_: Rendben köszönöm az infót, már ez is sok segítség nekem 😆 Csak tudod intelnél nincs ilyen azért új nekem még a dolog ryzen vonalon. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok rendeltem egy teljesen új konfigot és nem engedi felrakni rá a Windows 10 et legjobb eredmény hogy 40% így felrakja és valami hibaüzenet jelenik meg pár másodpercig. Nem értek hozzá de lehetséges hogy kellene rá egy BIOS frissítés? Köszönöm szépen a válaszokat
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@rolcsi1222: Így látatlanba nehéz lesz megmondani bármit is. Először is pontos gép adatok. Másodszor a telepítő honnan van?
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Szia alaplapom: gigabyte b450 aorus M
Videókártya gigabyte gtx 1050 ti OC 4giga
Proci: ryzen 5 1600
Ram Kingston hyper x fury 16giga
Kingston SSD
Chieftec 600w táp
Másik gépen gond nélkül rárakta a Windowst az SSD re és a konfigba visszarakva fut a Windows telepítőről nem szeretnék sokat beszélni csak annyit hogy használtam máskor is és jó
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rolcsi1222: Pedig arra fel kell mennie gond nélkül. Mit ír pontosan a hibaüzenet? Az még segíthet némileg, miért nem megy fel a rendszer rá.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Az a baj hogy gyorsan újraindul de valami ilyesmit: BLIntializeLibrary failed 0x000009a illetve ezt is: system thread exception not handled
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@rolcsi1222: Kapcsold ki a fastboot-ot
,és minden legacy támogatást
És pl egy linux live cd-vel csinálj egy úgy GPT partíciós táblát.ez meg kell hogy oldja
0
0
0
0
no avatar
@PestisDoktor88: Ok köszi kipróbálom
0
0
0
0
Milfhunter avatar
Sziasztok! Játék közben a monitoron a kép egy színű lesz és a hang el kezd pattogni illetve csak az újra innditás segít. Tudtok segíteni vajon a videó kártya kezd tönkre menni?!
0
0
0
0
💬 4
PestisDoktor88 avatar
@Milfhunter: edit: kínlódik ez a szerencsétlen szerkasztés funkció😕
0
0
0
0
Milfhunter avatar
@PestisDoktor88: Igen egy színű lesz a monitor teljes szín, halvány csíkok is vannak függőlegesen. Nem melegszik
0
0
0
0
PestisDoktor88 avatar
@Milfhunter: ha driver reinstall meg volt akkor amire gondolni tudok az vagy megpusztul a kártyád,vagy a tápod nem bírja (mivel terhelés alatt történik) másik gépben jó lenne kipróbálni,vagy egy másik táppal a tiédet
0
0
0
0
Milfhunter avatar
@PestisDoktor88: Köszönöm. Sajnos még érett az új kártya attól tartok, van egy AMD figyelő kis ablak amit aktiváltam majd játék közben figyelem. Köszi szépen.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
RX-570 es videókártyát szeretnék vásárolni a gépembe, érdeklődnék , hogy a CHIEFTEC-CTG-500-80P tápom elbírná-e? A gépem : Asrock z68 pro3, 2x8 gb ddr3 ram (1600mhz),
intel core i5 2310 2,9ghz .
0
0
0
0
💬 1


Elfelejtett jelszóRegisztráció