Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 807
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Vic04HUN avatar
Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy a fejhallgatóm egy Fusion 700 vezetékes/vezeték nélküli. Vezetékkel semmi gond tökéletesen szól. Viszont ki akarom próbálni a vezeték nélkülit is. Bluetooth 4.2 van rajta az alaplapom viszont 5.0 tudja és nem találja meg, nem tudom párosítani a két eszközt. Arra gondoltam, hogy veszek egy ilyen adaptert [LINK]. Így megoldódna a dolog vagy valamit teljesen rosszul csinálok?😜
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Vic04HUN: Az alapla***k is kellene látnia.
0
0
0
0
Vic04HUN avatar
@Puffin: Nem tudom mi lehet a gond, mobillal próbáltam azt gond nélkül felismeri.
0
0
0
0
Tarondor avatar
Sziasztok!
A PCIe mode mit jelent? Például itt van az alaplapom: 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2: x16 mode; PCIE3: x4 mode)
Azt értem, hogy van 2db 16-os PCIe 2.0 hely benne, de a zárójeles dolog mit jelent?
Válaszotokat előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Vettem egy pendrive-ot és olyan gondom van vele, hogy amikor rámásolok egy filmet, beteszem a tv-be, felismeri és el is indítja a filmet, de ha úgy van kedve, kilép és úgy veszi, mintha lecsatlakoztattam volna a pendrive-ot.

Másik pendrivenál ilyet nem csinál a Tv.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy erre mi lenne a megoldás?

Segítséget előre is köszönöm!!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Ugyanúgy egy hibával szenvedek. Egyszerűen nem akarja a gép a külsős merevlemezeket felismerni. komplett felújítottam a gépemet. Új windows,szóval minden. És hiába kötöm rá a gépre,a hangot kiadja mintha felismerte volna de nem találom sehol. Valahogy kezdek ráunni erre a hibára. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném 😀
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@htcevo3d: A lemezkezelőben nézd meg van-e betűjel hozzárendelve! Vagy nincs-e összeakadás, pl olyan betűjelet akar adni a rádugott eszköznek ami már foglalt. Múltkor ilyen hibával találkoztam pendrivenál.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: https://kepkuldes.com/image/e57hNu
https://kepkuldes.com/image/e57erj
Na ennyi amit találtam
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
Helósztok
Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg egy i5-4460 am van egy R9 290X el és érdemes lenne-e egy 4790K (40k körül mozog jelenleg) ra újítani vagy teljesen új platform, ha például egy 1080 at raknék mellé. (1080p144 re)
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@YoRHa 2B: Némely játékban kevés a 4790K a 1080 mellé. (tapasztalat)
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@Puffin: Értem, akkor lehet 5820K lesz a vége 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@YoRHa 2B: Vagy egy kicsit ráspórolsz még és veszel valami újabb cuccot.Igazából az az 5820K is korát tekintve már pénzkidobásnak minősülne egy kicsit.
0
0
0
0
Puffin avatar
@YoRHa 2B: Egyetértek az előttem szólóval. Inkább spórolnék még hozzá és valami újabb platformba fektetném a pénzt!
Pl egy Ryzen 3600-as proci és egy B450-es lap alá.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@YoRHa 2B: https://i.ibb.co/tJmHmwp/Screenshot-1.jpg

Magamnak raktam össze, szóval a kártyát kihagyhatod, de a többi tuti (lemaradt az aljáról, elméletben outofbox támogatja a 3. genes ryzent ez a lap, de biztos ami biztos egy bios update-t lehet kérni a pcxtől), Ryzen 5 2600X-el olcsóbb, úgy is jó 😃
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@ben_aloha: Hát újra biztos nem lesz pénzem ezt már msot mondom 😃
1.-2. gen Ryzent meg nem akarok, a 3. meg még drága nekem 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@YoRHa 2B: Azért én mégis azt javaslom,hogy inkább spórolj rá egy picit és vegyél újat,addig már szerintem kihúzod,jövőre várható úgyis az új Ryzen is ,meg Nvidia is ,lehet összejönne valami szép konfig kezdemény.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@Andor1997: Nemtudom, meglátjuk 😃
0
0
0
0
SonyBl4ck avatar
i3-9100F mellé milyen alaplapot javasolnátok?
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@SonyBl4ck: Mennyi akarsz költeni rá? Attól függ. Csak azt ne írd hogy minél olcsóbban!
0
0
0
0
SonyBl4ck avatar
@Puffin: Egyelőre egy Gigabyte B365M DS3H-mat néztem, az szerinted okés lenne?
0
0
0
0
Puffin avatar
@SonyBl4ck: Ahhoz jó.
0
0
0
0
SonyBl4ck avatar
@Puffin: Okés, köszi! Egy ajánlott kártya melyik lenne? Mármint a maximum a határ.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@SonyBl4ck: Talán egy RX580/GTX1060
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok olyan kérdésem lenne ,hogy az Xbox Game Pass Ultimate és a sima Game pass közt mi a különbség?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok
Ahhoz hogy ez a megoldas működjön melyik típusú DVI atalakitora van szükségem?
Alaplapomon csak HDMI es DVI csatlakozó van.
A monitoron pedig csak HDMI es vga.
HDMI csatlakozón a TV van, igy viszont a monitorhoz kellene egy olyan adapter ami dvi bol csinal vga
0
0
0
0
💬 8
Warlordcommander avatar
@zsolty87: Vagy veszel egy kábelt dvi és vga véggel. Aztán össze is tudod csatolni. Mind2 vége apa legyen.
0
0
0
0
no avatar
@zsolty87: Alaplapon nézd meg hátul hogy melyik fajta DVI van rajta és olyan kell a kábel egyik végére. Vigyázz, a DVI-D és a DVI-I eltérő a lábkiosztásban és nem kompatibilis minden irányba!

Bővebben:
[url]https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface [/url]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Palanova: Ilyen alaplapom van: GIGABYTE B450 AORUS PRO
Monitor pedig nagy esellyel ilyen Asus VP247HAE 23,6.
Megnéznéd hogy ez az alaplap melyik fajta csati? (Nem tudtam belinkelni a kepet)
0
0
0
0
no avatar
@zsolty87: Gyártó honlapján keresel képet hozzá:
https://static.gigabyte.com/Product/2/6634/2018070416373006_src.png

és a fent linkelt wiki cikk alapján könnyen azonosítható a megfelelő DVI csatlakozó.
Vagyis DVI-D - VGA adapter vagy DVI-D - VGA kábel kell az alaplap és a monitor közé.
Majd keresel egy boltot ahol van olyan kábel, pl.: ipon
[LINK]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Palanova: Amit linkeltél az DVI-I csatlakozós, nem lesz jó. Meg úgy alapvetően egy ilyen kábel sem elég, hisz a DVI-D digitális, míg a D-Sub/VGA analóg csatlakozó.
Egy ilyen átalakítóra van szükség: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Teljesen jogos, köszönöm, az ipon keresése kavart meg, ahol a dvi-d vga-ra kiadta a dvi-i kábeleket is. Javítottam a fenti hsz-t.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Palanova: Mindenkinek köszönöm a segítséget. Bár hogy most jobban megnéztem a csatlakozókat és ugye az alaplapon és a monitoron is 24+1es csati van míg a kábel mindkét vége 18+1-es.
Palanova: az általad belinkelt oldalon "DVI-D Dual link"-ként van feltüntetve míg a kábel, amivel most működik egy régebbi gépem, "DVI-D Single link"
És ez most összezavar.
0
0
0
0
no avatar
@zsolty87: [LINK]
részletezve van a single és a dual link közötti különbség. Átlagos felhasználáshoz elég a single link is, de ettől még MrJesus által adott javaslat tökéletesen megfelelő lesz.
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok! Előre is elnézést, hogy ide írtam, de kutyafuttában nem kaptam jobb helyet 😃

Vettem egy [LINK] fülhallgatót és 2 perc alatt elörött a műanyag része 😃 ( minőség 4k-ért 😊 )
[LINK] <---kép
Milyen ragasztóval tudnám úgy összeragasztani, hogy legyen is tartása?

Köszönöm a válaszokat 😃
0
0
0
0
💬 2
SonyBl4ck avatar
A két alaplap közül csak port különbség van?
[LINK]
[LINK]

Illetve mindkettő kellene támogassa gond nélkül az i3-9100F-es procit, ugye? Mivel pár helyen olvastam, hogy szükséges BIOS update ahhoz, hogy támogassa ez a két alaplap a 9.dik generációs procikat.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Játék közben állandóan kikapcsol a gép. Ez alatt azt értem,talán max 1percet játszok. Mitől lehet ez?túlterhelés nem lehet,mivel aida programban teljesen leterheltem a gépet 10percig és semmi gond nem volt vele. Valakinek valami ötlet? Mert nekem már semmi nem jut az eszembe. Köszike
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@htcevo3d: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Már próbálom. De 1 kérdés. Ha egyszerre terhelek mindent akkor az a tápot is alapból leterheli nem? És ha aida alatt úgy nem áll le a gép akkor? Meghajtókrol annyit,próbaltam mindig másik meghajtóra telepíteni a játékot és semmi változás. Kártya max 70 fok
0
0
0
0
no avatar
@htcevo3d: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Most végeztem. Kikapcsolt a gép 3d mark teszt alatt
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Érdekelne hogy egy Gigabyte R7 370 2GB OC mellé rakhatok-e gond nelkül egy ryzen-t?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Kopiska99: Miért ne lehetne rakni? Csak elég gyenge az a kártya már.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Tudom de a procim még öregebb és elsőnek azt váltom.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Kopiska99: új alaplap + ram is kell majd mellé
meg egy táp ha valami nagyon régit használsz és majd később jön egy új gpu a gépbe
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Kérdés: Ha már egy ssd-men fent van a windows és a gépemben kicserélem alaplapot, procit akkor célszerű újra telepíteni a rendszert? Köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 9
zelcsi avatar
@Warlordcommander: akkor az nem célszerű hanem kötelező! 😉
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Warlordcommander: Igen , erősen ajánlott ! (Mondjuk én pont az ellenpélda vagyok.)
Pár hónapja ugyanebben a helyzetben voltam mint most te. 6.generációról váltottam 9.gen-re. (i7) Tettem egy próbát és idáig még fagyás vagy bármi más hiba nélkül tökéletesen üzemel a gép. Az első fagyás vagy kékhalál után nekem is újra install lesz , addig viszont ha már idáig kibírta nem fogom bántani. Úgy tudom ezt csak windows 10 alatt lehet megcsinálni, korábbi verzióval esélytelen. ( de ha tudod rakd újra az a biztos ! )
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Boldor81: Köszi a választ, én is 9. genre tervezek váltani i7-re ugyanúgy win10em van de akkor újratelepítem.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Warlordcommander: Én is csak próbaként hagytam a régit. Máshol is azt javasolták ,hogy rakjam újra lehetnek fagyások stb... Nekem idáig még nincs semmi anomália, de az a biztos, ha újrarakod.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Boldor81: Windows XP-vel is meglehet csinálni. Volt már, hogy LGA775ös intel chipes lapról pakoltam át S478as SiS-re a cuccokat. Onnan pedig S754-re VIA chipel
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@SuperPuma: Elhiszem ! Azt ,hogy "ezt csak" win10 -en lehet megcsinálni én is csak hallomásból tudom ,nekem ezt mondták. Nincs másik op. rendszerrel ilyesmi tapasztalatom.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Boldor81: Amúgy natúrban nem lehetne, de ezekben az esetekben kibírta, be tudott bootolni. Volt olyan is, hogy egyből bsod-al összeomlott ilyen kísérleteknél. (Sőt, többnyire az volt jellemző)
Viszont már azoknak a cuccoknak 10 évvel ezelőtt is teljesen mindegy volt.
Mindenesetre érdemes inkább tiszta telepítést csinálni.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Warlordcommander: Igen természetesen szükséges!
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Warlordcommander: Én amikor cseréltem procit meg alaplapot utána nem telepítettem újra egyik windows-t sem és minden hibátlanul megy.
Tökéletesen fut minden!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Mai napon ebéd után a gép elé ülve ez fogadott.: [LINK]
Ez egy Toshiba P300-as 2TB-os HDD, ami már elmúlt 2 éves és két év garancia is volt rá így gari már nincs rá, és még szép az is hogy ha 3 héttel ez előtt jelentkezik akkor még garin belül lenne.
Na most ez mitől lehet? Nem melegedett soha 44 fok fölé, az is tavaly nyáron volt, és akkor sem túl nagy. 44 fok volt max, azóta meg max 40-et ha súrolta. Na meg reggel és délelőtt 100%-os volt a HDD. Táp és adatkábel csere volt, azzal nincs probléma. Érdekesség képen a WD HDD-m már járt 55 fokon is de annak kutya baja. Szerencsére a NAS-on van elég szabad hely, és le tudok róla menteni mindent, ha a másolás rendben le fog menni.

Kérdezném, hogy ez mindenképp csere?

Szerk:

Megbolondult vagy nem tudom. Most 100/100-asnak hozza a HD Sentinel.
0
0
0
0
💬 3
Boldor81 avatar
@reszler112233: Nem tudom létezhet e olyan, hogy rosszul áll le, de ha most meg már jó akkor nincs gond ! Ha legközelebb is előjön ,esetleg próbaként tedd másik sata portra az alaplapon, ha azt még nem próbáltad.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Boldor81: Köszönöm a választ, de írtam is hogy már átkötöttem. Átkötés után nem de később másolás közben helyreállt 100/100-asra, de okát nem tudom.

Puffin

Már leszedtem róla amit nem tudok könnyen pótolni illetve fontos. Ezek mind a NAS-on csücsülnek már. Egy darabig semmit nem teszek arra a HDD-re aztán meglátjuk mit fog produkálni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Ez csere. Mielőbb ments le róla amit tudsz! Nekem is volt ilyen, mondjuk szerencsére gari időben.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Valakinek lenne valami ötlete mi lehet a gépemmel? Szóval az a baj,hogy egyszerűen nem akarja felismerni a külső vinyókat. Egyszerűen rádugom,hallani lehet,mintha felismerte volna,de nem jeleníti meg. A másik pedig hoztak tiszta új merevlemezt. Kikapcosltam a gépet.rákötöttem,a bios szépen felismeri de a windows már nem. Valami lehet az alaplapommal?vagy valakinek valami ötlet?A segítségeket előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@htcevo3d: A lemezkezelőben nézd meg hogy felismerte e...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Nem ismeri fel sajnos. Eleinte az aida program felismerte,de nem tudtam vele semmit sem csinálni. Most pedig már az sem ismeri fel
0
0
0
0
no avatar
Üdv, milyen tápot vegyek?
Asus rog strix b450f gaming
Ryzen 5 2600
msi gtx 1060 6gb
2x8 gb 3200 ram
1x ssd
2x hdd
1x M.2
1x odd
+ új ház, rgb-s ventikkel. a közeljövőben.
Nem gond, ha van benne egy kis plusz kakaó egy esetleges tuning esetére vagy későbbi 20-as series vga cserére 😀
Ne túl zajos és moduláris belefér 20k ig? max 25 😃 (rgb vagy nélküli)
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok!

Érdekelne mit lenne érdemes frissíteni ismerősöm gépén, hogy ne adjon ki néha kékhalált.Ma megvolt a ddu gyalulásos nvidia driver frissítés. Érdekelne pl a ryzenhez tartozó cpu vagy alaplap illesztőprograomt érdemes lenne-e vagy esetleg mást. Viszont bios updatehoz nem nagyon fognék hozzá egyedül...
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Andris18: Igazából gép újratelepítés ,majd fullosan mindenből a legújabb illesztőprogramot leszedni.Fontos telepítéskor legyen kihúzva a net,hogy ne hülyéskedjen a Win10 hülye frissítésekkel ,ha ez megvan ,akkor amint kész mehet fel a driver csomag amik előzőleg le lettek szedve,ha így sem akkor BIOS.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Andor1997: Értem, köszi a választ!
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok: most tettem be a gépbe egy plusz ssd-t, illetve visszakötöttem egy régebbi merevlemezem is.
Nos, BIOS-ban mutatja őket, eszközkezelőben mutatja őket, de a saját gépben nem, azaz használni sem tudom őket.

Mi lehet a teendő? Mi lehet a gond?

Köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@spleenszuru: Lemezkezelőben formázni kellene szerintem.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
@Andor1997: Közben rájöttem, és meg is lett oldva, minden remekül megy, köszönöm. 😀
0
0
0
0
Benee72 avatar
Sziasztok. Kaptam egy m.2 ssd-t. Nem a legmárkásabb de ha már ingyen volt akkor használnám is.
Szóval szeretném a windows erre telepíteni. De nem látja sehol a ssd-t sehol. Se bios, se lemezkezelő.
Alaplapba eddig nem tettem m.2 ssd-t még.
Biosba be kellene kapcsolni ezt a lehetőséget? És nagyából mit is kéne keresnem?
Lehet nem támogatja a alaplap ezt a típust?

Alaplap : Asus strix b450f-gaming
M.2 SSD : LONGSYS S409 Series 240GB SSD
https://kepkezelo.com/images/ovwvact1dksq7zvux1h9.jpg
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Tanácsot szeretnék kérni.Nem rég be lett kötve az 1000-es digi net és jelenleg 2 router-ünk van.Az egyik egy no name hulladék,a másik pedig egy Asus rt-ac51u-ac750-es router.
A gagyibb router helyére tudnátok ajánlani router-t?
A keret körülbelül 20 ezer forint.
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
dave1106 avatar
Egy kis segítséget szeretnék, most kaptam a rokonaimtól egy számítógépet amit szeretnék kicsit kipofozni vagy akár egy normális gépet csinálni belőle ami a mai világban el menne egy rendes pc-nek!!
Előre is köszönöm. Nem tudom hogy ehhez mit kell meg adnom de azért ide írom hogy mit is tud ez a régi pc
És tényleg előre köszi a segítségeket hogy mit is kellene vele csinálnom mert nagyon nem értek hozzá 😞

Gyártó: Acer
Rendszer típusa: Veriton M430
Processzor: AMD Athlon (tm) II X2 260 Processor (2 CPUs) ~3.2GHz
Memória: 8192 RAM
DirectX😃irectX 12

Maga az eszköz
Név: ATI Radeon HD 4250
Gyártó: Advanced Micro Devices Inc
Processzor típusa: ATI display adapter
DAC típusa: Internal DAC (400MHz)
Összes memória: 3063 MB
Kijelzőmemória: 252 MB
Megosztott memória: 2811 MB
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@dave1106: Az az igazság, hogy ebből egy mai viszonylatban korrektnek mondható gépet nem tudnál összehozni. Régi AM3 platformra épül, legerősebb processzor bele egy Phenom X6 aminek az egyszálas teljesítménye nagyon gyenge, felépítéséből adódóan pedig hiába van benne 6 mag, sokra nem mész vele. Példának okáért egy Battlefield 1 (3 éves játék) multiplayer alatt már igencsak elhasal. SSE4.1/4.2 támogatottság hiányában pedig bizonyos játékok el sem indulnak rajta.
Amennyiben mégis szeretnél vele foglalkozni, s felújítani oly szinten, hogy legalább a néhány éves játékok fussanak rajta, akkor sem tudnál túl sok mindent felhasználni belőle. Nagyjából az alaplap és a memóriák amik használhatóak, illetve a merevlemez, gyári táp ha jól sejtem nem túl nagy teljesítményű, picit komolyabb videokártyához pedig mindenképp elkél egy nagyobb táp, mivel a HD 4250 nagyjából a "képet ad" kategóriába tartozik.
Szvsz erre már abszolút felesleges költeni.
0
0
0
0
dave1106 avatar
@Yezi_: Köszönöm szépen a segítséget.
Akkor esetleg tudnál ajánlani egy koncepciót mert akkor össze raknák egy normális pc-t
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
Helló
Bátyámnak vettem egy R9 390 et és az én DVI monitorommal használta míg nemjött meg a DisplayPort os monitorja.
na most én vettem egy R9 290X et és nem ad képet DVI on viszont DisplayPort al működik hibátlan, viszont mostmár tesóm videókártyája se működik DVI al csak DispalyPort on.
az R9 290X egy GTX950 et váltott le, annak semmi baja nem volt a DVI al.
ötlet ?
0
0
0
0
💬 9
Bronson avatar
@YoRHa 2B: Kábel hiba...? 😊
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@Bronson: Nemhinnem de megprobalhatom
Esetleg masik dvi os monitorral is
Bios ban meg driver nelkul megy dvi al is.
Driver/windows csere megvolt de ugyanaz
Spoiler!
íme display port al
https://i.postimg.cc/5N5M1Pd5/asd.png
0
0
0
0
Bronson avatar
@YoRHa 2B: Mielőtt következtetéseket vonsz le, ki kell zárni mindent... addig csak találgatás 😊
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@Bronson: Nem az volt a baja mert most megy 2db DVI os monitorral.
Nemtom mi volt a baja de most jó 😆
0
0
0
0
no avatar
@YoRHa 2B: Szerintem csak kellet neki kis idő amíg beilleszkedett a többiek közé, szerzett barátokat és felbátorodott 😃
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@LordSzalko: Sírok ez az írás. Nagy arc vagy 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@LordSzalko: Végül is nem véletlen hívják régies nevén illesztő kártyának....végül is beilleszkedési gondjai voltak ,de már minden oké. 😃
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Így van, csak idő kérdése 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Van egy Gigabyte b250m gaming 3 alaplapom a kérdésem az lenne mekkora mghz-s ramokat tudok bele rakni maximum amit kezelni is tud!?
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Tottihun: 2400MHz-et ír a gyári adatlapja.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Szuper de létezik egyben ddr4 16gb 2400 MHz ram?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Tottihun: [url]https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/f:kapacitas-16-gb,memoria-tipusa-ddr4,2400-mhz,single-channel-kiszereles/?orderby=1[/url]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
haverom gépet szeretne és találtunk is árban egyet amiben ilyen alaplap van

gigabyte z370 hd3
sztem elég jó lap de kíváncsi vagyok a véleményetekre
a kérdés hogy támogatja e a 9. generációt bios frissítéssel ha majd esetleg később fejlesztené?

illetve Kolink kl-c 1000 80+ táp van a gépben erről is kérnék véleményt ha lehet
előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@MC MaRcI: CPU support listában támogatja.
[LINK]

A tápot én meg lecserélném valami gold minőségűre.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@FoLey: i3 8100
rx 580
kell elvinnie arra elég ez a táp nem?
ezt a kolink márkát az a baj nem igazán ismerem
0
0
0
0
FoLey avatar
@MC MaRcI: Elviszi,de én a biztonság kedvéért későbbi fejlesztés során tápot is cserélném.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
szevasztok segítségre lenne szükségem usb blu ray olvasó/lejátszó kellene viszont nem tudom azok olvasnak e 4Ks tartalmat? Ajánlanátok valamit?
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

400-as táp elbírna még egy hdd-t?

Ebbe a konfigba kerülne be:
- asus z170
- intel core i3 8100
- 8 gb ram
- samsung 960 evo ssd
- gtx 1060 videó

Köszi!
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@tibi222: Nem Z370 és 500-a Hexa táp lenne? Csak azért mert adatlapodon az van. Annak el kell vinnie nem egy, hanem több HDD-t is még.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ja de igen, fejből már nem tudom 😀

Köszi!
0
0
0
0
no avatar
@tibi222: Szerintem el kell bírnia.Nekem egy 500w-os zalman tápom van és a gépemben van egy i5-7600k,egy rx480 8gb,2x8 gb ram,2 winchester és egy samsung ssd és 3 rendszerhűtő.
0
0
0
0
rollo avatar
Szevasztok ! Van sejtesetek miert nem tudok bejelentkezni az Nvidia Experience-be. Kijon valami fekete ablak es account errort ir.( "p" : "Statuskode" "429" "message" "too" "many" "requests"😉
0
0
0
0
💬 2
Fatotem avatar
@rollo: Túl sokszor próbáltál belépni a felhasználódba, ezért ideiglenesen le lett tiltva. Jelszó cserével feloldódik.
0
0
0
0
rollo avatar
@Fatotem: Koszi megprobalom 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok olyan kérdésem lenne,hogy otthoni felhasználásra melyik vírusírtót javasoljátok ESET NOD32 Antivirus , ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium ?
0
0
0
0
💬 13
reszler112233 avatar
@roba1996: Ha netes utalásokat is végzel böngészőből akkor minimum Internet Security. Mondjuk én nem sajnáltam rá a pénzt és a fő gépre megvettem a Smart Security Premium-ot. Már több mint egy éve van meg és hibátlan. Pár hónapja volt hosszabbítva a licenc aminek ára jóval kedvezőbb volt mint első vásárláskor.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@reszler112233: nem csinálok utalásokat csak leöltök meg ilyenek 😀 akkor elég lenne a sima ESET NOD32 Antivirus?
0
0
0
0
Bronson avatar
@roba1996: Én Avast-ot használok már hosszú évek óta... sosem volt gondom vele és az oprendszer sem ment gallyra vírus miatt. Őszintén szólva alap felhasználásra még a win 10 defender is elég, sokat fejlődött. Gyengébb gépekre (pl netbookok) nem is teszek dedikált vírusírtót, csak a defender van és eddig még semmi panasz nem volt rá.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Bronson: Én azért teszek rá egy Esetet az ördög sosem alszik 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@roba1996: Simán elég😉
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@roba1996: Elvileg igen de letöltés mellé én azért mégiscsak az Internet Security-t választanám. Azért mert alapból több dolgot tud mint például abban van tűzfal, levélszemétszűrő stb. De ezt gyártói oldalon te is láthatod és eldöntheteted neked megéri-e a plusz költséget.[url]https://www.eset.com/hu/szoftverek/?utm_source=Google%20Ads&utm_medium=_b2c_s_br_rev_gen_d_ESET&utm_campaign=S-BR-C-E-%20Eset%20%5Bpontos%5D&gclid=EAIaIQobChMIwZ-6hqKw5QIVUYGyCh0i-QgPEAAYASAAEgID0vD_BwE[/url]
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Vagy előfizetsz a digitális PC-world-re mint én és olcsóbban megkapod egy évig... 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Puffin: Arra nincs szükségem/igényem. Amennyibe kerül így egy évre az nekem bőven belefér.

roba1996
Elvileg amint felteszed a külön vírusirtót, magának le kéne kapcsolnia. Legalábbis nekem a Defender azt írja hogy az Eset végzi a feladatokat.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Viszont több gépre tudok igényelni kódot + mobilra is.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@reszler112233: Köszönöm szépen a segítséged akkor eset internet security lesz 😉
És ilyenkor ha másik virusirtó van feltelepítve akkor kapcsoljam ki a Windows defendert vagy maradhat bekapcsolva?
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Elvileg pl az Eset Internet Security kikapcsolja alapból a Defendert.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Köszönöm szépen
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
@roba1996: Felesleges a virusirtó. Win 10 Defender mindenre relég. Vagy 10 embert tudok mondani akiknek nincs semmi Nod32 vagy a hulladék Avast. Semmi értelme már. Régen a Win XP vagy a Win 7 korszakba még tökéletes volt. Néha leszedek 1 Malwarebytes programot, hogy megnézzem talált valamit vagy egy Nod32 próba verziót de sehol semmi sose. Hülyeség a vírus irtó mai világba már otthoni gépeknél.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok lenne egy kérdésem és kelle olyan aki jobban ért ehhez

Leadtam a vidikarit gariba szept 23.dikán és azota semmi hir a kártyáról azt mondták hogy 3-4 hét nos a nedeik hétben vagyunk hétfön lejár, ma irtam a boltnak és azt irták vissza hogy még semmi hor a beszállitótól

amikor leadtam azt is mondta szervizes hogy ha a beszállitó nemtudja meghavitani stb.. akkor megy vissza a gyártóhóz és az min 2 hónap viszont nekem kellene a kártya már

mi a teendö ilyenkor menyjek be a boltba és visszakérhete ma pénzt vagy mi? még garis a gártya és alig 6 hónapot birt

a kártya hibája ez: 16x pcie sebesség helyett csak 8x , és felmegy 90 fokra ha játszok és lekapcsol / msi radeon rx 580 8db armor oc
0
0
0
0
💬 4
maestro86 avatar
@Van Helsing 25: Tudom hogy más téma de mi ugyan így jártunk csak mosogéppel de az is garancia meg a videokártya is ezen nem változtat 5 hetet vártunk semmi majd a bolt ahol vettük adott egy csere utalványt amit letudtuk vásárolni szerintem itt is az lesz ha nem tudják megjavitani köteleségük kicserélni csak néha az asztalra kell ütni.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@maestro86: bementem a bolta és mondtam hogy mostmár kellene a kari erre felhivta a beszálitótt és mondta még semmi de küldöt neki egy e-mailt hogy megsürgeti öket reméli hogy min holnap de max jövöhét közepe és lesz valami
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Van Helsing 25: Szia, sajnos vannak boltok ,amiket b@szogatni kell, nekem pl egy fülhallgatóval volt ilyen annó h egy hónapig semmi se volt aztán rájuktelefonáltam és másnapra csodálatos mód már mehettem is az újért.
Egyébként lehet hogy a ventillátor sebesség volt beállítva rosszul, ezekt manuálisan is meg lehet adni, hogy mennyire fújjon bizonyos hőfokok alatt. Persze ha nem nyúlsz hozzá, akkor nem kéne hogy túlmelegedjen elvileg. Azt viszont totál nem értem, hogy ez alatt mit értesz: "16x pcie sebesség helyett csak 8x". x16 os foglalatba rakod, aminek egyébként a fele sávszélességét se használja ki egy 2080Ti sem (3.0 esetén), akkor most ezt hogy érted, vagy hol látod Te ezt?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Mesterlovesz: gpu-z és az aida64 is azt irta hogy csak pcie 8x 3.0
0
0
0
0
no avatar
Csáó lenne egy kérdésem.
Öhm ma raktam be egy vadi új Seagate Baracudát 1000GB-sat és egy HD 6870-et ezek melett van 8gb ram és egy fx-4100 szitu a következő.
Egész délután a régi HDD-ről másoltam át a dolgokat az újra, elötte persze minden drivert felraktam, végeztem felraktam a wotot.
Nyomtam egy meccset, és a végén fekete képernyő és valami visít a gépbe és a táp meleg (Akyga Basic 420W). Vártam kicsit újra indítottam, visítás megszűnt és szépen újra indult a gép.
A kérdés hogy a VGA-nak kevés a táp vagy a tápnak sok a VGA, vagy mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 12
Bronson avatar
@Matesz9818: Szerintem annak a tápnak bármi sok... 😊 cseréld le, mielőtt esetleg kinyírna valamit a gépben...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Matesz9818: Jaja ,minnél hamarabb csere.Mivel hosszú távon tovább tudod használni így ajánlanék ,hogy ruházz be egy 80+Gold tápra.Nem olcsó ,de világ végét is kibír.Seasonic vagy EVGA tökéletes. Ha nem lenne rá pénzed akkor is minimum egy 80+Bronz kell,vagy szilver.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Rendben sajnos ez csak jövőhónapba lesz megvalósítva mikor veszem az SSD-t is.
És olyan 17.000-20000ft körül milyen táp lenne jó?
0
0
0
0
Bronson avatar
@Matesz9818: Mondjuk ez:

[LINK]

vagy ez:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Értem köszi, és esetleg ezzel mi a helyzet?
https://www.pcx.hu/cooler-master-elite-v3-600w-mpw-6001-acabn1-eu-tapegyseg-727369
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Matesz9818: A leírásban is csak annyi van,hogy 80+,alatta hatásfok 75 ,vagyis nem 80+😆,úgyhogy ne.
Amit Bronson ajánlott abból válasz.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Matesz9818: Laikusként gondolom azt nézed hogy minél több watt legyen, de az nem a teljes sztori... a te gépednek egy jobb 400-as is bőven elég, az 500-as pedig egy erős középkategóriás géped is kiszolgál. Az a 600-as ha nem is a hulladék kategória, de a kettő amit ajánlottam, minőségesebb!
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Rendben, különben a visítást megtaláltam.
Hát az volt monitor kikapcsolt és a VGA venti visított, pörgött mint az állat. Másik dolog hogy egyszer ezt megcsinálta nemrég netezés közben, a VGA-nak nem hiszem hogy baja van, mert furmark tesztet és játék tesztet mutatott az eladó nála, így bízom benn hogy csak táp.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Matesz9818: 85+ os gold prémium márkás táp ebbe a gépbe olyan, mint ágyúval verébre lőni. Tök feleslegesen költesz rá ennyi pénzt (szerintem). Az akygát mindenképp cserélni kell ez tény, az bűn az emberiség ellen, de még az én gépemben is csak bronze táp van, pedig egy 400k-s konfig. Szerintem bármilyen 500W-os 85+os megteszi, 10ezer ft körül bőven elég nézelődni, pl Chieftecnek jó tápjai vannak ebben a kategóriában.
0
0
0
0
no avatar
@Mesterlovesz: Köszi az ötletet csak még figyelembe veszem azt is hogy későbbiekben apránként szeretném cserélni majd a cuccokat a gépbe és úgy próbálom a tápot nézni hogy a későbbiekben ne kelljen, a másik dolog meg olyat szeretnék ami jó az enyémhez csak nem vágom sajna hogy hány PIN meg miért PIN.... nagyon örülnék ha 20 alatt megúsznám a dolgot, 15k-ba találnék egyet ami BŐVEN jó későbbi "gép erősítésre" nagyon boldog lennék.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Matesz9818: Okés, hát ha később akarsz egy rendes gépet építeni ,akkor nem hülyeség. Sőtt talán 550W sem árt. Az már én konfigomat is biztosan kihajtja (nézd meg az adatlapomon). Viszont ha ilyen 5-10 ezer ft os alakatrészekből épített konfigokban gondolkodunk ,akkor továbbra is hülyeség.
0
0
0
0
no avatar
@Mesterlovesz: Jelenlegi konfigomhoz is kevés a mostani tápom, de olyan tápot szeretnék ami bírni fogja a későbbi fejlesztéseket.
0
0
0
0
no avatar
Asus rog strix b450 lapon van egy cpu fan csati és egy cpu opt csati. Kérdés CM 212 led turbo hűtést vettem rá, két ventilátoros. Használjam a csomagban volt Y kábelt és mindkét ventit a cpu fan csatira kössem rá vagy az egyiket a fan, másik ventit meg a opt csatira?
0
0
0
0
💬 1
cseszka avatar
@Black-Goku: Az Y kábellel a cpu fan-ra kösd mindkettöt.Ugyan azon a fordulaton fog dolgozni mindkettö,nem lesz gond.
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Pár sorral lejjebb érdeklődtem már, most kicsit más a hiba, de sajnos ezt sem tudom egyedül megoldani.
A segítségeteket szeretném kérni!

Transmission Remote GUI v5.17.0 -t használok a NAS-hoz mint torrent kliens. Az elöző gondom az volt, hogy nem találtam a fájlokat amik a NAS-on voltak. Most viszont a kliens a fájlok nagy részét nem Seed-eli illetve le se tölt semmit. Az összes (89) fájlt ellenőriztem, és 75 hiba(piros) a maradék pedig zöld pipával van jelölve.

A kérdésem az lenne, hogy miért nem tölt le semmit, illetve miért nem seed-eli a dolgokat vissza? Előre is köszönöm!
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok engemk az érdekelne hogy van 1 GTX 1070 es kártya nálam de valamiért NEM BOOSTOL FEL AZ ÓRAJELE TERHELÉS ALATT

Mi lehet ennek az oka ?

eddig 2 cpu val néztük

1 jelentkező ryzen 7 1700x

2 jelentkező ez vicces i5 3470 értem hogy az i5 nem tudja meg hajtani rendesen de a ryzen sem ?
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Zyxel nas326-eu0101f -típusú NAS-om, DE nem rég szolgáltatót váltottam (Tarr KFT-ről Telekom-ra).
És a NAS ugye a modemre/wifire volt kötve. Ugyan úgy lett vissza kötve még csak ki sem lett kapcsolva. Aztán a számítógépen, sőt telefonon sem érem el a NAS-t. A NAS-nak volt egy külön IP-címe ami jelenleg nem működik, nem ad ki semmit az IP címre.

Hogyan tudnám orvosolni a problémát?
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@Arbalest: Konfiguráld újra a NAS-t, automatikusan felismerje az új ip cimet, ha nem ismeri fel, akkor manuálisan...
0
0
0
0
Arbalest avatar
@Bronson: És azt hogyan tudnám? Semmit nem tudok vele kezdeni!
0
0
0
0
Puffin avatar
@Arbalest: Más lett az IP cím az új router miatt. Ha be tudsz lépni a router menüjébe nézd meg mit osztott ki neki.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Arbalest: Kéne hogy legyen valami konfigurációs programja a nas-nak, csak bedobtad a hdd-t amikor új volt és csá...?
0
0
0
0
Arbalest avatar
@Bronson: Megtaláltam, sikerült. Köszönöm a segítséget 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok mennyire lenne érdemes ezen az alaplapon bios frissítést csinálni Asrock H61M-VG4?
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@roba1996: Ha nincs vele semmi gond akkor felesleges.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Gond alatt mit lehet érteni?
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Memória/Cpu kompatibilitási probléma pl.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Értem köszönöm szépen a segítséget
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
hali ha megveszem a gears of war ultimate editiont xbox one-ra tudok vele játszani pc-n?
illetve ha tesómnak van xbox és ahhoz game pass
akkor le tudom tölteni pc-ra akár ingyen is?
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Sziasztok!

Ha nyolcat sípol a gép az videomemóriára utal. [LINK].
Nem mindig csinálja, 2-3 naponta, tudok ezzel valamit kezdeni, javítani, vagy nézzek videokártya után?
A leányom gépéről van szó.
Áramtalanítás, memória csere a slotokban, és után megint megy, egy darabig.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
Kártya hibának tűnik, így hogy több driverrel sem jó.
Milyen gépről van szó? Táp?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Puffin avatar
Esetleg ha van rá lehetőség akkor egy másik gépben is megnézném a kártyát.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Igaza van Puffin fórumtársnak ! Ha van rá lehetőséged próbáld ki másik gépben ,mert ha ott nem produkálja a hibát akkor felesleges is utaztatni a kártyát a szervizbe. (Az is csak plusz költség lenne számodra.)
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy a konfigom mellé ajánlatos e nagyobb tápegység?Köszi a válaszokat 😀
0
0
0
0
💬 3
rollo avatar
Sziasztok! Mitol lehet az ,hogy kiegetek zene CD-t Neroval(mar probaltam masik programmal is) a fojamat lemegy hiba nelkul es utana ha beteszem a meghajtoba ures lemezt mutat. Ugyan arra a CD-re egethetek megint es megint ugyanaz a gond 😞
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@rollo: Lehet a cd nem támogatott az író által, próbálj másik cd-t...
0
0
0
0
rollo avatar
@Bronson: Hogy gondolod ? Masik gyartotol ?
0
0
0
0
Puffin avatar
@rollo: Nézd meg hogy a DVD író van-e beállítva alapértelmezettnek.
Már nem emlékszem pontosan, de volt valami olyan hogy csak szimulálta az írást.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@rollo: Az nem lehet ,hogy csak képfájlba írta és nem a CD lemezre ? Régen volt már íróm ,de a nagy többsége az íróknak pirosan világít az egyébként zöld led amikor írja a lemezt ! (lehet nem mindeggik ilyen) Meg azt szerintem meghallod mert néha elégé pörgeti a lemezt amikor ír !
Keress rá az elnevezett fájlra a merevlemezeken, hátha ott van valahol !
0
0
0
0
rollo avatar
@Boldor81: Koszi a valaszokat 😀 Neztem alapertelmezettkent van beallitva. Egetes kozben rendesen felgyorsul ahogy kell gondolom, mert hallom. Amugy LG BD-RE meghajto
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rollo: Az is lehet hogy adott lemezt nem támogatja a meghajtó. Ez lehet csak szimpla + vagy - amit nem szeret. Nekem sima LG DVD íróm van de annak aztán tök mindegy + vagy - típusú lemezt raktam be mindet megírta, de havernak volt egy pioneer DVD írója, az neki volt hogy adott márkából az egyiket megírta másikból meg megint a másikat.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Nagyjából pár hete jelentkezik egy olyan probléma, hogy miután a gépem elől felállok és kikapcsolom a monitort (de a gép megy) nem lesz hang miután újra akarom használni a gépet. Kijelentkezés vagy újraindítás megoldja a problémát. A hang ikon lent pirosra vált és azt írja nincs hangeszköz észlelve stb. Aztán kijelentkezek, majd bejelentkezek és minden rendben. A monitorom saját hangszóróját használom egyébként. Mi lehet a megoldás?
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@Quadgame94: Szerintem mert hdmi-n megy a hang, ha nincs jele a monitornak, nincs hang sem. Vegyél valami hangszórókat, a monitor hangszórók nem sokkal jobbak egy jobb telefonénál... 😊
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Bronson: Displayporton megy. És eddig nem volt gond, csak két hete kezdődött. Hangszórót tuti nem veszek 😃 Így is alig van hely 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
@Quadgame94: Az utolsó Windows frissítés valamit elcseszett a hanggal, valami cikk is volt Pc world-ön.
Lehet az a gond.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Puffin: Igen. Erre gyanakodtam én is!
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Quadgame94: Szia!

Nálam Win 7-en volt ilyen gond. Jobb klikkel felhívod a hangot,/lejátszóeszközök/ és beállítod megint alapértelmezetté a monitort.
Nekem ez volt a megoldás.

Spoiler!
https://p1.picsto.re/APIsw.png
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@gyulazsolti: Amikor pirossá valik nem lehet se jobb klikket se bal klikket nyomni rá. Majd kb 1 perc után egy varazsló jelenik meg hogy helyre hozza a "problémát". Majd kiirja h nincs eszkoz eszlelve stb.
0
0
0
0
meszes17 avatar
https://kepkuldes.com/image/e0EtVV

11 fps...
4 gb ram
gtx 940m
i5os proci
mi a keves neki? a ram vegett van csupan 11 fps?
alitolag ennek a jateknak 4 gb ram eleg a lowhoz...ez low bealitasokon fut es igy van 11 fps...ram a keves?
jatek cime: Them and us
0
0
0
0
💬 13
Puffin avatar
@meszes17: A memória és a videókártya sem üti meg a minimumot. A GT940m elég gyenge.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@Puffin: low bealittason van es a legalacsonyabb felbontason es nem kell ehhez a jatekhoz atomeromu amugy nem volt bekapcsolva a geforce vga,megy 30 fps felett de neha leesik idokozbe pl minden harom masodpercre 10 fpsre es az mitol van?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@meszes17: Mondjuk meglelik a memória vagy a VGA kevés és visszavesz a teljesítményből. Vagy ami még valószínű az hogy laptop révén valami melegszik és az visszavesz teljesítményéből önvédelem miatt.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@meszes17: Hogy a fenébe lenne neki elég 4GB memória ha 6 a minimum? Ráadás VGA is gyengébb mint a minimum igénynél szereplő GTX660. Na meg laptop, így nem asztaléi PC-hez kell mérni.

Kis utánanézés és már meg is van a hiba oka:

Rendszerkövetelmények

Minimum:
Op. rendszer: Windows 7 / 8.1 / 10
Processzor: Core-i5 or an equivalent
Memória: 6 GB RAM
Grafika: Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB Memory Minimum) | AMD Radeon HD 7870 (2 GB Memory Minimum)
DirectX: Verzió: 9.0c
Tárhely: 6 GB szabad hely

VGA különbség: [LINK]
0
0
0
0
meszes17 avatar
@reszler112233: nem latod amit irtam?? 600as felbontason is csinalja!!! miert nem lehet megerteni azt amit irok,eloszor olvassatok nezzetek meg aztan vaszoljatok...ezt a gepigenyt meg nemtudom hol talaltad mert nem ez a gepigenye,4 gb ram a minimum az volt odairva mindemhova
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@meszes17: Én nem olvasok, nem látok? Google első találata és alul ott a minimum és ajánlott gépigény is.
De tessék be is linkelem: [LINK]

A másik hogy hiába a 2GB VRAM ha a többi jellemzője kevés/kicsi. Ezt is linkeltem már elsőnek is hogy a GTX660 jóval erősebb aGTX940m-nél. De megteszem még egyszer: [LINK]

Na meg ha csak ennyire értesz a dolgokhoz, akkor ne oltogass egyből ha valaki értelmesen ír és próbál segíteni.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@meszes17: 1.Megtelik a ram
2.Megtelik a Vram
reszler amit ír gépigényt valós egyébként ,nézd meg a steames oldalán is ez a minimális!
0
0
0
0
meszes17 avatar
@Andor1997: hogy telhet meg a 940m ramja? ha 2 gb eleg neki? legalabbis az van a gepigenyibe...nem ertem 2 gb nem eleg? ilyen felbontasra ugyan mar? ezt nem irhatod komolyan
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@meszes17: Ez csak tipp volt,sosem tudni ,de ha elég neki,akkor kevés az erő ami benne van,ez egyértelmű,olyan sok dolog nem lehet ludas,az meg hogy lejjebb veszed a felbontást ilyen erőtlenségen már nem segít,az attól akadni fog és lassú lesz, de igazából az általad linkelt képen is a proci ki van akadva fullra ,szóval már a videokártyát sem tudná ellátni erővel,mert gondolom tölt idő közbe,ha kevés a ram folyamatosan dolgozik a proci ,kivesz és utána betesz dolgokat,simán lehet,hogy úgy el van telítődve,hogy nem bírja.
0
0
0
0
meszes17 avatar
@Andor1997: es akkor mi kell? ha lesz benne 8 gb ram akkor mar fog mukodni szerinted? mert holnap mar 8 gb ram lesz benne de van egy olyan erzesem hogy nem a ram a gond
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@meszes17: Nem érted mit írunk neked, ez még ebből az írásodból is látszik.
Minek tökölsz ezzel a laptoppal ha ott az asztali géped, ami gond nélkül vinné a játékot?
Másik hogy adj egy részletes gép adatokat ne csak felszínesen, mert az i5 processzor tág fogalom, és ahogy érzem 940m mellett nem egy izmos darabja van, mert a képen a processzor 100%-on pörög.
Memóriát meg hiába bővíted ez után mert lehetséges hogy valóban lehet 4GB memóriával játszani a játékot, de ahhoz olyan processzor és videokártya kell ami jóval többet tud mint a minimum gépigénynél van. Neked meg ez nincs meg.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@meszes17: Az a laptop már akkor gáz volt amikor kijött. Sőt! Mármint játékra. Gyenge és kész.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@meszes17: WIN 10 sok RAM-ot használ, 4 gb ma már nagyon kevés.
Esetleg nem lehet h az integrált vga használja a gép? Bár gtx 940m is harmat cucc.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

van egy msi rx 580 8gb armor videókártyám és mostanában vettük észre haverral hogy nekem sokkal forróbb a, kartya mint neki es kevesebb is az, fps, számom

pl most warface el játszunk és a menüben vagyunk neki van 280fps és csak 71 fokos

nekem 184 fps és 90 fokos
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Az MSI Armor az nem egy hűtés bajnok kártya. Próbálj meg egyedi ventilátor profilt csinálni neki, vagy a ház légáramlásán javítani.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Puffin: a profil 100% kon megy és igy is 90 fok

a szellőzésesl nincs gond
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Van Helsing 25: Lehet van egy bányász vírusod ! 😉
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@zelcsi: alapjáraton jó 34-36 csak, jatekok alatt ilyen forró
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Van Helsing 25: Alapjáraton még hagyján az a fok, de az is lehetne kevesebb. Nekem igaz 1060 van és GamingX verziós MSI, de alapjáraton 22-26 fok közt mozog, de terhelve sem megy nagyon 65 fok fölé.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem valami jó videó konvertáló programot mondani? Olyan kellene ami elég gyors! 😀
0
0
0
0
💬 6
ben_aloha avatar
@zelcsi: [LINK]

A Hybrid elég profi cucc, viszont a gyorsaság főként nem a programon múlik.. 😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
@ben_aloha: Köszi! Azért múlik a programon is mert nem mindegy hány magot/szálat használ ki a program! 😉
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@zelcsi: Szerintem még a leggagyibb konverter is kihasználja a processzort rendesen..
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@zelcsi: Én Handbrake et szoktam használni
ingyenes,Open Souce, gyors tud NVENC et meg AMD OpenCL-t is akár.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@YoRHa 2B: +1 Handbrake-re.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@19ati93: köszönöm szépen mindenkinek! 😀
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok lenne 2 problémám

az egyik

ha beakarok lépni a thevr forumra akkor ezt irja ki

Sorry, there was an error authorizing your account. Perhaps you did not approve authorization?

2 hete simán betudtam lépni most mi lett vele??

a másik

jó pár játéknál vettem észre hogy gondok vannak mert ami havernak pl ARK vagy metro exodus stb... simán megy neki 60+ FPS el adig nekem csak 20-40 között ugrál

a gépünk majdnem ugyan az kivéve hogy neki

ryzen 2600, meg 8gb ram, és Gigabyte GA-B450 Aorus Elite lapja van

nekem ryzen 2700, 16gb 2x8, asrock fatal1ty x370 professional lap

a vga ugyan az msi RX580 armor driver ugyan az 19.9.2
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Van Helsing 25: Szia,
Milyen frekvencian mukodik a ramod?
A Ryzen erzekeny ra.. Legalabb 3000/3200 mhz az optimalis.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@HardBoy: 3000MHz

haverré csak 2133MHz
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Megjött az új kártyám ma, de olyan gondom van,hogy kB 5 perc után fogja magát és kikapcsol a monitor, fekete képernyő! Mi lehet a gond..?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@zsolo: BIOS, driverek frissek?
+ BIOS-ban állítsd be a PCI-e foglalatot fix 3.0-ra.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Puffin: Már mindent próbáltam, de semmi! Vagy a driver hiba van, vagy rossz a kártya...
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Sziasztok!

Jól gondolom, ha veszek egy [LINK], [LINK] akkor működik Windows 8.1-en?

Szerk.

Vagy inkább ez a jó? [LINK]
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@gyulazsolti: Biztos hogy ilyen 9 éves kormányt akarsz venni?
Az utóbbi biztos nem jó hozzá. Az első link meg egy vírus tanya... Valahonnan kell vadászni egy ezer éves drivert hozzá.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Puffin: Mivel ez lenne az első, és csak próba miatt, hátha megtetszik. Használt 5000FT, az sem tudom megéri-e.

Újonnan [LINK], de lehet nem jön be a filling, akkor mit csináljak vele? 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@gyulazsolti: 5ezret az nem ér sehogy sem, max egy ezrest adnék érte...
Inkább vedd az újat ahhoz biztosan van driver is.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Puffin: Még átrágom magam rajta ezek után, sokat nem költenék rá.
Javaslatod van esetleg? Akár típus.
0
0
0
0
Puffin avatar
@gyulazsolti: Javasolni nem tudok, de hátha jön valaki aki használ valami olcsóbb típust.
Esetleg itt is kérdezz rá: https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…ad_id=1756
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@gyulazsolti: Sokra ne számíts egyiktől sem ,nem fog olyan lenni ,mint egy valós kormány.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Andor1997: Sejtettem, csak kiakarom próbálni. Ezért is nem költenék rá sokat.

Akkor ez lesz a jó [LINK], ha jól gondolom.
0
0
0
0
Puffin avatar
@gyulazsolti: Nem jó az a driver! Az teljesen új cuccokhoz való!
Szerintem nem is fogsz találni hozzá normálisat, mivel lassan 10 éves az a kormány.
0
0
0
0
no avatar
Szebb napot mindenkinek, UDV 😀

Haverom par honap es videokartyat akar venni, a kiszemelt egy RX 560 ( Azert, RX 560 mert nem kell kulon tapcsatlakozo 'PCI' - csatlakozo' nos es azzal a kerdessel bombazz engem hogy egy MSI A55M-P33 deszkan menne-e a videokartya?

Mivel az alaplapja csap PCI express 2.0-as, a videokartya pedig 3.0 ezert aggodik hogy megveszi es nem mukodne a kartya..

Jelenleg egy HD 6450 van a gepeben, mellette 8 giga memoriaval..
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@ELERY: Működni fog!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@ELERY: RX 560 helyett:
GTY 1050/TI/GTX 1650

[LINK]
0
0
0
0
roba1996 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@roba1996: Wifi sebessége sosem garantált. Pontosan milyen eszköz ami fogja a router jelét? Mekkora távolságból? Falak, bútorok takarása is hatás lehet a rossz teljesítménynek, illetve a környezetedben lévő többi wifi jel is zavarhatja. Próbáld meg más csatornán használni az talán segít.

Btw.. Ha már tudod madzagon használni a netet miért tökölsz wifivel? Kábelen sokkal stabilabb minden.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@reszler112233: A router a ház "közepén" van a router pedig egy Huawei hg8245h wifit csak a telefonhoz használunk és az xbox hoz. Másik csatornára hogy tudom át tenni?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@roba1996: Én nem keresem ki neked mert elég hosszú és részletes leírás van a HGW-hez így javaslom olvasd át mert csatorna váltáson kívül lehet találsz benne más hasznosat is.:[LINK]

Viszont ha lehet, akkor az Xbox-hoz is inkább kábelt húznék wifi helyett, és már meg is lesz a teljes sebeség amit a neted tud.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@reszler112233: Köszönöm szépen a segítséged.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@roba1996: Nincs mit! Ha tudok segítek mindenkinek, ha előttem már nem válaszolta meg valaki a kérdést.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció