Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 803
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
armagedon32 avatar
Sziasztok ps3 hogy tudok magyar feliratú játékokat telepiteni van a gépen mód meg hen is
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
Olyan problémám van hogy egy Kingston A400 240GB SSD-re Felraktam a Win 10 Pro X64-t
és azóta minden nap fogy a tárhely kapacitása. Pl:. most 57.1GB a szabad terület, tegnap 58.6 volt, tegnapelőtt 60GB.
Miért van ez? köszönöm előre is a segítséget üdv.
0
0
0
0
💬 6
Viktorinho avatar
@Booker: Előtte volt rajta windows? Ha igen akkor "visszahozza" a régi fájlokat is,ha netán valamit még le szeretnél onnan menteni. Windows old nevű maának is kéne megjelennie. [LINK] Így törölhető.
0
0
0
0
Booker avatar
@Viktorinho: igen volt egy win 7 azt a partíciót töröltem teljesen, felment egy win 10 azt egy win 10 vbs fájlal aktiváltam, majd
egy MediaCreationTool20h2 exe-vel frissítettem + win 10 telepítés. Így született egy windows old és egy windows mappa.
0
0
0
0
no avatar
@Booker: Gyorsítótáraz, biztonsági mentést készít stb., jóformán belakja magát a rendszer és utána békén hagy. De lehet akár a korábban felmerült Windows Defender hiba, ami okvetlenül teleszór egy mappát fölösleges fájlokkal.
Utóbbit ezen az úton érheted el és törölheted ki az adott mappa tartalmát:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Store
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Booker: A Lord igazat ír.

Plusz, ha driver frissítesz, van nvidia vagy a gyökér könyvtárban AMD mappa, amiben a telepíthető tárolja a driver. Azokat lehet törölni, mert egy-egy driver 1-2GB között van kicsomagolva. Azok is tudnak élvezni sok helyet.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR:
A Lord igazat ír.

Erről most hirtelen a Warcraft 3-as paraszt jutott eszembe… 😆
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: köszönöm a segítséget
0
0
0
0
no avatar
Hali bocsi ha hülyeséget kérdezek de jelenleg van egy gtx 1080asom meg egy i5 6500am es azt szeretném lecserélni 9 gen intelre i7re de ahogy néztem a neki való lapokba z390, pcie x16 4.0 fogalat van az 1080 meg 3.0, azt szeretném kérdezni hogy attol még belemegy meg nem lesz semmi gond?
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@GoatBoat: Probléma nélkül. Visszafele kompatibilis. Még egy 2.0-ás VGA is menne a 4.0-ás foglalatban.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Vagyis bocsanat elneztem a dolgokat ezekben a lapokban x16 3.0 foglalat van es mi van akkor ha én majd szeretném lecserelni az 1080at egy 30xxr-re vagy majd ha lesz megujabbra? Merthogy azok mar 4.0. Akkor kuka a most dragan megvasarolt i7esem is ami amugy teljesitmenyebe eleg lenne legalabb 5 evig es megint valtas z390rol z490re? Eleg durvak a 11gen intel árak ugyhogy ez nem lenne tul jo hir
0
0
0
0
no avatar
@GoatBoat: Jelenleg még nincs kihasználva a 4.0, egyébként visszafelé kompatibilis a PCIe.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: De nekem elorefele kell a kompatibilitas nem vissza 😂 Ugy is ervenyes?
0
0
0
0
no avatar
@GoatBoat: Uh vannak bajok, igen.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@GoatBoat: Rőviden és úgy hogy te is értsd: Nem származik hátrányod belőle, mivel a 3.0 is elegendő sávszélességet ad a jövőbeni kártyádnak legyen az akár egy RTX 3090 is. Ennél felesleges melyebben bele menni mert nem vagy képben az alapvető dolgokkal így nagyon sokáig tartana leírni. A lényeg: Nyugodtan vegyél PCI-E 4.0 kártyát és tedd a 3.0 alaplapba. Nem lesz semmi gond és nem.fogja visszafogni sem a teljesítményét.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Gondoltam megírom, hogy a Dell Inspiron 5537-el nem jtottam előrébb, és már nem tudok vele mit kezdeni így rendeletem helyére egy Dell Vostro 3500-at. [LINK]

Ha ez is kibír annyit mint az 5537 akkor számomra jó lesz, mert az 5537 az 2013 óta szolgált nálam.
Gondolkodtam hogy a 300k-s verzióját vegyem amiben van egy Geforce MX330 dedikált VGA is, de mivel a laptop javarészt médialejátszó lesz, meg netezős, így ennek is elégnek kell lennie. De ha játék is lesz rajta akkor az NFS Underground2 vagy az NFS most Wanted (2005) lesz, azokat meg el kell vigye az IGP is.
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@reszler112233: Remélem örömed lesz benne, mert mi csak szívunk a Dellekkel. Már régen nem az a márka ami anno egyenlő volt a minőséggel.
Legújabb probléma a támadható firmware amit most lehet cserélni:
[LINK]
És a Vostro 3500 is érintett ha régebbi a bios mint 1.4.0
Manually remove the vulnerable dbutil_2_3.sys driver:
Step A: Check the following locations for the dbutil_2_3.sys driver file
C:\Users\<username>\AppData\Local\Temp
C:\Windows\Temp

temp mappában driver 😕 Dell minőség.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Palanova: Amint meg lesz és fent a rendszer úgy is át fogom nézni és manuálisan fel fogom driverezni az a tuti, és akkor a BIOS-t is frissíteni fogom.

Egyébként ha nem szivatna a mostani 5537 a hibával ami van vele, akkor nem is valószínű hogy váltanék, mert nekem ezen kívül nem volt vele komoly gondom.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Nekünk volt több is, a fenti előtt egy évvel az alábbi:
Volt egy sorozat ami kékhalálozott kicsomagolás után. Nem egy-két vas, hanem 10+. Két hónapnyi dell levelezés után a mérnökeik elhitték a dolgot és nagy kegyesen bevizsgáltak egy példányt és jé, tényleg gyárihibás.
A Micron SSD áramfelvétele egy pillanatra leesett a dell alaplap által elvárt minimum alá, az meg lekapcsoltnak tekintette és a windows alól üzemelés közben hirtelen eltűnt az SSD. Ezt megtette az ilyen hibás gép naponta 2-3 alkalommal.
Samsung SSD megoldotta a problémát, amit a Dell adott végül, de a cserért nekünk kellett elvégezni...

De remélem nálad nem lesz ilyen gond.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Palanova: Azt nem írtam, de amint meg lesz bekapcsolás előtt lekapom az alján a burkolatot hogy van-e benne SATA3-as csatlakozási lehetőség sima HDD vagy SSD bekötésére. Remélem van mert tervem szerint a mostani 5537-ben ketyegő Samsung 860EVO 250GB bele lesz téve, sőt rá fogok próbálni, hogy a rajta lévő Win10 elindule és aktiválva is marad-e. Ugye ha leveszem a hátlapot az is látszani fog, pontosan milyen M.2-es SSD van benne. Ahogy utánanéztem a gyártói oldalon, szerelik a 3500-at 2280-as M.2 SSD-vel is tehát ha nem tetszik ami benne van simán beletehetek majd egy Kingston A2000-et is, vagy ha elfér thermal paddal is benne akkor egy Samsung 970EVO Plus 250-est.

Amúgy ezek szerint szerencsém volt az 5537-el mert mint írtam 2013 óta nem volt komoly gondja. 2018 óta van amúgy az SSD benne, mert akkor untam meg a benne lévő 5400-at forgó 1TB-os WD Blue HDD-t.(Mai napig megy az is csak USB3-as külső házban.)
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Kis kötekedés:

Garancia engedi a háttértárcserét?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Palanova: Passz. De ha nincs leragasztva a hátulja, sem pedig belül sem. Akkor meg mondja senmi hogy azt kicserélték ha előtte visszaállítom ahogy vettem. A msotani 5537 alját is levettem már párszor ami a memóriát és a merevlemez részét takarja, de csavarokon is igencsak nézni kell hogy már volt leszedve.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Sziasztok! Ki milyen nyomtatót tudna ajánlani amibe nem olyan drága a patron? Előre is köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@zelcsi: Többnyire Canon-ok jöhetnek szóba akkor, a gyári patron sem túl komoly tétel a legtöbbhöz, az utángyártott meg nagyjából filléres tétel.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@LordSzalko: Köszi! Ezt néztem ki [url]https://www.alza.hu/canon-pixma-ts205-d5252069.htm?idp=7999&banner_id=19180[/url]
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Szerintem megfelelő lesz, kis pénzből üzemeltethető.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@LordSzalko: Köszi mégegyszer!
0
0
0
0
PatkosXX avatar
Nem tudjátok mi lehet a probléma? Kód alapján nem találtam megoldást.
https://i.postimg.cc/zGjhw4kg/3-DBD31-CF-B12-B-4342-9867-F44-EA10522-A3.jpg
0
0
0
0
💬 5
Pinceboy13 avatar
@PatkosXX: Win eseménynaplót nézted?
Mit csináltál a gépen mikor ez előjött?
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Pinceboy13: Kecske.. tudod mit néztem.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Pinceboy13: Lehet hogy a kevés RAM a baj?
0
0
0
0
no avatar
@PatkosXX: URIS10 arra utal, hogy túl jó a gép, nem éri utol a Win és lemarad.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Annyi lenne a kérdésem, hogy ha 4 gb ram van a gépembe (2*2) de én +2*2 ramot akarok bele rakni akkor újra kell telepíteni az OP rendszert vagy csak bepattintom és kész?
0
0
0
0
💬 5
Scorn Face avatar
@Tiger8228: A ram modul műszaki adottságai, legyenek azonosak a gépedben jelenleg üzemelővel (ez nagyon fontos).
Berakod és kész, nem kell oprendszert újra tenni.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Ha a gyártó más az baj?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Tiger8228: Nem gond ha más a gyártó.
Csak a műszaki adatai legyen ugyanolyan, mint amit használsz.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Rendben, köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
@Tiger8228: Nem, paraméterekben legyen ugyan az.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
sziasztok!
Kitakaritottam a tápomat és annyit szeretnék kérdezni hogy az egyik csavar feje elkopott imbusz kulcsos és forog benne hogyan tudnám ujra kiszedni?
Be quiet 600 watt gold 80+
0
0
0
0
💬 6
Andor1997 avatar
@KrisztianRikardo: Először is próbáld meg azt, hogy hátha tudsz beletömni valamit a lyukba, amin megszorul a csavarhúzó. Ha végképp elkopott és semmi sincs fogáspontnak, akkor valami kemény tárgy+ pillanat ragasztó. Aztán arra rá tudsz fogni és ha szerencséd van akkor együtt kiforog a tárgy a csavarral.
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: Általában a befőttes gumi megoldja ilyenkor a problémát, azon át bele szokott kapni az elkopott menetbe a csavarhúzó. Ha van otthon, egy próbát megér.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@LordSzalko: hogy tekerjem rá a imbusz kulcsra?
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: Nem, a csavar fejére tedd rá és azon keresztül próbáld meg ki csavarozni. De az is megoldás amit fentebb írtak, csak ez talán egyszerűbb.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Gondolom csak a hatlap kopott ki, de a csavar fejében a mélység megmaradt. Ebben az esetben az is játszhat, hogy ha van egy vékony fémre való lapos tűreszelőd, ami az élén is visz, akkor egymással szemben belereszelsz két vágatot, majd lapos csavarhúzóval kitekerd a már kireszelt rész segítségével. Ha van ilyen reszelő(Nekem akad itthon.) akkor ezzel a megoldással a csavar akár továbbra is használható lesz. Igaz ez barba munka.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Adott a Dell Inspiron 5537 [LINK] laptopom Windows 10 20H2 rendszerrel. A leírás 1TB HDD-vel írja és azzal is volt egy darabig, de egy ideje egy Samsung 860EVO 250GB van benne.
Mostanában általában minden reggel nem akar megfelelően elindulni a gép. Röviden semmi csak egy fekete kép, és egy rövid csipogás ütemesen. Ezt úgy kerülöm meg hogy a bekapcsológombbal ilyenkor kikapcsolom hosszan nyomva majd újra bekapcsolom vele, de van hogy ezt többször el kell játsszam hogy elinduljon a rendszer ahogy kell.

PH fórumon kaptam választ hogy mit is jelent a hangjelzés.[LINK]

Nos nekem az első pontnak megfeleőt adja ki. Ez azt jelentené, hogy a laptopom alaplapja a végét járja? PH fórumon még a cmos elemet tanácsolták, hogy nézzem meg, de apró darabokra kell bontani érte a laptopot, és ha ez nem okozhat ilyet akkor nem is szedném szét. (Sajna úgy van benne, hogy éppen látom rajta hogy 3V de semmi tobbet, mert takarja a burkolat egy része.)
0
0
0
0
💬 18
no avatar
@reszler112233: Amennyit olvasgattam a témában ezzel a típussal, esélyes hogy nálad is a BIOS probléma áll fent. Próbáld meg frissíteni, vagy esetleg korábbi verziót megpróbálni. A legtöbbeknek ez jelentett megoldást.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: A legfrissebb van fent. Rápróbálok visszatenni egyel korábbit és megnézni mit csinál, de az is macera lesz az tuti, mert ugye ahhoz újraindul a rendszer.

Az elem akkor nem okozhatja a dolgot? Mert ha nem akkor nem nagyon szedném apró darabokra.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: https://support.hp.com/hu-hu/document/c03586271
Szerintem itt keress megoldást
Mondjuk én tápkábelra gondolok, de nem biztos mivel az adja le az áramot. Probáld meg 30 masodpercig kihuzni majd vissza. Ha akkor is akkor a ventilatorok.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Tuti nem áramhiba lesz, mert amikor elindul akkor semmi probléma nincs. Na meg nekem nem HP hanem Dell laptopom van.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@reszler112233: passz csak tippeltem. bocsi
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@KrisztianRikardo: Időközben szétkaptam a laptopot. 3V-os CR2032 van benne. 2,8-2,9 V az amit mérek így valószínű ez cserés, és ha már szét kaptam, akkor ki is cserélem majd. Így kérdezném, hogy ez tényleg okozhatta a gondot? És innen [LINK] ki melyiket venné meg, persze 1 darabot vennék mert több nem kell.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ha idős a lapos, akkor ajánlott lenne benne azt is cserélni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: 2013-as szóval ha már szétkaptam cserélni fogom, csak nem tudom elég a 300 forint alatti Maxell vagy inkább a drágább Varta vagy Energizer.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Szerintem mindegy. Nekem egyszer volt dolgom cserével, akkor Varta félét raktam bele.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Ezt néztem ki ez sem túl drága.

Amúgy mielőtt szétkaptam próbáltam visszarakni egyel régebbi BIOS-t. A12 van rejta, és A11-et akartam visszarakni, de ugye ekkor újraindul a gép, és ugye mivel többszöri ki és bekapcsolás után akart megint elindulni. ki is írta a telepítő hogy invalid firmware mikor végre elkezdett volna bekapcsolni. Gondolom a többszöri újraindítás manuálisan azt eredményezte, hogy nem találta a szükséges fájlokat már.

De az ilyen hibát, hogy nem akar indulni a laptop, okozhatja tényleg az elem is? Mint írtam 2,8-2,9 V van benne.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Az elemproblémát azt passzolom, csak ha már 13-as akkor nem árt cserélni benne. Gondolom ők is ugyan ezért mondták. A legtöbb amit olvastam erről a problémáról ott a BIOS-t említették szinte mindig, egyéb ötletem nekem sincs rá.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: 390 forintot megér még, hátha megoldja a gondot. Bár hogy értelme legyen a rendelésnek hozzávágok egy M.2-es 500GB-os SSD-t is, és ahhoz egy hűtőbordát.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Jól teszed, sok sikert 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítségeket! Végül Varta elemnél maradtam. SSD-ből Samsung 970 EVO Plus lett, és hozzá egy ilyen hűtőbordát rendeltem. [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Teljesen korrekt az a borda, meghálálja az SSD.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Az SSD-t kb 1 hónapja nézegetem már, mert lassan kevés a hely a kis 840 EVO-n. A hűtőbordát nem sokkal az SSD eldöntése után néztem ki. Először vékonyabbat néztem, mert fölé fog érni a CPU hűtő, de ha az alatt a memória gond nélkül elfér akkor ennek a hűtőbordának is el kell mert a memóriától alacsonyabb legalábbis a paraméterek alapján.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Igazából szinte bármilyet vehet rá az ember, a lényeg hogy legyen rajta mert már a legegyszerűbb natúr lapka is nagyon sokat javít a hőmérsékleten. Különösen akkor érdemes, mikor a kedves gyártó a PCIe slot alá helyezi közvetlen az M.2 helyét, nem elég hogy szegény önmagában is forrófejű hűtés nélkül, de még a kártya is csapja neki a forró levegőt… 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@LordSzalko: Szerencsére az 1060-am nem annyira melegedő fajta. Igaz nálam mindig forog a venti, tehát 60 fok alatt is. Alapból 60 fokig ez is állna, de mivel azt az MSI Gaming app vezérelni, és az nincs felrakva, így állandóan forog, és az MSI Afterburnetr szépen vezérli terhelés és hőmérséklet függvényében a fordulatot.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! Kicsit offtopic, csak jó már ki írni magamból az elmúlt hetek viszont tagságait! 😃
Én megértem ha valaki nem ért valamihez, de mikor valaki még ahhoz is hülye hogy szimplán a Google keresőt használja már komolyan elég "alacsony" IQ-ra val. Van egy ismerős, folyton jön azzal dobjak neki már linket.
De leírtam melyik weboldal melyik termék, de hát ő neki ez valahogy meghaladja a képességeit.

Persze itt nem más akar le degradálni, de mikor valaki a Google-t is hülye használni arra komolyan már nevezőt nem tudok rá agatni.
Az internet korában pedig van rengeteg weboldal ami bolond biztos, és szó szerint már a Google is lefordítja az angol oldakat magyar is már angol nyelv tudás se kötelező.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@carl18x: Honnan tudom letölteni a Google-t?
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Google letöltés Free ingyen Download! 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: RAM letöltést tudsz hozzá esetleg? Örök hálám üldözzön testvérem.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@LordSzalko: Válaszd ki melyik kell testvérem.
[LINK]

Spoiler!

englishről englishre fordítással 😆
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/04/28/407K_perny_337_k_p_2021_0.png
0
0
0
0
no avatar
@PatkosXX: Köszönöm bástya. Hunglish nincs véletlenül? Szerintem letöltök egy csomó RAM-ot és eladom PH-n amire már nincs szükségem. Amiket hirdetnek ilyen lapos modulokat, fím díszlécekkel a két oldalán azok mi célt szolgálnak? Ezek ilyen spéci vonalzók? Csak mert láttam rovátkákat az alján.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Sziasztok. GTX 1080Ti mellett lévő i5 6500at mire lehetne cserélni 80-90 ropi körül? Hardveraprón láttam i9 9900akat ilyen árba, az jó lehet gaminghez? Full HD-ban játszik az ismerősöm és elég durva bottleneck van, nekem a gyengébb kártyámon jóval szebben futnak a játékok. Ill. ahogy láttam a fentebb említett i9 is lga1151 socket mint a mostani is, akkor gondolom lapot nem is kellene cserélni belemegy simán.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@MrPAYER: Mehet nyugodtan, játékra mai napig teljesen jó a 9900.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@LordSzalko: Köszönöm a válaszod! Azt szeretném még kérdezni, hogyha tegyük fel pl. Warzoneban a High-VeryHigh beállítások között és az ultra low beállítások között ilyen 10-20 FPS különbségek vannak maximum, akkor a proci a ludas igaz? RAM-ból 16 gb van neki 3200Mhz de így be-be röccen a játék.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Warzone alá kevés a 4/4 szálas proci, monitorozásnál lehetne igazán látni, de gyanítom 90-100%-on teker, ami bőven nem ideális. Önmagában is csere érett a 6500, pláne 1080Ti mellett 😀
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséged 😃 akkor 9900 lesz 😆
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Viszont lapot majd ne felejtsétek el hozzá,a H110 már nem kompatibilis a 9. generációval. Legalább egy B360-at rakjatok alá.
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek. Egy Zalman Z9 Neo házat cserélnék Zalman S5 házikóra. Érdeklődnék hogy mennyire jó az S5 hűtése. Egy i4 4790k proci lesz benne egy Hyper 212 Evo-val hűtve. A kártya egy 2060 Super. Ahogyan utánanéztem elfér benne minden csak mivel az eleje nem nyitható igy a hűtés miatt kicsit hezitálok a vételen.
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@coyotex: Én nem vennék ilyen zárt házat ahhoz a konfighoz.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
@Puffin: Ebbe a házba raktam össze pár hónapja egy R7 gépet. Minden új, leszámítva a grafikát, mert azt mostanság szopós beszerezni. Hűvös, és nem mellesleg elegáns. Ha nem óhajtja felpörgetni a gépet, nem látom okát elhessegetni azt a dobozt
0
0
0
0
Puffin avatar
@apetit1989: Haveromnak van egy NZXT H510 gépháza, de annyira nincs megelégedve vele. Az is eléggé zárt elöl.
Mondjuk alap hűtő a 2700X-en és egy Radeon 580X.
0
0
0
0
no avatar
@apetit1989: Húzva sem a proci sem a videókártya nincs és nem is lesz. Játékra elég alapon is.A ventiket szerintem tudnám szabályozni a Speedfan progival. Most egy potméteres Zalman ventilátor sebességszabályzó van benne elöl. Ha játszok kicsit felveszem a sebességeket és kinyitom az elejét. Ezért hezitálok csak kicsit. Az a ház szebb és kicsit kisebb.
0
0
0
0
no avatar
@coyotex: Én kerülném az S5 házat mert nagyon gyengén szellőzik, a világítására pedig sokan panaszkodnak. Mennyit szánnál házra? Hátha tudunk jobbat mondani ugyan annyiért, esetleg olcsóbban.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Hello. Max 25.000, fehér és üveg oldalfalút keresek. A Z9 Neo méretétől nem nagyobbat.
0
0
0
0
no avatar
@coyotex: SilentiumPC Ventum VT4V TG vagy SilentiumPC Ventum VT4V EVO TG ARGB esetleg? Utóbbi előre fel van szerelve 4db ventivel, ha nincs ventid amit beépítenél akkor az jobb vétel.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen. Szép kis házikó ez is.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

van egy aprócska gondom a szerver gépben van 2db ssd 1: 120gb Kingston, 2: 500gb adata su800

a Kingston ssd et folyton eldobja a gép van hogy fel se ismeri van hogy a Windows ban fagy le a gép de az adata azt mindig látja

mi lehet a baj?

probaltam másik sata kábel ugyan az a baj másik sata slot ugyan az a hiba
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Van Helsing 25: HD Sentinel mit ír a Kingston ssd-re?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Palanova: nem birja ki addig ha sikerül elindulnia betolt a win es szinte le is fagy a gép
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Másik gépben is jelentkezik ezzel az ssd-vel ez a hiba?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Palanova: most tesze mbe a nagy gépbe és megnézem milyne a kondija stb
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Sajnos nem igazán vagyok jártas hardver témában, így kérném a segítségeteket. A számítógépem már évek óta folyamat laggol, néha vannak eszméletlen fps droppok játékokban, az egész windowsban. Szerintem azért a konfiggal nem így kéne futnia. Egy lol plusz microsoft teams discord laggol néha. Battlefront, gta, pubg, fortnite lowon akadoznak néha.

Konfig: I5-3470s
nvidia 1060 3gb
DDR3 8GB 1333MHZ ram
H61M-D2H-USB3 GIGABYTE alaplap

Mainap betelt a pohár, egy böngész plusz lol fps droppolt. de ez jellemző az összes játékra.. Mi lehet a gond?

MSI afterburner battlefront 2 egy pillanhatában: [img]https://kepkuldes.com/image/Q42KXj[/img]
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@Mosomedve21: Szerintem winchester vagy ssd gond lesz!
0
0
0
0
Puffin avatar
@Mosomedve21: Úgy nézem a képen hogy elfogyott a 8GB memória. Nézd meg mi zabál annyit.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Puffin: Igaz! Arra nem is figyeltem!
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Sziasztok!

Valaki leírná nekem hogyan kell XBOX 360 játékokat kiírni flashelt konzolhoz? Tudom, hogy dual layer dvd kell hozzá. Leszedtem pár játékot és van egyszer egy iso fájl és egy dvd fájl! A dvd fájlban notepaddal megnyitva valami layerbreaket ír! Szóval mit kell csinálnom hogy jó legyen az írás? Van valami abgx360, de nem értek hozzá. Elég ha imgburnnel kiírom az isot??
0
0
0
0
💬 7
Andor1997 avatar
@feher-adam1989: Semmi féle DVD nem kell hozzá, elvileg elég pendrive, de amúgy vannak magyar videók YT hozzá!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@feher-adam1989: Kb 10 éve cloneDVD-vel csináltam. Nem.tudom neked milyen flash van rajta
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Quadgame94: LT 3.0 van rajta. Elvileg mindent lejátszik!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@feher-adam1989: CloneDVD-vel írd ki a dual.layer.lemezre az iso filet. De google/youtube segít ha ráketesel.lépésrőlclépésre.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Quadgame94: Köszi!

Tudnál még segíteni? Vettem egy XBOX 360-at ami bannolva van Live-ról. De LT 3.0 flashelt! Tehát nem tudok belépni a fiókomba, de profilt tudtam csinálni. Azért ha veszek vagy kiírom a játékokat azért tudok velük játszani? Egyszóval a Live csak a multiplayerhez kell?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@feher-adam1989: Kb 9 éve nincs 360-om szóval ebben nem tudok segíteni. Én csak kiirtam pár játékot rá és ennyi volt.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A következő konfigot én( egy lelkes asztalos) álitottam össze! A GAMING semennyire nem szempont, sosem játszom.
Nem kell, hogy RGB legyen, dudáljon, villogjon stb., hatékony legyen 😀
Viszont amire kéne az a 3D modellezés(SketchUp > Renderelés > Photoshop)
Későbbi tuning, bővités illeve húzás lehetősége legyen benne és egy darabig nem szeretnék költeni rá!
Sajnos nem tudok arany és ökölszabályokat, egy pár napja kezdtem el olvasgatni a témában, hogy egyeltalán halvány fogalmam legyen.
Ezeken kivül természetesen a hétköznapi böngészés, letöltés, filmezés a cél de az sem Giga HD minőségben mert úgysincsen rá monitorom.
Nem tudom mi minek van a javára, mitől Gaming egy gép és mitől tervező. 😀
Nem is rizsázok többet, ez lenne kb az árkategória:

-i7 10700KF
-ASRock Z490 Phantom Gaming 4/ac
-16GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL17 (2x8GB)
-Be Quiet! Pure Rock 2 Black (BK007)
-500GB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD
-cooler master v750 (ezt egy barátomtól kapom, szőr új 10000HUF)
-Cooler Master MasterBox MB511
-ASUS GTX1650 - TUF-GTX1650-O4GD6-P-GAMING

Nagyából ennyi részemről! 😃

Válaszaitokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 7
Scorn Face avatar
@viktorGTR: Hogy mitől lesz egy gép "tervező"?
Nos ezt erősen meghatározza a rajta futtatott programok és folyamatok mibenléte.
Ugyanis ezek tudatában válogatják össze a hardvereket.
Vannak olyan programok melyek erősen több magos illetve több szálas CPU-t igényelnek, és van amelyikhez már a "workstation" CPU kell pl:AMD Threadripper...
Ugyan ez a helyzet a RAM téren is, de általában minél több annál jobb.
És a VGA is ilyen, van olyan program amivel csak és kizárólag mérnöki kártyával lehet hatékonyan dolgozni, és van ahol a felső, középkategóriás gamer kártya is jó.

Minden a használandó programok határoznak meg.
Pl: nem fogunk egy atomerőművet építeni egy barlangrajzoló Autocad alá, mert nem igényli.

Felteszem, az általad használandó programok hivatalos oldalán megnézted a gyártó által megadott rendszerigényeket?

(Az RGB meg csak egy látványelem, én is húztam a számat tőle, de mikor ráakadtam arra a termékre ami az én ízlésemet tükrözi azonnal beruháztam rá.)
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Szia!
Köszönöm a válaszod!
Megmondom őszintén nem néztem utána a program felőli követelményeknek, az elmúlt pár napom csak abból állt, hogy a pc-ről szerezzek tudásmorzsákat!
Teljesen jogos és logikus amit mondasz, utána is fogok nézni már csak kíváncsiságból is a követelményeknek, bár úgy tippelem a specifikus hardverek azok csillagászati áron vannak az én pénztárcámhoz mérten! 😃
Kérdésem inkább arra irányult , elfogadva azt, hogy egy általános gépet tudok összerakni akkor
ha ezt jelen konfiggal szeretném megvalósítani, működőképes-e a setup?
Nincsen-e benne olyan alkatrész ami juszt se akar működni a másikkal, egy pl. másik proci vagy memória ezzel az alaplappal hatékonyabb vagy a hűtő elfér e házban stb.
(Igaz az RGB látvány, és pont ezért nem szeretnék valamiért többet fizetni mert "dizájnos". Egész életemben elkerült ez a téma és nem ismerve ezeket a hardvereket nem tudom mikor vesznek le pénzel csak a dizájn miatt 😀 )
Ha valamilyen témában nem jártas az ember akkor kérdést is nehéz feltenni!
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@viktorGTR: CPU vagy VGA alapú renderlő programot fogsz használni?
Mert ha CPU, és több órás renderelésről van szó, akkor fog melegedni a CPU szépen.
És ezt tapasztalatból mondom.
A tápot szerintem cseréld le, mert azért nem árt ha van rajta garancia és minimum egy gold minősítésű kellene a gépbe tenni.
VGA téren meg elégnek kell lennie arra amire használni akarod, de nyilván egy erősebb jobb lenne, de az most nagyon zsebbe nyúlós lenne 2021-ben, még használtan is.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Ennek utána kell néznem, hogy melyik progi mit használ!
A melegedés miatt esetleg más hűtőt vagy más technológiát(folyadék hűtés) akarsz javasolni?
A táp egyébként bontatlan, csak nem lett felhasználva(persze nem mai és valószinüleg nincs gari) és Gold 😀
A VGA kérdés meg nagy kérdés, mert ahogy belemerültem a napokban a témába ezt több irányból is tapasztaltam, hogy drága a VGA és nem igazán éri meg most új konfigot összerakni, csak sajnos nincs viszonyításom, hogy minek mi a reális ára 😞
Ami erre a döntésre hozott, hogy kéne egy teljesen új PC az sajnos a kényszer! Régi már a jelenlegi és vannak már hiba üzeneteim a wincseszter részéről!
Sajnos tudván azt, hogy nem igazán jó üzletet tudok kötni mostanság az még inkább elbizonytalanit a nagy háttértudásom mellé, úgy hogy máskor enyi pénzből még több teljesítményt lehet kicsikarni!
Ezért is fordulok hozzátok mert az ismeretségi körömben nincsen senki aki jártas a témában és élő szóban megvitassam vele a problémámat! 😀
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@viktorGTR: Nos, akkor a tápegység minden bizonnyal jó lesz.
Viszont ha esetleg engedi a keret, (úgy is te fogod eldönteni) akkor az a 16 GB inkább legyen 32GB.
A CPU hűtés meg attól függ, mennyire lesz terhelve a processzor, (milyen renderelő programot fogsz használni) ha nem is vízhűtés akkor maximum egy dupla ventis kocka kell majd rá.
Én ezeket tudom neked mondani, remélem tudtam érdemi választ adni a kérdéseidre.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Természetesen minden téren tudtál segiteni! Válaszaid alapján utána néztem adott dolgoknak és annak függvényében lehet újabb döntést hozni!😃
Azért nem mondanám azt, hogy most már egyedül alkalmasnak érzem magam a döntéshozásra.
Ha esetleg más konfigot rakok össze mén nem fogom tudni mi mivel passzol igazán, mit mivel "TILOS" !
Álltalában én utánaolvasással kezdem és csak ha már belegubancolódtam az információ szövedékébe akkor szoktam online segitséget kérni, a tisztán látás miatt!
Jelen esetben is elértem egy szintre ahol muszáj voltam megerősitést kérni!
Segitségéedet köszönöm, nem ez volt az utolsó részemről! 😃
0
0
0
0
no avatar
@viktorGTR: A SketchUp-ra meg úgy renderre elsősorban Ryzen-t érdemes venni és minél több RAM-ot pakolni mellé, mert a render erősen függ a mennyiségétől (ezért szokás azt mondani, hogy a rendereléshez a világ RAM-ja nem elég) akár mennyit is pakolsz bele mint plusz, mindig kifizetődő lesz.
0
0
0
0
Ronen68 avatar
Sziasztok! Szeretném kicserélni a ramot a számitogépemből,alapból egy 8gb ram van benne (1db olyan "stick) és ha kicserélem azt egy 16gb ossal akkor nem fog történi semmi baj? Tehát ki lehet csak úgy cserélni? (ugyanaz a gyorsasága,ugyanúgy ddr4 stb..)
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Ronen68: Nem fog. De érdemesebb a meglévő 8GB-os modul mellé venni egy ugyan olyat, hogy meglegyen a dual channel. Többet profitálsz belőle teljesítményügyileg, mint sem 1db 16GB-os modulból.
0
0
0
0
Ronen68 avatar
@LordSzalko: Értem,köszi még annyi hogy az nem gond ha a márka nem ugyanolyan mint a benne lévő ramnak? A mostani benne lévő ram nagyon nehezen található.
0
0
0
0
no avatar
@Ronen68: Lehet eltérő nyugodtan. Adottságai legyenek ugyan olyanok lehetőség szerint.
0
0
0
0
Ronen68 avatar
@LordSzalko: Értettem,köszi szépen
0
0
0
0
Ozone avatar
Sziasztok! Lenne egy elég nagy problémám. A Hard Disk-em majdnem mindig 100%-on megy, pedig nem fut egy program sem.
A hard disskel nincs baj, mert előtte családtagom használta, és nem volt baja vele, az előző hard diskemmel is ez volt. Gyanakodtam a gépre, de újratelepítésnél napokig jó volt, aztán megint rájött valami. Próbáltam WIndows 7, Windows 8.1, Windows 10, mindegyik pár napig jó, aztán fossakszik, ezeket a hardokat odaadom a családtagomnak, és őnálla tökéletesen működik hónapokig. Kéne a segítség, mert online oktatás van, és ahhoz ugye nem jó, ha fosakszik a gép.
0
0
0
0
💬 6
Viktorinho avatar
@Ozone: Gondolom windows frissítés menne a háttérben.
0
0
0
0
Ozone avatar
@Viktorinho: Kikapcsoltam maga a settingsben, és a "Servicesban is". Nem az a gond
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Ozone: Esetleg nem bányászvírus okozza?
0
0
0
0
Ozone avatar
@reszler112233: Nemhiszem, mert a cpu, Gpu, és ram is 0%
0
0
0
0
no avatar
@Ozone: Ezeken végigmentél már?
[LINK]
0
0
0
0
Ozone avatar
@LordSzalko: Igen, de képzeld meg lett a probléma. A Grafikus kártya lehet nem kapott elég áramot, vagy idk, másik kártyával nem áll fenn a probléma.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Miért van hogy játékoknál az fpsem fent van aztán hirtelen leugrik 1re 2re mikor hogy 1másodpercre aztán vissza? Mi lehet a hiba? Mi a neve ennek a hibának?

Konfig.:
Msi B450 Tomahawk Max

Rysen 5 3600 4.6ghz 50 fok kb

Gtx 1070 ti 60fok kb

16 gb ddr4 3600mhz

250gb ssd 83%os azt hiszem

2tb seaget 7600rpm

600wattos be QUIET 80+gold

Win 10 legujabb

Mindegy melyik játékal játszom. Ha alacson grafon ha magas grafon nyomom akkor is.
0
0
0
0
💬 12
roba1996 avatar
@KrisztianRikardo: Nem lehet, hogy az overclock miatt csinálja?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@roba1996: Nem mert ugyan ezt csinálta az előző konfigomnal is. Sot most neztem meg joban csinalja tuning nelkul
0
0
0
0
Puffin avatar
@KrisztianRikardo: BIOS friss az alaplapon?
Freesync be van kapcsolva?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Puffin: a leg frissebb és igen be van kapcsolva a freesync
0
0
0
0
Puffin avatar
@KrisztianRikardo: Próbáld meg kikapcsolva.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@KrisztianRikardo: Mármint azt csinálta előző konfiggal is, hogy akadt? Ha igen, akkor az lesz a ludas, ami az előző konfigba is benne volt!
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: HPET ki van kapcsolva BIOS-ban? Power plan mire van belőve?
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@LordSzalko: Azt hol kell nezni?
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: HEPT kapcsolási lehetőséget nem mindegyik BIOS ajánlja fel, ha te nem találod akkor próbáld meg Windows-ból kikapcsolni parancsokkal.
Spoiler!
ON:
bcdedit /set useplatformclock true
bcdedit /set tscsyncpolicy Enhanced
bcdedit /set disabledynamictick yes

OFF:
bcdedit /deletevalue useplatformclock
bcdedit /deletevalue tscsyncpolicy
bcdedit /deletevalue disabledynamictick


Az utóbbit pedig az "energiagazdálkodási lehetőségek" a vezérlőpultban.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@LordSzalko: A HEPT mit jelent? És az energia gazdálkodási lehetőségek közt melyiket álitsam? Jah és neked is le van tiltva?
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: High Precision Event Timer. Amelyik nálad jól működik, de nekem balanced. Ki van kapcsolva, Ryzen-en az nem előnyös sok esetben az alapértelmezett BIOS-ban is off.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@LordSzalko: nekem a biosban nincs cmd-vel kikapcsoltam de nem tudom hol találom hogy ki van e kapcsolva
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Hello.
Olyan gondom lenne hogy a win 10-be hogy tudom kikapcsolni a bejelenkezési jelszót? netplwiz hiába írom be, nincs ott olyan lehetőség hogy kibírjam kapcsolni.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@ddkk22: Belépés után ctrl+alt+del és jelszómódosítás: beírod a régi jelszót és üresen hagyod az újat. ekkor, ha nincs más beállítva, pl céges eszköz esetében az AD megkötheti az új jelszó összetettségét (8+ karakter, összetett jelszó: kis betű, nagybetű, szám, speciális karakter, előző 3+ jelszó nem lehet, stb...), akkor elmenti a jelenlegi fiókot üres jelszóval, vagyis jelszó nélkül.
0
0
0
0
hotdog19 avatar
Halihó sziasztok okos tv-vel kapcsolatosan lenne egy kérdésem. Llehet rossz helyre írom de már olyannyira elkeseredtem, hogy nem tudom kivel kéne megnézetnem a dolgot. :'D
Pár hónapja már, hogy indavideón (tudom, tudom szar stb) néztem animéket okos tvn, annak a gyári böngészőjével. A semmiből egyik pillanatra a másikra feldobta az oldal, hogy nem indítja el a videót amíg ki nem kapcsolom az ***erem. Ez alapvetően furcsa, se frissítés se más nem került a TV-re ezidő alatt, a kérdésem pedig az lenne, hogy lenne e erre valamilyen megoldás? Azt ami nincs is a böngészőn nem tudom kikapcsolni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mostanság egy ilyen pc mennyire állja meg a helyét? 😃
i5 4460
gtx 960 4gb
8gb ddr3 és mit lenne érdemes a leghamarabb kicserélni rajta?
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Desmonx: KB mindent érdemes cserélni.
Helytálló-e? 1080P 60 Low-med grafika kb, ha a proci bírja és a videókártya is, na meg ha jó a játék!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszönöm!
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Andor1997: Nem értek egyet Veled! Szerintem teljesen vállalható konfigja van! Például én kurvára örülnék egy ilyen videókártyának. 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@feher-adam1989: 😊😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Desmonx: Sima 4 mag a kevés. Kártyából pedig RX 470/570 keress. Ez ma az ideális budget PC.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok.

Lenne egy HP 550.es tipusu régebbi laptopom. Jelenleg win7 döcög rajta. Szeretnék ssd-t venni bele, pluszba memóriát.
A kéréds annyi volna, hogy sata2-es a hdd benne, és sata 3-as ssd vel észrevehető lenne e a gyorsulás - hdd hez képest?
0
0
0
0
💬 1
zelcsi avatar
@Athis18: Persze! Sokkal gyorsabban lenne!
0
0
0
0
Superman79 avatar
Üdv!
Rámentem egy weboldalra, és megnyomtam az "elfogadom" gombot. Azóta kb. mp-ként jönnek az értesítések minden hülyeségről. Kikapcsoltam az értesítéseket, így legalább nem látom őket, de gondolom, nem oldódott meg teljesen a probléma. Mi tévő legyek???
0
0
0
0
💬 2
roba1996 avatar
@Superman79: Böngészőn belül beállítások vagy CTRL+H előzmények törlése ott be pipálod, hogy mit akarsz kitörölni és kész. 😀
0
0
0
0
Superman79 avatar
@roba1996: Kössz,meg próbalom.
Szerk.: Sikerült, kössz még1x
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. x370 alaplap támogatja a ryzen 5000 procikat vagy új lap kell?
Spoiler!
Nem szeretnék új alaplapot venni
0
0
0
0
💬 1
zelcsi avatar
@barnabas96: Sajnos muszáj lesz lapot cserélned!
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
szerintetek baj az hogy egyes játékoknál a vga kihasználtság felmegy 100%ra?
0
0
0
0
💬 5
Scorn Face avatar
@KrisztianRikardo: Nem, hőfok?
Ha magasnak ítéled a hőfokot, akkor az MSI Afterurner programmal állasd be a vetni profilt.
0
0
0
0
zsolo avatar
@KrisztianRikardo: Az teljesen jó!
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: A kihasználtság GPU szempontjából akkor jó, ha minél magasabb.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@LordSzalko: azt olvasgattam én is hogy az nem baj mert még van benne erő ez aszt jelenti
0
0
0
0
roba1996 avatar
Szép estét chipset drivert honnan érdemes telpíteni az alaplap oldaláról vagy pedig az én esetemben az AMD oldaláról?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@roba1996: AMD oldaláról 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
@LordSzalko: Köszönöm 😀
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!
Nezegettem Speedtest.net-en az internet sebesseget es eszrevettem, hogy van egy olyan opcio, hogy "Multi " illetve "Single". Utana neztem, hogy nagyjabol mit jelentenek viszont egy valamire nem talaltam valaszt. Megpedig arra, hogy ez most elallitgatja a netet ha pl tesztnel " Single"-re rakom? Vagy ez csak szimpla teszt ugymond? Leteszteli a netet igy is ugy is es ennyi?
Elore is koszonom a valaszt!
0
0
0
0
💬 2
tothricsi95 avatar
@mata1093: Nyugi, a te internetedben nem tud/nem változtat semmit.
Egy gyors google keresés egyébként megválaszolja a kérdésed: [LINK]
Röviden, a single opció egy kapcsolat felé teszteli a sebességet, ami nem feltétlenül tudja kihasználni az internetsebességed, a multi opció pedig 3-8 kapcsolat felé teszteli, és az összes felé menő sebességet számolja ki.
A single opció nem mindig tudja kihasználni a teljes sebességet, főleg ha nagyon gyorsan neted van. Bár nekem első alkalommal a single "szálas" tesztnél csak 300-500Mbps-t mért, majd következő próbára már ment az 1 giga, multi-nál pedig mindig az utóbbi, ezért megbízhatóbb.
Hogy miért adnak egyáltalán rá opciót, hogy változtasd az egy jó kérdés.
0
0
0
0
mata1093 avatar
@tothricsi95: Értem 😀 Köszönöm a választ! 😀 Mondjuk furcsa is volt olyan szempontból, hogy amikor megnyitom az oldalt újra akkor automatikusan " Multi"-ra rakja vissza mindig.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, hogy dirctx12 kártyám van és a játékon belül nem tudok váltani d12re csak d11 van mint opció.
Úgy tudom. hogy a win 10 home 64bit már alapból d12őt használ. D😆iag d12őt mutat, próbáltam (elvileg) legújabb nvidia driverrel is de semmi... Valakinek valami ötlete ?
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@show30: Attól hogy a Win 10 DX12 használ attól függetlenül sok játék csak DX11-en fut, sőt akad ami még csak 9-el szóval csak olyan címek mennek DX12-ben ami alapból támogatja is.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: youtube tele van Metro exodus d12 gameplayekkel. Az a kérdésem, hogy miért nem választhatok d11 v d12 között ,mikor mind a kettőt támogatja a kártya?!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@show30: Mi a szóban forgó kártya?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: gtx 960m 4gb
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@show30: Nos ez csak DX11, bár a leírást igazán én sem értem, hogy mért van úgy írva ahogy. Többi kevésbé valószínű kezeli a DX12-őt, de nem támogatott....bár azoknál meg DX11.1 szokott szerepelni, szóval pláne érthetetlen számomra is ez a megjelenés....de igazából DX11 inkább az fix!
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: mindenhol máshol azt írja, hogy d12es kártya. a lényeg, hogy ezzel a kártyával van fent rengeteg videó youubon, hogy di12ben játszanak. ( metro, cod, valhala stb.... ). Biztos,hogy D12es mert olyan játékokat is futtat amihez minimum D12kell....
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@show30: Nos ha nálad nem jelenik meg lehetőségnek akkor az csak azt jelenti, hogy nem kompatibilis vele, ezt nem lehet megmókolni, hogy jó legyen, ráadásul ne feledjük, hogy ez nem egy teljes értékű valami mint a sima 960 illetve az is lehet volt több fajta revízió belőle. Egyébként pedig ami DX 11.1 elvileg az tud támogatni DX12 is, de nem mind azt sem!
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok.Valaki tudna segiteni abban az ügyben,hogy adott a laptopom.Leszedtem hozzá a Ryzen Mastert és olyan üzenetet kapok hogy unsupported processor(vagyis nem támogatott)valaki esetleg átküszöbölte ezt a hibát?Vagy még egyenlöre nincs hozzá megoldás.Köszi a segitséget.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
ASUS Geforce 710 low profil 1GB GDDR5 passzív hűtésű kártyám van és kicsit játszottam a GTA 4-gyel (25 perc kb.) és felmelegedett a GPU-Z szerint 78 fokosra!! Ez mitől lehet? Normális? Egyáltalán meddig melegedhet egy vga károsodás nélkül?
0
0
0
0
💬 16
no avatar
@feher-adam1989: Mivel soványka passzív borda van a kártyán teljesen érthető ez a hőmérséklet. 95-100 fokot elérve a legtöbb kártya lekapcsol automatikusan, hogy elkerülje a károsodást.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@LordSzalko: Köszi, értem! Akkor tehát ne aggódjak, csak játsszak nyugodtan? 😀
Pénteken vettem a kártyát szóval zsír új 3 év garanciával.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@feher-adam1989: Ne aggódj, nekem jelenleg egy blower style kártyám van és van hogy 80-85 fok megterhelő játékok és nagy felbontás (4K) mellett. Igaz nálam van egy "kis" OC is a kártyán. Nem lesz semmi baja, használd nyugodtan. Tele van a kártya védelemmel, mielőtt bármi károsodás érhetné, lelövi magát a GPU.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Memento Mori: Köszi a választ, megnyugodtam! 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@feher-adam1989: Ref hűtők 80-83-ig is elmennek nagyobb kártyáknál is.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@botmunpls: Nálam mikor terhelést kap a ref kárgyám, és teljese erőbedobásból dolgozik, (renderelés) a 70 fokot nem éri el.
És játékoknál sem megy feljebb 70 foknál.

Ha jól van összerakva a referencia kártya, akkor simán kordában tudja tartani a melegedést + MSI Afterburner venti profil állítás.
Egyébként sokat segít a jól szellőző ház is (ami nem azt jelenti, hogy sok venti van benne, mint amit egyszer olvastam valakitől az oldalon).
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Scorn Face: Tudom, jobban optimalizált játékoknál nálam is megfogja 70-75 fok között. Denuvos játékoknál viszont felpattan 80-83-ra egyből. Hivatalos oldalon/tesztvideók között nem találtam semmit se mondjuk erre vonatkozóan, csak redditen írták többen hogy a 83 megeshet.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@botmunpls: Nem feltétlenül, barátom tesztelte a Metro Exodus játékot denuvo és nem denuvos formában, mert kíváncsi volt a különbségre. És ugyan a denuvos-nál kicsivel kevesebb volt az a bizonyos fps szám, de nem forrt fel a kártyája 80 akárhány fokra.
De vannak és lesznek is olyan kártyák, amik hajlamosak lesznek melegedni.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Scorn Face: Szólj hozzá...😊 a tömeggyártás korában megesik hogy nem sikerül minden darab egyformára.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@botmunpls: Na igen, az esetleges gyártási hibák velünk élnek...
0
0
0
0
mamahotel36 avatar
@feher-adam1989: A GTA4 optimalizálatlan. 78 fok még annyira nem vészes, viszont érdemes aktív hűtésű kártyát használni. Ami a másik: nem tudom mikor takarítottad a vasat, de lehet segítene a hőfokokon.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@mamahotel36: Köszi a választ! Igen, tudom, hogy optimalizálatlan. Ritkán is játszom vele. 😀 A gép 2 éve van nálam, full gyári + vettem bele a 710 vga-t és ssd-t. De már persze használtan vettem akkor is szaküzletből. Semmit nem tudok az előéletéről. 😃
De mióta megvan, semmi baj nem volt vele!
0
0
0
0
mamahotel36 avatar
@feher-adam1989: Használd egészséggel!
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@mamahotel36: Köszi, rendes vagy! 😉
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni,hogy miért nem mennek a játékokban a mozgás elmosódás. Se nekem nem megy sem a havernak. (gtx 1060 6gb és gtx 1080ti).Driver hiba lehet ?
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Üdv!

Windows 7 Professional 64-bit van az asztali gépemen és a kérdésem, hogy szabad-e az energiagazdálkodásnál a beállításokban teljesítménycentrikusra állítani? Vagy jobb a kiegyensúlyozott, az ajánlott? Laptopomon beállítottam a teljesítménycentrikust és nem csak maga a rendszer lett gyorsabb, hanem játékban is kb. 17-20 fps-sel több lett!! Szóval szabad-e ezt beállítani vagy sem? Illetve mekkora táp kell hozzá, ha szabad? Mert nekem csak egy HP 240W van...
0
0
0
0
💬 8
roba1996 avatar
@feher-adam1989: Csatlakozom az előttem szólóhoz csak annyi külnbséggel ,hogy én a kiegyensúlyozottat válaszam vagy pedig az amd ryzen balanced?
https://kepkuldes.com/images/af90c1035f225b7d2dd08ae197b12037.png
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: 2600-at érdemes a Ryzen profillal használni, ott még voltak gondok a menedzsmenttel és a magok parkoltatásával, utóbbi séma ezt javítja. Valószínűleg valamivel több hőt termel majd és némileg többet fog fogyasztani.

Hogy az említett probléma javításra került e már Windows valamint BIOS frissítéssel azt nem tudom, annak is érdemes utána menni.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@LordSzalko: Nagyon szépen köszönöm a segítséged illetve a felvilágosítást 😉 😀
0
0
0
0
no avatar
@feher-adam1989: Nyugodtan, a teljesítménycentrikus annyit tesz, hogy a CPU-t max órajelen járatja.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen! Kipróbálom akkor!
0
0
0
0
Ozone avatar
@feher-adam1989: Szia! Én is ezen a "dilemmán" gondolkodtam, és elmondhatom, hoghy használd nyugodtan a teljesítmény centrikust. SOkkal jobb. a táp nem hiszem, hogy befolyásolná, ez csak kihajtja a maxot a gépből, ahol szükséges, de ha leírod a laptopod pontos specs-jeit, akkor tudok mondani konkrétabb dolgot.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Ozone: Hello! Nem laptopról van szó! A profilomnál megtalálod a gépemet HP Compaq 8000 Elite SFF néven! Köszi! 😀
0
0
0
0
no avatar
@feher-adam1989: Ha nem púpos egyik kondi sem az alaplapon akkor bírni fogja. Annak ellenére hogy 11 éves.
0
0
0
0
Ozone avatar
Üdv mindenki! Lenne egy problémám, az egyik monitorom(24" 60Hz 1680x1050) néhány perc működés után kikapcsol. Áramot kap, nem melegszik hátulról, nem sistereg/szikrázik, semmi, épp csak kiírja, hogy "no signal". 2Másik monitorral működik rendesen, nem értem mi lehet a gond. A monitor már egy ideje megvan, de nem használtam ez a probléma miatt, de most vettem fáradságot és írtam ide. Ha valaki tud segíteni kérem írjon. Élöre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 3
Core2 avatar
@Ozone: Tudom kérdésre nem válaszolnak kérdéssel, de próbáltál más kábelt vagy portot?
0
0
0
0
Ozone avatar
@Core2: Szia! Képzeld megoldottam, szétszedtem atomjaira a monitort, és újra összeraktam, de nem tudtam hova kell bedugni egy fekete-piros(összetekert) kábelt, és úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz, ha már halott akor mindegy. De láss csodát, tökéletesen működik a monitor. Úgyhogy, vagy valami hibásodás volt, vagy az a kábel,( amit nem dugtam vissza), volt a hibás. Lényegében nem érdekel, a fő hogy működik.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok tegnap este játszottam a gépen semmi gond nem volt vele ma reggel be kapcsoltam és a Gigabyte feliratnál tovább nem akart menni megfagyva nem volt mert ctrl-alt-delet-el újra tudtam indítani és újra indítás után megint ez törtent ezután gép oldala le m.2 ssd-ki utána vissza és láss csodát bekapcsolt normálisan múlthéten vettem egy kingston a2000 m.2 250gb illetve egy GIGABYTE 2.5 480GB SATA3 GSTFS31480GNTD SSD-t azóta furcsa jelenségeket produkál a számítógép próbáltam már újra rakni a Windows-t is de az sem segített van valakinek esetleg valami ötlete ,hogy mi lehet a probléma? Én még a tápra gondoltam ,hogy kicsi lenne az alkatrészenek illetve futattam aida stressz tesztet is.
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv mindenkinek!
Még kezdő vagyok ebben a témában, de ha G-Sync-et bekapcsoltam, akkor a V-Sync-et nyugodtan kikapcsolhatom?
0
0
0
0
💬 2
Ozone avatar
@Core2: Szevasz! Igen, a G-sync pont azt helyettesíti.
0
0
0
0
Core2 avatar
@Ozone: Válaszod köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ha elindítok egy nagyobb gépigényű játékot egypár másodperc után fekete kép és elkezdenek zúgnia a ventik. Egészen idáig nem volt ilyen problémám, szarul de legalább futott minden. Az nvidia drivert, windowst frissítettem(ezekez írták elsőnek) nem tudom mit tudnék még csinálni, lehet hogy a procim haldoklik mert az ami már elég öreg. Valami ötlet esetleg? Köszi a válaszokat

konfig
a8 7600
8 gb ram
gtx 1650
0
0
0
0
💬 1
Ozone avatar
@Cancy: Szevasz! Próbálj meg friss windows-t telepíteni. Ezenkívül jó lenne ha leírnád, hogy milyen játékoknál fordul elő, próbáld meg az "Advanced System Care" nevezetű programot letölteni, azzal kitakarítod a gépedet (Szoftveresen) ha ez sem jó, akkor Pc kitakarítása(szét kapod, megtörölgeted, porszívót fújásra állítod, és kifújod a port, stb.).
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Jó estét gyerekek!

Van nékem egy tinédzser korú (Szül.: 2006. július 29.)Maxtor 160 gigás SATA HDD-m, ami már ~ 5 éve kómában van. Ha én ennek a csodának veszek egy ilyen külső házat ( [url]https://de.aliexpress.com/item/4000516721992.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5da16628QtxLfS&algo_pvid=49e91335-148c-4f11-a35f-2f2cde30cc92&algo_expid=49e91335-148c-4f11-a35f-2f2cde30cc92-11&btsid=0b0a556e16127154125068829e2bc6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_[/url] ), akkor használhatom tovább külső HDD-ként? 😊
0
0
0
0
💬 5
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: Szerintem simán.

Nekem is van 2db HDD-m ami külsőként üzemel, mind a kettő Axagon Aline Box 3.5 házban van.
Az 1 TB HDD-t ritkán használom, mert az fekete dobozként éli életét (biztossági mentések és egyéb kiemelkedően fontos adatok mennek rá).
3 éves "kóma" után lett pár hete bekapcsolva hogy adatot tegyek rá és megy minden gond nélkül.

De mielőtt megveszed a házat, járasd meg a HDD-t, biztos ami biztos alapon....
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Scorn Face: Köszi, megjárattam és működik! Illetve egy új billentyűzet is kellene, mert tegnap egy fél korsó sörben megfürdött 😂😂😂
0
0
0
0
Ozone avatar
@The_Teacher_Man: Mehanikus volt, vagy membrán, membránnal nem hiszem, hogy gond lenne, mert az enyém, az benyelt egy jó adag Kólát, de megfürdettem, és nem lett baja, mehanikusokhoz nem értek.Eggyütérzés...
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Ozone: Membrános. Volt. Sajnos a WASDF, meg még pár billentyű elhalálozott. Max 10-12. Ezek szerint nem szereti a Zalman a cseh söröket.
Kár érte. Kiváló billentyűzet volt... 😞
Logitech K120 érkezett a helyére.
Köszönöm az együttérzést. Jól esik 😃
0
0
0
0
Ozone avatar
@The_Teacher_Man: Nagyon sjanálom a billt. Nekem szerencsére csak szét kellett szednem, a keycapeket megfürdetni melegvizben, meg egy rongyal áttörölni, a műanyag részét, és működött.
0
0
0
0
roba1996 avatar
Miért van az ,hogy egyszer fel ismeri a Gigabyte ssd-t egyszer nem ha le húzom a sata kábelt és vissza dugom utána jó egy darbig és egyszer csak gondol egyet és nem ismeri fel a többi perifériámat megtudjátok nézni az adatlpomon?
Van egy Kingston A2000 250GB SA2000M8/250G
Patriot Burst 2.5 120GB SATA3 PBU120GS25SSDR
GIGABYTE 2.5 480GB SATA3 GSTFS31480GNTD
Hitachi 500GB 16MB 7200rpm HDS5C1050CLA382
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@roba1996: Kábel jó? Esetleg Firmware frissítés.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Próbáltam másik kábellel is illetve a frissitést is lehet windows telepítés közben szúrtam el valamit.Van 4 meghajtó a gépbe windows telepítesnel a partícios résznel az összes meghajtót törölni kell majd törlés után az új lehetősegre kattintani mindegyik meghajtóra? 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Csak azon kell törölni a partíciókat amelyikre a Windowst akarod telepíteni.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: És olyankor mi a tehendő ha ugy csinaltam ahogy te irtad és utána nem látja a meghajtókat "sehol "csak a lemezkezelésbe ?
0
0
0
0
Puffin avatar
@roba1996: Lemezkezelőben betűjelet kell adni nekik.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Puffin: Köszi szépen a segítséget.Tehát akkor windows telepítés csak azt a partíciót törlöm amire a windows megy a többi meghajtót csak formázom ha akarom.
0
0
0
0
no avatar
Tervezek venni egy 4 tb HDD-t. Adat tárolás+letöltés. Játékra van külön SSD. 5400 vs 7200 rpm közti különbség mennyire érzékelhető használat közben? Letöltés sebességére egyáltalaán van hatása a merevlemez gyorsasága? Max 40 ezerig szeretnék venni 3,5-4 terrás HDD-t. Esetleg tipp, hogy milyet?
0
0
0
0
💬 2
Ozone avatar
@Black-Goku: ajánlott 7200Pm-eset, letöltésre nem igazán segítene, az az utolsó 5-10perc, mikor verifyolja a fileokat, az már mindegy, szval, nem váéltozna a letöltés.
0
0
0
0
Fatotem avatar
Üdv. Ha van egy táp amin 6+2 Pin PCIE Csatlakozó van, akkor azt a 6+2 lehet csak 6 pin-ként használni a videókártyához? Úgy értem hogy csak a 6-os részt dugom be, a 2-est pedig hagyom lógni.
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@Fatotem: Miért ne lehetne? Direkt azért van 6+2-ben mert nem minden kártya igényli a 8-as csatlakozást.
0
0
0
0
no avatar
@Fatotem: Igen, lehet. Azért is van úgy feltüntetve. Kapsz egy 6 pines csatlakozót és mellé pluszba egy 2 pines csatlakozót. Használható 6 illetve 8 pines csatlakozóként is, ahogy igényli a kártya.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! A napokban vettem új gépet. A gépben egy Intel 10600 proci van 3,3 ghz órajellel. Viszont feladatkezelőben a sebessség meg 4,5-4,7 ghzet mutat. Nem állitottam semmit, nem is húztam a procit, (azt se tudom hogy kell ) mégis valamiért bekapcsolás után ennyit mutat. Nem melegszik, nem hangos, csak fura ez az érték. Valakinek ötlet ?
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@james007: Az a boost órajele, tehát az normális érték, bár üresjáraton nem kéne még 3,3-on sem mennie hanem vissza kéne vegye magát. Legalábbis nekem az i5 6600 ugye úgyszint 3,3 GHz, és a boost órajele 3,8, de üresjárat esetén akár 2GHz-alá is lemegy.

Da ha üresjáraton avagy tétlen állapotban is mindig boostol akkor lehet van egy bányászvírusod, vagy szimplán a windows update is meg tudja tekerni, de én inkább bányászvírusra tippelek.

Na meg én lekapnám a CPU-Z program friss verzióját és azzal néznék rá az órajelekre. Ha amellett semmi nem fut és akkor sem veszi le az órajelét akkor valami probléma lesz.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@james007: A windows ír hülyeségeket! 😃 Nekem is szinte mindig 4Gh-et ír de a cpu-z kiírja pontosan!
0
0
0
0
FrozenBlade avatar
@james007: Lehet az energia gazdálkodás teljesítménycentrikusra van állítva.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@FrozenBlade: Igazad van! Nálam is az volt a gond! 😃
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!

Az elmúlt hónapokban a gpu hiány miatt kialakult egy árnövekedés a használt piacon is. ( legalább is nálunk romániába ).
A jelenlegi videókártyámért hajlandóak lettek volna fizetni 2000 lejt ( 145k forint ).
A teljes konfigot el tudnám adni képernyő nélkül 255k körül.
A kérdésem az, hogy megéri ennyiért eladni?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@ors11: Akkor add el, ha már nem használod és nem is tervezel újat a helyére esetleg csak jó pár hónap múlva, mert jelenleg hiába adnád el jóval magasabb áron, új vásárlása esetén egyből vissza nyalna a fagyi.
0
0
0
0
ors11 avatar
@LordSzalko: Az eladás oka a kihasználatlanság. Nem játszom már játékokkal, és olyan programokat se használok már amelyek igényelnének ekkora erőt. Plusz van egy ps4-em is amin tudnék játszani és internetezni, hogyha arra lesz igényem 😃
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Akkor szerintem nyugodtan.
0
0
0
0
no avatar
Üdv! Van egy ASUS ROG-STRIX-RX5600XT-T6G-GAMING RX 5600 XT 6GB GDDR6 PCIE videókártyám, és egy új konfigom, bekapcsolás után kb minden 2.-3. alkalommal, mikor betölt a win, kikapcsol a monitor be-ki-be-ki, próbáltam új drivert telepíteni, régit újat, pár nap után mindig előjön a probléma, mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@zoli92: Ennél azért több kellene, pl alaplap, táp, cpu típus, milyen windows, van-e fent spéci vga buzeráló progi a gépen, monitor típus, beállított felbontás és képfrissítés...
0
0
0
0
no avatar
@Palanova: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING alaplap, AMD Ryzen 5 2600X 3.60GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel YD260XBCAFBOX, HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16FB3K2/16 (ö1) , FSP Hyper M 500 (ö1), semmi spéci progi nincs, a driver van fent és a Radeon szoftver program, Samsung s24d590 monitor, 1920*1080 felbontás, 60Hz képfrissítés, Windows 10 Pro, 20H2, 19042.746 build
0
0
0
0
zsolo avatar
@zoli92: Ha tudod akkor próbáld ki másik gépben a kártyát, ha ott nem csinálja ezt akkor a kártya működik, akkor mással lesz a gond!

Ha jól tudom az 5600XT-hez van valami új bios amivel gyorsabb a kártya..., vagy valami hasonló, azt frissítetted?
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Másik gépben tökéletesen műküdik, az 500wattos FSP táp nem lehet gond neki?
0
0
0
0
zsolo avatar
@zoli92: Maga az 500W-os táp elégnek kell lennie, de lehetséges, hogy az döglődik...pontosan milyen táp..? mikor vetted?
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: 2020.01.06.-án vettem, FSP Hyper M 500w, ma kipróbáltunk ismét egy Win telepítést, illetve egy 650wattos táppal a kártyát a gépemben, ugyanúgy előjött a hiba ....
0
0
0
0
zsolo avatar
@zoli92: Akkor próbáld meg frissíteni a BIOS-t!
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Sziasztok!

Talán hülye kérdés lesz. 3 napja telepítettem fel a gépemre (az eszközeim között a HP 8000 Elite-ről van szó!) a Windows 7 Professional 64-bites verzióját, minden driver fent van, ***án megy is, csak (!) ha elkezdek netezni (Mozilla Firefox) és közben zenét hallgatok akkor gyakran megakad, akadozik a zene és ez nagyon zavaró! Pedig SSD van benne szóval nem kéne...
Linuxról tértem át Windows-ra. Nem tudom mitől lehet. A másik hogy én az energiagazdálkodásnál beállítottam a teljesítménycentrikust és elkezdtem játszani az Rfactorral és 2 perc után kék halálozott... Azóta visszaállítottam az ajánlott kiegyensúlyozott beállításra és azóta nem volt ilyen! Kérdés: Mitől lehetett ez a kék halál? A Samsung laptopomon is beállítottam a teljesítménycentrikust és az nem szart be, viszont 2-szer annyi fps-em van játékban mint előtte!! Kérdés: Mitől, vagyis mi a jó beállítás? Remélem tudtok segíteni! 😀

Szerk: A zene már nem akad. VLC-vel már működik tökéletesen! Az lehetett a baj, hogy Audacious-t használtam eddig!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@feher-adam1989: 11 éves vastól nem kell csodát várni, az a HP 8000-es az kb annyi idős. Simán lehet hogy alaplapon van már pár púpos kondi ami nagyobb terhelésnél-teljesítménynél már nem éppen úgy működik ahogy kellene. Javaslom hogy ha értesz hozzá hogy mit kell nézni, akkor áramtalanított állapotban, egy erős fényű lámpa segítségével vizuális checkoutot hajts végre (nyisd ki a házat és nézd meg alaposan az alaplapon a kondikat).

Újrapasztázás sem árthat, ha nem volt legalább 5-6 éve megejtve.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Palanova: Köszönöm a választ! Apámmal átnézetem majd! 😀
0
0
0
0
razor123 avatar
Sziasztok! DAC-os témában szeretnék segítséget kérni, ez lesz az első alkalom hogy próbálok ilyet, pontos típus NUPRIME uDSD valakinek van vele tapasztalata illetve mennyit ér egy ilyen használtan?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok lenne egy kérdésem nemtom ez hiba vagy mi lehet

pár napja vettem észre hogy a vga ram Mhz je nem fixen 1750 en csak 1738-48 között ugrál.

msi afteburner mutatja hogy elvileg 1750 en kéne mennie de mégse.

egy, sapphire Radeon rx 5700 xt ről van, szó.

régen minden játék alatt 1750 volt se le se fel nem ingadozott.

próbáltam régebbi driverrel ugyan, az a win10 et is újra húztam de ugyan, az
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Van Helsing 25: Minden frekvencia ingadozik, ezen nem érdemes aggódni. Az a 2-12MHz meg gyakorlatilag nem jelent semmi hátrányt.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: akkor jó.

csak furcsa hogy mikor megvettem az az érték folyamatosan 1750 volt kb 3 hete kezdte a jelenséget

de ha nincs gond akkor megnyugodtam
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
@Van Helsing 25: Nem oszt, nem szoroz az az eltérés amit írtál.
0
0
0
0
AttiS avatar
@Van Helsing 25: Ha annyira zavar msi afterburnerben alul tudod feszelni a kártyát. Tesztelgetni kell hogy az említett 1750Mhz mellett meddig tudsz lemenni mV-ban majd egy manual curvet állítani neki és elmenteni, biztos lehetsz hogy utána beton stabil lesz.
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
Helló
Olyan problémám lenne ,hogy van 2db 1680x1050 60Hz es monitorom, de ha sorroundban akarom őket használni, nem jelenik meg a 3360x1050 opció csak a 2880x900 (ami 2x 1440x900 és az egy felbontással kisebb)
Mind2 Monitor DVI kábellel ban használva, szóval még a 3840x1200 nak si működnie kellene.
0
0
0
0
💬 2
SuperPuma avatar
@YoRHa 2B:

Meg kell erőszakolni és akkor jó lesz
0
0
0
0
YoRHa 2B avatar
@SuperPuma: Nem pont ez votl a probléma, de hasonló, végülis megoldotta ez is 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvöletem!

Hangsúlyozom NEM MOST akarok fejleszteni, így csak elméleti kérdést teszek fel.

Egy Intel Core i7-10700 processzorral hány évre lehet tervezni? Tehát kibír hosszú életet, míg nem lesz kevés? Kérdem ezt úgy, hogy jelenleg több mint 4 éve használok egy i5 6600-at és még egy kis ideig el is leszek vele.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@reszler112233: Nos mivel NEM MOST, ezért ez legyen inkább akkor feltéve, amikor eljön a most. Ki tudja mi változik addig, lehet az Intel csinál jobbat, mint ez a példány, az is lehet hogy még nagyobb fölénye lesz az Ryzennek, mint most stb...szóval sok minden változhat még.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@reszler112233: Azt lehet mondani, hogy magas felbontás és erős VGA mellett sokáig kiszolgálna az biztos. Még tovább lehetne bővíteni, ha K-s lenne és OC-znád. Nehéz megmondani meddig, mert a DDR5 illetve 5 nm 2024-re már hozni fog nagy előnyt ehhez képest. A gond h az a proci már sosem lesz jó árban és nem sokára jön a 11th gen év végén meg a 12th gen. Az Intel meg nem.arról híres hogy a kifutó szériáját leárazza. Majd amikor aktuális lesz tett fel újra a kérdést, de az tuti h a 10700 nem lesz már akkor terítéken, mert nem.fogja meg érni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Köszönöm a válaszokat! Majd írok mikor aktuális lesz, már ha magam addig nem döntök mi legyen.
Az viszont biztos, hogy anno azért vettem Z-s lapot, hogy majd teszek bele K-s procit, de amiyen áron volt kb 1 éve a 6700K vagy 7700K leraktam róla legfőképp az ára miatt mert olcsóbban volt már 8-9 genes erősebb Intel proci, de ugye ahhoz már alaplap csere is kellett volna, így döntöttem, és paltormcsrénél fogok ismét egy erősebb procit venni ami megint évekig elég lesz.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@reszler112233: 3700X most annyi mint a 10700 és abba lapba tehetsz kesőbb egy 5900X-et is. Én megvárnám a 11th gent a helyedben.
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Hát ezt előre nem lehet megmondani, de az 8 mag 16 szál. Szerintem egy 5-8 évig biztosan jó lesz, abból ki indulva hogy egy 8 éves I7-3770 még manapság is alkalmas játékra.
Ha ez a jelenlegi ütem marad akkor 6-8 évig még biztosan használható lesz! 😀
Bár én is most azt mondom várj, egy részt most borzalmasak az árak. Más felől ha gépet akarsz és intelt akkor jövőre (2022-ben) Jöhet az LGA 1700-as foglalat. Arra már sokkal jövőt állobban tudsz majd épitkezni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció