Mi leszel ha felnősz?

Szerző: davidka931127, 2009. August 27., téma
Fórum » Társalgó
Írd le milyen karriert szeretnél magadnak.
Ha már van egy, azt is leírhatod.
Hozzászólások: 753
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Sawyer226 avatar
TripplaXXX írta:
én a cspel műszaki szakközépbe fogok járni és ott a gépészetet tanulom majd
Az jó?


Annyiból jó esetleg, hogy tapasztalatot szerzel, ugyanis a szaképzős éretségi nem elég naon semminek sem. Max akkor ha nem 1 puccos helyre akarsz menni. Ajánlót utána egyetemet is elvégezni mert az nem nagyon nehezebb állítólag.
A Csepel műszakinak van 1 "testvér" vagy mien suli az az Fodor József szakképző és gimnázium. Én a Fodorba járok infó szakra és a tanárok elég jók. Sok tapasztalatot szerzek az informatikából ami majd jól jön ugyanis Rendszergazda és Webszerkesztéssel fogok foglalkozni!
A Csepel műszaki az mindenkit felvesz még a 2es tanulókat is ami nem jó ugyanis így az összes hülye oda jelentkezik mármint olyanokra gondolok akire ránézel és beveri a képed....
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Feki1991 írta:
Az eszterga könnyű, hisz ott csak 2 síkod van (X,Y). Mit fogácsoltatok fát vagy faggyút? 😀 Habár, meglehet hogy fémet, de nem hiszem. 😀


dehogynem, fémet, vagy néha műanyagot esztergálunk😀
jó, de én tegnap kezdtem el tanulni rajta, és előtte nem is láttam ilyen gépet, szal hidd el elég bonyolult nekem 😀

meg nem csak az h síma fémet, hőkezelt acélt kellett.... csak dobáltuk a megmunkáló lapkákat a kukába mert alíg bírt vele 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
TripplaXXX írta:
én a cspel műszaki szakközépbe fogok járni és ott a gépészetet tanulom majd
Az jó?

Komolyan mondom már csak röhögök ezeket ... az jó... az jó? Nem sok ember jár ide és nyilván nem tudhatnak mindent! A gyakorikerdesek.hun előbb kaphatsz jobb válaszokat!
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
én a cspel műszaki szakközépbe fogok járni és ott a gépészetet tanulom majd
Az jó?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Az eszterga könnyű, hisz ott csak 2 síkod van (X,Y). Mit fogácsoltatok fát vagy faggyút? 😀 Habár, meglehet hogy fémet, de nem hiszem. 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
pont ma dolgoztam CNC esztergagépen, nagyon érdekes de k.rva bonyolult elsőre 😃

én gépi forgácsolónak tanulok, de CNC-t is tanulunk, nem csak síma esztergálást meg marást, am helytől függ h mennyit keresnek a CNC-sek, de lényegesen többet tudnak elérni mint az átlag.... én is azért vagyok ezen, jó lehetőség van benne
0
0
0
0
Feki1991 avatar
TripplaXXX írta:
egyébként miaz a CNC?😆
De én amúgy a CAD-CAM izébizéről😆 kérdeztem hogy az mivel foglalkozik


Computer Numeric Control, számítógép által vezérelt fém/fa/... megmunkáló eszköz. Általában eszterga, maró, plazma, víz. Ha akarod írhatok egy rövidke progit melyet levideózok.

Ahogy már írtam, a CAM rendszerek a CNC-k alá tartoznak, egyfajta működtetési elv melyben nem írsz koordinátákat hanem a gépen megrajzolod az adott alkatrészt 3D-ben s a gép legyártja.
A CAD pedig csak simán rajzolás 2D/3D-ben. De ha figyelmesen elolvastad volna a HSZ-m, akkor nem kérdeznéd újra hogy mi mit jelent. 😉
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
egyébként miaz a CNC?😆
De én amúgy a CAD-CAM izébizéről😆 kérdeztem hogy az mivel foglalkozik
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Feki1991 írta:
TripplaXXX írta:
és az jól keres?


Szlovákiában 500EUR-tól olyan 2000-2500EUR-ig, külföldön (Hollandia s Nagy Britannia keres rengeteg CNC-st) ha jó vagy 3-4 év praxxal 1500-2000-től 5-6000 EUR-ig kereshetsz. Persze kereshetsz akár többet is, de oda már tudnod kell 5 síkban dolgozni s nem árt a neved elé valami, de kiaz aki nem elégszik meg akár 2-3000Euróval?! 😃
Ha jól tudom a politikus után a CNC programozói állás füzet a legjobban. Persze nem a kezdőknek, hanem a tapasztalt vén rókáknak. 😀
Énis CNC-nek megyek.Aztmondta a tanár, hogy itt Magyarországon minimum megkeres 200 000ft-ot.
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
az a gépészet szakmacsoporthoz tartozik ugye?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
TripplaXXX írta:
és az jól keres?


Szlovákiában 500EUR-tól olyan 2000-2500EUR-ig, külföldön (Hollandia s Nagy Britannia keres rengeteg CNC-st) ha jó vagy 3-4 év praxxal 1500-2000-től 5-6000 EUR-ig kereshetsz. Persze kereshetsz akár többet is, de oda már tudnod kell 5 síkban dolgozni s nem árt a neved elé valami, de kiaz aki nem elégszik meg akár 2-3000Euróval?! 😃
Ha jól tudom a politikus után a CNC programozói állás füzet a legjobban. Persze nem a kezdőknek, hanem a tapasztalt vén rókáknak. 😀
0
0
0
0
neuroflex avatar
én ügyvéd akarok lenni de nem lehetek 😞
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Az a CNC (annak vagyok részben kitanulva, mármint NC/CNC programozónak) egyik (számítógépes) formája. Ahol pl EdgeCAM-ben megrajzolsz valamit s a program saját maga megtervezi a munka utat így Neked elég a 0 pontot megadni a többit a progi megcsinálja, az újabb EdgeCAM már a fordulatot is megtudja határozni egy adott pl 1,6-os Ra érdesség eléréséhez.

A CAD pedig 2D/3D-s rajzolás, semmi megmunkálás, csak rajzolás.
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
Illetve inkább Cad-Cam informatikus az is olyan gépekkel foglalkozik nem?
0
0
0
0
Core2 avatar
TripplaXXX írta:
Heló!
A gépész az jó szakma?


Igy, hogy "gépész", igy elég tág fogalom...
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
Heló!
A gépész az jó szakma?
0
0
0
0
oroszka avatar
legyetek szakmunkások, azok kellenek az országnak 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Így, ahogy itt megismertelek, Te nem hasonlítasz az átlag Petrikes tanulókra...😂
Ám komolyan rühellem őket...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
akkor engem is rühellsz?😢😢😞😕
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Én tudtam, hogy az összes környezetvédő b**lond. 😀
NA de ettől függetlenül rühellem a Petrikeseket. 😶 Önteltek...😢😠
0
0
0
0
PA2ZZi avatar
Én még pontosan nem tudom, de 100000% hogy informatikával kapcsolatos, valószínű, hogy webdesigner 😃
Legalábbis az akarok lenni, már kérdés hogy tényleg az leszek e 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Akkor biztos "indigó" 😆 Google-ban több infó is van az ilyen emberekről😆
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
bennem csibetáborban tudatosodott, hogy ez környezetvédő osztály, szóbelinél még azt hittem, hogy csak elírták a megnevezést(és ez halál komoly😂😉
0
0
0
0
thug85 avatar
Azok mindig azt hitték, hogy ők sz***ták a spanyol viaszt.

Ja, pedig én sz**tam!😆

A főnököm is valami környezetvédelmi suliba járt nemrégen, de megőrjített! Állandóan megakarja váltani a világot!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a mi osztályunk eléggé beszívott társaság😂
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Uhh, világ életembe utáltam az öntelt Petrikeseket. 😢
Azok mindig azt hitték, hogy ők sz***ták a spanyol viaszt. 😠 OMG.......😞
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Petrik Lajos két tannyelvű környezetvédelmi, vegyipari és infós szakközépbe, Budapest, tizennégyker Thököly út😃
0
0
0
0
no avatar
Jaja merre felé tanulsz?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
😲 Környezetvédelem, vízgazdálkodást? ÉS hol, ha szabad tudni? 😜
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
persze, melósok még 1 jó darabig kelleni fognak. am én most környezetvédelem-vízgazdálkodást tanulok😃
0
0
0
0
thug85 avatar
Ez tény, hogy informatikáé a jövő, de egyre jobban telítődik ez a szakág!
Egyre kevesebb a jó szakmunkás, pedig egy jól választott szakmával nagyon jól lehet keresni, ha az ember komolyan veszi!
0
0
0
0
oroszka avatar
igazad van. Ha normálisan megcsinálod az autószerelői szakmát és Budapesten nyitsz egy vállalkozást, minden jól fog menni. Nem kell 5-6 diplomával rendelkezned, hogy 300k-s fizetéseid legyenek.
Én történész szeretnék lenni, jelenleg 10.-es gimnazista vagyok, katolikus gimnáziumban, informatika szakon. Nem azt mondom, hogy az informatika rossz, de mégsem ott képzelem el a pályámat.
Pedig tudom: az informatika a jövő.
0
0
0
0
thug85 avatar
Tesla GoD írta:
ha nekem adsz majd árengedményt, akkor nagyon is😃 am jól el lehet belőle élni, főleg ha nem zárkózol el attól hogy átverj olyanokat, akik nem értenek hozzá😂

Nem kell ott átverni senkit! Egy olyan autószerelő, aki megbízható, és érti a dolgát, nagyon jó pénzt keres!
Szervizekben jellemző az átverés, de ha magánvállalkozásban nyomja valaki éppen az az előnyös, ha becsületes a szerelő, mivel másképpen elfelejtheti azt a kifejezést, hogy visszatérő kuncsaft!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ha nekem adsz majd árengedményt, akkor nagyon is😃 am jól el lehet belőle élni, főleg ha nem zárkózol el attól hogy átverj olyanokat, akik nem értenek hozzá😂
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
Én autószerelő leszek.
Az jó?
0
0
0
0
Tofy avatar
Van itt nálunk a városban egy olyan ember aki traktorok elektronikáját babrálja és olyan volt hogy az automata váltó nem akart váltani.Na rádugta a kis laptopját a traktorra és a régebbi hibaüzeneteket nézte és rájött hogy a kézifék volt a rossz de a váltóval van egy áramkörön és így a váltó is szar volt.Na most ezzel 2 órát ügyeskedett de előtte még két ember fél napig babrálta de nem jöttek rá mi volt a baja ezért hívták őt.És mondta hogy a munkaidejéből 2 órát csak vezetéssel tölt.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
és ezért 10 ezreket elkér, az már középszintű kóklerság😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Tesla GoD írta:
az nem a kókler?

Miért lenne kókler?
Ez a szakmája a kocsi központi számítógépét programozza át! Hogy pl befogadja az adott új alkatrészt...!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem tudom mi ez a szakma de a laptopos csávó aki a modern autók központi számítógépét babrálja igen jól keres! Rádugja a laptopot a kocsira pötyög rajta fél órát és kész és ezért kér kemény tízezreket!
0
0
0
0
ReSeth avatar
Én úgy tervezem hogy kijárom alapiskolát, utánna középiskola (4 éves gimnázium) és utánna főiskola, informatikus szeretnék lenni 😀.. de lehet hogy közép iskola után nem megyek tovább fősulira, hanem elmegyek melózni.. és aztán majd meggondolom.. még messze van az... kitudja mit hoz a jövő.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Az autovillamossági is jó, de most már a PC világé a jövő, ezért abban nem butaság gondolkodni. Azok jól keresnek.
De neked kell eldönteni, hogy szellemi munkát vagy fizikai munkát akarsz végezni...
LEsarkítom: egy irodába akarsz dolgozni, vagy fizikai munkát akarsz végezni.
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
Hát ez hihetetlen akkor az én osztályom hülye ennyire de én úgytudom hogy az iskolánk háromnegyed része ilyen 2-es 3-as tanuló vagy KÖZEPES és azokból semm lesz semmi?
HÁT EZ HÜLYESÉG
MINDENHOVA CSAK 4-ES 5-ÖSSEL VESZNEK FEL ?
A ***T
0
0
0
0
Demoz avatar
Apám is az,de őt ilyen 4,5-el vették fel egy jobb autószerelő suliba.
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
autóvillamossági lehetnék?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát😊 Ilyen jegyekkel komolyabb informatikai pályára ne gondolj! Egy jó szakma azt elélsz vele!
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
miért,szar jegyeim vannak?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció