Mi leszel ha felnősz?

Szerző: davidka931127, 2009. August 27., téma
Fórum » Társalgó
Írd le milyen karriert szeretnél magadnak.
Ha már van egy, azt is leírhatod.
Hozzászólások: 753
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ferrari avatar
Én most kezdtem az egyetemet a Villamosmérnöki és Informatilai karon, 3D modellező szakon, és hát fizika az itt is van elég kemény, nem beszélve atomfizikáról + úgyszint ugyan az a fizika amit a villamosmérnökök tanulnak. A matek még elmegy, az annyira nem nehéz eddig...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
de azok nem feltétlen informatikusok és ahhoz hogy egy boltban légy eladó nem kell nagy tehetség meg egyetem! Az informatika szinte minden ága igencsak nehéz az egyetemeken szóval aki elvégzi az jól is fogja valószínűleg tudni!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én se tudom, de szépen fel szoktam mosni a laborban, meg a mérőhengereket is én rakom sorba😂
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
NEm tudom miért vagytok úgy kiakadva, amikor vegyész szakmacsoportba volt olyan osztálytársam, aki nem tudta, hogy milyen kémhatású a kénsav, és mi a képlete....😢
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Sajnos aki sötét annak meg nem lehet elmagyarázni,hogy márpedig nincs igaza =/
Olyankor rá kell hagyni,csak azzal meg az a baj,hogyha baj lesz akkor meg teleszel a hibás,hogy miért nem szóltál, elég hülye helyzet, de mitlehet tenni.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én nem mennék informatikusnak, mikor a 100. tök sötét júzer oktat ki h deaznemúgyvan, kettétörnék 1 alaplapot a fején
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ricshard004: HAverom is ezt gondolta, pont ugyan ezen a véleményen volt, mint Te, az informatikus szakmával kapcsolatban.

Most tölti az utolsó előtti félévet a mérnök-infó egyetemen.
Hát lol, amilyen tantárgyai voltak első 4 félévben! 😂
+ fajta matematika ( diszkrét, alkalmazott és általános matematika) valamint fizika, az is olyan szinten, mint a villamos-mérnököknek... 500 emberből 1 nem ficcent meg abból a tantárgyból, gondolom úgy benyalt az is, hogy....... 😶
Szóval ez a dolog is nehéz.... 😕
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Én informatikusnak szeretnék menni, úgyérzem van már egy tudásom,ami pár informatikust itt Siófokon lever(kegyetlen mik vannak, de lehet,hogy csak lesz@rják mi a baja a gépnek, aztán majd ha van kedvük megcsinálják, de akárhányszor régebben baj volt a géppel a tudásuk = volt kb a 0val,) Az évek során nagyon sokat olvastam, és volt pár "gyakorlati" része is az infónak, szóval elég sokmindenkihez jártam/ járok gépet szerelni, én ezt szeretem csinálni, és nagyon remélem el is tudok helyezkedni... =/
Csak azt nem értem,hogy olyan ember aki betudja kapcsolni a gépet és kb itt kifújt az infó tudása...miért akar elmenni informatikusnak?!? Nemcsoda,hogy teli van az ország "informatikusokkal", a jó infósból kevés van, ezt állíthatom.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
nekünk aszonták hogy tőlünk felveszik a pléjereket mert lesz gyakorlati tapasztalatunk, de ez még mindig nem érint. am ma mesélte pont 1 oszt társam h még protekcióval is épp h felvették, me generációk óta mindenki ide járt, az azért milyen jó
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
A mai világban tök gáz az, hogy nem a tudás számít, hanem a protekció. 😕
Jó szeretek targoncázni ( 😆😉, de vegyész szerettem volna még lenni. Taknyos kölyökként vicces volt, hogy tanár néni csináld büdöset, tudtunk pukkantgatni kémcsőbe, és el tudtam ammónium hidráttal és sósavval füstölni az egész sulit.😆😆
Aztán a vegyész suliban tovább tetszett a dolog, ezért jó voltam abból is... TEchnikusi vizsgám 94%-os lett, én segítettem, súgtam mindenkinek....
Még sem sikerült ebben a szakmában protekcióhiánya miatt elhelyezkedni.... .-/

BAsszus, csöpög a fórum miattam .😜
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
én mint már mondtam szóbelinél jöttem rá h ez környezetvédő tagozat, anyám eredetileg cukrász, de sose süt semmit, és nem is azzal foglalkozik, keresztanyám varrónő, de ő is teljesen más nonszensz melóval rántja haza a százezreket, és sztem én se azzal fogok foglalkozni amit tanulok, de legalább ha kérdezik h mihez értesz, akko mondhatom hogy ehhez. belekötni a pandádba tok, az 1 szar, töröld le!!!😃😂😂
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Köszönöm! 😎
Akkor előre szólok, hogy litániát fogok írni, készítsetek papír zsepit! 😉😎😃

Mikor a tovább tanulás előtt áll az ember, főleg általános iskolásan, nem sok tapasztalata van az élet terén. Jó látja, hogy apu villanyszerelő, vagy sebész vagy anyu tanár, ( most a politikusokat kihagynám 😆😉, és ő is azt szeretné csinálni. Ez a jobbik eset, akkor kcisit utánna néz, hogy milyen tantárgyak kellenek, és azokra fekteti a hangsúlyt.

De akik teljesen tanácstalanok ( mint anno én voltam) el kezdhet keresgélni a " slágerszakmák" között, amiből ÁLLÍTÓLAG hiány van!... Ám ez nem teljesen így megy.... 😕

Én is azt hittem, hogy pl. a vegyész-technikusok sokat keresnek, és könnyen el is lehet helyezkedni... Nem így van ez, kérem szépen, mert gyakorlat, és protekció híján nagyon nehéz elhelyezkedni.
Ezért nem sikerült nekem sem a legjobb munkahelyet megtalálni a szakmámban, hanem protekció lévén targoncásnak/raktárosnak menni.

Kicsit a szülők feladata is nem egyedül hagyni a diákot egy ilyen nagy döntés előtt, hanem abba az irányba terelgetni, amiben egy kis protekciót tud neki szerezni. 😎
( De jó, hogy most egy előugró ablak feljött a panda miatt, és egy csomó szöveget nem gépeltem be...😢😠))

Szóval nehéz ez a döntés. Kicsit az okatatási rendszer hibája is, hogy egy 14 éves gyerek döntse el szinte azt, hogy mit akar csinálni egész életében. Ugye valaki például nem azért megy vegyészeti suliba, hogy virágkötő legyen??? 😊
Ezért kell lenni egy kis fogalomnak a szakmák terén, hogy melyiket szeretné csinálni az ember sokáig, melyik nem unalmas, melyik keres jól, stb.....
Persze a falusiaknak nehezebb, ahol alig van munkalehetőség.....

Kb. ennyi sikeredet, lehet bátran kérdezni, megkövezni, sírni, stb, stb.... 😂😂
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Ferrari írta:
berki_zsolt írta:
Ferrari, beleköthetek abba, amit írtál? 😊


Nyugodtan 😆
na toljad, me én meg abba akarok belekötni amit te írsz😂
0
0
0
0
Ferrari avatar
berki_zsolt írta:
Ferrari, beleköthetek abba, amit írtál? 😊


Nyugodtan 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ferrari, beleköthetek abba, amit írtál? 😊
0
0
0
0
Ferrari avatar
Az a legegyszerűbb ha olyan szakmát választasz amit szeretsz csinálni, nem csak azt kell nézni h mi mennyit keres, hanem azt h érdekeljen is a dolog, mert elvégre suli elvégzése után egész életedbe azt fogod csinálni, és ha nem érdekel a dolog úgy nem lesz könnyű...itt nem másoktól kell várni h ki mit javasol, neked kell a sarkadra állnod és eldöntened h mit akarsz tanulni/csinálni...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ja és mellesleg az itt jelenlévők nagyon nagy része 18 év alatti szóval nem igen van tapasztalatuk arról hogy melyik munka a jó!
0
0
0
0
Disco4ever avatar
én maradok az informatikánál😃 Én jól tanulok, bár elég sokat kell:S Én most így állok:
Matek:4
Töri:4
Tesi:5
Irodalom:4
Nyelvtan:5
Informatika:5
Angol:4
0
0
0
0
TripplaXXX2 avatar
elektronikai műszerész az milyen?Meg nem tanulok azért olyan szarul már bocs.
matek:3
irodalom :4
nyelvtan :3
töri:3
német:4
fizika:4
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Attól még, hogy tanulsz nem lesz öltönyös melód. Én tanulok, egyetemista vagyok és tudom, hogy nem lesz öltönyös melóm és nem is akarom, hogy az legyen.
Ha pedig valaki olyan melóra hajtja a fejét, mint a burkoló, vagy kőműves, akkor annak is megvannak a maga hátrányai. Nincs hétvégéd, vagy nincs állandó munkád, sokat keresel, vagy épp semmit, és ha van meló, akkor hulla fáradtan érsz haza. Persze ha mázlid van olyan helyet foghatsz ki, amivel jól jársz, de szerintem ez elég ritka. Nem gondolok én semmi rosszat az ilyen emberekről, csak én nem mernék ilyesmit végezni.
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Hát igen sokan 20 éves létükre , 20 magyar írót nem tudnak mondani , de persze megmagyarázni azt meg tudják , hogy miért van neki... igaza 😆
Én meg a munka terén amondó vagyok , hogy egyszer így is-úgyis kell sz@rt pucolnod , ha akarod ha nem ! Valahogy érthetőbben kifejtve : mindenki kerülhet olyan helyzetbe egyszer , hogy bármilyen állást azonnal elvállalna , hogy ne menjen a megélhetése rovására !
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
persze, mert a fiatalság se tanulni nem tanul, mert az milyen gáz már ha tudsz 2 jegyű számokkal szorozni, de akkor is valami menő öltönyös melót akarnak csinálni, mert az megint cinkes ha valaki fizikai munkát végez, persze tisztelet a kivételnek
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Elmondanám , hogy a hideg-meleg burkolók , asztalosok nagyon is jól keresnek , úgy belföldön-külföldön ! Azért mert igény van a munkájukra !
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Hát, akkor végezz el egy CNC kezelő OKJ-s tanfolyamot. Meg egy német nyelvvizsgát.
0
0
0
0
TripplaXXX2 avatar
hát azért olyan jól nem tanulok
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Legyél Programozó vagy Villamosmérnök. Mindkettőt keresik mint a cukrot. Villamosmérnökön belül, ha lehet, valamilyen Automatizálási vagy Energetika szakirányt válassz. Programozónál nem tudom mi a menő.
0
0
0
0
TripplaXXX2 avatar
én nem tudom mi legyek,ezért kérek tanácsot.
Kérdezgettem már elektronikai műszerész szakmáról és nem válaszoltak.Tehát nem tudom mi legyek.Informatikára nem akarok menni mert mindenki arra megy és nem lesz állásom.Közgazdaság nem érdekel ,Szakács mégugyse.
Kérlek adjatok valami tanácsot a jövőm függ tőle!
0
0
0
0
Disco4ever avatar
hát apa leszek😃 vagyis az akarok lenni😀 na jó persze a családot el kell majd tartani és ezért akarok apám nyomdokaiba lépni vagyis informatikus lenni és Németországba, vagy más országba dolgozni! (Bár Németbe elég jól fizetik az informatikusokat, apámnak megvan a havi 6000-7000euro-s fizetése havonta!)
0
0
0
0
thug85 avatar
TripplaXXX: Ne sértegess másokat!
0
0
0
0
kisborda avatar
Még mindig több értelme van mint neked itt kérdezgetni, hogy mi legyek meg milyen szakma a jó stb!
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
hát te hülye nem értem miért mindenki ilyen komolytalan .Nem is érdekel téged mi lesz belőled?Mindenki ezzel jön hogy vonatkerékpumpáló
istenem!😕
0
0
0
0
Maximinus avatar
Én Tűzoltó Leszek Az FIX(*) De Előtte Elvégzek Egy Rendrőr Sulit
0
0
0
0
DoN_BeNCe22 avatar
nem tom, de én gyümölcs leszek a Jogubellába :DDDDD
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
és az elektronikai műszerész szerintetek milyen?
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
én nem tudom mi legyek,ezért kérek tanácsot.
Kérdezgettem már elektronikai műszerész szakmáról és nem válaszoltak.Tehát nem tudom mi legyek.Informatikára nem akarok menni mert mindenki arra megy és nem lesz állásom.Közgazdaság nem érdekel ,Szakács mégugyse.
Kérlek adjatok valami tanácsot a jövőm függ tőle!😜😞😢😕😶😃
0
0
0
0
1c3t34 avatar
Geológus szakot végzek szakközépsuliba, de nem nagyon tetszik, szóval úgy érzem, vasutasnak fogok menni. 😀
0
0
0
0
no avatar
Én informatikusnak, tanulok, Hálózattelepitő, weblapszerkesztő ijesmi, de szeretnék a programozásban, és adatbáziskezeléssel is foglalkozni
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
kisborda írta:
Tesla GoD írta:
kisborda írta:
Kmisi99 írta:
kisborda írta:
TripplaXXX írta:
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?

Sztem ne itt érdeklődj! Biztos vannak erre külön fórumok is!

hiába mondod😆 Már 3x mondtam neki!

Legalább megpróbáltam!😆
a szándék a fontos. am még a gyémánttömb aprító keres eléggé jól, igaz nehéz azokat a több 100 kilós gyémánt tömböket felaprítani 1 egyszerű légkalapáccsal(😂😂😂😂😂😂😉

Az jó lehet!😆
Én vonatkerékpumpáló akarok lenni!
az se rossz meló, de külföldön kell elhelyezkedni, a MÁV kocsik kerekei már eléggé rozsdásak, el is vannak vetemedve, nehezen megy beléjük a levegő😶
0
0
0
0
kisborda avatar
Tesla GoD írta:
kisborda írta:
Kmisi99 írta:
kisborda írta:
TripplaXXX írta:
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?

Sztem ne itt érdeklődj! Biztos vannak erre külön fórumok is!

hiába mondod😆 Már 3x mondtam neki!

Legalább megpróbáltam!😆
a szándék a fontos. am még a gyémánttömb aprító keres eléggé jól, igaz nehéz azokat a több 100 kilós gyémánt tömböket felaprítani 1 egyszerű légkalapáccsal(😂😂😂😂😂😂😉

Az jó lehet!😆
Én vonatkerékpumpáló akarok lenni!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
kisborda írta:
Kmisi99 írta:
kisborda írta:
TripplaXXX írta:
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?

Sztem ne itt érdeklődj! Biztos vannak erre külön fórumok is!

hiába mondod😆 Már 3x mondtam neki!

Legalább megpróbáltam!😆
a szándék a fontos. am még a gyémánttömb aprító keres eléggé jól, igaz nehéz azokat a több 100 kilós gyémánt tömböket felaprítani 1 egyszerű légkalapáccsal(😂😂😂😂😂😂😉
0
0
0
0
kisborda avatar
Kmisi99 írta:
kisborda írta:
TripplaXXX írta:
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?

Sztem ne itt érdeklődj! Biztos vannak erre külön fórumok is!

hiába mondod😆 Már 3x mondtam neki!

Legalább megpróbáltam!😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
kisborda írta:
TripplaXXX írta:
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?

Sztem ne itt érdeklődj! Biztos vannak erre külön fórumok is!

hiába mondod😆 Már 3x mondtam neki!
0
0
0
0
kisborda avatar
TripplaXXX írta:
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?

Sztem ne itt érdeklődj! Biztos vannak erre külön fórumok is!
0
0
0
0
gereisti avatar
Aszem fizikus leszek. Vagy kozmologus, vagy biologus (az amelyik a laborban kiserletezik kurvaveszelyes virusokkal). Aszem enyi a listam.
0
0
0
0
TripplaXXX avatar
heló!
Autóvillamossági az jó szakma?
0
0
0
0
Smack avatar
Játéktesztelő...
jó is lenne...😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
TriplaXXx:Légyszíves kerüld a dupla hozzászólást!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció