Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
YourMomIsNotMale avatar
Habor írta:
fesz van rajta plusba?
mert lehet attol vagy csak ennyit bir a lapod
3,2 re sztem huzhatod


automatikuson van és 3,5ig ment 😃 vagyis én eddig merem mert nem olyan jó a hűtése (100%on léghűtéssel 70 fokos)
0
0
0
0
no avatar
fesz van rajta plusba?
mert lehet attol vagy csak ennyit bir a lapod
3,2 re sztem huzhatod
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
hát neme valami van vagy a procimmal vagy a BIOS-al... OCzom a procit 3 nap után újraindul az egész rendszer újra 2,8GHZröl
0
0
0
0
no avatar
jah vmi 600 forintos hűtöt tett rá asszem
de ha jo a lapod akkor nem melegszik annyira

pl mág a régi sd ramokat bevittü ka suliba mert volt még olyan gép ott beraktuk és vagy 100 fokos volt és otthon lom***k is van ilyen lapja nála meg normál hőmérsékletű volt
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Habor írta:
ha oczol nem fogja békén hagyni a ramokat de viszont a biosban visszatudod venni a orajelet

pl Superlompos barátomnak van 800 Mhz ramja
a mostani tuninggal 1000 Mhz lenne de ezt nem birja a ram mert olcsó
de ő 667 re vette vissza és igy csak 830 on mennek neki ugyan annyi cpu állás mellett


gondolom hűtéssel és márkás.
0
0
0
0
no avatar
ha oczol nem fogja békén hagyni a ramokat de viszont a biosban visszatudod venni a orajelet

pl Superlompos barátomnak van 800 Mhz ramja
a mostani tuninggal 1000 Mhz lenne de ezt nem birja a ram mert olcsó
de ő 667 re vette vissza és igy csak 830 on mennek neki ugyan annyi cpu állás mellett
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
ha vesz egy márkásat OC-zni pl egy 1600ast akkor inkább veszen egy 1800ast és hagyja békén
0
0
0
0
no avatar
ha akarsz sokat oc-zni akkor fontos a ram
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
adam7 írta:
Sziasztok szerintetek sok külömbség van a ddr 3 1600 és 1800 mhzesek közzöt? meg a márka az mindegy hogy kingmax vagy geil vagy kingston stb.?


kingston hiperX vagy Geil evo vagy dragon vagy ezek....

am az a 200mhz olyan húdesokat nem jelent
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok szerintetek sok külömbség van a ddr 3 1600 és 1800 mhzesek közzöt? meg a márka az mindegy hogy kingmax vagy geil vagy kingston stb.?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
ha 1066mhz-s akkor nemsokkal, ha 800 akkor kb semmivel de minőségibb lesz
0
0
0
0
Pisuka avatar
Srácok!Azt szeretném kérdezni,hogy menyivel lenne gyorsabb a gépem ha a 4gb 800mhz kingmax ramot lecderélném kingston hyperx 4 gb-ra.Nem tudom ,hogy lapom kihajtaná e vagy már a 800 mhz elég volt neki!Ja a lapom MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369)
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
mclarennorbi írta:
Hát persze, hogy érdemes ... csak előbb csukd be az ablakokat, mert hanem elrepül a gép a gyorsaságtól ... (amúgy szeritnem bőven elég a 4, legtöbb játék még annyit sem kér, persze ajánlotba)


azt ne mond már h a 8 gigátol gyorsabb lesz... nekem azelött 512 ramom volt DDR most meg 2 giga DDR2 és nem nagyon veszem észre h mi lenne a különbség. Igaz h 4 giga elég mindenre de a WIN7 le is húzza egy részét
0
0
0
0
mclarennorbi avatar
Hát persze, hogy érdemes ... csak előbb csukd be az ablakokat, mert hanem elrepül a gép a gyorsaságtól ... (amúgy szeritnem bőven elég a 4, legtöbb játék még annyit sem kér, persze ajánlotba)
0
0
0
0
no avatar
érdemes 8GB 1600Mhz (2x4) RAM-ot venni egy gépbe? ki lehet ezt használni és ha igen akkor mihez?
0
0
0
0
no avatar
na jol van akkor, nem is merek belemaszkalni a bioszba😃 nem vagom hogy mi mi az
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
az meg a proci 😃 a ramhoz nem érdemes nyulni
0
0
0
0
no avatar
nem nagyon ismerem ezeket a dolgokat, csak megneztem a bioszba is s lattam hogy ott a cpu clock 200on van s gondoltam ott kell valamit allitani.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
a késleltetése is ettül függ.. nekem 400mhz 6-6-6-18 300mhz-n 5-5-5-15 200mhz-n 4-4-4-12-es késleltetéssel működnek
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
effektíven 400mhz, valódi órajelén 200mhz
ne aggódj mindenkinek ígyvan
0
0
0
0
no avatar
hello.az lenne a kerdese hogy van egy 1gb kingmax ddr1-es a gepembe , de nem mukodik csak 200 mhz-en az everest szerint , ez miert lehet? eredetileg 400-on kene mukodjon
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Superlompos írta:
Ha ugyanolyan az órajelük, akkor nem.


ha igen akkor a magasabb átál az alacsonyabra mint a késleltetésnél.
0
0
0
0
cspeter avatar
Az alaplapon csak két foglalat van, de azért kösz😀
Az nem lehet hogy engedélyezni kell a dual channel módot bios-ba?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha ugyanolyan az órajelük, akkor nem.
0
0
0
0
no avatar
Heló. Szerintetek nem lesz baj ha most van 2 GB ram modulom és most veszek még 1 GB ram modult ?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem mindegy melyik foglalatba rakod! Nézd meg az alaplap kézikönyvét hogy melyik két foglalatba kell rakni ahhoz hogy dualba menjenek
0
0
0
0
cspeter avatar
sziasztok!
Van két 1Gb-os ramom, ugyanaz a gyártó, a tipus jelzés, az órajel, a késleltetés, az alaplap támogatja a dual channel-t és mégsem hajlandó dualba működni.
Anyi külömbség van a ram között h az 1iken csak egy oldalon vannak chipek (nagy fekete téglalap alakú nyavaja sok lábbal, nem tom mi a neve), a másikon meg mindkét oldalon vannak.

Van valakinek ötlete hogy miként lehetne rábírni őket Dual-ra?
0
0
0
0
benq avatar
köszi, de már rájöttem mi volt a gebasz. Az, hogy nem szimmetrikusan voltak berakva az alaplapba, és ezzel meg is oldódott a problema. A másik mivel dual-channel-ek a ramok megfelehződik a cucc... ennyi 😀
0
0
0
0
Osynho avatar
333-as az fsb-d és 4-es a ramszorzód, így jön ki az effektív 1333mhz (mit te 667-nek látsz). Válassz nagyobb ramszorzót és gyorsabb lesz a ramod is.
0
0
0
0
benq avatar
Üdv! Az mitől lehet, hogy a memóriáim csak 667 MHz-en pörögnek (CPU-Z szerint), holott tudják az 1600-at is. A procim FSB-je 1333 MHz. Elvileg, akkor a ramoknak is ezen kellene ketyegnie, nem? Pls HELP!!!!!!!!
0
0
0
0
no avatar
DDR SDRAM??? Na most ez melyik? a DDR1 DDR2 ?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem olyan volt a régi gépemben, hogy leszedtem az oldallapot és egy kicsit megmozgattam a ramot (én hülye). Egyébként egy 1 db 512.es ram volt benne de csak 256-ot ismert fel ezután majd egy idő után bekapcsoláskor elkezdett sípolni aztán egy kicsit visszamozgatta a ramot és már jó is lett és felismerte 512-esként. 😆
0
0
0
0
NorbyGamer17 avatar
Nem ide tartozik de rammal kapcsolatos csak nem akartam uj témát nyitni!

A számitogépemben van 2 GB ram és a gépem lefagy mindig amikor 2 gb ramot ismer fel,utána ujrainditom a gépemet és 1 gb lesz viszont akkor nem fagy le de amikor a gépet ujra bekapcsolom akkor megint 2 gb ramot ismer fel és akkor is lefagy.A problémám az hogy miért nem ismeri fel a ramot egyszer igen egyszer nem pedig eddig nem volt ilyen.Szoval nem értem a lényeg hogy miért megy el az egyik ram ?
0
0
0
0
tibor560sec avatar
kozig írta:
cey85 írta:
kozig@ ha két különböző késleltetésű ramot raksz egymás mellé akkor azon a MHz-en fognak üzemelni amelyiken megegyeznek. pl: egyik 400Mhz-en 5-5-5-18 a másik pedig 333Mhz-en 5-5-5-18 akkor a memóriák 667Mhz-en fognak menni hiába 800Mhz-esek. legalábbis nekem így volt. lehet állítani ha alkalmas rá az alaplapod


és ha mind a kettő 800mhz-s? akkor is így működik?


Ha a frekvencia egyezik akkor jó , ha egyformák a RAM-ok akkor még jobb mert gyorsabban működnek
0
0
0
0
kozig avatar
cey85 írta:
kozig@ ha két különböző késleltetésű ramot raksz egymás mellé akkor azon a MHz-en fognak üzemelni amelyiken megegyeznek. pl: egyik 400Mhz-en 5-5-5-18 a másik pedig 333Mhz-en 5-5-5-18 akkor a memóriák 667Mhz-en fognak menni hiába 800Mhz-esek. legalábbis nekem így volt. lehet állítani ha alkalmas rá az alaplapod


és ha mind a kettő 800mhz-s? akkor is így működik?
0
0
0
0
cey85 avatar
kozig@ ha két különböző késleltetésű ramot raksz egymás mellé akkor azon a MHz-en fognak üzemelni amelyiken megegyeznek. pl: egyik 400Mhz-en 5-5-5-18 a másik pedig 333Mhz-en 5-5-5-18 akkor a memóriák 667Mhz-en fognak menni hiába 800Mhz-esek. legalábbis nekem így volt. lehet állítani ha alkalmas rá az alaplapod
0
0
0
0
kozig avatar
Elnézést, nem fordul elő többé 😞
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
kozig: Légy szíves ne írj dupla hozzászólást, használd a szerkesztés gombot! Köszönöm!
0
0
0
0
kozig avatar
Sziasztok!

CL5-ös RAM-ok mellé lehet CL6-os RAM-okat rakni?

ja és hal lehet, akkor kell-e valamit állítani?
0
0
0
0
Osynho avatar
Az durva 😲 Vegyél 4x1gb-ot 😀
0
0
0
0
cey85 avatar
sajnos a lapom nem képes 2GB modulokat dual channel-be kezelni hanem csak max az 1GB-ás ramokat tudja. úgyhogy a 4gb-ánál sem volt dual channel😞
0
0
0
0
Osynho avatar
A dual channel mód megy legalább? Azért kérdezem, mert ha nem, akkor máris van kb 10% sebességcsökkenésed, miközben a +2gb ram tuti h semmit se gyorsít a rendszeren 😀
0
0
0
0
cey85 avatar
most már marad így mert végül is olyan mértékű lassúlást úgy sem lehet tapasztalni e miatt. meg a procim húzva van és így a RAM-ok 778Mhz-en mennek. de most már tudom miért lett ilyen és meg barátkozom vele. 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
Vagy add el és használj 4gb-ot ami bőven elég minden hétköznapi dologra + nem szopsz 😀
0
0
0
0
cey85 avatar
azért köszi, hogy utána néztél nekem. még meg kérdezem a boltban, hogy mit mondanak mert ismerem már régóta őket hátha tudnak valamit mondani. Amúgy arra gondoltam, hogy az egyik haveromnak van egy 2GB-ás ami egy éves és így meg egyezik az én 4GB-ámmal azt elcserélném az én most vásároltamra és akkor valószínűleg mivel mindegyik megegyezik mind méretben és késleltetésben így talán mind menne 800MHz-en. Ha nincs más lehetőség akkor csere😀
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Hát, bocsi, hogy elhúztam előtted a mézesmadzagot, de a te BIOS-odban ezt nem lehet állítani. 😕 Megnéztem a használati utasítását az alaplapodnak, és ott nem volt ilyen beállítási lehetőség.
Viszont sajna azt is megtaláltam a 15. oldalon, hogy még a memóriákban lévő chipeknek is egyformának kell lenniük. Az előzőekben azt írtad, hogy ksebb chipek vannak valamelyiken. Ez lesz itt a gond szerintem. Nyilván nem a chip mérete a lényeg, hanem ebből adódóan valami ott belül másmilyen (a késleltetés talán?) és ezért nem megy 800MHz-en.
Együttérzek 😞
0
0
0
0
cey85 avatar
ha tudnám, hogy hol kell állítani akkor nem is lenne gond. tudsz ebben segíteni?
még annyi, hogy egy évre rá vettem ezt a ram-ot most. ugyan az a gyártó meg minden csak 1 év különbséggel. ez a baj?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció