Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
ea-st-ar avatar
cey85 írta:
már csak azt nem értem, hogy csak annál a RAM-nál veszi vissza 667MHz-re amelyiket pénteken vettem aminek más a késleltetése 400MHz-en és amin kisebb chipek vannak. mert most kivettem a gépből és a dual channel slotban benne van 2X2GB és megy 800MHz-n ahogyan eddig is. De ha az egyiket kicserélem az ÚJ RAM-ra akkor már 667MHz-en van mind a kettő. Lehet ez azért mert a 2 ramnál a késleltetés 5-5-5-18 de az egyiknél ez 400MHz az újnál pedig 333MHz?😕


Velem - hál' istennek - még nem fordult elő, hogy ilyen gondom legyen, de másoktól már hallottam. Ők persze beletörődtek, hiszen a pénz már el volt költve.
Amikor RAM-ot vesz az ember, baromira kell figyelni mindenre. Késleltetés, frekvencia, feszültség, stb... A lényeg, hogy sokmindenben tud különbözni. Ezek a számok - főleg a késleltetés - ggyártótól gyártóra változnak a különböző frekvernciák mellett. Sőt! Akkor is eltérhetnek, ha ugyanattól a gyártótól veszed, de mondjuk, fél - egy év különbséggel. Mert akkor már a gyártó jobb technológiát használ, jobbat tud csinálni, vagy valami... És ilynekor ha nem egyezik mindegyik érték, akkor valószínűleg ilyesmi fog történni. :/
Nem tudom, tud-e valamit segíteni, ha kézzel megpróbálod beállítani a RAM késleltetést.
Hajrá!
0
0
0
0
Osynho avatar
1066os ramjaim vannak am2+-os alaplapban és képesek 1066on menni 😃 Persze ez a cpu miatt van, mivel abban van a memvezérlő 😀
0
0
0
0
cey85 avatar
már csak azt nem értem, hogy csak annál a RAM-nál veszi vissza 667MHz-re amelyiket pénteken vettem aminek más a késleltetése 400MHz-en és amin kisebb chipek vannak. mert most kivettem a gépből és a dual channel slotban benne van 2X2GB és megy 800MHz-n ahogyan eddig is. De ha az egyiket kicserélem az ÚJ RAM-ra akkor már 667MHz-en van mind a kettő. Lehet ez azért mert a 2 ramnál a késleltetés 5-5-5-18 de az egyiknél ez 400MHz az újnál pedig 333MHz?😕
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
cey85
Hiába mész vissza a boltba... :S AM2+ procid/alaplapod van. És ez a baj.
Én azt olvastam, (és így is van), hogy az AM2+-os alaplapoknál CPU limitálás van, hogyha a RAMokat dualchannelben akarod használni.
Példaul, ha van 2db 1066MHz-s RAMod 1-1GB DualChannelben, akkor nem fog futni ha vért hánysz is 1066MHz-n, csak 800MHz-en. Viszont ha úgy teszed a két RAM-ot, hogy 1 csatornában csak egy RAM van, akkor 1066MHz-en fog futni.
Mivel a te esetedben mindkét dualchannelt akarod használni, ezért lehet ez a gond, hogy nemhogy nem engedi a 1066MHz-et (ami neked nem is kell), de még a 800MHz-et sem és ezért leszabályozza 667-re.
Ha ez így nem volna igaz, akkor is egy dolog fix: AM2+-nál a CPU leszabályozza az 1066MHz-s RAMok frekvenciáját DualChannelben.
That sucks 😕
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
cey85
Hiába mész vissza a boltba... :S AM2+ procid/alaplapod van. És ez a baj.
Én azt olvastam, (és így is van), hogy az AM2+-os alaplapoknál CPU limitálás van, hogyha a RAMokat dualchannelben akarod használni.
Példaul, ha van 2db 1066MHz-s RAMod 1-1GB DualChannelben, akkor nem fog futni ha vért hánysz is 1066MHz-n, csak 800MHz-en. Viszont ha úgy teszed a két RAM-ot, hogy 1 csatornában csak egy RAM van, akkor 1066MHz-en fog futni.
Mivel a te esetedben mindkét dualchannelt akarod használni, ezért lehet ez a gond, hogy nemhogy nem engedi a 1066MHz-et (ami neked nem is kell), de még a 800MHz-et sem és ezért leszabályozza 667-re.
Ha ez így nem volna igaz, akkor is egy dolog fix: AM2+-nál a CPU leszabályozza az 1066MHz-s RAMok frekvenciáját DualChannelben.
That sucks 😕
0
0
0
0
cey85 avatar
végül is nem nagyon volt rá szükségem csak gondoltam egyet és meg vettem. meg gondoltam későbbre is. mert már csak procit akarok cserélni és akkor elfogatható lesz a gépem. végül is ennyi 😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Nincsmit. De most már nagyon fúrja az oldalamat, hogy mire kell 6gb ram 😆 Kevés volt a 4gb?
0
0
0
0
cey85 avatar
ezt fogom tenni. jövő héten vissza megyek a boltba és meg mondom nekik csináljanak vele valamit. kíváncsi vagyok mit fognak erre mondani. ha ki lehet cseréltetni akkor inkább 2X1GB hoznék el. köszi az eddigi segítséget😂
0
0
0
0
Osynho avatar
Ezért mondom, hogy szerencsétlen a 3 modul. Lehet visszamennék az üzletbe, ahol ezt ajánlották, hogy akkor hozzák össze a 3 modult 800mhz-en, vagy csere / pénzvisszafizetés...😠
0
0
0
0
cey85 avatar
de a régebbi kettő simán megy 800-on. de ha az új bemegy a 4 foglalat közül bármelyikbe, akkor már csak 667. az új nélkül mennek 800-on és egyedül megy az új is 800-on. csak 3-an nem akarnak menni 800-on😞
0
0
0
0
Osynho avatar
3 ram nagyon nem ideális. A régebbi kettőt se tudod rávenni a 800mhz-re (2x2gb felállásban?). Most se értem minek vettél 4 gb mellé még 2gb-ot? Renderelsz, 3d-zel, szerver vagy? 😀
0
0
0
0
cey85 avatar
megnéztem mindenhogy de semmi változás. ha egyenként teszem bele a ramokat akkor mindig 800MHz-en ketyeg de ha a régebbi kettő benne van vagy csak azokból az egyik és mellé teszem azt amit pénteken vettem akkor már rögtön 667MHz-en megy. kipróbáltam minden féle variációt de semmi. mindent visszatettem gyári beállításra de akkor is 667😞 szerintem az új RAM valamiért valamivel ütközik de nem tudom miért?! lehet más az időzítése? passz
0
0
0
0
Osynho avatar
Ha az fsb-t változtattad, akkor a ram órajele is változott.
0
0
0
0
cey85 avatar
akkor sejtem mi a hiba. mert tuningolva van a proci és át lett állítva minden a BIOS-ban. most akkor mindent vissza teszek alapra és megnézem mi történik. mindjárt megírom a restart után. köszi a gyors választ!😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Ram órajele az fsb X ramszorzóból jön ki. Az fsb adott (ha nem tuningoltál), a ramszorzót meg biosból tudod állítani. Vagy egy konkrét szám, vagy fsb:ram arány. Elég magyar lett 😀
Viszont a 3x2gb ram nem túl szerencsés. Mire használod a gépet, hogy 6gb kell?
0
0
0
0
cey85 avatar
de mind a 3-om 800MHz-es. de a lapom lecsökkentette 667-re miért és hogyan tudom neki megmagyarázni, hogy nem 667-esek hanem 800-asok?
0
0
0
0
Osynho avatar
Értelemszerűen az alaplap csak egy féle órajelet képes kezelni... Jó is lenne, hogy 4 féle modul 4 féle órajelen menne 😃 Biosban be kell állítani a dolgot (feltéve, hogy a 667es megy 800on...)
0
0
0
0
cey85 avatar
hy! miért van az, hogy 3db 2GB 800Mhz memória van a gépben de az alaplap bekapcsoláskor csak 667MHz-nek írja ki? most akkor csak 667MHz-n üzemelnek a ramok? lehet azért mert 2 ram 5-5-5-18 400MHz-en a 3.-ik pedig 333MHz-en 5-5-5-15. most ezért lecsökkentette a másik 2 ram órajelét is. ez nem jó mit lehet csinálni, hogy mindegyik 800MHz-en üzemeljen? a lapom DDR2 800MHz. az Everestben 3 memóriát lát és mindegyikre 667MHz-t ír. válaszokat köszi előre
0
0
0
0
kisteker avatar
gabi86 írta:
akkor ha az alaplap gyártójának az oldalán nézem hogy csak533MHz-es ramokat ír a listán hogy milyet vegyek bele?

viszont az alaplap támogatja a 533-800-1066Mhz is akkor lehet nagyobbat is beletenni vagy érdemes mint az 533-mas??
Ja a procim meg 800MHz es??

Erre már régen keresem a választ!!


nézz utána, vagy próbáld ki, hogy fut-e a ram az alaplapodon, mert elvileg ha fut, akkor a 800 MHz meg az 1066 Mhz-s RAMokat úgy csinálják, hogy visszaszabályozzák magukat az alaplapodhoz. Pl. nekem van 1 512 MB és 1 1GB-s RAM a gépemben mindkettő 800 Mhz-s de az alaplapom nem bírja és visszaszabályozták magukat szal van értelme utánanézni.😉
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
kakas írta:
ricky911 írta:
Nekem olyan gondom lenne hogy van egy 1024MB-os RAM-om és azt a gép 1015MB-osnak nézni és ezt mostanában vettem észre pedig eddig rendesen 1024Mb volt, ez mitől lehet?
Ha újraraknám a Windows-ot akkor megjavulna?

Ez természetes dolog,nálam például 6144MB helyett, 6135 kezel.
nekem asszem 1,5 giga össz ramból 1-2 megát csal csak le
0
0
0
0
kakas avatar
ricky911 írta:
Nekem olyan gondom lenne hogy van egy 1024MB-os RAM-om és azt a gép 1015MB-osnak nézni és ezt mostanában vettem észre pedig eddig rendesen 1024Mb volt, ez mitől lehet?
Ha újraraknám a Windows-ot akkor megjavulna?

Ez természetes dolog,nálam például 6144MB helyett, 6135 kezel.
0
0
0
0
ricky911 avatar
Nekem olyan gondom lenne hogy van egy 1024MB-os RAM-om és azt a gép 1015MB-osnak nézni és ezt mostanában vettem észre pedig eddig rendesen 1024Mb volt, ez mitől lehet?
Ha újraraknám a Windows-ot akkor megjavulna?
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Lehet lehet, viszont akkor vagy az 1333MHz-set kell húzni felfelé, vagy az 1600MHz-set kell letenni 1333MHz-re. Ha nem nyúlsz hozzájuk, akkor defaultban a 2. eset fog fennálni.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok
Ez két memória modult lehet tenni egy alaplapra?
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 4GB Kit CL9 KHX1600C9AD3K2/4G
Kingston DDR3 1333MHz 2GB CL9 KVR1333D3N9/2G
0
0
0
0
Feki1991 avatar
EL3CTRO írta:
Szevasztok!

A gépemben 4 darab RAM van. az egyik 667Mhz-s (512Mb) a másik 3 800Mhz-s (512Mb + 2x 1024Mb), így az összes ramot az alaplap 667 Mhz-re állította.
Ez mennyiben lassítja a gépet?
Ez a többi RAM-nak nem tesz rosszat?
És mi lenne , ha 800 Mhz-re állítanám a bios-ban a ram frekvenciát, a 667-es még bírná?

A választ előre is köszi!


A lassítás mértéke attól függ mekkora értékre állította a BIOS az időzítéseket.
Rosszat nem tesz.
Talán bírná, nem biztos, az magától a modultól függ, minden esetre próbáld ki.
0
0
0
0
ken7 avatar
Szerintetek melyik ram lenne jó ( melyik a jobb)
Geil Black Dragon PC10600 1333MHz 4GB Kit2 9

Geil Evo Kit2 DDR3 PC10600 1333MHZ 4GB 9
0
0
0
0
kakas avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok!
Hány MHz-s ramot érdemes venni egy olyen gépbe amitől azt várom el hogy a mai elvárások mellett (játékok futtatása) is megállja a helyét?
Elég mondjuk 2 GB 1600 MHz vagy 4 GB 1333 MHZ, vagy ha azt akarom hogy 1-1,5 év múlva se kelljen kicserélni akkor csak 4 GB 1600 MHz-t kellene venni. Vagy még ennél is jobbat?
Egyszóval mekkora méretű és mekkora MHz az a RAM amivel sokáig ki lehet húzni?

1333MHZ-es ram bőven elég még,1600MHZ-es procik már drágább kategóriába tartoznak!
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok!
Hány MHz-s ramot érdemes venni egy olyen gépbe amitől azt várom el hogy a mai elvárások mellett (játékok futtatása) is megállja a helyét?
Elég mondjuk 2 GB 1600 MHz vagy 4 GB 1333 MHZ, vagy ha azt akarom hogy 1-1,5 év múlva se kelljen kicserélni akkor csak 4 GB 1600 MHz-t kellene venni. Vagy még ennél is jobbat?
Egyszóval mekkora méretű és mekkora MHz az a RAM amivel sokáig ki lehet húzni?
0
0
0
0
Devis avatar
nincs mit, bár így vissza olvasva iszonyat h h fogalmaztam (egy két szót, és végződést lehagytam) 😃😃 bocs, egyébként nem így szoktam írni 😃
0
0
0
0
ken7 avatar
Devis írta:
tudtommal nem az szabja meg h milyen gyors egy játék h milyen típusu ram van benne (azaz órajelük). Ha ddr3-t raksz a gépedbe, azzal gyorsabban íródnak be a ram a dolgok, így gyorsabban tölti be a gamet


értettem kössz a választ!😀
0
0
0
0
Biccc avatar
Cooley kössz a választ
0
0
0
0
Devis avatar
tudtommal nem az szabja meg h milyen gyors egy játék h milyen típusu ram van benne (azaz órajelük). Ha ddr3-t raksz a gépedbe, azzal gyorsabban íródnak be a ramba a dolgok, így gyorsabban tölti be a gamet
0
0
0
0
ken7 avatar
egy játék gyorsabb lesz attól hogy DDR3-mas memória van benne ? mint egy DDR2-es..😕 tehát van különbség?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
A BOOT egy nagyon lényeges dolog, hisz ott ellenőrzi le a BIOS a komponenseket a frekvenciákat, mindent, ha pölö nem lenne BOOT s új procit tennél a gépbe, akkor mi történne? 😀 Nem lenne mikor a BIOS-nak leellenőrizni hogy mi történt s úgy össze kavarodna a gép hogy csak na!

u.i.: A PSP is BOOT-ol, csak nem látod s jóval gyorsabban mivel nem tudsz belepiszkálni a HW-be, kevesebb mindent kell leellenőriznie így csökken a BOOT idő, a telefonok is BOOT-olnak, azokét sem látod (kivéve pár okostelefont)
0
0
0
0
no avatar
chDavid írta:
Üdv mindenkinek
Nemsokára kijön 1 új generációs memória a "ReRAM" ha vkit érdekel itt a link

[LINK]

lényegében annyit takar hogy a memória megjegyez mindent a számítógép kikapcsolásakor ezért mikor bekapcsolod ugyanonnan fojtatódik bootolás nélkül. ha játék közben kapcsoltad ki akkor uanonnan fojtatódik meg stb szal ha ezt téll sikerül megcsinálniuk akkor elsöpri a mostani memóriákat


Ez kb ugyanaz mint PSP-nél, de ha annál megoldották akkor PC-n miért nem tudták már egy jó ideje megoldani ezt a bootolás nélküli cuccot?
0
0
0
0
Cooley avatar
Biccc írta:
Hy?

A RAM-okon van olyan, h CL9,CL8... arra már rájöttem h ez a RAM időzítése, de melyik a jobb? Minél kisebb a szám annál gyorsabb?

A számok ms értéket képviselnek. Minél kisebb, annál hamarabb "reagál" írásnál, olvasásnál stb. Tehát igen, minél kisebb a szám, annál gyorsabb. 😀

ricshard004 írta:
Ugyanúgy 1gb-nak, csak a Ddr2es gyorsabb, és alacsonyabb a késleltetése.

A késleltetése az pont, hogy magasabb a DDR2-nek, mint az 1-nek(ami ugye nem jó). Csak az effektív órajele magasabb(kétszerese), ezért gyorsabb.
0
0
0
0
Biccc avatar
Hy?

A RAM-okon van olyan, h CL9,CL8... arra már rájöttem h ez a RAM időzítése, de melyik a jobb? Minél kisebb a szám annál gyorsabb?
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Ugyanúgy 1gb-nak, csak a Ddr2es gyorsabb, és alacsonyabb a késleltetése.
0
0
0
0
ceni98 avatar
ha 1 gb ddr2es ramom van az ddr-esbe mennyinek számít?
2 gb?
0
0
0
0
no avatar
Üdv, memóriánál mit jelent az hogy "unganged"?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a cikkben 2013 van írva, az a számítástechnikában elég nagy idő
0
0
0
0
chDavid avatar
azért annyira sokat nem kell hozzá várni bár kitudja hogy mennyit fognak késni (ha késnek)
0
0
0
0
chDavid avatar
Üdv mindenkinek
Nemsokára kijön 1 új generációs memória a "ReRAM" ha vkit érdekel itt a link

[LINK]

lényegében annyit takar hogy a memória megjegyez mindent a számítógép kikapcsolásakor ezért mikor bekapcsolod ugyanonnan fojtatódik bootolás nélkül. ha játék közben kapcsoltad ki akkor uanonnan fojtatódik meg stb szal ha ezt téll sikerül megcsinálniuk akkor elsöpri a mostani memóriákat
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Hello!

Az lenne a problémám, hogy az 1066 mhz-es ramjaim ( a pontos típus: Kingston KHX8500D2K2 ) 800 mhz-en mennek, és nem tudom hol kell beállítani, illetve hogyan, h 1066-on menjenek. A procim q6600-as 1066 mhz-es FSB-vel, meg az alaplapom (MSI MS-7519)is szereti az 1066mhz-ot, szóval nem kompatibilitási - hú, ezt tényleg letudtam írni?Laughing hard- gondjaim vannak, mert minden támogatja az 1066 mhz-et. Azt tudom h a BIOS-ban kell vmit varázsolni, de ezen kívül semmit. Ha valaki megtudná mondani, hol kell ezt beállítni, nagyon megköszönnémSmiley
0
0
0
0
Lizard avatar
EL3CTRO írta:
Hali!
Melyik a gyorsabb szerintetek a 2,5Gb 800Mhz ram, vagy a 3Gb 667Mhz ram?


A 800Mhz-ek gyorsabbak!
0
0
0
0
bazsi213 avatar
űdv van 2*1 gb-os bufalo ramom pc2-4200u-444 1gb 533mhz cl4és valamiért lefagy az xp bekapcsoláskol elkezd tőlteni és fagyás az alaplap tipusa asus p5 gdc-pro más ramal ok
0
0
0
0
Don Sajtos avatar
Cooley írta:
Az egy dolog, akkor sem mindig működnek megfelelően együtt. 😀 Nézd meg CPU-Z-ben írja e, hogy dual channelben működnek a modulok?


Szentem elrendezés lesz a gond.
Mert a régi két csatornás az uj meg egycsatornás
0
0
0
0
Cooley avatar
Az egy dolog, akkor sem mindig működnek megfelelően együtt. 😀 Nézd meg CPU-Z-ben írja e, hogy dual channelben működnek a modulok?
0
0
0
0
Don Sajtos avatar
hát pedig mind a 4 egyforma mivel hogy mikor vettük vittük a régi ddr2-es kingston hyper x nek a dobozát és az eladó ugyanolyat adott.
ittvan előttem két doboz:

Kingston hyperx KHX8500D2K2/2GN ddr2 1066mhz Régi
Kingston hyperx KHX8500D2K2/2G ddr2 1066mhz ÚJ

Hm már gonodlom mi a gond...
elrendezés .
A régi kétcsatornás az uj pedig egy csatornás.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció