Ramok különbsége

Szerző: Gamer7, 2009. March 20., téma
Fórum » Asztali PC
Én azt szeretném kérdezni hogy A 667MHZ-es ramok és A 800MHZ-es ramok között mennyi a különbség.
Vagy mennyi a sebesség növekedés 667MHZ-ről 800-ra.
Remélem nem baj ogy új témát nyitottam XD:P:-/
Hozzászólások: 870
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kenedi98 avatar
Császtok! Azt szeretném kérdezni ,hogy nekem 1600Mhz-ramok vannak a gépembe de 1300Mhz megy most hogyan tudnám elérni hogy 1600Mhz-n mennyen és azt hogy csináljam?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Van egy Asrock M3N78D alaplapom (Dual-Channel DDR3 1800) 2x2GB 1333 MHz-es memóriákkal.
Az lenne a kérdésem hogyha 1866 MHz-es memóriákra cserélem az klappolna-e, így hogy az alaplap 1800-at támogat a ramok meg 1866-osak?
A kiszemelt áldozat: http://gepigeny.hu/webaruhaz/product.php?id=2847
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
zsolty87 írta:
Sziasztok.
Mitől jobb a 2x2 GB memória mint az 1 x 4 GB?
Attól még működni fog a gép 1 x 4 GB memóriával ha olyan alaplapba rakom ami Dual Channel-es?


Szinte semmi különbség az 1x4 és a 2x2 között sőt jobb az 1x4 mert később nem lesz tele minden slot ha bővíteni akarod és könnyebben is kezeli a lap az 1-2 modult mint a 4-et. Szoktak is gondok lenni még komolyabb lapoknál is 4db modul esetén. És igen működni fog! 😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Mitől jobb a 2x2 GB memória mint az 1 x 4 GB?
Attól még működni fog a gép 1 x 4 GB memóriával ha olyan alaplapba rakom ami Dual Channel-es?
0
0
0
0
niteforce avatar
akkor nekem miért megy effektív 1750 MHz-n? 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
plash írta:
Sziasztok ! az a kérdésem hogy miért ment le ennyire a ddr3 ramoknak az ára... és melyik jobb a ddr2 vagy a ddr3 -as..?
A ddr3 természetesen jobb.Hogy miért ment le így az ára az azért van mert túl sokat csinálnak és valahogy el kell adni.De nem sokáig lesz ilyen olcsó.
0
0
0
0
plash avatar
Sziasztok ! az a kérdésem hogy miért ment le ennyire a ddr3 ramoknak az ára... és melyik jobb a ddr2 vagy a ddr3 -as..?
0
0
0
0
akos328 avatar
Minda 2 modul 1600Mhz, mert meglehet h az egyik 1333 és akkor ahhoz állítja a többit is. mellesleg nem úgy támogatja csak az általad leírt RAM-kat hogy OC-z ve, ami azt jelenti neked kell addig felhúznod, láttam már ilyen lapokat, én is megkérdeztem.
ha egyik ötletem sem jött be, akkor egyszerű ahol láttad h 1333Mhz, ott állítsd át 1600, ha tényleg támogatja, akk semmi baj nem lehet.
0
0
0
0
Edy12 avatar
Üdv!

Alaplapom Gigabyte MA770T-UD3 ami támogatja a 1666+ ramokat.
Van egy 2 illetve 4 Gb 1600Mhz-es Kingmax ramom, de biosban is azt írja, hogy csak 1333Mhz-en mennek.
Mi lehet a gond?
0
0
0
0
no avatar
4gb ram melle jo 2g?vagy jobb ha egyforma meretü modulok vannak bent?irjon valaki
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!
a múlthéten vettem 1gb ramot a régi 512mb-os mellé, mindkettő 533mhz-es és van amikor csak az 512mb-ot van amikor a 1gbot ismeri fel a gép...
nem tudjátok mi lehet a probléma?
előre is köszi
0
0
0
0
no avatar
Synda írta:
bolcsbuda írta:
hello olyan kérdésem lenne hogy honnan tudom hogy stabil e a memoria vagy nem?
választ előre is köszi.


Mármint hogyan stabil ? 😜

Ha bedugod a helyére nem szabad lötyögjön.😆
Ha pedig nem gyári órajelen járatod,úgyis észreveszed ha nem stabil,mert vagy a játékok,vagy az egész gép fagyni fog.😀


úgy értve hogy vissza lett véve a 1.65V ről a fesz 1.55V-re és úgy megy 1600mhz-n mert sb-s proci nem szereti 1.57 v fölötti ram feszültséget
0
0
0
0
no avatar
hello olyan kérdésem lenne hogy honnan tudom hogy stabil e a memoria vagy nem?
választ előre is köszi.
0
0
0
0
Zergi0 avatar
Az 1600 mhz gyorsabb 😀 . Az hogy külön vagy egybe jobb e azt nem tom .
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Cooley írta:
online22 írta:
Üdv! lenne 2 kérdésem:1. az mind1 hogy 1x6 gb ram vagy 3x 2 gb?
az semmit nem ront vagy javít a teljesítményen?
és miért jobb mondjuk egy 1600 mhz 1 gb ram mint egy 800 mhz-es?

1x6GB nincs, a 3x2 meg azért jó, hogyha tri-channelt támogató rendszered van, akkor 3 64bit-es memóriavezérlőn keresztül kommunikál a proci a modulokkal, röviden annyit tesz, hogy nő a teljesítmény, de csak minimálisan. A minél nagyobb órajel meg azért jó, mert nő a memó sávszéle és csökken az elérési ideje.
Bezony, az autópályán is minél szélesebb a sáv, annál könnyebb a sávban tartani az autót nyóc liter tömény után is.
0
0
0
0
Cooley avatar
online22 írta:
Üdv! lenne 2 kérdésem:1. az mind1 hogy 1x6 gb ram vagy 3x 2 gb?
az semmit nem ront vagy javít a teljesítményen?
és miért jobb mondjuk egy 1600 mhz 1 gb ram mint egy 800 mhz-es?

1x6GB nincs, a 3x2 meg azért jó, hogyha tri-channelt támogató rendszered van, akkor 3 64bit-es memóriavezérlőn keresztül kommunikál a proci a modulokkal, röviden annyit tesz, hogy nő a teljesítmény, de csak minimálisan. A minél nagyobb órajel meg azért jó, mert nő a memó sávszéle és csökken az elérési ideje.
0
0
0
0
online22 avatar
Üdv! lenne 2 kérdésem:1. az mind1 hogy 1x6 gb ram vagy 3x 2 gb?
az semmit nem ront vagy javít a teljesítményen?
és miért jobb mondjuk egy 1600 mhz 1 gb ram mint egy 800 mhz-es?
0
0
0
0
Cooley avatar
foxbet írta:
Cooley írta:
foxbet írta:
Létezik Igaz DDR2-vel csinálták quad-cahnnel nézd:
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-skulltrail-part-1,1768-13.html

Az Intel 5400 egy szerver chipszett... Ráadásul már a processzorokba integrálják a memória vezérlőt, és az első ilyen asztali pc-be szánt processzorok a SandyE-k lesznek, szerverbe meg a Sandy alapú csúcs Xeon-ok, és a Bull alapú Opteronok.

De azok miért 22nm-esek lesznek nem? Mikor az AMD és az Ati megálapította hogy 28 nm a jó és gazdaságos az előálítás?

Minél kisebb, annál gazdaságosabb a gyártása. Persze a fejlesztés drága, de muszáj haladni a korral, mert ha a konkurens cég sokkal hatékonyabb(teljesítmény/ár és fogyasztás) chipeket gyárt, akkor cseszhetik, hogy mennyire gazdaságos a gyártás, mert nem fogják tudni eladni.
0
0
0
0
foxbet avatar
Cooley írta:
foxbet írta:
Létezik Igaz DDR2-vel csinálták quad-cahnnel nézd:
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-skulltrail-part-1,1768-13.html

Az Intel 5400 egy szerver chipszett... Ráadásul már a processzorokba integrálják a memória vezérlőt, és az első ilyen asztali pc-be szánt processzorok a SandyE-k lesznek, szerverbe meg a Sandy alapú csúcs Xeon-ok, és a Bull alapú Opteronok.

De azok miért 22nm-esek lesznek nem? Mikor az AMD és az Ati megálapította hogy 28 nm a jó és gazdaságos az előálítás?
0
0
0
0
Cooley avatar
foxbet írta:
Létezik Igaz DDR2-vel csinálták quad-cahnnel nézd:
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-skulltrail-part-1,1768-13.html

Az Intel 5400 egy szerver chipszett... Ráadásul már a processzorokba integrálják a memória vezérlőt, és az első ilyen asztali pc-be szánt processzorok a SandyE-k lesznek, szerverbe meg a Sandy alapú csúcs Xeon-ok, és a Bull alapú Opteronok.
0
0
0
0
foxbet avatar
Létezik Igaz DDR2-vel csinálták quad-cahnnel nézd:
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-skulltrail-part-1,1768-13.html
0
0
0
0
Cooley avatar
foxbet írta:
Cooley írta:
foxbet írta:
akos328 írta:
2X2 Gb-os RAM esetén főleg ha egy szériából vannak, elképzelhető h tudnak Dual channelben dolgozni, amivel nyerhetsz pár %-ot.
A Cl9-8, mint ahogy engem is felvilágosítottak a RAM-ok időzítését jelölik, ha még jól emlékszem, és a kisebb száma jobb.

A KIT meg azt hiszem a kiszerelést jelenti. csomagolásban mennyi modul van. Ha veszel 4 GB-osat akkor lehet 1x4gb, vagy 2x2gb, és az utóbbi a a KIT. De ebben nem vagyok biztos, ha hülyeséget írtam javítsatok ki

20-30%-os teljesítmény növekedést érhetsz el. Quad módban meg mégtöbbet ott meg 4db van. Van még a tri-módban is ott meg értelem szerüen 3 db van csak kompatibilis alaplap kell hozzá meg az időzítést kell jól beállítani.

Még nincs is quad channelt támogató processzor, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy mire alapozod a quad-os kijelentésed. A dual channellel meg csak nagyon speciális esetekben érhetsz el 20%-os növekedést, 30-at kizárt, de a legtöbb esetben 5% alatti a különbség, főleg játékoknál.

Majd lesz quad cahnnel. Szintetikus tesztekben akár 80%-ot is elérhet.
http://pcforum.hu/tudastar/33719/Dual+RAM+vagy+sima.html

Sejtettem, hogy megint úgy loptad valahonnan az okosságot, mint általában, csak az a baj, hogy akitől vetted a dolgot, az is rosszul tudja. Leszokhatnál erről, mert elég komolyan szoktál fogalmazni, sokan egyből meg is eszik, és máris félrevezetted őket. A szintetikus teszteket meg ki nem szarja le? Főleg úgy, hogy ahol ilyen eredményeket kapnak, azok a programok kimondottan erre lettek kiélezve, szóval teljesen irreleváns.
0
0
0
0
akos328 avatar
Bocsi összekevertem 2 személyt😃, semmi
0
0
0
0
Cooley avatar
akos328 írta:
lehet h egyben értette a Dual channellel és arra a +800Mhz-re.

Milyen +800MHz?
0
0
0
0
foxbet avatar
Cooley írta:
foxbet írta:
akos328 írta:
2X2 Gb-os RAM esetén főleg ha egy szériából vannak, elképzelhető h tudnak Dual channelben dolgozni, amivel nyerhetsz pár %-ot.
A Cl9-8, mint ahogy engem is felvilágosítottak a RAM-ok időzítését jelölik, ha még jól emlékszem, és a kisebb száma jobb.

A KIT meg azt hiszem a kiszerelést jelenti. csomagolásban mennyi modul van. Ha veszel 4 GB-osat akkor lehet 1x4gb, vagy 2x2gb, és az utóbbi a a KIT. De ebben nem vagyok biztos, ha hülyeséget írtam javítsatok ki

20-30%-os teljesítmény növekedést érhetsz el. Quad módban meg mégtöbbet ott meg 4db van. Van még a tri-módban is ott meg értelem szerüen 3 db van csak kompatibilis alaplap kell hozzá meg az időzítést kell jól beállítani.

Még nincs is quad channelt támogató processzor, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy mire alapozod a quad-os kijelentésed. A dual channellel meg csak nagyon speciális esetekben érhetsz el 20%-os növekedést, 30-at kizárt, de a legtöbb esetben 5% alatti a különbség, főleg játékoknál.

Majd lesz quad cahnnel. Szintetikus tesztekben akár 80%-ot is elérhet.
http://pcforum.hu/tudastar/33719/Dual+RAM+vagy+sima.html
0
0
0
0
akos328 avatar
lehet h egyben értette a Dual channellel és arra a +800Mhz-re.
0
0
0
0
Cooley avatar
foxbet írta:
akos328 írta:
2X2 Gb-os RAM esetén főleg ha egy szériából vannak, elképzelhető h tudnak Dual channelben dolgozni, amivel nyerhetsz pár %-ot.
A Cl9-8, mint ahogy engem is felvilágosítottak a RAM-ok időzítését jelölik, ha még jól emlékszem, és a kisebb száma jobb.

A KIT meg azt hiszem a kiszerelést jelenti. csomagolásban mennyi modul van. Ha veszel 4 GB-osat akkor lehet 1x4gb, vagy 2x2gb, és az utóbbi a a KIT. De ebben nem vagyok biztos, ha hülyeséget írtam javítsatok ki

20-30%-os teljesítmény növekedést érhetsz el. Quad módban meg mégtöbbet ott meg 4db van. Van még a tri-módban is ott meg értelem szerüen 3 db van csak kompatibilis alaplap kell hozzá meg az időzítést kell jól beállítani.

Még nincs is quad channelt támogató processzor, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy mire alapozod a quad-os kijelentésed. A dual channellel meg csak nagyon speciális esetekben érhetsz el 20%-os növekedést, 30-at kizárt, de a legtöbb esetben 5% alatti a különbség, főleg játékoknál.
0
0
0
0
foxbet avatar
akos328 írta:
2X2 Gb-os RAM esetén főleg ha egy szériából vannak, elképzelhető h tudnak Dual channelben dolgozni, amivel nyerhetsz pár %-ot.
A Cl9-8, mint ahogy engem is felvilágosítottak a RAM-ok időzítését jelölik, ha még jól emlékszem, és a kisebb száma jobb.

A KIT meg azt hiszem a kiszerelést jelenti. csomagolásban mennyi modul van. Ha veszel 4 GB-osat akkor lehet 1x4gb, vagy 2x2gb, és az utóbbi a a KIT. De ebben nem vagyok biztos, ha hülyeséget írtam javítsatok ki

20-30%-os teljesítmény növekedést érhetsz el. Quad módban meg mégtöbbet ott meg 4db van. Van még a tri-módban is ott meg értelem szerüen 3 db van csak kompatibilis alaplap kell hozzá meg az időzítést kell jól beállítani.
0
0
0
0
akos328 avatar
2X2 Gb-os RAM esetén főleg ha egy szériából vannak, elképzelhető h tudnak Dual channelben dolgozni, amivel nyerhetsz pár %-ot.
A Cl9-8, mint ahogy engem is felvilágosítottak a RAM-ok időzítését jelölik, ha még jól emlékszem, és a kisebb száma jobb.

A KIT meg azt hiszem a kiszerelést jelenti. csomagolásban mennyi modul van. Ha veszel 4 GB-osat akkor lehet 1x4gb, vagy 2x2gb, és az utóbbi a a KIT. De ebben nem vagyok biztos, ha hülyeséget írtam javítsatok ki
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Valaki légyszí, mondja már el nekem hogy mi a különbség a KIT és az közt h én 2 db 2 gigás memóriát veszek, mert árbeli különbség az van azt látom....és mi az a CL9 meg CL8?
0
0
0
0
lazer avatar
Osynho írta:
lazer:
Csak a memória miatt nem érdemes lapot cserélni, annyival nem lesz gyorsabb. Egyébként nem csak az órajel számít, a ddr2-nek jobb az időzítése, mint a ddr3-nak.

Moravicai vagy? 😲 Király! Nagyszüleim élnek ott! 😃


Hi, milyen kicsi a világ!
Jó mert épen kezdtem már elszánni magam a lapcserére,de akkor most ebbe nem ölök több lovettátát.
köszi!
0
0
0
0
Osynho avatar
lazer:
Csak a memória miatt nem érdemes lapot cserélni, annyival nem lesz gyorsabb. Egyébként nem csak az órajel számít, a ddr2-nek jobb az időzítése, mint a ddr3-nak.

Moravicai vagy? 😲 Király! Nagyszüleim élnek ott! 😃
0
0
0
0
hnemaria avatar
mit jelent az hogy ddr3 unbuffered es buffered?? Ha van egy 2gb 1333 mhz s ram 3 ezerert , akkor miert van ilyen 10 ezerert is? Akkora a kulombseg?
0
0
0
0
lazer avatar
akos328 írta:
Mivel 2x2Gb Dual channelbe elméletileg működne, + az a 800Mhz, ha játékoknál nem is, de szintetikus méréseknél kapnál néhány plusz pontot. Dual channel 3-5%, mag sztem aza 800Mhz- uygan ennyit hozna, max 10%-dobna rajta. mondjuk a Kingston HyperX-ek nagyon jó, és erős RAM-ok, lehet h velük többet nyernél.


Köszi!
0
0
0
0
akos328 avatar
Mivel 2x2Gb Dual channelbe elméletileg működne, + az a 800Mhz, ha játékoknál nem is, de szintetikus méréseknél kapnál néhány plusz pontot. Dual channel 3-5%, mag sztem aza 800Mhz- uygan ennyit hozna, max 10%-dobna rajta. mondjuk a Kingston HyperX-ek nagyon jó, és erős RAM-ok, lehet h velük többet nyernél.
0
0
0
0
lazer avatar
Nem igazán értem a ramok működését,és kérdezném;
van a z adott gép-ben 2x1Gb,és 1x2Gb ram.Mindhárom 800MHz
Tegyük fel Vennék bele (KINGSTON
4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX) a játékoknál százalékban menyi külömbséget dobna.?
Jelenleg az alaplapom nem képes rá de kicserélném,de előtte jó lenne tudnom ezt a tényt.
0
0
0
0
stalker41 avatar
DRAM Frequency 266 mhz de valójában ~ kétszerese az szóval 533 mhz -s a ramod
0
0
0
0
0423mark avatar
thx man 😃
és itt melyik az ????https://kepkezelo.com/images/xzatn4swg8xjtmqgxbbb.jpg
0
0
0
0
0423mark avatar
Nekem most 1x 2gb van benne de hogy tudom kideriteni hány mhz-s???
0
0
0
0
0423mark avatar
De akkor ha 4 et akkarok bele rakni mindenképp 2 őt kell vennem?
0
0
0
0
0423mark avatar
Synda írta:
0423mark írta:
Köszi de te ezt hol találtad? és ez 2x2 vagy 1x4?


2x2Gb beírod a gugliba: 4 GB DDR2 1066 Mhz Kingston ár_enter_😜


Lehet hogy én vagyok a hülye de csak 14000 ért találtam :S
0
0
0
0
0423mark avatar
Köszi de te ezt hol találtad? és ez 2x2 vagy 1x4?
0
0
0
0
0423mark avatar
Sziasztok én azt szeretném megkérdezni hogyha 2x2 gb ramot szeretnék a gépembe vennem kell még 2gb vagy 2x2 őt kell vennem mert nem lehet összekeverni őket hogy nem egyezik meg a márka és a mhz ??? (az alaplapomba belefér a 2x2 mielőtt kérdeznétek)
0
0
0
0
akos328 avatar
pont errő a ram húzásról írtam a segítség kezdő vagyok topicba, mert sikeresen elszúrtam a bios ès csak sípol a gépem...
0
0
0
0
tametix avatar
Akkor le is tudom csökkenteni?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció