Megmagyarázhatatlan rejtélyek!

Szerző: dave500, 2009. March 12., téma
Fórum » Társalgó
Ha valakinek van hátborzongató története ossza meg velünk! :) :o ;)
Hozzászólások: 1 586
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
RLXUSD avatar
Kmisi99 írta:
Hát az! Bár azért van valami alapja a szellemtörténeteknek is mert nem az ilyen filmekkel jöttek be hanem már a középkorban is voltak szellem észlelések szellem történetek. Még Shakespeare is írt szellemről a Hamlettben


Hidd el, már a középkorban is volt aki kitalálta az ilyen "badarságokat".

Elképzeltétek már valaha milyen lenne a világ egyház nélkül?😃

Szerintem MARHA FEJLETT.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát az! Bár azért van valami alapja a szellemtörténeteknek is mert nem az ilyen filmekkel jöttek be hanem már a középkorban is voltak szellem észlelések szellem történetek. Még Shakespeare is írt szellemről a Hamlettben
0
0
0
0
RLXUSD avatar
Kmisi99 írta:
Azért mondják mert az "átjáró a szellemeknek a túlvilágból"


Baromság, ez az egész...

Szellemek ugyan már, nem léteznek!
Túlvilág ? maximum párhuzamos univerzum létezik. 😀

Ami meg ide le van írva annak a fele mese 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azért mondják mert az "átjáró a szellemeknek a túlvilágból"
0
0
0
0
Toma97 avatar
''az valami babona féle hogy tükröt hálószobába nem lehet rakni''

nem tudom mért mondták.
0
0
0
0
robiiikaa avatar
lapartman997 írta:
Wayne Rooney írta:
Pár napja történt, hogy majdnem elájultam az ijedségtől. Egyik este (már sötét volt odakinn) épp olvastam a szobámban, ami az emeleten van, amikor kopogásra lettem figyelmes az ablakom felől. Négy-öt kopogást hallottam. Faág nem ütődhetett az ablaknak, mert a fák az ablak alatt nem nőttek ilyen magasra és a szél sem fújt akkor. Arra gondoltam, hogy egy madár az. Elhúztam a függönyt, hogy utánajárjak a dolognak. 10-20 másodpercig meresztettem a szemem, amikor észrevettem, hogy a szúnyogháló furcsán, emberarcformájúan benyomódik. Min. öt méteres létra kellene, hogy vki benézzen az ablakomon!
Pár percig bénán álltam az ablak előtt, mielőtt lemenekültem volna a földszintre. Nagyon remélem, hogy képzelődtem.
Történt már velem furcsaság máskor is. Hallottam már azt, hogy tologatják a székeket a konyhában, vagy csörögnek ott az evőeszközök, pedig senki sincs bent, ébredtem már arra, hogy egy férfi áll felettem, vagy azt hallottam, hogy a lépcsőről sétál le vki, máskor, amikor a tesómmal a szobámban dumáltunk egyszer csak azt mondta, lát vkit az ajtó mögött állni,ami üveges. Nagyon megijedt. Én nem láttam semmit. Volt, hogy a nagy, nehéz szótár lerepült az ágyam közepéről, meg még pár egyéb.
Én félek ezektől a dolgoktól, némelyikről meg tudom győzni magam,hogy képzeltem,de sokról nem. Kíváncsi vagyok, hogy ki, mi és miért szórakozik így az emberekkel, egyáltalán szándékos-e. Szerintem szándékosnak kell lennie, mert annyi szellemvadász van, hogy már elő kellett volna állniuk vmi bizonyítékkal, ha ezek az észlelőktől független jelenségek.
Ezek is rémisztőek eléggé. Amúgy nem képzelted a szúnyoghálósat. Az ott volt. Valaki meg ezeken csak röhög. Pedig így voltak. Itt vannak amiket eddig én láttam/tapasztaltam: Spoiler!
1. Eset! amikor még kb. 6 éves lehettem még nem ebbe a lakásba laktunk. Az éjszaka közepén felébredek és látom hogy a konyha közepén egy zöldes-fehéres színű akármi van. Kinézek az ablakon, korom sötétség! És kb. 10 percig lehetett látni!

2. Eset! Egyszer (ez már a mostani lakásban volt) még a konyhába jártam mindig inni, megyek a konyhába a nappali felé nézek és kb. egy 150-160 cm magas gyerek áll a nappali ablaka előtt!

3. Eset! Éjszaka egyszer felébredtem a szobámban, és egy szellem az arcomba üvölt! Nem álmodtam teljesen éber voltam aztán én is elüvöltöm magam, és erre bejön az anyám hogy mi volt ez.

4. Eset! (legrémisztőbb!) A nagymamámnál voltam és megkérdezte hogy nem kell-e kiwi, és én mondtam hogy hozhatsz légyszi egy párat. Kiment, és néztem a TV-t aztán az üvegajtó felé nézek hogy ott van egy árnyékember!(Démoni eredetű lény!) Tejesen korom fekete volt és mintha a sötétség áradt volna belőle! Ilyen ködszerű volt és a sötétség ilyen gőz szerűen mellette volt! Kinyitotta az ajtót de úgy hogy hozzá sem ért a kilincshez!!! Majdnem szívrohamot kaptam, és elindul a fürdőszoba felé(elvileg a tükör az átjáró a szellemek között) utána kirohanok és még látom hogy bemegy a fürdőszobába a tükör felé és felszívódik!

1. A nővérem megy hátra a szobájába, azt látja, hogy a kilincs csak úgy magától le-fel nyomódik, amikor senki sem volt rajtam és rajta kívül a házban. Alig mert elaludni egyedül a szobában.

2. Anyám épp elutazott, aztán ketten maradtunk a nővéremmel, és ő pont a fürdőszobában volt, én is pont arra néztem, aztán látom hogy a nővérem feje fölött csak úgy magától átrepül az a Ped Egg az a WS-Teleshopos szar. Nagyon beszartunk. És az a poén, hogy hozzá sem ért a nővérem, meg még nem is a polc szélén volt, hanem a belsejében legbelül. Furcsa volt.



Nekem olyan volt,még 4-5 éves lehettem,hogy valakit láttam az ablakban! De tök komoly,és kimentem,vissza jöttem,oda néztem és semmi sehol senki! WTF??!!!! Meg olyan volt 1x,hogy a terasznál lévő ablak,ahol megy le a lépcső vittek valami vas csövet,kinéztem az ablakon és semmi nem volt ott! 😞 :/ Rendesen paráztam 😃
0
0
0
0
RLXUSD avatar
Koppy96 írta:
Ja, van kerítésünk, ilyen állapotban nem bírt volna kikúszni mert át kellet volna rágnia magát a nádszöveten 😂 Szét néztem az utcán is, a szomszéd telkenis a kocsibejáró alatti csőben is. Sehol sincs 😲 de ha elkúszott volna valamerre akkor húzta volna maga után a vért is, mert elég rendesen vérzett szegény 😕
Amúgy a kutya háza előtt feküdt amikor otthagytuk, a kutya nem érte el, de ő amúgy sem olyan hogy megegye a cicákokat 😆 rendesen neveli, gondozza őket 😂😂


Az történt hogy:

A macskádat beszippantotta egy "mini" fekete lyuk mi csöppet sem ártalmas az emberre/földre.

A macskádat olyan helyen fogod megtalálni: ahol soha az életben nem keresnéd.
0
0
0
0
Koppy96 avatar
Ja, van kerítésünk, ilyen állapotban nem bírt volna kikúszni mert át kellet volna rágnia magát a nádszöveten 😂 Szét néztem az utcán is, a szomszéd telkenis a kocsibejáró alatti csőben is. Sehol sincs 😲 de ha elkúszott volna valamerre akkor húzta volna maga után a vért is, mert elég rendesen vérzett szegény 😕
Amúgy a kutya háza előtt feküdt amikor otthagytuk, a kutya nem érte el, de ő amúgy sem olyan hogy megegye a cicákokat 😆 rendesen neveli, gondozza őket 😂😂
0
0
0
0
Koppy96 avatar
Ez a dolog kb 10 perce történt... Mentünk az orvoshoz, anyum állt ki a kocsival és a bejárón valahogy elcsapta a macskát, nem tudja ő se hogy hogy, nem érezte hogy át ment rajta de a macska száján folyt a vér, meg a belek. Otthagytuk mert siettünk. KB 25-30 perc alatt haza értünk és a macsesz eltűn. Volt vércsík rendesen de csak akkora mint amikor otthagytuk, csak a végén gyűlt össze egy tócsa. Egyszerűen eltűnt, nem volt itthon senki, minent zeget-zugot átkutattunk ameddig elkúszhatott, még távolabb is. Sehol sincsen 😲
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Velem se történtek még ilyen paranormális dolgok, de én hiszek bennük. Az ilyen szkeptikus embereknek hiába mondod, hogy úgy volt, úgyse fogják elhinni.
Nem bírom az ilyen szűklátókörű embereket, akik csak azt hiszek el, amit látnak vagy még azt sem....
0
0
0
0
ReSeth avatar
Egy kérdés : miért lenne jó ilyeneket kitalálni?..
0
0
0
0
Randy Orton avatar
Én ilyen helyzetbe nem szoktam gondolkodni! Ez is megmagyarázhatatlan! 😆
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Randy Orton írta:
dcsabika: Bevertem volna neki olyat, hogy többet nem fogdosott volna senkit...


Na igen de lehet azok 30-20 évesek voltak ő meg 15-18...

Na meg a túlerő az se mindegy😕
0
0
0
0
Randy Orton avatar
dcsabika: Bevertem volna neki olyat, hogy többet nem fogdosott volna senkit...
0
0
0
0
LightLeach avatar
Én néha tudom mit fognak mondani, vagy csinálni az emberek. Ez néha elég ijesztő ,mert volt egyszer amikor a barátnőmet kísértem haza éjszaka és néhány elég rossz arcú ember mellett mentűnk el, de én megéreztem, hogyha a lány a jobb oldalon marad elkezdik fogdosni, úgyhogy helyet cseréltem vele, és ekkor meghallottam, hogy mondja az egyik bunkó, hogy pedig jól megfogdostam volna!
Nem kell kiröhögni! Tényleg megtörtént velem, és gyakran tudom mit fognak mondani vagy tenni az emberek!
0
0
0
0
Domfoz avatar
tasiadam írta:
egy megoldhatatlan rejtély: a magyar állam és orbán lelki világa

BIGLÁJK.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
egy megoldhatatlan rejtély: a magyar állam és orbán lelki világa
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
asdasdasd555 írta:
Ezeket a sztorikat se 2 perc lehetett kitalálni.. 😲

De meggyőzhetetlen vagy , ilyeneket nem találnak ki az emberek😀
0
0
0
0
no avatar
Miért pont kitalálni?Nem biztos hogy csak hülyeség...
0
0
0
0
asdasdasd555 avatar
Ezeket a sztorikat se 2 perc lehetett kitalálni.. 😲
0
0
0
0
Wayne Rooney avatar
Én éjjelente fölkapcsolom az összes lámpát.😀
0
0
0
0
ReSeth avatar
Mi régebben falun laktunk, egy szép nagy házban. Nem sok emlékem van róla mert elég fiatal voltam ( 4éves amikor eljöttünk), de azt tudom hogy sok fura dolog történt, ezért költöztünk el.. Testvérem mesélte h egyszer éjjel felébredt és azt látta hogy egy alak bámulja őt. Aztán anyuék is észleltek fura dolgokat. Később kiderült hogy élt a házban egy gonosz férfi, és a gyerekszobában halt meg. (tesóm szobájában..) :/
0
0
0
0
Wayne Rooney avatar
Nagybátyám legjobb barátja mondta ezt el.Mondta,hogy a barátja nagymamája nemrég halt meg!Egyik este nem tudott elaludni és kinyitotta a szemét és az ágy szembe volt a konyhasarokkal amin volt egy kép,a plafon részéből látta vele szembe jönni a nagymamáját,azonnal megijedt.Másnap ahonnan kijött a szellem,hiányzott a vakolat!

Pár napja történt, hogy majdnem elájultam az ijedségtől. Egyik este (már sötét volt odakinn) épp olvastam a szobámban, ami az emeleten van, amikor kopogásra lettem figyelmes az ablakom felől. Négy-öt kopogást hallottam. Faág nem ütődhetett az ablaknak, mert a fák az ablak alatt nem nőttek ilyen magasra és a szél sem fújt akkor. Arra gondoltam, hogy egy madár az. Elhúztam a függönyt, hogy utánajárjak a dolognak. 10-20 másodpercig meresztettem a szemem, amikor észrevettem, hogy a szúnyogháló furcsán, emberarcformájúan benyomódik. Min. öt méteres létra kellene, hogy vki benézzen az ablakomon!
Pár percig bénán álltam az ablak előtt, mielőtt lemenekültem volna a földszintre. Nagyon remélem, hogy képzelődtem.
Történt már velem furcsaság máskor is. Hallottam már azt, hogy tologatják a székeket a konyhában, vagy csörögnek ott az evőeszközök, pedig senki sincs bent, ébredtem már arra, hogy egy férfi áll felettem, vagy azt hallottam, hogy a lépcsőről sétál le vki, máskor, amikor a tesómmal a szobámban dumáltunk egyszer csak azt mondta, lát vkit az ajtó mögött állni,ami üveges. Nagyon megijedt. Én nem láttam semmit. Volt, hogy a nagy, nehéz szótár lerepült az ágyam közepéről, meg még pár egyéb.
Én félek ezektől a dolgoktól, némelyikről meg tudom győzni magam,hogy képzeltem,de sokról nem. Kíváncsi vagyok, hogy ki, mi és miért szórakozik így az emberekkel, egyáltalán szándékos-e. Szerintem szándékosnak kell lennie, mert annyi szellemvadász van, hogy már elő kellett volna állniuk vmi bizonyítékkal, ha ezek az észlelőktől független jelenségek.
0
0
0
0
krutka avatar
Ezeket én is ismerem! Durca 😃
0
0
0
0
Wayne Rooney avatar
Egy különös egybeesés története

1900. július 28-án I. Umberto Itáliai király szárnysegédjével
vacsorázott egy étteremben, Monzában, ahol másnap egy atlétikai versenyt kellett meglátogatnia. Meglepődve látta, hogy a tulajdonos külsőleg az ő pontos hasonmása.

Elbeszélgetve vele kiderült, hogy másban is hasonlítanak.
Az étterem tulajdonosát is Umberto-nak hívták, akárcsak a király
ő is Torinoban született, ugyanazon a napon, és ő is egy Margherita nevű lányt vett feleségül.

Azon a napon nyitotta meg éttermét amikor a királyt megkoronázták. Ezek felkeltették a király érdeklődését, meg is hívta hasonmását, tartson vele a másnapi atlétikai versenyekre.

Másnap azonban a stadionban szárnysegédje közölte a királlyal,
hogy az étteremtulajdonos reggel egy rejtélyes lövöldözés közben
életét vesztette. Alig adhatott hangot a király megdöbbenésének, amikor őt magát is halálos találat érte.


Lord Brougham egyezsége

Lord Brougham hátborzongató alkut kötött barátjával az edinburgh-i egyetemen, amikor ez egyik éjszaka folyamán a halál utáni életről beszélgettek.

Az egyezség szerint bármelyikük is haljon meg előbb, halála után megjelenik a másik színe előtt. Az egyetem befejezése után a
két barát útjai szétváltak.

Brougham barátja Indiába ment, és a Lord évekig nem hallott róla.
Az egyezséget azonban nem felejtette el.

Egyik napon amikor Brougham kilépett a fürdőkádból és törülközőjéért nyúlt, meglátta barátját, aki ez egyik közeli széken ült.

Ez december 19-én történt. 1871-ben kiadott önéletrajzában leírta, hogy nem sokkal a látomás után levelet kapott Indiából, melyben tudatták vele, hogy barátja december 19-én meghalt.


A halottak bosszúra készen figyelnek minket

Akik háborgatják a halottak földi maradványait, vagy nem veszik figyelembe a haldokló utolsó kívánságát, saját felelőségükre cselekszenek. Több jel mutat arra, hogy a holtak szellemei éberen figyelik földi maradványaik sorsát, és gyorsan közbeavatkoznak,
ha valami kegyeletsértő dolog történik velük.

Egy Walsingham nevű amerikai farmer újonnan vásárolt házának limlomjai között kutatva egy ősrégi csontvázra bukkant,
amit azonnal a mészégető kemencébe dobott.

Az éjszaka kellős közepén elkezdtek ki-be csapódni az ajtók,
a székek rejtélyes módon felborultak, és harangok zúgtak
a szobában. Walsingham nem volt babonás ember. A hangokat a szomszédok tréfájának tudta be.

De aztán olyan dolgok kezdtek történni, melyek fölött már
ő sem tudott ilyen könnyen átsiklani. A házában lezajlott
eseményeket a San Francisco Examiner 1891-ben ismertette.

Azzal kezdődött, hogy a férfi kutyája dühösen ugatni kezdett az
egyik fal irányában. Aztán hirtelen a fal felé ugrott, ahonnan
üvöltve, nyakát szegve esett vissza, mintha valaki nagy erővel visszahajította volna a testét.

Aztán irtóztató kacajok, kiáltások hallatszottak a ház minden pontja felől. Walsingham egyik lányát egy testétől elvált kéz ragadta vállon.
A farmer az esőben sétálva megdöbbenten látta, hogy egy pár
mezítelen láb nyomai haladnak mellette az úton.

A család számára egy vacsora-partin telt be a pohár.
A vendégek nem nagyon törődtek a fenti szobából szűrődő furcsa nyögésekkel, de aztán egy vörös folt kezdett formálódni a fehér asztalterítőn, és a mennyezetről hulló skarlátvörös cseppek következtében a folt egyre nagyobb lett.

A társaság férfi tagjai az emeletre rohantak, és feltépték a padlót.
A deszkák alatt csak száraz port találtak, pedig a terítőn
továbbterjedő folt, a későbbi kémiai vizsgálatok során, emberi
vérnek bizonyult.

Ezek után a Walsingham család összecsomagolt, és elköltözött
a kísértetjárta házból.


Úgy tartják, azok a halottak kísértenek szellem formájában, akiknek a lelke valamilyen befejezetlen ügy miatt ragadt a Földön.

A megmagyarázhatatlan események többségét mára megfejtették, sok előtt azonban még ma is értetlenül áll az ember.
Az angliai Thornton Heat szelleme

Az 1970-es években egy, az angliai Thornton Heath-en élő család egyik éjjel arra ébredt, hogy a rádió bekapcsolódott, és beállította magát egy idegen nyelvű állomásra.

A következő négy évben szinte naponta tapasztaltak valamilyen megmagyarázhatatlan jelenséget. Egy lámpabúra rendszeresen a földre esett, anélkül, hogy bárki is hozzányúlt volna. A bejárati ajtó kitárult, a lámpák kigyulladtak. A karácsonyfa rázkódni kezdett, és a rajta lévő díszek egyike a jóval távolabb álló családfő felé repült. Olyan erővel csapódott a homlokának, hogy a férfi egy karosszékbe rogyott. Egy alkalommal ismeretlen eredetű lábnyomokat találtak a hálószobában, egy éjszaka pedig a házaspár fia arra ébredt, hogy egy régies öltözéket viselő alak fenyegetően méregeti őt.
A poltergeist-jelenségek sorozatának egy médium vetett véget. Elmondta, hogy a ház egykori tulajdonosa, egy régen halott farmer, bizonyos Chatterton lelke járt vissza, aki az ott élőket egyszerű birtokháborítóknak tekintette. És ami a legmeglepőbb: némi utánajárással sikerült kideríteni, hogy a ház valóban egy Chatterton nevű emberé volt a 19. század közepén.
0
0
0
0
no avatar
http://www.youtube.com/watch?v=oEVfREVGcaY

tiszta durva.... de csak trükk....
ne kábelekröl beszéljetek 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
jtrlvksz írta:
De akkor valszeg még a gyárban, mert ez már alapból ilyen volt a gépben 😆 Most pl nem tudom megcsavarni, szal eredetileg is ilyen.


Egy FDD kábel, mindegyik ilyen, mert cross-os.
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Kmisi99 írta:
jtrlvksz írta:
Érdekes, azt nem tudod, hogy miért? 😃

Azt nem de gondolom valamiér fel kellett cserélni azokat azért 😆


Jah, hát logikus 😆 Na m1, csak kicsit furcsálltam 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
jtrlvksz írta:
Érdekes, azt nem tudod, hogy miért? 😃

Azt nem de gondolom valamiér fel kellett cserélni azokat azért 😆
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Most már értem mi a feladat itt , jóvan , amúgy ha oda koncentrálok nekem is színes marad😀
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Érdekes, azt nem tudod, hogy miért? 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ez nem véletlen és nem gyári hiba jó okkal van megfordítva az a pár szál több ilyen kábelen is alkalmazták
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
ja h ez a tied? 😆
az akk szívás 😃
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
De akkor valszeg még a gyárban, mert ez már alapból ilyen volt a gépben 😆 Most pl nem tudom megcsavarni, szal eredetileg is ilyen.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
egyszerűen meg csavarták
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Számomra ez egy megmagyarázhatatlan rejtély 😆 : https://kephost.hu/image-878A_4EBFB0B5.jpg
0
0
0
0
no avatar
http://www.youtube.com/watch?v=SmHmnfgON4A

ez szerintetek trükk???????
mert igazinak tűnik
0
0
0
0
Domfoz avatar
Gta4vevo írta:
Regiztél valamilyen oldalra ahol meg kellett adnod az e-mail-ed és ezt tovább adták , kib@szottul nem megmagyarázhatatlan,

De SMS-t!!
Sehol sem adtam meg a telefonszámom.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Mort2195 írta:
Ez nem megmagyarázhatatlan, de nagyon király, a lényeg, hogy a 40 másodperc alatt ne pislogj egyszer sem és ne is nézz máshova 😀 (semmi ijesztgetés nincs, akár ki is kapcsolhatjátok a hangot 😀😉



Még ha nem is koncentrálsz akkor is a vége felé átvált feketére , kamu!
0
0
0
0
jasko avatar
de van,a cod-nak a warez verziójában az az utolsó kód volt hogy COD0
0
0
0
0
Danikika94 avatar
Nem tudom h kérdezték-e már de mért van az h egy CD kulcsban sincsen ½0½ szám???
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Regiztél valamilyen oldalra ahol meg kellett adnod az e-mail-ed és ezt tovább adták , kib@szottul nem megmagyarázhatatlan,
0
0
0
0
Domfoz avatar
Valaki írt nekem egy SMS-t hogy EXP meg YANG event van. És az a szám nem is tudom hogy kié.Meg nem is metinezek.Meg nem is küldtem még SMS-t egy metines szervernek sem.😕
0
0
0
0
R3KH1T avatar
tasiadam írta:
R3KH1T írta:
tasiadam írta:
R3KH1T írta:
http://www.youtube.com/watch?v=16f4v2ZyQQg

Ezt valaki magyarázza meg nekem 😀


sűrű a füst

azért üllepedik le a pohár aljára. de amikor kiönti ott mér nem marad meg?


fizikát tanultatok már?

még most is tanulom 2es vagyok belőle 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
R3KH1T írta:
tasiadam írta:
R3KH1T írta:
http://www.youtube.com/watch?v=16f4v2ZyQQg

Ezt valaki magyarázza meg nekem 😀


sűrű a füst

azért üllepedik le a pohár aljára. de amikor kiönti ott mér nem marad meg?


fizikát tanultatok már?
0
0
0
0
niteforce avatar
azért mert a pohárból kiszorítja a füst a levegőt, de az egész szobából nyilván nem tudja.
0
0
0
0
R3KH1T avatar
tasiadam írta:
R3KH1T írta:
http://www.youtube.com/watch?v=16f4v2ZyQQg

Ezt valaki magyarázza meg nekem 😀


sűrű a füst

azért üllepedik le a pohár aljára. de amikor kiönti ott mér nem marad meg?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció