Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Slyfox22 avatar
Sziasztok. Egyszerű ráérős vélemény kérdezz felelek 😃
Jelenlegi gépem : FX6300, 8GB ddr3, rx470, 256 gb SSD+1 TB HDD, 22" BenQ monitor.
Jelenleg leginkább CSGO, néha PUBG, néha RingofElysium, meg néha ha oldalról becsöppen történetes játék.
Kérdés : ti lecserélnétek komolyabbra, vagy ezen húznátok egy kicsit csak. Napi 2-3 óra játék, nincs időm (munka, család stb). Szóval kilőttem a gyerekkori game korszakot, persze amit játszok azt kimaxolom ahogy tudom. Megéri ilyen féltelek mellett beruházni másikra vagy nem lényeg? Persze nincs is a fiokban egy új gépre való (úgy kell össze kapargatni 😆... 😞....) most hirtelen 144 Hz monitort gondoltam de akkor már előjött a gépigény is. Köszi a kielégítő válaszokat 😀
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@Slyfox22: Mostani gépedhez felesleges a 144hzes monitor, mert ahhoz a géped gyenge hogy tudja is tartani a 144 fpst, inkább gépet kéne újítani először, utána monitor, de ha 144hz-t akarsz akkor oda azért már egy elég jó gép is kellene! Ha nincs annyi pénzed akkor esetleg egy 75hz-es monitor megteszi, oda azért annyira már nem kell combos gép! Ezt neked kell viszont eldonteni...
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Slyfox22: 3választás ugrik be hirtelen.
Én az fx-et kicseréném ryzen-re,csak ugye akkor cpu,alaplap,ram-ot eladni,majd venni kell. 😞

Vagy estleg a meglévö konfighoz vehetnél még 1db 8gb ramot.Használtan már nem nagy árban vannak.
Esetleg az rx-et csere rx480 vagy 580-ra kérdés mennyit kell pluszban ráforditani.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@PC GAMER: Az nagy butaság lenne, az RX480 kb 5%-kal, nagyon max 10-zel erősebb a 470-nél, tapasztalatból is tudom, mivel rövid időn belül volt mind a kettő, alig volt különbség.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@PatkosXX: Ha pár ezer forinton múlik,akkor már nem is olyan "nagy butaság"
Attól függ,ugye.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Slyfox22: Én első lépésben az FX procit cserélném le egy Ryzen 5 2600-ra mondjuk, most hogy kijött a 3600, nagyon jó árban van, persze ehhez nyilván kell új lap, meg memória is, de a memória sem éppen drága most, alaplapból meg igazából kb bármelyik B450-es megfelel.
Második körben pedig a videokártyát cserélném le, GTX 1070 Ti vagy hasonló erősségű kártyára minimum.

Nem olcsó mulatság a PC, az egyszer biztos! 😆
0
0
0
0
Slyfox22 avatar
@PatkosXX: Köszi a válaszokat. Akkor lehet egyenlőre maradok a jelenlegi konfignál, és ha egyszer úgy alakul akkor újjítok. Az a szomorú hogy ezt kb 2-3 éve vettem, és nem ér semmit sem 😞
0
0
0
0
toopa avatar
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Úgy néz ki végleg megadta magát a procim, így össze kellene állítanom valami használható konfigot. Már összeollóztam magamnak ipon-ról kutyafuttában egy tervet, de ez még változhat. Processzorból most mindenképp Ryzent szeretnék, vga-ból pedig Nvidiát. Eslő körben csak a gépházba való cuccokat venném meg, a perifériák maradnának az előző gépből.
A keret 650 000 Ft körül lenne.
Ez a terv:
CPU: AMD RYZEN 7 3700X
RAM: HYPERX 32GB FURY DDR4 3466MHZ CL16
VGA : MSI GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 Super GAMING X
Alaplap: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
SSD : SAMSUNG 512GB 970 PRO M.2
Ház: BE QUIET! SILENT BASE 801
Táp: SEASONIC PRIME ULTRA PLATINUM 650W
Hűtés: NOCTUA NH-D15 SE-AM4

Vélemény?
Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 6
Andor1997 avatar
@toopa: Első blikkre jónak néz ki!
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@toopa: Én semmit nem változtatnék, szerintem nagyon állat összeállítás! 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@toopa: Korrekt, nem igazán lehet bele kötni! De én egy ilyen géppel biztos hogy nem full HD-ban játszanék! Illene mellé egy 2k-s monitor is szerintem!
0
0
0
0
toopa avatar
@zsolo: Azon gondolkodom hogy esetleg "csak" 16 GB memóriát vennék, meg mondjuk valamivel olcsóbb, gold-os tápot, és akkor lehet bele tudnék tenni egy RTX 2080 Super vga-t is. Az alaplap, vga, memória, táp, és a ház márkája, típusa sem eldöntött még. Mondjuk vga-nál azért gondoltam az msi-re mert a mostanival nagyon elégedett vagyok, jó halk a hűtése. De az asus is szóba jöhet. Nem tudom még azt sem hogy megtartsam-e a cosmos II-t. Na nem mintha bármi gond lenne vele, csak böhöm nagy. 😀
Az sem mindegy hogy a régi vga, memória, ház, táp mennyiért lesz eladható. Ha el tudom passzolni viszonylag jó áron, akkor lehet kicsit többet tudok majd költeni erre a konfigra.
A monitor egyelőre hagynám, azt majd következő körben szeretném fejleszteni. Az majd megint egy jó kérdés lesz hogy milyenre...
0
0
0
0
zsolo avatar
@toopa: Hát jah 16GB rammal is jó lesz, tudsz vele spórolni, meg a tápon is mondjuk, csak azért jó minőségű legyen! 😃
Egy 2560*1440 27 colos monitor megteszi hozzá, panel, Hz, válaszidőt meg csak te tudod, hogy mire van jobban szükséged!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@toopa: Na igen,ha spórolni szeretnél ,akkor valóban az általad említett dolgokon lehet,illetve az MSI 2080 Super is jó választás lehet.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Új configot szeretnék venni. 200-250 ezer lenne a keret.
Amit én össze állítottam az ez lenne:
CPU: Ryzen 5 2600
GPU: MSI GTX 1660 6GB Armor
RAM: Kingston HyperX 2x8GB 2400 mhz DDR4
Táp: Cooler Master 650W
CPU hűtő: Cooler Master Hyper TX3
SSD: Kingston 250GB
Erről az összeállításról mi a véleményetek? Kéne rajta módosítani, mert szerintem ez jó lenne.
Előre is köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
💬 18
odinx avatar
@AhumaHuN: Szia! Alaplapot nem írtál, az esetleg már van? B350, B450, X370, X470.

Gigabyte GTX1660 Ti 6GB GDDR6 GV-N166TWF2OC-6GD videokártya
Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX White CMK16GX4M2D3000C16W memória
Cooler Master MasterBox K500L MCB-K500L-KANN-S00 számítógépház
Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő
Be quiet! BN293 500W Pure Power 11 tápegység
Kingston 240GB SA400S37/240G SSD meghajtó
AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor

Ez így összesen: 234.302 Ft (pcx)
😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Hopp... Tényleg nem írtam alaplapot 😃 Bocsánat! Az egy: Gigabype AORUS B450 Elite lenne.
0
0
0
0
odinx avatar
@AhumaHuN: Oké, akkor kicsit alakítunk rajta:

Cryorig CR-M9PA M9 Plus 2x 9cm Processzor hűtő
Gigabyte GTX1660 OC 6GB GDDR5 GV-N1660OC-6GD videokártya
Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap
Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX White CMK16GX4M2D3000C16W memória
Cooler Master MasterBox K500L MCB-K500L-KANN-S00 számítógépház
Be quiet! BN293 500W Pure Power 11 tápegység
Kingston 240GB SA400S37/240G SSD meghajtó
AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor

pcx összesen: 248.962 Ft.
😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Nem lenne rossz! A mai játékokat hogy vinné? Pl: R6, WoT, WT, Forza Horizon 3-4, GTA 5?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AhumaHuN: Minderről találsz videót YT-on.
Apropó enyém láttad? Házat is raktam mellé! (Procinál természetesen én is R5 2600-ra gondoltam.)
0
0
0
0
odinx avatar
@AhumaHuN: Full HD-n 80-100 FPS-ed lesz, szóval szaggatni nem fog. Persze programfüggő.

[LINK]

Szerintem High beállításon simán tudsz majd játszani, nem biztos, hogy minden szépen fog futni mondjuk ultra fokozaton, szóval kis kompromisszumokkal jó sokáig elég lesz neked ez a gép.😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@odinx:
nem biztos, hogy minden szépen fog futni mondjuk ultra fokozaton

Nos ha már 250 a keret én azért is bátorkodtam neki keményebb áru gépet összerakni,igaz csak egy 10-es a különbség (házzal együtt anélkül kevesebb is) ,de úgy sakkoztam,hogy már egy 1660 Super belefér ,ami a simához képest nagyobb ugrás játékokban.Bár nem tudom ,hogy látta-e egyáltalán ,mert nekem egy szóval se válaszolt még,hogy mit szól hozzá.
0
0
0
0
odinx avatar
@Andor1997: Hát a gond, hogy én ezt a videókártyát találtam, de nem nagyon ismerem a márkáját, ezért nem is javasoltam neki.:

Colorful GTX 1660 SUPER Battle-Ax 6GB GDDR6, ha jó márka, akkor mehet a sima 1660 helyére.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@odinx: Látszólag nem tűnik rossznak ,de azért a legolcsóbb nagy gyártós Gigabyte azért jobb.Én ezt ajánlottam.Meg a keretbe is belefért ház nélkül ahogy számoltam.
[LINK]
Nyilván ez alatt is van két ventis még ami jó lehet.
0
0
0
0
odinx avatar
@Andor1997: Értem, köszi az infót.
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Bocsánat hogy nem válaszoltam :/ Amúgy jónak tűnik az a config amit Andor írt. Körübelül én is ilyenre gondoltam, csak közben ki derültek dolgok az ár körül... Amit én össze szedtem az ez lenne:
Alaplap: Gigabyte B450 Aorus Elite
Proci: Ryzen 5 2600x
Hűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO
Videókártya:MSI RX580 8GB Armor
Memória: 2x8GB 2400mhz Kingston HyperX
Táp: Cooler Master MasterWatt 650W
Ház: Cooler Master Masterbox MB600L
HDD: 2TB Seagate Barracuda
SSD-t még nem tudom rakok-e bele, majd látom... Mi a véleményetek? 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@AhumaHuN: Felesleges 650-es táp, mehetne magasabb frekis memória (pl G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz), SSD-t mindenképp tennék a rendszer alá.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Hmmm... Utánna nézek mindenképp akkor. Meg lehet egy 550-es táp is elég lenne ennek a confignak vagy egy 600-as.
0
0
0
0
odinx avatar
@AhumaHuN: Ahogy Puffin is írta Ryzen alá érdemes magasabb frekis memóriát választani, mert sokkal gyorsabb tőle a rendszer+SSD sem árt, ha van. Tápegységből inkább ezt választanám, amit te írtál, az csak bronz minősítés. FSP 550W HYDRO GE 550 80+ Gold tápegység.
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Egy Cooler Master MWE Gold 550 full moduláris táphoz mit szólsz? SDD-t meg rakok bele. Rá jöttem hogy érdemes.
0
0
0
0
odinx avatar
@AhumaHuN: Hát Cooler Master tápegységem még nem volt, azt írják róla iponon, hogy hangos, de szerintem kérdezz meg mást is.
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Rendben utánna nézek!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AhumaHuN: Videokártya
2 ventis:[LINK]
vagy
3 ventis
[LINK]

Táp
[LINK]

Proci hűtő
[LINK]
esetleg
[LINK]

Ram (PCX-nél jelenleg nincs,gondolom lesz majd,de valami másik biztosan akadna,esetleg más helyről beszerezni ,mert jó darab)
[LINK]

SSD
[LINK]

Alaplap(Legerősebb ,leg időtállóbb B450-es lap ,akár 16 magos procit is bírja)
[LINK]

Proci marad
Ház ha kell:
[LINK]

PCX-nél ez a konfiguráció kb 255-260E forint házzal és a 2 ventis videókártyával valamint a bequiet hűtővel,mivel csak az van náluk !!!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Sziasztok 200 ezer forint alatt tudnátok gépet ajánlani? GTA R6 fusson rajta az a lényeg. Unokatesóm fiának lenne.
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok!

Végre megszületett a "végső" konfig, de azért szeretném kikérni a Ti véleményetek is, mert segítettetek az elején 😀

A keret: 800-850.000

A konfig:

[list]Seasonic Focus+ 750W Platinum (SSR-750PX)
Gainward GeForce RTX 2080 SUPER PHANTOM GLH
AMD Ryzen 5 3600X
ASUS ROG STRIX X470-F GAMING
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB
Cooler Master MasterCase H500P (MCM-H500P)
Noctua NH-D15
Samsung 970 EVO Plus 1TB (MZ-V7S1T0BW)
Seagate BarraCuda 2TB 256MB (ST2000DM008)
ASUS PG279Q[/list]

Mint ahogy látható is, a g-sync köré van építve és hogy időtálló is legyen. Tudom, Free-sync-kel olcsóbb lenne, de ez bakancslistás 😀

A kérdések:

- Ha még nem tervezem, hogy OC-zok, akkor valóban szükség van a Noctua-ra? AMD-hez adnak plusz hűtőt, amire azt mondják, hogy tökéletesen megfelel (csendes (?) és elég)
- A gépház elég jól szellőzik? El fog férni benne minden? Akinek esetleg ilyet használ, mik a tapasztalatok?
- Egyéb tanács

Előre is köszönöm a véleményeket!
0
0
0
0
💬 15
ben_aloha avatar
@bedevir: Szerintem felesleges az OC 😃
Hűtőnek egy CM Hyper 212 Black Edition jó lesz, a 3600-hoz ne használd a gyári hűtőt inkább. OC nélkül egy MSI B450 TOMAHAWK MAX is elég.
0
0
0
0
bedevir avatar
@ben_aloha: Rendben, köszönöm! 😀

Valóban még nem akarok OC-zni, mert ez a konfig bőven elég lesz most pár évig (remélem egy 4-5 évig biztos), de még akarom hagyni a lehetőségét, hogy még tudjam nyújtani ezt az időt 1-2 évvel. Remélem nem valóságtól elrugaszkodott ez a terv 😜
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@bedevir: Én is most tervezek váltani 😃
https://i.ibb.co/tJmHmwp/Screenshot-1.jpg
Bőven jó pár évig jó lesz ez a gép, nem kell minden évben váltogatni, csak mert kijött egy újabb rgb-s szar, vagy mert már csak 59fps-el megy valami 😃
Én is csak azért cserélek mert sokat zabál, meg már azért kezd kevés lenni. De valakinek még ilyen sincs, szóval..
Jó áron elkel majd a mostani félkonfig.

Igaz én csak a meglévő gépet frissítem, de így se olcsó bssza meg 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@bedevir: A tápon még spórolhatsz, elég egy 550-es is.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Kiváló gép összeállítás ,ritkán látni ilyen összeszedettet ,de említetted az időtállóságot,nos bölcs hozzáállás és ezen még lehetne is tornázni.Ha egy csöppet olcsóbb ház és lap lenne választva hozzá (ami nem jelenti azt,hogy rosszabb,mert elég kiváló cuccok vannak olcsóbban is már) ,akkor akár egy 3700X is belerakható lenne az árkülönbözetből,szóval az már tényleg sokáig elég lenne.Esetleg még SSD-n is lehetne faragni,mert bár kiváló darab ,de az M2 SSD sebességét ha csak Gamer gép lesz nem tudod kihasználni sehol,mondhatni felesleges.A játékok egy sima Sata SSD-n is max kb 1-2 másodperccel töltődnek be lassabban,szóval ha ez is faragható lenne ,akkor akár a 3700X-hez egy x570-es alaplap is tudna társulni ,ami már nem kis dolog lenne ,támogatná a PCIE 4.0-át is ,így ha jönne egy azzal kompatibilis új kártya ,akkor még patenteb lenne.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Köszönöm szépen, elég sokat kutakodtam, de nehéz összerakni a teszteket az igénnyel 😀

Gondolkodtam a 3700x-en is, de arra azt írták, hogy már nagyon határ és például feljebb (mert én néztem ám a ryzen 7-9-et is 😜) már rosszabb a teljesítménye gamelésre. Ezért maradt a 3600x.

Lap alatt nem pontosan értem mire gondolsz. Alaplapból akármennyit néztem utána, még mindig analfabéta vagyok, a videókártyából viszont nem engedek 😜

Házat szívesen cserélem olcsóbbra, csak hát itt a tesztek semmitmondóak, inkább tapasztalat kéne, hogy melyikbe fér bele rendesen a konfig.

SSD-vel kapcsolatban valóban overkill az M2, csak ezt nem rég tudtam meg más fórumokról 😜 abból alapból a 860 evo-t néztem.

Szóval alaplapból nagyon szükségem lenne segítségre (lehet 570x is), meg házzal kapcsolatban is. 😀

Még egyszer köszönöm a folyamatos segítséget! Nagyon jó kis társaság 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@bedevir: 3600x helyett lehet a 3600 is, kis húzassal 3600x, és spórolsz vele 10-15k-t akár!csak egy jó proci hűtő kell hozzá!
0
0
0
0
bedevir avatar
@zsolo: Igen, gondolkoztam rajta, de pont úgy voltam vele, hogy az a 10-15 ezer nem annyira számít főleg úgy, hogy ha már most OC-zom, akkor később már nem tudom. Plusz amit megspórolok rajta, azt költhetem jobb hűtőre 😀
(és még OC-zásban 0 a tudásom, azt majd csak később kezdem el 😜)
Köszönöm azért a tanácsot! 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir:
Gondolkodtam a 3700x-en is, de arra azt írták, hogy már nagyon határ és például feljebb (mert én néztem ám a ryzen 7-9-et is 😜) már rosszabb a teljesítménye gamelésre. Ezért maradt a 3600x.

Nos igazából itt is az számít ,hogy a játék mennyit tud benyelni,mert hát ugyebár a fő hibaforrás a játék és a Windows ,ami idiótán van megírva ,szóval alapból jobban kellene mennie ,csak ez nem mindenhol van így ,de tény ,hogy elégnek kellene lennie a 3600-nak hozzá,úgyhogy így is jó.
Alaplap ajánlás ,háát lehet sokfélét igazából az biztos, X570 árak nagyon húzósak ,de ezt ,mint egyik "legolcsóbb" lapot talán mondhatom ,hogy jó ,legalábbis rosszat nem hallottam róla
[LINK]

Házból ,ha tetszik ugyan az a dizájn ,akkor ugyan azt megkaphatod "jó áras" verzióban is.Mondjuk nemrégiben valami csoda folytán ugrott egy 10-est az ára ,nem tudom mire fel,de ha maradnál ezen dizájn mellett akkor ez egy jó választás lehet.Max a hátsó ventit kell majd kicserélni ,de szerintem nem lesz azzal gond ,az elsők meg szép nagyok, úgyhogy hűtenek majd rendesen.
[LINK]

Egy kis kiokosítás pedig itt és Twitchen is akár megtalálható és lehet kérdezni:
[LINK]
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Az alaplap kb ugyan annyi, mint amit néztem, csak x570-es, szóval lehet cserélem a konfigban. Nem tudom mennyire számít alaplapnál az árkategória (hiába a több hónapos kutatómunka.. 😃 )

Háznál nekem teljesen mindegy a design, a lényeg, hogy jól szellőzzön és beférjen minden (kábel mmenedzsment pl (?))

A csatornát meg majd nézegetem, remélem tudom bővíteni az alaplap tudásom vele 😜
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir:
Nem tudom mennyire számít alaplapnál az árkategória


Számít ,de nem úgy és nem feltétlen annyit ,ahogy azt hinné az ember.Például ott a MSI B450 Tomahawk lap.Nem a legdrágább ,mégis akár a 16 magos procit is el tudja látni elég szuflával.Nyilván valamit számít az ,hogy milyen minőségű alkatrészek vannak ,ez egyértelmű,általánosságban nyilván számít az is,hogy milyen procit veszünk ,hiszen az adja meg igazán ,hogy mennyi terhelést kelljen elviselnie egy lapnak,ami ha túl sok akkor alap helyzetben jobb esetben semmi extra ,levesz viszont a proci teljesítményéből ,rosszabb esetben viszont súlyos károsodást is okozhat ,eldurranhatnak a kondenzátorok ,esetleg teljes ,végleges zárlatot okoz.Ezen felül ugyebár számít,hogy a proci fölött és bal oldalán lévő úgynevezett VRM,ami a feszültséget szabályozza megfelelő erősségű és mennyiségű legyen,valamint rajta legyen valamilyen irányból egy borda rész,ami átveszi a hőjét.Ez az MSI lap ezen utóbbi 2 kombóval az egyik TOP AMD alaplap úgy ,hogy megfizethető.Ezen felül amit célszerű még szem előtt tartani ,hogy milyen BIOS van,ugyanis vannak olyan alaplap gyártók,akik a BIOS-t nem épp jól csinálják,így aztán lehet nem is fullos ezért az egész,hiszen a BIOS a felelős minden kapcsolatért a lap és a proci között,szóval ha rossz, vagy esetleg hiányos ,akkor az is baj.
Összességében tehát:
[list]Milyen procit szeretnénk beletenni
Kis gép kell ,vagy a jövőre is gondolunk,hogy tovább lehessen növelni a teljesítmény a legjobb aktuális procival is akár
Milyen a BIOS
Milyen a VRM
Milyen a VRM hűtése[/list]
UI:Igen ,ajánlom az általam küldött csatorna figyelését és adott esetben kérdezni tőle,főleg AMD-vel foglalkozik így aki újonnan vesz olyat jó ,ha megnézni a videóit ,általában mindig válaszol minden kisebb kérdésre ,vasárnaponként Hardverduma néven több órás TalkShow is van csak tech dolgokról ,főként segítség kérésből.Aki nem átverést akar ,hanem fontos és pontos ,hazugság mentes tech infót magyarul (főleg AMD téren) az ajánlatos ,hogy járjon arra. 😀
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Ez elég átfogó magyarázat volt, de nagyon hasznos is 😃

Az első választás az a Tomahawk volt, amit írtál, de azért döntöttem úgy, hogy nézek másikat, mert a B450 éppen hogy támogatja a AM4-et és ugye írtam is, hogy időt álló konstrukciót akarok most összeállítani.

Napközben megszültem (köszönhetően a csatornának is), hogy a ház marad a H500P és az alaplap az lesz, amit ajánlottál. Nagyon tetszett a leírása ASUS honlapján. Abban még rabolnám a szaktudásod, hogy ha jól láttam, ebből a mobo-ból van wifi-s változat is. Megéri?

Köszi 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Ha szükséged van rá és belefér a keretbe akár az is opció lehet,nyilván egy jó Wifi hálózat is kell hozzá,hogy elég jó sebességet megfelelő pinggel át tudj vinni,de ha jó a net és jó a wifi ,esetleg néha kellene ,hogy vezeték nélkül is csatlakozni tudj ,akkor megérheti ,ez már csak rajtad múlik,ha stabil a router hozzá eléggé ,hogy gamelésnél kiszolgálja ,akkor jó lehet.Egyébként viszont utólag is lehet wifi vevőt vásárolni,mondjuk ebben már nem vagyok benne annyira ,de ha utólag kellene ,akkor az sem megoldhatatlan dolog.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Rendben, köszi 😀
Végül is ha asztali, akkor már mindegy a kábel, szóval felesleges a WiFi board 😀
0
0
0
0
no avatar
@bedevir:
Gondolkodtam a 3700x-en is, de arra azt írták, hogy már nagyon határ és például feljebb (mert én néztem ám a ryzen 7-9-et is 😜) már rosszabb a teljesítménye gamelésre. Ezért maradt a 3600x.

Ennek semmilyen valóságalapja nincs, pláne, hogy a feljebb lévő modellek eleve magasabb egyszálas teljesítménnyel bírnak. Az, hogy gamingre melyik éri meg jobban, totál más téma.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok. Tanácsot segítséget kérnék.
Az eszközeim oldalamon van összerakva két gép (Terv I és Terv II), igazából csak a processzor és az alaplap különbözik a két konfiguráció között.
Melyiket érdemesebb megvenni? Nem játékra kell, javarészt netezem és filmet nézek rajta, de nem akarok olyan gépet, ami akár fél percet is gondolkozik ha például egyik kijelzőn film megy másikon pedig weboldalt nézek, letöltök, stb stb stb....
0
0
0
0
💬 3
odinx avatar
@zsolty87: Szia! A terv gép I tökéletes neked, de fölösleges akkora táp, ha nem játszol a géppel.

Be quiet! BN292 400W Pure Power 11 tápegység - 19.816 Ft (pcx)

Hát, ha több mindent szeretnél csinálni rajta, akkor érdemes lenne 4 mag 8 szálas procit nézni.

AMD Ryzen 5 3400G YD3400C5FHBOX processzor - 49.360 Ft (pcx)

Ha nem fér bele a keretedbe, akkor maradhat az AMD RYZEN 3 2200G.

😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@odinx: Köszi a választ. Esetleg ha mégis úgy döntenék, hogy veszek bele egy videokarit is, melyik az amit még akár az Intel vagy a Ryzen is maximálisan kihajt, es teljesítményét sem fogja vissza a processzor? Úgy értem, hogy nem lesz a vga nagyságrendekkel erősebb mint a proci.
0
0
0
0
odinx avatar
@zsolty87: Hát szerintem RX 580 8 GB, de ennél erősebb filmezésre szerintem fölösleges.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A szüleimnek már egy elég régi gépe van, megérett a cserére. 😀 Viszont a monitor gondolom még meghagyható: Samsung SyncMaster 940BF
Igazából nem szeretnénk sokat rákölteni, mivel nem játékra, hanem pl. fényképnézegetésre, hírek elolvasására használják.
A keretnél max 100-150 eFt-ra gondoltam. Ha szerintetek ki lehet jönni 100-ból, annak örülnénk, de áldozunk rá akár 150 ezret is.
Tanácsolnátok nekem konfigurációt? Esetleg, hogy honnan érdemes rendelni, ahol össze is szerelik?
Előre is nagyon köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Kisani86: Felesleges annyit költeni rá (150ezer). Mivel monitor adott, gondolom egér billentyűzet is. Összeszereléssel, teszteléssel, szállítással 100-ból kijön és teljesen oké:
https://kepkuldes.com/images/47616788146b89bc8c06be3296770232.png
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszönöm szépen a gyors választ!
Még annyit kérdeznék, hogy ugye azt jól gondolom, hogy maradjanak a szüleim az asztali gépnél? Nem jönnének ki olcsóbban, meg jobban egy laptoppal, ugye? Főleg, hogy a monitor is jó még...
0
0
0
0
Puffin avatar
@Kisani86: Hát laptopot ilyen felszereltséggel nem kapnak szerintem.
Ja viszont most nézem házat nem is választottam. Alapból ezt dobta be. Azon lehet változtatni, valami másik darabra.
Ha jól nézem a monitoron van DVI-D port, meg az alaplapon is. Így azt kellene még hozzá venni, ha eddig VGA kábellel használták.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Hali
Mostanában nem követtem annyira hardver téren mi folyik, egy alaplap+ram kombót ajánljatok ehhez a konfighoz 😃
(pénzben nagyjából a konfighoz mérten, de nem annyira fontos része) Esetleg egy 3600 már időtállóbb lenne?
Köszi előre is 😃
(És, a jelenlegi FX8350-lappal, rammal, gpu-val mennyiért menne el?)
https://i.ibb.co/Ky9P4Lm/pc.png
0
0
0
0
💬 6
H-ECTOR avatar
@ben_aloha: 2600 is elég, az órajelet meg manuálisan feljebb húzod, más különbség nincs
a ramon hővezető matrica van, nem hűtőborda, ha ez esetleg számít neked

egyébként jól néz ki
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@H-ECTOR: Nem akarok kínlódni megint oc-vel, ezért az X változat 😀
A ramot meg csak valamit bekattintottam, tudom hogy a ryzen érzékeny a ramra, valami spéci cucc kéne bele 😃
A radiátor főbb elemeit váltaná fel
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@ben_aloha: Ramból 3200Mhz legyen. 😀
0
0
0
0
odinx avatar
@ben_aloha: Szia! Ez a memória 2.000 Ft-al drágább.

G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB memória

A géped árát pedig itt tudod megkérdezni, de szerintem olyan 100.000 Ft környéke.

[LINK]

😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@odinx: Köszi az infót, az alaplap szerinted jó hozzá?
0
0
0
0
odinx avatar
@ben_aloha: Hát ezen az oldalon rajta van a listán, szóval problémamentesen futnia kellene.

[url]https://www.gskill.com/configurator?page=2&cls=1529635169&adSearch2=Tested_Speed%C2%A73200MHz,&manufacturer=1524715120&chipset=1531979578&model=1531979775[/url]

Esetleg, BIOS frissítést csinálj.

😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek (én nem értek hozzá), hogy a fiamnak milyen számítógépet vegyek, hogy mai játékokkal tudjon játszani!? Vagy mit kell nézni egy gép adatainál ami a játékokhoz szükséges? Esetleg ha vki küldene egy linket, hogy hol érdemes körülnézni azt megköszönném! 😀
0
0
0
0
💬 5
Yezi_ avatar
@Edii02: Előre összeállított, komplett gépet inkább ne. A legegyszerűbb ha írsz egy összeget, s mi összeállítunk egy megfelelő gépet. A legtöbb nevesebb PC-s bolt pedig pár ezer forintért cserébe összeszerelni a gépet s úgy szállítják ki.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Jaj, de rendes vagy! 😀
Ha kijönne 150.000Ft-ból az jó lenne 😀 De itt is olvastam, hogy ez a minimum ár, úgyhogy azt írom, hogy 150-200-ig!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Edii02: PCX-es árakkal számoltam, más boltok árait nézve lehet valamennyi eltérés, bár nekem ezzel a bolttal sem voltak rossz tapasztalataim.

200 ezerből valami ilyesmit raknék össze:

-Zalman S3 fekete számítógépház
-FSP 500W Hyper 500 tápegység
-AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor
-Asrock B450M PRO4-F alaplap
-G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB memória
-Powercolor RX580 8GB GDDR5 Red Dragon V2 AXRX580 8GBD5-3DHDV2/OC videokártya
-Crucial 120GB BX500 CT120BX500SSD1 SSD meghajtó
-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
-Gépösszeszerelés

Összesen: 200.644 Ft

Kicsit költség csökkentett változat, 175 ezer körül:

-Zalman S3 fekete számítógépház
-FSP 500W Hyper 500 tápegység
-AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAFBOX processzor
-Asrock B450M PRO4-F alaplap
-G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória
-Powercolor RX570 4GB GDDR5 Red Dragon AXRX 570 4GBD5-3DHD/OC videokártya
-Crucial 120GB BX500 CT120BX500SSD1 SSD meghajtó
-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
-Gépösszeszerelés

Összesen: 178.305 Ft

Ez alá szerintem nem igazán érdemes adni. Lehetne spórolni a memórián kb. 9-10 ezret amennyiben 16GB helyett 8GB-ot veszel, de egyes játékoknak ma már kevés lehet a 8GB. Videokártya amiből szintén lehetne gyengébbet venni, bolttól függően nagyjából 5-10 ezer forintot lehet spórolni ha RX 570 helyett GTX 1050-et választasz, de ez a kártya jóval gyengébb s annyival nem olcsóbb, nagyon rossz ár-érték arányt képvisel.
Az én javaslatom, hogy legalább a második gépre érdemes benevezni, ez alatt szvsz csak sokkal rosszabb ár/érték arányú gépet lehet összeállítani, ami összességében nem érné meg.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!<3 Ez nekem ÓRIÁSI segítség és természetesen megfogadom a tanácsod, mert én is így gondolom, hogy itt nem érdemes spórolni!
További szép estét😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Edii02: Ha spórolni akarsz: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Új gép vásárlása előtt állok. A kérdésem lenne ez megfelelő lenne-e. Úgy 200k körül szeretnék összehozni. Az én elképzelésem lenne: amd ryzen 2700x,msi gtx 1660ti gaming edition,msi b450 gaming plus, zalman z11 plus,kingston 8gb ddr4 2400mhz. táp a jelenlegi lenne fsp raider 550w,és merevlemez szintén maradna. Szerintetek jó választás lenne?vagy valamin kellene javítanom?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Gép vásárlása előtt állok. Tanácsot szeretnék kérni hogy 150.000 Ft értékben milyen gamer gépet lehetne összeállítani? Segítségeteket előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 9
Puffin avatar
@tamas0805: Minden kellene vagy valamilyen alkatrészed lenne hozzá?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Egy komplett gamer Pc t kellene összeállítani új alkatrészekből.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@tamas0805: Mindent újonnal vennél vagy használtat cucc is jöhet hardverapróról? SSD?
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Lehetőleg új alkatrészekből szeretnék összeállítatni gamer Pc t, a fent említett áron.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@tamas0805: monitor, bill stb kell? vagy csak maga a gép?
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Szia. Csak gépre van szükségem.
0
0
0
0
zsolo avatar
@tamas0805: Pcx-en nézz körül, ott elég sok össze rakott gép van!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@tamas0805: ARCTIC COOLING MX-4 (4g)
2 290 Ft

AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel
33 990 Ft

GIGABYTE B450M S2H
19 290 Ft

[LINK]

WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
12 390 Ft

G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
26 490 Ft

ZALMAN S2 fekete
9 990 Ft

BE QUIET! System Power 9 500W
17 290 Ft

Végösszeg: 150k
0
0
0
0
Bronson avatar
@tamas0805: Elég szűkös keret 'gamer' géphez, de kompromisszumokkal nem lehetetlen... ha mindenképp új alkatrészek kellenek, akkor ez alá ne add, még ebbe is mindenképp beletennék egy ssd-t (kb 7-8k között van rendes 120gb-os, ami szerintem minden modern gépben kéne hogy legyen...) külön-külön találhatsz ettől jobb árakat, ez akkor érdemes, ha mindent egy helyről akarsz venni...

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Aldi Gaming PC, csak itt, csak most: [LINK]

https://i.redd.it/5djac2t79rs31.jpg
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@LordSzalko: Lassan jöhetne valami Spar Budget gép is! 😃
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Lassan már a különböző bevásárlóközpontok fognak harcolni egymás ellen kinek vagy "dugetebb" gamer gépe 😆
0
0
0
0
Fatotem avatar
@LordSzalko: LEHET PRELOADOLNI A GTX 2060AT NÉGY4!!NÉGY
0
0
0
0
no avatar
@Fatotem: Letöltök hozzá egy kis extra RAM-ot is szerintem 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Az a helyzet, hogy ezek az Aldi / Lidl gépek (úgy általában a Medion márka) elég jók. Minőség / ár / érték arányban teljesen korrekt, a garanciális ügyintézés nagyon egyszerű. Nekem is volt egy Medion transformer PC -m (tablet laptop kombó), kiválóan működött és a kategóriájában nem adott egyik gyártó sem olyan hardvert olyan teljesítménnyel (11,9" FHD IPS Touch screen eszköz pl. nem volt 600 euró alatt).

Nekem itt németországban csak jó tapasztalatom volt velük. A desktop gépeik is elég praktikusan vannak kialakítva, legtöbbször integrált dokkolóval, extra USB csatikkal és hasonló finomságokkal.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Nem tudom, szerintem vicces, hogy ilyen helyen árulnak saját név alatt Gamer gépet. Pláne, hogy Aldi, Lidl nem igen rendelkezik műszaki osztállyal, legalábbis itthon nem igen. Utoljára itthon a kassza mellé volt felhalmozva 😃 Vegyes felvágott és a péksüti pult közé bezsúfolják valahogy.

GTX 2060 meg Aldi exkluzív 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@LordSzalko: ram legalább 2133 mhz? 😆
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Leírás alapján 2666MHz 😎😎😎
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Új vagyok még az oldalon, és pár kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni! Gépet szeretnék összerakni, lényeg az hogy használt dolgokból lesz (low budget). Procinak gondoltam egy FX-8350-et, kártyának pedig R9 390X 8GB. Szerintetek elavult lenne ez a gép az AM3+ miatt vagy azért még megéri? Persze nem 4K Ultra Settings mellet szeretnék játszani. Kb 70.000 ft a keret alaplapra,procira, és kártyára! Köszönöm szépen előre is! 😀
0
0
0
0
💬 14
Puffin avatar
@Hickok: Inkább egy Ryzen 1200, aprón van már 12ezerért. És az jobban teljesít mint az FX.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Igazából procira kb 20.000 forintot szánnék, de igazad is van abba hogy am3at mar nem lehet fejleszteni nagyon es akkor mar inkabb ryzen
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hickok: A teljes gépre mennyit szánnál?
Valami alkatrész esetleg már meg van?
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Vinyo,tap,gephaz r7 240 kartya van. Olyan 60-70k korul. Ha kell akkor ryzent veszek persze ha talalok jobbat az fxnel, persze az ar is szamit. Tanacsokat szivesen elfogadok. Videokartya is tervbe van ha nem most akkor jovore, de high beallitassal szeretnek jatszani full hd felbontas mellet, de ha 4k az sem gond mert tv lesz a monitor. Ha tudsz javasolni procit szivesen meghallgatom 😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hickok: Táp pontos típusa?
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Passz, örököltem a gépházat mert meghalt benne a lap és újra lesz építve. De szerintem valami noname 500w-os fos. Az is cserés lesz szerintem.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hickok: [LINK]:
AMD RYZEN 3 1200 13K (mind jegelve van)
LAP: A320<b350<b450 10-20k
RAM: DDR4 3000/3200Mhz 10k (lehetőleg KIT)
TÁP: 10-15 [LINK]
VGA: 20-30K Spoiler!
[LINK]


Ha mégse ryzent vennél akkor régi I5-I7 gépet nézz és még ki is jönnél 70k-ból, az FX-et hanyagold!
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Szerintem maradok a ryzennel. Ha van kicsi penzert Ryzen 5 akkor azt fogok venni szerintem. Lapbol is olyat szeretnek ami 4 ram hely van mert akkor 4x4 ram lesz. Majd csak kialakul valami 😃 Ryzennel eleg a gyari huto vagy kellene valami komolyabb?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hickok: 2x8 hatékonyabb a 4x4-nél.
Egy jól szellőző házban egy jó hűtőpasztával elég. [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Ryzen 3 2200g velemeny?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hickok: Ha videókártyát nem akarsz venne külön és a CPU-ba integráltat használnád megéri az árát.

(Vega 8 )
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Szeretnék majd, 590 lesz az aldozat nyilvan 😃 neztem par videot es ez a proci kartya kombo eleg jol teljesitett de azert a te velemenyedre is kivancsi vagyok 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Hickok: 4X4-et semmi esetre se!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Rendben köszönöm szépen segítséget! 😀
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy a lapom friisités nélkül be veszi e a 3. genes ryzent?az áldozat 3600 x vagy 3700 x lessz.Köszi a válaszokat
0
0
0
0
💬 2
odinx avatar
@KENI07: Szia! Szerintem BIOS frissítéssel mennie kellene.

[LINK]

😀
0
0
0
0
KENI07 avatar
@odinx: Igen én is ugy látom 😀 Köszi
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Sziasztok! 😀

Egy gépet szeretnék összerakni egy barátomnak, egy 144 Hz-es képernyő mellé, főleg esport címekre: CsGo, R6 stb.
Az egyik fő kritérium, hogy a CsGo FullHD felbontáson, max beállításokon stabil 180-200 fps-el fusson.
Én egy AMD buildre gondoltam: Ryzen 5 2600, Rx 580, 16 Gb 3000 Mhz ram, 600 W táp, stb. (leginkább költséghatékonyság miatt)
Néztem pár teszt videót YT-on, de nem lettem sokkal okosabb. Esetleg lenne valaki akinek hasonló gépe van és tud véleményt mondani?
De más build ötleteket és tippeket is szívesen elfogadok.
0
0
0
0
💬 11
odinx avatar
@sanyi236: Szia! Ha csak ilyen játékokkal játszik akkor tökéletes választás ez a konfig:

Tápegységből ezt tudnám ajánlani:
THERMALTAKE SMART RGB 600W PS-SPR-0600NHSAWE-1 TÁPEGYSÉG - 16.217 Ft
FSP 600W HYPER 600 TÁPEGYSÉG - 18.069 Ft
😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@sanyi236: Mennyi a keret?
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Bronson: Durván 200.000, de nem kell proci cooler, ssd, hdd
0
0
0
0
Bronson avatar
@sanyi236: Valahogy így lehetne kihozni abból. 580 helyett 1660, jobban teljesít (kb 8%-al gyorsabb fullhd-n a 590-től, szóval nem is kérdés...) és egy árban vannak kb...

[LINK]
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Bronson: Értelek, csak minél pénztárca barátabb kell legyen a build, ha az 580 is kitolja a stabol 180-200 fpst csgo-ban akkor nem igazán költene többet, ha amúgy sem szeretne komolyabb játékokkal játszani.
0
0
0
0
Bronson avatar
@sanyi236: A 200-as keretbe belefért, ha meg konkrét elképzelés van, akkor nem kell tovább gondolkodni... 😊
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Bronson: Gondolkodom, mert senki nem ad rá egyértelmű választ...
0
0
0
0
Bronson avatar
@sanyi236: Én adtam, de olcsóbban akarod megúszni 😊 ha 200 a keret, akkor 1660 gondolkodás nélkül, ha meg akarsz spórolni egy kis pénzt, akkor meg 580 ilyen egyszerű... más opció nagyon nincs.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@sanyi236: AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel
1 db
42 290 Ft

GIGABYTE B450M DS3H
1 db
23 390 Ft

SAPPHIRE 11265-05-20G RX 580 8GB GDDR5 PULSE PCIE
1 db
68 390 Ft

HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/16
1 db
32 990 Ft

SILENTIUMPC Signum SG1 TG fekete
1 db
13 890 Ft

BITFENIX Formula 550W
1 db
21 890 Ft
Összesen: 202 840 Ft [LINK]
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@ricsiricsV: Van valami érezhető különbség a 3000 és a 3200 Mhz RAM között ? (Olvastam, hogy az ryzen jobban kedveli a magasabb órajelet, de mennyire van ennek jelentősége gaming téren?)
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@sanyi236: Ha nem lenne az, nem válogattam volna be.
0
0
0
0
Dutch avatar
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy Ryzen 5 3600 és 5700 xt konfigot, 350 ezer ft körüli összegből. Van egy Enermax Triathlor FC 550 W tápom ő maradna, elméletileg bírnia kéne. 😃 Játékra, netezésre, és torrentre használnám leginkább. Szerintetek, hogy lehetne a legjobban összehozni a gépet? Várom a tippeket.

Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 10
ricsiricsV avatar
@Dutch: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
1 db
12 490 Ft

SILENTIUMPC Fera 3 RGB HE1224 univerzális CPU hűtő RGB világítással
1 db
12 990 Ft

ASUS TUF B450-PRO GAMING
1 db
34 690 Ft

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral
1 db
72 290 Ft

PHANTEKS Eclipse P350X RGB fekete
1 db
21 890 Ft

XFX Radeon RX 5700 XT THICC II 8GB GDDR6 PCIE
1 db
159 390 Ft

HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/16
1 db
31 890 Ft
Összesen: 345 630 Ft [LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ricsiricsV: Durva!! 72k magyarba a 3600?! 😲

Nálunk 190-195€ körül van
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@bukta2: Sajnos még nem eset be az ára, +27% áfa.😕
0
0
0
0
Bronson avatar
@Dutch: Én így raknám össze annyiból:

[LINK]

(Ramból mondjuk 3600-as is mehetne, de pcx-en nem volt kitben jelenleg...)
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Dutch: ricsiricsV és Bronson ajánlataira reagálva:
Winyó okés

Proci Hűtő:Igazából mindkettő jó lehet,de a Silentium féle hűtő elég jól muzsikál,úgy ahogy a BeQuite is,itt rajtad áll a választás.

Alaplap
MSI B450 TOMAHAWK (450-es lapokból a legjobb választás ,a legjobb hűtöttségű VRM-el ,akár egy 16 magos Ryzent is tud fogadni szóval én szó nélkül ezt választanám NO.1)
35 990 Ft

Nyilván proci adott

Ház kérdés húzós kérdés,hiszen ez egy költséghatékony gép lesz,de azért mindenképp érdemes olyan házat választani ,ami előröl telibe tud levegőt szívni,ha jól láttam az ajánlottak közül egyik sem ilyen,valamint nyilván lényeges lenne utána járni ,hogy milyen felszerelhetőségei vannak valamint ,hogy venti jár-e hozzá.

Videokártya is adott

Ram megfelelő ,igazából alaplap gyártónál kell megnézni ,hogy okés-e ,de elvileg ma már minden ram jó lehet a lényeg ,hogy minimum 3200mhz CL16 legyen.

SSD:256GB M2 ssd helyett inkább vennék egy 500GB-os Sata3-ast,mert igazából azt a bődületes átviteli sebességet,amit az M2 tud igazából egy átlag gép nem tudja kihasználni ,csak olyan ,aki sok videót vág,nagy fájlokkal dolgozik ,esetleg valami tervező,szóval inkább legyen egy gyors cucc sok hellyel ,mint egy ultragyors ,amit nem használsz ki soha és még kisebb is.
Például egy Western Digital Blue 3D NAND 2.5 500GB SATA3 WDS500G2B0A jó lehet.
20 550 Ft kb
0
0
0
0
Dutch avatar
@Andor1997: Köszi, az elemzést is. 😃 Alaplapból esetleg valami olcsóbb ami még jó? Húzni nem igazán akarom a procit és a kártyát se. Háznak mondjuk a Fractal Design Focus G vagy Cooler Master MasterBox Q300L (matx lap esetén)?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Dutch: Igazából mindkét ház jó lehet,ha van normális ventillátor előtti porszűrő,meg ha nem üveges elől ,bár úgy látom nem az,szóval talán a tetszésed dönti el majd.
[LINK]
UI:Ha alaplapot veszel minden féle képen BIOS updatet el ne felejts kérni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Túl szeretnék adni az asztali gépemen. Nem mai masina, de kiszolgálta magát 😀

Szerintetek kb. mennyiért tudom eladni? Érdemes vaterára vagy teszveszre feltennem, vagy csak vigyem be "bontóba" valahova?
0
0
0
0
💬 7
odinx avatar
@Dr4ke: Szia!

Szerintem sokat nem fogsz kapni érte.

[LINK]

Vatera nem rossz ötlet, de nagyon jó áron kell meghirdetned.😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: @odinx

Köszönöm a gyors választ! Rákérdeztem logouton is, de addig is: monitorral együtt 30-40 között reálisnak tűnik? Nyilván inkább a 40 felé hajlanék, de tisztában vagyok vele, hogy nagyon nem tudok válogatós lenni 😃
0
0
0
0
odinx avatar
@Dr4ke: Az a probléma, hogy ez már elég régi foglalat, meg ha valakinek első gép kell, akkor inkább 1150-et választ használtan.
0
0
0
0
odinx avatar
@Dr4ke: Talán megér 30.000 Ft-ot ha hozzádobod a monitort is. Sok sikert.😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Dr4ke: 25k kb szerintem, monitorral esetleg 30. Netezgetni még ellehetne vele.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Dr4ke: Ilyenkor sokszor megesik, hogy darabokban többet kapsz érte
0
0
0
0
xINZANEx avatar
Üdv mindenkinek! 😀

Építeni fogok egy gamer gépet és kíváncsi lennék a véleményeitekre!

- MSI B360M Gaming Plus
- Intel Core i5-9400F
- MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G
- Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 2666MHz
- Western Digital SN500 500GB
- FSP Hyper M 600W
- Be quiet! Pure Rock Slim proci hűtő
- AIO Chroma TG gépház
0
0
0
0
💬 15
Bronson avatar
@xINZANEx: 1070 helyett 1660ti, tápból Raider II 550, meg egy ssd-t is dobj be még mindenképp!
0
0
0
0
xINZANEx avatar
@Bronson: - Western Digital SN500 500GB - Ez az SSD
- A 1070-et 75-ért már megvettem
- Tápból direkt néztem modulárisat

Köszi a gyors választ!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@xINZANEx: Hát ha mindenképp Intelt akarsz akkor igen. Anno az 1600 és a 7600K eseteben is az AMD megoldása bizonyult időt álóbbnak. Én inkább ryzen 5 2600-at vennék. 6 mag 1 év és kevés lesz hidd el.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Quadgame94: Azért az nem volt olyan rég. Majd 5 év után derül ki kb, mi az időt állóbb. i7 960 is még mindig teljesen jó játékra, aztán 10 éves.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Ez relatív, hogy kinek mi a jó, de általánosságban egy 10 éves rendszer minden csak nem jó, plusz itt új hardverről volt szó. Pont az a lényeg, amúgy, hogy nem volt olyan rég, mégis kijött 2 év alatt, hogy aki 1600-at vett, az ma már sokkal jobban járt. Ez lesz a 9400F-el is. 6 mag teljesen jó még manapság, de 2 év és a 2600-nak, megint belátható előnye lesz. Plusz AM4-en nagyon könnyen tud fejleszteni tovább, amíg Intelen 9700K lesz neki, vagy 9900K. 2 év múlva ezek használtan is még mindig egy vagyonba fognak kerülni, amíg egy 3700X nem.
0
0
0
0
xINZANEx avatar
@Quadgame94: Köszönöm a válaszokat!
Én mondhatni elvakult Inteles vagyok, mindig is Inteles gépeim voltak, így ez szerintem már soha nem fog változni, még ha valóban jobbak jelenleg az AMD-k.. Ez van. 😃 Régen amúgy is sokat hallottam arról, hogy a "piros" procik nagyon melegednek, de azok még talán az FX-szériánál voltak, vagy előtte, így tudat alatt talán ezért is kerülöm az AMD-t.. 😃 De az tény, hogy rengetegen dícsérik a Ryzen-szériát és a teszteken is szépen muzsikálnak. 😀 Viszont sok tesztet néztem a 9400F-ről, így ár-érték arányban erre esett a választásom, főleg, hogy a 1070-et gyönyörűen kihajtja és nincs bottleneck. 😀 Nekem elég lesz, ha 2-3 évet kibír ez a setup, aztán úgyis fejlesztek majd gépet új genes procival, stb.. 😀
0
0
0
0
odinx avatar
@xINZANEx: Szia! Régebben nekem is csak Inteles gépeim voltak, de mióta váltottam AMD-re sokkal simábban fut minden játék a gépen, melegedésről, én elég sokat használom a gépet (persze húzva nincs), de szinte hangtalan egész nap. Az a jó AMD-nél, hogy ott legalább esni fog az ár lejjebb, Intelnél meg várhatod, hogy mikor fog lejjebb menni.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@xINZANEx: Ez a te döntésed. Nekem volt mind2. Pentium III, Sempron, Athlon, Phenom majd i7-4770. Most 2200G-m van és amire használom elég. Bár a 4 mag már kevés sokszor.
Volt amikor csak 30 ezer ft környékén volt érdemes AMD-t venni, ma már Intelt tényleg csak a 1080p165Hz+ gamereknek kell (ott is minimum egy 2070-el). 2 evet bírni fog neked, de a 6 mag egyre kevesebb lesz. Aztán kitudja? Lehet veszel 2 év mulva egy core i5-1106000K-t ami már 6mag/12 szálas lesz (2021-ven eléri az AMD 2019-szintjét az Intel 😆😉
0
0
0
0
xINZANEx avatar
@Quadgame94: Azért azt vegyük figyelembe, hogy az Intel 1 szálon erősebb mint az AMD.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@xINZANEx: Ez is már csak játékfüggő sok helyen,ha mind legalább optimalizálva lenne az Infinity Fabrikhoz már jobb lenne.Nem beszélve arról ,hogy azért 5GHZ az kb az e-péló méregetés mostanság a jövő úgy is a magoké és nem a GHZ-é. Bár a nanométer csökkenéssel biztos lehetne ,mondjuk 7-5 nm-en Intel szinten feltolni 5+ fölé,illetve AMD szinten is,de igazából itt már a játék gyártókon is múlik sok minden.
0
0
0
0
no avatar
@xINZANEx: Érdekes minden elvakult inteles ebben tudatban él közben meg a 3. gen óta pont, hogy a Ryzen erősebb.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Quadgame94: Akkor ne beszéljünk itt időt állóságról. 2 év az minden, csak nem időt állás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: ?? En pont arrol beszelten h nem időt álló a 9400F, amíg az 1600, vagy 2600 igen. Plusz nekik nem kell új lap. Valaki vett 7600-at és 9400-ra akar valtani új lap kell. AMD-nél nem.
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
Sziasztok! A közeljövőben szeretnék egy új gépet venni (remélhetőleg megint bejár jó pár évig) és
erről szeretném kérni a véleményeteket. Bármilyen észrevételnek örülnék. Előre is köszönöm szépen!

Új gép:

Ház: NZXT Phantom 820 (CA-PH820) (72500 FT) vagy NZXT H700i (CA-H700W) (51000 Ft)

Tápegység: Corsair HX1200 1200W Platinum (CP-9020140) (65600 FT)
vagy Corsair HXi Series HX1000i 1000W Platinum (CP-9020074) (77000 FT)

Videókártya (VGA): ASUS GeForce RTX 2080 Ti OC 11GB (ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING) (440000 FT) vagy inkább MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z 11GB GDDR6 (RTX 2080 Ti LIGHTNING Z) Videokártya (580 000 FT)

Alaplap: ASUS PRIME X299-DELUXE II (kb 160000 FT)

Processzor: Intel Core I9-9900X 10-Core 3,5GHz LGA2066 (323400 FT)

RAM (Memória): Corsair Dominator Platinum 32GB (2x16GB) DDR4 2666MHz CMD32GX4M2A2666C15 (kb 73000 FT) vagy Corsair Vengeance RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 2666MHz CMW32GX4M2A2666C16 (66000 FT)

Processzor hűtés: Cooler Master MasterLiquid 240 2x120mm (MLX-D24M-A20PW-R1) (27000 FT)
vagy hasonló

HDD: Western Digital Black 3.5" 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX (22000 FT)

SSD: Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3 MZ-76E250B
(18500FT)
0
0
0
0
💬 9
Puffin avatar
@flashbang8909: Szia!
1. A táp overkill, minek akkora?
2. Ha játékra kell a gép akkor hanyagold a 2066-os alapot! Nem ér annyit!
3. AMD Ryzen háza táján is érdemes lenne körülnézni.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Puffin: +1
flash8927@
Meg akkor már egy egyterás nvme SSD
Sokkal jobban jársz. Meg szerintem marad pénzed is egy jófajta monitorra...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@flashbang8909: -X570-es alaplap abba egy Ryzen 3700X 8mag 16 szál,ennél több ma felesleges.
Az új alaplapok miatt PCIE 4.0 támogatás ,amibe ha jön PCIE 4.0 SSD akkor jóval gyorsabb lesz mint most ,kb duplája ,bár ez játék betöltésnél nem nagyon számít ,de azért jó,meg ha jön majd PCIE 4.0 támogatású videókártya ,akkor annak az átviteli sebessége is jobb lesz,nyilván viszont itt nem csak az az alaplap jó ,ami minél drágább ,sőt nem kell 100+-ost venni.Intelnél ilyen alaplap még nincs.
-1000W Platinum táp sok
-Vízhűtés szíved joga ,de léghűtést is lehet kapni olyat még ,ami kiszolgál szerintem egy új Ryzen-t pl:Noctua NH D15 stb.
-Ram Ryzen konfighoz legalább egy 3200 C16 ,vagy ha még költenél rá pénzt ,akkor B-die chippes 3200 C14,de igazából a CL16 is jó már bőven.
-Ami marad pénz abból nagyobb HDD és nagyobb SSD talán kiférne,esetleg egy jobb monitor ,mint fentebb írták ,ha van rá szükséged esetleg.
-Valamint talán a Ház is túl drága,igazából mondjuk ez ízlés kérdése ,de ezeknél a házaknál inkább már a nevet kell megfizetni nem a plusz dolgokat.
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
@Andor1997: Köszöm mindenkinek a válaszokat/tanácsokat. Még átgondolom, hogy hogyan is legyen ez a téma, hátha összejön valami jobb összeállítás. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@flashbang8909: Vagy ha írsz egy összeget, nézünk valamit! 😀
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
@Puffin: Ez így kb összeadva 1.350.000 körül van, ha jól emlékszem. (De lehet sikerül olcsóbban hozzájutnom, de csak decemberben, de még nem biztos). Monitor meg Acer Predator xb273k, de még ezen is gondolkodom. 😆 😊
Mondjuk ezek mellett szeretnék maradni lehetőleg, mert sokat úgyse tudnék mással spórolni. AMD-s gépet meg nem biztos, hogy
szeretnék, bár ha tényleg nagyban leelőzi az intel/nvidia kombót, akkor elgondolkodom azon is.
0
0
0
0
Puffin avatar
@flashbang8909: Olcsóbb és bőven jó:
https://kepkuldes.com/images/26d2e0697d0f6e5ed12f21e27aa209ea.png
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@flashbang8909: Igazából az év vége dönti el,hogy milyen AMD kártyák lesznek még,feltétlen nem mondom,hogy erősebbek lesznek,de ki tudja,ahogy kinéz partiba lesznek azért, költség hatékonyabb biztosan lesz,hiszen azért az Nvidia bőven többet kér érte,mint amennyibe kerül mind,főleg a csúcs 2080Ti,meg jövőre is jön elvileg új belőle.Prociból is igazából azért Ryzen-t ajánlottam,mert bár látom,hogy a te összeállításod a mindent bele kategória ,mégis az AMD-vel jöttek most a legkorszerűbb lapok,a Ryzen is a legkorszerűbb gyártással dolgozik és jóval olcsóbban megvehetsz akár egy 12 magos 24 szálas 3900X-et is,ami ráadásul nem csak munkára ,de játékra is jó ,bár mint írtam azért az a 12 mag sok még ma ,de ha nagyon hosszú távra terveznél ,akkor megéri,Intelből pedig a 2066-os foglalatba építeni felesleges,ahogy fentebb is írták.Egyébként is ma már az ,hogy min mennyi FPS-t ad egy Intel és egy AMD nagyban a programozókon is múlik,hiszen mint tudjuk PC-re optimalizálni nem nagyon szokás,Windows is egy kicsit hulladék státuszban van ,ha így nézzük,akik viszont veszik a fáradtságot rá,főleg arra hogy a más megoldásokat használó Ryzenre optimalizáljanak,azoknál Ryzennél valószínű gyorsabb sebesség lesz elérhető,főleg úgy ,hogy a Ryzen vételezés nagyon nagyban megnőtt az egész világon,és az sem elhanyagolható ,hogy a játékok PS és XBOX szinten is AMD alapra fognak épülni még nagyobb mértékben,így a jövő konzolokra is érkező játékok valószínű nagyobb teljesítményt fognak elérni ezen PC-ken.Intelnél 2021 lehet a változás éve ezért is inkább pakolj bele egy időtálló cuccot a házikóba,ami korszerű.Lekövetni a változásokat amúgy sem lehet,hiszen mindig jön valami új PC téren.
0
0
0
0
flashbang8909 avatar
@Andor1997: Puffin, Andor1997: köszönöm szépen. Egyelőre marad ez kb, ha addig nem jön valami érdemleges. Tényleg elgondolgozok ezen az amd-s gépeken is, max eladom az intelest és átváltok idő közben, ha nagyobb előnnyel fog járni. De ez tényleg kb 2021 körül fog jobban jelentkezni sztem vagy majd meglátjuk. 😀
0
0
0
0
Ladis avatar
Sziasztok!
Lesz lehetőségem fejleszteni, így összeraktam az alábbi listát.
És szeretném kikérni a véleményeket, amit előre is nagyon köszönök.

AMD RYZEN 5 2600
KINGSTON 2X8GB DDR4 3000MHZ HYPERX PREDATOR XMP HX430C15PB3K2/16
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
DEEPCOOL GAMMAXX GTE
WESTERN DIGITAL 250GB BLUE 3D WDS250G2B0A

Spoiler!
Úgy tűnik hogy most mindenki elkezdett ramot vásárolni, mert miután felveszem a listámra, eltűnik a kínálatból. 😆
0
0
0
0
💬 4
ppista avatar
@Ladis: Processzor hűtő helyett DEEPCOL GAMMAXX S40-t vennék
Ha már az alaplapon van 1 db m.2 csatlakozó akkor az SSD-helyett ilyett vennék mert sokkal gyorsabb mint amit írtál
-Samsung 970 EVO Plus 250GB MZ-V7S250BW
Ramból 3200MHz-eset vennék mert azt támogatatja az alaplap amit írtál.
0
0
0
0
Ladis avatar
@ppista: Szia! Köszönöm a tippeket!
0
0
0
0
PoPet avatar
@Ladis: Alaplapból inkább ajánlanék egy MSI B450-A PRO-t, vagy pár ezerrel drágábban Tomahawkot. Sokkal jobb mindkettőn a VRM.
Ram minimum 3000 C15 vagy 3200 C16 vagy ezeknél gyorsabb legyen.
Hűtőből egy ARCTIC Freezer 33 eSports Editiont ajánlok ha befér a házba.
0
0
0
0
Ladis avatar
@PoPet: Szia! Úgyszintén köszi a tippeket!
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok az lenne a kèrdésem hogy kb mennyit èrhet a konfigom?
CPU osztràk garis
Vga doboz elszakadt igy sajna nincs már meg
Alaplap garis doboz megvan
Ram garis de màr sajnos nincs meg a papir.
Tàp doboz megvan.
Gèpház doboz megvan
Stb.Igazàbol az àràra lennèk kiváncsi .Köszi a választ.
0
0
0
0
💬 1
odinx avatar
@KENI07: Szia! Ezen az oldalon kérdezd meg hátha tudnak segíteni.😀

[LINK]
0
0
0
0
Korryenz avatar
haló haló,egy gyors kérdés meddig fog kiszolgálni ez a proci ill. megéri-e 30 ropperért ez a "félkonfig" (ehez még egy GTX650 TI-t is ad az eladó)

Processzor: Intel Core i3 6100 2x3.7ghz
Memória: 8GB (2 x Kingston 4GB DDR4 2133MHz)
Alaplap: Gigabyte B150M-D3H
0
0
0
0
💬 9
odinx avatar
@Korryenz: Szia! Ez elég gyengécske, érdemes lenne 4 magos prociban gondolkodni, a 2 mag 4 szál már eléggé elavult. Mennyi lenne a kereted, amit a konfigra áldoznál?
0
0
0
0
Korryenz avatar
@odinx: jaj félre értés ne essék,én az i3-at egy hét múlva cserélem egy i5 9400f-re 😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Korryenz: Gigabyte B150M-D3H ebbe a lapba 6-7. GEN Intel processzorok mennek bele, I5 9400f-t nem támogatja.
0
0
0
0
odinx avatar
@Korryenz: Ahogy ricsiricsV is írja, nem fogja támogatni az alaplap a processzort. Az I5 9400F-hez, minimum egy B360-as alaplap kell.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Korryenz: Inkább egy Ryzen 5 2600 vagy 2600X-et 6mag 12 szál ajánlanék(első 39 utóbbi 49 rugó),ha már mindenképpen újat kellene venned,vagy legalábbis ha bevállalnád ,hogy új kell,mert ebbe mint írták is nem megy bele ,csak a 6-7 gen 8-9 már nem,ráadásul a 6-7 gen nem olcsósodik ,hiszen az Intel (és a boltok) fent tartja az árakat még ha kifutó darab is.
0
0
0
0
odinx avatar
@Korryenz: Még annyit tudok ajánlani, ha nem vagy AMD ellenes, hogy legyen Ryzen konfig:

MSI RX570 4GB GDDR5 ARMOR 4G OC videokártya
Cooler Master MPY-5501-AFAAG-EU 550W MWE Gold moduláris tápegység
Zalman Z1 NEO fekete számítógép ház
PNY 240GB SSD7CS900-240-PB SSD meghajtó
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
G.Skill F4-2400C17D-16GSXK SniperX 2x8GB 2400Mhz DDR4 memória
Asrock Fatal1ty B450 GAMING K4 alaplap
AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAEBOX processzor

pcx 189.854 Ft

Ezzel simán el leszel pár évig, később mehet bele erősebb videókártya. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@odinx: A 2400-as ram helyett legalább 3000mhz kéne!
0
0
0
0
odinx avatar
@Bronson: Tudom, de nem írta mennyi a kerete, talán ha ezek közül nem kell minden, akkor olcsóbban kijön a konfig.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@odinx: Szintúgy a ram nyilván minimum 3000-es legyen ,de ha lehet akkor 3200 inkább cl16 ,de 3000 alatt ne.Valamint R5 1600 helyett 2600 jobb.Az a +6ezer forint hosszabb távon megéri.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 9
Andor1997 avatar
Ha nem lenne fontos ,hogy laptop legyen akkor inkább asztali gépet javaslok.
0
0
0
0
no avatar
AC Origins így futna https://www.youtube.com/watch?v=lKV1zcqqZUg

( Az a leginkább gép éhesebb a 3 közül amit leírtál )
0
0
0
0
Bronson avatar
Elfutnának azok a játékok, persze kompromisszumokkal, lévén laptopról van szó...

Ha belefér a keretbe, ezt is érdemes lecsekkolni:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Ha játékra kellene, akkor inkább egy Intel-es gép. Illetve mindkét esetben legalább a 16GB RAM. 😀 8 az nagyon kevés manapság szerintem, pláne, ha játékra kell az adott gép.
0
0
0
0
Bronson avatar
@LordSzalko: De mégis mikor fog egy olyan kategóriájú gép annyi ramot használni...? Előbb fogy ki a szufla a gpu-ból, minthogy több ramhoz kelljen nyúlni... 8gb ram low-medium beállításokhokönnyebben z elég(amit egy olyan gép elbír reálisan), futó játékok meg 8gb-al is beérik high beállításokkal. Még a modern játékok közül sem fogyaszt 8gb-nál többet a többség. Nem azt mondom hogy hülyeség a több ram, mert néha kell, de olyan gépbe bőven jó a 8gb is. Ha magad bővíted, még olcsóbb is, mint gyárilag olyat venni.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Attól, hogy egy játék nem eszik annyit még az emberek java része más alkalmazásokat is futtat mellette, böngésző stb. 2019, senki nem halt még bele a Több RAM-ba amellett hogy csak előnye származik belőle.

Egyébként egyén függő, szóval ezt kár magyarázni, megveheti 8GB-al, ha nem elég, upgrade.
0
0
0
0
Bronson avatar
@LordSzalko: Mint mondtam is, nem hülyeség a több ram, de ha nincs megnyitva 20+ chrome tab, akkor a böngésződ nem fog 8gb felett fogyasztani... a plusz pénzt én olyan laposra költeném, amiben van több ssd tárhely, vagy jobb gpu/cpu.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Bronson avatar
Ettől még a legelső lapos amit linkeltél is jobb lenne...elég régi már, esetleg ha jutányos áron megkapnád akkor esetleg...
0
0
0
0
no avatar
ASUS X560UD-BQ316 az jobb lenne amit Bronson linkelt, ha meg majd kevesli a 8GB RAM-ot tud majd venni bele még egy 8-as modult 😀
0
0
0
0
bedevir avatar
Ismét sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenki véleményét és tanácsát! Ahogy elnézem ezeket, a pontosítás nem volt megfelelő 😜

Pontosítás:
- A legfőbb szempont: gaming. Semmi streaming, semmi sallang.
- Lehetőleg legyen jó több évig (2-3-4) és utána is lehessen még egy pár évig cserélgetni benne az alkatrészeket (5 év). Valószínűleg ez nem annyira fontos, ha már ennyit szánok rá (500k körül).
- Monitorom még nincs, de 1440-est tervezek venni és mivel nagyon megtetszett az RTX 20-as széria, valószínűleg G-sync-es lesz, ha addigra nem múlja felül a konkurencia, vagy nem győztök meg 😃
- Tervezem, hogy kicsit húzok rajta, szóval a hűtést és a tápot úgy kell számolni. Ezért raktam bele a 750-est. Hűtéshez egyáltalán nem értek.
- Alaplap egy örök mumusom, mert az nem annyira fekete-fehér, mint a többi. Azok alapján, amit olvastam, nagyon AMD párti lettem, mert árkategórián belül már-már veri az intelt (ismétlem, azok alapján, amit olvastam).
- Magamnak tervezem összeszerelni, szóval ott veszem meg az alkatrészeket, ahol olcsóbb.
- A házhoz ugyan annyira értek, mint a hűtéshez, semennyire 😃 Ennek még utána kell nézzek, de tanácsokat szeretettel várok 😀
- Valószínűleg majd pontosítani kell a konfigot, mert valószínűleg csak januárban lesz rá alkalmam, hogy megcsináljam. Így például beleférhet a Ryzen 5 3600 is, vagy az RTX 2080S-is.
- A memóriát nem figyeltem, de természetesen nagyobb órajeleset fogok venni.
- Valószínűleg hangfal nem lesz, mert most fogok venni egy HyperX Cloud Alpha-t.

Nagyon szépen köszönöm még egyszer a sok segítséget, sokat tanultam belőle és, most is, előre köszönöm!
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez egy jó konfig-e? [url]https://www.pcx.hu/geposszerako/?action=prodConfig&getConfig=1&haz=932863&tapegyseg=536922&processzor=957953&alaplap=648730&memo=375534&vga=424187&ssd=277591&vinyo=281353&huto=426929&cd=0&oprendszer=0&geposszeszereles=1&rendszertelepites=0&biosfrissites=0[/url]

Rég volt már, hogy ilyennel foglalkoztam, 1 hónapja ástam bele magam ebbe a témaba. A lényeg, hogy ez csak egy ötlet, mert kb fél év múlva esedékes, és a limit 500k. Szóval lehet, hogy ezek az alkatrészek olcsóbbak lesznek, meg persze össze is tudom vadászni különböző boltokból, nem feltétlen előre összeépítettet akarok.

Előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 28
reszler112233 avatar
@bedevir: Nem rossz, de memóriából inkább 3000Mhz-est mert Ryzen azokat jobban szereti. Hűtőből meg ha maradok CM vonalon akkor 212 alá nem adnám. Sokkal jobb mint a TX3 és ezt személyes tapasztalatból mondom. Igaz én sima TX3-ról váltottam 212EVO-ra és van különbség a kettő közt. Sokkal jobb a hűtésfoka a 212-nek a TX3-hoz képest.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bedevir: Tápegységet inkább Seasonic Focus Plus. A ram az órajel miatt kicsi. Inkább minium 2933Mhz+ órajelű ramot tegyél.
A HDD Seagate Barracuda miatt nem sok jót hallottam,de ez az én véleményem. Az alaplap okés,de én MSI X470 Gaming Pro Carbon-t ajánlanék.
A processzor ha tudsz akkor Ryzen 3600-ot vegyél bele(ha marad ideiglenes 2600-os akkor a simát vedd meg az X nem ér annyit. Egy kis ügyességel hozhatod az X szintet).
A Zalman házról azt hallottam hogy nem jó a szellőzése,inkább Phanteks,NXZT után nézelődnék.
CPU hűtő hát inkább vedd meg ezt Thermalright HR-02 Macho Rev. A. Mellesleg Ryzen mellé kapott hűtő sem rossz.
0
0
0
0
odinx avatar
@bedevir: Szia!

Kicsit alakítottam a konfigodon, nem tudom, hogy Freesync vagy G-Sync monitorod van-e. Én NAVI kártyát ajánlottam, mert abból olcsóbban kijött a konfig, most még csak blower hűtésű kártyák vannak, de talán ennek a hónap végén már jönnek a ventillátoros verziók is.

PHANTEKS Enthoo Pro SE TG PH-ES614PTG_SWT számítógép ház
Seasonic Focus+ SSR-650PX 650W 80+ Platinum moduláris tápegység
AMD Ryzen 5 3600X 100-100000022BOX processzor
MSI X470 Gaming Pro Alaplap
Kingston 2x16GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP
MSI RX 5700 XT 8GB GDDR6 Radeon-RX-5700-XT-8G videokártya
Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU SSD meghajtó
Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX merevlemez
Thermalright HR-02 Macho Rev.A processzor hűtő

pcx összesen: 500.805 Ft

😀
0
0
0
0
bedevir avatar
@odinx: Egyelőre még semmilyen 😃 mivel kicsit beleszerelmesedtem a 2080 (főleg a super) paramétereibe, lehet belefeccölök g-sync-be
0
0
0
0
odinx avatar
@bedevir: Oké, ha marad a G-Sync, akkor jó lesz neked az NVIDIA kártya.😀
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@bedevir: Hali ! Elég jó konfignak tűnik ,bár a Ryzeneket annyira nem ismerem. Volt AMD-m nekem is, pár éve athlon x4 631 és le a kalappal előtte, szuperül működött. A ramból szerintem most még bőven elég a 2X8 GB inkább 3200mhz -es legyen vagy felette.
A vásárlással kapcsolatban szerintem először gondold át ,hogy milyen monitort fogsz választani , játékra kell e stb. Én sem vagyok régóta a témában és nincs sok tapasztalatom. De a monitor is nagyban befolyásolja a kiadásokat ! pl: ha 4K választasz kisebb erőműre lesz szükséged feltéve ha nem 30fps -sel akarsz játszani. Véleményem szerint a 4k felesleges, ahhoz legalább 32 colos monitor kell. Ha 27-28 colos monitorban gondolkozol akkor 2K (1440p) ha elég a 24 colos vagy esetleg alatta abban az esetben FHD -t javaslom. Mondom ezt ,hogy nekem is 4K-s a monitorom. :S Ezért is kellett a gépet fejleszteni mert nagyon kevés volt a Natív felbontáshoz , ami még most is igen gyengécske. Terveben is van a 4K-ról 2K-ra váltás.
Ha úgy gondoljátok valamit rosszul látok ,szóljatok nyugodtan ! Mégegyszer mondom, nemástam bele nagyon magam a témába.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Boldor81: Hali, köszönöm a gondolatokat 😀 monitorom még nincs, de valószínűleg maradok majd a 2k-nál. Meg tervezem kicsit húzni is, azért kell a nagyobb táp. A memóriát meg szimplán elcsesztem, nem néztem, hogy milyen az órajele 😃 majd ma összerakok egy másikat a sok hasznos kis infóból, amit itt gyűjtöttem 😀
0
0
0
0
kellpenzps5re avatar
@bedevir: Pöpec masina lenne 😉 Talán annyi hogy a R5 2600X-et kicserélném 3600-ra és a 2080-at 2070 Superre, így árban nem változna a dolog cserébe lenne egy jóval erősebb procid és csak egy kicsivel gyengébb kártyád 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@bedevir: Én így raknám össze olcsóbban és kb minden jobb benne(összeszerelés+bios frissítés is benne van):
-jobb cpu
-jobb ram
-gpu ugyanaz olcsóbban
-lényegesen gyorsabb nvme ssd
-jobb ház

[LINK]
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Akkor nézzük sorban (optimális tanácsok)
1.Házból próbálj mindenféleképpen olyat választani ,ami előröl szellőzik és porszűrős is,nem üveglapos elől.
2.Tápból Seasonic Gold ,vagy EVGA Gold-os tápot vennék 650W-ost minimum,azok kiválóak jófélék,de ha 750W-et vennél az sem gond.Arany szabály:Erősebb lehet ,de gyengébb soha,na meg Goldos legyen az is fontos.
3.Procinak Ryzen 5 3600 inkább. X-es abból nem kell ,de jobb mint a 2600X hosszabb távra.
4.Asus Rog Strix B450-F alaplapnak. 8 magos procit is elbírja talán 12 magosat is ,legalábbis hivatalos leírás alapján.De tuti fix ugyan ebből az E verzió ,de én azt mondom első körben az F-es is elég bőven ,ebben az ASUS lapokban a világ 2. legjobb hangcsipjei vannak,ha esetleg nagyon jó minőségben hangfalon ,vagy fülessel hallgatnál zenét,nyilván ahhoz olyan cucc is kell. Vagy MSI B450 TOMAHAWK ,ami ugyan úgy tökéletes és 12 magosat szintúgy elbírja hivatalos adatok szerint és durván 8-10 rugóval olcsóbb,természetesen azért a hang itt sem lenne rossz kiváló termék ez is.Ezen 3 alaplapon kívül semmi mást nem ajánlanék ,ezek a legmegfelelőbbek.A többi vagy nem jó ,vagy 100% nem jó választás felesleges teljes mértékben úgy ahogy a te X470-es lapod is amit választottál X-es felesleges teljesen.Spoiler!
Főleg mivel Gigabyte.Alaplapból Gigabyte nem ajánlatos jó féle géphez ,főleg nem Ryzeneshez.Újakról nem tudni ,de a régebbiekből semmi féle képen.

5.Ramnak legalább megpróbálnék 3200mhz C16-os ramot venni.Hogy milyen gyártó az az újabb procinál mindegy lenne elviekben.
6.Videokártyába nem szólok bele,de két dolgot hozzá teszek:Megnézném ,hogy teljesítményben esetleg amikkel játszanál ,vagy úgy általában a 2070S és a 2080 között mennyi a differencia.Mert nagyon úgy hallani ,hogy a 2070s 2080 szint ettől függetlenül jóval olcsóbb,valamint a hűtéseknek esetleg nézz utána ,hogy mit mondanak róla.Ezen felül megvárnám az egyedi hűtéses AMD RX 5700XT kártyákat.
7.Western vagy Seagate vinyó az mindegy ,maradhat a Seagate is ha jónak látod.
8.Hűtésnél nem tudok semmi érdemit mondani olcsóbbaknál azt majd többiek kiokosítják ,de az a legjobb ,hogyha az érintkező felület réz magos.Mondjuk szerintem egy Cooler Master Hyper 212 EVO talán elég lehetne ,de nyilván utána kell nézni ,hogy mit bír.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: 1. Attól hogy egy háznak üveglapos az eleje, még nem jelenti hogy rosszul szellőzik.
2. 750w táp totál overkill egy géphez, ami maximum 300-400w között fogyaszt játékok alatt.
3.Jelenleg iponon 2 ezer forint a kettő között a különbség, aki nem tervez tuningolni, megéri, már csak a jobb gyári hűtő miatt (stealth vs spire)
4.Nincs semmi baj a giga am4 lapokkal, nem tudom hol hallottad ezt...
5.Nem mindegy milyen ramot választ, az alaplap support listájában szereplők közül érdemes választani első körben a kompatibilitási hibák elkerülése végett.

Csak egy kis javítás, hogy ne zavarodjon össze... 😊
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bronson: 1.A legtöbb esetben nincs ,de az olcsó árkategóriában nem biztos ,hogy olyat kap,ami megfelelő légáramlást biztosít,nyilván 50 rugóért meg nem venne,felesleges is.Nyilván ha viszont talpakon álló alul szellőző házat venne ,akkor jó lehet.
2.Az ajánlásomban szerepel ,hogy 650W-es tápot vennék én,mert ahhoz bőven elég ,az pedig ,hogy a 650-es táp is kicsit több ,mint ami kell nem gond.Ha beletenne több vinyót vagy hasonlóak,akkor jó lehet a plusz erő,meg amúgy se full gázon megy legalább.
3.Nagy hiba ,hogy Iponnál nézed.Az szép és jó ,hogy a 3600X 85 rugó ,csak hogy máshol a 3600 nem 86 ,vagy 84 ,hanem csak 68 ,70.Nagyon nem mindegy,az Ipon sok szempontból túlárazott.
4.Gigabyte lapoknak van a legrosszabb biosza felépítésre és valószínű működésre is.Mivel az egész gép tőle függ én nem bíznám a gépem rá főleg Ryzennél ,Intel alá lehet jó.Asus ,vagy MSI most a Ryzen favorit.
5.Nyilván nem mindegy ez tény ,de mint írtam is elviekben mindennel jónak kellene lennie már a procinak legalábbis. Nagyobb márkáknál nem kéne gondnak lennie,hiszen nőtt a kompatibilitás,nyilván nem fog noname ramokat venni,legalábbis gondolom aki ilyet épít azért csak tud választani.Nyilván Kingston-t rakott volna bele,csak 2400-ast ,gondolom 3200-es verzióból is olyat rakna bele.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: Az iponos árral kapcsolatban igazad van, nem követtem különösebben a magyarországi árakat...
Ezt a Gigabyte sztorit honnan szedted, komolyan? Tudsz linkelni valamit...?
Gigabyte lapoknak van a legrosszabb biosza felépítésre és valószínű működésre is


Valószínű? Szóval csak szerinted...?

Nem kell egy ramnak no-name-nek lennie hogy ne bootoljon a gép. Lehet az új prociknak jobb a memória támogatása, de ahhoz jó bios frissítés is kell, ha marad b450 lapnál.
Egy HDD amúgy kb 9wattot ha fogyaszt terhelés alatt. 'Full gázon' meg még egy jobb 450-es táp se menne...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bronson: Őszintén szólva Gigabyte lapoknál van is ,ami nincs benne,vagy össze van kutyulva nem sorban van ,vagy nem jó helyen,illetve ebből kifolyólag bugolás is lehetséges.Ezt egy sokkal tapasztaltabb embertől hallottam ,valamint egyszer régebben külföldi videóban láttam.De ha gondolod el tudlak irányítani a sráchoz ,ugyanis már van jó pár videója a dolgokról,meg személyesen is elmondja ha kell.
UI:570-es lapoknál nyilván nem tudni milyen lesz, a régebbieknél nem jó.
Nyilván vinyó nem eszi halálba magát ,de őszintén szólva egy 650W Gold táp szerintem egy ilyen gépár mellé nem ver földhöz senkit.Túl van lőve sosem baj én mindig ezt mondom ,650W vagy 600W pont jó szépen eltötyög maximumtól távol sokkal életbiztosabb,de ez már ízlés kérdése nyilván.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: Attól hogy a biosban valami nem ott van, mint egy asus vagy msi lapon, már nem kell ajánlani...? Hány átlagfelhasználó böngészik a biosban...? aki meg ért hozzá, megtalálja úgyis. Nem azt mondom, hogy mennyire jó a gigabyte, ne értsd félre, de ez alapján nem ajánlani...?
0
0
0
0
bedevir avatar
@Bronson: Mindkettőtöknek köszönöm, hogy segítettetek 😀 igazából pontosabban is leírhattam volna, hogy mi az elképzelésem, de majd ma megcsinálom.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Nos a pontosított leírásod alapján az első hozzászólásomban található dolgokat ajánlom,már ami bele illik elképzeléseidbe és anyagi keretedbe.PL:
Alaplap:Ha húznád a procit mint ahogy mondtad is akkor lehet egy ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO jó társad lenne,abba még a 16 magos OC-val is elketyeg és van hozzá jó Bios is ami neked jól jön majd.
Ram (nyilván meg kell nézni,hogy jó-e a választott konfighoz a neked tetsző).
hűtésnek meg mondjuk egy Noctua féle valamit ajánlanék noctua nh d15-öt 3900X-ig biztosan jó OC-val 3950X meg még nincs ugyebár úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. 😃
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Köszönöm a tanácsot 😀 közben én is kutakodtam és nagyjából a ti és az internet népének véleményéből megalkottam a, szerintem, "csodát" 😃

- 750W gold+ táp (márka.. Igazából majdnem mindegy, a cooler master-t néztem, de januárig lesz más is olcsón, ha valami rosszat olvasnék erről)
- Ryzen 3600x
- MSI B450 Tomahawk (nem kell SLI, hangos nem lesz plusz hűtéssel)
- RTX 2080 Super (lesz az még olcsóbb 😃😉
- 2x8, egy 2x16 3200-es corsair lpx (úgyis olcsóbb lesz)
- Samsung EVO 860 500 MB
- Barracuda 3TB
- ventit még kell nézzek, de az nem tétel
- házat még nem tudom, de az is ráér

Szóval most már csak monitort kell nézzek G-Sync miatt.

Ha még abban tudtok segíteni, hogy van e jelentősége/értelme 3200-es RAM helyett 3000-est,vagy 3466-ost venni azt megköszönöm 😀 illetve ház és hűtés 😜
Köszönöm!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: RAM: Akkor lenne jelentősége ,ha Speciális B-die ramot vennél.Ez kedvez az AMD-nek még most is ,bár már nem olyan drasztikusan ,mint rég.Jellemzően ha ilyet vennél az jóval drágább ,mint a sima ,játékra 3200 C14 ,vagy 3600 C16-os van megnevezve,de a 3200 C14 elég bőven.AMD nyilván kedveli ha pörög a ram,de a kisebb időzítést jobban szereti,ettől függetlenül a szimpla 3200 C16 bőven elég játékra szerintem,ha nem FPS hajhász vagy.
750W táp:Azért az EVGA-t és a Seasonic-ot mondtam ,mert ezek talán most a legjobb minőségű tápok Japán kondenzátorokkal.Seasonic 1975 óta gyárt ráadásul tápegységeket sőt ha jól tudom 10 év garanciát is ad TOP 1 minőség.
Hűtő:Ha később erősebb akár 12 magos procit vennél ,akkor Noctua NH-D15.Ez még egy 3900-at is tud hűteni és elvileg már talán fekete ventivel is kapható,vagy legalábbis lehet hozzá venni pontosan ezt nem tudom.De őszintén ha nem dizájn gépet csinálsz akkor tök mindegy a kinézet ez lejegeli a procit az tuti.
Ház:Attól függ ,ha minimalista vagy:Fractal Design Meshify C TG (TG nélküli verzió oldala nem üveglapos) ,Cooler Master MasterCase H500, COUGAR PANZER-S. Nyilván valóan ezekhez javallott valami féle olcsóbb hűtő vétele ,mert az ilyen házakhoz nem adnak valami hűde minőségieket,de maga a ház megfelelő.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: ismét köszönöm a segítséget 😀 Akkor ezt összerakom és berakom figyelőbe (egy excel). Amúgy is kíváncsi voltam, hogy mennyire kamuznak Black Friday-en, most legalább azt is tesztelhetem 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bronson: Nos nem az a lényeg,hogy nem ott van ,hanem lehet nincs is ,vagy össze van kutyulva...gondolj csak bele ,ha egy Bios-ban nincs rend ,vajon működésében van,AMD részről legalábbis aki ért egy cseppet hozzá az nem ajánl ilyen lapot!Spoiler!
Ezen felül az X470 felesleges ide.Annak akkor lenne értelme ,ha többkátyás rendszert csinál.B450 semmivel sem tud kevesebbet és semmivel sem rosszabb ,felesleges cuccok meg minek hozzá.Lehet ez az 500-as szériánál változik ,de a régebbieknél nem így van.
Nyilván átlag felhasználó nem turkál ez való igaz,de aki Ryzen-t vesz annak néhány jóleső kattintást azért illik végrehajtani a Biosban,ami nem nagy cucc ,bárki megcsinálja videó alapján. Aki pedig jó gépet akar ,főleg AMD-t annál azért a gamerebb kategóriában dukál egy jobb lap is és akkor már szerintem nem nagy dolog kiválasztani az MSI vagy ASUS lapjait,kétes cuccot meg nem fogok ajánlani az fix.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: Azért jó az x470, mert ott átlagban jobb a vrm kiosztás, ha később meggondolná magát és 3700-re ruházna be. De b450-en is vannak jó lapok, ez tiszta sor. Mondd már meg, mi hiányzik, vagy mi van annyira eldugva azon a fránya giga lapokon...?? 😂
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bronson: Nyilván azért ajánlottam a fentebbi lapokat ,mert azok pont ugyan olyan jók B450 létükre VRM is megfelelő,nyilván így,hogy mondta hogy tuningolna arra ajánlottam utána a ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO-t igaz X370 ,de nem méregdrága mégis minőségi.
Ha már Gigabyte alaplap:Nos őszintén szólva a legjobb felvilágosítást az alábbi helyen kaphatod meg:Spoiler!
[LINK]
Általában naponta vannak körülbelül műsorok ahol akár ezt is megkérdezheted bármikor tőle,vagy mindent ami AMD (nem AMD fan,csak mióta olyan az Intel amilyen AMD-t ismeri jobban!) ,ő jobban el tudja mondani én meg 100% marhaságot nem akarok mesélgetni.Szélsőséges esetben ha nem lenne időd hétköznap ,akkor minden Vasárnap 20-23 óráig csak PC duma van.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: Nem kell nekem felvilágosítás, hanem hanem valamiféle 'bizonyíték' részedről, amivel alá tudod támasztani azt, amit ajánlasz... 😊
de szerintem elég lesz az off-olásból...
A Crosshair VI árából már X570-es lapot is lehet venni... megintcsak a vevőn áll, mire van szüksége jobban...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bronson: Nyilván vehet belőle nyilván....tőle függ,ha számít neki a PCIE 4.0.
És mint írtam fentebb a Gb. alaplapokkal kapcsolatban fontosabb infót a küldött linken lévő úriembertől kaphatsz.Mondhatni BIOS lakó a srác ,ismeri mint a tenyerét.Néhanap keze alá került olyan is ,illetve volt amikor ő rakott olyan gépet össze ,de azóta már nem rak olyan lappal semmit össze.Nyilván AMD-hez kell a sok állítás ,meg néha tuningol is ,ez állítása szerint normálisan Gb. lapon kivitelezhetetlen,ha jól emlékszem talán azt is mondta ,hogy bugolós,bár ez utóbbi infóban nem vagyok biztos.Én viszont nem vagyok BIOS mester ő neki viszont elhiszem...segítő szándékkal létezik a csatornája ,hogy mindenkit felvilágosítson,ez is a célja,mert rengeteg embert a boltok átvernek,vagy eleve úgy raknak össze gépet ,hogy az vicc.Ő nála viszont meg lehet kérdezni úgyhogy én neki hiszek ,de mivel néhány hónapja mondta így már nem tudom mit mondott teljesen ,hülyeséget meg nem akarok mondani.Iratkozz fel rá ,ha liveol kérdezd meg tőle szívesen elmondja adás elején biztosan,így te is plusz infót kaphatsz. 😎 Ennyi fáradalmat talán neked is megérhet.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: Mint mondtam, nem ma kezdtem én sem a konfig összeállítást, volt dolgom giga lapokkal és noha nem a legjobbak, de megérik a pénzüket a legtöbb esetben. Én nem találkoztam semmi olyan infóval vagy cikkel, ami azzal foglalkozott volna, hogy a giga lapok bármiféle hátrányban lennének az am4 platformon. Inkább te kérj tőle felvilágosítást, ha nem vagy biztos benne, mielőtt valamit nem ajánlasz, mert úgy hallottad, de már nem emlékszel... 😊
AMD-hez egy átlag felhasználónak max az xmp profilt kell beállítania, ami két kattintás, nem komplikáltabb mint egy intel platformon. Ha meg valaki manuális tuningra adja a fejét, egy kis általános bios tapasztalat kell, amihez ott a youtube-on a rengeteg tutorial.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bronson: Nem kell felvilágosítást kérnem tőle ,mert több 10-szer elmondta már,sokszor szokták kérdezni.Mindössze azzal kapcsolatban nem akartam hülyeséget mondani ,hogy ő mit mondott pontosan mélyebben. Én mivel nem tuningolok így ez a része nem is érdekel,minden esetre ha van tőle jobb arra a célra,vagy másik jó ,akkor mért ne ajánlhatnám azt ugyebár.
De ha ilyen profi vagy akkor lehet nagy barátja lennél a srácnak ,úgyhogy még jobban ajánlom felkeresni őt Live közben,elég szép közösség gyűlt össze,lehet kedved lelnéd a sok Techmester között.Nem reklám vót.😆 Természetesen a Tecmestert teljesen jó értelemben értettem.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

Egy ismerősőm gépet szeretne összepakolni lehetőség szerint újat. Nem feltétlen játékra kell, szóval a vga sem létfontosságú bele.
Egyetlen kikötése a fix keret, ami 80.000 Ft .

Mit tudnátok ajánlani?
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@Athis18: Minden kell?
0
0
0
0
Athis18 avatar
@Puffin: Igen, komplett. Mondjuk az ssd nem fontos
0
0
0
0
Puffin avatar
@Athis18: Ennyiért nézzen használt gépet.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Athis18: Ennyiből nem lehet értelmes gépet összerakni, ahogy Puffin kolléga is ajánlotta, használtat nézzen, vagy gyűjtsön tovább (legalább 100-110k amit fejleszteni is lehet majd).
0
0
0
0
odinx avatar
@Athis18: Szia! a 80.000 Ft nagyon kevés, annyiból esetleg nagyon használt gépet tud, vagy esetleg PS3-PS4. Én ezt raktam össze, de ez is túllépte a 80.000 Ft-ot.

Be quiet! BN293 500W Pure Power 11 tápegység
ASROCK AB350M-HDV R3.0 alaplap
PNY 240GB SSD7CS900-240-PB SSD meghajtó
Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2666MHz
AMD Ryzen 3 2200G YD2200C5FBBOX processzor
Kolink INSPIRE K1 RGB fekete számítógépház

pcx összesen: 101.044 Ft. Ha esetleg lejön az SSD, akkor pár ezer forinttal olcsóbb.

😀
0
0
0
0
Decsi avatar
Sziasztok!

Össze tudnátok dobni ismerősömnek 100k Ft-ért egy gépet? LoL-ozni és Far Cry Primal-ozni szeretne rajta, de főkép LoL-ozni.

Előre is köszi a segítséget!
0
0
0
0
💬 4
Fatotem avatar
@Decsi: Szia.

MSI A320M PRO-E - 14,390ft

Ryzen 3 1200 - 18,790ft

1x8GB DDR4 2400MHz DDR4 Kingston Ram - 11,990ft

Asus GTX 1050 2GB Phoenix - 39,590ft

SSD Kingston 240GB - 9,990ft

Danubius C3125 gépház - 5,790ft

FPS Hexa+ 400W tápegység - 13,390ft

Összesen: 113,930ft.

Megpróbáltam a lehető legjobbat kihozni, hogy azért a Far Cry Primal is fusson rajta High-on. A League of Legends futna rajta a legmagasabb beállításokkal, bőven 100 FPS felett. ( 1080p felbontás) .

Ez alá én nem adnám. Ha használt alkatrészek is érdeklik, akkor persze jóval jobb gépet is ki lehet hozni.

A gép PCX-en, Ipon-on is kb. ugyanennyibe kerül.
0
0
0
0
Decsi avatar
@Fatotem: Köszi szépen!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Decsi: Fatotem által írtakhoz még talán annyit tennék hozzá ,hogy RX 570 4GB-ot vegyen inkább ,csak 3000FT-al drágább ,de bőven többet tud ,ráadásul 4GB nem 2GB.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Decsi: [url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya/keres.php?stext=Rx+570&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none[/url]
0
0
0
0
retek77 avatar
Hello Sziasztok!!! 😀
Szeretnék tipeket, tanácsokat kérni egy új gép összerakásához.
Össz keret összegnek lenne 150eft max 200eft.

Van egy alaplapom pluszba, ASUS Z170-A !! Erre mit lehetne ráépíteni? Itt is az összeg 150 eft 😀

Köszi a válaszokat 😃
0
0
0
0
💬 12
odinx avatar
@retek77: Szia! Ha meg akarod tartani azt az alaplapot, akkor max. 4 mag 8 szálas procit tudsz belerakni, de azokat a procikat már nem érdemes csak használtan venni.
0
0
0
0
retek77 avatar
@odinx: Nem feltétlen tartanám meg de ha már van 😃 Őszintén nem nagyon tudom hogy jó alaplap e?! Bár amit olvastam azok alapján igen.
0
0
0
0
odinx avatar
@retek77: Hát, ha 4 mag 8 szálnál erősebb procit szeretnél, akkor érdemes lenne egy B360-as alaplap+i5 8400+ DDR4 memória.
0
0
0
0
odinx avatar
@retek77: Itt van egy lista a proci támogatásról, ezeket tudod belerakni abba az alaplapba:

[LINK]
0
0
0
0
retek77 avatar
@odinx: Köszi 😃

Intel Core i5-7600K-val szemezek. Mit mondasz rá?
0
0
0
0
Puffin avatar
@retek77: Nem éri meg. Maximum ha nagyon jó áron van használtan.
50-ért már van i5 9400F újan. csak ahhoz alaplap csere is kellene.
0
0
0
0
odinx avatar
@retek77: Nem éri meg, ahogy Puffin is írta, az i5 9400F 6 magos és jóval erősebb, mint az i5 7600k.
0
0
0
0
retek77 avatar
@odinx: Melyiket mondanátok a listáról?

https://www.asus.com/us/Motherboards/Z170-A/HelpDesk_CPU/
0
0
0
0
odinx avatar
@retek77: Ami erős és megéri: Core i7-6700, Core i7-6700K, Core i7-7700, Core i7-7700K.
0
0
0
0
retek77 avatar
@odinx: Rendben, köszönöm.

Core i7-6700K mellett raknám le a voksom.
0
0
0
0
odinx avatar
@retek77: Oké, akkor viszont kell neked egy 1151-es foglalatú proci hűtő:

ARCTIC FREEZER 34 ESPORT ACFRE00057A FEHÉR 9.356 Ft PCX
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@retek77: [LINK]

Újonnal egyikhez se nyúlnék hozzá.
0
0
0
0
no avatar
Hali jelenlegi gépem upgradelném BFV + Cyberpunk 2077 re
Spec:
i5 3470 3.2ghz
8GB 1333mhz kingston ddr3 ram
ASUS STRIX GTX 1070

Alaplapot fix vennem kell újat a ddr4 miatt és AMD prociba gondolkoztam az ár/érték arányt tekintve.

Fő problémám hogy már a BF1 se volt játszható hiába vettem le full low 720p re kb ugyanannyi FPS-em volt mint Ultrán 1080p be (30-40 között) egyértelmüen RAM vagy CPU erő a probléma kérdés hogy mire érné meg váltani 😀 Válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Fzsolt: Egy hónap múlvan jönnek a Zen 2 procik. Ha nem sürgős várj addig.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Fzsolt: Sajnos bf alatt még a régebbi i7-esek is elvéreznek ma már, nagyon cpu intenzív a játék...
Ahogy Puffin kolléga is mondta, várj egy hónapot, és ha nem is találsz az új ryzenek között valamit, a régiek biztos még olcsóbbak lesznek!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
sziasztok
mennyit dobna gépemen egy i7 4770 a mostani i5 4460-at cserélném
illetve mi az a nagyobb vga ami mellet nem lenne limit?
0
0
0
0
💬 5
Fatotem avatar
@MC MaRcI: Nagyon nagy boostra ne számits, kb. 20%-al erősebb az az i7 a jelenlegi procidnál. Egy GTX 1060 6GB, vagy esetleg 1070-et szerintem még elhajtana.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Fatotem: hát így is elég sokszor van procilimitem a gtx 970-el
új játékokban meg rendszerint 100%on megy a cpu

tesztek alapján rtx 2060-at is elvisz később az lenne a választás
0
0
0
0
odinx avatar
@MC MaRcI: Szia! Ha nem akarod cserélni az egész konfigot és maradnál 1150-en, akkor használtan vedd meg szerintem az alkatrészeket:

[LINK]

[LINK]

50.000 Ft + 75.000 Ft = 125.000 Ft összesen.

😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@odinx: használtan néztem én is
38ért árulják az i7 4770-et ráadásul 20 perc utazásra
0
0
0
0
odinx avatar
@MC MaRcI: Az nem is rossz. 😀
0
0
0
0
Rockos avatar
Sziasztok!
PC-t szeretnék fejleszteni, szűkös büdzséből (~100k). Elvben már összeraktam, de gondoltam kikérem a hozzáértők véleményét:

CPU: [LINK]
Alaplap: [LINK]
RAM: [LINK]
SSD: [LINK]
Tápegység: [LINK]
GPU, HDD, gépház és perifériák jelenjleg vannak.

A cél: A legjobb ár/teljesítmény arányú gép az adott keretből.
Amire használva lesz: Nem kompetitív videójátékok, nem hatalmas felbontásban, nem ultra beállításokkal, tehát nem kérek a "Hát ebből a keretből nem lesz értelmes gép" kommentekből, pontosan tudom, hogy mire kell, és hogy arra ez elég.
Amit kérek: Elsősorban megerősítés, hogy ezzel a konfigurációval nem lövök mellé. Másodsorban esetleges korrigálások, azonos kategóriában van-e jobb, megbízhatóbb tápegység, alaplap, RAM, SSD.
A használt alkatrészeket szeretném mellőzni, és egyszerűen egy helyről megrendelni mindent.
0
0
0
0
💬 9
Bronson avatar
@Rockos: Teljesen rendben van ez a konfig, minden klappol, én sem raktam volna össze másképp! 😊

Táp is ok, ha nem tervezel fejleszteni, akkor kicsit overkill, ez kisebb, de jobb a hatásfoka

[LINK]
0
0
0
0
Rockos avatar
@Bronson: Ha nem is mostanában, de nagy eséylt látok rá, hogy lesz ez még fejlesztve, szóval ha jó a SeaSonic táp, akkor maradnék annál.
Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
no avatar
@Rockos:
pontosan tudom, hogy mire kell, és hogy arra ez elég.
Nem akarlak megbántani, de megmondanád, hogy pontosan mire is kell?
Amit kérek: Elsősorban megerősítés, hogy ezzel a konfigurációval nem lövök mellé.
Pontosabban meg lehetne mondani hogy mellé lősz-e vagy sem, ha megmondod mire kell.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Identity0: Játékokra kell. Nem nagy rendszerigényű játékoknak feltétlenül, talán a GTA5 az egyik ami a leginkább ki fogja használni.
A mellélövést úgy értettem, hogy az alkatrészek minősége megfelelő/márkája megbízható, bár belátom, hogy tényleg fogalmazhattam volna pontosabban.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Rockos: Nekem személy szerint, nem tűnik első ránézésre hogy mellé fogsz lőni - de mindenképpen a 8 giga memóriát 'kevéslem'.

- Az alaplap alkalmas lesz majd némi tuningra is, ha kevésnek érzed a CPU-t a közeljövőben ( Nem is annyira kellene mélyen belemenned hiszen arra alkalmas a Ryzen PC Master szoftver is)
0
0
0
0
Rockos avatar
@Wihay: Egyelőre elég lesz a 8GB, de azért is választottam 4 slotos alaplapot, hogy később hozzá tudjak még csapni még 2x4GB-t. 16-nál többre meg szerintem egy jó ideig nem lesz szükségem.
Az OC-ra pedig köszi a tippet 😉
0
0
0
0
odinx avatar
@Rockos: Szia! Ha tápegységnél ebben az ársávban szeretnél, akkor ezt tudom ajánlani:

FSP 550W 80+ RAIDER II SILVER TÁPEGYSÉG - 20.099 Ft (pcx)

Pár ezer forinttal drágább, mint a Seasonic, de Silver minősítésű.
😀
0
0
0
0
Rockos avatar
@odinx: Ó nagyon köszi! Én iPonon válogattam egyelőre össze a dolgokat, de ott még 600Ft-al olcsóbb, mint a SeaSonic 😆 Ezer hála 😉
0
0
0
0
odinx avatar
@Rockos: A PCX is és az Ipon is jó oldal.😀
0
0
0
0
illesmate avatar
Sziasztok ez egy jó konfig egy GTA V gépigényű játékokhoz?

Konfig:Natec Apion Számítógépház - Fekete
FSP HEXA+ 400W (PPA4004900) tápegység
MSI A320M PRO-E Alaplap
AMD Athlon X4 950 3.5GHz AM4 Processzor
ADATA 8GB DDR4 2400MHz AD4U240038G17-S RAM memória
Gainward GeForce GTX 1650 Pegasus 4GB GDDR5 Videokártya
Toshiba 1TB 3.5 7200 32M (DT01ACA100) merevlemez
GoodRam 120GB CL100 Gen2 2.5 SATA3 SSD
0
0
0
0
💬 9
PoPet avatar
@illesmate: Elméletileg igen, gyakorlatilag valószínűleg el sem indulna a gép, mert a RAM nincs az alaplap QVL listáján. Ahogy néztem, ez a gép kb ~120 ezer forint, és ennyiért már vagy 3 konfigot raktunk neked össze az elmúlt 2 hétben, ami ennél sokkal jobb.

Vissza is kerestem neked gyorsan, amit ricsiricsV állított össze.

Memória: G.SKILL 8GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-8GISB - 14 390 Ft
Ház: AKYGA AK995BK - 4 990 Ft
Táp: CHIEFTEC APB-400B8 400W OEM - 8 790 Ft
Alaplap: ASUS PRIME A320M-K - 14 990 Ft
Processzor: AMD Ryzen 3 1200 3.10GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel - 19 390 Ft
Videókártya: SAPPHIRE 11266-34-20G RX 570 4GB GDDR5 PCIE - 47 890 Ft
TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA - 11 890 Ft
Összesen: 122 330 Ft

Ha mindenképp szeretnél bele SSD-t, akkor ajánlom hardveraprón redgoat és Gianni27 felhasználókat, akik új garis cuccokat árulnak valamivel bolti ár alatt, és akkor ki is jön az a pár ezer forint egy SSD-re, habár 120 giga manapság már nem nagyon elég semmire, de te tudod. Sokkal jobb lenne azt a pénzt erősebb CPU/VGA-ra stb-re költeni, és feláldozni egy kevés töltési időt a teljesítmény oltárán.
0
0
0
0
odinx avatar
@PoPet: Eddig 145.000 Ft volt a keret, most már csak 120.000 Ft.😆
0
0
0
0
laczy avatar
@odinx: Szia 😀 +1 😆
@PoPet:
Spoiler!
Én már nem is írok neki, "a fejét hiába húznád az asztal fölé ő mindig aládugja"... 😆
0
0
0
0
PoPet avatar
@odinx: De 145-ért meg 120-ért is raktunk neki már össze egy csomót... 😂
0
0
0
0
illesmate avatar
@PoPet: Szia és hol tudom ennyiért összerakni?
0
0
0
0
odinx avatar
@illesmate: PCX vagy Ipon.
0
0
0
0
PoPet avatar
@illesmate: PCX vagy Ipon. Illetve, mint írtam:
ajánlom hardveraprón redgoat és Gianni27 felhasználókat, akik új garis cuccokat árulnak valamivel bolti ár alatt
0
0
0
0
odinx avatar
@illesmate: Parancsolj GTA V :

[LINK]
0
0
0
0
odinx avatar
@illesmate: De amúgy, ha ilyen szűkös a kereted, miért nem veszel inkább egy PS4-et? Sokkal olcsóbb és soha nem kell fejlesztened.

[LINK]

Még az összeszereléssel sincs gond mert 2-3 kábelt kell bedugni.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok

Ezek közül melyiket javasolnátok:
Nem játszok, csak HD - UHD minőségben szeretnék filmet nézni, plusz van hogy egyszerre két megjelenítőt használok.

AMD
Be Quiet! Silent Base 600 Mid Tower Case - Black
MSI B450 TOMAHAWK AMD Socket AM4 Motherboard
AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Quad Core (Socket AM4) CPU
8GB Adata XPG Spectrix D41 3000MHz DDR4
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB Graphics Card
Kingston A400 120GB 2.5" SATA III SSD
Seagate BarraCuda 3TB SATA III 3.5" Hard Drive
Corsair CX650 650W 80+ Bronze PSU
TP-Link TL-WN881ND 300Mbps PCI Express WiFi
3 Year Collect & Return warranty
BeQuiet! Pure Rock Slim CPU Cooler
Microsoft Windows 10 Home - 64-Bit DVD (OEM)

Intel
Be Quiet! Silent Base 600 Mid Tower Case - Black
MSI Z390-A PRO Intel Socket 1151 Motherboard
Intel Core i5 9400F 2.9GHz Hexa Core CPU
8GB Corsair Vengeance LPX 2400MHz DDR4
Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce 6GB Card
Kingston UV500 120GB 2.5" SATA III SSD
Seagate BarraCuda 3TB SATA III 3.5" Hard Drive
EVGA 750 BQ 750W Modular 80+ Bronze PSU
Cooler Master MasterLiquid Lite 120 Liquid CPU Cooler
Edimax EW-7612PIn V2 OEM 300Mbps PCI Express WiFi
3 Year Collect & Return warranty
Microsoft Windows 10 Home - 64-Bit DVD (OEM)

Esetleg bármi kiugróan erős vagy gyenge a többi alkatrészhez képest, akkor mi az amit kicserélnétek egy másikra?
Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@zsolty87: Ha csak filmezésre kell, akkor itt egy halk és lényegesen olcsóbb gép, mint amiket posztoltál...
A Ryzen 2200G tökéletes HTPC-be, és később fejleszthető, esport játékok meg elmennek rajta ha ahhoz van kedved...

[LINK]
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Bronson: HTPC-t kicsinek gondolom bővítés szempontjából, illetve az is szempont lenne hogy elférjen benne kényelmesen 2-3 HDD plusz az SSD a rendszernek. Emellett jó szellőzéssel és szerelési lehetőséggel rendelkezzen.
0
0
0
0
Bronson avatar
@zsolty87: Ha megnézted volna, amit linkeltem, láttad volna hogy minden stimmel... 😊 Bővíthető, kénylemesen szerelhető, halk és olcsó... De ha te csak filmezésre, meg azért, mert két monitort használsz, be akarsz dobni egy 1060-t, meg 750w tápot, az már a te dolgod... 😊
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Bronson: Megnéztem, de csak a HTPC megnevezés miatt gondoltam picinek. De amúgy valóban igazad van. Ez megfelelő gép lenne.
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok! 😀
A véleményeteket szeretném kikérni a következő konfiról: [url]https://www.pcx.hu/geposszerako/?action=prodConfig&getConfig=1&haz=789252&tapegyseg=774327&processzor=159575&alaplap=648055&memo=847794&vga=667485&ssd=864826&vinyo=106787&huto=0&cd=0&oprendszer=0&geposszeszereles=1&rendszertelepites=0&biosfrissites=1[/url]

Igaz, csak év végén, vagy jövőre fogok tudni csak építeni gépet, de azért kérdezlek titeket, mert már nagyon, nagyon rég volt, hogy ilyet csináltam és már nem vagyok képeb semmivel. 1-2 hete kezdtem újra belevetni magam ebbe a csodálatos világba, de hát nyilván van még mit tanulnom 😜 A cél, hogy 300 alatt kihozzam.

Szóval előre is köszönöm az építő kritikákat!
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@bedevir: Nem rossz. de tápon ne spórolj, inkább vegyél egy legalább Silver minősítésűt, de ha teheted inkább Gold minősítésűt. Táp a gép lelke így azon spórolni nem szabad. ha FSP vonalon maradunk akkor Hydro GE 550W.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bedevir: Nem sokkal többért +3k ilyen tápot kapsz és gold,halk ventilátorral. A többi perfekt! Corsair ramnál v5.30-nál kisebb ne legyen.
[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bedevir: Addigra kijön az Ryzen 3000 és 50k-ért már jobb procit fogsz kapni. RX 580 már találni 70 ezer körül is és addigra leváltja majd az AMD ezt is és sokkal olcsóbb lesz egy ilyen sebességű kártya. Nem rossz gép, de jó, hogy nem most építed, mert 4 hónap és ennél jobbat raksz össze.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@bedevir: a plexis házat én hanyagolnám, gyenge és nagyon könnyen karcolódik, vannak már házak edzett üveggel.
egy procihűtőt a gyári helyett tennék még bele
0
0
0
0
Rocky12 avatar
Hello mindenki 😀 segítséget szeretnék kérni. Szóval kb 10 napon belül szeretnék gépet váltani, de egy kicsit máshogy 😃
Itt vannak a jelenlegi gépem adatai:

Processzor: AMD FX 8350 (4,5 GHz OC)
Memória: HyperX FURY Black 2x4GB + Kingston 2X2GB (DDR3)
Videókártya: Gainward Geforce GTX 960 Phantom (4GB GDDR5, 128-bit)
Op. rendszer: Windows 10 Pro (64 bit)
Alaplap: Gigabyte 970A-DS3P
Tároló eszköz: WD Blue (1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III)
Hangkártya: -
Ház: Segotep AND
Tápegység: Zalman ZM600-LX (600W)

Tehát új alkatrészek kellenek.
Tudom, a mostani Fx procim, az alaplap, a ram, a videokártya ----> kuka

De arra gondoltam, hogy a gépházat, a HDD-t és a tápot megtartanám, mert (szerintem) még jó lenne... Ehhez kérnék tanácsot. A többi alkatrészre kb. 270 ezer forintom lenne, ebből szeretnék egy jó videokártyát, procit, alaplapot és ramot (legalább 16 gb kéne) és úgy gondoltam a HDD mellé mehetne még egy SSHD.

1 héten belül szeretném megrendelni
Ami kell: új alaplap, proci, videokártya, ram, SSHD
Mi a véleményetek? Köszi ha elolvastad 😉
0
0
0
0
💬 10
reszler112233 avatar
@Rocky12: SSHD helyett inkább rendszer alá egy SSD. A többiben meg többet tudnánk ha megadod Intel vagy AMD platform. 270-ből mindkettő platformra lehet építeni, bár AMD oldalon Ryzent nézve lehet olcsóbb azonos erősségben mint az Intel.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@reszler112233: Na végül csak úgy döntöttem hogy jó lenne inkább ha teljesen kicserélném a gépet, mindennel együtt (tehát új táp, új ház, minden...) és akkor AMD Ryzen-t szeretnék. És felemeltem az összeg határát 300 ezerre (nem gondoltam hogy ennyit fogok rászánni, de úgy néz ki muszáj). Ebből így kijönne egy lényegesen jobb PC a mostaninál?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Rocky12: Én Intel párti vagyok inkább, így Ryzenben érdemileg nem nagyon tudok segíteni. Annyi viszont biztos, hogy erősebb gép lesz a összegből mint a mostani. Na meg ha nem sürgős a dolog, akkor én várnék még a következő generációs Ryzenre. Elvileg nemsokára itt van, de ezt én is csak itt-ott olvastam.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@reszler112233: Értem. Köszi a tanácsot! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Rocky12: Kb ilyesmiben gondolkodj ha ryzenre építesz annyiból. ha nem túlságosan sürgős, akkor megvárhatod az új szériát nyáron jelenik meg.

[LINK]
0
0
0
0
odinx avatar
@Rocky12: Szia! Én ezt tudnám ajánlani:

Asus PRIME B450-PLUS
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
Be Quiet! 500W Pure Power 10 BN277 tápegység
FSP Midi CMT330 fekete számítógép ház
AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor
MSI RTX2060 6GB GDDR6 VENTUS 6G OC videokártya
Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3000C15 memória
Crucial 240GB BX500 CT240BX500SSD1 SSD meghajtó

pcx összesen: 301.833 Ft

De ha nem sürgős, akkor inkább várd meg az új Ryzeneket.
😀
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@odinx: Köszi az ajánlatot, nagyjából én is egy hasonló konfigban gondolkodtam 😀 Még átgondolom
0
0
0
0
odinx avatar
@Rocky12: Nagyon szívesen, ha ez a hír nem kamu, akkor kb. ilyen lesz az árazás:

[url]https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-3000-everything-we-know,38233.html[/url]

Én ÁFA-val 35.443 Ft-ot számoltam a 6 magos 12 szálas procira. Ha ez igaz, akkor az brutál jó ajánlat lesz.

😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Rocky12: Hogyha 300 a limited akkor ezt neked találták ki: https://www.youtube.com/watch?v=0LSLz4mUMbs

De első sorban ezt a videót ajánlom: https://www.youtube.com/watch?v=Jt5IzKib_Sk
De a többi videójában is kitér részletesen, hogy mit miért, és elmagyarázza az összes perifériát is (igaz, kevés embernek van ennyi pénze ilyen cuccokra amit javasol, de el lehet indulni az ő logikája mentén).

Amúgy én 2 hónapja vettem a gépemet (eszközöknél láthatod) kb 140-ért (vga, alaplap már megvolt, monitort külön veszem) és nem volt játék ami 100%-ra felhúzta volna a procimat FHD-n (ahogy látom te is 1080p-vel nyomod), most az AC Origins-t nyúzom, ultrán 50 fps alá nem esik... szóval ha nem elég vaskos a pénztárcád, használtan egy 4770-es, és akkor a ram árát meg tudod spórolni, amivel többet tudsz pl vga-ra szánni. (RP más videóban kitér rá hogy RTX-et miért nem érdemes venni).
Remélem a 3 tipp közül valamelyikkel tudtam segíteni.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@botmunpls: Hmm 😀 érdekes amit a videóban elmond, nem is gondoltam bele, hát igen. Az Intelnek a Ryzen megjelenéséig gyakorlatilag nem volt vetélytársa, ez a videó most helyretett néhány dolgot bennem is!
0
0
0
0
illesmate avatar
Sziasztok ez a gép így megfelelő? Nem használnám nagyon nagy gépigényű játékokra. Ha van valami hiba benne kérlek titeket segítsetek mert iszonyat kezdő vagyok e téren.

kyga AK728BK Számítógépház - Fekete
Akyga AK-B1-600 600W tápegység
ASRock FM2A68M-DG3+ Alaplap PC
AMD Athlon X4 840 3.1GHz FM2+ BOX Processzor
Akasa K32 92mm Processzor hűtő
Samsung 8GB DDR3 1600MHz M378B1G73DB0-CK0 RAM memória
ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit PCIe (PH-GTX1050TI-4G) Videokártya
Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010 merevlemez
Ha van vele probléma pl hogy az nem működik azzal akkor ha megkérhetem küldtök olyat ami megfelel hozzá? Megköszönném előre is.
0
0
0
0
💬 9
odinx avatar
@illesmate: Szia! Mennyi lenne a kereted az egész gépre? A táp már most látom, hogy kuka. Lehet jobban járnál egy használt géppel, vagy esetleg még egy APU konfigot tudnék javasolni:

AMD Ryzen 3 2200G YD2200C5FBBOX processzor
Thermaltake 530W Smart SE SPS-530M tápegység
Zalman R1 számítógép ház
Adata 240GB ASP580SS3-240GM-C SSD meghajtó
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
Kingston HyperX Fury 2x4GB DDR4 2666MHz HX426C15FBK2/8 memória
Asrock Fatal1ty B450 GAMING K4 alaplap

pcx: 127.583 Ft
0
0
0
0
Fatotem avatar
@odinx: Szerintem is jobban járnál ha használt piacon szétnéznél. Illetve jó lenne ha megosztanád velünk, mennyit szánsz rá.
0
0
0
0
illesmate avatar
@odinx: Szia viszonylag olcsón ilyen 140 130 ezer körül gondolkodom
0
0
0
0
odinx avatar
@illesmate: Akkor az APU konfigot tudom ajánlani, amit fent írtam vagy használt gép :

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

Ez kicsit erősebb a többitől.

Szóval ezeket nézd át, ha esetleg valamelyik megtetszik, azt vedd meg.😀
0
0
0
0
illesmate avatar
@odinx: Oké de én inkább használatlanban gondolkodom de köszönöm az ajánlatokat. 😃
0
0
0
0
odinx avatar
@illesmate: Akkor meg vagy gyűjtsél hozzá, vagy építs APU konfigot. Ennyi pénzből nem lehet atomerőművet építeni. De, amúgy is írtad, hogy nem nagy gépigényű játékra lesz a gép, akkor meg főleg jó neked az APU konfig.
0
0
0
0
xymano avatar
@odinx: Apu konfig= mikor apu meg veszi neked a gépet? 😆 😆
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@illesmate: Tápon ne spórolj, mert 1 év múlva vehetsz újat, és akkor már drágábbat fogsz. Tapasztalatból mondom... Inkább gyüjts hozzá még pár ezret. Én is pislogtam anno hogy miért áll le folyamatosan a fél éves gépem, aztán beugrott hogy valszeg' a kínai cipőmárka nevű tápom lehet a baj. Úgyhogy vehettem újat, jobbat, és így költöttem még többet, mert olcsójános voltam.
"Az olcsó drágább"
0
0
0
0
no avatar
Szisztok!
Most jutottam el odáig anyagilag hogy össze tudjak rakni egy olyan gépet amivel nem lenne problémám jó pár évig.
Csak egy bajom van, hogy nem tudom, hogy mit rakjak össze, mert attól félek hogy oké hogy van egy jó kártyám és egy jó procim, de a ram és se fut azon a megahercen meg az alaplap se támogatja, meg a táp se bírja ki...
Szóval aki tud segíteni ez ügyben azt megköszönném. Ja és ár érték arányban a csillagos ég.
Szóval egy 2080 Ti lenne a videókártya és e mellé kéne felépíteni a többit. Aki segít annak ha elfogadja és maga a gép is úgy muzsikál hogy nem átver, akkor megfogom hálálni! Ezt megígérem!
0
0
0
0
💬 7
odinx avatar
@SKRRRr: Szia! Ha jól értem, akkor a videókártya megvan.

Be quiet! BG028 Silent Base 801 fekete-narancs számítógépház

Seasonic Focus+ SSR-650FX 650W 80+ Gold moduláris tápegység

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Crucial 240GB BX500 CT240BX500SSD1 SSD meghajtó

Be quiet! Shadow Rock Slim BK010 processzor hűtő

Intel Core i7 9700K BX80684I79700K processzor

GigaByte GA-Z390 GAMING X alaplap

Crucial D4 2x8GB 2666Mhz Ballistix Tactical Tracer BLT2C8G4D26BFT4K RGB memória

pcx összesen: 320.750 Ft.

😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Szia! Igen a videókártya az meg van. ASUS RTX2080 TI 11GB GDDR6 ROG-STRIX-RTX2080TI-11G-GAMING és nem tudom mennyire illik bele ebbe a konfigba amit összeraktál.
0
0
0
0
odinx avatar
@SKRRRr: Teljesen jó, a proci is elég erős szóval nem hiszem, hogy bottleneck lenne.😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@SKRRRr: Én így raknám össze ha a pénz nem számít:
1 x MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC - 67 390 Ft
1 x INTEL Core i7-9700K 3.60GHz 1151 300 BOX - 133 490 Ft
1 x G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GVK - 67 390 Ft
1 x WD Black 4TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA3 WD4005FZBX - 56 990 Ft
2 x SAMSUNG 1TB 970 EVO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7E1T0BW - 159 380 Ft
1 x THERMALTAKE A500 Aluminium TG - 61 890 Ft
1 x SEASONIC Focus Plus 650 Platinum 650W - 38 490 Ft
1 x CORSAIR Hydro Series H115i PRO RGB Liquid CPU Cooler - 46 590 Ft
(iponon)
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszi 😃 Nem tudom, hogy ASUS RTX2080 TI 11GB GDDR6 ROG-STRIX-RTX2080TI-11G-GAMING VIDEOKÁRTYA ez a videókártya mennyire illik bele.
0
0
0
0
Puffin avatar
@SKRRRr: Teljesen jó hozzá.
0
0
0
0
Fatotem avatar
@SKRRRr: Tökéletesen beleillik, és jó pár évig nem is lenne gondod.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok lenne egy kérdésem
most tervezek váltani ryzeb re és arra lennék kíváncsi hogy jól raktam e össze

lap: asrock x370 fatal1ty professional gaming
cpu: ryzen r7 1700 vagy r5 2600 1000ft a különbség
ram: én Kingston hyperx fury black 1x16gb 2933Mhz vagy 2x8 a jobb?
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Ryzen mellé 2x8-at tegyél!
Inkább X470-es lapot nézz, újabb!
Vagy várd meg az új Ryzen 2 szériát! 1-2 hónap kb és érkeznek!
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Puffin: rendben a ramot akkor
Kingston 16GB /3000 HyperX Predator DDR4 RAM KIT (2x8GB)

a lappal mi a baj egész jók a specifikációk.

és a proci melyik legyen akkor 1700 vagy 2600?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Az X470-es lap biztosan jobban fogja támogatni a Zen2 3xxx szériás procikat.
Predator RAM-ot ne vegyél, prohardveren többen írták hogy gond van vele. Inkább G.Skill.
Ha csak játékra használod a gépet akkor 2600-as proci. Ha több szálat használó progikat akkor az 1700.
0
0
0
0
odinx avatar
@Van Helsing 25: Szia! Olyan árban van az X370 amit írtál, hogy annyi pénzért már X470-et kapsz.

ASROCK Fatal1ty X470 Gaming K4 - 48.879 Ft (pcx)

Prociból én vagy a Ryzen 2600 vagy 2600x-et javaslom, ha belefér a keretedbe.

AMD RYZEN 5 2600 - 48.680 Ft (pcx)

AMD RYZEN 5 2600X - 60.936 Ft (pcx)

[LINK]

😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Van Helsing 25: Vegyél G.Skill Aegis vagy Ripjaws ramot.
Alaplapot még inkább MSI X470 Gaming Carbon Pro.
Processzort meg Ryzen 2600 ha szeretsz oc-ni,ha meg nem akkor X verzió.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@FoLey: a az g-skill lesz az aegis verzió lesz mivel játszok inkább akkor 2600 lesz a lapot meg még nézelődök
0
0
0
0
FoLey avatar
@Van Helsing 25: Felesleges drágább lap ha csak nem extrém tuningra használod.
MSI lapokat prefálom nincs gond főleg vrm részén.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Van Helsing 25: ha főleg játékra lesz, akkor a 2600! de ha tudsz várni, akkor várd meg az új szériát! arra figyelj, hogy a bios friss legyen ha b350/x370/x470 lapot akarsz a második széria alá! de inkább egy b450 lap és nem lesz gond!
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Lenne egy gyors kérdésem.
Gép fejlesztés előtt állok, és nem tudom, hogy ki kell-e adnom annyi pénzt, mint eredetileg terveztem.
Jelenleg egy i7-6700T és GTX 1060 3GB-ot használok, és ezzel a kombinációval átlag 120 FPS-et érek el R6S-ben (cél a stabil 144+). A proci és a VGA is 90-100% között mozog game közben, a proci gyakrabban van maxon. A kérdés az, hogy elég-e a 1060-at cserélnem 2060-ra, vagy esetleg érdemes lenne-e lecserélni a procit is egy Ryzen 5 2600 vagy 2600X-re. (R6S-ben van egy "bug" ami miatt az intel procik szinte mindig 100%-on pörögnek, emiatt lenne a váltás AMD-re)
0
0
0
0
💬 1
odinx avatar
@PoPet: Szia! Szerintem érdemes lenne megvárnod a Ryzen 3000 szériát, és valami combosabb videókártya kellene.

MSI GTX1660 TI 6GB GDDR6 GAMING X 6G VIDEOKÁRTYA - 109.626 Ft
😀
0
0
0
0
csigafos avatar
Sziasztok,

Gépvásárlás előtt állok, erre gondoltam, vélemény? (Árak PCX) Elsődleges felhasználás gamelés ( FPS-s komolyabb szinten)

Alaplap: Asrock Z270 PRO4 27623 Ft
Proci: Intel Core i5-9600K 82254 Ft
VGA: MSI GTX1060 6GB GDDR5 Gaming 6G 87820 Ft
RAM: Kingston 8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black 15199 Ft X2
Táp: Be Quiet! 500W Pure Power 10 BN277 23136 Ft
Ház: FSP Midi CMT230 fekete 15026 Ft
Monitor: Acer KG271Bbmiipx UM.HX1EE.B01 LED 96141 Ft

Összesen: 369 183 Ft

Szóval így nézne ki! SSD-m van, többi periféria szintén. Processzor hűtő-t valaki ajánljon plz, itt elvéreztem. Nem akarom húzni, de tojást sütni se. 😀

UI: Az "intel szar vegyél amd-t" típusú válaszokkal boldogíts mást, köszönöm!
0
0
0
0
💬 8
BenjaminHun avatar
@csigafos: Hűtő szerintem: Be Quiet! Shadow Rock 2 vagy a Slim változat! Nekem a Slim van teljesen jó.
0
0
0
0
csigafos avatar
@BenjaminHun: Jónak tűnik, köszi. Később lehet ráteszek majd egy komolyabb vízhűtést....gondolom azért csendesebb
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@csigafos: Alaplap nem oké mert a 270-es lap 6 és 7. generációhoz van. A 9600K alá Z370 vagy Z390 kell a későbbi esetleges húzáshoz vagy ha semmiképp nem akarsz tuningolni szerintem felesleges a K-s processzor és a Z-s lap, ha ténylegesen nem lesz tuning akkor is a 370-es kell minimum.
VGA inkább 1660 TI. Oké drágább, de megéri az árát. A többi ahogy nézem oké, és hűtőből is jó amit már írtak előttem.
0
0
0
0
csigafos avatar
@reszler112233: Köszi szépen! Proci helyet milyet választanál?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@csigafos: Jó az a processzor, csak lapot válassz másikat.
Ezek közül amelyik neked szimpatikus, mivel neked kell eldöntened mire is van szükséged egy lapon:

[url]https://www.pcx.hu/intel_1151_v2_alaplap?isFiltered=1&filter[properties][183383][]=342431&filter[price][]=16678&filter[price][]=159503[/url]

Egyébként ha azok a gépeid vannak amik a profilodnál vannak, akkor akármilyen új gépet veszel szárnyalni fognak. Egyik sem izompacsirta gép már manapság.
0
0
0
0
csigafos avatar
@reszler112233: Jah, azok már egyik sincs meg 😀 jelenleg egy dell latitude 7490 biznisz laptopom van 😜 Köszi a választ!
0
0
0
0
odinx avatar
@csigafos: Szia!

Csak, hogy legyen AMD konfig is:

Thermaltake Commander C36 TG CA-1N7-00M1WN-00 fekete számítógépház
Acer B277bmiprzx 27" IPS LED monitor
Be Quiet! 500W Pure Power 10 BN277 tápegység
GIGABYTE GTX1660 Ti 6GB GDDR6 GV-N166TWF2OC-6GD videokártya
Kingston 2x8GB DDR4 2933MHz HyperX Predator RGB HX429C15PB3AK2/16 memória
MSI B450 TOMAHAWK alaplap
AMD Ryzen 5 2600X YD260XBCAFBOX processzor

pcx összesen: 368.191 Ft ( Hűtő nincs benne, de +8 GB RAM, ami jó sokáig elég)
😀
0
0
0
0
no avatar
Számitógépet szeretnék összerakatni az alábbi termékekkel erről, kérném a véleményeteket.
Vásárolni szándékolt alkatrészek.
Ház táp nélkül | BitFenix Nova TG BFX-NTG-100-KKWSK-RP fekete edzett üveg ablakos számítógép ház | 15.480 Ft
Tápegység minőségi | Cooler Master 600W MasterWatt Lite MPX-6001-ACABW-BU OEM tápegység | 17.229 Ft
Intel 1151 v2 alaplap | Gigabyte GA-H370 AORUS GAMING 3 WIFI alaplap | 39.998 Ft
Intel 1151 v2 processzor | Intel Core i3-8100 CM8068403377308 processzor OEM | 40.076 Ft
Processzorhűtő | Arctic Freezer 12 CO processzor hűtő | 8.037 Ft
DDR4 memória | Corsair 2x8GB DDR4 2666MHz Vengeance RGB CMR16GX4M2A2666C16 memória | 34.696 Ft
Meglevő alkatrészek.
Videokártya AMD | Sapphire RX570 4GB GDDR5 NITRO+ OC 11266-14-20G videokártya |
Samsung 960 EVO M.2 NVMe SSD meghajtó, 250GB
Gépösszeszerelést kérek 4 990 Ft
0
0
0
0
💬 4
odinx avatar
@Coloman: Szia! Táp az kuka. Szerintem jobban járnál AMD konfiggal, 4 mag 4 szál helyett. Ott legalább lenne 6 mag 12 szálad, vagy ha mindenképpen Intel, akkor egy 6 magos I5.😀
0
0
0
0
xCube avatar
@odinx: Én sem ajánlanám egy új konfighoz (ehhez sem), de azért nem kuka az a táp. Régebbi gépekbe cseretápnak elmegy.
0
0
0
0
odinx avatar
@xCube: Hát nem tudom. Pár ezer forinttal többért már lehet kapni FSP Raidert. Ha nekem kellene választani, én azt választanám Coolermaster helyett.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Rászántam magam egy új gép összerakására. Játékra kellene a gép. 7 éve nem csináltam ilyet szóval elég bizonytalan vagyok. 250-300 ezer FT a határ amit szánok rá. Nem vagyok se Intel se AMD párti, de az AMD mellett döntöttem mivel ár/érték arányban mindenhol azt ajánlják. 290 ezer lett ennek ennek a confignak a vége nagyjából.
Várom az észrevételeiteket.
Előre is köszönöm.

Gépház: Fractal Design Meshify C TG

Táp: BE QUIET! 500W PURE POWER 10 BN277 TÁPEGYSÉG

Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS M Alaplap

Proci+hűtő: AMD RYZEN 5 2600X YD260XBCAFBOX

Ram: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB

Videókártya: MMSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X 6GB

HDD: TOSHIBA 1TB 64MB HDWD110UZSVA

SSD: KINGSTON 240GB SSDNOW UV500 SATA3 SUV500/240G
0
0
0
0
💬 10
Viktorinho avatar
@denes28: Én a gépházat lecserélném valami olyanra aminek nincs letakarva az eleje plexivel ami gátolja a levegő áramlást. Memóriából meg olyan kéne ami samsung bdi-e chipes,ami persze 2x ennyibe fog kerülni,viszont tuti fogja tudni a 3200mhz-t pl.: [LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@Viktorinho: Ram szerintem teljesen jó, inkább VGA-ból néznék mást...
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Az írásaitok alapján, utána olvasgattam, jobban szétnéztem. Változtattam is. A házat lecseréltem,a ramot predatorra cseréltem. Meg lecseréltem az RX 590et is.
Így mit szóltok hozzá?
0
0
0
0
Puffin avatar
@denes28: Lecserélted egy gyengébb kártyára? Én azt javaslom legyen egy Ryzen 2600(X) + erősebb kártya. Memóriából inkább G.Skill-t keress.
0
0
0
0
zsolo avatar
@denes28: 1060 helyett 1660 Ti, jóval erősebb, igaz drágább is kb 20k-val, de ha belefér azt válaszd inkább!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Ja így utólag nézve lecseréltem egy gyengébbre 😆

Végül megfogadtam mindkettőtök tanácsát és gyengébb procira de erősebb videókártyára váltottam.
Memóriából nem szeretnék ettől drágábbat, mert ha túllépem a határt félek hogy nem lesz megállás.
0
0
0
0
zsolo avatar
@denes28: Na szerintem ez így már rendben van! 😎
0
0
0
0
Bronson avatar
@denes28: én annyit változtatnék, hogy m.2 ssd (kevesebb kábel a gépben) és egy rendes atx lap, nem micro-atx. amúgy rendben van!
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Bronson: Kb ezt vettem én is észre.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Úgy gondolom hogy a végleges config az írásaitok és hosszas böngészés alapján ez lesz 😀

Gépház: Fractal Design Meshify C TG

Táp: BE QUIET! 500W PURE POWER 10 BN277

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK

Proci+hűtő: AMD RYZEN 5 2600X YD260XBCAFBOX

Ram: G.SKILL RIPJAWS V 2X8GB DDR4 3200MHZ F4-3200C16D-16GVKB

Videókártya: MSI GTX1660 TI 6GB GDDR6 GAMING X 6G

HDD: TOSHIBA 1TB 64MB HDWD110UZSVA

SSD: KINGSTON 240GB SSDNOW A1000 SA1000M8/240G M.2
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 😀 Segítséget szeretnék kérni 😃
200-250ezerbe szeretnék összeállítani nvidia intel gamer pc-t 😀 (leginkább CSGO-ra és FORTNITE-ra) Minden információ fontos lenne előre is köszönöm a válaszotokat !
0
0
0
0
💬 4
odinx avatar
@f0int0: Szia!

Én ezt a konfigot tudnám ajánlani:

Be quiet! Pure Rock Slim BK008 processzor hűtő

Asrock B360 Pro4 alaplap (szerintem jó lesz BIOS frissítéssel)

MSI GTX1050 TI GAMING X 4G videokártya

Be Quiet! 500W Pure Power 10 BN277 tápegység

Thermaltake Versa J24 CA-1L7-00M1WN-03 fekete számítógépház

Kingston 240GB SA400S37/240G SSD meghajtó

Intel Core i5-9400F BX80684I59400F processzor

Corsair 2x8GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX Red CMK16GX4M2A2400C14R memória

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

pcx: 252.140 Ft

😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@f0int0: Hali!

Ház: ZALMAN S2 FEKETE - 9227 Ft

Táp: FSP 500W HYPER M - 18 019 ft

Proci: INTEL CORE I5-8400 - 63 785 ft

Alaplap: ASUS PRIME B360-PLUS- 29 870 Ft

Ram: KINGSTON 2X8GB DDR4 2666MHZ HYPERX PREDATOR- 35 324 Ft

VGA: GIGABYTE GTX1060 3GB GDDR5 - 70 521 Ft

SSD: CRUCIAL 240GB BX500 - 10 631 Ft

HDD: WESTERN DIGITAL 1TB SATA3 64MB -11 852 ft

Össz: 254.309 Ft (pcx)
0
0
0
0
Fatotem avatar
@f0int0: CPU: i5-8400 - 64.770ft

Alaplap: Gigabyte B360MDS3H - 23.890ft

RAM: Ballistix Sport DDR4 2x8GB 300MHz - 29.790ft

GPU: Nvidia Palit GTX 1060 6GB - 75.890ft

HDD: Western Digital 7200RPM 1TB -12.390ft

SSD: Samsung 250GB 860 Evo - 19.390ft

Ház: Zalman S3 - 9.590ft

Táp: FPS Hyper S 500W - 15.490ft

összesen: 251.200ft
0
0
0
0
Bronson avatar
@f0int0: Én így raknám össze annyiból:

[LINK]

1060/1050ti ájnlották itt páran, ami rossz ár/érték arányban van (főleg utóbbi), én azt már nem venném meg újonnan... egyedüli hibája ennek a konfignak hogy már nem fért bele a keretbe jobb cpu hűtő, de mivel a 8400 nem fogyaszt sokat, elég lesz a gyári intel hűtő is ami jár hozzá, aztán idővel mehet bele egy hyper 212 mondjuk...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Nem igen vagyok hozzáértő , így azzal a kérdéssel fordulok
hozzatok hogy egy i5 7600k illetve egy gtx 1060 6gb véleményetek
szerint milyen párosítás lenne
Itt most a hatékonyságra gondok fps számban
Köszönöm a segítségeteket
0
0
0
0
💬 1
odinx avatar
@gas76: Szia! Ha újonnan veszed, akkor szerintem nem éri meg az I5 7600k. Ezen az áron már 6 magos I5 8600k-t kapsz. I5 8600k-val bőven több FPS-ed lesz.😀
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv! Max 120-130 ezerig milyen gépet ajánlanátok? Haveromnak kéne, de nincs nagy elvárás inkább filmre használná, de néha game is lenne konkrétan a World of tanks. Azt a gamet talán még egy ilyen gép is viszi maxon full hd-n 60fps-el vagy tévedek? Kell minden ház, táp,ram, Alap stb. annyi hogy HDD nem lényeg egy 256gb SSD elég lesz. Monitor, bill egér van. Használt is jó sőt én úgy gondolom ennyiből csak használtat éri meg... Nézegettem tegnap hardver aprón komplett konfigokat így futólag, talán lesz valami, de azért, ha valaki annyira unatkozik és tud mutatni valami vételt esetleg valami ötlete van, hogy lehetne a legjobban kihozni a dolgokat azt szívesen meghallgatnám. .😀

Szerk. : olyanon is gondolkoztam, hogy valami olcsóbb ryzen proci+lap újan + SSD + táp újan a többi használt... Ebben az esetben az lenne a kérdés, hogy melyik az a legolcsóbb ryzen + lap kombó amit azért lehet játékokra is használni alkalom adtán, persze tudom csodát nem kell várni, de valami tűrhető szint jó lenne... 😀
Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@xsebix: Egy ryzen 2400g 3200as dual ramokkal szépen teljesít játékokban ,az nem lenne rossz választás... Később lehet bővíteni komolyabb kártyával,wot szintű játékokhoz bőven elég és a keretbe belefér új alkatrészekkel is!
0
0
0
0
Decsi avatar
Sziasztok!

Először is szeretnék bocsánatot kérni Bronson, amiért nem köszöntem meg a konfigot, amit múltkor összedobtál. Köszi, így utólag. 😀

Időközben kicsit megugrott a keret, pár dolgon változtattam.

https://kepkuldes.com/images/9b6fd799545398f24c33d66a01331743.png

Spoiler!
Bronson által ajánlott
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/02/957screencapture_pcx_hu_g.png


Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy passzolnak-e egymáshoz az alkatrészek/nem lesz így velük gond? Elég lesz ekkora táp? Bármi észrevétel?

Előre is köszönöm a válaszokat! 😀
Spoiler!
Most nem fogom elfelejteni utólag is megköszönni!
0
0
0
0
💬 9
Neuralink_2022 avatar
@Decsi: Annyit javasolnék, hogy az Alaplapon és a Tápon (platinum 90+ vagy felett) ne spórolj.
0
0
0
0
Decsi avatar
@Neuralink_2022: Okés, köszi. 😀 Esetleg valami konkrét alaplap ötlet, amire azt mondanád már megfelel?
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@Decsi: AMD be nem vagyok otthon ezért rábíznám valaki másra 😀
Én ASUS termékeivel a közép-felső házba megbízok, de ez csak személyes tapasztalat!
0
0
0
0
Bronson avatar
@Decsi: Nincs mit 😀

ha már így megugrott a keret, akkor egy inteles konfig is beleférne, mondjuk egy i5-9600k-val. ha csak játékra lesz a gép, megfontolandó!
0
0
0
0
Decsi avatar
@Bronson: Maradnék inkább az AMD-nél, de azért még átgondolom, köszi a tippet. 😀 Más észrevétel? Gyári cpu hűtő elég, ha ez a cpu marad vagy azért nem árt venni rá másikat?
0
0
0
0
Bronson avatar
@Decsi: a hyper 212 jobb, mint a gyári, de azzal is el lehet lenni ha később tervezel esetleg komolyabb hűtést. Én m.2 ssd-t vennék (kevesebb kábel a gépben, helytakarékos és ugyanannyiba kerül), mindneképp mini itx-ben gondolkodsz...? az alaplapot abban az esetben én is kicsit változtatnám valami komolyabbra, de nem nagy a választék micro atx lapokból ryzen 7 alá...

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Decsi avatar
@Bronson: Nem kell Mininek lennie csak te legutóbb olyat ajánlottál, aztán úgy gondoltam, az jó lesz. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Decsi: Nézd meg még egyszer! amit én ajánlottam, az atx lap 😉
0
0
0
0
Decsi avatar
@Bronson: Tényleg 😃 Hajnali 3-kor raktam össze a konfigot és azt hittem ugyan azt raktam bele, mint amit ajánlottál 😀
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Sziasztok
Par eves laptop hasznalat utan szeretnem meg vasarolni az elso gamer pcmet itt kint angliaban. Ossze allitottam egyet magamnak amit hosszas olvasgatas utan gondoltam. Arra szeretnelek kerni titeket h fussatok at rajta, ne hogy hulyeseget vasaroljak ossze vissza 😀 Az ar egy picit huzos lett, de meg bele fer, persze ha tudtok rajta csiszolni de a teljesitmenyt tartani annk csak orulnek. Jatekra hasznalnam meg filmezesre. Az uj Metro jatek lenne az elso amit kiprobalnek rajta 😀

Gep: https://uk.pcpartpicker.com/list/tpt9mq
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Kodi06: szerintem teljesen korrekt! 😉
0
0
0
0
Benee72 avatar
Üdv.
2 kérdésem lenne.
i7 9700k vagy ryzen 7 2700x?
Jelenlegi áruk pedig intel 489 euro és amd 340 euro.
Megéri azt a + 150 eurot az intel?

Rtx 2080 vagy gtx 1080 Ti?

leginkább pár játékra lenne a gép.
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Benee72: ha csak játékra kellene a gép, akkor az intel jobb teljesítményt nyújt. de szerintem nem 150eurónyi különbséggel, ráadásul ha már ilyen procikon+kártyákon gondolkodik az ember, akkor az 1440p monitor szerintem már alap kéne hogy legyen. Továbbhaladva, ebben az esetben már jelentősen szűkül a különbség, az a 150eurós felár még jobban elhalványul, 4k alatt pedig teljesen ki is egyenlítődik. Ryzen alá olcsóbb a lap és a hűtés is korrekt a gyári wraith prism hűtővel (persze tuning nélkül és ha nincs már több lóvé egy jobb hűtőre kezdetben 😊 ). A 150 euró különbségből kijön konkrétan egy középkategóriás deszka a ryzen alá...
Én személy szerint már nem vennék gtx szériás kártyát újan (nem is értem hol lehet még emberi áron kapni azokat...?)
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Bronson: Először gép kell aztán másik monitor.
Alaplapokat mind két esetbe 130-160 euró körül választottam.
Hűtő egyenlőre marad a "régi" be quiet! Dark Rock Pro 3 120mm (BK019) később talán egy vizes .
OC csak később és nem túl sokat akarok.
Amazon.de oldalon néztem ott rtx 2080 és a gtx 1080ti kb egy árba mozognak. Mert ahol a többi alkatrészt néztem nincs 1080 ti ( http://www.arlt.com/ )
Rtx 2080 ti kurv@ drága arról lemondtam 😶
0
0
0
0
AttiS avatar
@Benee72: Miért nem egy 8700K ? Mind a kettőnél jobb és még olcsóbb is a 9700K-nál. A 6/12es 8700-ban még mindíg nagyobb potenciál rejlik mint a 8magos 9700-ban ahol a játék jobban preferálja a több szálas teljesítményt lásd. AC origins/odyssey ahol simán CPU limited lesz vele 1080p-n azok kártyák bármelyikével. A 2700X-el nincs tapasztalatom de több szálas teljesítményben mind a kettőnél jobb az biztos, neadj isten később 4K-ra szánod magad akkor meg ugyanazt a teljesítményt fogod kapni mint az intel procikkal ugyanis a limit faktorod a GPU lesz.

Videókártyáról meg annyi hogy egy használt garis 1080Ti még mindíg jobb vétel szerintem mint egy új 2080 ami erősen túlárazott. Arról nem is beszélve hogy teljesítményben kb. azonos a kettő és a + vram a 1080Ti javára billenti a mérleg nyelvét.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@AttiS: 8700k is gondolkoztam de passz még 😀
Később tervezek monitor váltást, de előszór gép legyen.
Használtan nem engedi a feleségem 😊 Szóval marad az új.
"Túl drága ahhoz, hogy használtan vegyem meg".
1080ti jobban tetszik vram miatt mint a 2080....
0
0
0
0
acsricsi avatar
Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi és a szakmai tudásotokra! Össze raktam egy kisebb gépet. Próbáltam mindent össze passzolni amit csak tudtam. A végére ez a konfig jött ki nekem:

Alaplap: GIGABYTE B450M DS3H
Processzor: AMD Ryzen 3 2200G
Memória: Kingston 8GB DDR4 2933MHz
Videókártya: Sapphire RX570 8GB GDDR5
Táp: Thermaltake Smart RGB 600W
Processzor hűtő: DeepCool GAMMAXX 400 RED
Ház: Cooler Master MasterBox Q300L
Tárhely: 1 TB Toshiba (Ez a régi gépemből lesz kivéve)

Szerintetek ez megéri a magáét vagy esetleg ebből az árból (170.000) jobbat is ki lehet esetleg csikarni?
Valójában nekem elég ha kb. 5-6 évig kihúzom az új géppel mint azzal ami most van. Tudtok e esetleg jobb konfigot össze rázni ilyen kereteken belül? Intel is szóba jöhet ha arról van szó. Meg egyáltalán amit össze válogattam ezek nem fogják egymást kiégetni? Előre is köszönöm segítőkészségeteket!

(Egyébként eladó a régi gépem ha valakit érdekel 😆😉
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@acsricsi: én így raknám össze 170-ből!

[LINK]

-lényegesen jobb cpu, ami elég lesz komolyabb kártyákhoz is a jövőben
-a tápból bőven elég az 530w és ez félig moduláris, kis házakban mint az a CM nagy előny!
-cpu hűtő külön felesleges, a gyári bőven megteszi amig nem tervezel komolyabb tuningot
-ramból 2x8gb előnyösebb, a dual channel miatt, később könnyen bővíthető
0
0
0
0
acsricsi avatar
@Bronson: Nagyon szépen köszönöm! Igazad van ez tényleg jobb!
0
0
0
0
acsricsi avatar
@Bronson: Egyébként ehhez a procihoz amit küldtél nincs hűtő?! Vagy csak én vagyok vak?
0
0
0
0
Bronson avatar
@acsricsi: Hoppá, azt benéztem... 😊 úgy fest ahhoz valamiért tényleg nincs hűtő... vagy veszel hozzá valami alap hűtőt akkor, vagy veszel egy ryzen 2600-at amihez már van és kb ugyanott vagy, mintha vettél volna egy hűtőt az 1600x-hez. Annak jobb a teljesítménye, szerintem megéri azt a plusz 7ezret...

[LINK]
0
0
0
0
acsricsi avatar
@Bronson: Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Érdekel a véleményetek!

Alaplap: ASUS TUF Z390-PLUS GAMING (WI-FI) megbizható Bluetooth 5.0 miatt kell (fejhallgató)
CPU: INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ 1151 300 OEM
RAM: CORSAIR 32GB VENGEANCE LPX DDR4 3000MHZ CL15 KIT CMK32GX4M2B3000C15 (kérdés elfér-e a CPU hűtő miatt, nem tudom milyen magas a RAM)
Videók.: MSI GEFORCE RTX 2070 8GB GDDR6 VENTUS PCIE
SSD: Samsung EVO 500GB (saját)
HDD: WD BLACK 2TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 WD2003FZEX
HÁZ: THERMALTAKE VIEW 31 TG RGB TEMPERED GLASS MID-TOWER CHASSIS (180mm magas CPU hűtő miatt válaszatottam, elfér benne)
CPU hütő: NOCTUA NH-D15 (165mm magas) Vizhűtésbe nem bizok.
TÁP: CORSAIR TX SERIES MODULAR TX750M GOLD 750W

Össz az iponnál: 600 060 Ft -Játékra (később minimális OC), ill.munkára kell, később már nem szeretnék egy darabig alkatrészt vásárolni... ja és minden alkatrészt egy helyen szeretném megvásárolni.

Véleményt kérnék Tőletek, ki mit cserélne rajta? Nem vagyok nagy szakértő, de a TÁP lehet hogy felesleges a 750w? -később majd lehet plusz winchestert vennék 1-2 db.

Előre is köszönöm! Szép Napot!
0
0
0
0
💬 6
Bronson avatar
@SNono: a 750-es táp tényleg kicsit overkill, egy jobb 650-es is bőven elég lenne. azok low profile ramok, nem kéne hogy gond legyen... a vízhűtéstől meg nem kell félni, nem kell a legolcsóbb noname márkát megvenni és nem lesz gond... persze mindig benne van a pakliban hogy ami elromolhat, az egyszer el is fog... 😊

...én viszont annyiból így raknám össze, és munkára átlagban alkalmasabb lenne és még egy 2080 is belefért a keretbe...

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszönöm a gyors választ, elfelejtettem oda irni hogy én Intel párti vagyok 😀 Azért elmentettem a képet amit küldtél. Hát minőségi vizhűtés mindenképpen de tartok azoktól is, az a baj nem igazan hallok jól, szal ha bedoglene a pumpa nem venném észre... :/
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SNono: +1 szavazat a Dark Rock 4 -hez, ugyan olyan jól ha nem még jobban hűt mint egy jobb fajta vízhűtés. 😀

Nomeg ha tényleg munkára kell akkor jobb az a Ryzen 2700X, nekem is csak azért van Intel mert a játékokat 4 magra optimalizálják még mindig. (amúgy rohannék Ryzen\Threadripper -ért azonnal)
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: És a NOCTUA NH-D15 mi a helyzet? 😀 szerintem az jobb mint a Dark Rock 4! Én fentebb irtam hogy játékra , munkára, 😀 tehát játék is! 😀
Igen olvastam a hűtésről,csak nekem az a bajom hogy olyan nagyok hogy félek a RAM-ok miatt hogy útban lesznek...és van vagy 1,3kg csak nem szakad ki az alaplapból később! 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SNono: Nekem Dark Rock Pro 3 van már majdnem 3 éve Spoiler!
( ami még nagyobb és nehezebb is mint a sima Dark Rock 4 )
egy kis ITX alaplapon.

Lógott már derékszögben is több mint 1 évig de semmi baja sincs se a lapnak se a procinak, ezért adnak a hűtőhöz nagy hátlapot fémből amit az alaplap hátuljára kell szerelni.

RAM -ból ha Corsair Vengence Low Profile -t veszel , tuti elfér a DarkRock alatt .
0
0
0
0
Bronson avatar
@SNono: nézz meg pár tesztet, munkára jobb lehetőség jelenleg az amd olcsóbban (bár nem tudom te mit értesz 'munka' alatt a gépen...). és a 2080 sokat dobna a gépen.
ha bedöglene a pumpa, akkor túlmelegedne és lekapcsolna, semminek sem esne baja... de megértem, sokak könnyebben alszanak el, ha csak levegő hűtés van a gépben...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció