Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Üdv,
Olyan olyan kérdésem lenne ,hogy mennyi különbség van ezek között a chipsetek között?
H110-B150M-B250M
0
0
0
0
💬 4
Moon_Breaker avatar
@Zora: Tudtommal a B (business) a leggyengébben felszerelt verzió, a H kicsivel többet tud és Z a full extrás.
Az M a végükön meg azt hiszem hogy Micro-Atx szabványú a lap.

Ja és a Z lapokkal lehet CPU -t tuningolni, a H, B -vel nem.

[LINK]
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Moon_Breaker: Nem a B150/B250 a leggyengébb, hanem a H110-es alaplapok.
Itt egy kis összehasonlítás: [LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
@KRZT963: Micsoda??? Köszi a linket!
0
0
0
0
no avatar
@KRZT963: Nagyon szépen köszönöm.
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok 😀
Mennyibe kerülne és hogyan nézne ki az a gép ami FULL HD-ba vinné maxon a játékokat úgy, hogy nem kéne max a videókártyát vagy procit lecseréljem 2 éven belül. A közeljövőben lehet, hogy konzol helyett egy új gépbe ruháznék be, és nem tudom mennyit kéne spóroljak. Az ár annyira legyen alacsony, hogy ezeket a feltételeket teljesítse 😃 Nagyon megköszönném, mert nem vagyok tisztába se az ár/érték aránnyal, és miliomos se vagyok.

Meg, hogy a mostani Gaming PC-m mennyit ér körülbelül 😀 Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 5
ppista avatar
@ors11: Írj egy összeget,úgy könnyebb lesz segíteni.
Akkor tudunk neked összerakni egy konfigot.
Monitor,egér,billentyűzet is kell?
0
0
0
0
ors11 avatar
@ppista: Árat direkt azért nem írtam, mert nincs még keret rá. Viszont ha tudnám, hogy kb. mi az a minimális árból osszerakott gép ami 2 évig minimum bírja max beállításokkal akkor tudnék rá spórolni. Tudom, hogy fordított logika... 😀😉 Egér, billentyűzet meg képernyő nem kellenek. Azokból mindig az olcsó fajtát veszem, mert azt szoktam meg 😃 A monitorom még most is full hds 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@ors11: erősebb i5/i7/ryzen 5 1600
16gb ram
gtx 1080

nagy körvonalakban
ez fhd-ban még 2 évig kb elég maxhoz
0
0
0
0
ors11 avatar
@MC MaRcI: Esetleg érdemes a mostani gépemen fejleszteni valamit? Vagy inkább adjam el. Mennyit ér körülbelül? ( Gaming PC )
0
0
0
0
xsebix avatar
@ors11: Azt a gepet sajnos mar nem igen van ertelme fejleszteni szerintem.
Geped meg durvan 40 korul lehet szerintem nagyon max 50k, gyorsan raneztem hasznalt arakra, de annyira nem melyultem bele ugyh csak egy ilyen megkozelites kepp van.. 😀
0
0
0
0
Bosed avatar
Sziasztok, elnėzėseteket kérem, hogy ide írok ezügyben de remélem számíthatok némi segítségre, szeretném megtudni a "A masina" nevű konfigom jelenlegi értékét, amit tudni kell róla, hogy több mint egy év gari van minden egyes komponensre még, azt is szeretném megkérdezni, hogy hogyan számolandó illetve felbecsülendőek mai szemmel az ilyen hardverek/gépek? Előre is köszönöm 😊
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Bosed: Kb 120ezer körül.
0
0
0
0
Bosed avatar
@Puffin: Szerinted érdemes erre a konfigra építkezni mondjuk egy cpu cserével? Vagy próbáljam meg eladni, és mondjuk ha pótlok hozzá olyan, 200 körüli összegből van értelme új gép építésének? Persze játékra😃 Nem tudom melyik lenne az okosabb döntés 😕
0
0
0
0
Puffin avatar
@Bosed: A procit lecserélhetnéd egy 4790-es i7-re, meg valami erősebb kártyát bele és teljesen jó lenne még!
0
0
0
0
Thomech avatar
Sziasztok
Ismerősömnek össze kellene állítanom egy Gamer gépet 140.000Ft ból. (Az lenne a lényeg, hogy sehol se legyen erő tartalék ((az az CPU vagy GPU limit)). Perifériákat nem kell, hogy tartalmazza csak magát ami a számítógép házban található meg maga a ház is. 😆
Ami biztos, hogy 1TB HDD kapna, és AMD procit kapna mert ár/érték arányban az jobb) Nem a világot kell majd megváltania a gépnek, csak ennyi pénzért a lehető legjobbat szeretném.
Én a PCX en nézelődtem, hogy onnan szerzem be az alkatrészeket de szívesen fogadok más tippet is esetleg.
Köszönöm nektek előre is.
Szerk:
Eddig amire jutottam:
-Ház: Mars Gaming MC2V2 számítógép ház +9.181 Ft
-Tápegység: Cooler Master 600W Elite Power Black +13.381 Ft
-Alaplap: MSI A320M GAMING PRO +23.043 Ft
-Proccesor: AMD Ryzen 3 1200 YD1200BBAEBOX +32.807 Ft
-Videokártya: Asus GT1030 2GB GDDR5 PH-GT1030-O2G +25.255 Ft
-Ram: Corsair 2x4GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Red +28.949 Ft
-Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX +13.111 Ft
-Processzor hűtő: Cooler Master Hyper 103 RR-H103-22PB-R1 +6.618 Ft
-Optikai meghajtó: Asus DRW-24D5MT OEM fekete +4.012 Ft
___________
=149.738 Ft
0
0
0
0
💬 9
Tamatu avatar
@Thomech: Szerrintem ez egy jól balanszolt gép, bár egy 1050 -el vagy ti -al többre menne a barátod. Kicsit meg is lepődtem h ennyire emelkedtek az árak tavalyhoz képest, amikor 130 ból simán kijött anno egy 1050 build.
Egyébként nem tudom hogy érdemes e optikai meghajtóval vesződni, én is raktam az enyémbe de csak 1x használtam 3 hónap alatt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Thomech: Ha megfogadod a tanácsomat azt a tápot lecserélném FSP Hydro 500W Bronze-ra. Mert nem tudni,hogy melyik szériájú Elite Power amit kinéztél,lehet benne minőségi vagy hulladék alkatrész is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Thomech: Alapjában véve jó, tápot én is cserélném egy evga-re vagy fsp-re. Ramból egy darab alacsonyabb órajelű is megteszi, mivel szűk a keret... azt később lehet bővíteni úgyis. Hűtő pluszban nem kell a gyári stealth hűtő nagyon jó, nekem még 3,9ghz-en is remekel. a plusz 6 ezret amit megspóroltál hűtőn befektetném egy b350-es lapba, megéri és a későbbiekben fejleszthetőbb mint ezzel a lappal...
0
0
0
0
Hunork avatar
@Thomech: Szia!

Mivel a keret szűkös, és sok okoksat nem lehet mondani, de két dolgot megemlítenék.
VGA: ez legalább RX 560 vagy GTX 1050, inkább 1050Ti legyen, különben sok minden lesz a gép, csak nem gamer. Ezt be kell vállalni, a CPU hűtő ára pl már spórolás.
Tápegység: az egy felesleges túlméretezett, nem ajánlott táp. Neked bőven elég a későbbiekre is egy jobb 450-500W. 17 ezer alatt ezek:
FSP Hydro 500W
COOLERMASTER G450M 450W
CHIEFTEC APS-500SB 500W
CORSAIR CX Series CX450 450W
Mindegyik bőven elég a géphez, még egy GTx1060-hoz is, meg Ryzen 1700-hez is. Én ezekből válogatnék, ha nem akar a barátod gubancot.
0
0
0
0
Thomech avatar
@Hunork: Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
A PCX ről lesz össze állítva a gép. Egyiket sem találtam meg náluk a felsoroltak közül ez lenne a választék:
Zalman 500W ZM500-GSII
Cooler Master 500W MWE MPW-5002-ACABW-NL
Corsair 450W VS450 (Én ezt venném, mivel az első ötletem inkább elvetendő akkor)
EVGA 500W 100-W1-0500-K2

Mind a 4db ra 3 év garancia jár.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Thomech: Pedig a PCX-en amiket Hunork fórumtárs írt abból én kettőt is találtam PCX-en.
Ráadás a Corsair fél moduláris így nem minden kábelre van szükség ami segít a ház szellőzésében, bár én a hatásfok miatt inkább az FSP-t venném.

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Thomech avatar
@reszler112233: És tényleg, köszönöm. És az FSP mivel jobb mint Pl: a Corsair 450W VS450 tápegység. Ár/érték arányban persze, mert próbálnék mindenből a legjobb ár/érték arányút, mert kicsi a költségvetés.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Thomech: Árban a két táp közt ténylegesen minimális a különbség, mondhatni pár forint. Az FSP picivel jobb hatásfokú és 500W, de a Corsair ugye meg fél moduláris mint már írtam is, így nem lenne sok plusz kábel a gépben amire nincs szükség. Azt hogy nektek melyik szimpatikusabb nektek kell elönteni mert szerintem az a pár forint nem oszt szoroz már.
Na meg a kérdésedre a válasz. A VS Corsair csak 80+ hatékonyságú míg a CX az 80+bronz.Az elmített és lonkelt FSP is 80+bronz, de magában a nevében is benne van. Egy lépcsővel jobb szint.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Thomech: alaplap,táp,vga ezeken változtass sztem is mert azzal a vga val nem nagyon fog játszadozni...a hűtőn meg a ramokon tudsz sokat spórolni ahogy írták is nem feltétlen kellenek ekkorák, később majd fejleszti, bár a ryzen ekhez erősen ajánlott a nagy órajelű ram az tény, gondolom ezért is döntöttél ez mellett.
0
0
0
0
no avatar
Üdv, ötleteket várni a lehető legolcsóbb mégis "gamer" pc megvalósításához.
Pontosabban csak processzor / vga tanácsra lenne szükségem a többi-t már nem nehéz összerakni.
Eddigi ötletek :
processzor : i3 7100 / 8100 ~30k / ~40k
vga: gtx 1050 ti oc ~ 52k
0
0
0
0
💬 13
hashimoto avatar
@Zora: 7100 is elég szerintem, haveromnak 6100 mellett megy egy 1050 Ti, tökéletesen fut neki bármi. (Természetesen ésszerű keretek közt.)
Ha rálesel a "haver gépe" gépre az eszközeimnél, látod miből áll össze. 😃
Ha van még kérdésed, írj üzit. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@Zora: A 7100 helyett ajánlottabb az olcsóbb, de szinte ugyanolyan erős Pentium G4560. Másik topokban írtam , hogy az Intel egy időben le is akarta állítani a gyártását, mert nem fogytak az i3 procik. A különbözetet meg egy jobb, gaming 1050Ti-be fektetni. Ami fontos, a memória méret legyen mindenképp 8GB.
Nálam P G4560 26k
EVGA 04G-P4-6255-KR GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 SSC GAMING ACX 62k
De akár mehet egy 3GB sima 1060 is: INNO3D N106F-2SDN-L5GS GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 X2 70-71k pénzért
És jövőre majd egy proci csere, ha lesz rá keret. A G4560 teljesen jó FHD játékra ezekkel.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Zora: Muszáj Intel processzort venned?

Ott van a Ryzen 1300X is egy jó b250-es lapot veszel mellé.

Szerk.: i3 4150 ennyire jól szerepelt a játékokban. 😆
https://prohardver.hu/dl/cnt/2017-07/139160/reltel_cpu_game_g4560.png
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Én még fénykorába 17k ért vettem újjonan a g-pentiumom, annyiért ajándék volt! Most is az 27k ért! De ez a ryzen még 10k val drágább,de persze jobb is. A ryzen ek nagyon jók lettek az biztos!
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Szerintem a 4560 27-ért hülyeség lenne, akkor már a Ryzen-be ruházok 36-ért.
ÉS akkor VGA-nak EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC GAMING ACX 3.0 4GB GDDR5 128bit pedig ezt, találtam 55k-ért.

+nálatok mi számít "jó b250-es" alaplapnak?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Zora: Jobb tuninglehetőség mellesleg jobb felszereltség miatt. Amúgy elírtam az a intelé az alaplapi chip. B350-est szerezzél be ha Ryzen-t veszel.

Itt egy oldal az alaplapi chip-ek különbsége.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Köszi, mellesleg szerinted mennyit áldozzak egy alaplapra? esetleg konkrét alaplap név / típus amit ajánlasz?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Zora: Ebben én sajnos nem tudok válaszólni,de van itt egy Ryzen topik alaplap és minden infóval ellátva. Ebben segíteni fog neked a választásban is.
[LINK]

Az alaplapok levő tulajdonosok tapasztalati véleményük. Ram órajel,cpu,időzítés és stb.
[LINK]

Én véleményem szerint vegyél B350-es alaplapot 20-30k között és nem lesz probléma. A320-at ahogyan olvasható az összefoglalóban egy fapad széria akár vrm probléma is lehet egyes alaplapoknál.
0
0
0
0
Bronson avatar
@FoLey: Én az 1200-at ajánlom, mert az 1300x is ugyanaz csak magasabb alap órajellel, az 1200-ak jól tuningolhatóak, simán fel lehet vinni 1300x szintre és még spóroltál is, az 1300x nem éri meg a felárat szerintem...😊 b350 lap meg alap. 😆
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: 5000 ft különbség van, de akkor csak az órajelük különbözne?
Ahogy láttam tesztekből simán fel lehet húzni azt az Ryzen 1200-őt ugyan arra az órajelre és akkor már egyenlőek.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Zora: Hát vehetsz 1200-öt is azzal sem lősz mellé,de akkor jó B350-es alaplapot is tegyél alá. 😃
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Ezt ajánlották a szakik prohardveren:
Asrock AB350M-Pro4 -24.000
0
0
0
0
FoLey avatar
@Zora: Az is jó esetleg asus prime b350-plus amelyik neked jobban tetszik. 😉
0
0
0
0
FoLey avatar
Egy újabb gyöngyszen valami idegen nyelvről beszél a géppel kapcsolatban. 😆
0
0
0
0
💬 4
Ladis avatar
@FoLey: Szent sz@r ez az ember még mindig szennyezi a youtube-ot. Ugyan csak beletekertem de egyből kifogtam a "szátá" foglalatot. 😆 Szomorú hogy erre van igény, na meg hogy vannak akik pártolják. 😕
0
0
0
0
FoLey avatar
@Ladis: Egyre butább az tény. Találtam olyan videót,hogy miért lett ilyen bolond. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Egyszerűbb lenne simán nem nézni az ilyen videókat.
0
0
0
0
thug85 avatar
@FoLey: Hát ez borzasztó.😂
0
0
0
0
Ladis avatar
Sziasztok!

Adott egy Ryzen 5 1600 és egy Asus Prime B350-PLUS alaplap.
Ehhez milyen ramot érdemes rakni?
8GB elegendő.
Jónak számít? pl: [LINK]

Üdv!
0
0
0
0
💬 4
FoLey avatar
@Ladis: Ez tökéletes számodra Ryzen proci szereti a magasabb órajelű ramokat.
0
0
0
0
Ladis avatar
@FoLey: Köszi! És jónak számítanak a Corsair ramok?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Ladis: Igen esetleg megnézheted a Kingston Hyperx Savage xmp 3200mhz-t is.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok. egy kis segitseg kellene.
hangosan gondolkodok, mivel tobb dologra van szukseg, es nem feltetlen egy gep, de nem is biztos hogy mind kulon gep:
szuksegem lenne a kovetkezok megoldasara:
-egy szamitogep kell munkara, amin egyszerre max 2 virtualis gep futna (valami minimal linux alapon, meg nem dontottem el hogy ubuntu (mert azt ismerem) vagy mas.
itt nyilvan a virtualizacio fontos, es az optimalis eroforras kihasznalas.
lehetoleg csendesen dolgozzon, es az energiafogyasztas is minimalizalhato legyen.
azert virtualis gep, mert sokszor kell windows 10, amit egyebkent nem szereketk. es kulon win 10 lesz grafikai munkakra (photoshop, indesign, Blender3D, 3Dmax, stb) es mas alkalmazasok, altalanos felhasznalasara
ezen ritkan, de ha raerek jatek is, bar inkabb a 3dtervezes ami meghatarozza.
64-bit 8 core CPU
4x4 GB RAM
Dual OpenGL 3.2 compatible GPU, 4 GB RAM

-kell egy NAS, egy mar van, de az leginkabb csak LAN-on mukodik, nehezkes stb ez adatok archivalasara, stb nem kell komolz szamitasi teljesitmeny, de 0-24ben megy
-kell egy printszerver ez lehet akar egy raspberry pi3B vagy hasonlo (es akar a NAS feladatait is ellathatja)
(azert kell print szerver mert mind a ketten hasznaljuk a nzomtatokat es a tabletrol is nyomtatok, halozati nyomtatot egyelore nem akarok venni)
-kell egy 0-24ben futo win10 ami adatbazisokat kezel szinkronizal, es taveleresben kezelem tabletrol. (ez is lehet ugzanay ami a printszerver is, es akar a NAS is. kozvetlen a router mellett lehet, de lehet hogy inkabb a pinceben lesz, hogy ne zavarjon a hangja
a szoftvereknek nincs kulonosbb gepigenye, amin a win10 fut az megfelel, egy laptop merevlemez USB-n rakotve es ok. (nem a nagy adatmennyiseg miatt kell mennie 0-24ben hanem a masik adatbazisszerver nagy leterheltsege miatt lassu, es hosszadalmas a szinkronizacio, illetve androidot tabletem van, nem akarok windowst hasznalni, eleg teamviewer-el).

fizikai feltetelek,
a nagygep, a 2db USB-s nyomtato es a 2portos printszerver ugyanabban a szobaban van, mint a router, tehat lehet kabelkapcsolat.
A nas illetve az adatszinkronizalo win10es gep lehet akar hangos is, es lehet akar a pinceben is, bar kenyelmesebb, ha az iroasztal alatt elfernek, de akkor csendes legyen. Lehet wifis kapcsolat is (a wifi jol atmegy a pincebe, nem kell kabel vagy jelerosites.)

van valakinek hasonlo celra megoldasa, vagy elkepzelese?
jelenlegi rendszerbol csak
2db monitor marad (dsub) illetve majd jovore lesznek lecserelve,
PC haz (40x40es igy abba kenyelmesen befer minden) +DVD drive, bill, eger...
parom laptopja
WiFi Router
2db nyomtato
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Asrock B250 PRO4 alaplap
Intel Core i5-7500 BX80677I57500 processzor
Kingston 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHZ HX421C14FBK2/8
Zalman Z1 NEO fekete számítógép ház
Konfi mellé,tudnátok ajánlani tápot 15e környékén ? 😀
Esetleg egy Kolink 600W KL-600M megfelel?
0
0
0
0
💬 9
FoLey avatar
@ackileus8: FSP Hydro 500W Bronze vagy ha Moduláris kell akkor EVGA B3 450W
0
0
0
0
Hunork avatar
@FoLey: EVGA B3 sorozat most felejtős, kis malőr történt a cégnél RSY gyártotta belsővel érkezik, ami nem az igazi. Most sajtóznak, és magyarázkodnak, én azt a tápot hanyagolnám egyelőre.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hunork: Arról nem is tudtam. Akkor B3-as felejtős marad a FSP Hydro.
0
0
0
0
Hunork avatar
@ackileus8: Szia!

VGA milyen? Azt nem írtad...
És minek 600W? Miért kell?
Kolink meg semmiképp.
Az alábbiak ajánlott tápok, ha nem Vega, R9, vagy GTX1080 van a gépben. (gondolom nem ezek)
FSP Hydro 500W 18k körül
CORSAIR CX450 450W
FSP Hexa+ 500W
ANTEC VP450P
CHIEFTEC APS-500SB 500W
FSP HYPER S 500

Kicsit többért, 20k környéke.
FSP Raider II 550W
XFX TS Series 550W
FSP Hyper M 500 (félmoduláris)

Vagy 22k körül a félmoduláris, ajánlott Bronze COOLERMASTER G550M, vagy a moduláris, Bronze SEASONIC M12 II Evo 520W.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: 500w neztem eloszor,de azt irtak,hogy nem egy jo valasztas,de mar latom hogy a marka rossz.
Jelenleg egy Quadro fx3700 van,de kesobb szeretnem egy jobbra cserelni.
0
0
0
0
Hunork avatar
@ackileus8: Á, bőven elég a 450W, vagy későbbre egy 500-550W. Nálam a BQ SP 500W elbírt i7 + GTX1080Ti kombóval. Már nem olyan vészesek a fogyasztások. Kivéve AMD R9, és Vega, ezért is kérdeztem, mi a terv.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Koszonom szepen,az FSP hydro lesz 😀
Meg egy kerdesem lenne,azt olvastam,hogy b150 chipset nem tamogatja az ssd raid-ot,ez pontosabban mit is jelent?
0
0
0
0
Hunork avatar
@ackileus8: Jó kis táp az.
A RAID-ről itt egy kis olvasnivaló. [LINK]
Most nincs időm guglizni, de gondolom arra érti a leírás, hogy merevlemeznél támogatja, de SSD-nél nem. De lehet, hogy a merevlemeznél sem, de otthonra nem olyan fontos funkció. (tükrözésre jó, adatok duplikálására...stb)
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Köszönöm szépen 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 16
Moon_Breaker avatar
@V1VOnX: Miért érné meg?
Had vigye 400 -ért aki akarja, Te meg keress normális áron HA -n olyat ami nem ilyen licitálós baromság. 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Moon_Breaker: Moon_Breaker
Pont ezt kérdezem,hogy vajon megéri-e vagy nem . Számolgattam, garanciásan jó ár lenne,de mivel külföldre szól a garancia így kevésbé. A kérdésem a következő. Ezeket az alkatrészeket hardveraproról vagy egyéb más helyről használtan összepakolva milyen ár jönne ki? Erre vagyok kíváncsi ugyanis én félig -meddig használtam valódi használt árakat,a többi a valós vételár leértékelése volt ,ami nem pontos módszer a számolásra. Ha ezt valaki megtenné nagyon hálás lennék 😀.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@V1VOnX: Most akkor konkrétan azt kéred hogy valaki nézze meg heyletted hogy mennyi lenne HA -n az a gép alkatrészenként?
Nem vagy Te egy kicsit lusta?... 😊
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Moon_Breaker: Nem lustaság,csak olyant kértem,aki jobban benne van ezekben az árakban. De M1 ,szerintem nem veszem meg,sok érte . Vigye aki akarja ennyiért 😀 .
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@V1VOnX: Ennyiből ez még újonnan is kijönne
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@SuperPuma: HakuDragon,kérlek mutasd be,kétlem 😀 .
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@V1VOnX: Akkor jársz a legjobban ha alkatrészenként veszed meg HA -ról, nyilván olyanoktól akiknek sok pozitív értékelése van. (lehetőleg garis cuccokat vegyél)
Rákeresel újonnan mennyiért adják a boltok az adott alkatrészt, és megnézed ki-mennyiért adja HA -n garival ,helyileg a hozzád legközelebbitől veszed. (vagy megkérdezed el e tudná hozni valami köztes helyre)
Ilyen egyszerű. 😉
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Moon_Breaker: Nincs időm szedegetni össze sajnos, minél előbb kell egyben.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: 400 lepedőből már egy Ryzen cucc is összejön. 😃
0
0
0
0
matany001 avatar
@V1VOnX: Ha kitudnál adni érte 400at is akár, akkor szerintem inkább még rágyűjtenék a helyedbe, és mindent újonnan gond nélkül megvennék, mert így kissé érdekes a szituáció. Végül is erre a döntésre leginkább magadat kell rászánnod. 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@V1VOnX: Esetleg 400-ból veszel egy normális autót 😃
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@hashimoto: bszilvagyi, autó az van,nem gond 😀.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@V1VOnX: Nem baj az, ha van még egy 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@V1VOnX: Röviden: nem, nem éri meg!
Igaza van a többieknek: ennyiért te is rakhatsz össze gépet, majd mindjárt összeszedem magam, és megírom. 😀
Most nincs időm, de lejjebb mész, épp egy srác kérdezett, hogy 280k -ból mit lehet. Hát nézd meg. És akkor legyen erősebb CPU és VGA, és minden új, és elsőként használod.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: 400k-t én használtan nem adnék gépért. Akkor ebből a keretből inkább új gépet teljesen, és te leszel mindennek az első tulajdonosa, és a garanciával sincs gond ha valami baj akadna. Amúgy a PCX-en a gépösszerakó alatt elég sok alternatíva van PCX számítógépnek elnevezve, de mindegyik más alkatrészekből áll, sőt ha valami nem tetszik benne, akkor azt megváltoztatásod ami neked kell. Persze a változtatás az árat is befolyásolja.
0
0
0
0
DjarumBlack avatar
Sziasztok! Új számítógépet szeretnék venni, és hozzátok fordulnák egy kis segítségért. A számitógépet mindenképp játékokra szeretném, és hogy jo pár évig birja a strapát! Tudnátok-e segíteni egy gép ősszeállításban? A gépre a keret 200 maximum 270.000ft! Köszönöm elöre is!
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@DjarumBlack: Szia!

Nem írtad, hogy kell-e monitor, ház és egyéb perifériák. Vagy DVD...stb.
Alább egy lehetőség, 280k körül van, de az árak tájékoztató jellegűek. Ez a gép jó ideig elég lesz, majd egy memória duplázás kell, mert sajnos azok most is még mindig igen drágák. Plusz 20k ha 16GB-t szeretnél.
A lényeg a minőség, mert egy új gépbe ne tegyünk akyga tápot, low kiadású ssd-t, vagy VGA-t...

DEEPCOOL Tesseract PC Ház 10000 (opció)
LG GH24NSD1 DVD Író 4000 ??? (opció)
FSP Raider II 450W Silver Táp 18000
BE QUIET! Pure Rock CPU hűtő 11000
MSI A320M BAZOOKA Alaplap 23000
AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX 6mag/12szál 65000
HyperX 8GB FURY DDR4 2666MHz CL16 25000
SEAGATE BarraCuda 2TB 7200 rpm 64 MB SATA3 HDD 19000
ADATA 120GB Premier SP580 SATA3 2,5" SSD 17000 (a rendszernek, ha gyorsítani szeretnéd, de persze ez nem kötelező)
Amúgy egy jó 500GB SSD 40k+ körül van, pl: WD 500GB Blue SATA3 2,5" WDS500G1B0A

MSI GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5 PCIE 93000
0
0
0
0
DjarumBlack avatar
@Hunork: Szia! Monitor nem kell az van, DVD iró meg már felesleges szerintem! Ház az kell, full gépcserét szeretnék még talán használt alkatrészek is szóba jöhetnek ha jók és van rajuk garancia meg ilyesmi! Köszönöm a válaszod! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A Gtx 1060 3gb és a Ryzen 5 1500x árát figyelembe véve érdemes még várni arra hogy olcsóbb lesz? Köszi!
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
@boldi6807: Szia!

Nemtudni! Később lehet olcsóbb is és drágább is inkább. Ha sürgős akkor vedd meg bár 1060-ból 6gb-ot venném meg.
0
0
0
0
zsivko avatar
Egy tanács, nincs ennél olcsóbban játékra noti.
Képen a far cry primal 1600x900 low beállítások mellett
Lenovo t420
GTX 750 ti
és az adapterek
75.000ft.
https://i.imgur.com/oXSSPy6.jpg
0
0
0
0
Creelien avatar
Gépet tervezek venni max 250-270 ezer forintból és eddig ezeket válogattam bele:

Ház: Zalman Z11
Tápegység: Corsair 550W CS550M
Processzor: AMD Ryzen 5 1600
Videokártya: Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB
SSD: Western Digital 250GB

A kérdésem az lenne hogy ezen alaplapok közül melyikeket érdemes beletenni?

Asus Prime B350-PLUS
MSI B350M MORTAR
Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3

Memória terén G.Skill vagy Corsair téren gondolkodok és arra is kérnék tanácsot.
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@Creelien: Helló!

1. Én MSI vagy Asus lapot választanék.
2. Táp. Gépednek egy 450W is elég, a CS sorozat nem a legjobb amúgy sem. Itt van pár lehetőség, mindegyik olcsóbb annál, amit kinéztél:
FSP Hydro X 450W Gold
CORSAIR CX550M 550W Bronze félmoduláris
FSP Raider II 550W Silver
BE QUIET! Pure Power 10 500W Silver, ez a leghalkabb! A CM, félmoduláris verzió 23-24k! Én ezt venném.
SEASONIC M12 II Evo 520W Bronze, teljesen moduláris

3. Memória 3200 MHz legyen, például: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB És mindkét alaplapba jó!
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!

Új gépvásárláson töröm a fejem, ebben kérném a segítségeteket, viszont konkrét elképzelésem nincs.
Annyit tudok, hogy intel i5, vagy i7 prociban gondolkodok és 16 GB ram.
Monitor, egér, billentyűzet, hangfal nem kell és videokártya is marad a régi.
MSI GeForce GTX 1060 6GB ARMOR 6G OCV1
Kb 150.000 Ft költenék rá és játékra lenne elsősorban.

Választ előre is köszönöm!!
0
0
0
0
💬 4
Hunork avatar
@zolcsi86: Szia!

i7-7700 proci 89-90k. Sokkal erősebb, főleg multiplayer játékok alatt domborodik ki ereje, mint az i5.
Ehhez az alaplap íme: MSI B150M BAZOOKA PLUS 20k
Memória pedig: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL14 KIT CMK16GX4M2A2400C14R 43k.
Sajnos ennél jobban nem lehet kijönni, az árak tájékoztató jellegűek. Csak 15 ezres Asrock lapot ne vegyél az i7 alá, kérlek!

Tápegységet nem írtad. Az milyen teljesítményű / típusú?
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Hunork: Szia!

A mostani tápegységem:
Gigabyte Superb E 620
De ezt is elakarom adni a mostani géppel együtt.
Igazából, ami megfelelő teljesítményű táp, nem tudom mi lenne a jó.
Komplett gépet akarok venni, csak videokártya marad a régi.
De multira nem használnám, csak single ben szoktam játszani.
0
0
0
0
Hunork avatar
@zolcsi86: Alaplap-memória így is, úgyis tökéletes.
Hogy i5 vagy i7, te döntöd el. Egy i7 tartósabb, ennyi a lényeg, tehát mikor jönnek a sokszálas single játékok, azzal is elleszel. De persze te döntesz. Egy 7600 i5 is remek választás.

Tápegység: kérdés, mennyi marad. Neked egy minőségi 500W tökéletes:
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W moduláris, akár 10év gari (alza.hu oldalon!), 26k körül
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, félmoduláris, nagyon halk, 3 év gari 24k körül
FSP Hydro X 550W Gold, fix kábeles, 5 év gari 25k körül
Olcsóbban, 21k körül:
FSP Raider II 550W Silver, fix kábeles 5 év gari
SEASONIC M12 II Evo 520W Bronze, moduláris, 5 év gari

Ezek alá nem mennék.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Hunork: Köszönöm a segítséget!!
0
0
0
0
bukta2 avatar
Volt itt egy hozzászólásom de már nem találom, nem tudom az okát, értesítést nem kaptam, mondjuk nem is lett volna miért mert sem csúnyát sem sértést nem írok az oldalon, de a válaszokra kíváncsi lettem volna,de gondolom azokat is törölték vagy nem tudom 😃
Csak a "Hozzászólások" fülnél a profilomnál a kérdés még ott van csak a topicban nincs, (Itt ebben)
Mivel semmi szabályba ütközőt nem írtam/kérdeztem így nem értem az okát, csak gondoltam megírom 😉 minden jót.
0
0
0
0
💬 3
MoonW avatar
@bukta2: Melyik kommentről van szó pontosan? Ami ott látszik annak itt is kell lennie.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MoonW: Igazából lényegtelen, nem különösen izgat csak kerestem hátha jött rá válasz de én nem találtam 😃

"2017. 09. 12. 20:04:03"
0
0
0
0
armagedon32 avatar
Kőszi a válaszokat akkor marad a 16 gb ram jó darabig. Még egy kérdésem van i7 4750hq processzor az menyire jó ? Játékokra . Ilyen van a gépemben szerintetek pár évig jó ez ?
0
0
0
0
💬 2
Moon_Breaker avatar
@armagedon32: Hát az órajele kicsit alacsony, de egy gtx 970 mellé nem is kell gyorsabb.
Majd ha veszel újabb GPU -t ,talán vehetnél hozzá új CPU -t is.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Moon_Breaker: Legalább nem is fűt annyira 😆
0
0
0
0
armagedon32 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
BenjaminHun avatar
@armagedon32: Játékban nem veszel észre semmit!
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@armagedon32: Játéknál főleg a GPU a lényeg meg a hozzá passzoló CPU.
16 giga RAM bőven elég lesz még néhány évig. 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
@armagedon32: Azért ez, hogy nem veszel észre semmit, nem teljesen igaz, példának okádék a BF1.. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@armagedon32: Vmelyik nap néztem összegasonlító videókat 8-16 gb ram különbséget játékoknál, full hd ban semmi gyorsulást nen hozott a 16gb... (gtaV/witcher 3/tomb raider stb... nem mondom hogy fölös a 16gb mert ramból mint tudjuk sosem elég de 16gb nál játékokra nem kell több szerintem,ha meg elcseszik az optimalizálást akkor meg úgyis mind1 mennyi ramod van...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Új gamer brand. Reszkess Alienware



Vegyétek, vigyétek.
0
0
0
0
💬 14
Yezi_ avatar
@SuperPuma: Azosztigen
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
@SuperPuma: Köszi, hogy helyettem linkeled a videoimat. A végén még megszólnának, hogy reklámozom magam 😃.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@ShadowWarrior: Miért reklámozod magad? 😊
0
0
0
0
FoLey avatar
@ShadowWarrior: Kicsit sem vagy egoista youtuber létedre ja várj,youtuber nem vagy csak egy egoista. 😂
1000 feliratkozó miniumtól már hozzáértés? Lottószám nyereményt nem akarod elmondani? Tisztára egy vicc vagy. 😆
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
@FoLey: Foley

Rakj már nekem össze egy épkézláb konfigot. :'D Hagy röhögjek rajtad :'D
Nem azért, mert nem lesz kompatibilis, hanem azért, mert tuti a legszarabb alkatrészeket válogatod bele 😃.

Nem szoktam pikkelni emberekre, de mikor láttam, hogy tiéd volt a legutolsó hozzászólás a főoldalon a topicba, már tudtam nekem írtál 😃.

Sajnos megjegyeztelek, azóta is azon röhögök, hogy 100 fok a CPU-d meg váltogatod a tápot, mert nem tudod milyet kéne venni 😃. Nehéz elfelejteni az ilyet, mikor 2 kommenttel arrébb engem fikázol, úgy hogy megfogalmazni nem tudod mért vagyok hülye, vagy mért ne értenék a hardverekhez 😃. Tiszteled a többi fórumozónak, de látom kisegíteni nem tudtak 😃. Lehet, ha tápegységet kell venni eltalálom mit kell 😃

Videokártyából is tudtad minek a legjobb a hűtése, kb a legsz*rabbat vetted. Lehet ha megnézed egy videomat nem sz*r kártyát veszel, de könnyebb fikázni, mint megfogadni a jó tanácsot.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ShadowWarrior: Te meg azt tudtad,hogy agyilag zavarodott vagy,de már mint írtam te nagyokos csak baszol olvasni. Nem csak olvasni nem tudsz,de felfogni sem.
Maradjunk annyiban rajtad már sokan röhögnek/röhögtek hiába nyomatod a 500+ feltöltött videóidat ne légy elkényelmeskedve vele.
Jah igen minek ajánlgatsz egy alsókategóriás CWT belsős tápot Sirtec helyett,mert neked olyanod van? Lépj már túl rajta.
Kártya nem szar te tudatlan hanem a hűtése táppal kapcsolatban meg nem írom,olvasd vissza. Jah te se mond azt,hogy nemfogtál ki olyan hűtésű kártyát? Ne viccelj... 😆
CPU-m sosem volt 100 fokos olvasni nemtudó barátom.
legszarabb alkatrészeket válogatod bele Látom azóta megfogadtad a tanácsomat és a drága i3 helyett már g4560-at raksz bele szóval ki válogat szarokat bele? 😆
Jah 160.000ft-os kérésért én ilyet rakattam össze kiindulópontként. Alkatrészeket nemfogom leírni,hogy mi miatt,de megsúgom a jövőfejlesztés miatt is gondolkoztam előre minőségi alkatrészekből. Csak én nem az árgépen nézzem a cuccokat.
https://kephost.com/images/2017/08/26/osszerakas.jpg

Mellesleg attól,hogy videótartalmakat gyártasz nem vagy okosabb. Te is csak oldalakról tanulmányozól mellesleg azért is vagy egoista,mert nem ismered be a hibáidat meg másokat fikázgatsz és van okom rád pikkelni meg a többieknek is. Nekem meg főként,mert nem takartad ki a nevemet amikor engem is felraknál.

Szóval tedd magad defaultba és tanulj/okolj a saját hülyeségeidből és nem mást letámadni. Mint írtam,hogy ha valami gond van gyere pü-be és ne videókkal válaszolgassál. 😉

ui: Szoktam nézni a videóidat szóval ne aggódj emiatt.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Azoszt igen! a G4560 23k???!!!! 😲😲😲 én 17k ért vettem, azért az nem kicsi árkülönbség!
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Azért,mert olyan jól sikerült a proci,hogy i3 veszélyben volt az eladásban mellesleg olcsó is volt ezért kicsit felnyomták az árat. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@ShadowWarrior: HEC belsős EVGA tápot ajánlgatsz? Sírok... 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: 15ezres tápot reklámoz ?
No offense, de aki erre a tolószékes pózerre hallgat az meg is érdemli hogy leégjen az egész gépe. 😂
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Nem az a baj,hogy reklámoz 15 ezres tápot hanem az,hogy ennyiért van sokkal jobb táp. Hec evga-s tápot nem reklámoznám sem a saját tápját. 500w-os fsp ennyiért nem jó vétel. Meglátszik rajta,hogy csak ár/wattot nézi.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Ne is törődj vele, szard már le a fejét.
Nézzük tovább a videóit és röhögjünk azokon akik hallgatnak rá. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Jah igazad van az ő "specialítása..." . 😃
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: "Specialitásom..." sírok pls.
0
0
0
0
sylvio avatar
https://kephost.com/images/2017/08/29/gep.jpg
Terv változás volt ez a konfig annyi hogy chieftec 500w táp van mellé 2 hete vettem!
0
0
0
0
💬 3
Moon_Breaker avatar
@sylvio: Jó kis bádzset gép. 😀
Bár azért 1060 jobban hangzik.
0
0
0
0
sylvio avatar
@Moon_Breaker: Egyenlőre elég lesz az 1050TI 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@sylvio: Teljesen jó.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Mi a véleményetek a képen látható konfigról? Természetesen játékra kellene, nem alacsony grafikán, és full hd-ban. Köszi!https://kephost.com/images/2017/08/28/Nevtelenf6b18.png
0
0
0
0
💬 5
Andris18 avatar
@tibi222: Szia!

Proci: elég jó bár nem tudom megéri-e neked +10k-ért 8%-kal jobb i5-7600.
Az alaplapnál arra figyelj oda, hogy a házadba befér-e majd a videókártya (mert nekem a régebbiben az dvd író/olvasó HEGESZTETT helyek miatt nem fért el, de egyébként nem hiszem hogy gond.
HyperX ramok elég megbízhatóak 16giga meg elég lesz, dual channelben pont jó.
Hasonló Kingston ssd-m va, azzal sem volt gond.

Viszont az az Asus Dual kártya nem ajánlott. Amikor utánanéztem fórumokon nagyon lehordták. Inkább javasolnék egy MSI fajtát [LINK] , jobb a hűtése és van rajta fém hátlap ami rendesen tartja a kártyát.

Majd azért ne felejtsd el a házat (ventilátorokat), proci hűtőt, merevlemezt, tápot. Előttem írták okosabbat, hogy a tápon nem érdemes spórolni.
Remélem tudtam valmennyit segíteni. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Köszi szépen a normális választ!
0
0
0
0
Hunork avatar
@tibi222: Szia!

A GTX1060 esetén inkább ezekből válogass: MSI Gaming, Gigabyte Gaming, Gainward Bliss, Palit Gamerock, Zotac Amp. Lehet, egy-két ezerrel több, de hid el, megéri!

Ház: tényleg nem mindegy milyen a ház, ha van rá 20-24 ezer, akkor van bőséggel ajánlat, és az alkatrészek meghálálják! (élettartam, melegedés...stb)
RAIDMAX Monster II
INWIN GT1
PHANTEKS Eclipse P400
BITFENIX Shinobi
ZALMAN Z11 Plus
AZZA Photios 250
COOLERMASTER MasterBox 5
AZZA Titan 240X
AEROCOOL Aero 800
NZXT Source 340
THERMALTAKE Versa N27
FRACTAL DESIGN Core 2500
ZALMAN Z9 NEO
LIAN LI PC-K5WX

Táp: ezen végképp ne spórolj, a te konfigodnak ez tökéletesen megteszi: Seasonic G450W, Gold, moduláris (örülni fogsz!) 20 ezer.

CPU hűtő: a gyárit ki se bontsd, íme pár lehetőség, és mindenkinek jobb lesz, egyik sem több, mint 12 ezer:
RAIJINTEK Themis Evo
ALPENFÖHN Matterhorn Pure Edition
ALPENFÖHN Brocken ECO
BE QUIET! Pure Rock
COOLERMASTER Hyper 212
SCYTHE Kotetsu
BE QUIET! Pure Rock Slim (ha a nagyobb nem fér be a házba)

Házventilátor, ha a házban nincs elég, vagy zajosak, egyik sem több, mint 4 ezer:
NANOXIA Deep Silence 140mm PWM
SCYTHE Slip Stream 120mm
FRACTAL DESIGN Silent Series R3 120mm
ALPENFÖHN Basic 140
ALPENFÖHN Wing Boost 2 Plus 12cm PWM
BE QUIET! Pure Wings 2 120mm PWM
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Szia!

Egyébként mi van akkor, vagy mennyire baj (ha baj), ha nem 60, hanem csak 40 fps-el megy a játék? Lehet csak egy gtx 1050-et veszek, mert nem vagyok azért akkora gamer. Monitorom is csak 19-es, 1440x900 px.
0
0
0
0
Hunork avatar
@tibi222: Semmi baj, a szemnek jobb.
De ha így látod, akkor inkább GTX 1050Ti legyen, hidd el, sokkal jobb, és mégsem akkora visszalépés az 1060-hoz képest.
Spoiler!
Ami fontos legyen a jól szellőző ház (sok cucc megy gariba, mert nem bírta a meleget), a jó CPU hűtő, és a minőségi tápegység.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
100k huf ból szeretnék összeállítani egy gépet ami vinné a gta V-öt. És úgy 100k huf hogy az asztal megvan és az elosztó is amibe dugom...

Tud valami jó konfigot? 😃
0
0
0
0
💬 12
Moon_Breaker avatar
@nemvagyokitt: 100.000 Ft -ból jó gépet?!
Háát.. max nézz szét HardverAprón hátha van épp aki sürgősen meg akar szabadulni a gépétől mert nagyon kell neki a pénz.

[url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/komplett_gep_mini_pc/komplett_asztali_pc/?url=&lista_rendezes=ar+desc&kezdo=100[/url]

[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
@nemvagyokitt: Legyen inkább 120k, és akkor is lesz bőven kompromisszum. Félve kérdem, akkor monitor sincs?
Mert ebben az esetben vegyél egy használt, garanciális konzolt és a játékot, a tévére kötöd és szép látvánnyal, gyorsan tolod majd végig a gammát! 😂
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Hunork: Nem nekem lesz, ismerősnek kell és én mondtam neki hogy ez kevés de "ennyi a keret" és nem csak játékra kéne neki szal a konzol kilőve(úgy hogy ps4 70k- körül volt).

GIGABYTE GA-F2A68HM-DS2
AMD A8-7600 3.10GHz FM2+ BOX
HyperX 4GB DDR3 2400Mhz
DT01ACA050
TOSHIBA Desktop 500GB 7200rpm
LOGIC H1 fekete
FSP Hexa+ 400W
SILVERLINE MMS-8890
HP 20kd

-106737 FT

Ez kb mennyire ál össze?
0
0
0
0
Hunork avatar
@nemvagyokitt: Hát ennyi megér, de nem látok benne VGA-t, így hogy fog GTA5-öt játszani???
0
0
0
0
ppista avatar
@nemvagyokitt: Én inkább így raknám össze,később lehet fejleszteni :

Asrock H110M-DGS
Intel Pentium G4400 3,30 GHz 3mb LGA 1151
Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black
Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM010
Modecom Logic A11
Gigabyte GT730 2GB DDR5 GV-N730D5-2GI videokártya

- 107,282 Ft
0
0
0
0
Hunork avatar
@ppista: A baj az, hogy monitor is kéne. Meg billentyű, egér..stb. Nem olvastad el az első hsz-t. felesleges mai, fejleszthető gépet ajánlani, mert nem fér a keretbe. Sőt, amit összerakott, abba meg nincs VGA... Nem fog ez összejönni, de azért hajrá. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@nemvagyokitt: Itt nézz körül, hátha találtok valamit: [LINK]
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Hunork: Az apukban nem kéne lennie egy gpunak?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@nemvagyokitt: Van bennük, de azzal a GTA V max. egy jó kis diavetítés. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@nemvagyokitt: Sajnos, sokra nem mész vele. Netezéshez, filmezéshez jó, esetleg régi játékokhoz. Hidd el, a GTA 5 slide-show lesz vele...
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hunork avatar
@HunSanyiX: Azért óvatosan a 660Ti szériával, egyre több pusztul el mostanában...
Amúgy jó kis gép, de 70k -nál többet nem nagyon ér...
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hunork avatar
@HunSanyiX: Nem rövid életű. Csak most ért el az élettartama végére. 5 éves fejlesztés, de persze lehet, hogy még évekig megy. Függ attól, hogy mennyire volt hajtva, újrapasztázva volt-e...stb. És már persze gari idő nincs a legtöbbre.
0
0
0
0
no avatar
Segítséget szeretnék kérni, hogy ez a konfig amit szeretnék venni mennyire jó? :
Processzor: I5 7500
Memória: 8GB DDR4-es
Merevlemez: Toshiba 1TB
Videókártya: Gigabyte gtx 1060 Windforce 6 GB vagy egy GTX 1070-et
Gépház: Zalman Z9 Neo
Alaplapot(Asus legyen), tápot kérlek írjatok.
Meg olyan kérdések, hogy az I5 7500 elbírja a gtx 1070 (nem lesz bottlenecking)?
Meg, hogy szerintetek érdemes megvárni az I5 8xxx-as szériát?
0
0
0
0
💬 8
Hunork avatar
@Fcking: Hát jobb lett volna, ha írsz egy keretet, hogy mennyiből...

1. A konfig rendben van, később majd veszel egy i7-et. Most elég a GTX1060 6GB, jó párosítás az i5 mellé. Ha van pénz, vagy kicsi a különbség, persze mehet az 1070, de nyilván lesz, játéktól függően, hogy a CPU 100%-on lesz, mialatt a GPU nem. Meg persze függ a felbontástól is, amit nem írtál.

2. Tápegység - elég neked egy minőségi 500-550W bőven:

SEASONIC M12 II Evo 520W Silver, Moduláris és 22k
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM Silver, moduláris 24k
THERMALTAKE London 550W GOLD, moduláris, 26k

Olcsóbban FSP Hydro 500W 18k.

Nagyobb méret esetén itt egy kiváló, Bronze, nem moduláris, bitang jó SEASONIC S12 II 620W 21k körül.
Vagy
XIGMATEK Centauro S CTS-600 600W (Sirtec belső) 17k
FSP HYPER S 600 18k körül

3. Alaplap:
ASUS B150-PLUS 25-26k körül. ATX méret, mindennel ellátva, non-K procihoz tökéletes.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Hát a keretem olyan 250k max 300k.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Fcking: Azt a kereted írd meg légy szíves, ami tápra, alaplapra marad.
Amit javasolnék, egy kisebb SSD vásárlása még a rendszernek, hidd el, táltosodás lesz a hagyományos merevlemezhez képest.
A többi rész oké, és a "maradék" függvényében lehet filózni, hogy 1060 vagy 1070. Bár én a GTX1060 6GB mellett maradnék, és mikor procit cserélsz egyszer, akkor a kettőt együtt megoldani.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Olyan 35k mindkettőre kb
0
0
0
0
Hunork avatar
@Fcking: Hát nem egyértelmű...vagy fáradt vagyok.
A kettőre összesen 35k? 😊

Na, ha külön-külön, akkor alaplap változatlan:ASUS B150-PLUS 25-26k körül. ATX méret, mindennel ellátva, non-K procihoz tökéletes. Táp meg: Be Quiet Straight Power 10 500W CM, Gold, moduláris, iszonyat halk, egy 1080 rendszerhez is elég. (nekem is ilyen van, nagyon jó!)

Ha összesen 35k, akkor meg legyen így:
Alaplap: ASUS H110M-D mATX, 19 ezer körül
Tápegység: BE QUIET! System Power 8 500W 17k körül vagy FSP Hydro 500W 17k körül.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Rosszul írtam, ne haragudj. Külön-külön 35k 😀
0
0
0
0
ppista avatar
@Fcking: A konfig rendben van.
én a Gigabyte gtx 1060 Windforce 6GB-osat ajánlom mert nekem is ugyanaz van és nekem nagyon bevált.
Tápegységnek elegek lesznek ezek:

FSP 500W Hydro Bronze HD500 17k ezt ajánlom nekem is ez van.
Corsair 550W TX550M CP-9020133-EU,moduláris 24k
SEASONIC M12 II Evo 520W Silver, Moduláris és 22k

Alaplap:
Asus B150 PRO GAMING 32-33k. ATX méret non-k procihoz tökéletes.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Én is egy Gigabyte-os vidikarit néztem ki 😀
S köszi a segítséget 😀
0
0
0
0
kyis333 avatar
Sziasztok!
A közeljövőben gépcserét tervezek. A keret amit rászánnék max. 100-120E ft. Jelenleg 2 config amit kinéztem, de leginkább a processzoron vacillálok.

1-gép

i5-2500 (4mag)
gtx- 1050 (a sima 2gb-os változat)
ASRock H61M-VG4- alaplap
8gb ddr 3 -1600 mzh ram

2- gép

i3-7100 (2mag-4szál)
gtx- 1050
GIGABYTE GA-H110M-S2H - alaplap
8gb ddr 4 - 2133 mhz ram

kérdésem, hogy melyik érné meg jobban? a közeljövőben örülnék neki, ha még 1-2 játék eldöcögne rajta. nem kell full grafikán, még élvezhető low-on örülnék neki.
továbbá ramból 1x8gb, vagy 2x4gb-ot érdemesebb bele venni? prociból csak inelt, vga-ból pedig csak nvidiát akarok venni. szivesen veszek minden építő jellegű hsz-t. előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
Barni57 avatar
@kyis333: Szia!

Az 1-ső gép lenne szerintem a jobb választás elmenne rajta sok játék közepes grafikán(attól függ melyik játék)
Mint pl.a gta 5 elmenne közepes,vagy magas grafikai beálításokon,mondjuk a battlefield 1 alacsony beálításokon elmenne,tehát az elsőt választanám és 4-5 évig nem kéne semmit újítani rajta mert jól menne rajt még az ujjabb játékok is!😀
0
0
0
0
kyis333 avatar
@Barni57: köszönöm szépen. én is afelé hajlok. eddig a fifa 17/18 amire gondoltam, meg a pubg, bár utóbbi még eléggé optimalizálatlan és komolyabb vasakat is megfog, de ahogy elnéztem a játékteszteket low-on ez is elvinné és még úgy is élvezhető lenne.

off: akinek még van valami hozzáfűzni valója írhat nyugodtan. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@kyis333: Másik topikban írtam, én inkább új rendszer felé mozdulnék el, és később proci csere. Az az i5 már régi, sokat fogyaszt, és majd később lesz gondod, mert mindent kell cserélni.
0
0
0
0
kyis333 avatar
@Hunork: köszönöm szépen. megnéztem a linkelt videót, igazából a 2proci között nem volt eget rengetően nagy fps különbség a játékoknál, bár igazad van, az általad említett proci jóval kevesebbet fogyaszt. még utána fogok járni ennek a változatnak is. 😀
0
0
0
0
FoxX avatar
Sziasztok!

A jövőre nézve, megéri erre a konfigra építkezni? +Ram, jobb VGA? Vagy fiatalabbra kéne beruháznom?! Köszönöm előre is! 😀
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@FoxX: Minden attól függ, mennyi a money! 😀

A géped rendben van, főleg, ha valóban húzod kellemesen. (nem a padlón! 😀 )
Én cserélnék azért 2x8GB memóriára, és vennék egy jó kis GTX1060 6GB, vagy GTX1070 8GB videokártyát mellé, és no problem. Szép a CPU fejlődés, de a játékoknak nagyon elég egy olyan masina, mint a tiéd, az említett felturbózással.

Persze a jövő kérdéses, meg hogy mekkora időt értesz alatta. De én várnék, és majd később egy alaplap- DDR4 memória -CPU hármassal lepném meg magam, vagy amikor olcsóbbak lesznek a mostani i7-ek...
0
0
0
0
FoxX avatar
@Hunork: Remek, köszönöm szépen a válaszod😀
0
0
0
0
mocika92 avatar
Sziasztok!

Milyen külső HDD-t ajánlnátok adattárolásra márkában ?
1TB-tól felfelé.
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@mocika92: Hali!

WD My Passport / Elements sorozatok
Maxtor
Toshiba Canvio
0
0
0
0
Andris18 avatar
@mocika92: Western Digital Mypassport Ultra-t tudom ajánlani nekem 1TBos méretben van kb egy éve, nem hangos.
Több TB-ban jobban megéri 😀
0
0
0
0
sylvio avatar
Sziasztok
Ez így nagyából okés?!
Annyi még hogy 500Wattos chieftec táp van mellé!
Első sorba játékra raknám össze!
ASUS STRIX B250G GAMING (107445)
Kingston 8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black Series (93858)
Intel Pentium G4560 3500MHz 3MB LGA1151 Box (102887)
Asus ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING (110736)
Arctic-Cooling Freezer 13 (Intel & AMD) (27798)
A-Data 120GB 2,5" SATA3 SU700 Ultimate Series ASU700SS-120GT-C (109794)
0
0
0
0
💬 7
ppista avatar
@sylvio: HA már játkra szeretnéd akkor én így raknám össze:
processzorból erősebbet választanék mondjuk egy ilyet: Intel Core i5-7500 3.4GHz LGA1151 Processzor
Videókártyának inkább egy GTX 1060 3GB-osat választanék a helyedbe.
Meg még raknék bele 1tb-os Hdd-t
A többi alkatrész bőven jó lesz.
0
0
0
0
sylvio avatar
@ppista: Köszi de az már nem fér bele a keretbe! Nagyság rendileg ez is jó lesz max gta5 nem megy full hdba 😉
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@sylvio: menni fog fullhd-ban, de csak highon, nem ultrán 😃
0
0
0
0
sylvio avatar
@H-ECTOR: De akkor nagyságrendileg jatékra megfelelő lesz egy ideig!?
0
0
0
0
Hunork avatar
@sylvio: Szia!

Nagy kérdés: mekkora felbontáson játsuol? Amúgy nem rossz gép az. De:

A G4560 jó választás, i3 verő proci, és majd később cserész i5-re, ha lesz pénz.
Viszont én most azt mondom, hogy inkább GTX1050Ti legyen, sokkal jobb fps értékeket kapsz majd. Ára 56-65k között van, gyártótól függően. Szerintem az RX560 annyival nem olcsóbb, én inkább az erősebb VGA-t venném.

AC Freezer 13 helyett, ha belefér, akkor pedig BQ Pure Rock Slim. Egészen i5-ig tökéletes, halk, és nem lesz gond a ventilátorral. De az AC sem rossz, sőt, kellően halk is!

Gondolom HDD van otthon, mert a 120GB SSD max a rendszernek és egy vagy két játéknak elég.
0
0
0
0
sylvio avatar
@Hunork: Köszönöm hát hdd az van 3terra
0
0
0
0
Barni57 avatar
@sylvio: Szia!

Szerintem is a GTX1050Ti jobb megoldás lenne,már 53000ft-től van:[LINK]
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok 😀 Kis segítséget kérnék 😀
Szeretnék új alaplap-proci-RAM triót vásásrolni, ki mit ajánlana? Jöhet Inteles és Ryzen konfig is 😀
A keret olyan 130ezer lenne.
Előre is köszi. 😎
0
0
0
0
💬 5
Hunork avatar
@oroszlajos: Helló!

Esetleg ezek.

AMD Ryzen 5 1500X 56k vagy Ryzen 1600 67k
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT 50k
ASUS PRIME A320M-K 20k
A nagyobb Ryzen esetén 137k...Én azt venném. 😀

Core i5-7500 3.40GHz 59k
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 2400MHz CL15 KIT 42k
MSI B350M GAMING PRO 25k
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Hálás köszönet ismét, Hunork 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: Igazán nincs mit. 😉
És ezek azért minőségi darabok (mármint alaplap, memória) Nem nyúlsz mellé.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@Hunork: Még annyi, hoyg ezek a RAM-ok elférnek a BE QUIET! Dark Rock Pro 3 hűtő alatt?
0
0
0
0
Hunork avatar
@oroszlajos: Kitöröltem. 😞
Szóval, 4,2 cm magas a GSKILL memória, le kéne mérni a mostani állapotot. A gyártói oldalon látható kép szerint elvileg igen: [LINK]
Ha nem jó, akkor HyperX Savage, az elfér, legalábbis betojok, ha nem. 😀
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.

Haverral építenénk egy asztalt amiben benne lenne a gép alkatrészei:

- Asus Z170-K Alaplap
- Intel® Core™ i7-6700K Processzor, 4GHz
- WD Purple 4TB merevlemez
- Kingston 120G SSD
- Corsair 80 PLUS® Gold tápegység, 650W
- MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 3G videokártya, 3GB GDDR5, 192-bit
- HyperX Predator Black 16GB memória, DDR4, 4x4GB

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/28/d8/b3/28d8b3ca06d92aadc6206e0826520e69--diy-computer-desk-gaming-computer.jpg

Szerintetek közel 600.000 Ft-ot megérne? Ha nem akkor mennyit? (minden vadonat új)

Előre is köszi az értelmes válaszokat!!!
0
0
0
0
💬 4
xheynor avatar
@Arbalest: a gép körülbelül 350-400 ezerből össze lehet rakni. elég drága egy asztal lenne.
0
0
0
0
Arbalest avatar
@xheynor: Köszönöm.
Részletes asztalt szeretnék ami tartós is.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Arbalest: A másik topikban már írtam neked, és egy sokkal erősebb konfigot is olcsóbban! 😊
0
0
0
0
Arbalest avatar
@Hunork: Láttam, köszönöm.
0
0
0
0
GREATWHITEWOLF avatar
Halihó.

A szűkös keretemből ezt a gépet sikerült összehalásznom magamnak:

proci Intel Core i5-7400
Graf. K. GTX 1050 TI 4g OC
alaplap MSI H110M PRO-VH
ram Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury (1x8gb)
tárhely Seagate Barracuda 7200.14 1000GB
táp EVGA 500W

Elég kezdő vagyok gépösszerakás terén úgyhogy abban sem vagyok biztos, hogy ez a konfig egyáltalán működik-e így együtt problémamentesen. 😃 Ezért szeretném a tanácsaitokat kérni főleg azzal, kapcsolatban, hogy ti változtatnátok-e rajta valamit?
0
0
0
0
💬 15
ricsyxxx avatar
@GREATWHITEWOLF: A ramok nem jók bele ddr4-est vegyél. DDR3 helyett!
0
0
0
0
GREATWHITEWOLF avatar
@ricsyxxx: Köszi. 😀
Más problémát nem látsz?
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@GREATWHITEWOLF: Ha az újabb biosal adják oda neked akkor nem de ha régebbi van rajta akkor kell Bios-t frissítést csinálnod hogy az alaplapod támogassa a procit ..
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@GREATWHITEWOLF: táp legyen Chieftec CPS-500S, és mindenképp kérj bios frissítést a rendelésnél.
ház nem kell?
0
0
0
0
GREATWHITEWOLF avatar
@H-ECTOR: Tudom, hogy ez az evga nem éppen megbízható de van egyéb alternatíva? A boltok amiket ideát szlovákiában ismerek nem árulják azt amit említettél 😞
Ház van itthon egy csomó több méretben köztük az előző gépemé is úgyhogy szerintem arra hálistennek nem kell költeni.
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@GREATWHITEWOLF: Miért ne lenne megbízható az EVGA tápegység téren?! Most az, hogy pár ember panaszkodott esetlegesen XY EVGA tápegység miatt, az nem azt jelenti hogy már rossz. Az 500W-os EVGA tápok elég jók (nem írtál modell nevet, de ha az össze s EVGA modellt nézzük: Elég jók)
Természetesen ez rád van bízva, mivel még is te fizetsz érte. De mindig lesznek alternatívák, és aki ért hozzá, annak a szavára érdemes hallgatni. (Esetedben: H-ECTORra.)
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Kimi no Na wa: na sikerült törölni az előző hsz-em.
Kimi: nyilván vannak jó termékei is az evga-nak, de azok inkább a felsőbb kategóriába tartoznak. a forintban 10-20 ezer közöttik nem a legjobbak.

Wolf:
Corsair CX széria
FSP hydro és hyper széria
Seasonic-nak kb minden modellje jó
Be Quiet pure power

de ha nagyon szoros a keret akkor egy Chieftec iArena GPA-500S8 is megteszi
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Az előző gépemben egy 450-es fsp táp csinálta ki a 2 winchesterem.Egy no name szar tápot cseréltem le rá,mert attól féltem,hogy 6-7 év használat után megadja magát.Nagyjából háromnegyed évig ment az fsp táp.A be quite elég jó márka,de drága is.Én Zalman tápot vettem,eddig különösebb baja nincs.10k körüli áron vettem a kábelezése elég jó,harisnyázott is,nem lehet hallani a ventillátorát sem,van benne túlfeszültség védelem,zárlat védelem stb.
Szerintem mindegyik márkából ki lehet fogni jót és rosszat is.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@H-ECTOR: Ami nekem van EVGA táp arról mit tudsz mondani? Nekem eddig jó, de nem is hajtom maxon.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@DDarkness: azzal nincs gond
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@H-ECTOR: Ezt én is alátámaszthatom, 50ezres EVGA tápom van és hibátlanul műxik, olcsóbbat nem vettem volna mert az már nem 100% japó kondikból van összeállítva. 😀
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
@GREATWHITEWOLF: Szia! Én inkább egy B250-es vagy egy H270-es alaplapot ajánlanék a proci miatt. 😀
0
0
0
0
GREATWHITEWOLF avatar
@PatrikVagyok: Helónekedis.
Nagyon nem értek hozzá de pontosan mi a probléma a jelenlegi alaplap és a provi között? Abszzolút nem kompatibilisak vagy működnének együtt?
A szűkös keret miatt igyekszem minden apró lehetőségből megtakarítást kisajtolni úgyhogy ha annyira nem vészes akkor nem váltanék drágábbra.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@GREATWHITEWOLF: jóaz, nem kell másik
0
0
0
0
Hunork avatar
@GREATWHITEWOLF: Melyik EVGA? És mennyiért?

20k-ig az alábbi alternatívák lennének táp ügyben:
SILVERSTONE ST50F-ESB 500W
FSP Raider II 550W
FSP Hyper M 500
FSP Hydro 500W
SEASONIC S12 II 520W- ÉN EZT VENNÉM!
Vagy 22k pénzért a BE QUIET! Pure Power 10 500W-ot.

RAM: DDR4 verzió a jó. (DDR3 esetén a DDR3L verzió)
VGA megfelelő, gondolom a keret miatt nem lehet nagyobb. (GTX 1060 3GB pl, i5 mellé jobban mutat)
Én kiszorítanék egy 120 GB SSD-t a rendszernek. De ezt csak zárójelben.
0
0
0
0
street100 avatar
Sziasztok milyen LGA-1151-es lapot ajánlotok 30.000 Ft-ig?
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
Ha kész gépet akarsz venni és csak ezek a gépek játszanak akkor én a 3.-at választanám msi B250 es lap, i5 7400,8gb ram ami később bővíthetsz, és mivel mind3 ban gtx 1050ti van 4gb vrammal így sztem a 3. A nyerő

https://www.pcx.hu/pcx-i5-n1739-7400-gtx1050ti-szamitogep-147134
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
később mehet bele + 8gb ram meg egy combosabb vga
0
0
0
0
flyaway2 avatar
Halihó! Ismerősöm gépet szeretne építeni. Játékokra kellene neki. 200.000 a keret. Mi a legjobb amit ennyiből ki lehet hozni?
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@flyaway2: Nagy kérdés: monitorral vagy nélküle? Meg ugye a felbontás. Nagyon nem mindegy. És: kell PC-ház, vagy az is van? Perifériák?
FHD esetén ez a két varia például.

Intel PC
ASROCK B150M-HDS alaplap 18.000
INTEL Core i3-7100 3.90GHz 34.000
Patriot Viper Elite 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz 21.000
ADATA 240GB Premier SSD 26.000
RAIJINTEK Aidos Univerzális CPU hűtő 6.500
Chieftec CPS-500S Force 500W Tápegység 13.000
Valamilyen GTX 1050Ti 4GB VGA 50-60.000
Toshiba 2TB HDD 19.000
NZXT Source S340 ház 21.000
Ez így 200k körül van monitor nélkül.

AMD PC
Asrock A320M-DGS alaplap 17.000
AMD Ryzen 5 1400 3.2GHz 49.000
Crucial 8GB DDR4 2400MHz Ballistix Sport 20.000
ADATA 240GB Premier SSD 26.000
RAIJINTEK Aidos Univerzális CPU hűtő 6.500
Chieftec CPS-500S Force 500W Tápegység 13.000
Valamilyen GTX 1050Ti 4GB VGA 50-60.000
Toshiba 2TB HDD 19.000
NZXT Source S340 ház 21.000
Szintén.

Az adatok körülbelüli árak, nyilván változhat boltról-boltra.
A VGA piac felborult, így igen nehéz jó konfigot összerakni. Vagy ennél a tételnél a használt piac a mérvadó, bár az is felborult a bányászat miatt...
0
0
0
0
PoPet avatar
Szeretnék majd venni egy SSD-t, M.2-es foglalatba, tudtok ajánlani nekem alaplappal együtt?
Kritériumok: LGA1151-es foglalat, M.2, és támogassa a 2400MHz-et.
Nem kell nagy, 250GB körüliek jöhetnek, nagyjából 30k körül, a lap 20-25k között jó lenne.
Amit most néztem, és tuti kompatibilisek: Adata ASX8000NP-256GM-C SSD és Asrock B250M-HDV alaplap (~38k + ~21k)
Ha ennél tudtok olcsóbb kombót, írjatok!
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@PoPet: Szerintem alaplap ez inkább: ASRock H270 Pro4. Igaz, nem olcsóbb... De nem jobb? SSD meg simán jó, Adata ajánlott darab.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Szerintetek intelnél most meddig marad ez az 1151-es foglalat? Jöhetnek még bele a coffee lake ek is? Vagy már azok nem? Mert csak találgatásokat találok a neten róla. Konkrét tényt még nem.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
ppista avatar
@alfahimGB: memóriából 2x4GB-ot vennék,ha egyszer kevés lenne akkor meg vehet bele 2x4GB-ot,amúgy jó konfig.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@ppista: a memóriával inkább az a baj, hogy alacsony a frekvenciája, magasabb kellene, mert a ryzenek elég válogatósak, és ezeket nem szívlelik.
másrészről pedig nem tudom, hogy tisztában vagy-e vele, de az 1600 és az 1600x csak annyiban tér el, hogy az utóbbinak gyárilag emelt az órajele, amit az előbbin manuálisan el lehet végezni otthon, és még egy hűtőt is kapsz hozzá. ennek fényében nem hiszem hogy megérné a felárat az x-es változat
0
0
0
0
Hunork avatar
@alfahimGB: Teljesen jó a gép, látszik, hogy minőséget akarsz!
De ahogy írták is, a memória 2400 MHz legyen mindenképp, vagy gyorsabb! És tényleg 2x4 legyen most, később meg mehet bele ugyanennyi.
SSD: ha van kis plusz keret, akkor vegyél nagyobbat, és pl egy multis játék is elfér rajta, nagyon meghálálja.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Hunork: Csatlakozom az előttem lévőkhöz, a Ryzen kényes p.csa módjára érzékeny a RAM-okra, lehetőleg minél magasabb frekvenciájút válassz.
És igen, az 1600 tényleg jobban megéri, az a minimális tuning elvégezhető kb. 2-5 perc alatt, hűtőt meg úgy is vennél, ahogy látom, sok szükséged nem lenne rá. 😀
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
Valaki tud segíteni olyan kérdés megválaszolásában , hogy ha én gépet akarok összeállítani, de processzor amit néztem intel core i5 6600 de ha jól láttam ez a processzor csak 2400 mhz ig támogatja a ddr4-es ramokat , de az alaplap amit néztem az 3600ig megy ha minden igaz, ilyenkor van valami beállítás bios-ba vagy csak 2400mhz és kész?
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Necrotoxic: Elvileg beleteheted te a 3600 as ramokat is de csak 2400 on fognak majd menni,mert ugye a proci annyit tud,de várj azért egy hozzáértő hosszászólásra is mert ezt énis csak olvastam valahol.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Necrotoxic: Milyen alaplapról van szó? A proci sima 6600 vagy a "K"-s verzió?
0
0
0
0
Necrotoxic avatar
@Puffin: sima ,de lehet K-s is ha arról van szó
0
0
0
0
no avatar
Hali! Eladóvá vált aszali PC-m!

Alaplap: ASUS P8Z77-V Deluxe
Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-3570K CPU @ 3.40GHZ (4CPUs), ~3.4GHz
Memoria: Corsair Vengeance DDR3 16GB 1600 Mhz
Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 670 2gb DDR5 256 bit
Táp: Cooler Master 650W G650M RS650-AMAAB1 Tápegység
Gépház: Thermaltake
SSD: - SAMSUNG SSD 830 Series (119)GB
- WDC WD2500JS-60NCB1 (232) GB
POSTÁZOM IS!
ÁR: 150.e FT
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
Abba lapba nem fogod tudni betenni az általad írt processzorokat, és RAM-ot is váltanod kell mert a mostani lapod Sandy Bridge alap az az 1155, amit kinéztél meg 1151 foglalatú. G4400 Skylake, a 4560 pedig Kaby Lake. 1151 laphoz meg DDR4 RAM kell mert a processzor azokat támogatja, sőt sima DDR3-al nem is megy csak L jelölésűvel, de az sem tesz hót a Skylake és Kaby Lake prociknak.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
nem csak lap, hanem memória is, mivel a ddr3-as már nem megy bele.
többre mész ha megtartod a lapot, és egy 1155-ös i3-at vagy i5-öt szerzel bele használtan, mellé 8 giga RAM és van egy egészen korrekt géped
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Gondolom a házzal együtt érkezett hozzád, nyilván nem a legjobb, és jó lenne, ha cserélnéd. 15 környékén már tök jó tápok vannak.
I3 3320, 3330, 3420, 3470, 3220, 3240 bármelyik jó, és a g4560 környékén vannak teljesítményben, használtan 10-20 ezerért már találhatsz.
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
ha a g4560-at akarod, mindent újan:
proci: 18k
lap: minimum 22k
ram: 16k
vga: 28k
ez már 84k, nem tudom hogy akarod ezt és minden mást kihozni 70-ből
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
ha használtan vennéd legalább a procit akkor egy rx460 is beleférne
de ha neked így jó, akkor nem szólok bele.
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Hardverapró, és ott is attól akinek sok a pozitív értékelése.
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali, gép fejlesztés előtt állok, és az lenne a kérdésem, hogy megéri-e a DDR4-re váltani?
Ezeket a cuccokat néztem ki amúgy:
Intel Core i5-7400 processzor
Asrock B250M-HDV alaplap
Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black
Gigabyte GTX1050 Ti 4GB GDDR5 videokártya
FSP 500W HEXA+ tápegység

Na szóval, megéri a DDR4, vagy vegyek egy alaplapot ami az 1151 mellett DDR3-at támogat, és a pénzből nézzek inkább egy SSD-t? Ja és DDR4 esetében mekkora a különbség a 2133 és a 2400MHz között? Érzékelhető vagy nem?
Illetve, hogy biztos kell-e az a táp csere, hiszen a mostani configot is simán bírja a tápom, és a fogyasztás nem nőne igazából, sőt a proci még kevesebbet is fogyasztana, mint a mostanim.
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@PoPet: Egyet értek H-ECTOR fórumtárssal.
Viszont én is azt javaslom most inkább vegyél egy minőségi 500W-os tápot és egy erősebb VGA-t a mostani gépedbe. Az az i5 meg merem kockáztatni, hogy nem nagy CPU igényes játékoknál már egy 1060-assal is elbír még mai napig.
Tápnak meg én még ezt javasolnám ha teheted, igaz picivel drágább mint a HEXA+ 500W, és csak 450W de 80+gold minősítés míg a Hexa+ csak 80+.: FSP 450W Hydro X
0
0
0
0
no avatar
sziasztok. összeraktam egy gépet, viszont az árat lentebb szeretném vinni valamivel. esetleg amd-s konfigot is bevállalnék, ha van ehhez hasonló tudású, olcsóbban. A gép most kb 190000 Ft, örülnék, ha lentebb lehetne vinni az árat. CS GO, GTA V, és egy újabb COD, amivel játszanék, ezek mellett videovágásra, modellezésre is használnám.
Zalman Z1 NEO fekete számítógép ház
FSP 600W Hyper 600 tápegység
MSI B150M Night Elf alaplap
Intel Core i5-7400 BX80677I57400 processzor
Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória
Gigabyte RX460 4GB GDDR5 GV-RX460WF2OC-4GD videokártya
Kingston 120GB SMS200S3/120G SSD meghajtó
Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 merevlemez
0
0
0
0
💬 8
H-ECTOR avatar
@ngergo0831: i5 7400 helyett g4560.
fsp hyper 600 helyett hyper 500
ha ilyen szűk a keret, ssd is kimaradhat, ha csak nincs rá feltétlen szükség. esetleg ha még több belefér, cserélheted a vga-t 1050ti-ra vagy 470/570re
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: szerintem a 2 mag a jövőre nézve kevés lesz, így minimum egy 4 magos gépet tervezek.
SSD mindenképp kimarad, és a Toshiba HDD helyett WesternDigital.

VGA-val meg gondban vagyok..
az rx460 4gb-os, 40000Ft. egy 1050Ti 4gb-os, 50000Ft. viszont nem jobb annyival az 1050ti, és az rx460 előnye, hogy támogatja a crossfire-t, így a későbbiekben tudok venni mellé még egyet, ha épp úgy alakul.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@ngergo0831: igaz, hogy 2 mag, de 4 szál, és csak 18ezerbe kerül, és mivel szűkös a keret, máson pedig nem nagyon lehet spórolni, megfontolandó. abból a megvilágításból is, hogy nem túl nagy teljesítményű videokártya kerül mellé, így mindenképp vga limit lesz, mintsem cpu.
szerintem hdd-ből az 1 tb is elég, az még pár ezer forint.
azért van különbség a kettő kártya között, viszont a 460-ból a 4gb-os nem igazán éri meg a felárat. ha azt mondjuk hogy 10k van a kettő között, akkor azt bőven megéri a 1050ti. cf-ben meg ne gondolkozz, nem éri meg. legtöbb esetben nem skálázódik jól, valahol ront is a teljesítményen.
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: MSI B350M PRO-VDH (27000 Ft)
AMD Ryzen 5 X4 1400 (50000 Ft)
Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz (20000 Ft)
ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit (50000 Ft)
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 (14000 Ft)
Zalman Z1 NEO (10000 Ft)
FSP Hyper 500W (15000 Ft)

~186000 Ft

Egyenlőre így áll a gép. Valahogy ebből le lehetne kb 20000Ft-ot csökkenteni? 😀 valamivel. Azt a pentium procit szerintem hanyagolnám.
0
0
0
0
AttiS avatar
@ngergo0831: Ezen már nagyon nincs mit lecsípni.Vissza rakhatod az RX460-ast gigabyte 4gb-s verzió 37k. :
[LINK]

Esetleg egy h110es lap, a g4560-al, ha ennyire radikálisan csökkenteni akarsz.Egyébként nem olyan rosz az a proci : [LINK]
Itt van pár teszt, érdemes lecsekkolni.Lapnak akkor betehetnéd ezt : [LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ngergo0831: Ha full hd ban játszol akkor a pentium tökéletes választás.nem azért mondom mert nekem os olyan van hanem mert bőven elegendő full hd ra minden játékot kihajt maxon fhd ba min 50fps el asszem talán a wicher 3 amiben néha lemegy maxon 40 körülire de a többinél teszi a dolgát! Átlagba 70-80 fps t hoz minden játékban full hd ba maxon, egy megfelelő vga val természetesen 😉
Dehát ott egy rakás teszt/video youtube on nézd bátran. És később csak a procidat kell cserélni mert az 1151 es foglalat i5/i7 jöhet minden 😀 de ha van rá keret akkor vegyél ryzen-t ha szeretnél
0
0
0
0
hangzoj avatar
@ngergo0831: Asus PRIME A320M-K ez az alaplap és már -8K
Memóriából meg egy 8GB-s modult Pl: egy crucial-t (jövőre nézve + 8GB bele) ott -3K
Mást nem nagyon tudsz csökkenteni...
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@ngergo0831: maximum úgy lehet valamit még spórolni, ha hardveraprós guruktól rendelsz meg amit csak tudsz, de az úgyis csak kb 10e forint mínusz, és ha bedöglik valami, akkor nekik kell küldözgetni, nem a boltnak.
az egyetlen nagyobb árcsökkentési lehetőség a pentium.
0
0
0
0
Gyikoc avatar
Coolermaster Hyper 212 procihűtőről mit lehet mondani? 6 ezerért megéri?
0
0
0
0
no avatar
ja igen rosszat írtam, ddr4 2133mhz ra értettem

még más ötletek a táppal kapcsolatban?
0
0
0
0
Andris18 avatar
Novakhiin:
Egy olyan deepcool gammaxx 300 tényleg elég nekem is az van, az én procim többet fogyaszt, nagyobb chip méret több hőt ad le mint az i7 6700 és azt is jól lehűti.
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@Andris18: Az enyém meg mégnagyobb TDP-vel rendelkezik, és 4.4GHz-en, 40-50fok, ugyanezzel a hűtővel. 😃
0
0
0
0
ppista avatar
Novakhiin:
olyan táp is elég mint az enyém egy FSP 500W Hydro Bronze HD500
processzor hűtőnek is elég olyan mint az enyém egy DeepCool GAMMAXX 300
Ramot meg elírtad DDR 4 2133 MHz-es kell ahoz az alaplaphoz amit írtál.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,
ez a konfig így alapból jó lenne?
+
ha igen erre milyen táp lenne jó? illetve, szükség van-e processzor hűtőre?

-MSI B150M MORTAR alaplap
-Intel Core i7-6700 processzor
-Kingston 16GB (2x8GB) DDR3 1866MHz HX318C10FBK2/16 memória
-GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB GDDR5 192bit PCI-E (GV-N1060WF2OC-6GD) videókártya
-Zalman Z9 NEO számítógép ház
0
0
0
0
💬 1
Andris18 avatar
@Novakhiin: Lehet hogy csak elírtad, de ahhoz az alaplaphoz DDR4 -es memória kell! kicsivel drágább mint a DDR3 (pl a Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz HX421C14FB2K2/16) 16gb ddr4és mostanában már új gépet DDR4-re építenek.
Azt mondják hogy ami nem K-s processzor annak elég egy jó B-s alaplap és egy gyári hűtő mivel nem tuningolod. Tápon nem érdemes spórolni! Itt egy oldal hogy ki tudd kalkulálni mennyi watt kell kb. [LINK]

Itt általában valamilyen FSP-t ajánlanak és személy szerint Corsair-t használok ami egy gépház aljába helyezhető moduláris (azaz a belőle jövő kábelek számát változtathatod) táp. A lényeg hogy legalább 80+ bronze minősítésü legyen és a szakértőbbek a belsejéről (annak anyaga szerkezete) is tudnak mondani valamit.

Még a gépházon lehet vitatkozni hogy kinek mi tetszik illetve szeretnél-e olyat drágábban ahol elöl két 140mm-es ventillátor van 120mm helyett.

Sajnos csak ennyit tudtam segíteni. Remélem mások is hozzászólnak.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Az msi b350m mortar micro atx es úgy olvastam és milyen gépházat ajánlanátok mellé nemérdekel hogy nézki de az már annál inkább h brutálisan jó legyen a szellőzése (ha lehet akkor már gyárilag! Nem akarok ilyen ventilátorokkal mókerolni utólag... és ha nem is egyből de az amd ryzen r5 1600 ast meg akarom majd tuningolni az 1600x szintjére és egy vízhűtést tervezek majd rá a későbbiekben tehát nagyon jó házat szeretnék venni.köszi előre is!
0
0
0
0
no avatar
Processzor: I5 7500
Memória: 8GB DDR4-es
Merevlemez: Toshiba 1TB SATA 3
Alaplap: ASUS Rog Strix B250F gaming
Gépház: Deepcool KENDOMEN vagy Zalman z9 NEO ?
Későbbiekben tervezek egy SSD-t venni hozzá ami egy ADATA Premier Pro SP 900-as lenne.
Mit kellene változtatnom rajta(gondolok itt kölcséghatékonyabb alkatrészekre vagy hasonló)?
Alaplapról vannak esetleg tapasztalatok?
S milyen tápot kellene vennem hozzá?
0
0
0
0
💬 10
Puffin avatar
@Fcking: Az az alaplap olyan felesleges egy sima 7500-as proci mellé. Vegyél olcsóbbat és akkor belefér az SSD.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Puffin: de hát az világítós meg minden szar😂😂😂
btw videokártya nem lesz benne?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@H-ECTOR: Látod, én elb.sztam 50ezret alaplapra, mégse világít, na holnap veszek is bele egy ledsort.. 😃
Tökre nem értem, ezeket a hót ratyi plexi házakat, meg világítós bizbaszokat. Az első volt a vga-n is, hogy a fényeket kilőttem.. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@hashimoto: azért a két lap között van különbség.
az enyém fele annyiba került, és semmi érzékelhető különbség nem lenne a dizájnon kívül😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@H-ECTOR: Ezért (is) jobb az intel, hiszen ott egy "gagyibb" lappal is tökéletesen megy a proci, de sajnos pl. az FX-em is érzékeny a lapokra, meg hát a VRM.. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@hashimoto: Attól hogy nem érted, még van akinek az tetszik
0
0
0
0
hashimoto avatar
@SuperPuma: Hát igen, a stance is tetszik valakinek az autókon, mégis hatalmas homárság az is.. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@hashimoto: Azért a kettő nem ugyanaz.
Normális helyeken úgy át sem menne a műszakin.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@SuperPuma: "Normális helyeken úgy át sem menne a műszakin."
Nem is baj, elég balf.sz van az utakon így is. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@SuperPuma: oké hogy tetszik valakinek, de ezért fizetni 25ezret pluszban a többi cucc kárára? bullshit
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
odinx

ennek mi köze ehhez a fórumtémához?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Asztali PC vásárlásában gondolkodom viszont nem nagyon vagyok otthon, főleg nem mostanában, hogy milyen PC-t érdemes vásárolni, mi érné meg. A PC-t böngészéshez, filmnézéshez, illetve office programokhoz (word, excel, power point) esetleg photoshophoz használnám. Jelenleg egy 500 gb-os hdd-vel és a perifériákkal (monitor, hangrendszer) rendelkezem.
Maximum 100 000Ft összeget szeretnék költeni a dologra, szerintetek kihozható-e illetve kb. milyen típusú alkatrészek kellenek bele?
Segítségeteket előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció