Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
ddkk22 avatar
csuz-li
Ezzel nekem annyi a problémám hogy már vannak olyan játékok ahol az i7 6700-7700 is 80%-90%-ban kivan használva, persze a legtöbb játéknál nem így van. De elindultunk azon az úton, ahol lassan már kevés lesz a mostani 8szálas i7 is.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Core2: Nem a magok száma, hanem a szálak száma számít egy játéknál elsősorban. És a 6 mag 12 szál felesleges. 8 szál viszont úgy nagyjából 2014 óta javallott...
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Core2
Jelenleg 4magos proci még elég játékra, de viszont ahol már elfogy a 4magos i7, ott még elég lesz a 6magos i7.
Minél alacsonyabb egy ramnál az időzítés, annál gyorsabb a ram, magyarán a cl12-es ram, gyorsabb mint a cl15-ös.
0
0
0
0
Core2 avatar
Kell 6 mag játszani?
Tervezek még egy kártyát, ezért előregondolkozok a táppal.
A léghűtés nekem is jobban tetszik.
ddkk22: amit én néztem is 1.2v-os csal CL15-ös 😀
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Core2
Én a 1,2v feszültségű ramot ajánlom az a proci mellé, jelen esetben ezt [LINK]
0
0
0
0
csuz-li avatar
Core2: Memóriából én azt választanám, amit írtam (jo hogy... 😜 ) A processzor memóriakezelése amúgy is 2400-as, ráadásul nem mindegy, hogy CL15, vagy CL12 a késleltetése. Szóval azzal a pár megahertzcel amúgy sem sokat veszítesz, viszont a késleltetésen jobban nyersz teljesítményt. Nekem, Piero-val ellentétben teszik a hűtő is, lentebb leírtam már, miért gondolom így. Persze Piero javaslata a vizes hűtővel sem rossz, ha inkább azt választod, nem hülyeség, csak véleményem szerint jobb a levegős.

Cryses2001: A pénz fontos kérdés. Alapvetően FHD-s játékra és VR-ra, már elég egy 6. generációs i5 + GTX 1060. Persze jobb egy erősebb VGA és egy 8 szálas processzor, de itt jön a képbe a pénz, hogy mennyiből kell kihozni. Például már a BF1-nél (ezt láttam ilyen konfigon futni processzor csere előtt és után, ezért mondom) a szűk keresztmetszet a processzor lenne, de ugye ha nincs keret jobbra, akkor azért nem dől össze a világ.
0
0
0
0
Puffin avatar
Core2: Ha már ennyit költesz gépre, én megvenném a helyedben a 6800K procit egy X99-es lappal. Mégis csak +2mag/4szál. Későbbiekben jól jöhet.
Proci hűtőnek valami jobb kompakt víz is kijönne annyiból!
A táp még 2db 1080Ti-nak is sok. Ha nem tervezel több kártyát akkor egy 600-650-es is elég bőven!
A kérdés még a monitor??? Milyet gondoltál hozzá?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Egyén és pénz kérdése ki vesz használt vagy új alkatrészeket. Én mint írtam az újnak vagyok a híve.
0
0
0
0
no avatar
Pontos összeget nem tudok mondani.
Megfontolnám, hogy lenne jobb.
(Használt, vagy új.)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Cryses2001:
Pénzügyi keret rá?
Fontos dolog mert írtad hogy használt vagy új. Nos használtan olcsóbb egy erős gép, mint újonnan, de én az újnak vagyok a híve.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!
Venni szeretnék valamilyen PC-t, de nem tudom, hogy milyen lenne a jó.
Sok mindent akarok vele, a játszástól megkezdve, irodai munkákig is.
VR játékokat is akarnék játszani.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen PC-t lenne érdemes venni?
Újat érdemes, vagy esetleg használtat?
Ami persze nem túl drága, de nem is olcsó, gyenge gép.
Segítsetek, legyetek szívesek.
Köszönöm a válaszokat.
😆
0
0
0
0
Core2 avatar
Itt a végleges, amire én gondoltam:

--Core i7-7700k 4.2 GHz LGA 1151 380chf + Cooler Master MasterAir Maker 8 160chf
--ASUS GTX 1080 Ti 11GB 850chf
--ASUS ROG MAXIMUS IX HERO
--Cooler Master storm Trooper ház 150chf
--Kingston HyperX FURY 4x8GB 2666 MHz DDR4 CL15
--Samsung SSD 850 EVO 1 TB 330chf
--Corsair RM1000X 1000W 80 plus:gold 200 chf
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Core2: átérzem, nekem az 1terrás hdd is simán betelt volna már fél év alatt, ha nem szelektáltam volna ki. én azt mondom, hogy egy hdd sosem rossz, filmek, képek, videók (,esetleg tört játékok telepítői😆😉 azon is elférnek, főleg ha külön drájvon megy a letöltés és a játék, akkor még az ellenkező esetben fellépő akadásokat is kikerülheted.
egyébként lehet valahogy raidbe kötni az ssd-ket, viszont erről nem tudok ennél többet.
0
0
0
0
Core2 avatar
Az igazsag az, hogy csak SSD-t akarok tenni, de az 500 nem lesz eleg.
RAMbol meg 32-t akartam mindenkepp.

Rendben van r2d2, majd meglássátok 😀
0
0
0
0
r2d2 avatar
Core2: sok sikert hozzá!
Kíváncsian várom végül mit raktál össze, rakj fel majd képeket is! 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Core2: Ha nem menekültél el, akkor jó. 😀
Ha az ár nem is fontos része a dontésnek, azért úgy gondolom, hogy felesleges dolgokat akkor sem érdemes venni, tehát kitartanék a javaslatom melett.
Az nehezen megmondható, hogy kell-e fejlesztés 3-4 évig. Ez az informatikában már a jóslás kategóriája. Abban szinte biztos vagyok, hogy az i7-7700K elég lesz addig, amíg a mostani konzolgeneráció aktív, szóval ezzel nem lesz gond. A VGA és a RAM már egy jó kérdés.
RAM-ból persze könnyen be lehet szerezni és tenni később is bármennyit. Akár indításnak kezdhetsz 16 helyett 32GB-al is, mert RAM-ból a több mindig jobb, de erre én biztos nem költenék többet most akkor sem, ha a pénz nem számít, később is bele lehet tenni újakat. (Amúgy alacsony, CL12-es késleltetésűt választottam, szóval ha később bővíted, erre akkor is figyelj!)
Hogy a VGA meddig tart ki, az igény kérdése. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy 1080 még 3-4 év múlva is jól fogja futtatni a játékokat, csak ahogy telik az idő, úgy kell mindig egyre alább adni a beállításokból. Ilyen szempontból mindegy, mit veszel most, egy VGA avul el a leggyorsabban a gépedben. Persze kezdhetsz 1080TI-vel is, de egyelőre, a 1080 is tökéletes, később meg, ha úgy érzed, hogy az ultra helyett a sima magas beállítások zavarnak, ésszerűbb akkor az épp aktuális szériából beletenni egy jobbat, mert a Ti is el fog avulni idővel.
Amiben talán változtatnék, ha a pénz nem akadály az az, hogy nem 240-es, hanem 500-as SSD-t tennék a gépbe. Nekem jelenleg 500-as HDD-m van és sosem telt még be. Mindig van a gépen 3-4 játék és elég nekik. Az is igaz, hogy másra nem is használom a gépet, szóval családi fotóalbum, meg lementett filmek sincsenek rajta. Egy 500-as SSD-vel eléred, hogy a játékokat is arról tudd futtatni. (Sokat nem számít, mert gyakorlatilag csak a töltési időben van különbség, de ha már egyszer megtehetem, akkor miért is nézzek töltőképernyőt...)
0
0
0
0
Core2 avatar
Nem menekültem el, csak ritkán van időm. 😀
Tehát azt mondjátok, hogy az i7 7700k-val nem lesz gondom egy pár évig?
Ja és játszani kellene 😀
Igazából nem az ár a lényege, hanem hogy ne kelljen fejlesszem legalább 3-4 évig 😀
Igen, mind1 hogy mennyit fogyaszt a proci 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
r2d2: Azért legalább az a dolog előnye, hogy félmillás gépet az ember elég ritkán rak össze és - nekem legalábbis - elég szórakoztató olyan alkatrészek között nézelődni, amit azért alapvetően meg sem néz az ember a kisebb költségvetések miatt.
0
0
0
0
r2d2 avatar
H-ECTOR: tudom, nem vettem annak 😃 de már mindegy, csuz-li-val értek egyet, szerintem is már rég el menekült a kérdező 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
r2d2: ne msértésnek vagy bántásnak szántam, csak érdekes volt. mivel Core azóta se válaszolt, így nehéz lesz dűlőre jutni
0
0
0
0
r2d2 avatar
H-ECTOR: csak annyit még hozzá fűznék, az előbbiekhez, és azzal be is fejeztem.

Én! Csak és kizárólag egy gyors összeállítást csináltam, hogy valami hasonló dologban gondolkodnék.
Vga-t rammot stb. Teljesen másodrangú dolog volt, most számomra, csak azt néztem, hogy 2x8 ram legyen, meg valami 1000-res vga, hangsúly főleg a 7700k-n volt, hogy 1151-es konfigurációt lenne, érdemesebb összeállítania, amiben szerintem mind egyet értünk, azt, hogy márkailag, stb. mit vesz mellé, az mindenkinek a saját megítélése szerint történik, mert mindenkinek más tetszik meg, és még folytathatnánk a sort.
0
0
0
0
csuz-li avatar
H-ECTOR: Hát volt egy olyan érzésem, hogy a kérdező már rég elmenekült és csak egymást szórakoztatjuk... 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
csuz-li: kicsit elkalandoztam a gondolatban😆😆
egyébként alapból a proci volt a lényeg, mivel csak az hibádzott, és mivel a kérdező is már 40ezres vízhűtést és 1080-at tett bele 32gb memóriával x-es chipsetű lappal, gondoltam felvetem, aztán majd eldönti, mennyi fér bele. de mivel nem tudjuk milyen felhasználásra kell neki a gép, csak szimplán offoljuk a témát😂
0
0
0
0
csuz-li avatar
Na összeraktam egyet. Tápból elég egy 500w-os, ha van jobb ötlete valakinek, akkor mehet is.
[list]Alaplap : 51 595 Ft MSI Z270 GAMING M3
Processzor: 113 135 Ft INTEL Core i7-7700K 4.20GHz 1151 BOX
Processzorhűtő: 20 123 Ft ZALMAN CNPS9900 DF
Memória: 45 028 Ft HyperX 16GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT HX424C12SB2K2/16
Videokártya : 191 780 Ft MSI GTX 1080 GAMING 8G GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 PCIE
Merevlemez: 23 459 Ft WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
SSD: 36 124 Ft KINGSTON 240GB SSDNow V300 SATA3 2,5" SV300S3B7A/240G
Ház: 28 002 Ft COOLERMASTER MasterBox 5t ablakos fekete-piros MCX-B5S3T-RWNN
Tápegység: 19 506 Ft FSP HYPER 600[/list]
Ez összesen: 528 753 Ft (Iponon)
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Ha lenne pénzem én biztos ilyet vennék. 😆
[url]http://www.emag.hu/asus-rog-asztali-szamitogep-intelr-coretm-i7-6700k-4-00ghz-es-processzorral-skylaketm-64gb-3tb-1tb-ssd-dvd-rw-2-x-nvidia-geforce-gtx-titan-12gb-microsoft-windows-10-eger-billentyuzet-szurke-gt51ca-ro0/pd/D4GVG3BBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=9347ab08d38e3961f0947a96ab96b08b[/url]
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nem akartam nagyon hozzászólni, mert lusta vagyok gépet összerakni, azt meg nem tartom korrekt hozzáállásnak, hogy "az nem jó, amit te csináltál, de azért jobb ötletem nekem sincs..."; viszont ha már itt tartunk, akkor azért két dologra érdemes lenne figyelni. Az egyik az, hogy a pénz nem végtelen senkinél, annál sem, akinek sok van, szóval a két 500 gigás SSD akkor is felesleges, ha van rá keret. A másik, ami részben a fentiből következik, hogy szerintem sem a 750-es táp, sem a 40e Ft-os vízhűtés nem kell ide, viszont egy jobb VGA igen. Ha játékra kell egy gép, mindig a VGA a legfontosabb elem. SSD, meg vízhűtés már csak akkor kell, ha még marad rá a keretből, mert ezek a legkevésbé fontosak. A vízhűtéssel amúgy is úgy vagyok, hogy többet ér egy jó levegős hűtő, mint bármilyen kompakt vizes rendszer, mert jobb, biztonságosabb és nem utolsó sorban tartósabb és még az alaplap hűtésébe is besegít,a mi egy nagyobb teljesítményű gépnél elég fontos.

(Azért, ha lesz időm összedobok én is egy konfigot olyan kihagyhatatlan extrákkal, mint alaplap, ami az előzőből kimaradt... 😜 )
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
r2d2: és akkor beleraksz drágább memóriát, meg egy olcsóbb és vele együtt kisebb teljesítményű vga-t? tök logikus😆😆
plusz meghajtókról nem is beszéltünk, azt szíve joga kiválasztani magának. hozzátenném, hogy én inkább 2db ezres hdd-t tennék bele, mint egy darab kétezreset.
de ebben a kategóriában már egy nagyobb vagy több kisebb kapacitású ssd-n is el lehet gondolkozni, 50ezer környékén már 500gigás ssd-ket lehet kapni, és azért szerintem itt már mindenkinek világos, hogy nem túl lényeges az ár😃 elég op lenne 2db 500-as ssd és egy 1000-es hdd
0
0
0
0
r2d2 avatar
hát azt nem mondtam, hogy pont ott(pcx) kellene vásárolnia, és az elején le szögeztem, hogy a helyébe valami hasonlót raknék össze, még egyszer szeretném hangsúlyozni, hasonlót!!!!
0
0
0
0
Puffin avatar
r2d2: táp nem kell akkora, a videókártya és a memória túlárazott.
0
0
0
0
r2d2 avatar
Core2: szia! én inkább már valami hasonlót raknék össze a helyedbe:

Aerocool P7-C1 fekete számítógép ház 28.844 Ft

EVGA 750W SuperNOVA 750 G2 220-G2-0750-X2 tápegység 40.944 Ft

Intel Core i7-7700K BX80677I77700K processzor 110.003 Ft

DeepCool CAPTAIN 360 fekete-piros vízhűtés 40.878 Ft

Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP HX430C15PB3K2/16 memória 57.988 Ft

Asus GTX1070 8GB GDDR5 STRIX-GTX1070-O8G-GAMING videokártya 157.987 Ft

Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó 18.635 Ft

Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX merevlemez 26.777 Ft

448.489 Ft + Áfa 569,580 Ft
0
0
0
0
Andris18 avatar
Moon_Breaker Spoiler!
Csak egy másik gépet lehetne belőle kirakni 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Hát azért 2000 euró elég sok pénz csak procira... 😶
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! én ezt javasolnám Core i7-6950X ha lenne core2-nek még 2 ezer eurója na mindegy.
core2-nek szerintem mindegy menyit fogyaszt a proci.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
a tdp-t feltüntette a gyártó oldal is, és amúgy a SkylakeX és a kaby lake kb egyszerre jelent meg, úgyhogy ott nem sok különbség van időben. de nyilván a konklúzió az, hogy ha nem használod többmagos teljesítményt igénylő folyamatokra a gépet, akkor jobban jársz egy Z170-270 lappal és bele egy 7700k. másrészről ha minden így van, akkor felesleges szerintem az a 4x8gb ram is, bőven elég még játékra a 2x8, bár ha azt mondod, hogy hosszabb ideig nem akarsz hozzányúlni (a vga kivételével), akkor mehet bele. de szerintem, mire az kelleni fog, már lehet, hogy nem is lesz meg neked ez a gép
0
0
0
0
Andris18 avatar
Annyit fűznék még hozzá H-ECTOR-hoz , hogy az X99 lapba "beleférő" procik kb 50 Watt-tal többet fogyasztanak és némelyik méretek 22nm -es nem 14nm ami azt hiszem több hőt is jelent, bár az a vízhűtő valószínű ezt is megoldja.
Egyébként ritkán látok 6 magos proceszzorral valakit játszani (pl youtube-on) a 8 meg 10 mag pedig inkább szerverekbe való, ha jól tudom.
Ja és még valami, itt Magyarországon a 7700K olcsóbb, nem tudom kint mi a helyzet. Meg újabb is 😀 és hozzá is van drága és minőségi alaplap (Z270).
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Spoiler!
Core i7-5820K (3.3GHz, L3:15M, 6C, HT, 140W, rev.R2)
Core i7-5930K (3.5GHz, L3:15M, 6C, HT, 140W, rev.R2)
Core i7-5960X (3.0G, L3:20M, 8C, HT, 140W, rev.R2)
Core i7-6800K (3.4GHz, L3:15M, 6C, HT, 140W, rev.R0)
Core i7-6850K (3.6GHz, L3:15M, 6C, HT, 140W, rev.R0)
Core i7-6900K (3.2GHz, L3:20M, 8C, HT, 140W, rev.R0)
Core i7-6950X (3.0GHz, L3:25M, 10C, HT, 140W, rev.R0)

ezek közül bármelyik jó bele, de ezek nem elsődlegesen játékra fejlesztett procik, így mondjuk lehet hogy kisebb teljesítményt adnak játékokban mint mondjuk egy 7700k
0
0
0
0
Core2 avatar
Akkor milyen procit ajánlotok, ami jó ebbe az alapba, és a konfig mellé?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Arra figyelj, hogy ebbe a lapba bármilyen proccos nem megy bele, itt látod a support listát [LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
Eléggé overkill kategória. Jó sokáig kitart majd ha hozzárakod az i7-7700k-s vagy más i7es procit ha belefér a költségekbe és persze olyat ami belemegy az alaplap foglalatába.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Szerintem jól össze lett állítva, ez már kiszolgál egy életre. 😃
0
0
0
0
Core2 avatar
Megtudom alkatrészenként is venni, azt hiszem. Össze is tudom rakni, azzal nem lesz gond.

Akkor itt a konfig:
Asus rog strix x99 gaming alaplap
Corsair h110i cpu hűtő
Corsair RM650x táp
Kingston hyperx fury 4x8 gb ddr4 2133 mhz
Asus rog strix gtx1080 8gb gddr5x
Pusz még proci amit nem kaptam

Igy mit szóltok hozzá?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Core2
Én se ajánlom az előre összerakott gép vásárlását, haverom is így járt sok évvel ez előtt, hogy előre összerakott gépet vettek, és ki takarították, és amikor valami baj lett a géppel, és vissza vitték, közölték hogy le lett szedve az oldala, ezért a garancia elveszett, hiába mondták hogy csak azért lett leszedve mert kitakarították a portól, annyit mondták hogy akkor is be kellett volna vinni és ők megcsinálják pénzért (hozzá teszem hogy ez egy kis gépes bolt volt). Ez még oké is lenne, csak hát nem is közölték ezt velük, hogy nem lehet leszedni az oldalát.
De am ha belegondolsz, megveszel egy gépet , vagy neten rendeled meg, mondjuk a bolt 80-100km-re van, és már az első héten valami van vele, le áll az egyik ventilátor, vagy bár mi más, meg se tudod nézni hogy mi lehet, pedig lehet hogy semmi komoly, egy kis kábel igazítás és már menne is, küldened kell vissza hogy nézzék meg, hogy mi van a géppel, portalanításnál ugyan ez, akkor is vissza kell küldeni az egész gépet, és valószínű hogy ezt saját költségen + oda lesz az egész gép hetekig. Én nem ajánlom az előre összerakott gépet.
0
0
0
0
xsebix avatar
Core2

Nehogy elore osszerakott gepet vegyel, valassz ki egy boltot es ott rakd ossze akar ugyan azokat az alkatreszeket amik az emlitett konfigokban voltak es megfogod latni, hogy olcsobban kijossz, de , ha nem is olcsobban mindegyik alkatreszbol a jobb minosegu kijon ugyan abbol az arbol legalabb ami az ilyen elore osszerakott konfigok ismert hibaja, hogy oke, hogy I7 meg 1080 , na de milyenek lehet sima ref hutos 1080 meg valami gagyi tap, alaplap stb. nem beszelve arrol, ahogy a legtobb esetben a garancia mar akkor is ugrik, ha csak leveszed a gep oldalat, hogy takaritsd es fejleszteni se tudsz igy kesobb... Ha nem ertesz a gep osszeszereleshez biztos vagyok benne, hogy osszeteszik neked, ha valahol megrendeled az osszes alkatreszt 1 helyrol... 600 ezerert I7 / 1080 minosegi alkatreszekbol siman kijon en meggondolnam... 😀

Igazabol Andris18 is leirta kb ugyan ezt csak megerositeni szerettem volna... 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
Rossz ember profilját néztem, elnézést kérek :/ Svájc az más tészta, de számítógép szerelőbolt ott is lehet ha ismersz egy jó helyet és megéri a fáradtságot 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
A mediamarktos jó lesz, de, ha értesz hozzá, vedd meg alkatrészenként, és rakd össze. Ami felvetődött, és egyetértek Andrissal, a táp, hűtés, ház miatt, lehetséges, hogy ezek nem a legjobbak.
De, szerintem Svájcba nembiztos, hogy szállítanak iponról.
0
0
0
0
Andris18 avatar
2ezer euró elég sok pénz. Lehet érdemes lenne egy pcland, iponos összerakással +5000ft ért az asszem 17euro elenyésző a nagyrészéhez.
Igazából csak aért mondom mert nem írják ki a pontos alkatrédzeket ahogy én láttam. Pl a táp 500w de 80+ bronze, silver ,vagy gold? A ramoknak sincs ott a márkája. Ennyiért vehetnél egy i7-7700K-t is alap órajele magasabb és ha kedved lesz akkor tuningolhatod is. Processzorhűtőt sem látom, meg a kártya egy gtx 1080as de milyen márkájú? Ref. hűtéses vagy mondjuk asus strix, msi, evga..stb? Még annyi hogy a merevlemezhez ssdhez is csak annyi van hogy mekkora a mérete. És a ház az jól szellőzik? Megvan a 2+1 venti?
Ezek csak ötletek amiknek utánanézhetsz ha gondolod. Nem az én véleményem számít igazán.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Core2: az még jobb, mint amit én ajánlottam.
0
0
0
0
Core2 avatar
És ez?
https://shop.mediamarkt.ch/de/gaming/pc-gaming/gaming-pc-notebooks-tablets/gaming-pc/asus-g11cd-k-ch031t-gaming-desktop-intel-core-i7-7700-36-ghz-schwarzrot/idp9twrxsg8q
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Core2: Én ezt ajánlom, de ennyi pénzért jó kis konfigot lehet összerakni.
[LINK]
0
0
0
0
Core2 avatar
Üdv. Gépet szeretnék venni, a keret 2 ezer euró. Intel+gf vagy amd+radeon?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció