Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok! Az év végén tervezem a jelenlegi asztali gépemet cserélni vagy felújítani.
4 éve vettem a gépet és ez idő alatt nem igazán volt újítva. Úgy érzem, hogy lassan kezdem kiismerni a határait és szeretnék egy új gépet venni. Mivel őszintén kezdő vagyok, így nem igazán tudom, hogyan is kezdjek neki. Fő célja a gépnek természetesen a gaming lenne, de későbbiek folyamán videó és animáció szerkesztésre is szeretném használni. Szeretném a legtöbbet kihozni a gépből és erre én 700.000ftot szánnék. Esetleg ha valaki tudna tanácsokat adni, esetleg komplett setupot össze tudna állítani vagy akár csak segíteni, azért nagyon hálás lennék. A pc lényege, hogy a lehető legjobban futtasson játékokat.
Jelenlegi setupom:
asus alaplap b360m-k
i5-9400f
2 X 8gb ddr4 2666mhz
m.2 ssd 256 Gb 2200 mb/s read, 1600 mb/s write
2Tb hdd seagate
Asus gtx 1660 6Gb TUF Gaming
coolmaster 600w elite v3
sharkon vg4-w ház

Hátha lehet valamit átrakni a következő gépbe :)
Nagyon szépen köszönöm, ha segít valaki és hálás vagyok minden építő jellegű kommentért! :)
0
0
0
0
💬 1
Pokman avatar
@Akimo: 700k-ért szerintem mehet:
-alaplapnak Asus, MSI, Gigabyte, NZXT X670-es
-Ryzen 7 7800X3D-s proci
-32GB (2 x 16GB) Kingston FURY Beast 6000MHz vagy magasabb órajelű RAM (igazából itt rengeteg opciód van)
-RX 7900GRE, 7800XT vagy Nvidia részről 4070S
-750W 80+ Gold vagy Platinum táp bőven elég bele csak válassz egy jó márkát (mondjuk NZXT, Corsair, Asus, Silverstone)
-gépháznak amelyik a legjobban tetszik, de azért ne olyat ahol mondjuk egy ***a dizájn vagy üveg elzárja a ventiktől a friss levegőt 😂
-régi gépedből mehetnek át a tárolók is akár, de azért vennék egy jobb 256GB-os SSD az op rendeszrnek és egy 1 vagy 2 TB-osat a játékoknak, valószínűleg Samsung 970 vagy 980 a legjobb de sok az opció itt is

egyenlőre nézd meg így milyen árban lenne
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Haveromnak kellene egy gép, de én is úgy raktam össze, hogy itt is segítettetek, meg más oldalakon is.
Legfőképp játékra kellene neki, de szokott filmeket is nézni, meg zenét hallgatni, szóval azért kell a tárhely bele.
Az ár az 450.000 de a plafon ami nagyon a plafon az 500.000-ig de az már a legvége.
Legfőbb játékok az a Batleroyal közül van, szóval PUBG, Warzone, meg ilyenek. De bármely más multigaming-es játékot is szeret kipróbálni.
A segítséget előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
MC MaRcI avatar
@kETIZ: Ha zsír újonnan kell
400korul kB olyan van mint az enyém
Már most egy jobb kártyát +100ert lehet bele rakni vagy jobb procit

Ha használt piac is szóba jöhet abból már azért most elég jót tud osszehozni
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
MrPAYER avatar
Szia!

Ez a gép papíron kb. majdhogynem megegyezik a PS5-nél használt alkatrészekkel ami a főbb elemeket érinti értelemszerűen.

Ezt neked kell tudni, hogy mivel szeretnél játszani. Az adott játékoknak létezik konzol portja vagy only PC? Szereted az RTS / shooter játékokat amik PC-n élvezetesebbek? Stb..

Ez a gép valószínűleg még így használtan is drágább mint egy PS5, és hiába nagyon hasonló a teljesítményük, sanszos, hogy konzolon jobban futnak a játékok mert egyszerűen jobban optimalizáltabb.

Ha csak ilyen sztori orientált játékokkal játszol, mint pl. God of War, AC, FarCry, Dying Light, Days Gone stb.. akkor szerintem jobban jársz a PS-el.
1
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
Pokman avatar
200k-ért leginkább előre összerakottat érdemes venni egy üzletben, de én inkább egy használt teljes konfigot ajánlanék azért az árért. Mindenképpen teljesen újat akarsz ?
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Pokman avatar
Összerakni egyet újonnan ennyiért szerintem nem éri meg, mivel olyan 350k-ért már több mint 2-szere teljesítményt kapnál, vagyis nem dupla áron. Egy megoldás még lehet hogy csak a kártyát veszed használtan, mivel az a legdrágább. De mint mondtam ennyiért előre öszerakottak jobb árban vannak mintha te építenéd. Szétnéztél-e már az üzletekben milyen előre öszerakott gépek vannak ? Bár én a helyedben gyűjtenék mégegyszer ennyit és biztosra mennék hogy egy aktuális gépet rakjak össze újonnan, hacsak nem túl fontos hogy azonnal meglegyen
0
0
0
0
PoPet avatar
VGA nélkül azért kihozható 200-ból egy tűrhető config:

Ryzen 5 5600G ~50k
ASUS TUF GAMING B450-PLUS II ~40k
Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz KF436C16RB1K2/32 ~36k
Seasonic B12 BC 650W ~26k
Intenso TOP PERFORMANCE 2.5" SSD 1TB ~20k
NZXT H5 Flow ~30k

Házon spórolhatsz, RAM is mehet akár 2x8 is, de az iGPU meg a jövő miatt én ráköltenék arra a 32-re.
Ebbe később mehet felső-közép kategóriás kártya is még.
0
0
1
0
cseszka avatar
@PoPet: Ez igy teljesen korrekt.Amint irtad is,házon lehet spórolni,ami ott marad azonn vennék egy másik ssd-t pl 256gb csak az oprendszernek.Nemtudom ti hogy vagytok vele,de ha csak 1 mód van rá,játékot nem telepítek c meghjatóra.Csak win+programok.A 32Gb ram is teljesen okés,attól hogy a ddr5 is már a piacon van,a ddr4 még nincs temetve.
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
cseszka avatar
Szerintem jobbat ennyiért nem találsz.Ujonan meg biztos hogy nem.Annyi hogy lehet az 5700XT lassan már nem lesz elég mindenre 1080p-ben sem.Ha viszont tudsz kompromisszumot kötni akkor meg jó ideig elég lehet.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Előre is köszönöm a segítséget és hogy ha esetleg valaki rászánta az idejét még az elolvasásra is. :)
10 éves gépemet cserélném, egy olyanra, ami ugyan ennyire időt álló.
Csak játékra szoktam használni és nem gondolkoztam másban!
De mivel nem értek ezekhez a gépösszerakósdihoz és a mi mihez jó meg mi mihez nem.
Ezért gondoltam hogy itt segítséget kaphatok a problémámra.
Azt nem tudom hogy megoldhato lehet-e, hogy nem egy ssd hanem 3darab abból 2 m2-es 1 sima.
Mert nem akarom megfelezni egyik ssd-t sem, hanem lenne egy kisebb csak a rendszernek (125gb) , egy gyorsabb ssd (m2 ssd 2TB vagy 2-3 db) a "fontosabb" játékoknak (pubg, cs2, batlefield, cod), meg lenne egy a filmeknek meg ilyeneknek persze arra is menne játék (az is 2-3TB vagy 2TB-ból 2-3db).
Az összeg amit rá szánnék 800k Forint lenne persze ha kicsivel feljebb megy az nem gond.
Inteles vagyok, de Amd proci is lehet egy a lényeg a videó kártya Nvidia legyen :)
Köszönöm szépen ha eddig is végig olvastad és mégnagyobb köszönet ha segítesz!
Bármi kérdés ha eseteg felmerülne szivesen válaszolok.
0
0
0
0
💬 5
Pokman avatar
@kETIZ: Szia, hát sajnos manapság 10 évre szánt gépet akkor se tudnál építeni ha jelenlegi legjobb alkatrészeket vennéd 2 milláért, de azért segítek összerakni neked egy jó konfigot 😇.

-Gépháznak Lian-Li LANCOOL 215, vagy Asus TUF GT 502 vagy akármilyen más 😅, rengeteg féle-fajta van, szóval azt jobb lenne neked eldönteni melyik tetszik. Csak azért írtam azt a kettőt le, hogy valami ahhoz hasonlót keress mert az olyanoknak nagyon jó a szellőzése.
-Alaplapnak egy MSI PRO X670-P WIFI, AM5-öt ajánlok, olyan 100k körül van.
-AMD Ryzen™ 7 7800X3D legjobb proci játékokhoz, ez tényleg jó lenne 10 évre 😂, 170-180k
-Asus ROG STRIX LC II 360 processzorhűtő 95k
-ASUS TUF 850W, 80 PLUS Gold tápegységnek megteszi, de amúgy Corsair, EVGA, Cooler Master mind jó vagy jobb ha 850W Gold. 60k körül vannak ezek.
-RAM-nak mindenképp Dual Chanel Kingston FURY Beast 32GB DDR5, 5600MHz CL40. Ez olyan 50-55k.
-Rendszernek vehetsz egy 250GB-os Samsung 970 EVO Plus SSD-t 13k-ért és játékokhoz egy szintén Samsung 970 EVO Plus 2TB-osat ami 54k.

Igazából proci nagyon overkill ide, spórolhatnál 50k-t, vagy kicsivel többet, egy nem X3D-s procival, de én nagyon nem ajánlom. Ha hosszú távra tervezel akkor jobb most beruházni rá mint pár év múlva lecserélni és a kártyát sokkal könnyebb mint procit cserélni. Alaplapon is lehetne pár 10k-t spórolni, én az egyik legjobbat választottam mert azt mondtat hosszú távra tervezel és akkor nem jó azon spórolni. Videókártyából mondtad hogy Nvidiát akarsz, de őszintén ebben az árkategóriában (ugye 250-300k), én inkább AMD-t ajánlanék. Gondolkozz egy kicsit és ha eldöntötted válaszolj és segítek megint. Sata SSD-t tehetsz később is majd bele vagy régi gépedből akár a HDD-t is.
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Szia! Köszi hogy írtál!
Hát igen azt tudom hogy nem tervezhetek 10 évre, viszont viszonylag nem szoktam sok játékkal játszani, de amivel szoktam azokat éjjel nappal nyüstölöm, ha van rá időm.
Összeraktam egy gépet ha válaszolsz rá, hogy mit cserélnél ki és mit nem vagy egyáltalán jó-e azt megköszönném. :)
-Processzor: Amit írtál az lenne benne AMD Ryzen 7 7800x3d
-Proci hűtő: Be quiet! Dark rock pro 4
-Alaplap : Az oldalon nem volt olyan amit írtál ezért egy MSI b650 Gaming plus wifi alaplap lett
-Videókártya: Igen itt bajba vagyok régen, nagyon régen volt AMD-m, de nem jött be 10 éve nyúzom a 1070ti-t szóval maradok ennél a gyártónál. MSI RTX 4070ti ventus 3x E 12G OC -re esett a választásom.
-RAM: Hát az egy Kingston Fury beast 2x16GB 6000MHz DDR5 nem tudom hogy ez is megteszi-e.
-SSD: Samsung pro 2TB PCIe lett a játékra és a többi dologra rendszernek meg az amit írtál, M.2 Samsung 970 evo Plus 250gb ebből kettő-t raknák bele, bár erősen gondolkozok, hogy maradok az 1x250gb-nál.
-TÁP: EVGA supernova 850P6, 80+ Platinum . Nem volt olyan táp és hát ezt lett helyette
A ház az viszont telitalálat mert a mostani géppemel is ez a baj hogy alig szellőzik.
- Asus Tuf Gaming gt502 és fehér.
Rendszer hűtőt is raktam rá az egy Noctua NF-A20 FLX 200mm igaz két darab, de legalább jó huzat lesz a házban.
Szóval nem pont úgy raktam össze a gépet ahogy írtad, de talán megteszi, persze ha rosszúl van össze rakva akkor összerakom másképp vagy másik oldalon.
Ezzel a géppel se akarok hosszú távra tervezni, de nem vagyok az a nagyon hú de minden új játékot ki akarok próbálni ember. Azokra a játékokra amivel szoktam játszani úgy is kiszolgálná a 10 évet, ha csak valami forradalmi újítás nem jön vagy akármi.
Lehet hogy most ez furcsának tünhet, de szerintem azért látszik hogy nem sokat értek hozzá és ezért is tologattam el ilyen sokáig a váltást. Ez a konfig kicsit több mint amit kitűztem vélnak, de hát annó is elkövettem ezt a hibát hogy egy i7 8700k helyett a sima 8700-at vettem meg a 1080ti helyett a 1070ti lett. Igaz most 4070ti, de szerintem ez bőőőőven elég játékra, meg majd jövőre egy 360hz-es monitor nem fölöslegesen megvétele is lesz remélhetőleg persze, ha összejön a hozzá megfelelő számítógép.
Ez lett a gondolkodásomból. :)
0
0
0
0
Pokman avatar
@kETIZ: Jó itt minden, sőt a tápegység még jobb is mint amiket én mondtam, biztos nem kell lecseréjed jó darabig.

RAM-ból jó a 6000MHz, csak azt is kell nézni mennyi a CL-je. Ha több mint 40 akkor nem ajánlom.

Na igen, a ventiket nem említettem ameddig nem döntötted el a gépházat, mivel van amelyiknek alapból vannak. Sajnos a GT502-nek pont nincs 😅. Én az AIO-t 2 okból mondtam a procinak: az első hogy sokkal letisztultabb úgy a build és a másik hogy alapból 3 ventivel jön a 360mm radiátor hozzá, ami gyakorlatilag több mint 30k spórlás. Szóval amit megspóroltál AIO-n amiatt hogy léghűtéses proci hűtőre mentél, úgyis rá kell költsd ventikre 😂. És legyünk őszinték, egy böhöm nagy hűtő a gép közepén minden, csak nem szép.
Visszatérve a ventikre, ahhoz a gépházhoz, ha maradsz is a Dark Rock Pro-nál, a legjobb ha veszel 3 120mm ventit alulra, 3 120mm ventit felülre és 3 120mm az oldalára. Vagy ugyan ezekre a helyekre csak 2x140mm ventiket. Hátulra nem muszáj tenni. És akkor alulról és felülről mehet a levegő befele, az oldalán meg kifele. Ugye, AIO-val egyik helyre nem kell tegyél mert lefoglalja a teljeset. Ha AIO-t veszel akkor azt felülre helyezd el és akkor úgy kell beállítani hogy felül menjen kifele a levegő és a többi helyen be. A 200mm venti amúgy nem férne bele abba a gépbe, úgyhogy vigyázz, jól meg kell nézni, max 140mm ventiket lehet beletenni.
0
0
0
0
no avatar
@Pokman: Jó hát mondjuk én nem szoktam nézegetni a gépet, tegye a dolgát és kész. :D
Most is be quit procihűtő van a gépbe fele házat elfoglalja, de egy biztos, nem fog túlmelegedni a proci. 😂
Akkor ezek szerint a Ramot kell megnéznem hogy jó legyen meg a ventiket kell kissebbre cserélnem és jó is lessz így minden?
Nem volt még vízhűtésem, de elgondolkoztam rajta!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
0
0
0
0
Pokman avatar
@kETIZ:
Jó hát mondjuk én nem szoktam nézegetni a gépet, tegye a dolgát és kész. :D
Most is be quit procihűtő van a gépbe fele házat elfoglalja, de egy biztos, nem fog túlmelegedni a proci. 😂
Árban ugyan ott van ha beleszámítod a plusz ventiket amiket kell vegyél és alapból van rajta paszta, szóval arra se kell külön költsél. Szerintem megéri.

Akkor ezek szerint a Ramot kell megnéznem hogy jó legyen meg a ventiket kell kissebbre cserélnem és jó is lessz így minden?
Igen.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Evo 212 proci hűtő megbirkozik egy ryzen 7700x-el?
Vagy egy olyasmi procihoz ki milyen hűtőt javasol
0
0
0
0
💬 1
Viktorinho avatar
@MC MaRcI: Egyáltalán AM5 kompatibilis? Amúgy kétlem,hogy elég lenne. Erre valami jó batár nagyot vennék,Akár a legnagyobb Noctua,ha léghűtésben gondolkodol.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Sziasztok amit ki néztem Tápegység
Seasonic 750w azt írja atx Tápegység
Amit kineztem Alaplap az meg Micro atx
Asus tuf b650m wifi

Na most ezek passzolnak egymással?
Úgy értem az egyik atx szabvány a másik Micro atx szabvány
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@MC MaRcI: Működni fog.
Alaplapnál az ATX/mATX stb a mérete. Ugyanúgy a tápoknál. ATX/SFX stb
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Puffin: Gondoltam csak nem láttam még így tapnal külön megnevezve
És mondom nehogy valami más csatlakozó szabvány legyen

Köszi
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MC MaRcI: Sőt, most már van ATX 3.0 szabvány is tápoknál. Nagyon sok újítást tartalmaz
0
0
0
0
kailee avatar
Üdv
Lassan elérkezik az idő a gép cserémre, illetve a korábban összeállított gépet, amit terveztem most updateltem.
Szívesen várok minden ötletet, kifogást, észrevételet, ami nem jó, vagy javítható. Esetleg alaplapban alternatívákat, csak legyen neki 2,5 Gb lan , és 2db M.2 slot

https://gepigeny.hu/user/kailee/eszkozok/389906
0
0
0
0
💬 18
PoPet avatar
@kailee: Alaplapon kívül teljesen korrekt. Ott 2 dolgot kell kerülni. Az egyik a Gigabyte, a másik meg a "DS3H" a nevükben.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PoPet: Mi a gond a Gigabyte-val? Nem kötekedés, de nekem most is az van és kutya bajom vele, igaz Intel vonalon. Sőt a régi deszkám is ami két napja újra üzemel is az, igaz az Z170-D3H, és azzal se volt soha probléma.
0
0
0
0
PoPet avatar
@reszler112233: 10-15-el drágábban már vannak normális B650-es ATX-es lapok Asustól, MSI-től, Asrocktól. Rühellem az Asust, de alaplapból még mindig előbb ajánlom, mint a Gigabyte "Drága Selejtes Hulladék" jelzővel ellátott belépő kategóriás deszkáit, valami fapados VRM-el, amiről még sokszor be sem vallják milyen. Ezen felül a BIOS is messze a náluk a leggyatrább, kb mintha felírták volna cetlikre mik kellenek bele, aztán ahogy húzták ki a kalapból, rakták össze sorba a menüket, funkciókat.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PoPet: AMD vonalról nem tudok nyilatkozni, de Intel vonalon nekem eddig beváltak. Az említett lapok előtt is az volt és abban tuningoltam is a procit jócskán, mert egy Intel Core2Quad q9550-esre kerek 1GHz-et rántottam és bírta lap simán. Igaz az sem fapados volt mert az egy GA-EP45-UD3LR volt. Bár azzal procival is adtam el a gépet, de visszaraktam alap órajelre mert a húzás idején egy CM212 EVO volt rajta, de azt megtartottam és egy CM TX3-as ment fel rá, ami lapjáraton simán tartotta procit.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@reszler112233: Én magamnak mindig vagy ASRock vagy MSI lapot választok, Gigabyte lap és táp tabu. Kártyáikkal nincs bajom, de az előbbi két hardver torony magasan vezeti a legselejtebbek listát a saját kategóriájukban.
0
0
0
0
PoPet avatar
@MrPAYER: 1 SSD-m van tőlük, meg régen volt még talán egy 750Ti-om. Ezekkel nincs baj, de ahogy írtad is, lapot tápot tőlük soha, kártyát is max szenvedve. Emlékszem '19-ben mikor vettem a lapomat 33k volt, a majdnem 2x annyiba kerülő Gigabyteon mérföldekkel gagyibb VRM és VRM hűtés volt.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet:
Rühellem az Asust
Ne tedd 🙃
Nekem személyesen világéletemben Asus termékeim voltak, és igen, próbáltam mást is de Asus jobban bejött. AM5-öt csak Asus-ból még nem raktam össze és amúgy se sok AM5 platformal volt dolgom de AM4-nél én még mindig őket ajánlom elsősorban. Jó, egérben talán nincsenek toppon, de semmilyen más termékükből nincs miért mást ajánljak.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Amennyi asus laptoppal szo izé szívtam már életemben, és amennyire utálok egy logóért extra tízezreket fizetni (khm rog, tuf) én annyira távol tartom magam tőlük.

Tény, nem minden ASUS termék szemét, AM4-en voltak jó lapjaik, de az MSI VRM-ben jobb volt akkor is, közép és felső kategóriában egyaránt, sokkal jobb ár/értékkel.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Hát én nem magyarországon lakok és itt Asus TUF a legolcsóbb minőségi termék. Gigabyte, MSI mind drágább mint a TUF. És más országokban is ezt láttam, egyik internetes haverom indiában lakik, ő is ezt mondta. De azért mert laptoppal szívtál most leírni egy egész márkát? Hát az nem vall valami épeszű gondolkodásra. Tudom, hogy AM5-ös alaplapok öngólt löttek, de ez javítva lett azóta. Igazán az egyetlen dolog amiben azt mondom hogy semiképp se Asus az a videókártya, szimplán csak az ár miatt.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Pokman: Asusnak a gépházai jönnek be nagyon, egy ROG Helios-ra már a megjelenése óta fáj a fogam, de basszus akármennyire tetszik, 100e forintot egy házért lehet még akkor se adnék ha szombaton beakadna az ötöslottó.
0
0
0
0
Pokman avatar
@MrPAYER: Nekem amúgy minden termékük bejön és másnak is ezt ajánlottam egész életemben, mondom, itt a TUF a legolcsóbb, minden mást maga mögé utasítva. Soha senki nem jött még nekem vissza panaszkodni Asus termék miatt és hidd el, nem kevés embernek ajánlottam. Persze ha másnak nem tetszik akkor oké, de ezt a semmi reasoning csak utálom és kész, na ezt hanyagoljuk. Az sem ok, hogy csak laptop vagy csak egér vagy csak 1 akármi szar volt tőlük és akkor most utálom az egészet, na ez sem józan gondolkodás. Nekem személy szerint MSI alaplapokkal gyűlt meg a bajom, de attól még jók és ajánlom őket, mert lehet másnak bejön. Ennyi...
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: Soroltam az indokokat, az hogy te ezeket nem fogadod el, azzal nem tudok mit kezdeni. Az összes perijük fasorban sincs a konkurenciához képest, csak a logó adja el őket (100k-ért már mondjuk lehet van jó billük, de hasonló a fentebb megfogalmazott gépházas véleményhez az álláspontom). A ROG termékeken kb lassan apple szintű rogtax van, és a többi terméküknek is rosszabb az ár/értéke mint a riválisoknak (szerintem), illetve szoftvert se tudnak írni a laptopjaikra. Azért amikor a közel milliós notihoz nincs win10 tuchpad driver, a 11-es meg nem működik, és több óra szopás után lehet rá valahogy megoldani az kifejezetten ciki. És ez csak egy volt a százból amivel szívatott már meg Asus noti.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Én is soroltam az indokokat neked nemegyszer, úgyhogy szintén mondhatom, hogy az hogy te ezeket nem fogadod el nem tudok mit kezdeni. Te mondod itt mindenkinek hogy ássa bele magát a dolgokba, de pont te nem csinálod, erre nincs mit mondani. Nőj fel, nincs mit mondanom többet a témában, el kell fogadni hogy ha jó árban megkapod akkor Asus kurvára nem egy rossz termék és nem csak én mondom ezt, te jössz mindig youtubal, na akkor tessék, menj és nézz utána.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Pokman: Én nem is mondtam egy szóval se, hogy nem jók, csak annyit, hogy a gépházaik jobban bejönnek mint az átlag.

Egyébként a márkahűség hardverek esetében nem célravezető, mindig azt kell megvizsgálni gépújítás vagy komplett új build összepakolása előtt, hogy az adott kiszemelt hardver, legyen most az Z790 chipset alaplap, next gen GeForce kártya, billentyűzet.... stb. hogy melyik gyártó melyik modellje képviseli a legjobb árérték arányt kb. abban az ársávban amiben nézelődünk.

Hiába kva jók a Hero Maximus Caesar Palpatine császár alaplapok negyed millióért a Z790 chipseten, ha az én keretem mondjuk 60k és ennyiért jobb az ASRock mint a TUF (nem biztos, hogy így van, csak példa).

Nekem mindig is ilyen hibrid goblin buildjeim voltak, az a ritka ha két hardver ugyanattól a gyártótól van a gépembe. 😂
0
0
0
0
Pokman avatar
@MrPAYER: Elismerem hogy szeretem ha minden azonos, legalábbis amennyire lehet, ezért képes voltam olyan 10%-al többet költeni csak hogy Asus TUF legyen szinte minden (bár itt leginkább csak a ventikre és az egérre gondolok, minden más TUF termék olcsóbb). De ezt én nem márkahűségnek hívnám, hanem a legolcsóbb márka hűségnek 🤣. Mint említettem itt a TUF a legolcsóbb, minden más annyival drágább hogy nem éri meg és nem ez az egyetlen ország. Ha más márka hirtelen olcsóbb lenne akkor kérdés nélkül elfordulnék Asus-tól. De ez a gyűlölet PoPet részéről már egy teljesen más szint. Nvidia vs AMD Reddit topikokban nem láttam ilyet XD
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Pokman: Igen, szépek a koherens buildek, viszont én az esetek 90%-ban csak sötétedés után jutok oda, hogy letudok ülni játszani, szóval az RGB fényektől úgy se látszik mi van benne, az meg, hogy most az Asus kártya villog kéken-zölden vagy az MSI nekem hótmindegy'. 😀

Viszont megértelek téged is, ha tényleg olcsó a TUF és szereted az uniformális PC-t akkor kiváló választás.
0
0
0
0
Pokman avatar
@MrPAYER: Amúgy nem tudom olvastad-e profilom de építek gépeket és csak szórakozásból a cégnél szoktunk teszteket csinálni mindenfélével, volt róla szó hogy saját csatornát indítunk, de jobban megéri ha meglévőknek tesztelünk. Szóval amikor azt mondom hogy több full Asus buildem is volt és mással is kipróbáltam, meg senki sem panaszkodott akkor nem csak úgy kitalálom az egészet. A legvégén mindig az ár/érték arány a legfontosabb, ami itt Asus kétség nélkül. De amúgy ha drágább lenne is és valaki ugyanolyan alkatrészekből akar PC-t építtetni, nyugodt szívvel tudom ajánlani akármelyik terméküket. Még ha ugyanannyiba is kerülne akkor se lenne semmi baja senkinek, ha csak Asus-t rak össze, max 5-10% eltérésekről beszélünk, de ez sem mindig Asus hátrányára. Amilyen viselkedést itt PoPet barátunk mutat csakis "pure hatred"-ek tudom leírni, de az is csak személyes.
0
0
0
0
kailee avatar
@Pokman: Annyit írtatok, hogy már a felénél elvesztetem a fonalat :D

Alaplapnál nekem volt már asus, gigabyte egyikkel se volt bajom. Most is gigabyte van. Alaplapnál ezk voltak a szempontjaim 2,5Gb lan, 4 slot memory, minimum 2 db m.2 slot, am5, argb opció és cirka alig maradt "olcso" darab. még talán atx, ami lehet jobb lenne, hogy azért tágasabban legyenek a dolgok. arra most egy ASUS TUF Gaming b650-plus találtam alkalmasnak.

Ami még változhat a cpu hűtő. Most ott elgondolkodtam egy vízhűtésen.
BE QUIET! Pure Loop 2 FX 360mm
ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360 A-RGB
DEEPCOOL LT720 /LS720

bár itt a vízhűtőkhöz ne migazán értek, hogy melyik milyen látom csendes mind, az artic bitang magas , némileg ronda a csöve és a pumpája.
még ebbe adhatnátok tippet.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
kellpenzps5re avatar
Feltételezem, hogy néha napján azért fejlesztenéd a PC-t és ebben az esetben azt mondom, hogy nem. Én lecserélném, mert már nem igazán érdekel a PC piac, de ez csak az én besavanyodottságom.
0
0
0
0
PoPet avatar
Nem, bőven jobb, mint egy PS, ezen simán tudsz FHD-ban játszani normális grafikán 60FPS-el, a PS meg 720p-ről skáláz fel lassan mindent, és a 60 FPS sem garantált még úgy sem.

A proci még egy darabig jó, RAM is bőven elég, videokártyát meg tudsz benne fejleszteni bármikor ha kevésnek éreznéd már. Arról nem is beszélve, hogy egy PC sokkal sokoldalúbb, bármire tudod használni.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PoPet: Na.. azert rz a 720p-ről felskálázas hatalmas túlzás. Egyedül az új SW ilyen. Minden komponense gyengébb egy PS5-től. Plusz a PS5-el is lehet sok sok játekot játszanj 1080p120fps-el vagy legalább is magasabbal mint 60. A gond hogy hdmi 2.1 kell hozzá. Nem hiszem h van 2.1 kepes monitora/tv-je.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: Azért a 6600XT erősebb, de legroszabb esetben is ugyan olyan, mint ami a PS5-ben van (ha jól rémlik valami 5700XT szintű abban a GPU), meg azért a zen3 magok is jóval jobbak, mint a zen2. Én tuti nem cserélném el. Lehet bele dobni akár mikor egy erősebb GPU-t is, és még 1440p-re is tökéletes az a config, illetve a lehetőségek sem korlátozottak csak gamingre vele, és FPS játékokat is azért csak jobb bill+egérrel játszani.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Milyen kepernyon hasznalnad? Egy mezei Full HD monitorra kötnéd a PS-t? Vagy jobb 2K/4K-ra? hdmi 2.1-et tudna? PC-n csinalsz még mast is amit PS-en nem tudnál? Egy PS5 + 42" OLED TV nagyon jó kombó.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Én 2 éve eladtam a jó kártyám és vettem PS5-t. Aztán magát a gépet is és csak All in One-om volt munkár. Nekem is hianyzott a PC Gaming ezért most nyáron lett az is. Szerintem.a.legjobb kombó ha nem akarsz kompromisszumokat kötni. De persze pénztárca sem engedi mindenkinek. Haverom épített gépet és telekomtól hozott ki reszletre PS-t. Ott kamatmentes alig fizet 9 ezret (22 hónapra). Én a játékélményemet a megjelenitömhöz mérem. Egy mezei FHD IPS/VA monitor nagyon ronda nekem. Ha van egy jó megjelenitőd (OLED vagy Mini LED, vagy min. FALD LED) akkor teljesen mindegy sztem min játszol. Pénztárca dönti el van e mind a kettőre penzed. Ha ennyire nem.tidsu angolul akkor marad a PC :D
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
PoPet avatar
A Corsairnek van iCUE LINK néven futó cucca, aminél a ventik egymásba csatlakoznak, és csak 1 kábel jön ki a végén, de rohadt drágák. Ha csak annyira gondoltál, hogy 1 headerre tudj dugni 3 ventit, arra csak keress egy 3-as PWM Splittert, és megvagy, mehet rá akár milyen ami tetszik.
0
0
0
0
xCube avatar
@PoPet: Az ilyen splitter megoldások nem a legoptimálisabbak, akár még az alaplapi csatlakozót is túlterhelhetik. Érdemes akkor már inkább egy vezérlőt beiktatni a rendszerbe saját tápellátással, ha nincsen elég csatlakozó az alaplapon.
0
0
0
0
PoPet avatar
@xCube: Attól függ milyen ventik, 1 PWM header 1-2A-t tud 12V-on. Szóval amíg a 3 venti nincs összesen 12 vagy 24W, addig működnek simán.
Pl egy P12-es Arctic venti 0.1A 12V-on, szóval 1.2W, abból 3-at csont nélkül elbír 1 header
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Be Quiet Pure Base 600 ablakos gephazba elfer egy Be Quiet Pure Loop 280 mm a gephaz tetejebe?
0
0
0
0
💬 1
Pokman avatar
@mata1093: Azt szokta írni a leírásban vagy ha nem csak bepötyögöd a googlebe. De megnéztem helyetted és azt írja hogy 360mm-es is elfér benne
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Na megbeszéltem asszonykammal
Jövőre én is gépet veszek
350k lesz rá a keret
Az elsődleges cél hogy 2017-2020ig minden menjen majd 2k felbontasban legalább high grafikan
Kíváncsi leszek január február körül majd mit lehet ennyiből kihozni
Ha 2017-2020ig végeztem a játékokkal amik engem érdekelnek
Jöhet bele combosabb kártya majd
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@MC MaRcI: Addigra az RX 7700 XT és RX 7800 XT jelenik meg a te árszinteden. Sztem Lap+Proci+Ram jó árban lesznek és inkább AM5 felé menj. Ryzen 5 7600 addigra 20 ezerrel is simán olcsóbb lesz. Most nem nehéz megtippelni a piacot.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Quadgame94: Nekem még tényleg az se baj ha eleinte mondjuk egy rx6600 megy bele
Alaplap proci ram memória legyen bika
Mire oda érek hogy 2021es játékokkal fogok játszani lesz vagy 2 év xd
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MC MaRcI: A 6600 mar most 60k apron sok garival, szoval annal lemyegesen jobbat vegyel ha 350k a keret.
7600 - 70k
B650 lap - 35k
32 GB RAM - 25k
Táp - 35k
Ház - 30k
1 TB SSD - 15k

Kartyara lenne 140 ezred. Abból használt RX 6800 XT is kijöhet 2024 év elején.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Quadgame94: Na ezt ki is fényképezem egy ötletnek
Köszi
1
0
0
0
devil035 avatar
Üdv
Az lenne a kérdésem hogy ez a konfing mennyire állná meg a helyét?

Ryzen 5 4500
GIGABYTE A520M K V2 (rev. 1.0)
G.SKILL 8GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-8GISB (2 db)
SILICON POWER 500GB UD85 M.2 PCIe M.2 2280 Gen4 SP500GBP44UD8505
XILENCE Redwing 600W
ZALMAN T8
RX 580 GB
0
0
0
0
💬 4
PoPet avatar
@devil035: Proci szódával max, alaplap gagyi belépő szint, videókártya nagyon elavult, a táp mobil tűzveszély. De persze minden az ártól függ.

Használtan vennéd? Mi a keret rá?
0
0
0
0
devil035 avatar
@PoPet: Újonnan venném az alkatrészeket (kivéve a vga-t) 100 110 rá a kerett.
0
0
0
0
PoPet avatar
@devil035: Akkor inkább nézelődj a használt cuccok között hardverapron, ennyi pénzből a használt piac a legjobb opció.
0
0
0
0
PoPet avatar
@devil035: Kis konkrétum elindulni:
Aprón kapsz 3600-at 20 körül, hozzá B450-es lap szintén 20-25, RAM-ból az új is 17-18k, új 500GB-os M.2-es SSD 12k, és szintén apróról valami márkásabb táp 15 körül már talán kapható
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, szeretnek egy pc-t osszerakatni veletek, nagyon reg ota nem kovetem az esemenyeket igy mar nem igazan van ralatasom mi es hogy mukodik.. :) de azert igy elso ranezesre megprobaltam vmit ossze kovacsolni ami gondolom nem az igazi de pelda kedveert bemasolnam.

maximum 250.000Ft keretem van ra, Intel parti vagyok de ha van jobb javaslat meghallgatnam a masik oldalt is, a pc egy 4Ks tv re lesz rakotve ami monitorkent fog uzemelni. SSD-t szeretnek.

GIGABYTE H610M K DDR4 (rev.1.0) / alaplap
INTEL Core i5-12400F 2.50Ghz LGA-1700 / CPU
Gainward 2959-BLISS Geforce GTX 1650 4GB GDDR5 Pegasus / VGA
Kingston FURY 16GB Beast DDR4 3200Mhz CL16 KIT / RAM
DEEPCOOL PK550D 550W / TÁP
KINGSTON 960GB A400 SATA 3 2,5" / SSD
FSP CMT192 / GÉP HÁZ

235.000FT

Elore is koszonom a hozzaszolast illetve a segitseget:) Pacsi
0
0
0
0
💬 13
MC MaRcI avatar
@Gabor9999: Hát mi a cél a géppel milyen játékokkal szeretnél játszani?
Mai címkéhez harmat gyenge a gtx 1650 tudom mert a laptopomban is az van
Videokártyara raszansz még 50k és akk rx 6600ad van ami klasszisokkal erősebb
Inkább gyűjts még kicsit 300kból már korrekt gépet össze pakolhatsz

Ryzen 5600+Alaplap 70-80k bol megvan
Rx 6600 80k
16gb ram 16k
Seasonic 550w táp 30k
Ez eddig kB 210
Es akk még marad az Ssd meg a ház azt rád bízom
+ proci hűtő szerintem az is megvan 25kbol
Es akk még Ssd

Mivel 2 perc alatt írtam össze most csak ennyi tellett
Vannak itt tagok akik nagyon jó gépeket szoktak ár érték arányban összeállítani
Rájuk érdemes hallgatni
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: AMD RYZEN 7 5700G 3.80GHZ AM4 BOX WRAITH STEALTH HŰTŐ VENTILÁTORRAL 100-100000263BOX / CPU

ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II / ALAPLAP

FSP CMT192 FEKETE / HÁZ

ASROCK RADEON RX 6600 8GB GDDR6 CHALLENGER D PCIE / VGA

KINGSTON FURY 16GB BEAST DDR4 3200MHZ CL16 KIT KF432C16BBK2/16 / RAM

BE QUIET! SYSTEM POWER 10 550W / TÁP

KINGSTON 960GB A400 SATA 3 2.5" SA400S37/960G / SSD

259K

errol mi a velemenyed?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Gabor9999: Na hát ez már merfoldekkel jobb mint az első
De lesznek még itt tagok akik majd írnak mindenképpen várd meg őket
Tápot annyira én nem ismerem
Ssdben sem nagyon vagyok otthon
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Rendben, koszonom a segitsegedet:)
0
0
0
0
PoPet avatar
@Gabor9999: Ryzen 5 5600 - 50k
Seasonic B12 BC-650W - 27k
G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz - 14k
ASUS PRIME B450M-A II - 32k
Intel 670P 1TB M.2 - 17k
Deepcool Matrexx 55 - 20k
XFX Speedster SWFT 210 Radeon RX 6650 XT - 105k

Összesen ~265k

Felesleges neked a Ryzen 7, egy 5600 bőven elbír a 6600-al és a 6650XT-vel is. Utóbbival azért bőven több FPS-ed lenne. nVidia ebben az árban nem is opció, ill szerintem egy régebbi AM4-es ryzen is jobban megéri, mint egy új intel drága gagyi belépő szintű alaplappal. Tápnak a Seasonic amit írtam sokkal jobb, RAM-ból ami tetszik 3200 CL16 mehet igazából, sok különbség árban nincs.

Ajánlom Giannit (esetleg "Darkness..."-t) hardveraprón, garis, új cuccokat ad, de a bolti ár alatt, nála ez a gép szerintem simán befér 250 alá, és akkor még egy Hyper 212 Black hűtőt is vehetsz rá 12-13k körül. Már csomó mindent vettem nála, 100% megbízható és gyors.

(Ha 4k-s TV-n szeretnél játszani, mindenképp megéri azt a +6k-t ahhoz képest amit te írtál a 6650XT, bár az is inkább FHD, vagy max belépő 1440p kártya, úgyhogy a natív 4k nem fog jól futni, az más árkategória, de 1080p vagy 1440p felskálázva egész jó lehet)
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Melyik oldalrol nezted ezt az osszeallitast? Ugyanazt allitottam ossze amit irtal, de nekem az ipon.hu oldalan 282 830 Ft jott ki .
0
0
0
0
PoPet avatar
@Gabor9999: Árukeresőn néztem csak, nem konkrét oldalon.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Ja ertem, rendben koszonom az infot
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Gabor9999: Szia! Ha az új fer bele akkor RX 7600 110 ezer. Kb 10-12%-al gyorsabb az RX 6650 XT-től. Viszont én mindenképpen RX 6700 XT vennék ha csak nem.1080p-ben játszol. 1440p-re kell a 12 GB VRAM sokszor. Az RX 6700 XT kb. 20-25% gyorsabb a 7600-nál. Kb. 140-150 ezer újonnan. Használtan sok garival pedig 110 ezer.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: Jogos, meg is feledkeztem a 7600-ról, az is jó vétel. Illetve én is használtan vettem a 6700XT-t, teljesen megéri. 115 volt fél év garival a 3 ventis XFX, 67 fok felett még egy H500-ban sem láttam, a 2060-am régebben meg szenvedett 82-83 fokon amíg rajta volt az oldala (Bár 2 ventis volt, de gyengébb kártya is).
1
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Koszonom neked is a hozzaszolast:)
0
0
0
0
PoPet avatar
@Gabor9999: Ami lemaradt: A nagy felbontás miatt én még akár egy használt 6700XT-ben is elgondolkodnék a helyedben, sokkal erősebb és már 12G VRAM van rajta, garival lehet kapni 115-120k körül. Ha mindenképp újat szeretnél, akkor a 6650XT fér bele ahogy már írtam is.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Koszonom szepen neked is az idot es az energiat hogy valaszoltal nekem :) , nagyon korrekt az a pc amit osszeallitottal, tetszik, jok az ervek is, igaz nem nagyon ertek hozza de olvasni meg tudok igy ertem a gondolat menetet
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@PoPet: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
PoPet avatar
Egyik sem éri meg szerintem
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Ezekre a gépekre még véletlenül se cseréld el a ps 5-öt
Iszonyat bukó biznisz
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
200 körül nem találsz olyan gépet amin tudnál ps 5 minőségben játszani
És a 60 fps is bőven felejtős
Mi a bajod a Ps5?
Miért akarsz sokkal gagyibbgepet?
0
0
0
0
PoPet avatar
Kicsit még gyűjts hozzá, sokkal jobban jársz egy 250 körüli géppel apróról, vagy 300-ért már újat is lehet összerakni.
0
0
0
0
no avatar
Én maradnék a PS 5-nél, de ha már mindenképpen kell PC akkor a 6 magos 9400 helyett legalább egy 6/12-es választanék. Mára egyre több az újabb játékok közt ami beleszagol a 8 mag/szál vagy 10 mag szálba is. Ráadásul egy játék mellett fut más is a gépen például egy rendszer vagy valami kommunikációs program, amivel beszélgetsz közben stb. Ha 6 magnak kell ezt megoldani, akkor hamar el fogsz jutni oda, hogy a procid 100%-on szenved és nem lesz benne elég teljesítmény rendesen kihajtani a grafikát. A másik, hogy én inkább egy 12 Gb-os VRAM-os grafikábn gondolkodnék. Mára a nagyobb játékokban, amik töménytelen grafikai adattal dolgoznak néha még a 8 GB is karcsú lehet. SOkszor panaszkodnak akár a RTX 3070-es 8 GB kártyával is a drappolásokra. Nem értve, hogy miért zuhan be időről időre a játékuk mondjuk 120 FPS-ről mondjuk 50-re.... az alapvető ok, hogy a kisebb VRAM miatt gyakrabban kell a háttérben adattal után tölteni a játékot és a töltés elvesz teljesítmény a grafikai kártyától. És sokkal inkább a 192 Bites memória sávszélességű kártya, mint az olcsobb de azért gyengébb 128 bitesek.... a memória meg természetesen nem 1*16 GB hanem vagy 2*8 vagy 4*4 GB...
0
0
0
0
sylvio avatar
Sziasztok!
Erről a koncigról nyers őszinte vélemény?!

Processzor: INTEL Core i5-12400F 2.50GHz LGA-1700
Memória: KINGSTON FURY 16GB Beast DDR4 3600MHz CL17 KIT
Videókártya: GIGABYTE GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 WINDFORCE OC
Op. rendszer: windows 10 Ultimate 64 bit
Alaplap: GIGABYTE B760M DS3H DDR4 (rev. 1.0)
Tároló eszköz: Westend Digital 1T Adata 128GB Ultimate SU800 ASU800SS-128GT-C SSD
Ház: CHIEFTEC Chieftronic G1
Tápegység: BE QUIET! System Power 10 550W
0
0
0
0
💬 6
Quadgame94 avatar
@sylvio: A kártyán változtass. RX 6700 XT kb. 30%-al gyorsabb és egy árban vannak. A 3060 nem éri meg egyáltalán. A többi viszonylag okés.
0
0
0
0
sylvio avatar
@Quadgame94: Köszi szépen!
1
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: igaziból csak 15% a különbség. Ráadásul 143 ezer alatt nem nagyon kapsz 6700 XT-t
Viszont esik az ára a 3060-asoknak. Nyilván a 128 bit 8 Gb-osokkal nem érdemes foglalkozni. De kapni már picit 120 ezer alatt is 12 Gb 192 bites 3060-asokat. Gainward, MSI, Zotak, Gigabyte, ASUS. és ezek mind 130 ezer alatt. Még OC-s kártya is van köztük vagyis, ami magasabb boost órajelen megy. Jelenleg, amit látok 6700 XT a legolcsobb az 144 ezer, aztán van egy 149 ezres a többi mind 150 ezer felett. Ráadásul az RTX 3000-es kártyán megy a DLSS(legalább is a 2.0) és a rt is jobb.... Amúgy kint is olcsóbb a RTX 3060, mert azt mostanában 260 dollárért mérik. az rx 6700 XT meg 349 dollár.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Robitrix: Az a 15% az 36% 1080p-ben (TechpowerUp) 3060 12 GB 90 FPS v RX 6700 XT 122 FPS átlagban ;)

A 3060 pedig az utóbbj 3 hétben lett csak jobb árban, de a 7600 gyorsabb és ugyanannyi. Aprón 120 ezerebe mennek a 6700 XT-k sok év garival. De a bolti 145 ezres ár is jobb. RT ebben a kategóriaban felejtős amúgy is.
1
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: Meg az a 350 is inkább 320 dollár. De akárhogy nézem, +15k (11%) a 6700XT (új), és cserébe +30% a teljesítmény. De nem is értem, a 6700XT nobrainer a 3060 ellen, de még a 4060Ti ellen is. A 3060-nak a 6650XT az ellenfele (meg a 7600), és azt se veri meg semmilyen szempontból 😂
1
0
0
0
PoPet avatar
@sylvio: A 3060-on kívül, amit már írtak neked: az alaplap elég fapados, ill tápot cserélnék a helyedben valami minőségibbre.

Szerk: Ill SSD-ből iselég karcsú az a 128, egy 250-es vagy 500as sem sokkal drágább már
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló!

Kezd összeállni a kis PC-m. Kellene pár.ajánlás még.

Fractial Design Pop Air RGB vagy 4000D Airflow?
Ryzen 5 5600 elég a gyári cooler? A tower coolereket rühellem... van esetleg alternatíva?

RTX 4070 (270k) vagy 6800 XT? (230k)

RAM: 4x8 GB RGB ram kellene... tudtok ajánlanj esetleg az iPonból kellene.

Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Wow köszi! Később lehet egy 5800X3D lesz szóval jól jöhet a jobb cooler.
1
0
0
0
PoPet avatar
@Quadgame94: Én a 6800 XT-t venném személy szerint, de lehet érdemes szétnézni hardveraprón is, hátha még jobb árat tudsz kifogni. Garival vannak már 200 alatt is.

Házból nekem a Fractal Design jobban bejön, ha belefér minden, én arra mennék, bár én a H500-at is megvettem annó a minimalista design miatt, pedig inkább mashes előlapú házikó kellett volna 🤣

A gyári hűtő elég lehet, bár nekem most egy alsóbb kategóriás toronyhűtő van rajta, az max 70-en tartotta alapon, kicsit erősebb PBO-val 78-on megy. Alternatíva esetleg egy 240-es AIO, de megugrott az áruk mostanában egy picit. (De ha pl tudsz 190ért venni 6800XT-t aprón, már meg is van egy AIO ára)

Ramnál konkrét ajánlatom nincs, de elvileg a sweet spot a 3600MHz CL16 a Ryzen 5th genhez.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@PoPet: Köszi! Igen nekem is a Pop Air jobban bejön. AIO elegge megdragult esetleg amit fentebb ajanlott selfundum az jó lesz. Kesobb 5800x3d lehet.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Hali erről az osszeallitasrol vélemény?
I5 13400f
Asrock b760m pg riptide
Kingston fury 32gb Ddr5 6000mhz
Seasonic 850w gold
Samsung 980 1tb ssd
Zalman n5 mf ház
Rx 6600xt (használt egyenlőre)

Mi a véleményetek mi az amit cserélni kéne vagy valaki aki tud jobbat ezek helyet
Haz szerintetek jó e?
Videokartyanál használt piac is szóba jöhet többit zsír újonnan akarja kolléga
Keret kB 400-450k
0
0
0
0
💬 6
PoPet avatar
@MC MaRcI: Ár érték arányban szerintem elég meh, sokkal jobban járna egy Ryzen 5th gen procival, (még ha már nem is jön AM4-be új cucc, az Intel is már második generáció óta van LGA1700-on, szóval több már oda se lesz) valami jó 450-es vagy 550-es lapban, és akkor a maradék pénz mehetne bőven jobb vidikarira, és később akár ott lesz még az 5800X3D mint opció.

Tápon is lehet fogni, egy minőségi 650W-os vagy 750-es bőven jó bármire nagyjából, a 850 nagyon overkill.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@PoPet: Miért járna sokkal jobban egy ryzen 5el mondjuk idotallosag szempontjabol?
Tesztek alapján játékok nagy részében a ryzen 5700x et is veri
(bár ahogy nézem jó olcsók lettek a ryzen procik)

Későbbi Vga csere miatt Sztem nem overkill a 850es táp had legyen csak időtálló
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MC MaRcI: A 13400 v 13400F itthon nagyon rosszul van árazva.

Itt egy GPU scaling benchmark 13400 v 5600 v 12400 v 5700x párosítva 4090 v 6950 XT v 6650 XT-vel. Az 5600 + 6950 XT leveri a 13400 + 6950 XT kombót és ez ugye 1080p ahol a legtöbbet számít a CPU. 1440p-ben már alig van differencia, 4K-ban meg "szinte" teljesen mindegy. Ergó az olcsóbb 5600 jobb választás. Én is azt veszek majd.

[LINK]

5600 + B550 lap kb. 85 ezerből megvan. 13400 + B760 meg 140k. Durva különbség. Táp is overkill. Seasonic Focus GX650 bőven elég.
1
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Quadgame94: Hát elgondolkodtató
Lehet tényleg jobb lesz ez a ryzen 5 dolog
Később a 650es Seasonic elfog vinni esetleg egy combosabb konfigot is?
Mert Vga csere 1 éven belül tervbe van neki akar Pl egy rtx 4080 is szóba jöhet
0
0
0
0
PoPet avatar
@MC MaRcI: Ahogy Quadgame is mondta, amint 1080p fölé mész, teljesen mindegy szinte, hogy 5600 vagy i5 13400, kb egy szinten lesznek, de még 1080p-n is jobban megéri egy erősebb VGA mint CPU. CPU, RAM, alaplap minden olcsóbb ha 5th gen ryzenre mész, és azt a pénzt forgathatod nyugodtan egy 6700XT-re mondjuk.

A táppal kapcsolatban pedig:
[LINK]

Egy jó minőségű 650-es is (cyberpunk + cinebench közben 7900X-el) elbírta a 4090-et, de a 750 már végképp elég.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@PoPet: Köszi mindkettőtöknek
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Következő összeállításról kérném a véleményeteket fullhd monitor mellé

Alaplap: GIGABYTE B760 DS3H DDR4 (rev. 1.0) zárójelben lévő dolog mit takar?
Processzor: INTEL Core i5-13500 1.80GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
Proci hűtő: BE QUIET! Pure Rock 2
Memória: Kingston Fury 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RB1K2/32
Videokártya: SAPPHIRE 11318-01-20G Radeon RX 6750 XT 12GB GDDR6 NITRO+ Gaming OC PCIE
Ssd: Kingston Fury 1TB Renegade M.2 PCIe M.2 2280 SFYRSK/1000G
Ház: BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fekete
Táp: BE QUIET! Pure Power 12 M 650W
A ház elvileg 3db gyári ventivel rendelkezik, elég vagy javasolt még bele rakatni.

Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@csimbi: Mennyi a keret az uj gepre?
0
0
0
0
Bronson avatar
@csimbi: En kb igy raknam ossze (nem muszaj innen venni, osszevadaszhatod a hardvert mashonnan is, ahol olcsobb pl)

https://www.kepfeltoltes.eu/images/2023/05/15/360screencapture_ipon_hu_.png
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Iponnál 541 aquanál 518 amit én válogattam, a te ajánlásod erősebb annyival amennyivel drágább? Pl videokari nem tudom megéri e azt a 60ezer pluszt
Jó lett volna, ha az enyémről is írsz valamit, hogy amúgy rendben van e vagy kell valamit cserélni
0
0
0
0
Bronson avatar
@csimbi: Egyértelműen erősebb, mind a proci, mind a gpu. Nincs különösebb baj a tiéddel, de szerintem sokkal jobb teljesítményt lehet kihozni annyiból
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Szeretnék egy asztali gamer pc-ét össze is állítottam de minden javaslatot meg hallgatok , nem nagyon értek hozzá úgyhogy előre köszönöm a segítséget és a válaszokat.
PC:
Processzor: AMD Ryzen 7 5600X
Processzor hűtő: Be quiet! Dark Rock PRO 4
Alaplap: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WI-FI II
Grafikus kártya: ASUS TUF GAMING GEFORCE RTX 3060Ti O8G GDDR6X 256-bit
Ram: Kingston FURY 32GB DDR4 3200MHz CL16
NVMe: Samsung 980 PRO 1TB
Ház: be quiet! Pure Base 500DX Black
Tápegység: Corsair RM850x 850W , 80 Plus gold

Monitor amit használok az egy MSI G27CQ4 E2 ( Quad HD 2560x 1440 ) 170Hz

Köszönöm a válaszokat előre is , szép napot mindnekinek !
0
0
0
0
💬 30
MrPAYER avatar
@error404: Szia.

1440p-ben határos időn belül karcsú lesz a 8 GB vram, legyen helyette inkább 6700 XT, azon 12 van és ugyanaz a teljesítmény, árban talán még olcsóbb is.

Ha mindenképp Nvidia kell akkor létezik a 3060-ból 12 GB verzió de maga a GPU lényegesen lassabb a 60Ti-től, inkább downgrade az a kártya mintsem update, nem igazán ajánlanám. Az RTX 3000 többi tagja újonnan értelmezhetetlen áron van, ha a használtpiac nem érdekel akkor a 3060Ti után a következő, QHD-ra értelmesnek nevezhető példány a 4070 egy jó 100-assal többért. Felesleges a 850W Gold táp és a 32G DDR4 is, amit azon megspórolsz beletudod tenni nagyobb kártyába, ramot meg később akármikor lehet bővíteni.
0
0
0
0
Bronson avatar
@MrPAYER: En mindenkepp meghagynam a 850-es tapot, noha par eve meg teljesen overkill volt, manapsag nem art a tartalek es akkor nyugodt lehet hogy nem kell majd tapot is cserelnie minden nagyobb gpu upgrade utan. Nem olyan sokkal dragabbak mint egy 650-es tap. En a Corsair helyett mondjuk ezt vennem inkabb (es meg mindig sporoltal). Az 5600X helyett meg sima 5600, nem eri meg az X a felerat azert a 2-3% teljesitmenynovekedesert (ezert is valsztattom en is azt inkabb). A proci huto is total overkill ehhez a konfighoz, de ha tervezel upgradet, akkor hagyd meg nyugodtan (bar egy Pure rock 2 is eleg az AMD procik 90%-hoz..., szinten jelentos sporolas)

[LINK]
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Bronson: Valóban minimális a különbség a 5600 / x között, árban pedig van közte 15e. De ha már 5600x-et akart lehetne belőle akár 5700x is, abból a legolcsóbb 70e míg 5600x-ből 65e, és az a +2 mag megérné azt a 6e forintot szerintem, főleg úgy, hogy AM4-en belül már biztosan nem menne később tovább. Igaz ott még akkora különbség sincs játékok alatt mint a 5600 és 5600x között de a multitasking hátrányára biztos nem válik a 8/16.

Pure Rock 2 helyett akkor inkább Esports Duo, talán 2 ezerrel drágább de dupla ventis.

Szerintem akkor is overkill az a táp, én FSP tápot használok, összes ismerősnek is azt raktam a gépébe, soha nem volt még gond egyikkel se, nekem a Hydro M Pro 800W egy 300+ wattos 6800 XT-t hajt amin húzva is van plusz van mellette egy 11th gen i9, soha semmi baj nincs vele.

Legyen inkább ez és fog rajta kb. 30 ezret. Igaz félmoduláris csak nem úgy mint az RMx, de felesleges ennyire ráizgulni a tápra szerintem.
Spoiler!
[LINK]


A ramot elfelezi, felesleges egyelőre 32g, azon fog még egy 20-ast, az már 50.

A legolcsóbb 3060Ti 155e a legolcsóbb 4070 pedig 255, a táp és ram spórolással már meg van a fele, vár egy kicsit ha most nincs meg rá a pénze, azt az 50-et mellé teszi még és kész a gép. Szerintem QHD-n jobban jár a 4070-el mint a szabadon cserélgethető kábeles táppal de ez csak az én véleményem.
0
0
0
0
zsolo avatar
@MrPAYER: Simán mehet a 32gb ram már,a 16 kevés sok játéknak kezd kevés lenni! Meg most elég jó áron vannak!
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@zsolo: Persze mehet, akár DDR5 64GB is, meg 3 kilowattos, 2.5/0.5 dróttal megtekert super platinum táp is. Mehetne akármi, határ a csillagos ég. A probléma csak az, hogy aki 3060Ti-ben gondolkodott laikusként annak nincs végtelen pénze PC-re és MÉG MINDIG jobb ötletnek tartom az anyagi erőforrásokat inkább 4070-re koncentrálni mint memóriára amit úgy tudsz cserélgetni mint a legót akármikor bagóért.

Minden tiszteletem de kezdem megunni az oldalon ezt a mentalitást, hogy ilyen a témához semmi köze, a segítő fél mondandójából kiragadott fél-egész mondatokra való reakciókat kell bebüffenteni mindenhova, tisztelet a kivételnek. Garantálom el se olvastad a topikot végig, vagy ha elolvastad akkor nem értelmezted. "Láttam egy benchmarkba, hogy a Dölasztofász felhasznált 16673 mb memóriát ez a MrPAYER gyerek meg írkálja itt gépigényen, hogy elég a 16 brühühüh"

Nekem mindegy, vegyen 32 gigát meg 65 ezres tápot. A 3060Ti meg elfossa magát a legelső UE5 cím alatt amit elindít az 1440p kijelzőjén.....de legalább stabil mint a svácji frank a tápellátása annak a pusztító mennyiségű 200W TDP kártyának, ja meg elfér az RDR2 futtatása mellett még 22 Chrome tab is, van benne bőven memória.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Köszönöm szépen a segítséget , át gondolom még a dolgokat , mert így nincs keret rá. Szép napot kívánok.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@error404: Lehet félreérted a dolgot itt a kommentek közepedte ezért tételesen összeszedem inkább neked, több helyen van spórolás az általad elsőként leírt konfighoz képest, egyedül a kártya drágább, de szinte majdnem ugyanott van árban amit most írok mint amit te írtál, csak lényegesen alkalmasabb játékra a kártya miatt.

-Processzor: Ryzen 5 5600 (Bronson javaslatára)
53.5e Ft
-Alaplap: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
45.3e Ft (lecseréltem az általad írtat, kétlem, hogy kellene bele Wi-fi, ha mégis akkor jó az amit írtál, de ez olcsóbb 20 ezerrel)
-RAM: Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/16
16e Ft
-NVMe: Samsung 980 1TB M.2 PCIe
20.8e Ft (felesleges az általad írt PRO, drágább 12 ezerrel)
-Ház: be quiet! Pure Base 500DX Black
45.5e Ft (Meghagyom mert gondolom azért írtad mert ez tetszik)
-Kártya: Palit RTX 4070 Dual 12GB GDDR6X
257.5e Ft
-Táp: FSP Hydro Pro 800W
37e Ft
-Proc. hűtő: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
18.6e Ft

Ez így összesen: 494,2e Ft, de legyen 500e mert ki is kell, hogy hozzák.

Amit te állítottál össze: 536,7e Ft

Tehát olcsóbb is és 4070 van benne 3060Ti helyett.
0
0
0
0
zsolo avatar
@MrPAYER:
Hát képzeld el elolvastam, lassan 15 éve vagyok az oldal tagja,de igazad van semmit sem értek hozzá, nyugodtan maradhat a 16GB, amikor pl a last of us, Howard legacy, simán megeszi a 20Gb ramot,aki ilyen erős gépben gondolkodik mint ő azt nem hiszem, hogy a földhöz fogja vágni az a +20ezer Ft még, amúgy meg mást nem is írtam csak a ramot,nem kell kiforgatni a szavaimat,azt meg nem mondta hogy ő ultran akar játszani..stb tudod van akinek elég a médium grafika is,nem kell ahhoz 4070..
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@zsolo: Nem azzal van a baj, hogy nem értek egyet a 32 GB szükségességével, hanem azzal, hogy nekem aki tudom magamról, hogy értelmes és célszerű, következetes tanácsokat írtam le amin jelentősen sokáig gondolkodtam, legalábbis biztosan többet mint az emberek nagyrésze egy idegenre fordítana, több sorban kifejtem az álláspontomat a nagy egészről, erre jön valaki aki egyetlen dolgot kiragad belőle, kontextus nélkül beír valamit kőkemény másfél mondtatban ami a kérdezőnek semmit nem segíthet az ég világon.

De mint látod számíthat az a +20 ezer is, mert konkrétan kijelentette, hogy így nincs rá keret mert feltehetően megijedt a 4070-et olvasván holott a végén olcsóbbra is kijöhet a korrekciókkal.

A Hogwarts Legacy nem túl jó példa, 32GB mellett is stutterelhet mert bugos a motor ami a játék alatt van.

tudod van akinek elég a médium grafika is,nem kell ahhoz 4070..


Értem, tehát 537 ezret költsön medium grafikára mikor van 494-ért ultra? Én nem mondtam, hogy nem értesz hozzá, te írtad ez pusztán sértettségből, de lehet ezek után elgondolkodom rajta.
0
0
0
1
no avatar
@MrPAYER: Köszönöm szépen a válaszokat , igen igazad van utána néztem neten hogy mi mennyi én Szlovákiából vagyok és ugyan annyiba jött bele a gép amit én írtam vagyis ami tervbe van/volt . Köszönöm szépen a segitsegdet ,át gondolom a dolgokat .
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@error404: Szívesen, további kérdés esetén írj bátran.
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Köszönöm szépen! De ezért nem kell most veszekedni , mindnekinek meg van véleménye , és köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
Bronson avatar
@MrPAYER: Kicsit visszavehtnel 😉Nem tegnap regisztraltam az oldalra, es nem ez az elso konfig amit ajanlottam. Szemelyes es kliens tapasztalatbol mondom hogy a tapon nem erdmes sporolni, nem 1200W ajanlottam, hanem 850-et, es gold a te bronz tapoddal ellentetben. Semmi baja sem lesz ha az utobbit valasztja, en egy olyan konfigot ajanlottam, amire a jovoben is epithet anelkul hogy a tapot is upgradelni kelljen. A ramot manapsag konkret utanad dobjak, ha nincs ra keret per pillanat, 16GB is eleg, de nem hatrany ha startban megvan, egy gonddal kevesebb, mivel nem kerul sokba. A 5600 50korul van, felugrani az 5700X-re plusz 20k. Mindig lehet feljebb lepni, de valahol el kell donteni hol a hatar, a srac majd eldonti neki mi a fontosabb - konnyu upgrade a jovoben, vagy minimal befektetes rovid tavra. A 4070 helyett amugy miert nem 6800XT...? Nem kell szemelyes sertesnek venni ha valaki mast ajanl mint te. Ez egy forum, ahol barki hozzaszolhat, legyen az profi vagy laikus, ha ez lefaraszt, akkor az oldal nem neked valo.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Bronson: Fejtsd ki légyszíves, hogy miből vegyek vissza vagy magyarázd el, hogy neked mit mondtam amiből vissza kellene vegyek?

Nem veszem személyes sértésnek, hogy másnak más a véleménye, sajnálom ha ez jött le, máskor megpróbálok érthetőbben fogalmazni, hogy elkerüljük az ilyesmi félreértéseket, bár ettől nem tudom sokkal jobban és lényegretörőbben elmagyarázni, hogy az nem vélemény, nem álláspont, legfőképpen pedig nem segítség, hogy hsz hunter üzemmódban bevág valaki egy kétsorost....és itt most nem rólad beszélek de ezt te is tudod. Okoskodás csak semmi más, esetleg kioktatás, úgy, hogy pontosan 0 energia lett belefektetve az ilyenek részéről magába az alapkérdésbe.

Egyértelműen látszik/látszott a kérdezőn, hogy nem sok köze van a témához és az anyagiak amit rátud fordítani sem végtelen. Ilyen esetben 99%-ra vehető az a tény, hogy később nem lesz grandiózusabb frissítés a configban, egy, mert nem mer hozzányúlni, kettő, mert "most vettem gépet 2 éve nem fogok rá megint költeni". Mivel a profilja alapján 22 éves, tehát messze áll a gyerektől, és ha eddig nem lett "enthusiast" akkor már ezután sem lesz, tehát fa**verésből nem fog jövő karácsonyra 5070-et venni csak mert az a legújabb... Tehát pontosan minek is az az overpriced táp? Húzva lesz esetleg a kártya? Garantáltan nem.

Ne érts félre nem minősíteni akarlak, nincs is mire fel. Volt egy építőjellegű kritikád amire reagáltam, de először te voltál az aki reagált az enyémre. Én nem sértődtem meg, de te azonnal ahogy én visszareagáltam mert azt írod vegyek vissza.... akkor pontosan ki is sértődött meg? Zsoloval együtt ezzel jöttök, hogy mióta vagytok az oldalon... ez kérlek a megsértődés jele.

És ismét minden tiszteletem de azért van tartásom nekem is, sajnálom ha egy olyan szakmai véleményt nem tudok elfogadni, sőt inkább úgy mondom, hogy komolyan venni ahol a Hogwarts Howard-nak van írva. A büszkén hangoztatott oldalon eltöltött időből nekem itt így most azt jön le, hogy már annyival idősebb, hogy neki még angolóra se volt a suliba, ami nem probléma egyébként, csak lábjegyzet.

Na de ennek igazán semmi értelme, segíteni akartunk, szerintem tudtunk is, lehet elbeszéltünk egymás mellett is, sőt a véleményünk se egyezett feltétlenül, így van rendjén. Részemről lezárt a dolog és remélem nincs harag se veled Bronson se Zsoloval.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Köszönöm a Help-et
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Hat úgy vagyok hogy egyszer élek és már rég kellet egy ilyen számítógép. Eddig konzolon játszottam nem futta PC-re .. most el döntöttem hogy akkor legyen valami
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@MrPAYER: Az a helyzet, hogy felvázolom a dolgokat. 5600X el kapcsolatba.
Szóval a 5600 sima a leselejtezett 5600X ből lesz.
5700X meg a 5800X leselejtezéséből lesz. Így csak az vegyen simát vagy 5700 at akit nem érdekel a tuning pl.
Akit érdekel az 5600X vagy 5800X ilyen kategóriában.
0
0
0
0
PoPet avatar
@MaximumGame: Well, a sima 5600-at simán felhúztam az 5600X szintjére. Pont azt mondja minden teszt is, hogy felesleges az X-es procikat venni, a simát is fel lehet húzni arra a szintre PBO-val is, nagyjából 3 kattintással.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@PoPet: Az oké, de általaba rosszabb chip a 5600 as, és 5600X is tudod húzni akkor felejebb. Én most bontatlan ujjat vettem 5600X ből 50k ért.
0
0
0
0
PoPet avatar
@MaximumGame: Én 2 hónapja 46 körül vettem az 5600-at. Single core 4.65-ig megy simán max 1.25-1.3v-on PBO-val. All-core valamivel kevesebbet, ilyen 4.55 körül. Valószínű kis finomhangolással jobb is lehetne, de bőven elégedett vagyok vele így is. Hőmérsékletek meg jobbak mint a gyári értékekkel, az extra teljesítmény ellenére. 24-5 fokos szobában teljes terhelésen 73-ig kúszott fel.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@MaximumGame: Hogy jön ez most ide egy majd 3 hónapos témához? 😀

Ahogy PoPet is írta, vele értek egyet. X-es rizsáknak nem sok értelme van, az X nem egyenlő egy Intel-féle K-val, mivel mindegyik szorzózár nélküli.

Ezt a "leselejtezett" cuccot meg nem úgy kell érteni mintha tejet vennél ami romlott és garantáltan befos*l tőle.
0
1
1
0
MaximumGame avatar
@MrPAYER: Ezzel tisztába vagyok. De válogatott az X szeria is. Nem véletlen drágább. Én csak azert vettem azt mert 5ezer volt kb a különbseg. Hátha jobban OC-zhatót fogok ki.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszönöm szépen a választ! Szép napot kívánok!
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Lehetne egy kérdésem? Privátban ha lehetne róla szó , bejelöltelek barátnak , választ előre is szépen köszönöm.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@error404: Persze, vissza is igazoltalak, tudsz írni most már. 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@error404: Wow mekkora vitát szítottál... nem tudom honnan vetted azt amit írtál ide, de alapnak jó, de konrétan magadon és másokon is tudnál segíteni azzal hogy elmész erre az oldalra:Spoiler!
gepigeny.hu
és beírod a keresőbe a játék nevét és megnézed hogy mit kell feljebb venni hozzá, érdemes videókat nézni hogy hogy fut az adott cím az új listán utána hozzáadod amit az adott cím futtatása mellett menne és megvan hogy most milyen gép kell neked, ha azt akarod hogy tovább kitartson illetve nem sokkal drágább de sokat dob a teljesítményén akkor még azokat cseréld le, egyedül a táp realatłv ha összeadod a max fogyasztást minden alkatrésznek+20% akkor jó vagy, de ha biztosra akarsz menni akkor egy 5év garis tápnál akkor eggyel nagyobb kapacitást veszel a 10éves tápra meg 2-3-mal. hogy melyiket vedd én mint csóró munkás az ajánlom hogy a legolcsóbbat amit még megfizetnél fentről lefele haladva c-tierig bezárólag [url]https://cultists.network/140/psu-tier-list/[/url], érdemes nézni az akciókat így lett nekem evga g6 850w 40khuf-ért. Ez volt az objektív válaszom a szubjektív az hogy amd-t vegyél nvidia helyett az azonos ár de több ram miatt plusz ram + ssd ből is a legdrágábbakat választottad amikor egy crucial vagy kingstone és crucial és gskill is ugyan úgy működik, első komolyabb gépembe én is a fury-t raktam, tesómnak csak alap gép kellett oda ment az olcsóbb ha valami képhiba van.

ui:AMD Ryzen™ 5 1400+ASUS TUF RTX 3060Ti pi+fu cpu 99% gpu 99% 317W ha hozzáadod a többit +100W a random kilengésekre bőven jó lesz, alapból egy minőségi 400W táp elvinné az enyémet de ha nem 100% kihasználtságban tolod a dolgokat akkor tovább fognak működni tápra én a (fogyasztásom+100W)*1.2 egyenletet használom.
0
0
0
0
no avatar
@visor261: Igen, túl tettem magamon mint a gépre de úgy vagyok vele egyszer élek és mindig is PC rajongó voltam már 8 éve vartam egy ilyen gyönyörű PC-re most meg lett a keret akkor nem sajnáltam , lehetne jobb is de annyi nincs a zsebembe .. köszönöm a segitsegedet , klassz hogy vannak
Ilyen segítő kéz emberek! 👍
0
0
0
0
visor261 avatar
@error404: én sose voltam rajongó, sokkal inkább a "jelenleg mit néztem ki magamnak"... fú atari mekkora király játékok vannak rajta, fú ps1 micsoda grafika, fú pc ezen tudok nézni akár por...tugál sorozatokat is... fú ps4 van rajta kommunista szimulátor, fú pc volt már de ez egy másik... és lehet hogy a kövi majd megint valamilyen konzol lesz(valszeg ps mert arra könnyen felmegy a linux), viszont én általában kihalásos alapon veszek valami új dolgot és addig is rakom félre a dolgokat rá 2015-ben 180k 2022-ben 300k... megy feljebb a minimum közép kategória ára... de a fizut is szokták évente 5-10%-al növelni szal nem leszek nagyon az infláció mögött %-ban csak nagyobbnak fog tűnni a szám... mint amikor találtam egy 5 éves újságot amiben minden fele annyiba került...
tény hogy lehetne jobb de most egy közép kategória kezdetnek jó, meg idővel úgyis jönnek ki új és jobb dolgok meg ha mindig raksz félre akkor folyamatosan tudod fejleszteni, mert ha a mostani dolgokhoz készíted akkor az évekkel későbbi dolgokban biztos lesz valami amiért fejleszteni érdemes rá...
és hát kell egy hobbi amire elveri a felesleges pénzt az ember, és a számítógéptől nem leszel olyan koszos mintha autót babrálnál és nem is csípnek annyira a szúnyogok mint a horgászokat :D
1
0
0
0
visor261 avatar
@error404: Wow mekkora vitát szítottál... nem tudom honnan vetted azt amit írtál ide, de alapnak jó, de konrétan magadon és másokon is tudnál segíteni azzal hogy elmész erre az oldalra:Spoiler!
gepigeny.hu
és beírod a keresőbe a játék nevét és megnézed hogy mit kell feljebb venni hozzá, érdemes videókat nézni hogy hogy fut az adott cím az új listán utána hozzáadod amit az adott cím futtatása mellett menne és megvan hogy most milyen gép kell neked, ha azt akarod hogy tovább kitartson illetve nem sokkal drágább de sokat dob a teljesítményén akkor még azokat cseréld le, egyedül a táp realatív ha összeadod a max fogyasztást minden alkatrésznek+20% akkor jó vagy, de ha biztosra akarsz menni akkor egy 5év garis tápnál akkor eggyel nagyobb kapacitást veszel a 10éves tápra meg 2-3-mal. Hogy melyiket vedd, én mint csóró munkás az ajánlom hogy a legolcsóbbat amit még megfizetnél fentről lefele haladva c-tierig bezárólag [url]https://cultists.network/140/psu-tier-list/[/url], érdemes nézni az akciókat így lett nekem evga g6 850w 40khuf-ért. Ez volt az objektív válaszom, a szubjektív az hogy amd-t vegyél nvidia helyett az azonos ár de több ram miatt, plusz ssd + ram ből is a legdrágábbakat választottad amikor egy crucial vagy kingstone és crucial és gskill is ugyan úgy működik, első komolyabb gépembe én is a fury-t raktam, tesómnak csak alap gép kellett oda ment az olcsóbb crucial, mind a kettő mai napig jó, a mostani gépbe gskill ment arra rá pár memtest86, cpu-ra a prime95, gpu-ra a furmark, mellette a hwinfo hagyod hogy mennyen és ha jó a hőmérséglet és működik a gép akkor jöhet valami amit zsigerből ismersz és észreveszed ha valami képhiba van.

ui:AMD Ryzen™ 5 1400+ASUS TUF RTX 3060Ti pi+fu cpu 99% gpu 99% 317W ha hozzáadod a többit +100W a random kilengésekre bőven jó lesz, alapból egy minőségi 400W táp elvinné az enyémet de ha nem 100% kihasználtságban tolod a dolgokat akkor tovább fognak működni tápra én a (fogyasztásom+100W)*1.2 egyenletet használom.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok rakni szeretnék barátomnak össze gépet ezt válogatta össze VGA az van neki RX 5700XT És csak FHD a cél Jó ez így vagy mit kellene változtatni rajta

ASUS Prime B550M-A alaplap

Ram
G.SKILL Aegis DDR4 3200MHz CL16 16GB Kit2

CPU hútő Be Quite pure Rock

1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester

SSD M.2 SILICON POWER 256GB A60 NVMe 1.3 (2200MB/s | 1600MB/s

AMD Ryzen 5 3600

DeepCool CC560 üveg ablakos fekete számítógépház

Tápegység Seasonic G12 GC-550 550W 12cm ATX BOX 80+ Gold
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
@migist2: Szia. Ne vacakoljon HDD-vel. Annyira jó árban vannak az SSD-k és csak a nagy helyef foglalja a házban a 3.5" HDD. Házat nem ismerem de olyat nézz ami elől nyitott a jó air flow miatt. Ha belefér az 5600 akkor még az. Sok évre el lenne vele.
0
0
0
0
zsolo avatar
@migist2: Ha van rá keret, akkor egy jobb procit nézz bele, tápból én egy kicsit nagyobbat néznék,650-es elég, ha esetleg majd kártyát akar cserélni akkor már táp ne kelljen!
0
0
0
0
migist2 avatar
@zsolo: r5 5500 max esetleg de nem akarom ocz-ni
0
0
0
0
dvxx avatar
Sziasztok!

Kicsit off téma, de nem találtam hirtelen jobb topikot.

Adott egy Asrock A320M-HDV alaplap. Jelenleg egy Ryzen 5 2400G ketyeg benne, viszont szeretném kicserélni, egy Ryzen 5 3600-ra. A kérdésem a BIOS frissítésre vonatkozik. Jelenleg a P4.40-es verziojú bios van rajta. A 3600-hoz a P5.90-es bios kell. Az Asrock honlapján azt olvastam, hogy első körben a P5.50-es verziót kell felrakni, mielőtt frissítem az 5.90-re. A kérdésem az lenne, hogy 4.40-ről mehet az 5.50, utána rögtön egyből az 5.90, vagy a 4.40-től az 5.90-ig egyesével mindet frissítenem kell?
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@dvxx: Hali, én is nemrég cseréltem Ryzen procit, én úgy frissítettem bios-t hogy ami volt rajta azt frissítettem arra a verzióra ami támogatja a Ryzen 5000-es szériát, F61-es, utána azt frissítettem a legújabbra az F65a-re! Gond nélkül működik így!
0
0
0
0
dvxx avatar
@zsolo: Koszonom szepen a segitsrget. :)
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
dvxx avatar
Baromira megerte ezert a hatalmas poenert beregisztralni. 😉😀
0
0
0
0
no avatar
@dvxx: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

Ez az én gépem de a profilomban is ez van, és az lenne a kérdésem hogy mi az amit esetleg fejleszek benne a végén irom hogy cpu akarok majd cserélni, azon kivűl mit még ha ugy van vagy jó igy egy darabig?

Gépem:
cpu: ryzen 7 2700 gyári hűtés
Ram: G.Skill 32GB 3000Mhz Aegis 4x8gb
VGA: Gigabyte rx 6700xt gaming oc 3x 12g
Lap: Asrock x370 professional gaming 7.30 bios (Ryzen 5000 series ready) + WIFI 6 AX200
ház: Thermaltake Versa c21 rgb window
TÁP: Thermaltake smart pro rgb 750W
Monitor: LG 25um58-p ultrawide gameing
Bill: Bloddy B314
Egér: rage reaper nx gameing.
Hdd: rendszer m.2 ssd adata 256gb xpg gammix s5.
+hdd: 2x2TB + 2x4TB + 2x500gb ssd, 500GB m.2 ssd Kingston A2000.

Karácsonykor fúgy tervezem hogy ryzen 7 5700x et vagy 5800x et vennék.
0
0
0
0
💬 4
MrPAYER avatar
@Van Helsing 25: Attól függ mi a célod és, hogy milyen felbontáson játszol. Ha FullHD akkor semmit nem kell nyúlni ehez a géphez, tényleg max a procit cseréled.

1440p-hez ha kell az ultra 60 fps 6800 XT és attól felfele bármi.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@MrPAYER: 21:9 es monitor 2560X1080 on játszok nekem nem kell a 4k. nekem böven elég a 60FPS.

am játék a jélom igazábol ha magas on tudok játszani nekem már tökéletes
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Van Helsing 25: Az 1440p High 60 FPS-t szerintem a mostani 6700 XT-éd is tudja bárhol. De mondom, 6800 XT vagy attól felfele bármi jó lehet.

Nekem 6800 XT szintén 1440p-ben játszok, maximális grafikai beállítások mellett mindenhol megvan a minimum 60 FPS de jellemzően inkább több. Ha maradsz az AMD mellett akkor mérlegeld, hogy kell e az RT vagy VR, egyik sem fényes Radeonon de cserébe olcsóbbak is mint a GeForce. Sőt, mivel Ryzen van tervben a SAM sem utolsó szempont, főleg ha ár/értéket vizsgálunk és csak a raszter a fontos.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Van Helsing 25: Hali!

Ryzen 7 5700X-et vegyél bele meg egy kicsit gyorsabb órajelű ramot.
Én nemrég váltottam erre a cpu-ra érezni lehet a különbséget.
5800X nem éri meg a +10k-t.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Vissza akarok térni a PC Gaming-hez, megtartva a PS5 konzolomat. Eladva az egyik TV-met és a mostani AIO-mat lenne bőven keret rá, azonban így kellene monitor is. A keret kb 550-600 ezer lenne. Taláán várok majd és akkor 750 is lehet nyár végéig. Tudnátok nekem egy gépet?

Elképzelések:
- 1440p magas képfrissítés.
- RT nem annyira fontos.
- Jól szellőző ház kellene.
- Fehér/Fekete, Vagy Narancs/Fekete téma érdekelne.
- Billentyűzet is kell.

Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Quadgame94: https://www.kepfeltoltes.eu/images/2023/04/24/656screencapture_ipon_hu_.png

gepet igy raknam ossze annyibol kb. (nem fontos innen rendelni, de kiindulasi alapnak jo)
0
0
0
0
xCube avatar
@Bronson: A VGA -t kicsivel erősebbre szabnám, a keret úgyis engedi. Egy RX 6800 XT jó lenne például.
0
0
0
0
Bronson avatar
@xCube: Kell meg neki monitor meg billentyzuet is, szoval nem voltam biztos benne mennyire engedi a keret... de ha van ra love, persze, 6800XT egyertelmuen
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Bronson: Köszi! Tetszik egyénként eléggé. VGA lehet használt lesz... 6800/XT.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy ehhez a konfighoz milyen tápegységet ajánlotok ? a keret rá 25 ezer ft. és csak újonan vennék. intel(R) Core(TM) i3-10100F CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8GB GDDR5 256bit
16gb ram DDR4 3200mhz
2TB HDD
240gb SSD
alaplap: H510M-HDV R2.0
hagyományos gépház.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Xelax23: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
köszi szépen a választ! Szerintem az fsp mellet döntök :D
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
Sziasztok. Bocsi ha rossz helyre írom. :/

Sok kutakodás és utánajárás után, ezt a konfigot tervezem összeépíteni és kérnék egy véleményt rá még mielőtt megvásárolok mindent, illetve tippet hogy így rendben van-e, vagy változtassak-e valahol valamit?

Köszönöm szépen!

CPU: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz Quad-Core Processor
CPU Cooler: Cooler Master Hyper H412R 34.1 CFM CPU Cooler
Thermal Compound: Corsair TM30 3 g Thermal Paste
Motherboard: MSI Z270 GAMING PRO CARBON ATX LGA1151 Motherboard
Memory: Kingston FURY Beast 16 GB (1 x 16 GB) DDR4-2666 CL16 Memory
Video Card: Asus TUF GAMING OC GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB Video Card
Power Supply: *Gigabyte P-B 650 W 80+ Bronze Certified ATX Power Supply
Case Fan: ARCTIC P14 72.8 CFM 140 mm Fan
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@Sicko_Istii: Szia. Miért vennél 7 éves processzort?
1
0
0
0
MrPAYER avatar
@Sicko_Istii: Az oké, hogy találsz egy 6600k-t aprón, de pont ezt a lapot kétlem, btw. Quadgame kérdése jogos, miért akarsz ilyen régi alkatrészekből építkezni? A főbb alkatrészek közül már semmi nincs gyártásba.

Ha az anyagi keret szűkössége az oka, akkor egy 12-13th gen i3 sem gyengébb mint egy 7-8 éves i5 és nem is igazán drágább, pár ezer-tízezer forint különbség pedig a mai PC Gaming-ben nem szabad, hogy számítson, ha mégis akkor konzolt kell venni.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@MrPAYER: Mostani i3 keresztbe lenyeli az 5-6 éves i7eket simán
Egy mai i3 simán visz egy rtx 3060-3070et 2kban
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
@MC MaRcI: Megoldódott időközben, kicsit fentebb raktam a limitet és építettem egy komolyabb gépet. Köszönöm a válaszokat!!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok szeretném megkérdezni hogy szeretnék a days gone-val és a far cry 5-tel játszani ehhez milyen gép összerakást ajánlotok? hogy lehet olcsóbban kijönni? Köszönöm a válaszotokat előre is
0
0
0
0
💬 4
MrPAYER avatar
@Majestic12: Nulláról építve? Mitől olcsóbban? Milyen grafikai részletesség a cél milyen képkocka sebesség mellett? Olyan platform legyen ami később bővíthető?

...
1
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Szia.
Intel core i3-4130 3,4Ghz
msi z97 gaming 3 ( ms7918 )
8 gb ram
geforce gt 730
win 10
ez a mostani gépem. gondolom ez kuka :(
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Majestic12: Este ha hazaértem írok majd össze több konfigurációt.
0
0
1
0
no avatar
@MrPAYER: oksa nagyon szépen köszönöm!
0
0
0
0
sakamateee avatar
Most raktam össze a gépemet kb 1 hete,ami a profilomban van. Vga nélkül volt 500
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok szép napot.
Érdeklődni szeretnék hogy egy közepes gép amin már elmennek a mai játékok Days gone, far cry 5, stb.... milyen árban lenne és ha valaki tudna adni egy leírást a gép összetételéről azt nagyon megköszönném köszi szépen a segítséget szép napot
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Majestic12: Attól függ milyen igényeid vannak, ha csak a gépet nézzük, tehát monitor stb. nem, akkor 400E körül. Ezt mint írtam igényeid formálják és persze lehet picit sakkozni. Összeszerelésről meg rengeteg videó van YT-on!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Majestic12: Igény függő
Ha mindent maxon akarsz játszani fullhd/2k felbontasban akk 700korul lazán van most egy gép
Ha csak az új alkatrészek játszanak

400korul rx 6600xt/rtx 3060 ami belefer a keretbe újonna

Sztem írd le mik az igényeid max mennyit szánnál rá
És akk többet tudunk itt segíteni
1
0
0
0
reszler112233 avatar
@MC MaRcI: Új alkatrésznél a 400 is szűkös lehet ha ház és megfelelő táp már nem adott.
Ezt azért mondom mert nemrég fejlesztettem én is, de csak az alaplap,CPU arra egy hűtő, és RAM volt újonnan 242060Ft majd rá használtan 180000Ft használtan egy VGA. Ez a pár tétel magában 400 fölött van,pedig egyik tétel sem csúcskategória.
Lassan a PC visszatér a régi időkbe, és csak a kiváltságosok tudják majd fejleszteni a gépüket, mert az több mint 1 millióba is kerülhet, ha valaki a csúcsot akarja megcélozni.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@reszler112233: Pont tehlgnap írtam magamnak én is össze egyet Vga nélkül 410k xd
I5 13600k
32gb ddr5 mem
Alaplap Asus kB 90k
Tap sziszonik 750w
1tb ssd
Meg 20k ház
Asszem ezeket néztem
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@MC MaRcI: Pont ezért is írtam amit írtam, hogy elég csak a közép kategória felső fokát megcélozni, és már könnyedén pár alkatrésszel elérheted a 400k-t.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
MC MaRcI avatar
@ezertomi: Rx 6650xt 150k
Sokkal jobb

Vagy használt piac rx 6700xt
1
0
0
0
B6t52aa25t6B avatar
Sziasztok, egy ismerősömnek segítek pc-t összerakni, de a keret nem valami sok. Utána persze tudja upgradelni, ezért gondoltam hogy jó lenne egy integrált videókártyás proci. Én az 5600G-t néztem ki, mert akkor mondjuk 1 év múlva, erősebb videókártyát is fog tudni belerakni.
Illetve, hogy elég lenne 1db m2-es ssd, vagy nem??
És persze, hogy önmagában jó-e az 5600G?
Alaplapot keresek, van amiben van integrált videókártya, ez számítani fog vagy nem?
(Gamelni szeretne)
Előre is Köszönöm!!!😀
(Ha valami nem érthető, mert fogyatékosan fogalmaztam vagy valami, akkor szólj)
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@B6t52aa25t6B: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
B6t52aa25t6B avatar
Köszönöm Szépen a választ! Az elején a dolgokat megfogadom és ezentúl így keresem, de ő később szeretne egy erősebb videókártyát belerakni. Egyenlőre csak hétvégenként játszana very low grafikán. És ezért gondoltam ezt az 5600G-t, hogy rendesen kihajtsa az erősebb GPU-kat. De tényleg köszönöm, hogy írtál, és persze utána nézek a te javaslatodnak is. Egyenlőre lolozna, fortniteozna, rocket leaugezne meg hasonlók (szerintem, nem akar már az elején cyperpunkokkal játszani).
0
0
0
0
xCube avatar
@B6t52aa25t6B: Azokhoz a játékokhoz első körön elég lesz az 5600G.
0
1
0
0
MaximumGame avatar
Hogy lenne már jobb választás a 22% al lassabb 3600Os proci mint a 5600G? 😃
0
0
0
0
no avatar
@MaximumGame: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
MaximumGame avatar
Hát, én 45k ba vettem még Januárba használtan a 5600G-t akkor mentek 36-37ezerbe a 3600X ek.
Az a pár ezer már megér ennyi sebesseget. Nem éri meg már a 3600X
0
0
1
0
no avatar
Szeretnék segítséget kérni egy új gép összerakásában, ami 4 évig üzemelni fog és a mostani játékokat szépen majonéz kihajtja pl. Warhammer 3, god of war ragnarok.
A tőke 450-600k körül van, +- 50k
Hiányzik úgy egy jó tap, és 1 v 2 tb mennyiségű ssd, ide érdemes M2 es foglalatba valót keresni?

Fractal Design Define R6 (FD-CA-DEF-R6)
Ebben van elől 2x 14cm ventilátor, 1x14cm hátul.
Házba lenne a a konfiguráció megvasarolva:

CPU i5 13600k 150k
Vga ASUS TUF Gaming RTX 3060 Ti OC Edition 8G GDDR6X 225k
Alaplap ASUS PRIME Z690-P 87k
CPU hűtő ARCTIC Liquid Freezer 420II 55k (lehet más kaliberű)
Ram Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR5 5200MHz 62k

Köszönöm!
0
0
0
0
Ajax avatar
Sziasztok! Erről mit gondoltok, megéri? Pár év kimaradt a gamelésből és eléggé le vagyok maradva a témában. Nyilván drága, nagyon drága, viszont érdeklődnék, hogy jelenleg ez megéri ennyiért vagy jóval olcsóbban is lehet kapni esetleg ilyen felszereltséget máshol? Vagy nem is szükséges ilyen felszereltség? Kb 5 évig szeretném majd használni mindenképp. Köszönöm előre is a válaszokat! :)

http://www.computerimperium.hu/images/Imperium_Core_i9_Ultra_Pro_RTX_PC_51.jpg

(Szerk.: Valamiért hiába csináltam neki URL-t vagy kép csatolást, úgy nem nyitotta meg a képet, úgyhogy csak így linkelem.)
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@Ajax: Szerintem egyértelmű, hogy nem éri meg így venni :D Ha magadnak rakod össze, olcsóbban kijössz!
0
0
0
0
Dabla avatar
Sziasztok! Jelenlegi 2 éves gépünket itteni segítséggel raktam össze, remélem most is sikerrel járok. Készül a második gép. Mit változtassak az alábbi konfigon, hogy spóroljak pár ezret és a teljesítmény se romoljon? Milyen házat ajánlotok hozzá 25ezer alatt? Köszi, ha segítetek.

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS _____________50 890 Ft
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz ___________________60 890 Ft
ASUS Radeon RX 6600 8GB Dual _____________139 580 Ft
2x8GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16___20 980 Ft
Kingston NV2 1TB M.2 PCIe NVMe_____________24 750 Ft
be quiet! Pure Rock 2 (BK007)_________________17 430 Ft
2TB WD 3.5' Blue SATAIII (WD20EZAZ)__________21 720 Ft
Seasonic FOCUS GX-650W Gold_______________41 990 Ft
0
0
0
0
💬 8
zsolo avatar
@Dabla: Ez így jó ahogy van, ezen ne változtass! Bár azt nem értem miért kell 2 proci hűtő..lehet véletlenül írtad be :D Bequit jó lesz szerintem, másik helyett meg akkor egy jól szellőző ház kell csak!
0
0
0
0
Dabla avatar
@zsolo: A dupla proci tényleg tévedés volt, javítottam, köszi. :) Milyen ház a favorit mostanában hely és szellőzés szempontjából 20 körül? Régen a Silentiumpc Signum SG1 TG volt az egyértelmű ajánlás, de az ma már sokba kerül nekem. Ez tetszik, de nem ismerem. Van jobb? https://www.pcx.hu/szamitogephaz-kolink-inspire-x1-argb-atx-edzett-uveg-fekete-inspire-x1-00924243?gclid=EAIaIQobChMItOfA34WS_AIVSuh3Ch0_vQwREAQYAyABEgJz-vD_BwE
0
0
0
0
zsolo avatar
@Dabla: Ez jó lehet, de a Bequit hűtő elvileg pont belefér, 155mm, meg a házba is az a legnagyobb ami belefér...én 20k körül nem is találtam értelmes házat...! Mini házat meg biztos, hogy nem vennék!
Esetleg ez?

[LINK]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Dabla: én a helyedben kártyát használtan vennék garival annyiért rx 6700xt is kapsz
0
0
0
0
Dabla avatar
@MC MaRcI: Nem nagyon találtam megbízható forrást. Kicsit tartok tőle, hogy futhatok a garanciális szerviz után. Persze csábító, mert láttam rx 6700 xt-t 99ezerért is 1 hónap garanciával. Gondolom valami kriptabányából eshetett ki. Sajnos ennél kockázatkerülőbb vagyok.
0
0
0
0
Dabla avatar
@MC MaRcI: Találtam egy ilyet, azt hiszem ezt választom, ez már közelít a rx 6700 xt-hez:

https://www.wincity.hu/vga-msi-rx-6650-xt-mech-2x-oc-8gb-gddr6-1164517?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Dabla: Hát hardverapron pedig sok a megbízható eladó
Nyilván én olyat szoktam nézni amin minimum 1 év gari van
De a 6650xt az már tényleg jobb választás
0
0
0
0
Dabla avatar
@MC MaRcI: Köszönöm a segítségeket, meg is rendeltem.
Árukeresőn vadásztam a legolcsóbbakat, 406ezer körül lett a vége.
Hátha másnak is hasonló kell:

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS alaplap________________________50 890Ft
AMD Ryzen 5 5600 processzor 3,5 GHz 32 MB L3 Doboz___________57.990 Ft
be quiet! Pure Rock 2 Processzor Hűtő készlet 12 cm Fekete________17.390 Ft
Arctic Mx-4 Tube 4g hővezető paszta____________________________1 990Ft
VGA-MSI RX 6650 XT Mech 2X OC 8GB GDDR6_________________136.832 Ft
Cooler Master V750 Gold V2 Moduláris tápegység_________________43 990Ft
2 db Kingston Technology NV2 M.2 1000 GB PCIe 4.0 NVMe________49.500 Ft
Kingston FURY DIMM 16 GB DDR4-3200 Kit_____________________22.660 Ft
FSP CMT212A számítógép ház________________________________24 990 Ft

Boldog karácsonyt! Megyek is átadni az ajándék infót a srácoknak.
0
0
0
0
Roka1994 avatar
sziasztok csak az lenne a kérdésem hogy 1666mhz vagy 1800 nem tudom ddr 3 ramok vanak 3 és egy 1333 as 4 gb meg 2x4gb meg egy 2gb mind 1666 os a legnagyobb mhz ez lasitja a ddr 3 1666 os ??
0
0
0
0
no avatar
Szaisztok.

Vettem egy gépet.

I5-11400 proci és tuf haming b560M-plus alaplapot.

Nem lehet húzni a processzort biosba így 2.5 GHZ-t mutat..
Ez magától overclockol vagy rossz alaplapot vettem?
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@GabZkp10: Azt hiszem ezt nem nagyon lehet tuningolni mert nem K-s, játékok alatt fogja magát felboostolni majd, elvileg 4,4-ig!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A gépemet szeretném kicsit frissíteni! Kb 180-200 között tudnék rá szánni.
Jelenlegi konfiguráció:
ASROCK B150M-HDV
Intel Core i5-6500
Kingston 2x4 GB DDR4 memória
Gigabyte Geforce GTX 960 OEM
Kolink KL-500 500W Bronze 80+

Amire én gondoltam:

Gigabyte Geforce GTX 1660 6GB OC DDR5
vagy
ASUS nVidia TUF GAMING GTX1660 SUPER 6GB OC GDDR6

Mindkét kártya fogyasztása 450 W, szóval a jelenlegi tápegység kevés lenne hozzá. Gondolom 600-650W legalább kellene. Ki milyen fajtát/márkát ajánl?

Mindezek mellé még szeretnék memóriát is venni, hogy legalább 16 GB legyen.
KINGSTON DIMM MEMÓRIA 2X8GB DDR4 3200MHZ CL16 FURY BEAST BLACK amit kinéztem.

Viszon! Ha 1 darabot vennék, ami 16GB, akkor be tudnám-e tenni mellé még a már meglévő 4 GB egyikét? Az alaplapon csak 2 hely van a memóriának, ezért kérdezem.
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@ezertomi: Valamit akkor nagyon el néztél, azok a kártyák az életben nem esznek 450wattot, 450-es táp az ajánlott neki, max olyan 150w lehet a fogyasztásuk... elég hozzá a tápod, bár én azt is cserélném inkább, nem egy megbízható márka,egy jobb FSP tápot már kapsz olyan 20k körül, rambol jó amit néztél,inkább 2*8gb legyen!
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@ezertomi: Szia!

Rengeteg helyen frissítést igényel a géped, hogy megbízható legyen illetve, hogy megfeleljen a mai igényekhez.

Elsőként a táp az amit cserélni kell, de azt kötelező jelleggel, az a legkevesebb, hogy a teljesítménye sem megfelelő de mellette baromira veszélyes is, össz. 100 wattnál többet nem használó netezős PC-be merném csak használni ami 3-4 óra / napnál nem is üzemel többet.

-Igaz, hogy a tápok árai is elszálltak az utóbbi pár hónapban mint minden másé is, de még így is viszonylag jó áron hozzátudsz jutni egy FSP Hydro Pro 800W vagy Hydro M Pro 800W modellhez ami már rendelkezik tanúsítással, illetve a meghibásodási arány 1% alatt van, én is hasonlót használok és eléggé komoly PC-kbe is szereltem már belőlük, semmi gond velük. A 800W keret elsőre lehet túlzásnak tűnik de egy táp akkor a leginkább energiahatékony ha a maximális leadó képességének a 80% alatt üzemel, ez pedig a jelenlegi és a jövőbeli energiaárak mellett nem nevezhető hátránynak és ezzel a modellel akár 10 évre is megoldott a mindenkori PC-d ellátása.

Ára kiszállítással ~ 40k

A processzor szinte semmilyen tekintetben nem felel meg a mai igényeknek, az Intel kb. első generációja ami DDR4-et használt, idős és már gyenge is, 4/4 mag sajnos nem elég játékokhoz.

Az ajánlásom itt vagy a Ryzen 5 5600X vagy az i5-12400f, videókártyától fog majd függeni, hogy neked melyik válik be, ha Nvidia kártya akkor inkább a 12400f mert egy picivel erősebb játékok alatt, de ha Radeon kártyát szeretnél akkor viszont inkább a Ryzen a Smart Acces Memory miatt, azt bekapcsolva 5-15% + teljesítmény is keletkezhet, csak feltétele az AMD GPU + CPU párosítása. Válaszd bármelyiket is új alaplapra mindenképp szükséged lesz, hatalmas a választék és nem írtál konkrét igényeket, általánosan elmondható az, hogy mind a két CPU-hoz egy viszonylag értelmes VRM-el ellátott lap olyan kb. 40e.

Ára kiszállítással 80+40 ~ 120e

Memóriákból nincs mit nagyon gondolkodni, 2x8 GB Kingston Fury Beast 3200 MHz.

Ára kiszállítással: ~ 25e

Videokártya témához érve sajnos azt kell mondjam ebbe a keretbe csak használt modellek férnek be. Ha benne szeretnénk maradni ebbe a kb. 200e Forintos keretbe jobban akkor már akár egy GTX 1070 is megváltás lenne a 960 után, az ára 50-80e között szór, de ellene szól az öregecske kora, de ezeket még jellemzően nem használták bányászatra. Kicsit frissebb modellként alternatívának nagyjából ugyanennyi pénzért a 1660Ti, de a 6 GB VRAM már most is korlátozó tényezőt jelenthet akár FullHD felbontás mellett is. Amennyiben mégis kicsit többet tudnál rászánni, olyan 250 körül akkor jövőállóbb megoldás lehet a 6600/6600XT is a 90-110e Forintos használtpiaci árával, jóval frissebb, modernebb és nem mellesleg erősebb konstrukció.

Az árakat úgy kalkuláltam, hogy a jelenlegi CPU + GPU + Alaplap + Mem. kombót elakarod és el is tudod adni 40e környékén összesítve és azt az összeget levonni az új cuccok árából.
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Erről a gépről mi a véleményetek megér 500 ezer ft-ot?

GIGABYTE Alaplap S1700 B660M DS3H DDR4 INTEL B660, mATX
Be quiet! Pure Rock Slim 2 BK030
Számítógépház Aerocool CS-107 Mesh FRGB mATX Fekete Acryl üveg ACCS-PC14032.11
Kingston 32GB/3200MHz DDR-4 (Kit of 2) FURY Beast Black (KF432C16BBK2/32) memória
Intel Core i5 2,50GHz LGA1700 18MB (i5-12400F) box processzor BX8071512400F
Western Digital Blue SN570 1TB M.2 2280 NVMe (WDS100T3B0C)
Chieftec 600W Smart tápegység (GPS-600A8) dobozos
Zotac GAMING GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge LHR nVidia 8GB GDDR6 256bit PCIe videokártya ZT-A30610E-10MLHR
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Laci8735: Törölt hozzászólás
0
0
1
0
no avatar
köszönöm a válaszod még annyit kérdeznék,ha idővel egy erősebb videókártyára cserélném a 3060ti akkor kihajtaná ez az összeállitás?
0
0
0
0
no avatar
https://i.imgur.com/7YsQK8y.png

Ezt a képet szeretném.
Szerintetek jó? FULLHD-ben játszok.

Videókártya meg tápegység marad.

Régi gépem:

Proci:Intel Core i5-2500k 3,6 ghz
Ram:3x4 gb RAM DDR3
Vid.kari:Gigabyte Geforce GTX 1650 ( ez marad )
Alaplap:Gigabyte B67A-D3-B3
Táp:FSP Hyper M 600W
0
0
0
0
💬 11
Quadgame94 avatar
@GabZkp10: Szia. Nem rossz kép, de én a tájképeket jobba szeretem. Viccet félretéve túlárazott hardvereket választottál. Felesleges az 5600X, az 5600 alig gyengébb és 15-18 ezerrel olcsóbb. ASUS PRIME B550-A vagy k-K is tökéletes lenne és 27 ezerrel olcsóbb. A RAM pedig nem megfelelő, mivel a 2666 MHz kevés. Kingston FURY Renegade 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 32 ezer Ft. Összesen 35 ezret spóroltál.

A kártyád is nagyon gyenge, már akkor sem érte meg amikor megjelent. Add el pótold rá azt a 35 ezret és kijön egy GTX 1660 Super, vagy ha még kicsit pótolsz egy RX 6600 amely sokkal de sokkal gyorsabb.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Rendben. Köszönöm szépen!

De pl ha az olcsóbbik alaplapot választom attól nem lesz gyengébb a gépem?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@GabZkp10: Nem lesz gyengébb csak sporolsz.
0
0
0
0
no avatar
@BenjaminHun: az 5600 sima drágább mint az 5600X
Vagy esetleg van még a legolcsóbb az 5600G

Melyik legyen?
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: az 5600 sima drágább mint az 5600X
Vagy esetleg van még a legolcsóbb az 5600G

Melyik legyen?
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp10: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Rendben!

Videokartyabol ha pl valtok egy 2070re akkor ugy azzal sokaig tudok jatszani majd a jovoben jatekokkal? Fhdben
0
0
0
0
zsolo avatar
@GabZkp10: Az bőven elég hozzá, de azt már csak használtan fogsz szerimtem csak kapni! Én a helyedben inkább egy 3XXX-es új kártyát néznék majd, egy 3060 pl bőven jó lesz rá!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@GabZkp10: Attól függ majd mennyi pénzed lesz. Ahogy látom nem vagy képben, így javaslom, hogy majd írj ide ha már tudod mennyi a keret rá.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@GabZkp10: Már írtam, hogy 5600. Nem drágább. 66 ezer Ft az 5600X meg 80 és észrevehetetlen differencia van.

[url]https://www.alza.hu/amd-ryzen-5-5600-d7082021.htm?kampan=adw1_alza_dsa_all_all-products_komponenty_c_9105726___356011287338_~72365186152~&gclid=Cj0KCQiAsoycBhC6ARIsAPPbeLvJ3iLek34C2NkP5wE2PhO7udRrgBs4OlajMotdZIhO6ZY_vXIJoZEaAnUlEALw_wcB[/url]
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
1
0
0
no avatar
@Quadgame94: Bocsi srácok.

Pcx-en raktam össze a gépet és ott drágább az 5600 mint az 5600x
0
0
0
0
Lizard avatar
Üdv!
Az időtállóságot, kèsőbbi fejlesztbetősèget szem előtt tartva, a gèpet játèkra használva, qhd 75hz-en, egy rtx3070/3080 mellè ddr5 nem èrdekes(az ár különbsèg nem mèrvadó, illetve 1-5fps eltèrès sem) jelenleg egy :
i5 12400+B660
v
Ryzen 5 5600x+B550
számít jobb választásnak?
Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 6
Ozone avatar
@Lizard: Szevasz! Én a helyedben az AMD oldal mellett szavaznék ha a fejleszthetőséget nézzük, plusz magasabb Ghz-n is fut gyárilag ebben az esetben a ryzen, mint az i5. Erről most lehetnek viták, hogy intel vagy amd, viszont az intel két generációnként vált socketot, az amd pedig jóval később. Én az AMD-t ajánlom, de ezt neked kell eldöntened.
1
0
0
0
Lizard avatar
@Ozone: Nekem is az Amd felè húz most inkább a szívem, nem vagyok fanboy, használtam ezt is azt, elègedett voltam mindkèt oldal termèkèvel. Viszont igen igazad van az Intel szereti váltogatni a socketet, azt viszont nem szeretnèk váltogatni állandóan! Köszönöm😉
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Lizard: Teljesen mindegy, hogy AMD mikor vált socketet a te esetedben meg mikor nem, a 7000 series már AM5 szóval B550-es lappal ugyanúgy nem fogsz 5000 seriesről 7000-re upgradelni soha, max generáción belül tudsz feljebb menni Ryzen 7/9-re, de mondjuk egy 5 év múlva mikor kéne az extra cpu power már azok sem relevánsak.
0
0
0
0
Lizard avatar
@MrPAYER: Ohh, hogy jön az AM5, na erről lemaradtam😁
Vègülis tènyleg mindegy akkor. A PC gameing márúgyis csak a lehúzásról szól, ezt mèg összerakom aztán jóideig biztos nem fogok gèpet fejleszteni.(vagy soha😃)
Köszi az infót!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Lizard: Felesleges az 5600X, 5600 alig lassabb és 75 ezer Ft. 12400 mikor 65 ezer volt akkor kellett vna lecsapni rá, most már felejtős 104 ezer OMG.
0
0
0
0
Lizard avatar
@Quadgame94: OMG, 65ezerèrt tènyleg nagyon bestbuy volt😆
PC-n játszani, Követni a hardver piacot kőkemèny luxus ma már az biztos🙄
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 16
Cougarmy avatar
@GabZkp10: Valami relatív friss i5/ryzen 5 félkonfig leakasztható használtan és lehet még marad is jócskán a zsebedben. Leginkább alaplapból érdemes a jobbra törekedni. Szerintem mostanában az MSI megoldásai a legjobbak. Mindenesetre a Gigabyteokat kerülném, nagyon leadtak a színvonalból az utóbbi 10 évben.
0
0
0
0
no avatar
@Cougarmy: Lehetőleg újat szeretnék nem használtat.

Esetleg ha 200.000 akkor azt is rááldozom.
0
0
0
0
zsolo avatar
@GabZkp10: És milyen a mostani házad? mert azt is tudni kellene hogy minden elférjen benne!Vagy abból is új kell?
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Jöhet új abból is.
Totál elég egy full alap gépház. :)
0
0
0
0
zsolo avatar
@GabZkp10: Pcx-en néztem őket, máshol lehet olcsóbban kijössz belőle!

Alaplap: GIGABYTE Alaplap AM4 B450 AORUS ELITE V2 AMD B450, ATX -44.190Ft
Proci: AMD Ryzen 5 4500- 47.490Ft
Memória: Kingston 16GB/3200MHz DDR-4 (Kit of 2) FURY Beast -30.390Ft
Táp: FSP Hydro PRO Modular ATX 600W-26490Ft
Ház: Számítógépház Kolink Inspire K5 ARGB ATX Edzett üveg Fekete-16990Ft
Procihűtő:Fan DeepCool GAMMAXX GTE V2 -9190Ft

Összessen: 174.740Ft

A procinak kell BIOS frissítés is azt hiszem!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Tápegységet muszáj cserélnem?
1 éve vettem egy FSP HYPER M 600W

Köszi szépen a helpet! :)
0
0
0
0
zsolo avatar
@GabZkp10: Jah jó akkor az maradhat! :D akkor lehet nézni másból valami jobbat!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Az nem baj hogy 1000-2000-3000 szériát támogatja az alaplap de ez Ryzen 4500? Menni fog a kettő?
0
0
0
0
zsolo avatar
@GabZkp10: Azt hiszem ahhoz BIOS-tkell csak frissíteni rajta és menni fog, nézz utána! Ha nem...akkor legyen a Ryzen 3600 pl,10k-vel drágább, de még így áron belül vagy! Sorry tápot nem is néztem, az maradhat akkor, helyette akkor lehet nézni másból valami jobbat akkor..proci hűtő pl...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@GabZkp10: Szia! Én picit másképp csinálnám.

Alaplap: GIGABYTE Alaplap AM4 B450 AORUS ELITE V2 AMD B450, ATX - 44.190 Ft
Proci: AMD Ryzen 5 5500 - 56.791 Ft
Memória: Kingston 2x8GB RGB 3600MHz DDR4 FURY Beast - 37.180 Ft
Ház: SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB - 34.190 Ft
175 340 Ft + 2 990 Ft BIOS frissítés.

Én a helyedben a maradék 22 ezer forintomat arra szánnám, hogy vegyek egy jobb kártyát. A GTX 1650 eléggé gyenge. Már akkor is rossz kártya volt mikor megjelent. Add el pótold rá és kapsz egy GTX 1660-at, amely sokkal gyorsabbat.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Koszonom szepen!
Ehhez a procihoz tudsz ajanlani hutot is?
Gephaz marad mert eleg nagy hogy ezek beferjenek. ATX-es.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@GabZkp10: Akkor Ryzen 5 5600 inkább + Dark Rock 4 hűtő. A ház viszont fontos hogy jól szellőzzön. Az eleje zárt?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Quadgame94: Az már nem biztos, hogy bele fog férni a keretébe...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@zsolo: A géphaz marad vajon a mostani házra gondol vagyis nem kell vennu vagy arra amit te ajánlottál? :D De igen, az mar több lesz.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Quadgame94: Házból is azt írja új kell neki!
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Eleje is szellőzik meg hátulja is .
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!
Ez a pc összeállitás jó szerintetek?

Alaplap:Asus H610M-K D4 (legújabb LGA 1700 foglalat)
Rendszer Cooler:4db 12cm RGB Modolható
Processzor: Intel Core i5-12400F CPU Fizikai 6 Mag/12 Szál (6 x 4400 MHz (turbo), alap órajel: 2.50 GHz) 18Mb Cache
HŰtÉs:Gyári Intel Rézmag
MemÓria:Corsair Vengeance LPX 3200mhz CL16 DDR4 Dual Chanel
VideokÁrtya: Zotac Gaming RTX 3070 Ti 8gb Trinyti OC
HÁttÉrtÁr 1 |SSD NVME M2|: Kingston A2000 250Gb M2 NVME M2. olvasás: 2100 MB/s írás: 1700 MB/s
HÁttÉrtÁr 2 |HDD 3, 5" SATA3|: WD 1Tb 100/100
TÁpegysÉg: EVGA 700W 80+ Minőségi tápegység
HÁz: Aerocool Aero One Eclipse Fehér - Fekete 4X 12Cm venti
0
0
0
0
💬 6
Viktorinho avatar
@Laci8735: Hát én azt az alaplapot porfogónak se venném. Na meg a gyári intel hűtő is csak papírnehezéknek való. Inkább spórolj még egy kicsit jobb lapra meg valami rendes procihűtőre. Szerintem.
0
0
1
0
no avatar
@Viktorinho: Milyen alaplapot és procihűtést javasolsz ehhez a géphez?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Laci8735: hát legaláb egy GIGABYTE B660M GAMING X AX DDR4,vagy ha nem tetszik akkor keress valamit amin legalább van vrm hűtés. Cpu hűtőnek meg legalább egy SilentiumPC Fortis 5,ez még be fér a házba.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Laci8735: Alaplap+ a proci hűtő gyenge, azt cseréld másra, ha nincs rá most kereted, akkor pl vegyél gyengébb kártyát, 3060Ti, vagy sima 3070, a különbözet meg mehet a laphoz meg a hűtőhöz! Vagy Ryzen proci+ lap...Ryzen 3600+ ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
0
0
1
0
no avatar
@zsolo: Milyen alaplapot és procihűtést javasolsz ehhez a géphez?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Laci8735: Hát ahhoz a procihoz amit írtál, ahhoz egy normális lap 60-70ezer ft kb, azért írtam a Ryzent, ahhoz azért olcsóbb lapok vannak, hűtő pl ez Be Quiet! Dark Rock 4 , ez még pont belefér abba a házba amit néztél!
0
0
0
0
Decsi avatar
Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, már van egy 3070Ti kártyám, de a CPU, RAM stb. ezekben a segítségeteket szeretném kérni. AMD-s CPU-t szeretnék mindenképpen. 350 ezer Ft-ra gondoltam összesen a gépre.

Köszönöm előre is a válaszokat!
0
0
0
0
💬 9
Puffin avatar
@Decsi: Például:
alaplap: GIGABYTE B550M AORUS ELITE
processzor: AMD Ryzen 7 5700X
memória: CORSAIR 32GB Vengeance RGB RT DDR4 3600MHz CL16 KIT
táp: CORSAIR RM Series RM750
hűtő: BE QUIET! Dark Rock 4
ház+ventik ami tetszik.
0
0
0
0
Decsi avatar
@Puffin: Köszönöm a válaszodat!
0
0
0
0
kovb677 avatar
@Decsi: Várd meg a ryzen 7000 szériát vagy intel 13 gent ami már hamarosan itt lesz.
0
0
0
0
zsolo avatar
@kovb677: A ryzen 7000-es sorozat egyelőre túl drága lesz, nem éri meg!
0
0
0
0
kovb677 avatar
@zsolo: Attól függ hogy mennyibe fog kerülni, az a 16 mag brutális lesz mindkettő félnél.
0
0
0
0
zsolo avatar
@kovb677: A 7600X kb 150k lesz itthon, és ennél a többi még drágább lesz...
0
0
0
0
zsolo avatar
@Decsi: proci: 5800X,
alaplap: MSI MAG B550 TOMAHAWK
memória: 32GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast Black
táp: Tápegység Seasonic Focus GX-750 750W 12cm ATX BOX 80+ Gold Moduláris
Ház ami neked tetszik és jó a szellőzése, + pár db rendszerventi hozzá, meg olyan proci hűtőt nézz ami bele is fér!
0
0
1
0
kovb677 avatar
@zsolo: Ez jó kis konfig. Énis ezt ajánlanám.
0
0
0
0
Decsi avatar
@zsolo: Köszönöm a válaszodat!
0
0
0
0
visor261 avatar
Asus PRIME B450-PLUS
r5 1400(használt)
Crucial DDR4 2400MHz
FOCUS-GX-850
ausu 3060

mivel 2x is kimaradt a váltás mivel túl sokat vártam,most eldöntöttem hogy belevágok(mellesleg már megint emelkednek bizonyos alkatrészek...) 1400-ről majd 5600-ra tervezem vinni

tápból jöhet valami olcsóbb ha tudtok de a 800w-hoz ragaszkodom hogy időálló legyen, de én már nem kutatok mert órás keresés után kiderült hogy a gold valahogy a gyártó oldalán átváltozott bronzra, a cl13 és cl17 átváltozást már nem is említve...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, kb 200.000 ből szeretnék alaplapot, ramot, procit, tápot, és videokártyát venni tudtok nekem tippeket adni? Előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
kovb677 avatar
@avacz: Ennyiből sajnos nem lehet értelmes gépet építeni max használtan. 300 ezertől kezdődik az amit már gépnek lehetne nevezni. De attól függ hogy mire akarod használni ha játékra akkor gyüjts még.
0
0
0
0
kovb677 avatar
@avacz: Intel Core i3-12100F 4-Core 3.30GHz LGA1700 Box Processzor 45 000 Ft arukereso
Inno3D GeForce GTX 1650 4GB OC GDDR6 128bit (N16502-04D6X-1177VA25) Videokártya 80 380 Ft arukereso
ASUS PRIME H610M-K D4 Alaplap 34 489 Ft arukereso
Kingston FURY Beast 8GB DDR4 3200MHz KF432C16BB/8 13 790 Ft arukereso
Samsung 980 500GB M.2 PCIe (MZ-V8V500BW) 20 700Ft arukereso
Seasonic FOCUS GX-550W Gold (SASSFOCGX550) 32 830 Ft arukereso

Összesen: 227 189 Ft

Kíváncsiságból összeraktam egyet de még ez is meghaladja a keretet pedig mindenből legolcsóbbat raktam... D:
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok. Mivel a 2016os fx gépem megadta magát( nyilván alaplap) gondolkozom egy teljesen új építésen. Véleményetekre lennék kiváncsi. A (gép a profilomban) amit ajánlottak a következő. Asus TUF Gaming b550m-E am4. Ryzen 5 5500 3,6 GHz. Kington Fury Beasr 2x8 2666. Zalman zm700W-LXII Aktív Pfc( nem tudom mit jelent). XFX Rx 6600 Speedster Swift 210 8gb gddr6. 512es. Intel 670p Series Ssdpeknu512gzx1. A régi gépből megmaradna a processzor hűtő. A gépházon még gondolkozom. Illetve a vga ârakat nézve lehet maradna a videókártya egy darabig. Kiszolgált a mostani is , de ha már vennék akkor olyat ami előre lépés. A választ előre is köszi
1
0
0
0
💬 9
botmunpls avatar
@Schwin94: Keret/irányár is kéne hogy tudjanak segíteni, illetve hogy egy vagy több helyről (akár használtan) lenne összeválogatva, te szerelnéd e össze stb (gondolom, hogy igen ha ház stb megtartanád).
1
0
0
0
Schwin94 avatar
@botmunpls: Van kontaktom aki az elöző konfom összerakta, ugyan ő csinálná. Amit át tud menteni és jó. Ami müködik azt meg beszámítják. ( Nyilván neki megérősen, de nekem nincs kedvem hirdetni se szerelni, egyébként sem értek hozzá. Azt meg végképp nem szeretném ha a nyakamon maradna. Keret kb 300-350e Ft. Ami használt esetleg saját cucc mástol nem szívesen veszek lerugott alkatrészt.
2
0
0
0
botmunpls avatar
@Schwin94: Hát akkor első körben szerintem a tárhely és procihűtő maradhat, és ha a ház jól szellőzik, nincs baj a kábelezéssel akkor az is, új vga-ban pedig nem érdemes gondolkodni egyelőre, de egy stabil alap kihozható hogy a jövőben ha lesz rá keret akkor bekerüljön egy erősebb darab.

Egyéb dolgok, mint ram, tárhely, táp, stb mindenki mást fog javasolni nüansznyi eltérésekkel saját preferenciával, úgyhogy azon szerintem nem érdemes sokat agyalni.

A proci ha megvan hogy amd (intel oldalról árban talán a 12400f jöhet szóba de gondolom direkt az amd lett kiszemelve), akkor nincs nagyon miről beszélni.
Alaplapokból annyira nem vagyok képben, de TUF, meg jók az értékelései úgyhogy baj nem lehet, bár én abból nagyobb foglalatot vennék.
Ram szinte mindegy melyik szerintem, de pl g.skill aegis vmivel olcsóbban 3000-en működik 2666 helyett.
Tápra egy kicsivel többet áldoznék, pl erre: https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/hyper-k-pro-700w-p599127876/ mert azért mégiscsak több év gari jár hozzá, mégha nem is gold.

És így a konfig 180 környékén megáll.

De igazából időtállóság miatt érdemes lenne szerintem pl egy 5600x, a lapból a TUF-nak az x570-es változata, egy újabb hűtővel pl Arctic 34 eSports duo, vagy a szokásos be quiet dark rock/pure rock.
Esetleg egy 800-as táp pl Hydro M pro, házból pedig árukeresőn a top 10-15ből kb egyikkel sem nyúlsz mellé, bármelyik gyártót választod.
És így is 300k alatt maradsz. Kártyát pedig tudsz belerakni év végén vagy jövőre egy sokkal nagyobbat, mint a 6600-as.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@botmunpls: Igen nem lenne baj, ha később nem kellene egész gépet cserélni egy upgrade miatt. A hűtést leszámítva átnézem aztán meglátjuk. Az a lap már más szériás ryzen procit is kezel? Ha nincs gond ideéglenesen megteszi az r9 380. Ház terén meg szerintem késöbbre pici lenne vga miatt.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@botmunpls: Proci terén megfogadtam a tanácsod, a többi alkatrészt pedig átmentettem az újba, amit lehetett.
Kártya meg a jövő kérdése.
1
0
0
0
botmunpls avatar
@Schwin94: Gyors volt. Gyűjtsd a pénzt, aztán ruházz be az akkor legjobb árfekvésű gpu-ba.
Ehhez a procihoz 3070-től fölfelé, de minimum egy 6700xt teljesítmény alá nem mennék.
Egy pár évig ki fog szolgálni, főleg FHD/QHD-ban.
1
0
0
0
Schwin94 avatar
@botmunpls: Az még nincs meg, hogy lesz-e monitor csere, és hogy nagyobb felbontásra válltok-e, de mindenképp olyat fogok venni ami később is megteszi.
És remélem nem járok úgy vele mint az FX-el. És jó darabig kihúzom vele.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Schwin94: Mi történt az fx-szel? A proci vagy alaplap volt a problémás?
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@botmunpls: Az alaplap halt meg.
Az fx proci megvan, és elvileg semmi baja. Majd megpróbálom eladni.
0
0
0
0
logdenpayoll avatar
sziasztok! összerakott setupról szeretnék véleményt kérni! legelső PC lenne úgyhogy bármilyen hozzáértő tanácsot nagyon szívesen fogadok.
játékra, blender, unreal engine 4, adobe termékcsalád, főleg premiere pro/photoshop

-Processzor
INTEL Core i7-11700K 3.60GHz LGA-1200 BOX
-Alaplap
MSI Z590-A PRO (Basic garancia)
-Ház
DEEPCOOL CG540 fekete
-Videokártya
ASUS TUF-GTX1660TI-O6G-EVO-GAMING GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 TUF Gaming Evo OC PCIE
-Memória
2 X Kingston Fury 8GB Beast RGB DDR4 3600MHz CL17 KF436C17BBA/8
-Tápegység
BE QUIET! Straight Power 11 Gold 850W
-Merevlemez
WD Blue 1TB 3.5" 5400rpm 64MB SATA WD10EZRZ
SSD
-SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8P1T0BW
Processzor hűtő
DEEPCOOL Assassin III


számok és fogyasztás területén van bármi, ami nem illik a másikhoz?

+ plusz kérdések: 16 GB RAM elég manapság?
+ ház jól szellőzik, jó minőségű?
+ a proci fix, viszont a videokártya területén az lenne a kérdésem, hogy pl
GIGABYTE GV-N166TOC-6GD GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 OC PCIE
és
ASUS TUF-GTX1660TI-O6G-EVO-GAMING GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 TUF Gaming Evo OC PCIE
közt a gyártón és az árán kívül mi a különbség? többet tud valamilyen téren az egyik, mint a másik?
+ max 30ezerig tudtok monitort ajánlani hozzá? nem kell semmi extrém :)
1
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@logdenpayoll: Én inkább 32gb ramot tennék ha blenderhez, unreal enginehez és adobe dolgokhoz fogod használni, videókártyából asusnak jobb hűtése van mint a gigabyteoknak. Plusz vigyázz mert az rgb ramok általában magasabbak mint a simák és nem biztos hogy be fog férni az alá a proci hűtő alá, főleg ha 32gb-ot raksz 4x8ban. A többi jónak néz ki, szerintem egy 700-750w-os táp is elég lenne neki szintén gold vagy platinum minősítésű.
0
0
0
1
zsolo avatar
@Warlordcommander: Tápból tök felesleges neki egy 850-es, 650-es bőven elég, tudsz vele spórolni vagy bele teszed a pénzt másba!

Seasonic FOCUS GX-650W Gold-40.000ft, spóroltál így vele egy 20-ast!
2
0
0
0
no avatar
Sziasztok az a kérdésem lenne,hogy ez a gép megéri az árát? vagy összerakva olcsóbban jönne ki?
https://www.alza.hu/alza-battlebox-alder-rtx3090-lian-li-d7009985.htm
0
0
0
0
💬 1
botmunpls avatar
@Phenomenal: PCX-en gépösszerakóban összerakod ezekből vagy a neked tetsző alkatrészekből és meglátod mi lesz a végösszeg.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció