Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
JohnDoe89 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@JohnDoe89: olyan cpu nincs
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, lecserélném 10 éves laptopomat, nulláról kéne összerakni egy pc-t monitorral együtt, kb. 400-500e között gondoltam, ami a köv. 10 évre jó lesz. WoW shadowlands-re használnám. Ezt találtam, mit szóltok hozzá? http://www.computerimperium.hu/images/ASUS_TUF_Ryzen_7_Premium_csomag.jpg
0
0
0
0
💬 6
tothricsi95 avatar
@marlock: Ez a világ legnagyobb lehúzása, inkább vedd meg külön-külön az alkatrészeket, rengeteg hely van ahol találsz előre összeállított konfigokat, még lehet, hogy itt lejjebb is a kommentekben. De ez, ennyiért szinte pofátlan. Persze pre-build, az összes ilyen value-ja szar.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@marlock: Proci AMD Ryzen 7 3700x azért ez, mert ez van jó árban a 3600 sajnos most túlárazott
Hűtő NOCTUA NH-D15
VGA PowerColor Radeon RX 5700 Red Devil XT 8GB GDDR6 (AXRX 5700XT 8GBD6-3DHE/OC)
MSI MAG B550 Tomahawk
Ram Crucial Ballistix DDR4 16GB PC 3200 CL16 KIT (2x8GB)
Ház SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB (SPC248)
Táp SilentiumPC Supremo FM2 750W Gold (SPC169) Irgalmatlan jó ár/érték arányú
SSD Crucial MX500 2.5 500GB SATA3 CT500MX500SSD1
+ Monitor
AOC 24G2U
Ez kb 517 rugó....3600-as procival ajánlanám, de sajnos az most nagyon túlárazott, esetleg 2600X-el ha ki lenne pótolva, akkor lemenne az ár kb 458-ra vagy 3500X-el 466 körül, így lehetne mondjuk még tárhelyet bővíteni rajta, viszont a jövőben egy 5600x-es Ryzennel esetleg később egy 5800X-el nagyon pacek lenne. Ha nem tetszik írd le mi gond, meglátjuk mit lehet alakítani.
0
0
0
0
carl18x avatar
@marlock: Processzorból szerintem is a Ryzen 3700X-t válaszd, 10 évig tuti el leszel az 8 mag 16 szálas processzorral.
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
@marlock: Előre összeállított gépen semmiképpen se vegyél. Az csak lehúzás. Inkább válogasd össze a belevalókat és te rakd össze, vagy ahol fogod venni.
0
0
0
0
xCube avatar
@Pinceboy13: Vannak kivételek, de azok csak a szabályt erősítik. Nemrég az itteni ALDI -ban volt egy nagyon korrekt közepes Medion gamer konfig, árban valamivel egy egyénileg szerelt gép alatt CPU AIO vízhűtővel. Meg is lepődtem. Alapvetően úgy mondanám, hogy bolti alkatrészekből épített kész gépet nem éri meg venni, nagyobb OEM gyártóktól viszont meg lehet fontolni, mert azokhoz általában járnak extrák is (billentyűzet, SATA dokkoló, sok USB port, garancia RAM és háttértároló egyéni bővítése esetén is, stb...).
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, nagy gép beruházás előtt állok, és az elmúlt napjaim abbol álltak hogy összerakjak egy jó konfigot. Nézzetek már rá, hogy minden klappol-e, elvileg igen de több szem többet lát. Köszönöm.😀

CPU: Intel Core i5-10600K
Alaplap: ASUS TUF GAMING Z490-PLUS
Ram: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
VGA: ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX XT OC 8GB GDDR6 256bit
SSD: Samsung 860 EVO 2.5 500GB
CPU hűtő: be quiet! Pure Rock 2
Ház: Corsair 110R
Táp: Seasonic FOCUS PLUS 750W Platinum
0
0
0
0
💬 32
zsolo avatar
@JohnDoe89: Kártyán én változtatnék erre: Sapphire 5700XT Nitro+, azt hiszem olcsóbb is, és ez az egyik legjobb egyedi hűtésű 5700XT!
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: 5700XT-ből Strix-et ne, inkább Nitro+ vagy Red Devil.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@LordSzalko: Strix-et miért ne?
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Nem sikerült túl jól az a széria. Elvileg javították már őket, de ki tudja milyeneket árulnak még.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@LordSzalko: Volt már sapphire nitro + vga-m szerettem, de kicsit hangos volt, ennél is írják páran hogy nagyon hangos, bár van aki azt írja halk. Utána olvastam a strix hűtés mizériának, hát el is bizonytalanodtam vele kapcsolatban.
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: MSI Gaming X esetleg?
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Igencsak Sapphire lesz a befutó így. Vagy bevállalok egy RTX 2070 Asus-t. Csak az fájóan drága. Majd megálmodom 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: Sapphire inkább!😆
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Köszönöm a hozzászólásokat.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: A quiet BIOS amúgy mit takar a sapphir-nál? Nem találok róla semmit.
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Alacsonyabb órajel + másképp rajzolja a ventilátor görbét ami alapján gyorsulnak avagy lassulnak.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@LordSzalko: Köszönöm.
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: Válaszoltak!😆
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Alternatívaként az SAPPHIRE Radeon Pulse RX 5700 XT 8GB GDDR6 mit gondolsz?
Asus RTX 2070 supert meg nem is lehet kapni szinte.
0
0
0
0
zsolo avatar
@JohnDoe89: Nem tudom a Pulse mennyire lett jó...én nem kockáztatnék vele! Maradna a Nitro+, vagy az MSI Gaming X, vagy mint írták a Red Devil, ezek körül válassz szerintem!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@zsolo: Nem hittem hogy ez a része lesz a legnehezebb a gépvásárlásnak.😃 Nagyon köszönök minden jó tanácsot. 😀
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Egy 2 terás vinyó is elkéne vagy az van?
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Kings Bounty fan: Nem kell, ez csak játékra lesz, van egy laptopom arról filmezek meg ilyenek, viszont elkezdtem berendelni az alkatrészeket, rendesen hányingerem volt az előbb. 😆
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Igen ám csak 500 giga az édeskevés. 😃😃😃
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Kings Bounty fan: Az a legkevesebb, bármikor tudom bővíteni, de mivel csak játékra lesz, filmezni laptoprol szoktam, TV-re kötve. Most így indításának elég, nem akarok 10játékot tolni egyszerre 😃 De mindenképp fejlszetve lesz hamar, de HDD nem kell.
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Csak azért a hdd mert feleannyiba kerül egy 2 terás. Igaz hogy ha nem 10-et tolsz egyszerre akkor is egy red dead repertion 2 szintű gamekkal gyorsan betelik.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Kings Bounty fan: Egy 1 terrás m.2-es ssd -t még majd mellé rakok. Vagy egy 1 terrás ssd-t. Még nem tudom van e értelme m.2eset venni.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@JohnDoe89: PC-nél talán az egyik legjobb felállás, ha a gépben van 2db SSD (egy a rendszernek, a másik a programoknak), illetve egy külső HDD/NAS a letöltéseknek.

Én legalábbis így tervezem, Két olcsó Crucial BX500 lesz (240 és 480GB). Külső vinyóm az most egy HD502L, de beleütköztem abba a problémába, hogy bizony kevés. Majd egyszer beszerzek helyette egy nagyot, ez meg marad mókolós merevlemeznek. (A mókizós 160asom úgy is kimúlt)
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@SuperPuma: M.2 nem éri meg? 500gb ssd rendszerbek és 1 terrás m.2 játékoknak?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@JohnDoe89: Nekem nincs M.2 csatlakozóm, amúgy nyugodtan mehet bele.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@SuperPuma: Előbb érkezzen meg az a rengeteg csomag és működjön a rendszer. 😃
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Mikor érkezik a géped?
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Kings Bounty fan: Az utolsó adag csomagra várok, kicsit nehezen akar megjönni...
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Az nem jó de remélem még a héten megjön.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Kings Bounty fan: Szerintem nem. Írtam a boltnak, azt mondta van ami még beszerzés alatt van... nem tudja megmondani mikor kerül a futárhoz... vicc... szal a héten én már nem számítok rá...
0
0
0
0
MacHiMal avatar
Üdv mindenkinek!

Én is belefogtam egy kis fejlesztésbe és a következőre gondoltam:

CPU:
AMD Ryzen 5 2600X

RAM:

KINGSTON Memória HYPERX DDR4 8GB 3200MHz

ALAPLAP:

Gigabyte B450 GAMING X alaplap, Socket AM4

VGA-m és tápom van azokat nem vennék, illetve merevlemez is van:

VGA:
Asus Radeon RX 580 dual oc 4gb gddr5

tápom:
Cooler Master MWE 550W Bronze V2

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez milyen lenne és hogy a jövőben menyire lenne tartós? (tehát nem évente szeretném cserélni hanem legalább egy 5-6 évig elég lesz-e... tudom procit ramot lehet kell majd de foglalat szempontjából jó-e ez így?)
Illetve ha esetleg tudtok jobbat akkor olyan 130k-ig max tudnátok-e ajánlani, valamint a táp elbírja-e egyenlőre?
(esetleg ha még egy ssd-t tudtok ajánlani azt is megköszönném)

Köszi a válaszokat előre is 😃
0
0
0
0
💬 4
carl18x avatar
@MacHiMal: Szerintem lapot cseréld B450 Tomahawkra, az sokkal jobb!
Amúgy jó gép lesz, és akkor jövőt álló lesz.
0
0
0
0
no avatar
@MacHiMal: A kinézett alaplap helyett legyen B450 TOMAHAWK MAX és akkor patent. Időtálló lesz, ha később kevésnek fogod érezni a 2600-at akkor lesz lehetőséged 5000-es szériát is a lapba pakolni.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@MacHiMal: Én is mindig 5-6 évre rakok össze magamnak gépet, szóval ilyen szemmel nézem a konfigokat általában.
RAM -ból kell majd még, indításnak 16 GB kellene, később, pár év múlva ezt majd bővíteni kell. a VGA-d még jó, de kelleni fog egy olyan hamarosan, amiben 8GB VRAM van, ha ki akarod húzni a mostani konzolgeneráció végéig. A processzorral nem lesz gond, azt nem kell később sem cserélni.
SSD meg már nem olyan drága, szóval szinte mindegy mit veszel, csak ne legyen valami No-name gyártótól. Egy Kingstone, Samsung, vagy WD simán elegendő otthoni felhasználásra. Ha lehet, akkor vegyél kettőt. Egy 250-es elég a rendszernek, egy másik, minimum 500-as meg arra, hogy játékokat telepíts rá. Utóbbinak mondjuk én HDD-t használok, de azért SSD-vel jobb egy fokkal. SSD-nél figyeld az írási, olvasási sebességet. Minél gyorsabb, annál jobb, főleg a rendszernek használt SSD olvasási sebessége számít. A rendszernek egy gyors M.2-es a legjobb, ez már 13-15e Ft körül kapható. A telepítősnek meg 500-as SATA-s már van 15-20 között, 35-tól meg 1TB-os is akad. Itt nem is olyan fontos az írási, olvasási sebesség, az még vállalható kompromisszum szerintem.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@MacHiMal: Prociból egy 3600/2600 is jó, lapból az MSI B450 TOMAHAWK MAX, ramból pedig [LINK] ssd-nek meg egy Kingston A400 240gb bőven elég.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Gépvásárlásra szántam el magam, erre az összeállításra gondoltam:

ASUS TUF GAMING B460-PLUS alaplap
AMD Ryzen 5 3500X 100-100000158BOX processzor
ASUS ROG Strix GeForce RTX TM 2060 EVO OC Edition 6GB GDDR6 vga
Zalman ZM700-TXII 700W tápegység
Kingston 16GB DDR4 2666MHz HyperX FURY fekete HX426C16FB3/16 memória
1TB Crucial SSD 2.5" SATA MX500 meghajtó
LC Power LC-700B-ON Midi 700B számítógépház

Mi a véleményetek róla? Köszönöm.
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@gregorian: Nem tudom, hogy nézted....de az a lap Inteles, nem AMD-s! Úgy, hogy azt felejtsd el! Táp kuka, az is felejts el! Azon ne sprórolj!
Alaplap:
[LINK]
Táp:
[LINK]
[LINK]
[LINK]

Ramból inkább 3000-3200Mhz-est nézz, meg egy jobb szellőzésű házat!
0
0
0
0
Bronson avatar
@gregorian: Mennyit szansz ra?
0
0
0
0
odinx avatar
@gregorian: A B460 chipset a 10. generációs Intelekkel (LGA1200) kompatibilis.

[LINK]
0
0
0
0
spleenszuru avatar
Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy 200 000 forintból, mennyire lenne megoldható egy viszonylag jó, Ryzen platform?
Alaplap, processzor, memória. Videokártyám még maradna, azt majd egyszer .. 😃

Konkrét alkatrész javaslatokat fogadnék a legszívesebben!

Játék lenne a fő szempont, semmi render, CAD és társai.

Köszönöm szépen!
0
0
0
0
💬 12
Quadgame94 avatar
@spleenszuru: Felbontáson és következő kártyán sok múlik.
Ha 1080p144 Hz vagy 144 Hz felett akarsz játszani, akkor várd meg a Ryzen 5000-et.
- MSI MAG B550 TOMAHAWK
- Ryzen 5 5600X
- 2x8 GB DDR4-3600 (CL15)

Ha 1440p vagy ez felett akarsz akkor 3700X (Alaplap es ram ugyan az/annyI).
0
0
0
0
spleenszuru avatar
@Quadgame94: Köszönöm válaszod! Nézem a procit a hivatalos weboldalon, és ott azt írja a ramhoz, hogy up to 3200 MHz. Van így értelme az az feletti frekvenciájú ramnak?

Illetve, hallottam egy olyan mende-mondát, hogy a Ryzen procik csak annyit tudnak pörögni órajelben, amennyit a gépben lévő RAM is produkál. Ez valami eszeveszett hülyeség, vagy tényleg igaz?
0
0
0
0
csuz-li avatar
@spleenszuru:
Illetve, hallottam egy olyan mende-mondát, hogy a Ryzen procik csak annyit tudnak pörögni órajelben, amennyit a gépben lévő RAM is produkál.


Ez így nem igaz. A Ryzen procik érzékenyek a RAM-ra, de nem attól függ az órajelük. Annál jobban teljesítenek, minél jobb és gyorsabb a RAM és az ahhoz való hozzáférés. (de itt se gondolj olyan hatalmas különbségekre.)
0
0
0
0
Puffin avatar
@csuz-li: Ez még az első max második szériánál volt.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Puffin: Sosem volt olyan, hogy a processzor órajele a RAM órajelétől függött. Sem az első, sem semelyik generációban. Leírtam, hogy valószínűleg honnan ered ez a téveszme.
0
0
0
0
no avatar
@spleenszuru: Ha Ryzen 5000-es szériát fogod venni akkor nem érdemes 4000MHz-es RAM alá adni majd. A RAM-os mese meg nagy hülyeség, bárki is mondta.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
@LordSzalko: Értem, köszönöm mindenkinek!
Mikor várható amúgy piacon az 5000. széria?

Szerk.: közben megtaláltam a főoldalon, szóval semmi .. 😀
0
0
0
0
odinx avatar
@spleenszuru: Szia! Elvileg november 5. , de lehet csak jövőre jelennek meg.

[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@odinx: Nov 5 a dátum, semmi olyanról nincs szó, hogy jövőre. Lesz bőven keszlet
0
0
0
0
odinx avatar
@Quadgame94: Akkor oké, mert már írtak össze-vissza mindent. Köszi.
0
0
0
0
spleenszuru avatar
@LordSzalko: Tehát, ha 4000 MHz-s RAM mellett döntök, akkor a B550 Tomahawk lap terv is kuka, ahogy látom, mivel a max memória sebessége 3200, legalábbis a pcx szerint.
Viszont, az MSI MPG B550 GAMING PLUS alaplap pl. támogatja a 4000-et, cserébe olcsóbb is.
Magasabb kategóriás lapot kellene így nézegetnem? 60 000 Ft-nál többet alaplapra nem költenék, ha nem muszáj.
0
0
0
0
no avatar
@spleenszuru: A PCX által valószínűleg csak a JEDEC szabvány értékek vannak feltüntetve, XMP-vel tudja a Tomahawk is a magasabb órajeleket. MSI-nál az utóbbi konkrétan "A-XMP OC MODE".
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Gondoltam ismét belevetem magam a játékok világába 4-5 év kihagyás után. Viszont hardware ügyileg teljesen elvesztem az évek alatt, tudnátok segíteni?

A keretem olyan 250-300 lenne, az egyetlen kikötésem az az AMD proci lenne, tekintve hogy CAD programokat használnék elég sokat és mostanában úgy tudom veri az Intelt benne.

(ja és ha tudtok, akkor keresek oldalsó IO paneles házat is a CM q500-on kívül)

Köszi 😀
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Frayal: CAD szempontjából az Intel-nek van minimális fölénye, Ryzen-nél az 5000-es széria hoz erőteljes többletet ilyen téren, szóval én addig jegelném a projektet. IO panelt pedig megválaszoltam a másik topic-ban.
0
0
0
0
Direwolf avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 13
zsolo avatar
@Direwolf: VGA-ból a Sapphire nitro+ a legjobb, én azt venném,picit drágább, házból én olcsóbbat vennék,20k körül tök jó házak vannak, abból tudnál csípni és ki is jönne a nitro+! Procibol szerintem elég a sima 3600 is, ugyanaz mint az X csak 200al kisebb az órajele, és kevesebbet is fogyaszt, és olcsóbb is, proci hűtő jó, de olcsóbban is van tök jók! Alaplap,ram, táp szerintem rendben van!
0
0
0
0
Direwolf avatar
@zsolo: Igen igen a nitro amit dícsért az egyik tech csatorna is illetve még a PowerColor de elv az csak azért hűvösebb mert kevesebb mhz-n ketyeg. Egyébként ő lenne az? https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire/radeon-rx-5700xt-nitro-8gb-gddr6-256bit-11293-03-40g-p501944533/
0
0
0
0
zsolo avatar
@Direwolf: Pár FPS különbség lenne, de csendes és jó hűtése van! Ennyit szerintem be lehet rá áldozni, pár FPS el kevesebbèrt!
0
0
0
0
Direwolf avatar
@zsolo: Értem. Rendben köszi Akkor Giga aorus. Asus tuf,rog stb inkább felejtős?

Jaj mit találtam 😃 Szerintem meg is van a válsz és igazad van.
https://linustechtips.com/main/topic/1046174-graphics-card-coolingvrm-tier-list-navi-update/
0
0
0
0
zsolo avatar
@Direwolf: Asusom volt, annyit is ért, azóta nem tudom javították e a hibákat, én vagy nitro+ , vagy MSI Gaming X-et vennék!
0
0
0
0
no avatar
@Direwolf: Magával a géppel nincs különösebb baj, ha 5700XT-t veszel akkor viszont SAPPHIRE Nitro+ vagy PowerColor Red Devil ezek a legjobbak hűtés ügyileg.

A ventik száma egyébként nem feltétlen mérvadó, sok eset van ahol a két ventis variáns megverte a három ventiset, pusztán azért mert a ventik alatt lévő borda és hőcsövek sokkal komolyabb tervezést kaptak.
0
0
0
0
odinx avatar
@Direwolf: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Direwolf avatar
@odinx: Hát. Tier List szerint az az alaplap nem igazán ajánlott. Illetve a többi alkatrész szem igazán jön be. Maradok ennél amit leírtam. De azért köszi 😀
0
0
0
0
odinx avatar
@Direwolf: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Direwolf avatar
@odinx: Az a lap a jövőbiztosság miatt lett választva. Hűtésnél pedig. Őszintén csak ki szeretném próbálni a Noctua-t és ez egy optimális hűtés rá ahogy néztem. Illetve a barna madarunk nem arról híres hogy csalódni szoktak benne és 1 év után cserélnék. Utánanéztem igen kb az összes Seasonic tápban kizárólag japán kondi van csak jól eltüntetik az infót a weboldalon 😃 Szóval szerintem az lesz az. 650W elég kell lennie neki bőségesen gondolom. 😀
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Direwolf: Házhűtőből is van jobb, még pedig a Arctic P14 PWM PST személyében. 6 ezerért hozzád vágnak egy 5-ös pakkot. 😉
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Végig olvasva a thread-et, ez tipikusan megint az a szituáció hogy a kérdező úgy érzi minden hozzászólónál jobban vágja a dolgokat, holott pont ő kérdezett bizonytalanság miatt 😃 Mindegy ez már nem az első ilyen tőle, proci hűtőknél már eljátszott hasonlót 😆
0
0
0
0
Direwolf avatar
@LordSzalko: Nem gondolom hogy jobban vágom. Szimplán csak a tesztek és leírásokkal érvelek amiket néztem/olvastam. Személyes tapasztalatom nyilván nincsen.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@The_Teacher_Man: Nem rossz. Felírtam. Jó opció a méregdrága bq helyett. Köszi szépen 😀
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Direwolf: Rosszul írtam. A PWM nélküli verzió 6k. A PWM-es 9800 HUF. De még így is megéri és sorry 😀😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Van egy ultra láma kérdésem FX/exFX tulajokhoz. Egy ilyen konfigot akarok becipőkanalazni egy 22 éves Acorp? gépházba. Bírni fogják a FET-ek és a VRM, vagy inkább hanyagoljam az ötletet?
Valószínű egy RX470-580 közötti valami lesz mellé. Már kicsit unom az Nvidiát, ki akarom próbálni az újabb AMD-ket is. (Tekintve, hogy a 7750 óta nem volt)
0
0
0
0
💬 16
Matthew1994 avatar
@SuperPuma: Hát figyelj, ha őszinte akarok lenni, akkor az Asus m5a97 r2.0 EVO-val sosem voltak melegedési gondok, bármilyen házban volt is. A jelenlegi setuppal, nyáron max 60 fokos volt a VRM. Úgyhogy nagyon nagy baj nem lehet, tapasztalat alapján. De lehet csak szerencsém van, valahogy én kimaradtam az FX problémákból. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Matthew1994: Még nem fix, hogy FX lesz. Egy jó ajánlatra várok jelenleg. Van egy jónak tűnő 1366 félonfig i7 920-al, de valahogy nem vonz. H61-re meg nem szeretnék szemmel látható pénzt költeni.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@SuperPuma: Mondjuk azt én bevállalnám, azok király procik voltak. De nem érdemes rám hallgatni ilyesmiben, mert ha lenne rá időm, akkor minden hülyeséget össze építgetnék... 😆 Most épp egy Athlon 64-es gépre fáj a fogam. 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Matthew1994: Nem olyan rég volt egy 1366os konfigom. i7 960al, 24GB memóriával és egy 1060 egy Smackover II lapban.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@SuperPuma:
Smackover II lapban.
Az egész konkrétan a legmenőbb lap amit valaha láttam 😲
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Matthew1994: Most tesómnál szolgál a cucc. Ami megy rajta, az szépen.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Matthew1994: Csatlakozom ez az alaplap hömérséglet szempontjából egy álom. 43° felett még nem volt nálam.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Direwolf: Önmagában, az FX hőmérsékletek is teljesen jók nálam, el sem tudom képzelni hogy mitől képes egy 8350 80°C-on menni én kb. 650 rpm-en járatom a két ventilátort a hűtőn, és 22-3°C-os szobában max 55°C amire fel tudom szenvedni...
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@The_Teacher_Man: Mondjuk a 470 rpm se rossz 😂
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Matthew1994: Nem lehet hogy szimplán csak meghalt a hőmérséklet dióda?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Direwolf: Szerencsére nem, infrás hőmérő szerint is annyi. 😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Ha megkérdezhetem miért akarsz egy már 7 éve is épphogy elmegy kategóriájú procit venni? Egy Athlon 3000G-vel v 2200G-vel is jobban járnál mint bármelyik FX-el. Mi a cél vele?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@The_Teacher_Man: Lelomboztalak?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Quadgame94: Teljes mértékben.
0
0
0
0
Mdfk avatar
Sziasztok.Szerintetek melyik a jobb konfig? Asus tuf notebook mind a kettő.Köszi a választ előre is.

Kijelző típusa: FULL HD LED
Kijelző mérete: 15,6”
Képfrissítés: 60 Hz
Kijelző felbontása: 1920 x 1080 px

Hardware

Processzor: AMD® Ryzen™ 5 3550H
Processzor órajele: 2.60 - 4.50 GHz
Processzor magok száma: 6
Processzor cache: 12 MB
Videókártya típusa: nVidia GeForce® GTX 1660TI
Videókártya jellemzői: 6 GB, GDDR6
Memória mérete: 8 GB
Memória típusa: DDR4
Memória órajel: 2400 MHz
Háttértár: 512 GB
Háttértár típusa: SSD
Nem értem ez miért 60 hz.Az is elég?
Vagy:

Processzor típus
AMD Ryzen 5 4600H
Processzor frekvencia
3,0 GHz
Chipkészlet
AMD
Grafikus vezérlő
NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Ti
Grafikus vezérlő memória
4 GB

Memória

Memória
8 GB DDR4
Memóriahelyek száma
2 db
Memória max. bővíthetőség
32 GB
Memória típusa
DDR4

Háttértár

Háttértár kapacitás
512 GB SSD
Merevlemez fordulatszám
M.2 SSD

Kijelző

Kijelző méret
15,6 "
Kijelző típusa
FHD LED, IPS panel, Antiglare
Kijelző felbontás
1920 x 1080 Pixel
0
0
0
0
💬 2
SuperPuma avatar
@Mdfk: Ha játékra használod, akkor érdemes azt venned, amiben bikább a GPU. Nekem volt Lenovom i5 9300H-val és GTX1650-el. Nekem az is megfelelt, de több cikk és tag is azon a véleményen van, hogy túl kompromisszumos és inkább az erősebb GPU-t javasolják. A memória és a tárhely úgy is bővíthető, de 512GB SSD szerintem teljesen elég, főleg ha társul mellé 1TB HDD vagy SSHD is. A legmodernebb játékok (és a Chrome 😊) alá lehet érdemes bővíteni a memóriát.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Mdfk: Én a 1660Ti-vel szereltet venném + raknék még bele 8Gb ramot.
0
0
0
0
Pinceboy13 avatar
Olyan gépet kell venni amiben nem Intel van és pont.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

Tanácsot kérnék. Szeretnék egy gépet venni/osszerakni használtan, hogy olcsóbban kitudjak jonni. kb 140-145k-m lenne.
Ennyiből esetleg milyen gépet tudnék venni/osszerakni?

Köszönöm előre is
0
0
0
0
💬 1
S4mple avatar
@Kserooo: Használt rx 470-580 30k
Ryzen 5 1600 20-30k
Silentiumpc signum sg tg
Valami elfogadható táp 15k
2x4gb ram 3000mhz
B450 pro 4
0
0
0
0
BenuGT avatar
Sziasztok! Szeretnék rendelni új alaplapot,ramot és proceszort. Szerintetek olcsó alaplap + drága proci (Asus rog b450-f + ryzen 7 3700x) vagy drága alaplap + olcsó proci (asus rog b550-f + ryzen 5 3600x) legyen? 😃 (az olcsóbb alaplap max 3200Mhz-es RAM-ot támogat ) Mind kettő esetben kb 190-200ezerbe jön ki.
Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 19
Quadgame94 avatar
@BenuGT: MSI B450 Tomahawk Max 40k
Ryzen 7 3700X 120k
2x8 GB 3200 MHz RAM kb 23 ezer.
183k. 3200 MHz RAM mindenre elég.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Quadgame94: Mindenképpen Rog alaplapot szeretnék , olyan a VGA-m , egerem stb 😃
De most olvastam , hogy ma jelentenek be új Zen procit , szóval megvárom azt 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@BenuGT:
Mindenképpen Rog alaplapot szeretnék


Öhm... hát oké.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Quadgame94: Nincs ezzel semmi gond, a B550-es Asus lapok egyébként jók lettek. B450-eset nem ajánlanám 3700X mellé, bár valószínűleg megbirkózna vele, inkább a B550-eset venném. (Bár nekem is a B450-es változat van, semmi gond nincs vele, csak a VRM nem top, de nyilván nem is kuka tier)
Egyébként ha csak játékra kell akkor inkább a B550-F, 3600X-et javaslom. Az a lap még a next gen Ryzeneket is simán kiszolgálja majd.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@tothricsi95: B450 Tomahawk Max VRM-je jobb mint a B550 lapok nagy százaléka. Nyilvan semmi gond nincs a b550 roggal csak túl van árazva mivel rog cucc. Inkabb veszek tomahawk maxot es 3700x-et mint 3600-at es rog lapot... de kinek mi.

A valaszom am annak szolt h azt a kerdeseben nem irta le h neki csak rog kell.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Quadgame94: De, leírtam a zàrójelbe 😃 b450+3600x vagy b550+3700x . 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@BenuGT: Ebben hol az h csak rog lap kell?
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Quadgame94: “ Szerintetek olcsó alaplap + drága proci (Asus rog b450-f + ryzen 7 3700x) vagy drága alaplap + olcsó proci (asus rog b550-f + ryzen 5 3600x) legyen? “ Itt. Azt kérdeztem , hogy ez a 2 variációból melyiket érdemes venni.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@BenuGT: Nekem nem tunt ugy mintha leszukitettdd vna erre a kettore de akkor en neztem be sorry. Egyik sem. A b450-f nem a legjobb vrm-el rendelkezo lap en a 3700X-et nem tenném bele. Az a ket 2 mag / 4 szál azert kelleni fog majd a jovoben. Gyüjts még sztem.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@Quadgame94: Már döntöttem . B550 + 3700X. De megvárom mit jelentenek ma be, ha az jobb lesz ár/érték arányban akkor azt veszem 😀
0
0
0
0
mamahotel36 avatar
@BenuGT: A rog nem jó.

Nagyon világít.
0
0
0
0
no avatar
@BenuGT: Olcsó lapba hatalmas hiba drágább/komolyabb teljesítményű komponenseket rakni, alaplapon/tápon sosem érdemes spórolni mert konkrétan arra építed a gépet.

Elnézve 200k-ig van a keret, szóval simán mehet a Strix B550-F (ha mindenképp ASUS kell) + 3700X és mellé Corsair VENGEANCE LPX 16GB CMK16GX4M2B3200C16 ez ugyan úgy megáll 180-190 környékén.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@LordSzalko: Így van 😀 Nincs keret amúgy megszabva , csak azt néztem , hogy akárhogy választom , max 200k lesz. De lehet megvárom a mai bejelentést , kiváncsi vagyok az új Zen procikra. 😎
0
0
0
0
no avatar
@BenuGT: Helyes, meg is kell várni őket most már. Ha nem is azok közül választasz, az előző szériának árcsökkenést okoz.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@LordSzalko: Igen , nagyon kiváncsi vagyok már. 😃 addig meg elvagyok a kis Lenovo laptoppal, sajna az asztali gépem villám káros lett.
Szóval akkor a B550 lap marad , és 2x8Gb 3600Mhz-es ramokat rakok bele.
Köszi a segítséget mindenkinek!!!
0
0
0
0
FoLey avatar
@BenuGT: Ha 2x8GB 3600 akkor CL16 legyen. Nézhetsz Crucialt is az gond nélkül megy Ryzennel.
0
0
0
0
BenuGT avatar
@FoLey: Köszi a választ , igen , cl16-at nézek
0
0
0
0
BenuGT avatar
@LordSzalko: Na végül úgy döntöttem a bemutató után is , hogy megrendelem a Ryzen 7 3700X + Rog B550-F + Hyperfury x 4x8Gb 3600mhz cl16 Ramot 😀 Fx procit vált le amúgy , remélem nem csalódok benne. Egyébként egy rog strix rx580 kerül mellé.
0
0
0
0
FoLey avatar
@BenuGT: Ram terén inkább legyen 2x16GB
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Sziasztok

Egyik kedves ismerosom keresett meg a minap hogy segitsek neki egy max 200e ft os pc osszeallitasba. Oszintet meg valva nem vagyok otthon az alkatreszekbe, tul sok fele-fajta van hogy ezt kovetni lehessen. Ezuton szeretnem kerni segitsegeteket.

Amit eddig o elgondolt az egy 16gb ddr4 3200mhz ram, Asrock a520M alaplap, ryzen 5 2600x illetve egy gtx 1660

Mit gondoltok jo az elkepzeles?

Tehat a keret 200e az h ryzen vagy intel tok mind1. Es meg annyi hogy a szamitogep haz meg van, minden masra szuksege van. Fokepp jatekra lenne.

Koszonom a hozzaszolasokat elore is.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@Kodi06: Kiindulásnak jó de az alaplapot cserélni kéne, az A520 nem viszi a 2600X-t. Egy B450-es lapot válasz és akkor müködni fog.
Tápból egy FPS Hexa jó választás volna 15E-ért már lehet kapni.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Kodi06: 2600x helyett 2600, a különbözet meg mehet egy drágább b450es lapba
0
0
0
0
sickboybzz avatar
Sziasztok. Már kértem korábban tanácsot, abból akkor nem lett semmi, bejött egy váratlan kiadás, most újra van keret és az is kiderült, bármennyire is nem éri meg anyagilag a laptop, szükségem lesz a hordozhatóságra. Amire kell: CAD, photoshop, szimulátor (iRacing tuti, Project Cars széria, stb), gondolom az utóbbi a szűkebb keresztmetszet.
Továbbá 5-6 évig szeretném használni a gépet, nem olyan kell, ami 2 év múlva újra cserélendő.
Néztem kettőt:
[LINK]
[LINK]
ezek nekem kb hasonlónak tűntek, kell-e ez nekem, elég lenne egy 1660-as videokártya, vagy olcsóbb cpu? Keretbe ezek még beleférnek, több már nagyon nem, de nem feltétlen akarom elkölteni a teljes keretet, ha nem ad annyival többet a drágább. Asusok minősége tényleg sokat romlott az elmúlt 1-2 évben? (Azt ajánlották, hogy csak Dellt, vagy Lenovot.)
0
0
0
0
💬 3
odinx avatar
@sickboybzz: Szia!

Szerintem ha bővíted az AMD-s notebook-ot +8GB rammal, teljesen jó. Árban szerintem olcsóbban ki is jönnél, mint az Inteles-sel.
0
0
0
0
sickboybzz avatar
@odinx: Köszi. Bele is mentem volna az Asusba, de az aqua nem bontja meg a gépeket, ha itthon teszek bele bármit, akkor ugrik a garancia, így küldhettem volna a márkaszervízbe, egy hdd pedig mindenképpen kellett volna még bele, illetve akkor egy memória is. Bár memória nélkül kihúztam volna a gari lejártáig, de egy ekkora ssd-vel nem. Így a kevesebb macerával járó opció lett. A harmadik lenovom (és a harmadik gépem) 2007 óta, az elsőt utáltam (N100), a másodikat szerettem (G510), remélem ez is jó lesz ennyi pénzért.
0
0
0
0
odinx avatar
@sickboybzz: Értem, sok sikert hozzá.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Olcsó laptop kéne amivel lehet jatszogatni
Ha több napra elmegyek melózni akkor kéne
Játékok amiket jó lenne ha vinne

Halo Mc
Jericho
Régebbi cod
Need for speed carbon
Skyrim
Dark souls
Deus ex human revolution
Szóval ilyesmi játékokat ha vinne jó lenne
Előre is köszi
0
0
0
0
💬 7
odinx avatar
@MC MaRcI: Szia!

Árban kb. mennyit szánnál rá?

Ezt találtam esetleg ez jó?

[LINK]

Vagy ez

[LINK]

Esetleg raksz ebbe egy nagyobb SSD-t talán meg is felelne neked.

😀
0
0
0
0
odinx avatar
@MC MaRcI: Talán esetleg egy ilyen, bár videókártya nem tudom mennyire lenne jó neked játszani, ami benne van. :

[LINK]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@odinx: nem működik a kijelző
0
0
0
0
Puffin avatar
@MC MaRcI: Ráadásul túlárazott..
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Puffin: Hát nem kicsit főleg így hogy se akksi nem jó se a ki jelző
Hát m1
Az elmúlt napokban nézegettem igazából nem éri meg nekem

300ezer felett is gagyi 1650ek vannak a laposokba
Tisztában vagyok vele hogy a lapos drága meg minden dehat akkor is
0
0
0
0
odinx avatar
@MC MaRcI: Ehhez mit szólsz?

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Üdvözlet!
Szeretnék egy nyolc éves gépet nyugdíjba vonultatni. A mostani elképzelésem egy Ryzen 5 3600X. (Mert most olcsóbb mint a sima 3600)
Ismerősök szóltak, hogy várjak vele mert Október 8-án jön az AMD bejelentése Zen3-ról.
A kérdésem az lenne, hogy az előző Zen launchokat figyelembe véve, körülbelül mennyi idő mire a Zen3-as procik elérhetőek lennének Magyarországon? Feltételezve, ha mondjuk Október közepén elindulna a széria.
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
@TMSB999: Inkább azért erdemes várni, mert lenyomhatja a 3000 széria árait. Mennyi a keret a gépre?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: +1 Várni kell most ,nem venni! 😃 Jön a Zen 3 is
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Kb 350 ezer. Ebből 190 félre van téve egy majdani RTX 3070-re (Vagy az AMD megfelelőjére).
A maradék 160k-ból építeném ki a többi komponenst. Amit a régi gépemből viszek át az a GPU és a tárhely. (egy 256GB SSD és egy 2 TB HDD).
A várással kapcsolatban viszont van kérdésem. Összehasonlítottam árukeresőn ár history alapján az eddigi Ryzen procikat, és ott azt találtam, hogy kb fél vagy akár egy évbe is került, mire a régi CPU árak estek kb 10k-t. Nagy zuhanás pedig két generációval később érkezett.
https://image.prntscr.com/image/C4o5AQViSHWkyzNP44VVug.png
Ezek alapján nem spórolok sokat egy 3000 szérián a Zen 3 érkezésével.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@TMSB999: Ryzen 5 3600 - 70k
MSI B450 Tomahawk MAX - 38k
G.Skill Ripjaws V 2x8 GB DDR4 3200 - 23k
Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 - 16 ezer, báz a ház vásárlás eléggé szubjektív.
Táp: SilverStone Strider Essential 600W - 22k
= 169 ezer, meg apró.

A helyedben megvárnám a 8.-át, akkor lesznek.bejelentve a Zen 3-as procik. Ryzen 5 5600 lehet hasonló árban lesz, mégis sokkal gyorsabb mint a 3600. Aztán kiderül.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Igen, most már azt az egy hetet megvárom, hogy mi lesz. Reméljük nem járunk úgy, mint a GPU launchokkal.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 7
no avatar
Ez a hűtő megfelelő lesz hozzá. A RAM pontos típusa alapján utána tudsz nézni, hogy a lap támogatja e az adott RAM modult, de elég kicsi az esély hogy ne támogatná, Kingston moduljaival minden gyártó számol.
[list]ARCTIC Freezer 34 eSports DUO[/list]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Hivatalos oldalon fel van tüntetve:
[list]Intel Socket: 2066, 2011(-3), 1155, 1151, 1150, 1200 [/list]
0
0
0
0
MentaStrike avatar
Mennyire van tervben Oveclocking? Ha minimálisan TALÁN még elegendő lesz ez a hűtő, viszont ha keményebb órapörgetésről lenne szó, tegyél még rá keretet, mert ez a proci oké hogy nem egy i9 10900K, de attól függetlenül tudja nyomni a hőt. Számolj a méretekkel mindenképp, gépházba beférjen és hogy a RAM is alá férjen. Az én Be Quiet! Dark Rock 4-esem ventije egy RAM slotot elfoglal, de nem volt gáz, mert nem használom úgysem.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Agyon terhelve a proci 248W környékén eszik. Kártyát nem tudom milyen szeretnél mellé de én egy 650-es 80+ Gold tápot biztos vennék a gépbe legalább, lehetőleg Corsair-t vagy Seasonic-ot.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Az GAMING Plus? 50 ezret semmikeppen nem adnék ki B460 alaplapért. A 10700K is nagyon túl van árazva.
MSI B450 Tomahawk MAX 39k
Ryzen 7 3700X 100k
Többit költsd erősebb VGA-ra.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Attól még vehetsz Nv kártyát, hogy AMD procit veszel. Ha mindenképpen Intelt veszel, akkor 10600K. Játékokban alig gyengébb mint a 10700K, és olcsóbb is.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Inkább az, hogy mind a kettonek magas az órajele. Sok játék 4-6 magot használ csak, skálázni meg max 10-14 szálra. Ezért nincs sok differencia köztük. Ha Intel akkor csakis 10600K. Így talán 3080 is összejönne neked. Ami legalább 30% gyorsabb mint 3070.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Na jó... Én nem szoktam és nem is szeretném a jövőben sem senki üzletét rontani, de ez mi a rongybatekert...? Konkrétan a pali 3x annyiért hirdeti a használt, sz@rul összerakott gépét, mint amennyiből ez újonnan kijönne.[LINK]
0
0
0
0
💬 29
Bronson avatar
@Matthew1994: Azosztigen' 😆😂
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Matthew1994: Van benne egy polip, ami sokat dob az árán. 😃
Ui: A képek bizonyítják, hogy pár ember milyen trehány munkát képes végezni, gép összerakás címszó alatt.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Scorn Face: Az meg a másik... Az lehet, hogy ilyen O.C.D.-s jelleggel, havonta legalább újrakábelezem a gépet, mert valami mindig lehetne jobb, de szerintem ezt bárkinek fáj nézni...
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Matthew1994: Igen, elrettentő példaértékű képsor van a hirdetéshez csatolva.
Lehet hogy a jobb szemére gyengén lát és mikor gépezik nem tűnik fel neki.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Scorn Face: Ott nem csak a szemével lehetnek bajok azt hiszem. El sem tudom képzelni, hogy hogy jött ki az 1.3 millió Forintos ár, leárazva ráadásul...
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Matthew1994: Én amikor valamit eladok a gépemből, mindig megnézem hogy jelen pillanatban boltban mennyi, illetve ha más még hirdet hasonlót, akkor ő mennyit kér érte. Plusz ha még garanciális (nem pár hónap, pár hét) az adott komponens akkor egy kicsit még dobok az árán.
Ja és van egy cimbora akit még meg szoktam kérdezni.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Scorn Face: És ez így normális 😃 Amúgy meg ha jól tudom, akkor talán illegális is keresni a használt cuccodon, de ezt csak halkan teszem hozzá, mert nem vagyok biztos benne, hülyeséget meg nem akarok mondani.
0
0
0
0
no avatar
@Matthew1994: Gyönyörű a kábelezés, lehet lopom a dizájnt.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@LordSzalko: Megszállt engem is az ihlet, lehet jövőre kiviszem a Play IT-re, így a gépet. Biztos nagyot durranna, pár díjra azért esélyes lennék szerintem.😊
0
0
0
0
no avatar
@Matthew1994: CES-en is megállná a helyét szerintem, mint innováció 😊
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@LordSzalko: Azt elsőre nem mertem bevállalni, de lehet igazad van 😜
0
0
0
0
Puffin avatar
@Matthew1994: Eladó a gépem: https://gepigeny.hu/user/puffin/eszkozok/270295, 2 millió forint.
"akinek nem tetszik az ne írjon..." 😆 😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Puffin: Áh, azonnal. Mondjuk lehet inkább tőle venném meg így is, mert ő tud olyan szándékosan elhallgatott trükköket, hogy ha két ram modulod van akkor azt az egyes és a hármas slotba kell rakni. Biztos tud még más ilyen "life hack"et is.😊
0
0
0
0
Puffin avatar
@Matthew1994: Igaz. Meg a kábel management is sokkal modernebb stílusú. 😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Puffin: Absztrakt, modder körökben biztos nagy sikere lenne.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Matthew1994: Szerintem hétvégén szétszedem a gépem és elrendezem én is úgy a kábeleket. Utána pedig lefotózom kaputelefonnal... 😆
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@Puffin: Ha hasonló minőségre törekszel, akkor mindenképp nekifutásból csináld a képeket 😂
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Puffin: 2 milka?? Ja annyim pont van megyek érte 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Matthew1994: Lehet hogy éppen nem háromszor, de több mint 2x annyiért akarja tényleg eladni, ráadás használtan.Na meg a kábelezés az tényleg ott van a szeren. (Nálam sincs minden elrejtve, de sajnos házam hátulja így is épp felmegy annyi kábel van mögötte, de azért ennyire nem csúnya.)
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@reszler112233: Muszáj volt megnéznem és ez a gép (a lap az új X570-es, de ugyan úgy TUF, mert nem volt ilyen eladó, a táp ugyan ez csak 1200-as, mert szintén csak ilyen volt, és a kártya használt, mert csak ph-n volt) jelenleg kb. 542.000 Ft mindenestül, az eredeti ár meg ugye 1.5 millió volt. Úgyhogy igazad van tulajdonképpen. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Matthew1994: LC Power táp...az igen. Ilyen kábelelrendezést legutoljára a Socket 7 korszakban láttam.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@SuperPuma:
LC Power táp...az igen.

LC Power, még szép, ha lenne kb 80 ezrem tápra, én sem Seasonicot vennék mondjuk... 😊
Ilyen kábelelrendezést legutoljára a Socket 7 korszakban láttam.

Én meg sosem láttam még ennyire gyászosat 😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Matthew1994: 😲😲😲 Szerintem csak várja a balekot...és ismerve az embereket, meg is fogja találni. Ez szomorú. 😞
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@The_Teacher_Man: Szerintem szervezzünk gyűjtést itt a topikon belül és aztán sorsoljuk ki. 😆 Biztos jó kis közösségi élmény lenne. 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Matthew1994: Inkább szervezzünk gépigény-találkozót, menjünk el hozzá, álljuk körbe és röhögjük ki. 😂
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@The_Teacher_Man: Az is egy lehetőség 😊
0
0
0
0
carl18x avatar
@Matthew1994: Facebookon ez gyakori hogy valaki túlárazza a hardverét, sőt az még gyakoribb hogy drágábban árulja használtan mint újanta! 😃 Idióták vannak voltak és lesznek, nem lehet velük mit kezdeni. De a Fejemet én is fogom ha látok egy ilyen beteg hirdetést 😃
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
@carl18x: Én nagyon jól szórakozok rajtuk. Múltkor visszaírt arra, hogy 500-ért elviszem és még így is bukok rajta. Azt sikerült, hogy "Nem egy kategóriában játszunk 😎 "
0
0
0
0
carl18x avatar
@Matthew1994: Úgy se fogja senki se megvenni annyiért, túlárazott vacak 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egyik ismerősöm új PC-t szeretne vásárolni, keret KB 200 ezer ft.
Ki milyen gépet rakna össze neki?
Játszani nem igazán akar rajta, inkább filmnézés, jó gyors netezésre pl, netflix jól menjen rajta- akár UHDba és faxán fusson rajta a win 10 pro és persze ne keljen évente alkatrészt cserélni tehát legyen jó legalább 5 évig vagy tovább... 😀
Ablakos ház nem fontos neki,de ha az akkor okés persze 😀 RGB sem fontos. Ha lehet Intel legyel. 😀

Előre is köszönöm a segítséget! Üdv. Nonó
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@SNono: Miert legyen intel...? A ryzen 3400G tokeletes HTPC-be, ha nem lesz egyaltalan gaming akkor a 2200G is boven eleg es 150 alatt kijon egy konfig ami bovitheto lesz ha esetleg fejleszteni akar...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@SNono: Szerintem is inkább AMD legyen. Sokkal jobb az IGP és több, mint valószínű, hogy normálisabb support lesz hozzá a későbbiekben is.
0
0
0
0
no avatar
@SNono: Ilyen felhasználás mellett sokkal jobban járna AMD-s APU-val. Később, ha komolyabb tervei is lennének a géppel fejleszthető lazán.

[list]- AMD Ryzen 5 3400G
- Gigabyte B450I AORUS PRO WIFI
- G.Skill Ripjaws V Series 16GB DDR4 3200MHz CL16 (2x8)
- Western Digital Blue SN550 500 GB
- Western Digital WD10EZEX 1TB
- Cooler Master MasterBox Q300L vagy Thermaltake Core V1 Mini ITX
- Seasonic FOCUS SGX-450W[/list]
193.000 Ft szükség szerint kispórolható belőle 8GB RAM meg az SSD, az nagyjából -35.000 Ft
0
0
0
0
botmunpls avatar
@SNono: Pcx-en vagy iponon ott vannak a legnépszerűbb termékek, de a pcx-en vannak videók előre összerakott gépekről bemutatva, tesztelve és az árakat is kiírják a címekbe.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@SNono: intel: https://www.youtube.com/watch?v=sZfmC35yKBU
amd: https://www.youtube.com/watch?v=t2wclfBO3WQ
De szemezgethet a webshopban is.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hali szerintetek melyik éri meg legjobban ár érték arányban
[img]https://kepkuldes.com/image/ZzadbL[/img]
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@nemvagyokitt: Attól függ mire lesz használva.
De.
Véleményem szerint 8GB ram ma már kb alapkövetelmény, így a másik kettő nálam eleve kiesett a választási lehetőségből. Így marad a 179e -s Acer Aspire A315-42G-R3EF.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Palanova: Csak netezésre kell mert bedöglött a másik így mobilt kell használnim
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Esetleg keress másik notebookot, amiben legalább 8GB ram van, mert mondjuk csak netezésre nem kell egy 179e-s notebook, arra elég egy 130-140e-s is, ha a 8GB ram megvan benne.

[LINK] 135e
[LINK] 145e
[LINK] 159e
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Mindenképpen a legfelső.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Esetleg aki belsős, vagy jobban ismeri a raktárkészletet, most ez ideiglenes, hogy a b450 tomahawk max, és a seasonic 650 gold (SSR/GX) alig van valahol készleten, vagy ez már így is lesz? Elég népszerű cumó azért mindkettő.
0
0
0
0
💬 1
Viktorinho avatar
@ben_aloha: Alza-n még találtam mindkettőt,bár tápból nem tudom melyik az pontosan. Csak ugye alza nem a legolcsóbb.
0
0
0
0
MaxX avatar
Megjöttek az alkatrészek. Jöhet a gépszerelés! 😆
Eszközeim között "Devil" fantázia néven található a kis bestia.
0
0
0
0
ppista avatar
Market Palace webáruháznál azt írták emailben,hogy az Alaplap,Tápegység nem beszerezhető amit kinéztem.
Melyik Alaplap,Tápegység kombóval járnék jobban?
1.Market Palace:
MSI X570-A PRO (AM4) (D) (7C37-003R) 55.650 Ft
CORSAIR TX-M 750W 80+ Gold (CP-9020131-EU) 43.090 Ft
2.Alza:
MSI B450 TOMAHAWK MAX 43.490 Ft
Seasonic Core GM 650W Gold (SSR-650LM) 33.590 Ft
Ha valakit érdekel nézzze meg oldalamon,hogy fog majd kinézni a gép.
Az X570-s Alaplap támogatja az RX 5700 XT-t,a másik pedig nem.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@ppista: TomaHawk MAX, + Seasonic 650W GOLD
CPU: R5 3600
RAM: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BL2K8G32C16U4B/R/W

Huto: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC245)
0
0
0
0
ppista avatar
@ELERY: Köszönöm a segítséget!!
A Ramot meg a Hűtőt már meg rendeltem.
Az Alaplap meg a Táp az lesz amelyiket ajánlod.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@ppista: Főleg ha találsz olyan tápot+lapot.. nagy hiány van belőle ahogy elnézem 😃
Viszont:
R5 3600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Corsair Vengeance LPX CL16 KIT (2x8GB) 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
SEASONIC FOCUS-GX-650
Ezt a két ramot "szereti" leginkább a ryzen 😆
0
0
0
0
ppista avatar
@ben_aloha: Már meg vannak az alkatrészek.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@ppista: Akkor jó, használd egészséggel 😃
0
0
0
0
ppista avatar
Melyik fejlesztéssel járnék jobban:
Első:
Alaplap:ASROCK B450 PRO4 (AM4) (D) (90-MXB8B0-A0UAYZ)
Proci:AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz
Ram:G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
Vga:GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING 3X OC 8GB GDDR6 (GV-N207SGAMING OC-8GD)
Ház:SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Táp:Seasonic FOCUS GX-650W Gold (Focus GX-650)
Proci hűtő:Be Quiet Dark Rock Slim (BK021)

Második:
Alaplap:ASROCK B450 PRO4 (AM4) (D) (90-MXB8B0-A0UAYZ)
Proci:AMD Ryzen 7 3700x Octa-Core 3.6GHz
Ram:G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
Vga:SAPPHIRE Radeon RX 5700XT NITRO 8GB GDDR6 256bit (11293-03-40G)
Ház:SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Táp:Seasonic FOCUS GX-650W Gold (Focus GX-650)
Proci hűtő:Be Quiet Dark Rock Slim (BK021)
0
0
0
0
💬 23
The_Teacher_Man avatar
@ppista: Árban megegyezőek?
0
0
0
0
ppista avatar
@The_Teacher_Man: Az első:373240 Ft
A második:394580 Ft
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@ppista: RAM: 3200MHz alá ne mennyünk.(crucial ballistix 30k)
Lap: MSI B450 TOMAHAWK MAX/ A PRO MAX

Amilyen vagy te neked az RTX 2070S jobban javasolt, nem kell a behangolásával szórakoznod.
Csak figyelj, hogy normális hűtésű példányt válasz.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@ppista: Meg is veszed végre vagy még egy hónapmúlva is kérdezgeted, hogy melyik lenne jó? Már vagy hússzor ajánlottak neked mindent..
0
0
0
0
ppista avatar
@BenjaminHun: A héten kapok majd pénzt,mert még egy kevés hiányzik hozzá,hogy megtudjam rendelni az alkatrészeket.
Az első gép lesz csak annyi változtatással,hogy RX 5700 XT lesz benne mert a monitoromban nincs G-sync támogatás.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@ppista: Ha a monitort tudja a free syncet megy NV kártyával is..
0
0
0
0
ppista avatar
@BenjaminHun: Köszönöm a segítséget!!
Lehet, hogy nem fog bele férni anyagilag egy RTX 2070 SUPER,de majd meglátom mennyit kapok és utánna döntök VGA ügyben.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: Amúgy 1080p-ben kb. 7%-al gyorsabb a 2070 Super. Azt észre se veszed. Az a Sapphire meg sokkal jobb mint a Gigabyte.
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Köszönöm a segítséget!!
Akkor elvan döntve RX 5700 XT lesz.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Quadgame94: Az, hogy észre veszi-e attól függ. Ha valahol 100 fps van ott mindegy, hogy 107 lenne-e neki vagy csak 100. Ahol 50 fps körül táncol a játék ott nagyon is fontos lenne 7-10% teljesítménytöbblet. Ha pár ezresen múlik simán a 2070 supert választanám. Mondom ezt úgy hogy volt két 5700 XT-m is...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: Ahova a 5700 XT kevés, oda a2070 Super is. Főleg 1080p-ben.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Quadgame94: De nem a 144Hz monitor mellett
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ricsiricsV: Végig nézve a TPU tesztjeit 129 vs 136 az átlag fps közöttük 1080p-ben. És tudjuk, hogy a TPU eléggé nV párti. Ezt nem veszi észre. 100 vs 140 már igen. Ez nekem nem érne meg plusz 25-30 ezret. Egy ugyan olyan jó 2070 S 190 körül van. De amerikában is 389 vs 499 USD a belépők, a jobbak mef 429 vs 549. What?
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Azert nem szabad elfelejteni a dlss-t sem, mert eleg sokat nyom a latban. Egyre tobb jatek jon majd dlss 2.0 tamogatassal es csak annyit mondok erre, hogy oszinte reszvetem minden amd gpu tulajnak. Az a durva, hogy van ahhol jobban is nez ki a jatek dlss onnal mint nativ felbontason. 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: Láttam a DLSS-t. Semmivel sem jobb mint barmelyik ingyenes TAA. 1080p-ben meg minek kellene DLSS? Lattam Digital Foundry videóját 😆 540p-ről vitte fel 1080p-re stb. Inkább ciki szerintem. Pusz itt az ImageSharpening. Ez a DLSS csak arra volt jó, hogy elathatóbbá tegye a Raytracinget, mivel amúgy rohadt gyengea 2000 sorozat RT-ben. Az Ampere úgy is főldbe döngöli a 2000 sorozatot RT-ben. Aki DLSS miatt vesz 2070 Supert az egyszerüen benyalta a marketing szöveget 😆 4K melett van ertelme a resolution scalling-nek. Dr ahhoz 2070 Super amúgy is kevés.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Hat azert a death stranding vigan fut 4k 60fps el (tobbel is) egy szaros 2060-on.. 😃
Szerintem ez legalabb emlitesre melto. A dlss 1.9 kuka volt valoban, viszont a 2.0 az biza mar valami. Nem hogy rosszabb de jobb kepminoseg es tobb fps. Mi kell neked ennel tobb? Minel tobb jatek tamogatja majd ezt annal elorebb lesz az nvidia. Es felre ne erts en nem szidom az amd-t de emellett hulyeseg lenne amd gpu-t venni. Mindenkinek az lenne a legjobb ha felzarkoznanak kicsit, csak az arak miatt is..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: 4K60-ban lehet, de van akinek 144p100 vagy 1080p130 fps jobb. Alapbol nativ felbontas alatt jatszani csak softosabb kepet ad. Ez izles dolga. Az meghogy szebb a nativ kepnel egy vicc 😃 DF videojaban sem szebb, de direkt neztem most mas videokat is. Lágyabb a kép, meg sokat javult a 2.0. Ez mint hatalmas feature, amely feleslegesse teszi a radeonokat? Ne viccelj. Senki nem.ezert vesz Nv-t. Ha majd kijonnek az Ampere-k nem is lesz erre szükség kb. De mint irtam ez izles kerdese. En nativ felbontason szeretek jatszani, van akinek okés a upscale. De ez miatt senkicnem rohan nvidiat venni. Ampere annyival jobb lesz RT-ben, hogy ilyenekre nem is lesz szükség a jövőben. Amugy meg ne hidd azt hogy az AMD-nek nem lesz hasonló technológiája ha kijönnek az RDNA2-vel.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Nem emiatt veszik az nvidiat persze, ez csak egy +dolog.. 😃
Az is igaz hogy amperrel nem feltetlen kell majd dlss de azert lehet 5+ ev mulva hasznalni fogja az akinek akkor meg mindig ampere kartyaja van.
Nyilvan kinek mire van szuksege, en pl fel scalelem a felbontast ha olyan jatekkal jatszom amihez eleg eros a kartyam.
Szereny velemenyem szerint az amd gpu-k meg sehol nincsenek az nvidiahoz kepest, ezzel lehet vitatkozni de a szamok nem hazudnak. 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: Marmint milyen szempintbol nincsenek sehol? 2080 Super illetve 2080 Ti-t leszámítva felveszik a versenyt. Nincs RT de ez megvaltozik őssszel. RDNA2 2080 Ti +20%-ot simán hozni fogja. Lehet a top Ampere erősebb lesz, de tudjuk, hogy az emberek 80%-nak már a 2070/5700 is drága kártya. Az meg hagyján hogy az 5700 XT 40% lassabb a 2080 Ti-tól de 75%-al olcsóbb is. Legyen kis hited az AMD-ben mert ha nem lesznek versenykepesek a top szegmenyben, akkor 3080 300 ezer lesz a 3080 Ti meg 500. Láttuk mi van akkor ha nincs konkirencia a felső szegmensben évekig (khm....khm... 90 ezres 4 magos i7-ek). RT-ben amúgy Ampere jobb lesz ez tény. Az RNDA2 meg kb. Turing szinten lesz RT-ben. Én igazából egy jó 80 ezres kártyának örülnék már. Túlárazott szennyek a mostaniak. Egy GTX 1070 sok garival 65 ezer használtan, miközben a lassabb 1660S 90 ezer.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Peldaul driveres szempontbol sehol nincsenek de teljesitmenyben is alul maradnak. Persze nezhetjuk, hogy melyik mennyibe kerul de nem tudnak felmutatni egy rendes top kartyat mar miota, artol fuggetlenul. Es varjuk csak ki azt, hogy ravernek e a 2080ti-re 20%-ot vagy sem, mindig mondtak aztan sosem lett belole semmi.
Nyilvan en is drukkolok, mert az arakon sokat valtoztatna ha felernenek nvidia szintre de mar nem hiszek nekik. Majd meglatjuk. 😀

En is orulnek, ha nem kene 1200-1600 fontot adni majd a 3080ti-ert, orulnek ha csak 800 lenne.. 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: Reméljük jó árak lesznek!
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Ha valakit érdekel nézzze meg oldalamon,hogy fog majd kinézni a gép.
Meg nálam lehet a pénz miatt lesz RX 5700 XT.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: Mint irtam a 2070 Super kb 6-8 fps-el tud többet, szóval jobb választas az 5700 XT. És olcsóbb is. Majd csekkolom a geped.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,
A mai nap folyamán terveztem megrendelni Ipon-tól új gépemet.
Sajnos az alaplap elfogyott. Az a kérdésem lenne tudnátok ajánlani nekem másik alaplapot ilyen árkategoriában? Ha van észrevételetek és tanácsotok más alkatrészekkel kapcsolatban akkor is nyugodtan írjatok 😀
https://ipon.hu/geposszerako/publikus/19905

Köszönöm a segítséget előre is !
0
0
0
0
💬 14
Boldor81 avatar
@kingbaraha: Számít pár nap ? Lehet hétfőn már lesz nekik. Egyébként jó kis lap az !
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Tisztelt Tamás,

Sajnálom, de nem lehet tudni mikor szerzik be a forgalmazóink, ha
egyáltalán. Elég régi.

Tisztelettel,
Váradi Zoltán
iPon Computer Kft.

Ezt az email-t kaptam tőlük, amikor rákérdeztem mikor lesz elérhető.
Mondjuk fura top 1-es népserűségben. Elég nagy öngólnak tüne nem árulni tovább 😲
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@kingbaraha: Aqua Computernél összeraktam 342 ezer jött ki alaplappal , ha nem ragaszkodsz az Iponhoz !
Biztos van aki szidja őket , nekem idáig bevált. Korrekt cégnek ismertem meg őket. Garanciába is volt csere , minden flottul lezajlott !
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: köszönöm, ez egy nagyon jó ötlet 😀
hálám üldözzön 😉
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@kingbaraha: MSI B450 A PRO MAX
MSI 450 MORTAL MAX

SEASONIC FOCUS GX 550W

Egyébként 300k-ba RX 5600XT-nek is befér, ha olcsóbb helyen vásárolsz.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ricsiricsV: Az alaplapot nem adta hozzá neki az árhoz az ipon
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Boldor81: Akkor még inkább beleférhetne egy RX 5600XT.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: 5600 XT sokkal jobb?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@kingbaraha: Teljesítményben Jobb !!! De játékfüggő ,ha lehet hinni a youtube -os teszteknek ,összehasonlításoknak 5%-30% plusz az Rx5600xt javára ! Szóval jó választás lehet ,ha szánsz még rá jó pár ezret . A tápból viszont tényleg elég lehet egy 550W-os is. A Seasonic GOLD minősítésű táppal biztosan nem lősz mellé !
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@kingbaraha: [LINK]

25%-al.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ricsiricsV: Bocsi , tényleg nem kötekvésből kérdezem. De hogy hozol ki 300-ból egy ilyen kaliberű konfigot ?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Boldor81: Úgyhogy nem 30k-s házat és 650W-os tápot raknék be, persze így is cool konfig.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: köszönöm a segítséget 😀
végül maradok az eredeti választásomnál és valoszínűleg Aque-nál veszem 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@kingbaraha: Hát nem egy ár/érték bajnok géoet raksz össze. Minek 32 ezres SSD? 1660 Super pedig gyengusz...

Alaplap: MSI B450M PRO VDH MAX
Proci: Ryzen 5 3600
RAM: 2x 8 GB Corsair Vengeance LPX Black 3000 MHz
VGA: MSI RX 5700 GAMING X 8GB
SSD: Crucial BX500 480 GB
HDD: 1 TB 64MB Seagate Barracuda
Ház: CoolerMaster NR600
Táp: Chieftec Photon 750W 90+ Gold
354 ezer PCX-en összeszereléssel. 5700 kb. 35-40% gyorsabb a 1660 Supernél.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 160-165 ezerért szeretnék gépet összerakni, leginkább játékra használnám. A mostani gépem házába raknám össze, és a HDD is maradna.
Ház: Sharkoon Vaya II value
HDD: Western Digital 1TB 64MB

És ezekre az alkatrészekre gondoltam:

Alaplap: ASROCK B450M-PRO4 (29 290 Ft)
CPU: AMD RYZEN 3 3200G 3.60GHZ (30 690 Ft)
RAM: 2x HYPERX 4GB FURY DDR4 3200MHZ CL16 (18 780 Ft)
VGA: ASUS ROG-STRIX-RX570-O8G-GAMING (62 290 Ft)
Táp: FSP HYPER K 600W OEM (20 790 Ft)
Össz: 161 840 Ft

A jövőben fejleszteném, illetve minél hamarabb kerülne bele még +8GB Ram.
Szerintetek ez megfelelő, vagy ha nem, tudnátok tanácsot adni?
Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 18
Andor1997 avatar
@TSupra4: Alaplapnak ezt vedd,amit te választottál mini lap ,de ahogy látom a házba normál méretű is belemegy,szóval ne legyen mini:ASRock B450 Pro4

Proci ahogy elnézem nincs jobb választás most,esetleg azt kellene figyelni,netán ahol össze akarod rakatni rákérdezni,hogy van-e tudomásuk arról,mikor jön új Ryzen 5 1600 AF utánpótlás,mert most ahogy látom AF nincs.Ez ugyebár egy 2600-as proci szintjén van kb. ,de jóval olcsóbb,ha találnál ezt ajánlanám,de lehet nem fogsz.
Tápegységet meg legalább egy Bronz vagy ezüst minősítésűre cserélném.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Andor1997: + még ha hozzászólhatok az rx 570 nem ér meg 62000ft-ot!
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Ipon-on néztem minden alkatrészt, de emagon találtam 50 ezerért most ugyan azt fajtát. Annyiért megéri?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszönöm!
Ez a táp jó lesz?
COOLERMASTER MWE BRONZE 550W (23 390 Ft)
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@TSupra4: Egynek jó! Mondom az a lényeg legalább 550W legyen és minősítéssel bírjon! Ez a fontos mindig,hogy legyen vagy Bronz ,Silver ,Gold tényleges minősítése, hiszen ez azt jelenti ,hogy a termék minősége tesztelve lett.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszönöm szépen!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@TSupra4: Ennyiért sokkallom, múltkor 15k-ért ment ez a táp....
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Andor1997: Mért ne mehetne microATX lap ATX házba?

Ha nincs R5 1600AF ott van helyette a RYZEN 3 3100 40k.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ricsiricsV: Azzal nincs gond ,mehetne ,de ha ATX háza van ,mért vegyen mATX lapot? Semmi értelme neki,ráadásul +3e forintot megér egy normál méretű lap.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Még azt szeretném megkérdezni, hogy ahhoz az alaplaphoz amit ajánlottál, kell BIOS frissítés?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@TSupra4: Igen ,mindenképp ajánlatos.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@TSupra4: Helyedben használtan vennék VGA-t. 570 62ezerért valami rettenetesen túl árazott. Semmiképpen ne vedd meg. En a 470-met 2018 novemberében 40 ezerért vettem hardverpón és idén majusban járt le a gari. Használtan 570 kb. 30-35 ezer most. Prociból sima 4 mag kevés már. 1080p-ben főleg visszafogja fogni a videókártyád.

MSI B450M PRO VDH MAX - 27 ezer
2x 8 GB HyperX Black DDR4 3000 - 30 ezer vagy 2x 8 GB Corsair Vengeance LPX Black - 30 ezer
Ryzen 3 3100 - 43 ezer
Kingston A400 480 GB SSD - 17 ezer
FSP Hexa+ 550W - 18 ezer
Kerekitve kb. 116 ezer
VGA: RX 590 55 ezer - 22 hónap garival.
[LINK]
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Quadgame94: Hexa táp + ASROCK RX 590 ez egy fülsíketítő gép lenne, szóval hanyagoljuk.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ricsiricsV: Hexa+ táppal semmi baj. Van a csaladban. ASRock Phantom RX 590-ről néztem tesztet. Semmivel sem hangosabb mint más. 55-65 ezer között van mas VGA is használtan. Tovabbra is áll hogy ne vegyen 570-et újonnan.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Köszönöm szépen! Már biztos, hogy azt a CPU-t fogom választani amit leírtál, illetve a VGA-t még megfontolom
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@TSupra4: A lényeg, hogy erősebbet vegyél az 570-nél. 590 < GTX 1660 < GTX 1660 Super < GTX 1660 Ti
0
0
0
0
odinx avatar
@TSupra4: Szia! Az a RX 570 tényleg erősen túlárazott.

[LINK]

[LINK]

😀
0
0
0
0
KERKO avatar
Sziasztok, utóljára 2016-ban építettem magamnak gépet, és akkor sem voltam benne nagyon az alkatrészek világában. A mostani gépemből az alábbi dolgokat cserélném ki combosabb fajtára, max 400ezer forint értékben, tehát ebbe a
processzor, videókártya, ram, ssd esetleg az alaplap is beletartozik, viszont az alkatrészek világában már teljesen elvesztem, azt remélem hátha valaki tudna érdemben segíteni. Első sorban 2k 21:9-es felbontású játékokhoz szeretném lehetőség szerint maxon 60+ fps-el futtatni őket.
Szóóóval a kérdésem az lenne, hogy a Lentebb megadott setupnál tudnátok-e azonos összegbe jobbat, erősebbet mondani. Ahogy említettem 400-450k a plafon. Köszönöm előre is 😀

Jelenleg ezt használom:
i5-6600k
gtx1060 6gb
kingston fury 2x8gb 2133mhz (ddr4)
ADATA SP550 120gb (ssd)

És ezekre az alkatrészekre gondoltam:
I5-9600k
rtx 2060S
Corsair vegenance 2x8gb 3600mhz
SSD: Samsung 970 pro 1tb
hdd: wd blue 4tb (2015)
Alaplap: Asus z170-a
0
0
0
0
💬 15
Boldor81 avatar
@KERKO: Az a lap szerintem nagyon nem lesz jó ! Az a 6.generációs intelekhez való ha jól tudom !
SSD rendszernek tök felesleges az 1gb tárhely ,ha arra lesz.
Amúgy meg személy szerint most lehet ryzent vennék !
0
0
0
0
KERKO avatar
@Boldor81: Az ssd-t a rendszernek, és pár játéknak szánnám, de akkor abból 500-as lesz akkor max. Illetve az alaplapnak pont most olvastam utána, hogy mit támogat, akkor azt is cserélem majd, csak ez volt jelenleg itthon a gépemben aztán a kezdők hibáját elkövettem és csak socket számot néztem.
Mindenféleképpen maradnék az Intel processzoroknál, viszont kíváncsi vagyok, miért javasolnád ezt az AMD-t?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@KERKO:
miért javasolnád ezt az AMD


Ár-érték arány szempontból szokták ajánlják.
Ha van időd olvass itt vissza, és bőséges választ kapsz.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@KERKO: Az AMD Ryzen elég jóra sikeredett széria és ár érték arányban is eléggé jók. (pl 3600-3700 -et lehet X jelzésű is) Nem mondom ,hogy ne intelt vegyél csak nézz szét a másik oldalon is ,hátha jobban jársz ! Viszont a 6mag 6szál nem tudom meddig lesz elég.
SSD-re visszatérve a helyedben nem a pro-t venném hanem az evo plus-t. Jóval olcsóbb ahogy néztem és nem hinném, hogy észrevennéd a különbséget. Egyébként a 250GB-os is bőven elég szerintem. 1-2 játék még így is ráfér amivel éppen játszol. Egyébként az a pár másodperc amivel hamarabb betölti az adott játékot mint egy 5400rpm -es western digital sok esetben elég elenyésző. Játék közben meg már nemigen van jelentősége. Amit ezeken meg spórolsz inkább a ramokba fektesd bele, cseréld le. (pl: 2x8GB 3200mhz cl16)
Az a videókártya az adott monitorodhoz 2k 60fps szerintem bőven jó lesz !
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@KERKO: Intelnél az új 10.gen-re érdemes építkezni.

[LINK]
0
0
0
0
KERKO avatar
@ricsiricsV: @ricsiricsV: Esetleg egy i5-10600k akkor jó lehet? Ha már lúd akkor legyen kövér címszóval. 😜
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@KERKO: Ha már lúd legyen kövér....98E marha kövér lenne ,csak te feleslegesen még ki is dobnál 40E forintot. A szinte hasonló tudású R5 3600 58E!! Nem hogy 40E ,de még 5E FT-nyi különbséget sem ér meg.
A legjobb amit most vehetnél az egy R5 3600 egy MSI B450 Tomawak Max alaplap és egy Crucial Ballistix 3200-es ram 2x8. A lapba későbbiekben akár 12 mag 24 szálas procit is bővíthetnél és BIOS update során a szeptember körül jövő még erősebb 4. gen is belemegy! További pozitívum ,hogy ahogy telnek az évek úgy lesz olcsóbb (mint minden normális dolog esetében) ,míg Intel-nél valószínű mindig is maradna egy fajta felár rajta!
0
0
0
0
KERKO avatar
@Andor1997: Mentettem ezt a konfigot is a lehetséges nyertesek közé, ez a Ryzen most megfogott. Különben éreztem, hogy nagy fába vágom a fejszémet, mint veszélyeztetett analfabéta a számítógépek terén. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@KERKO: A 9600K nem megy bele a Asus Z170 alaplapba, itt az első probléma. Jelenleg a legjobb ár-érték arány győztese a Ryzen 5 3600, esetleg ha intel akarsz akkor jobban megérné a LGA 1200 alapozni és a I5-10600K-ra épitkezni, + az intelhez nincs hozzá cooler, venni kell azt is.
Ha 9600K-t akarsz ahhoz 1151 V2-es alaplap szükséges.
0
0
0
0
KERKO avatar
@carl18x: Igen fentebb már kifejtettem, hogy utólag néztem utána, de igazából lényegtelen is, mivel csak kis spórolásként lett volna alternatíva a jelenlegi alaplapom, de akkor így lesz az is véve.

Szóval akkor i5 10600k+rtx 2060s, 16gb 3600mhz-es rammal, eddig ez az elképzelés.

Rtx kártyák között vacilálok még, mivel van olyan rtx 2070-es kártya ami ugyanolyan áron van mint a 60-as, hogy megéri-e azt megvenni, vagy jó a sima 60-as?

Annyi a szempont amit figyelembe kellene venni, hogy a Cyberpunk2077 közel maxon fusson egy 2k-s 21:9-es monitoron legalább 60fps-el. És 4-6 évig a soron következő játékok is fussanak legalább egy médiumon.

(jó a max mihezképest, mert az ultra+ beállítások pl a resolution scale, long shadow, stb nem nagyon mozgatnak)
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@KERKO: Unokaöcsémnek ezt a gépet raktuk össze pár hete, (ezúton is köszönöm a segítségét a fórumtársaknak !) elég jóra sikeredett szerintem !
[LINK]
0
0
0
0
KERKO avatar
@Boldor81: Pazarul néz ki, így ahogy egyre többen mondjátok utána néztem az AMD-nek is, általában intel cpu-k voltak a gépeimben, így első sorban azon belül keresgéltem, feltételezve hogy ismerem valamennyire, de akkor vakvágányon jártam ez idáig. Különben így már kezd megtetszeni ez a Ryzen, nem tudtam hogy ennyi különbség van most már.

És igen, pár évig használni szeretném ezt a konfigot nyugodtan medium-high-ultra keveréken 60fps, vagy afölött. Ahogy a jelenlegivel is tettem jó 4 éve. 😀

Novemberig megakarom venni mindenféleképpen ezt, legrosszabb esetben is januárig várnék, ha van olyan kártya, vagy cpu ami miatt megérné várni ebben az árkategóriában.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@KERKO: Akkor mindenképp napoljuk el legalább szeptemberig,akkor jön új Ryzen +1 hónap kb ,de mindenképp jól járhatsz,mert vagy egy jóval erősebbet tudsz venni,vagy a mostani lesz olcsóbb. Nvidia cuccok is akörül jönnek ha jól emlékszem.
Egyébként itt egy kis kedvcsináló,miként oszlik el az AMD vs Intel,azt hiszem eléggé meggyőző!
[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
@KERKO: Ha 4-6 évig tervezed a gépet használni, akkor a 3700X sokkal jobb választás lenne a 16 szál miatt. És Azonos árban megy mint most a 10600K, sajnos 4-6 év alatt nem tudni mire lesz elég egy 2060 Super/2070.
0
0
0
0
no avatar
@KERKO: Ha a CP2077 maxolása a cél akkor legalább 2070S-el számolj, de az sem valószínű hogy elég lesz további 4-6 évig, nagyobb kompromisszumokkal esetleg.

Ha Intel-re építesz akkor legalább 10600K. Ryzen oldalról meg 3600-tól felfelé, ameddig engedi a keret egy TOMAHAWK MAX alaplap társaságában.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A héten tervezem összerakatni új gépemet az Ipon-on.
Játékra és videóvágásra használnám a gépet.Úgy szeretném ,ha a gép a jövőben továbbfejleszthető legyen, de 3-4 évig nem szeretnék nagyon semmit változtatni rajta.
Ha valakinek van észrevétele, tanácsa azt megköszönném 😀

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
https://ipon.hu/shop/termek/msi-b450-tomahawk-max-basic-garancia/1776677

Proci: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral
https://ipon.hu/shop/termek/amd-ryzen-5-3600-360ghz-am4-box-wraith-stealth-huto-ventilatorral-100-100000031box/1743888

Ram: CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT BL2K8G32C16U4R
https://ipon.hu/shop/termek/crucial-16gb-ballistix-ddr4-3200mhz-cl16-kit-bl2k8g32c16u4r/1811376

Videókártya: GIGABYTE GV-N166SGAMING OC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Gaming OC PCIE
https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-gv-n166sgaming-oc-6gd-geforce-gtx-1660-6gb-gddr6-super-gaming-oc-pcie/1790999

SSD: PATRIOT 512GB VPN100 M.2 PCIe M.2 2280 VPN100-512GM28H
https://ipon.hu/shop/termek/patriot-512gb-vpn100-m2-pcie-m2-2280-vpn100-512gm28h/1723556

Ház: SPC Regnum RG6V EVO TG ARGB
https://ipon.hu/shop/termek/spc-regnum-rg6v-evo-tg-argb-fekete/1817192
Táp:SEASONIC Focus Plus 650 Gold 650W
https://ipon.hu/shop/termek/seasonic-focus-plus-650-gold-650w/1601659
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
@kingbaraha: Nem igazán van mit hozzáfűzni. Jól összeválogatott alkatrészek. Viszont én 93 ezerért nem vennék 1660 Super-t, mikor a 2060/5600 XT 105 ezer. Mind a kettő 20%-al erősebb alsó hangon és alig 10%-ot kellene ráfizetned. Valamint SPC-ról nem hallottam semmit még. CoolerMaster NR600 20 ezer és sztem jobb ház.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: 2060/5600 XT kártyákat én inkább 120 ezer körül láttam.Most jelenleg nem szeretnék plusz annyi pénzt kiadni.

Köszi a hozzászólást 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@kingbaraha: 105 ezer (Akció) 2060 Gigabyte RTX 2060 OC
[LINK]
Ezen az oldalon Gigabyte RX 5600 XT 103 ezer. Oázison 109 ezer ugyan az. Sapphire pedig 108 ezer.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@kingbaraha: Szia!

Szerintem ez kész van. Még nincs megrendelve!?? 😎
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: köszönöm 😀
azért rendelés elött meg akartam bizonyosodni, hogy jól választok 😀
köszönöm a hozzászólásodat 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Most szeretnék össze állítani egy gépet , és segítséget szeretnék kérni hozzá , 350 ezer lenne a keret ha kicsit többre jönne ki az nem baj.
Vr-hoz kéne elsődlegesen majd.
Köszi előre is a válaszokat .
0
0
0
0
💬 11
Quadgame94 avatar
@0--- DarkSide ---0: Kell monitor is?

Alaplap: MSI B450M PRO VDH MAX (26 ezer)
Proci: Ryzen 5 3600 (57 ezer)
RAM: 2x 8 GB Corsair Vengeance LPX Black 3000 MHz (29 ezer)
VGA: Sapphire RX 5700 XT Nitro+ (162 ezer)
SSD: Crucisl MX500 500 GB M.2 (23 ezer)
HDD: 2 TB 64MB Seagate Barracuda (18 ezer)
Ház: CoolerMaster NR600 (19 ezer )
Táp: SilverStone Strider Essential 600W
W Bronze (18 ezer)
352 ezer összesen.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: En ugy tudom az amd-nek nem tul jo a vr tamogatasa ( gpu)
Inkabb mennek biztosra egy nvidia kartyaval.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: Kerestem a neten cikkeket de kb. az jött le hogy az 5700 XT teljesem oké VR-ra. De amúgy nem írta hogy kell e monitor, vagy melyik VR headsetet akarja. Mert Oculusra okés, de állítólag Vive-ra nV jobb.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Akkor jo, 1-2 eve meg nagyon utaltak emiatt az amd kartyakat.
Amugy en valve-t vennek, igaz kva draga de az a legfejlettebb. Leginkabb pedig varnek vele, hatha az oculus hoz valami finomsagot jovore.

Ha budgetben nezem akkor meg questet vennek most, foleg h ra lehet kotni mar gepre is. Remelhetoleg jovore mar csak wireless headseteket latok mert azert lassuk be az a zsinor elegge elcseszi az immersiont. Lehet most is tplinkes wireless adaptort venni ezekhez amugy de tobb szaz font, majdnem annyi mint a headset maga. 😃
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Monitor nem kell.
VGA nak inkább egy 2070 super-t szeretnék.
És ocolus rifthez használnám .
Így is ezeket az alkatrészeket ajánlanád?
Az összeg mehet feljebb is csak 400 ezer alatt maradnék inkább .
Köszi a választ.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@0--- DarkSide ---0: Akkor 2070 Super az 5700 XT gelyett. A többin nem változtatnék.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: A procihoz nem kell külön venni egy ventit?
Olyanokat olvastam hogy nem olyan jó az alap hütése.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@0--- DarkSide ---0: Nem tudom hol olvastad ez nem igaz. Teljesen jó a stock cooler. Persze nem overclock-ra.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: A proci véleményeknél az árukeresőn .
De ha nem igaz az csak jó.
És ha overclockolnék akkor milyen proci hütést ajánlanál ami nem olyan drága?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@0--- DarkSide ---0: 16 ezer: Be Quiet Shadow Rock Slim
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Köszi szépen a segítséget.
0
0
0
0
Superman79 avatar
Na szóval ez a gép 88k ba kerül. A következő a specs
I5 2300
Rx 470 sapphire nitro+
8gb ddr3 ram
500gb hdd
Szerintetek megéri? Mennek rajta a legújabb játékok?
0
0
0
0
💬 20
Quadgame94 avatar
@Superman79: Kompromisszumokkal igen.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@Quadgame94: Ok. Nekem nem számit a 1000000000 fps, elég a 30+, meg nem muszáj a magas grafika feltétlenül, lowon is elvagyok.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Superman79: Így értettem én is.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Superman79: Kicsit sokkallom az árát....

Erősebb cpu, vga, minőségi táp és még olcsóbb is:
[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ricsiricsV: Ez sokkal jobb gép. +1
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Nem éri meg, 80k körül azért jobb gépeket kapni használtan.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Az i5 2300 és 2400 között nagyon eltérő a különbség?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Elenyésző a különbség.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Na szóval.
I5 4440
Xfx rx 570 4gb
8gb ram.
Ez is ugyanúgy 90k ba kerul. Az xfx gyártót nem ismerem, meg nem hallottam róla.

Vagy
I5 3470
Gtx 1060 3gb
8gb ram.

Vagy
I5 2300
Rx 470 sapphire nitro+
8gb ram
Melyik a legjobb?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Igazából egyiket se venném mert már kapásból elavult rendszernek veszed őket. Ha mindenképpen választani kellene akkor az első. De ezzel jobban járnál 80k-ért [LINK]
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Ja, csak az a para, hogy kulfoldon vagyok, es lezárták a határokat. Azért kösz. Sztem az első lesz.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Még csak annyi, hogy az xfx gyártóról mi a véleményed?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Vannak jó hűtőik, nincs vele különösebb probléma szerintem.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Ha 2 évet használt, az sokat ront a teljesítményből? Nem lett használva bányászásra, odafigyeltek rá.
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Ha nem volt agyon nyúzva akkor meg se látszik rajta.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Kösz szépen a sok segítséget. 😃
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: És az utobbi kettő közül szerinted melyik a jobb? A 1060 3gb, i5 3470,8gb,vagy az rx 470,i5 2300,8gb ram.
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Mindenképpen a 1060-as konfig.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@LordSzalko: Oksa, én is arra gondoltam inkább.
0
0
0
0
ppista avatar
Ahogy már írtam,hogy gépfejlesztés előtt állok.
A termékeknek kicsit feljebb mentek az áruk azoknak amiket kinéztem,és így kicsit változott gép.
Akkor ez lenne a teljes fejlesztés:

MB: ASRock Z490 Phantom Gaming 4 ATX (90-MXBC60-A0UAYZ) 53.460 Ft
CPU: Intel Core i5-10600K 6-Core 4,1GHz LGA1200 98.510 Ft
VGA: Manli VGA Man GeForce RTX 2070 8GB Twin (N511207000F4003) 126.420 Ft
be quiet! Dark Rock Slim (BK024) Processzor hűtő 20.390 Ft
Seasonic CORE-GC-650 - 650 W - 100 - 240 V - 50/60 Hz - 9 - 4.5 A - 100 W - 648 W (CORE-GC-650) 30.140 Ft

Az a kérdés,hogy melyik Ram lenne a legjobb vagy milyet ajánlanátok hozzá?
Változik a fejlesztés,így legalább belefér az árba 2x8Gb Ram.

Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz HX424C15FB3K2/16
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz HX426C16FB3K2/16 27.410 Ft
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz CMK16GX4M2A2666C16 25.690 Ft
0
0
0
0
💬 15
V1VOnX avatar
@ppista: Semmiképp ne menj 3200 mhz alá. Azon a +5-7 ezren ne múljon. Mellesleg miért pont Intellel rakod össze? Jóval olcsóbban kijön a Ryzen, bár az avataradból elég erős intel iránti fan hullámokat érzek 😃 .
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@V1VOnX: Spoiler!
Ez már a 3. nekifutás legalább ,még mindig hihetetlen ,hogy 40E-el drágábban akar egy procit venni,ami Ryzen oldalról 58E. Ft tudásban fillérnyi különbség ha van a kettő között,de a 98E nyer az 58E ellen.....elképesztő értékrend és nem is bánja...40E huss,ráadásul így is határolt keretről van szó,mégis full mindegy,pedig akár jobb GPU-ba mehetne. 😳
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Andor1997: Spoiler!
Ez az ő egyéni dolga, ha nem fogadja el a segítséget, és megvannak a maga érvei, hogy kidobjon az ablakon ennyi pénzt pár plusz fps-ért játékban, aminek a kárát a videókártyája érzi, akkor egészségére 😃 . Sokan nem veszik figyelembe a másik jó tanácsát, hanem elfogultan cselekednek. De az ő pénztárcája, nem a miénk. Ő dolga
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Andor1997: igen. En is irtam neki hogy 3600 sokkal jobb. Így 2070 Super is beleférne neki. De ez a fanboy-ság átka.
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Ha már annyira mondtátok, hogy amd-s konfigot építsek akkor ezeket néztem ki+1 házat a másik helyett.
Mit szóltok hozzá?

MB: MSI B450M PRO-M2 MAX (AM4) (D) (7B84-017R) 22.220 Ft
CPU: AMD Ryzen 5 3600 Box AM4 (3,600GHz) with Wraith Stealth cooler (100-100000031BOX) 58.880 Ft
VGA: Manli GeForce RTX 2070 SUPER TWIN 8GB (N5322070S0F3850) 170.350 Ft
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16 27.920 Ft
be quiet! Dark Rock Slim (BK024) Processzor hűtő 20.390 Ft
Seasonic CORE-GC-650 - 650 W - 100 - 240 V - 50/60 Hz - 9 - 4.5 A - 100 W - 648 W (CORE-GC-650) 30.140 Ft
SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 16 690 Ft
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ppista: Alaplapnak mindenképp ezt,ha költséghatékonyság a cél,ezen van hűtés normálisabb,ez a minimum passzentos hozzá,ez már kell ehhez a procihoz! Természetesen BIOS update is szükséges rá,de egyébként menni fog.
[LINK]

A többit megfelelőnek mondanám a konfiguráció szempontjából,bár GPU-ról sokat nem találtam.
0
0
0
0
ppista avatar
@Andor1997: Köszönöm a segítséget akkor az az alaplap lesz amit ajánlasz,mert az legalább ATX-s.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: MSi B450-A Pro Max 27 ezer és nem kell IOS frissítés sem, meg jobb VRM hütése.
Plusz 31 ezerért kapsz mar modularis tapegyszéget. SilverStone Strider Gold S 550W 27 ezer. A 3600-nak csak 65 W TDP-je van. Simán elég.
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Mia baj az alaplappal és a táppal amit választottam?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@ppista: Csak MSI B450 Tomahawk Max-t vegyél 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ppista: A probléma az alábbi képen látható,gyakorlatilag nem tudja normálisan ellátni elég energiával a processzort és ebből kifolyólag fokozatos túlterhelés,melegedés és akár rossz teljesítmény,végső soron meghibásodás is lehetne a vége ,amit akár a géped többi alkatrésze is bánna.

https://kepkuldes.com/images/cde81c0269b4b8fd09b5c221b8101c1c.jpg

Tápegységeddel kapcsolatban egyébként nem látok problémát ,az egyik legnagynevűbb tápgyártótól választottál ,szerintem azért nem rossz féle,bár kíváncsi lennék @Quadgame94 véleményére ,mert a SilverStone táp nem épp a legnevesebb gyártók egyike,nem tudom mért ajánlotta...minden esetre az a lényeg ,hogy Gold legyen mindenképp hosszú távra.
Egyébként itt még látom @V1VOnX is említ egy alaplapot ,nos ha esetleg úgy gondolod ,hogy majd a jövőben fejlesztenéd és időtállóra szeretnéd ,akkor valóban lehet elgondolkodnék az ő általa is említett MSI B450 Tomahawk Max alaplapon. Ha ez nem opció,akkor @Quadgame94 által ajánlott MSI B450-A Pro Max is megfelelő lenne,azzal sem járnál rosszul,vagy épp az ,amit én ajánlottam,azokba is tudnál jobb procit majd fejleszteni!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Andor1997: Amúgy a Seasonic nagyon jó (talán a legjobb) tápegységekben. De! Sztem 31 ezerért moduláris illene. A SilverStone Stridert sokan ajanlottak mar nekem. Nekem mondom csak a modularitas ami hianyzik, amúgy a tokeletes a Seasonic.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Quadgame94: Óh értem!
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Ez lesz a végleges fejlesztés:

Alaplap:ASROCK B450 PRO4 (AM4) (D) (90-MXB8B0-A0UAYZ)
Proci:AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
Proci hűtő:Be Quiet Dark Rock Slim (BK021)
Ram:Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16
VGA:Manli GeForce RTX 2070 SUPER TWIN 8GB (N5322070S0F3850)
Ház:SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Táp:Seasonic FOCUS GX-650W Gold (Focus GX-650)

idővel AMD Ryzen 9 3900x 12-Core 3.8GHz AM4 Processzort vennék,ha lesz majd rá pénzem.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: 30 ezer 2 db 8 GB HyperX Fury 3000 MHz. Azt vedd.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nyáron szeretném lecserélni a gépemet, de sajnos eléggé kezdő vagyok a hardverek terén. Emiatt szeretném a csoport segítségét kérni. Az első mondatban leírt miatt komplett pc-hez ragaszkodnék, eddig ezekből hármat találtam amennyit elbír a pénztárcám. Szerintetek ezekből melyik lenne a legjobb, ha ezeket a játékokat futtatnám rajta:
Warthunder
Heroes of the storm
R6
For honor
(legtöbb részt közepes v. magas grafikán 1080-as felbontásban)
A gamer pc-k:

1. gamer pc:
processzor: intel core i5-7400 3.00 GHz
videókártya: NVIDIA Geforce gtx 1060 6GB
ház: Danubius
ram: 8 GB
hdd: 1 TB
ssd: 120GB

Ez összesen:218 000 ft
ui1.: bocsi ,de az alaplap típusát nem találom
ui2.: hallotam egy olyan pletykát hogy a processzor(i5-7400) és a videokártya(GTx 1060 6 GB) nem annyira kompatibilis egymással. Igaz ez?

2. gamer pc:
Processzor:AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz
Ram: 8GB DDR4
SSD: 120GB
HDD: 1TB SATA
Videokártya: GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
Alaplap: Gigabyte A320M-H
Ház: nJoy Santinel

Ez összesen:212 000 ft

3. gamer pc:
Processzor: AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz
Ram: 8GB DDR4
SSD: 120GB
HDD: 1TB SATA
Videokártya: GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
Alaplap: Gigabyte A320M-H
Ház: nJoy Vanguard

Ez összesen: 217 000 ft

Előre is köszönöm szépen a válaszokat és a segítségnyújtást !
ui.: új vagyok a csoportban, illetve a fórumok "világában" ,ezért hogy ha valami rosszat írtam volna, azért előre is elnézést kérek.
0
0
0
0
💬 13
Yezi_ avatar
@Sumegvari2K: Nem muszáj előre összerakott vackokat venni csak azért mert kezdő vagy, a felsoroltak közül egyik sem éri meg. A legtöbb hardveres bolt plusz pénzért cserébe vállal gépépítést, neked hozzá sem kell nyúlnod.

~220 ropiért én valami ilyesmit állítanék össze. PCX-es árakkal számoltam, ebben már benne van a BIOS frissítés (2990Ft) és az összeszerelés (5990Ft) is.

-AMD Ryzen 3 3100
-Patriot 2x4GB 3000MHz DDR4 Viper 4 RED
-Gainward GTX1650 Super Pegasus OC 4GB
-GIGABYTE B450M DS3H alaplap
-BitFenix Formula 550W
-Crucial BX500 240GB
-Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008
-Zalman S2

Összesen: 220.410 Ft
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: + a windows ára ha az is kell az új vashoz
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Yezi_: Inkább MSI B450M-A Pro Max. Így nem.kell bios frissítest sem kernie mert a MAX alaplapok mar fel vannak keszitve a 3000 szériára.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Quadgame94: A PRO MAX 10 ezerrel drágább, helyette
MSI B450m PRO VDH MAX 26k
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ricsiricsV: B450M-A Pro Max 23 ezer Ft. Tudom mert ilyenem van és ennyiért vettem.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Quadgame94: Igazad van elnéztem, de a B450m A PRO VRM-je a legbelépőbb szintű.
Továbbra is MSI b450m PRO VDH MAX a legjobbb ár/érték arányú lap.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Quadgame94: VRM hűtés nélküli lapot semmiképp sem akartam ajánlani, DS3H talán a legolcsóbb B450-es deszka ami kapott valamiféle hűtőbordát, illetve 4 memória slot van rajta.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Yezi_: Ha jó a ház hűtése és nem hajtja túla processzorát akkor semmi gond nem lesz. Nekem kb egy lapomon volt normalis VRM hűtés a 10 közül éd sosem volt gond. Ha az lenne nem árulnák ezeket a lapikat. De persze értem amit mondassz. Ezt neki kell majd mérlegelnie.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Quadgame94: [LINK]

Egy pár ezer FT-el drágább lapnál a későbbiek RYZEN 7-re is fejleszthető, szóval ne ezen spóroljunk.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ricsiricsV: Igen ez igaz.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Sumegvari2K: Mind a három borzalmás, ne hogy előre összerakott gépet vegyél!

J_Deez jó gépet rakott össze , de ha nem a drága PCX-ről veszzük akkor 2x8gb RAM + GAINWARD GTX 1660 SUPER is beleférhet a 220k-s keretbe.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Sziasztok!
Először is, bocsánat, hogy csak ekkor válaszolok.
Másodszor, köszönöm szépen a gyors segítség nyújtást, viszont sajnos az utóbbi időkben megváltozott a keretem, kb. 169 000 ft-ra. Ettől függetlenül megjegyeztem J_Deez modifikációját.
0
0
0
0
ppista avatar
Gépfejlesztés előtt állok és itt végeredmény.
Ez lenne majd a fejlesztés.
Mit szóltok hozzá?

MB: MSI Z490-A Pro Z490 ATX (7C75-003R) 48.570 Ft
CPU: Intel Core i5-10600K 6-Core 4,1GHz LGA1200 86.250 Ft
VGA: Manli GeForce RTX 2070 SUPER TWIN 8GB (N5322070S0F3850) 159.210 Ft
be quiet! Dark Rock Slim (BK024) Processzor hűtő 17.370 Ft
Be Quiet System Power 9 CM 700W (BN303) 25.830 Ft
0
0
0
0
💬 11
Andor1997 avatar
@ppista: Ajánlom figyelmedbe a proci és a lap árainak felülvizsgálatát! Az alaplap 58e a proci pedig legolcsóbb helyen is 98e már.
0
0
0
0
ppista avatar
@Andor1997: Market Palace áruház oldalán néztem az alkatrészeket.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Ennyire ki van számolva a keret, hogy a korábban ajánlott két tápot figyelmen kívül hagyva bele raksz egy 80+ Bronz minősítésűt? Én nem a tápon spórolnék 😶
0
0
0
0
ppista avatar
@LordSzalko: Akkor ehez a táphoz mit szólsz?
Thermaltake Toughpower GX1 700W (PS-TPD-0700NNFAGE)
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Hát jobban járnál vele, de a Seasonic FOCUS PLUS 650W-ot továbbra is meggondolnám mert jóval minőségibb darab és 10 év gari van rá.
0
0
0
0
ppista avatar
@LordSzalko: Vagy még ezt találtam: a 3-közül melyik lene a legjobb?

FSP Hyper M 700W Modular (PPA7003200)
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Inkább a Seasonic. az FSP ugyan úgy csak 5 év garis és csak fél moduláris.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@ppista: Corsair RM650x Gold, nekem ez van, nem fogsz csalódni benne. Full moduláris, és brutális hatékonyságú. 1080Ti-t használok. Bőven kihajtja, és nem is hallani terhelés alatt sem. Ha rám hallgatsz ezt választod
0
0
0
0
odinx avatar
@ppista: Szia!

Ehhez mit szólsz?

Gigabyte Z490 UD (rev. 1.0)
Intel Core i5 10600K
Manli VGA Man GeForce RTX 2070 Super 8GB Gallardo
Scythe Mugen 5 SCMG-5000 PCGH Edition
Seasonic CORE-GC-650 - 650 W - 100 - 240 V - 50/60 Hz - 9 - 4.5 A - 100 W - 648 W (CORE-GC-650)

332.120 Ft Market Palace
😀
0
0
0
0
ppista avatar
@odinx: Köszönöm a segítséget.
A VGA nem férne bele a gépbe.
A táp pedig akkor az lesz amit ajánlasz,a többi alkatrész pedig marad.
0
0
0
0
odinx avatar
@ppista: Nagyon szívesen.
0
0
0
0
ppista avatar
Gépfejlesztés előtt állok és ezeket az alkatrészeket néztem ki végleges fejlesztésnek.

MB: Gigabyte H370 AORUS GAMING 3 WIFI
CPU: Intel Core i7-9700 Octa-Core 3,0GHz LGA1151
VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 256bit (GV-N206SWF2OC-8GD)
be quiet! Dark Rock Slim (BK024) Processzor hűtő

megnéztem,hogy mennyit fogyasztana a gép fejlesztés után a gép és elegendőnek bizonyul a mostani ezért egy darabig még marad .
Szerintetek mennyire lenne ez jó fejlesztés vagy mit változtassak?
0
0
0
0
💬 33
Quadgame94 avatar
@ppista: Az a hűtő nagyon overkill egy nem is overclockolható procira. Látom Intel párti vagy. Egy Ryzen 5 3600 jobb lenne és spórolnál nem keveset, amit videókártyára költhetsz. Plusz ahhoz adnak hűtőt is és azzal is spórolsz. De ha te mindenkiéppen Intelt akarsz akkor nincs miről beszélni. Látszik hogy mennyire rossz az Intel hozzáállasa a vásárlólhoz. 9700 110 ezerert? = nincs OC, nincs hűtő, konkurencia megveri. H370 lap 50 ezerért? = drága, cserébe nincs OC. Nagyon túlarazott amit néztél. 350 ezer kb amit osszeraktál. Egy B450 Tomahawk Max + R5 3600 100 ezer. 250 ezred maradna VGA-ra.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Quadgame94: +1 úgy hogy 9700K-m van 😃
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Ha szerinted drága és nem az alaplap amit néztem,akkor ajánlhatnál jobbat,amihez jók a ramjaim.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ppista: Félve kérdezem meg, hogy tényleg nem akarsz Ryzen-re váltani? 😀
0
0
0
0
ppista avatar
@The_Teacher_Man: Nem szeretnék.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: Miért kérdezed félve? (Tudom viccnek szántad, hogy oldjad itt az esetleges feszkót 😆😉
Itt a példa, hogy nem mindenki gondolkodik feltétlenül Ryzen-ben.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Scorn Face: Nem-nem. Semmi polyén nem vót ebben, fullba komolyan kérdeztem. Mert ahogy Quadgame94 is írta, jelentősen több della maradna a VGA-ra (esetleg a zsebben) platformváltásnál.😀😀
Azéé ez sem egy utolsó szempont... 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@ppista: Ennyi pénzért már Z390-ben és K-s prociban kéne gondolkodnod ha Intel. H370 elég közepes, ahhoz képest meg ez az aorus lap nagyon drága.
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Kerdeses, az i7 6700 ota nem igen valtozott az i7 architektura [ az i9 meg az intel 1000 szeria kivetelevel]de ha neki eleg volt egy non k-s i7 akkor ez meg tobb mint eleg lesz neki..

Az alaplap proci kombot ha jol arban eltudna egybe adni akkor megvan az i9 melle kell valami alaplap de melegszik a VRM ti ezzel abszolut nem foglalkoztok vagy mi? Menjen a gep oszt csa vagy hogy van ez?

Meg nem is ertem mert ragaszkodik ennyire az Intelhez mar..
0
0
0
0
ppista avatar
@_AsheXp: Akkor milyen alaplapot ajánlanál?
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Szia, H370 kozul ez a legjobb:

ASRock Fatal1ty H370 Performance Alaplap
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@ppista: Csak megjegyezném a 9700 as kevés lesz a jövőbe mindenhez... 8700K val is jobban járnál.. 9700 as proci lett az intel legszarabb procija... amióta létezik Intel kb 😀 100% pörög és laggokat is okoz sok játék.. HT nélküli prociba biztos nem raknék egy Forintot sem...
A pénzed a kukába dobod ki... vagy 8700K vegyél vagy valami 6/12 magos i5-10400-t
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: Helyedben (ha már Intel fan vagy) alapból hagynám a 9000 sorozatot
MSI Z490-A PRO (55 ezer)
Core i5-10600K (100 ezer) + Dark Rock Slim (22 ezer)
RTX 2070 Super / RX 5700 XT - 170 ezer alatt találsz.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Quadgame94: Jézusom....100 ezer az i5 😲. Azért egy 8 mag 16 szálas R7 3700X-et venne 😂 Meg még alaplap is olcsóbban lenne hozzá,ráadásul 12/24-ig bővíthető.Spoiler!
Ez a matek sehogy se jönne ki...de hát aki kék párti ,az fizesse a tagsági díjat!😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Andor1997: Anno a 8700K új ára ugyan ennyi volt. 3 évvel később az Intel kidobja a 8700K + 5%-t alias 10600K-t ugyan annyiért. Innováció a javából. Aki Intel fanboy/fangirl az így járt. Viszont legalabb hűséges.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Quadgame94:
(ha már Intel fan vagy)
Bárki aki nem Amd-ben gondolkodik 2020-ban megbilogozod ezzel az olcsó szöveggel?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Scorn Face: Aki teljesen új platformot épit az egyszerüen szűk látókörű ha nem AMD-ben gondolkodik. Miért akarsz kicseszni magaddal? Túl árazottak az Intelek nem vetted észre, közben 1080p-ben jobbak csak 7%-al, ha a játekokat nézzük. Vagy mi a magyarázat ha nem a fan-ság? Ha a tényeket nézzük:
- 10600K 100 ezer vs 3600 60 ezer
- 10700K 125 ezer vs 3700X 99 ezer
Es ez csak a proci. 55 ezer egy olyan lap min. ami OC-ra képes. AMD esetében ez a fele. Az egyetlen józan érv ha van egy 8400-ad és egy 8700K-t veszel bele. Az a fanboy/fangirl aki minden normalis indok nélkül élből elutasít minden más márkát pusztán a más logó miatt. Majd megy és keres igazolást a döntésére. Reklámetikából írom a szakdolgozatom. Ha valaki érzelmi alapon dönt az már régen rossz.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Quadgame94: Van olyan ember, aki a rég bevált márkát részesíti előnyben, talán még akkor is ha az drága. Ennek oka lehet régi személyes negatív tapasztalat, vagy egyszerűen csak idézőjelben fél a másik fél merőben más megoldásaitól (amit még ő maga nem tart kiforrottnak) és az esetleges fellépő gondoktól, amiket lehet, nem tud jól kezelni, mert nincs tapasztalata azzal a márkával. Ott az ár érték arányos kritérium (amit sokan írnak), azonban valakit ez sem befolyásol számottevően.

Amikor én a 7700K-t váltottam le a jelenlegire akkor összesen 2 ember véleményét kértem ki. Mind a ketten mondták, nézzem meg az AMD kínálatát is mielőtt megveszem a kiszemelt alkatrészeket. Megnéztem és láttam minden szép és jó, nagy változások mentek végbe a felezővonal másik oldalán. De nem fogott meg annyira, nem éreztem hogy most nekem rögtön váltanom kell, így maradtam az Intelnél. És tessék megvettem összeraktam és hozza azt a teljesítményt, amit vártam tőle, mind a kettő szegmensben, és nem kaptam meg az Intel fan jelzőt azoktól, akiknek a véleményét kikértem. (Volt kettő Amd gépem és lehet, hogy lesz valamikor a távoli jövőben nincs kizárva.)

Szerintem az érzelmi alapú döntés (amit te is írtál) leginkább a mobilpiacon érhető tetten. Ott van olyan státusszimbólummá avanzsált márka, amihez megrögzötten ragaszkodik a jónép. Ismerek olyan embert, aki szerint minden más telefonmárka terméke hulladék, és csak az a jó, ami neki van. Na, ez az effektus, az igazi Fan-ság.

A szakdolgozathoz meg sok sikert és kitartást kívánok (nekem is volt benne részem).
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Scorn Face: Uhh sok mondatodat tudnám idézni, majd elemezni. Itt processzorokról van szó. Vannak egzakt számok amelyek teszteken alapulnak és vannak árak. Ezen kivül nem sok mindent kell figyelembe venni. Ha megbizható (mar pedig az Intelnek sokkal több sebezhetősége van), gyors és meg árban is kedvező akkor mi meg a kérdés? Semmi. 4 éve jobbak is voltak akkor az érvelesed az volt, hogy jobbak, ma meg már "bevált nekem és ha drágább akkor is ezt veszem, mert jajj félek az újtól". Mintha az AMD procikból baseball ütős maffiózók lépnének ki 😆 Semmi gondod nem lenne Ryzennel sem. Menne tökéletesen. Leirod h telefonoknal jatszanak szerepet érzelmi alapú döntések. Elötte meg, hogy "nem fogott meg annyira". Nem volt szép a lapka eléggé? Vagy nem tartottad túl csinosnak a Ryzen logót? 😃 Nem fogott meg annyira 😆 ezen jót nevetek. Nekem volt Sempronom, Pentiumom, Phenom II--sem, i7-4790-em is. Aztán nem játszottam és tökeletesen elég volt Athlon II X4 is. Majd 2200G. Engem nem érdekel a márka ameddig teszi a dolgát és jó ár/érték illetve ár/teljesitmennye van. Rengeted Inteles gépet szereltem össze, vagy ajanlottam. Mert akkor megérték. Most 2600-ast veszek majd. Mondj már nekem egy 6 magos 12 szálas procit Intel oldalról 40 ezer alatt. Nem tudsz mert nincs. Vagy vegyek i3-at 50 ezerert? 83 ezerért 10600-at ami lényegében egy 8700 3 évvel később, ugyan annyiért? Miközben 3600 munkában elveri, játékokban meg csakis 1080p-ben kap ki. Ja és azt lehet húzni is és 30 ezerrel ólcsóbb.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
@Quadgame94: Azért azt vedd figyelembe, mindenki úgy és arra veri és bassza el a pénzét ami jó neki.. Ha Intel-el akarja a kukába hajítani. vagy AMD- Videókártyával akkor csinálja... 9700 nek szerintem sincs értelme, mert az egyik legnagyobb ***ás az inteltől... Játékra fejlesztették úgy adták ki.. azt 100% on pörög BF5 alatt is és AC Origins alatt is.. és majd össze szarja magát a proci.. még be is laggol néha.. mert nem bírja tartani az íramot.. mert nincs benne HT-szál...
Intel pénzéhessége miatt lett egy szar a 9700K mert ugyan azt tudná mint a 9900K csak HT-el lehet adni +60ezerért ! Mert amúgy nagyon is fontos dolog ! Hidd el ha ppista ki akarja dobni a pénzét az ablakon.. Akkor tegye... Venne egy Ryzenm 3800 et és körbe písálná a legtöbb Intelt.. olyan áron.. Igaz AMD lapok se olcsóbbak. De ez van 😀 Ha nem akarja OC-ni akkor már 20-30K ért kurva jó lapot kapna AMD oldalon. Intelnél ez 50 től felfelé van... És Update sincs fel ! Viszont én nagyon várom majd a 7nm es Inteleket 😉
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MaximumGame: Persze. Mindenki azt vesz amit akar. De attol meg vannak elvek, alap igazságok, amelyek teszteken alapulnak es egy logó sem változtat meg.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Quadgame94: Bármilyen nehéz elképzelni vannak olyanok, amikben úgy maradt meg az amd (régről) hogy bizony ügyeskedni kell vele hiába írunk 2020-at.
És igen direkt azt használtam: nem fogott meg. Valami baj van vele netán? 2019 júliusában nem fogott meg az AMD akkori termékkínálata. Vagy itt van még egy csámcsogásra okot adó szó: nem hozott lázba. Ez jobban tetszik? Lehet kacagni rajta nyugodtan csak arra, figyelj, hogy semmi ne legyen a szádban, mert hamar megfulladsz.
Ha meg olyan elemezgető hangulatban vagy, javaslom ballagj oda a legközelebbi tükörhöz és amit látsz benne azt tanulmányozd alaposan.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Scorn Face: Ezeketa szavakat azert emeltem ki mert nem racionalis dontesnel jon elo az hogy "nem fogott meg" stb. A 9900K tavalyrol az egyrtlen olyan Intel processzor amelyet en is ajanlottam. Csakhogy ez egy dv meregdraga processzor. Hol a 30-50-70 ezres kategoria? Hidd el elemzem magam nem kevesszer. Az ember nem tokeletes, de a legjobb ha oszinte Onmagaval. Nem.szeretem azokat a gyartokat akik pusztan a nevuk es multjuk miatt tobbet kernek a termekukert nem csoda hogy 70-30 arányban veri is oket eladasban az AMD. Apple eseteben is tokre ertem aki a legjobb iPhone-t veszi. Na de aki a 11-et? Meg XR-t? Sokkal jobb teloi vannak, megis a legtobbet fogyo szeria. Mert alma logo + viszonylag okes ar. Specifikaciok meg le vannak szarva. Szoval aki 10700K, 9900K-ban gondolkodott azt nem hibaztatom, de aki 9700, 10600, 10600K-t vagy i3-at vesz az szerintem meg is erdelmi.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Scorn Face: Ha első gen lenne megérteném...ha második gen lenne azt is,de ez már 3. gen és "mindjárt" jön az új ,ráadásul egy minimális utánanézéssel is látható,hogy mennyi helyen használják már őket...és a legnagyobb érv:Konzolok. Ennél több nem is kell szerintem,ha a világ két legnagyobb konzolgyártójának ez kell,akkor csak nem lehet az olyan rossz,de ha csak a vásárlási tendenciát is nézzük a Németek bőven több Ryzen-t vesznek ,mint Intelt,pedig ott aztán mellényzsebben is több van,mint némely magyarnál fizetésnap. Meg persze,lehet mondani,hogy aki így érzi jól magát érezze...csak az a baj ,hogy itt valahol segíteni is szeretnénk egymásnak,mi nem vagyunk kereskedők,mi nekünk nem érdekünk azt mondani,hogy vedd azt amit akarsz,mert vásárlója válogatja,nekünk mindegy,csak hozd a munkát és vele a lóvét. Megpróbáljuk rávilágítással kiemelni ,hogy más is meglássa ,hogy amilyen értékek neki fontosak,az nem biztos ,hogy "valós" érték. Igen,lehet tolakodónak tűnik az ,aki ezt teszi,de egyikőnk sem rossz szándékból próbál segíteni,ez itt egy közösség,hasznunk valami "hazudásából" úgy sem lenne.Főleg hogy itt minden leellenőrizhető és nyomon követhető ,hogy hazugság-e.
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Ezekhez mit szólsz:

MB: ASUS TUF GAMING B460-PLUS
CPU: Intel Core i7-10700 8-Core 2.9GHz LGA1200
VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 256bit (GV-N206SWF2OC-8GD)
be quiet! Dark Rock Slim (BK024) Processzor hűtő
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: 50 ezres B460 lap? 55ért már Z490 van amit irtam. ASUS PRIME B460M-K 32 ezer. 10600 sztem jobb választás. 20 ezerrel olcsóbb is es max 5% gyengébb. Spórolnal már így 38 ezret. 2070 Super ki is jönne.
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: Köszönöm a segítséget!!
Ehez mit szólsz:
itt a végleges:

MB: ASUS PRIME B460M-K
CPU: Intel Core i5-10600 6-Core 3.3GHz LGA1200
VGA: GIGABYTE RTX2060 SUPER - WINDFORCE OC - GV-N206SWF2OC-8GD
VGA:ZOTAC RTX2070 SUPER - MINI - ZT-T20710E-10M
be quiet! Dark Rock Slim (BK024) Processzor hűtő

Meg még azt szeretném tudni elegendő lesz-e a tápom,hogy ha az RTX 2070 Supet választom.
Mert ha nem akkor marad az RTX 2060 Super.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ppista: Sima 10600 inkább. Az 20 ezerrel olcsóbb és úgyse tudod húzni. Kivéve ha később tervezel Z490 lapot. De amúgy jó kis konfig lesz
0
0
0
0
ppista avatar
@Quadgame94: A tápom elég lesz?
Mert arra már nincs pénzem,hogy újat vegyek.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@ppista: Szerintem még nincs értelme a jelenlegi gépet lecserélned
Spoiler!
Feltéve, ha a jelenlegi géped az i7, azzal a GTX1060-al és nem a Celeron procis laptop
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Nem tudjuk milyen beallitadok mellett szeretne gamelni. Azert az a 1060 144p-re már bőven kevés.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Ryzen 5 3600 proci,GigaByte GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6 videókártya mellé milyen tápot érdemes venni mostanság? Van egy 450w-os Chieftec tápom,de nem mai gyerek már,szerintem kevés lenne! Mi az elfogadható minimális táp,ami egy kicsit jó minőség is?
Köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 7
odinx avatar
@mansell: A kérdés, hogy mennyit szánnál rá. Én mikor vettem a jelenlegi tápom, úgy terveztem, hogy több évre elég lesz. Azóta sincs semmi baja.
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Sajna a 450W-os Chieftec tápom meghalt,a bátyám kimérte! Kb. 10 éves volt! FSP nevezetű tápot mondott,hogy mostanság,azok is jók! De sok évre terveznék vele! Kb. 20 ezer környékén szánnék rá!
0
0
0
0
odinx avatar
@mansell: BE QUIET! System Power 9 500W
BE QUIET! System Power 9 400W CM
FSP HYPER S 500W

Esetleg ezek.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@odinx: Én is tudnék ajánlani egyet 21k Körül van és goldos! CHIEFTEC BBS-600S Gold 80+ azért ez már tud is valamit főleg ennyiért simán!
0
0
0
0
odinx avatar
@ricsyxxx: Meg lehet próbálni, Chieftec tápom még nem volt.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A csoport segítségét szeretném kérni.Pár hete már kaptam jó pár hasznos tanácsot itt a fórumon, de rájöttem kicsit több pénzt tudok rászánni a gépre.

Új számítógép vásárlása elött állok.Olyan 330-340 ezer Ft-ot szeretnék rászánni a gépre. (monitor már van). A szobámba nem megoldható az internet kábel elvezetése, ezért olyan alaplapot szeretnék ,amin van vezeték nélküli hálózat vagyis tudnék azzal Wifi-t fogni vagy egyszerűen Wifi kártyát vennék.

Nem tudom melyik megoldás a jobb.

Szeretnék egy szünetmentes elosztót is vásárolni a géphez!

A gépet videószerkesztésre és játékra használnám.

Amire eddig gondoltam:

Alaplap: ASUS ROG STRIX B450-E GAMING vagy ASUS ROG STRIX B450-F GAMING

Proci:AMD Ryzen 5 2600

Memoria:G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 F4-3200C16S-16GIS

GPU: GIGABYTE GV-N166SOC-6GD GEFORCE GTX 1660 6GB GDDR6 SUPER OC PCIE

SSD😜ATRIOT 512GB VPN100 M.2 PCIe M.2 2280 VPN100-512GM28H

Ház:Itt nagyon fogalmatlan vagyok. Olyan 30 ezeret költenék rá maximum.

Táp:Seasonic, 80 plus gold Pontos darabot még nem választottam.

A fentiek egyikét se szereztem még be, vagyis javaslatokra nyitott vagyok.

A témában nagyon kezdő vagyok. A segítségeket előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
💬 11
V1VOnX avatar
@kingbaraha: Nem megoldható az internet kábel elvezetése? Csak UTP kábel hosszabbító kell és átfúrni 1 lyukat, nem nagy kunszt. Magamnak 4-5 ezres anyagárba kijött az egész mutatvány anno 😃 .
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Sajnos nem megoldhato
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@kingbaraha: Alaplapból MSI B450 Tomahawk MAX-ot ajánlom,jóval időtállóbb ha fejlesztenél a jövőben,ramnak meg Crucial Ballistix-t,az most a legjobban az AMD kedvence,ha spórolnál a procin egy picit ,akkor pedig Ryzen 5 1600AF. Ez egy 2600-as proci revízió,ami olykor jóval olcsóbb,mint a normál 2600.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: köszönöm a választ
0
0
0
0
no avatar
@kingbaraha: Mehetne inkább Ryzen 3600 + MSI TOMAHAWK MAX páros. Háznak Phanteks Eclipse P300 vagy SilentiumPC Signum SG1 TG, tápnak meg Seasonic Focus Plus 650W (de csak mert jelenleg olcsóbb mint az 550W-os modell 😃😉

Ezek mellé meg veszel egy jobb fajta wifi adaptert ami passzol az internet sebességedhez.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: köszönöm 😀
0
0
0
0
odinx avatar
@kingbaraha: Szia! Én ezt tudnám ajánlani:

ASROCK B450M-PRO4
AMD RYZEN 5 3600 3.60GHZ AM4 BOX
CRUCIAL 16GB BALLISTIX DDR4 3000MHZ CL15 KIT BL2K8G30C15U4R
SAPPHIRE 11296-01-20G RX 5600 XT 6GB GDDR6 PULSE PCIE
KINGSTON 480GB A400 SATA 3 2.5" SA400S37/480G
SPC SIGNUM SG1V EVO TG ARGB FEKETE
SEASONIC CORE-GC-650

TP-LINK TG-3468 Gigabites PCI Express hálózati kártya - 4.690 Ft

Összesen: 329.210 Ft ipon
😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: köszönöm a választ
0
0
0
0
odinx avatar
@kingbaraha: Nagyon szívesen. Ha gondolod mehet még bele egy proci hűtő, de a gyári hűtő sem hangos.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@odinx: Arra a lapra BIOS frissites kell. Szerintem nem feltétlenül tudja ez mivel jár. MAX nevezetű lapot vegyen és kész.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@kingbaraha: Alaplapból MSI B450-A PRO MAX, de bármelyik amelyik MAX nevet tartalmazza. Ezek már alapból felvannak készítve a Ryzen 3000 fogadására, amig a többinél BIOS frisstés kell. Azt meg vagy plusz pénzért kérned kell, vagy neked kell, de csakis ha van Ryzen 1000, vagy 2000-ed otthon. Szóval mindenképpen MAX szériásat vegyél. Én most vettem olyat amit fentebb írtam. 23 ezer csak.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Még a nyáron összehoznám alaplap+proci cserémet, ősszel pedig a VGA cserét.
Jelenleg: MSI A320 lap + Ryzen 3 2200G

Milyen alaplap/processzor kombót ajánlatánok max. 60 ezerig? Főleg PS5 miatt veszek egy 4K HDR monitort (ha találok) és PC-n 1440p-ben akarok játszani. Nekem tőkéletes a 60 Hz (FreeSync-el). 5600 XT szerintetek megtenné? Mindenképpen várok amíg le megy az ár, aztán eladom a PS4-em és a jelenlegi VGA-m (RX 470 GAMING X).
0
0
0
0
💬 2
The_Teacher_Man avatar
@Quadgame94: Szia! Gyere vissza nyár végén, ugyanis addigra kijönnek az új B500-as lapok és az új 4xxx-es ryzenek, amik valószínűleg újraárazzák a piacot. 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@The_Teacher_Man: Zen 3 esélytelen hogy augusztus/szeptemberben megjelenik, főleg asztali vonalra. Most jönnek a XT refresh-elt 3000-esek, plusz először amúgy is a 4800, 4600 vagy a 4900 jönne majd talán októberben. A B550 drága lesz amúgy is. 27 ezer lesz kb. a legolcsóbb eleinte.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
Sziasztok! 😀 Srácok én most vettem egy ryzen7 3800x-et és meg kell mondjam egy hogy nagyon megvagyok elégedve vele! I5 6600-at váltottam le vele ég és föld a különbség 😃 Csak annyi hogy vízhűtésel 70 fokra is felmegy folyékon fém paszta van rajta ez természetes ? De általában 60 fok az átlag.
0
0
0
0
💬 5
MentaStrike avatar
@ricsyxxx: Milyen vízhűtéssel csinálod? A Fém paszta meg annyit segít, hogy jobban átviszi a hőt a prociról a hűtőre, ennyi.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@MentaStrike: Deep Cool Maelstorm 240T hűtővel használom vagy ez gyenge lenne hozzá? 😲 Mondják a haverjaim a teljesítményel plusz hő jár ez ilyen😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@ricsyxxx: Nem rossz az a hűtő. Amit javaslok, hogy úgy szerelj be ventiket még a házba, amik beviszik a friss levegőt, nagy mennyiségben (Szép nagy CFM számot keress, az sokat tud bevinni, de figyelj a decibelre is, hogy azé meg tudj maradni a géped mellet). Amúgy stabilan a 70 fok fölé nem megy szerintem, az már jó.
0
0
0
0
no avatar
@ricsyxxx: A 60℃ átlag annyira nem rossz, habár lehetne jobb is. Rakhatsz a radiátor mindkét felére ventiket, úgy jobban áthúzzák rajta a levegőt alacsonyabb fordulatszám mellett is. De, ha úgy hagysz mindent ahogy van abból sem lesz probléma.

Én egy egekbe húzott 3900X-et H150i Pro-val hűtőm minimális hang mellett. Max.: 77℃ Avg.: 54℃
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@LordSzalko: Az igen akkor majd megnézzem a másik odalán veszek bele valamilyen rgb-s ledes ventit csak elől van már 2DB 14 CM lapát a hátulján is egy db 12CM-es meg radiátoron 2 nem tudom hogy férne e még bele de szerintem van még egy venti sloti a lapba
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! AMD RYZEN 5 3600 proci mellé,kb.jó lehet a Gigabyte Geforce GTX1660 SUPER OC 6GB GDDR6 videókártya játékhoz? Illetve,milyen alaplap lenne jó ,ehhez a konfighoz? Annyit tudok,hogy Socket AM 4 -es foglalattal! Esetleg annyi,hogy legyen rajta kb. 4 memória foglalat,a későbbi bóvithetőség miatt! Köszi a választ!
0
0
0
0
💬 11
The_Teacher_Man avatar
@mansell: Szia!

Igen, jó hozzá. Alaplapból pedig az MSI Tomahawk Max az ajánlott! Üdv
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Köszi! Chieftec 450 W-os táp elég neki szerimted?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@mansell: Bőven, de ha már egy régi darab akkor cseréld inkább.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: MSI Tomahawk Max alaplaphoz,milyen memóriát kell venni ECC-s,vagy simát kell nézni?
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Köszönöm!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@mansell: ECC hogy jött a képbe? Az szerverekbe való.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Nem vágom a témát annyira,csak a bátyám érti a szerelést,aztán,mondta,hogy kérdezzem meg!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@mansell: Óh értem. Nos igazából az ECC annyival másabb,hogy ott van egy plusz olyan tulajdonsága a ramnak ,hogy pontosabban kezeli az adatokat,hogy biztosa munkát végezzen,ezzel kiküszöbölve a szervereknél a crash-t meg mindent. Ez csak szerverekbe való normál gépbe nem,szóval nem kell. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszi a felvilágositást !
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Unokaöcsémnek kellene egy gamer gépet összedobni, monitor és egér nélkül a keret 450k ! + kap még tőlem egy nemhasznált 2TB WD green vinyót.
Most itt tartok:
- [LINK]
vagy
- [LINK]

Ha bárki tud jobbat, olcsóbban nagyon megköszönjük !
Az AMD -s konfigokat annyira nem vágom !!!
Videókártya NVIDIA legyen mert a monitor is Gsync-es megy amúgy is 😀
0
0
0
0
💬 21
Bronson avatar
@Boldor81: [LINK]

gsync monitorokat hasznalhatod amd kartyaval freesync-el, ez a gpu sokkal erosebb, mint a 2060s. Hagytam helyet billentyuzetnek is.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Bronson: Köszi szépen ! Csináltam egy pcx -es összerakást is másik házzal + hagyva még cash-t a billentyűzetnek.
Egy full-hd 240hz -es asus monitort fog hajtani ,persze úgysem 240fps-sel de ahoz kellene egy jó kis gépet összerakni 450-ből ami jólenne ha világítana is ( mert az marhára fontos dolog 😕 ) neki. Minden segítséget megfogadok. Régen nekem is volt amd kártyám hd7770 , hd7850 azok jók voltak ,csak ezekről az AMD RX kártyákról olvastam ezt azt negatívumot leginkább itt ezen oldalon. Nem tudom mi az igaz !
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Boldor81: AMD RYZEN 5 3600 60k / I5 10400f 67k
Alpenföhn brocen eco advenced 12k (ennél nagyobb kaliberű túlzás)

Vga:
GAINWARD, PALIT RTX 2060S lényegesen olcsóbb vagy
SAPPHIRE RX 5700XT
De 450k-ba akár RTX 2070 SUPER is belefér.

SSD:
Kingston a2000 500GB 30k

Ház: Silentiumpc, Phanteks, Fractal Desing, Be quiet
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@ricsiricsV: GAINWARD anyagspórolós hűtés tekintetében, Palit is hasonló lehet.
0
0
0
0
carl18x avatar
@MentaStrike: ASUS ROG meg túlárazott....
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@carl18x: Mégis megveszik, sajnos ahogy a Gainwardot is. Utánuk kell nézni hogy melyiknek van ár-érték szempontból megérősége.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Bronson: Szia !
Úgy néz ki megszületett a döntés, amit hétfőn rendelünk. A gépházhoz és a billentyűzethez ragaszkodik unokaöcsém ! Most azt beszéltük a ryzen 3600x elég lesz neki egy darabig, a kártyával kapcsolatban meg nvidiát szeretne ! Megplusszoltam a gépházat 1-2 ledes ventivel a kifelé áramló levegő javítása érdekében. ( a 12cm-es hátra, a 14cm-es pedig gépház tetején a sarokban lesz elhelyezve )
Arra lennék kíváncsi, hogy ez így kompatibilitásban jó lesz e ?
[LINK]

Gondolok itt:
PROCI - MEMÓRIA
a proci hűtő szerintem elég lesz , éppen be is fér ha jól olvastam (magassága)
a táp általad javasolt
Meg úgy minden klappol e majd ?
És nagyon köszönöm az eddigi segítségedet is !!!
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Boldor81: Csak szólok, ahogy elnézem, ebben a házban már van két venti elől alapméretezetten, ráadásul 20 cm-es! Laphoz még egy BIOS frissítést személy szerint beraktam volna, de minden más klappol
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@MentaStrike: Igen, a 12cm a gép hátuljára menne a gyári helyére (hogy akkor már az is világítson) a 14cm-es pedig a gépház tetejére. Ezek kifelé húznák a meleg levegőt.
Úgy tudom ez a lap biosa már tudja a 3600x procit kezelni !
Ezért is kérek segítségeket mindenkitől ,mert az AMD -t nem ismerem csak amiket itt-ott hallottam róla.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Boldor81: Tudni tudja, csak szokványosan mindig fejlesztenek valamit rajta, gyorsabb betöltés, stabilabb rendszer, stb. Nem kötelező, de én például mindig szeretem a legfrissebb BIOSt használni 😀
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@MentaStrike: Látom te is 3600X -et használsz. Ez a proci-memória páros szerinted rendben lesz ,vagy nézzünk inkább valami mást ?
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Boldor81: Ja, azokat építettem, a tiédet, amit választottál, nem ismerem igazán, de ha pl az időzítést nézzük, akkor a CL szám minél kisebb, és az MHz minél nagyobb (utóbbi lap függő), annál jobb, de 3200 MHzt lehet majd a BIOSban kell beállítanod. Ha gamingre lesz csak, akkor jó lesz az a RAM is.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@MentaStrike: Igen ,csak játszani fog rajta a srác.
Nézegettem az inteltől a 9600kf procit is ,de annak 4xx lap kell bios frissítés nélkül ha jól tudom. Esetleg tudnál ahhoz valami jó lapot ajánlani amin nem kell frissíteni a biost ? A keret a lapra 40ezer forint.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Boldor81: Ahogy mondtam, nem kötelező a frissítés 😃 Ez nekem ilyen hülyeségem csak. Intel meg jelenlegi formában nem éri meg.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@MentaStrike: Tudom, értem mit mondasz... arra lennék kíváncsi ,ha mégis a i5 9600kf procira esne a választás, milyen lapot tudnál ajánlani hozzá ami bios frissítés nélkül működne vele és a keret 40 (1-2-3 )ezer jó magyar forint
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Boldor81: Amúgy nem 400-as lap kell neki, hanem még a 300-as szériások. (400-as már a 10th gené, 100-as meg a 200-asba meg hiába azonos slot, nem kompatibilis a tűk miatt)

Kettőt találtam, amit én ajánlanék, viszont nem tudom hogy gyárilag jelenleg melyik BIOSsal jönnek, de valószínű, hogy már a 9000 széria nem jelent nekik gondot, szóval nem kell a frissítéssel vacakolnod. Max a webshopba rá kérdezhetsz:
Gigabyte 31 ezer fölfelé: [LINK]
Weboldal: [LINK]
(F12 Frissítés óta támogatja a 9600KF-t)

MSI 41 ezertől fölfelé: [LINK]
Weboldal: [LINK]
(7B51v11 óta támogatja a 9600KF-t)

Figyelj arra is, hogy ez a processzor ugye Overclockható (Órapörgethető), viszont az F-ben nincs iGPU (Processzorba beépített videomeghajtó), szóval hiába van az alaplapon videokimenet, nem fog kijönni rajta semmi, ugyanúgy, ahogy 3600X esetében sem. Ott csak a 3200G/3400G tartalmaz iGPU-t, többiek nem.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@MentaStrike: Igazad van rosszul írtam a 4xx -et. Úgy emlékszem az inteles lapoknál a 370 -es lap az a 8.genes procikat kezeli vagy biosfrissítéssekkel akár a 9.gent is mint az enyém. A 390-es lapok már alapból 9.gen támogatott. (ha jól tudom)
Egyébként nem lesz OC a procin gyári értéken fog menni csak sima i5 9600 non-K procit nem láttam, lehet nem is léteztik. Nekem is K-s procim van ,de nem szándékozom húzni, ha majd eljár felette az idő, inkább cserés lesz.
Az a MSI elég szinpi nekem !!!
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Boldor81: Van az is, viszont még kevésbé éri megvenni, mert magasabb áron megy az iGPU miatt és szerintem egyáltalán nem is éri megvenni a sima 9600-ast.
9600K [LINK]
9600 [LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@MentaStrike: Hát tényleg nem ! Egy ilyen proci mellé ,már dukál betenni a gépbe egy rendes vga -t !
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: A 9400F/9600KF/10400F annyira nem rossz Intel-től jelenleg, ha csak játékról van szó, nyilván ha más is szerepet kap akkor egyértelműen kuka legyen az bármelyik modell ezeken kívül is.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Játékra ez az összerakás szerintetek?
MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz Socket AM4
8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16 2 db
MSI GeForce GTX 1660 6GB GAMING X 6G videokártya
1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM
Cooler Master 600W Elite V3 Series tápegység
Zalman Z1 Neo táp nélküli ablakos ház

Ez így kb 265 e keret ki maxolva. Esetleg min kéne változtatni? Márka típus stb.stb.

vagy ez? ASUS TUF B360-PLUS GAMING alaplap hozzá www.skynet-computer.hu/termek/skynet-extreme-i5-7400-1-extreme-i5-7400-14242222222222222242323223
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@Risk76: Én csak egy jobb tápot választanék (FSP, Seasonic)! Meg egy proci hűtőt!
a többi az oké!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Risk76: AMD mindenképp! Már csak a jövőre nézve is!
Vinyóból inkább egy Western Digital ,vagy Seagate félét vennék,valamint egy minőségibb gyártós tápot pl:EVGA,Seasonic. Illetve a házat egy ilyenre cserélném a jobb szellőzés miatt! [url]https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/silentiumpc/signum-sg1-tg-spc230-p457215918/ [/url]
0
0
0
0
no avatar
@Risk76: Jó kis gép lesz ez, viszont tápból néznék egy minőségibb Seasonic vagy Corsair márkájút ami 80+ Gold minősítésű legalább, annyival nem drágábbak hogy ne érjék meg.

Gépházból meg inkább egy Phanteks Eclipse P300-at ajánlok, vagy pedig SilentiumPC Signum SG1 TG-t 😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Risk76: VGA: GTX 1660 SUPER
PSU: BE QUIET 11/SEASONIC core gx,gm,gc 400-550w 20-30k
Ház: SIlentiumpc signum sg1 TG 15k
Lap: MSI B450m pro vdh MAX 27k (csak ha spórolnál)
0
0
0
0
odinx avatar
@Risk76: A Ryzen konfig, amit írtál jó, de amit linkeltél összerakott gép egy vicc. Azért egy H310-es alaplapot rakni egy 9600K mellé, ráadásul tápegység típus nincs teltüntetve (gondolom valami gagyi szar). Ezért érdemes normális alkatrészekből összeválogatni egy konfigot.
0
0
0
0
ppista avatar
Apránként idővel szeretném majd fejleszteni a gépemet,csak utánna kérdezek,hogy jó lenne-e.
Ez lenne majd a fejlesztés:
Szerintetek jó lenne?

MB: Asus PRIME H370-A ATX
CPU: INTEL Core i7-9700 3GHz 12MB LGA1151 BOX
VGA: Sapphire RX 5600 XT Pulse 6Gb GDDR6 11296-01-20G
Meg lehet lecserélném a processzor hűtőmet is:
erre gondoltam: Noctua NH-D14
Ramot meghagynám egyenlőre.
0
0
0
0
💬 14
zsolo avatar
@ppista: Én inkább ezt a lapot tenném alá: Gigabyte GA-H370 AORUS GAMING 3 WIFI, 5600 XT helyett meg akkor már inkább 5700! Tápod maradna?
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: Tápom maradna,ezért is néztem RX 5600 XT VGA-t.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Szerintem elbirja az 5700-at is, vagy akkor egy 2060 super, ami gyorsabb is, és kevesebb a fogyasztása is, kicsit drágább viszont!
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: Meg azért is AMD VGA-ra mert Freesync monitorom van.
Az RTX 2060 Super ára az egekben,meg épphogy elbírná a Tápom.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: 20wattal fogyaszt többet mint az 5600xt : D de oké akkor marad az 5600,de idővel szerinem majd a tápot is cseréld..
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: Hogy ha RTX 2060 Supert választanám,akkor milyen tápot ajánlanál mellé.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Amúgy már meg lehet oldani az nvidia driverrel, hogy akinek geforce kártyája van, az is tudja használni a freesyncet, bár nem 100%-osan működik mindenkinél!

Jövőre is nézve jobb lenne egy 650-es!
[LINK]
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: Köszönöm a segítséget!!
Tápnak Fsp-t nézegettem,csak amit ajánlottál olcsóbb és így maradok annál amit ajánlottál.
Majd ha a RTX 2060 Super elfogadhatóbb áron lesz akkor veszek.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Vehetsz 5700/5700xt-t is, de az xt-nek szerintem már nagyobb táp kell a mostanidnál, sapphire nitro +, msi gaming X...5700xt gyorsabb mint a 2060s, de árban most nem tudom hol van...
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: Meg azért is AMD VGA-ra mert Freesync monitorom van.
Az RTX 2060 Super ára az egekben,meg épphogy elbírná a Tápom.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@ppista: A 2060 super felesleges lenne, 5600 XT-vel egában van. Semmivel nem lennél előrébb. 5700xt lenne az egyetlen értelmes fejlesztés, de véleményem szerint várd ki majd az új szériákat, és azok közül válassz később fejlesztés céljából. Az 5600xt addig meg csak kihúzza.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@ppista: Én a procihoz mindenképpen egy z390-es lapot vennék, bármelyik gyártótól.
A noktua hűtő szerintem túlárazott/túlhypeolt, feleannyiért is lehet bőven jót/megbízhatót venni, főleg ha nem akarod húzni.
A különbözetből pedig meg is van az alaplap ára.
0
0
0
0
ppista avatar
@botmunpls: Akkor tartjam meg a processzor hűtőmet és inkább
válasszak jobb alaplapot.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@ppista: Első körben szerintem meg is tartanám a hűtőt, a gyári intelektől ezerszer jobb, nekem AMD APU-t hajt évek óta (3,5 éve kb) ugyan ez a hűtő ami neked van.
Ha megvan az alaplap (gigabyte, asus, asrock, kb mindegy melyik gyártó, attól függ az élettartam h milyen műszakban gyártották) megnézed hogy mennyire tartja a hőfokot.
Kinyírni nyilván nem fogja a procit, ha soknak véled a hőmérsékletet/nem hoz elég teljesítményt akkor 1-2 hónappal később félretudsz tenni 10-15 ezret egy új hűtőre. Arctic, Rajintek stb bőven van választék, PCX-en az értékeléseknél tudod olvasni hogy ki milyen procit mennyire hajt vele.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok, vásárlás előtt állok. kb ezeket néztem ki eddig, de nem tudom mennyire optimális egy ilyen konfig, vagy hogy egyáltalán kompatibilisek e egymással: (a keretet már így túlléptem, szóval csak ennél drágább cuccokat már nem tudok.)

MB: MSI B450M MORTAR MAX mATX
CPU: AMD Ryzen 7 2700X 3,7GHz 8c/16t 4MB 12nm 105W AM4
RAM: Kingston HyperX FURY 16GB DDR4 3600MHz
VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 256bit (GV-N206SWF2OC-8GD)
0
0
0
0
💬 13
zsolo avatar
@npeti: Hát ezen lenne mit változatani azért! Ramból 2*8GB-ot tennék, nem tudom te igy gondoltad vagy csak egyszer 16GB..., alaplap az faja, prociból én inkább 3600-at vennék, bár nem tudom mire használnád leginkább, videóvágásban jobb a 2700X, de játékokban meg kb ugyanazt tudják, meg szerintem akkor elég lenne a sima 2700-as is, és akkor spórolnál is már, csak az órajel a különbség a sima és az X között, + kellene egy nem gyári proci hűtő is! videókártyából én inkább MSI-t néznék! Tápod milyen van? mert azt nem írtad! + egy jól szellőző ház!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: nem annyita játékra mint inkább munkára (3D grafika modellezés, textúrázás, animáció esetleg renderelés),

a ram lehet 2x8GB is, csak nem tudom mekkora órajellell, hogy bírja tartósan a boostot is.

a hasonló MSI kártyákra azt írták hogy melegszik és hajlamos vinnyogni. az általam választotra ezt nem írták igaz jószerivel mást se.

táp: egyelőre amire gondolok: COOLERMASTER MWE BRONZE 550W
0
0
0
0
zsolo avatar
@npeti: Akkor inkább 2700, felesleges a 2700X, nem éri meg annyi ár töblet érte! Ramból szerintem elég a 3200MHz-es is, nekem eddig 2 MSI kártyám van/volt és tökéletes működtek, hiba nélkül, szóval ezt cáfolom, hogy melegszik..stb 😃 de ha neked megfele a Gigabyte az sem rossz! Tápból viszont vennék egy jobbat, azon ne spórolj, amit meg spórolnál a procin, azt a pénzt hozzá tenném inkább egy jobb táphoz!

[LINK]

Én így raknám össze:
MSI B450 TOMAHAWK MAX
AMD Ryzen 7 2700
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP
GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 256bit
Seasonic CORE-GC-650 Core GC 650W gamer tápegység
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: az MSI kártyát még meggondolom, mert eredetileg én is azt preferáltam.

[LINK] 5:55-nél a cinebech-es teszttáblázat miatt essett a választásom a 2700X-re. (eredetikleg i5 9600KF-től indultam, de a sime 2700 itt annál is nyengébbnek tűnik)

viszont procihűtőhöz még jó volna egy tipp.

(lehet rosszul írtam és az alaplap nem microATX)
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@npeti: CPU hűtőnek én ajánlok egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO-t. 😉
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: ez jónak tűnik.

más: SSD-nek kb valami WD 500GB az elképzelésem, de még annak nem néztem utanna hogy mi jobb M2 vagy SATA.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@npeti: SSD-ből Crucial MX500 a best buy. Nagyjából egy árban van a SATA és az M2. Amelyik neked szimpi, azt veszed. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@npeti: De a 2700 és 2700X között kb van 15k különbség, és csak az órajel a különbség, ha felhúzod a sima 2700-ast akkor lesz egy 2700X-ed kb!

CPU hűtőből meg van millió, kérdés milyen házad van amibe beleférne 😃
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: a 2700X a foramax.hu -n most nem egészen 62ezer.
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: a tomahawk-ot néztem, de nem tudom miért lenne jobb. nem tetszik hogy DVI van és nem displayport a hátulján (bár egyiket sem használnám), több sata meg nem kell nekem, és még drágább is.

a mortar-t az árukereő microATX-nek írja de az iPon-os összerakő nem enged hozzá ilyen házat választani. 😲
0
0
0
0
zsolo avatar
@npeti: Tomahawk a legjobb B450-es lap, rohadt jó a hűtése,..stb!
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@npeti: Szia!

VGA-ból ha Giga, akkor csak Aorus. Ajánlott még a Gainward Ghost és Phoenix GS, MSI-ből pedig az Armor.
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: kösz a tippeket meg fogom nézni.
0
0
0
0
xoki avatar
Üdv!

Milyen alaplap+CPU kombót ajánlanátok kb 200 euróért. AMD, Intel bármi jöhet, de inkább AMD-ben gondolkodom mivel abból egy erősebb gépet is összebirok rakni erre a célra ennyiből.
Sajnos a koronavírus miatt nagyon alacsony a választék itt helyben, ezért ráuntam már a keresgélésre, mivel ha találok egy jó CPU-t, nincs hozzá seholse alaplap, vagy fordítva.... Mivel már egy csomó időt elcsesztem emiatt, illetve személyes tapasztalatom csak az Intel termékeiről van, így inkább rákérdezek hátha valaki mostanában vett valami hasonló árkategóriájú cuccot.

A lényeg, hogy ne kell hozzá külön videokártya, minden más megvan hozzá (DDR4)
A gép netezésre, videózásra, filmezésre, esetleg képszerkesztére kell
A korábban leírtak miatt lehetőleg ne csak egy javaslatot írjatok 😀 Van néhány elképezésem már, csak nem árt több opció közül válogatni.
0
0
0
0
💬 15
zsolo avatar
@xoki: Ryzen 2600 + ASROCK B450M-Pro4, ez kb 70k-ra jön ki!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@xoki: Nos sajnos nem tudom,hogy arra feléd milyen árak vannak. Alapvetően zsolo ötlete teljesen jó,viszont ha még akarnál egy csöppet spórolni ,akkor R5 1600 AF ,fontos ,hogy a megjelölő gyártási számában benne legyen az AF kódjel,vagy a nevében. Ez egy 2gen-es 2600-ra épülő ,szinte azonos erejű CPU ,csak olcsóbb,az 1000 szériához amúgy semmi köze,csak azért csinálták,mert ugye az 14nm volt és hogy ne kelljen a 12nm (2000 széria) és a 7nm (3000-es széria) mellett más gépeket is ráállíani,hogy újra a régi legyen gyártva pluszban ,így megoldották okosba ,hogy mindenkinek jó legyen így a 3 külön folyamat helyett ugyan úgy 2 ment csak elviekben,nekik meg így is megéri a vevőknek meg pláne.
0
0
0
0
Bronson avatar
@xoki: DDR4 ramod gondolom nincs...?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Bronson: De, van neki. Írja is. 😀
0
0
0
0
no avatar
@xoki: Prociból: Ryzen 1600AF (YD1600BBAFBOX)
Alaplapból: ASROCK B450 Pro4 / Gigabyte B450M Gaming
0
0
0
0
xoki avatar
@LordSzalko: Tudtommal ehhez kell kártya is. Nem arra gondoltam, hogy van mellé kártya, hanem hogy olyat keresek, amihez nem kell, ezért elég limitált a választék
0
0
0
0
no avatar
@xoki: Akkor félre értelmeztem sorry, ez esetben 2400G.
0
0
0
0
xoki avatar
@LordSzalko: megakadt már ezen a szemem, nem tudom kell e BIOS update a fenti alaplapokhoz, mert támogatni támogatják
0
0
0
0
no avatar
@xoki: Nem kell update, a B4xx natívan támogatja ezt a generációt.
0
0
0
0
xoki avatar
@LordSzalko: nice, a másik amin gondolkodtam még az a Ryzen 3 3200G, de ennél direkt a bolt tüntette fel, hogy kell BIOS update hozzá. ez a proci egyébként kb 15 euróval olcsóbb
0
0
0
0
no avatar
@xoki: 3200G-nél nincs SMT csak szimplán a 4 mag és Vega 8, annyi hogy a magok Zen+ alapúak de az nem váltja meg őt sajna. Mivel nincs mellé kártyád jobban jársz a 2400G-vel az SMT és a Vega 11 miatt.
0
0
0
0
xoki avatar
@LordSzalko: Pont sikerült ráakadnom erre a kombóra az egyik üzletben, köszöntem a segíséget 😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@xoki: "A lényeg, hogy ne kell hozzá külön videokártya"

Legyen a cpu-ban integrált videókártya vagy külön van dedikált kártyád?
0
0
0
0
xoki avatar
@ricsiricsV: integrált
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Maximum 280 ezer FT értékben szeretnék számítógépet összerakatni.Monitorom van.
Eddig ezt találtam:
https://www.pcx.hu/pcx-i5-n3794-9400f-gtx1660-szamitogep-257629?fbclid=IwAR1braCSHAHvZTCwwEdEmvdBm-N3rX3gdxWZXj3rJ2wQErV7qWFoke7ruH0

Nem értek a gépösszerakáshoz és azt se tudom melyek az olcsó és megbízható boltok.( PCX-ről jókat olvastam)

Ha tudnátok ajánlani nekem egy gépet vagy össze tudnátok rakni nekem egyet azt megköszönném 😀
Ha esetleg csak olcsó és megbízható boltot tudtok az is segítség 😀
0
0
0
0
💬 35
ben_aloha avatar
@kingbaraha: Van valami kikötésed az áron kívül? 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Igazából főleg Videovágásra, photoshopra szeretném használni,de nagyobb Excel Macro-kat és játékokat is fogok használni. A monitoromon csak HDMI bemenet van ,de ennek remélem nincs nagy jelentősége. 😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@kingbaraha: https://i.ibb.co/7WpSstx/screencapture-pcx-hu-geposszerako-2020-05-20-15-39-46.png
Aranyszabály, előre összerakott gépet nem veszünk ilyen helyekről, mindig van bennük egy gyenge láncszem. Összerakással, Windows nélkül ennyi. Tessék 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: köszönöm a segítségedet 😀
esetleg szünet mentes tápot is tudnál ajánlani?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@kingbaraha: aha, milyen felhasználásra kell?
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Arra szeretném a gépet bedugni, hogy ha lecsapja az áramot vagy áramszünet van akkor se legyen semmi probléma.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@kingbaraha: [LINK]
[LINK]

Ezek max. addig jók amíg gyorsan bezársz/mentesz és már kapcsolod is ki a gépet.
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe (RX 570 ARMOR 8G OC) Videokártya is jó lenne?
kicsit faragni akarok a budget-ból és gondoltam egy 65 ezer alatti videokártya is megfelelne.
Esetleg ebben valami tanácsod lenne?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@kingbaraha: [LINK]
Ez esetleg?
0
0
0
0
Bronson avatar
@kingbaraha: Ez minden szempontból jobb, mint amit linkeltél. Főleg rendereléshez, a porban hagyja azt az i5 procit!

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Azt elfelejtettem írni, hogy Intel processzorhoz ragaszkodom. AMD-vel többször megjártam és Intel eddig mindig jobban teljesített.
0
0
0
0
Bronson avatar
@kingbaraha: Ez kb baromság, már ne haragudj. Ha kicsit utánajársz, az AMD a hamvaiból támadt fel a Zen procikkal. De ha többet akarsz fizetni a kevesebbért, akkor hajrá.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: köszönöm a segítséget 😀
esetleg van valami hol érdemes gépet összerakatni?
0
0
0
0
Bronson avatar
@kingbaraha: pcx/ipon a nagyobb nevek közül.
0
0
0
0
odinx avatar
@kingbaraha: Szia!

Egyetértek Bronson-al. Nagyon jó árban vannak a Ryzenek. Nekem is eddig Inteles gépeim voltak, de megmondom őszintén nem is hiányoznak. A jelenlegi hűtővel, amit használok teljesen hangtalan (mondjuk nincs húzva a proci). A másik meg a támogatás, ha van egy B450 alaplapod, akkor bele tudsz rakni később egy Ryzen 3600-at is. Ez pedig elég erősre sikeredett.😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: Mondjuk azért a cl19es ram, meg a 80+ bronz egy ilyen gépben..
0
0
0
0
Bronson avatar
@ben_aloha: Kicsit sznobság a 80+ gold tápokon lovagolni és minden gépbe azt ajánlani... ok hogy hatékonyabb, de nem egy felső kategóriás gépről beszélünk. mennyi itt a max fogyasztás...? 350w plafon...? és ez egy Seasonic, nem fog kigyulladni aknakereső alatt a gép, garantálom.

cl19, igen, de cserébe 3600mhz. több xmp profil is van rajta, lehet alacsonyabb az órajel feszesebb időzítésekkel... valamit valamiért.

Ha ennyiből jobb gépet tudsz összerakni, hajrá 😊
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Bronson: "CL19 de cserébe 3600mhz" ha kiszámolod akkor egy CL16-os 3200-as is gyorsabb annál 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@_AsheXp: és ezt hogy számoltad ki...? 😊
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Bronson: A két adatból kilehet számolni, hogy a CL19 3600mhz az 10.5 nanoszekundum késés, a CL16 3200mhz pedig pont 10.
0
0
0
0
Bronson avatar
@_AsheXp: Ejha, az aztán az előny 😊
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Bronson: Lényeg, hogy nem minden a mhz, és ha ugyanannyiba kerülnek v olcsóbb, akkor miért vegye amelyik roszabb? 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@_AsheXp: fél nanoszekundumot nem neveznék 'rosszabbnak', ha rendelerésre használja, akkor sok program többet profitál a magasabb órajelből, mint az alacsony időzítésből, persze programja válogatja. Millió egy fajta ramból lehet válogatni, ez volt a legolcsóbb jelenleg, nem egy 2400-as ramot ajánlottam, ne ragadjunk már le ennél 😊
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Bronson: Csak kiemeltem, hogy nem minden a mhz. Amit meg Ricsi írt lejjebb, arról nem tudtam, de akkor így duplán jó.

A roszabb szó pedig akármekkora is a különbség roszabbat jelent, még ha szinte érzékelhetetlen is 😃
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Bronson: Egy 2.generációs RYZEN a 3600MHz RAM-ot 3200MHz-re fogja korlátozni tudtommal.

Tényleg érthetetlen miért nem 3200MHz cl16-t ajánlottál.
0
0
0
0
Bronson avatar
@ricsiricsV: Ha nem fog menni 3600-on akkor visszaveszi 3200 cl16-ra, és akkor megnyugodhat mindenki lelke 😊

Pcx-en jelenleg ez volt a legolcsóbb ami 3000 felett volt. 3200-as cl16-os 8 ezerrel drágább volt. Azt meg ez is tudja.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…1#c3749331
Ott van, nem fogom tépni a számat,hogy mi és miért jobb. 😂
0
0
0
0
Bronson avatar
@ben_aloha: fapados házzal, fele akkora ssd-vel meg gyengébb alaplappal ki lehet hozni, na és...?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Bronson: Most ezt te full komolyan gondoltad? 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@ben_aloha: Az én konfigomban jobb ház/alaplap/ssd volt, nem én kezdtem el rugózni a részleteken. 😊
0
0
0
0
zsolo avatar
@kingbaraha: [LINK]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: köszönöm megnézem őket 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@kingbaraha: Jobb mind2 annál amit te linkeltél!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,
Elsősorban 3D grafikai munkákhoz (modellezés, textúrázás, animálás, stb) célra szeretnék venni egy gépet, kb. 300e ft a keret, amiből max 160-200 jutna a procira és videkártyára. Az előbbi valószínű amd lenne, de a videokártyánál végképp tanácstalan vagyok. Ti mit javalnátok?
0
0
0
0
sickboybzz avatar
Sziasztok!

Gépvásárlást fontolgatok. A jelenlegi helyzet: mérnökként dolgozom (archiCAD, photoshop, stb), itthonról, már egy ideje (nem a járvány miatt), viszont ez óta megnőtt a szabadidőm, vettem egy kormányt, hogy majd elkezdek szimulátorozni, de a jelenlegi laptopomon (Lenovo G510) már csak régi játékok futnak, lassan ideje lenne újítani. Korábban az első számú opció egy PS volt, vagy egy használt régi, vagy majd az új, de erről lebeszéltek, mert néha játszom stratégiai játékokat, illetve managerjátékokat is (FM, PCM), azok pedig állítólag PS-en felérnek egy büntetéssel. (Valóban így van? Sosem próbáltam semmilyen konzolt.)
Így maradt két opció: laptop és asztali. Nem értek a számítástechnikához, így összeszerelni sem tudom a gépet, tehát az olcsó dolgok összevásárlása netről nem opció. Itt egy számtechboltban ezt az árajánlatot adták:
ASROCK AB350M-HDV R4.0
AMD Ryzen 5 2600X AM4 3,6GHz BOX
Kingston 8GB DDR4 - 2 darab
Kingston 250GB M.2
Seagate 1TB 7200rpm SATA
Asus TUF-GTX1650-O4G-GAMING
Arctic Freezer 34
DeepCool D-Shield V2 Window Black
Zalman 600W ZM600-LX
Összeszereléssel ez lenne 270k. Szerintem win-dos nélkül.
Mi a vélemény erről? Használható lenne-e, vagy ha már kiadás, akkor nem sokkal többért sokkal jobbat lehetne? Azt tudom, hogy drága, utánanéztem egyenként az áraknak, de mint írtam, nem tudnám összerakni...
Továbbá: egéren kívül minden kellene, ez további kiadás, ezt belekalkulálva jobban járnák-e egy laptoppal, ami gyakorlatilag konyhakész, nem kell bütykölni? Árat és tudást egyaránt nézve.
Bónuszkérdés: a jelenlegi tv-m egy 1366 x 768 maximális felbontású 19"-os Sony, 60Hz. Ez használható lenne monitornak?
0
0
0
0
💬 5
odinx avatar
@sickboybzz: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@odinx: Off: csak ne a kazytól. Olcsó árak, nulla készlettel, hónapos szállítási idővel és nem teljesített rendelésekkel. Inkább ne pls. Off vége 😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@sickboybzz: 270k-ért:

AMD RYZEN 5 1600 AF 35 + GTX 1660 SUPER 85k

de talán egy egy SAPPHIRE RX 5600XT 105k-is befér.
0
0
0
0
odinx avatar
@sickboybzz: ASRock B450 PRO4 alaplap
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz Socket AM4 dobozos (YD1600BBAFBOX)
16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Sniper X CL16 Digital Camo (2X8GB) (F4-3200C16D-16GSXKB)
1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM
240GB WD Green M.2 SSD meghajtó
PNY GeForce GTX 1660S 6GB Dual Fan videokártya
Be Quiet! System Power 9 500W tápegység
Zalman i3 táp nélküli ablakos ház fekete

257.630 Ft Aqua számítástechnika

Genius KB-116 billentyűzet fekete 2.750 Ft

Windows-ra meg szerintem szerezz egy megbízható oldalról kulcsot. (pl: [url]https://www.xupe.hu/termek/windows-10-home-oem?utm_source=olcsobbat&utm_medium=shopping&utm_term=windows-10-home-oem&utm_campaign=olcsobbat_shopping_xupe_hu&gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTEYBZEWaR3z-8X5jF5TQNxeuMhZgmzGDE1jKKw7IF__b6sVVii8Po0aAtc-EALw_wcB[/url]

😀
0
0
0
0
sickboybzz avatar
@odinx: Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
0
0
0
0
odinx avatar
@sickboybzz: Nagyon szívesen.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Jó napot uraim!

Erősítsetek meg , vagy cáfoljatok meg abban, hogy manapság egy I7 7700 legyen az sima vagy K verzió már ugye jól gondolom, hogy használtan 40-50 ezernél többet nem ér? Ismerősöm akarná fejleszteni a gépét, de az a nagy okos aki árulja a fent említett processzort, neki (non-K) 80 ezerért adná el. Abból én azt javasoltam, hogy ha maradni akar intel oldalon és nem szeretne most még memóriát is venni akkor már egy i5 9400f és mellé egy alaplapot vegyen. Azzal jobban járna ilyen szempontból. 6 fizikai mag az csak 6 fizikai mag a 9400f esetében.

Előre is köszönöm a véleményeket, tanácsokat, kritikát 😆
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@Arthur Morgan: 80 ezer, LOL 😃 kicsit sok érte! Akkor vegyen egy Ryzen 3600-at 60k-ért ami még gyorsabb is! 😃

0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Arthur Morgan: Röviden és tömören: Ne maradjon azon a platformon,se az Intelen ,se a 1151v1-en. Nincs sok értelme a jövőre nézve.
0
0
0
0
no avatar
@Arthur Morgan: 7700 80k-ért elég lol 😆 Intel oldalról szerintem tök jó a 9400F vagy 9600KF, ha ott akar maradni.
0
0
0
0
odinx avatar
@Arthur Morgan: Szia!

Kész röhej az a ár. Ennyi pénzért már I7 9700-at kap használtan.

[LINK]

😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció