Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
mareszinho95 avatar
Sziasztok ezt a gépet mennyiért tudnám eladni? garanciás mindegyik eszköz 2 év gari van az eszközökön kivétel a videókártyán mert azon csak fél év gari van. ( Másik csoportba is írtam csak ott nem kaptam választ azért gondoltam ide is beírom )

Processzor: Intel Core i5-4690
Memória: Kingston 2x8GB DDR3
Videókártya: GIGABYTE R9 280
Alaplap: MSI H97 Gaming 3 alaplap
Tároló eszköz: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX + Samsung 250GB EVO Basic
Ház: Zalman Z3 Plus
Tápegység: FSP 650W Raider S 550 80+
0
0
0
0
💬 1
MC MaRcI avatar
@mareszinho95: hát ha kifogsz olyat aki hülye hozzá a 16gb ram miatt eladhatod neki 200ért is
De sztem kb olyan de sztem reálisan olyan 120-140 közt
én pl az enyémet 120 alatt nem adnám el
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
Sziasztok milyen alaplapot meg ram kombót újítsak ??? június körül lecserélem ezt a ddr3-as alaplapot meg memóriákat gigabyte lapban gondolkodtam de legyen valamilyen gaming szériás olcsó szar szutykot nem akarok max 40 szánok alaplapra a memória meg legyen legalább 16gb a hyperx-en kívül ki akarok mást is próbálni nem értek annyira a memóriákhoz
0
0
0
0
BudayT avatar
Sziasztok.
Szeretném a gépem kicsit újítani, első körben procit és memóriát szeretnék újat, később majd videókártyát. Tudnátok segíteni miből milyet lenne érdemes venni amit az alaplapom még elbír? Köszi előre is.
Mostani gépem:
Cpu: AMD Phenom II X4 965
Memória: 8gb ddr3
Videókártya: ATI Radeon HD 5830
Alaplap: ASRock M3A770DE
Táp: XFX Pro 850W
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@BudayT: Mennyi lenne a rá szánt pénzösszeg? Bár én erre a platformra már nem költenék, hanem inkább húznám még egy ideig ezzel és teljesen újat pakolnék össze.
0
0
0
0
BudayT avatar
@reszler112233: Egy teljesen újra nem lenne pénzem, 60-80 amit rászánnék most.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@BudayT: Én a helyedben mint írtam, inkább várnék, és gyűjtenék egy új platformra. Ezt azért is írom mert a mostani alaplapod nem fogadja az FX processzort sem. Max Phenom II X6 mehetne bele, de azzal nem lennél sokkal előrébb, na meg csak használtan lehet manapság találni. Így marad az, hogy ezzel el leszel egy ideig még, amíg nincs keret platformváltásra. Ha most mindenképp fejleszteni akarsz akkor én első körben a VGA-val kezdeném.
0
0
0
0
BudayT avatar
@reszler112233: Milyen vga-t ajánlanál? Memóriát milyet lenne érdemes venni? Köszi előre is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@BudayT: 8GB memória egyenlőre elegendő szerintem, így én csak VGA-t vennék. Mivel adott egy keret én AMD RX470/570 vagy feljebb 480/580-at ajánlanám. Az 5-el kezdődők újabbak, de árban kb ugyan ott állnak az előd 4-essel kezdődőkkel.
0
0
0
0
BudayT avatar
@reszler112233: Melyik fajtát lenne érdemes az RX570-ből?
0
0
0
0
no avatar
@BudayT: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
BudayT avatar
@HunSanyiX: Oké, köszönöm. Láttam most egy eladó procit egy Phenom II X6 1100T-t, érdemes még ezt megvenni szerinted?
0
0
0
0
gigazte avatar
Erős dilemmában állok azzal kapcsolatban, hogy először melyik alkatrészeket cseréljem le?
Mostani Gépem:
CPU: FX 8350 + Cooler Master Hyper 212 Evo
MB: GIGABYTE GA-970A-UD3P
VGA: ASUS GeForce GTX 960 OC 4GB
RAM: 8GB DDR3
TÁP: Chieftec CTG-600-80p 600W

Nos azon gondolkodok, hogy mit érdemes először vennem?
- Első tervben van egy jobb videokártya, de nem tudom, hogy az FX 8350 mennyire fogná vissza esetleg a GTX 1060-at, és a GTX 1070-be már bele se merek gondolni.
- A másik terv egy i7 7700, alaplappal, és ramokkal együtt, és így megmaradna a gtx 960-om. Milyen hőmérsékletre számíthatok egy Hyper 212 Evo társaságában? A mostani FX 8350-emet 50fok alatt tartja egy jól szellőző házban. Illetve ezzel mennyivel futnának jobban a játékok?

Igazából azért nehéz a döntés, mert nagyjából 80-160k ft közötti értéket szeretnék rá költeni. Jobbára játékokra használom! Előre is köszönöm a segítséget, és az észrevételeiteket!
0
0
0
0
💬 5
ddkk22 avatar
@gigazte: Igazából ha lecseréled a lapot és a procit, attól nem fognak jobban futni a játékok, mert az a fx is maxon kipréseli azt az erőt ami a kártyába van. De mivel szinte mindent cserélni akarsz, ezért én a kártyát cserélném le elsőnek, mert nem soká jönnek az új intelek. A hűtő bőven elég lesz.
0
0
0
0
gigazte avatar
@ddkk22: Igazából ha videokártyát veszek, akkor a procit és a többit csak jövőre fogom tudni lecserélni. Akkor szerinted melyik videokártyát érdemesebb megvenni? Nagyon a GTX 1070-re fáj a fogam, de az FX 8350 nem egy jó proci neki.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@gigazte: Az FX mellé jó lesz az 1070, persze, nem tökéletes, de én kipróbálhattam egyet múltkorában, alig lehetett érezni bottleneck-et, ha magasabb felbontásra mész, pedig mégkevésbé látszik.
0
0
0
0
gigazte avatar
@hashimoto: Tehát akkor olyan nagy bottleneck nincs, mint amire én számítottam. Akkor lehet elgondolkodok egy GTX 1070 vételén. Remélem összejönnek a dolgok, és jövő nyáron meglesz a betervezett i7 is! Köszönöm a segítségeteket! 😀 Legalább most már nem kell ezen többet agyalni!
0
0
0
0
hashimoto avatar
@gigazte: Neten is nézhetsz videókat, pl. a GTA V-ben, 65-75FPS volt, és még a proci csak 60-65%-on ment, a kártya 99%-on.Persze, néhány helyen észrevenni, hogy nem hajtja a kártyát mint egy i7 6700, de amíg nem cserélsz, addig tökéletes lesz. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Szerintem tökéletes összeállítás! A tápnak elkéne bírnia mindent.

Én laptopot keresek 180ezerig nem bánnám ha az új cod wwll elfutna rajta majd a jövőben legalább low med en full hd ba ha nem nagy kérés amúgy meg wow ra venném ide is és pü be is várom a javaslatokat , de ha 200 ezer az sem a világ vége de feljebb nem nagyon mennék...

Ami elférne benne.:
-ssd legalább 256gb os de ha lehet 500gb
-proci vga ezt nemírok mert laptopokal nem vagyok tisztába mi jó és mi nem...
-A Ram viszont legalább 8gb de azse baj ha több bár ennyi pénzért még jó ha a 8gb os belefér (sztem)
Igazából a mobilitás nem érdekel csak azért akarok lapost venni mert szeretek kényelmesen az ágyból játszani

Ha valamit kihagytam írj légyszives. Kösz előre is!
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@bukta2: Ha játszani akarsz akkor inkább asztali gép és vezeték nélküli billentyű és egér. Azért írom ezt mert írtad, nem akarod hurcolni.
Nekem már 3 éve megvan a laptopom, ami papíron nem igazán aza gyenge, de a régi 2 magos E7400-as processzoros asztali gépem 4 GB DDR2 memóriával és egy MSI N260 GTX Twin Frozr OC kártyával leverte játékok alatt. 200-ból inkább asztali gép, notiból ha játszani is akar az ember élvezhető grafikán, akkor véleményem szerint inkább a 300 fölötti kategóriát nézze, de ne lepődjön meg ha az sem úgy visz adott játékot, mint egy gyengébb adatokkal bíró asztali gép.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: Értem és igazat is adok. Köszi a választ!
0
0
0
0
xsebix avatar
@bukta2: 200 bol jatekra en se vennek laptopot foleg, ha tenyleg nem fontos a mobilitas... Asztalit azert mar ossze lehet tenni szerintem egesz pofas gepet is akar, foleg , ha 1-2 alkatreszt pl proci / video kartyat hasznaltan veszel...
Ahogy reszler is irta vezetek nelkuli bill+eger es meg van oldva az agybol jatszas... 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@xsebix: Vagy egy wireless kontroller, és akkor még egyszerűbb. 😃
0
0
0
0
Creelien avatar
Sziasztok!
Összeraktam egy konfigot a PCX oldalán és véleményt szeretnék kérni róla. A monitorom 1366x768 felbontásig támogat, szóval 720p-s 60fps játékra megfelel-e a konfig? A táp elég-e ehhez vagy jobban járnék egy FSP 650W Raider S-el?

AMD Ryzen 5 1600X AM4 6x3,6Ghz
Kingston 2x8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black
MSI GTX1060 ARMOR 6GB OC
MSI B350M Gaming Pro
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Zalman Z3 Plus fekete
FSP 550W Raider S 550 80+
Cooler Master Hyper 212X
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@Creelien: Megkérdezhetem ez így neked mennyibe jön majd ki?
0
0
0
0
Creelien avatar
@bukta2: HunSanyiX által javasolt változtatások nélkül: 310,139 Ft
De mivel az ÁFÁ-t vissza tudjuk igényelni így: 244.204 Ft

Ha hozzáteszünk egy Kingston 120GB SV300S37A SSD-t, a memóriakártyákat lecseréljük G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3200MHz-es ramokra, Ryzen 5 1600-as procival és az alaplap helyére egy MSI B350M MORTAR megy.
Így az ár: 319806 Ft
ÁFA nélkül: 251812 Ft
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Creelien: Értem,köszi! Nekem mondjuk ssd és hdd nen kellene mert az van, ssd 128gb(samsung 840 Evo) hdd meg 2tb (Sagate Barracuda)
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@Creelien: Ha szeretnél 1080p t akkor jó gép, és egy jó darabig az is fog maradni. Viszont a 768p hez durva overkill, fele ennyiből össze lehet rakni egy 768ps konfigot. például:

Proci: Pentium G4560 kb 18k Ft
Alaplap: 1151 es foglalatú, ízlés szerint, kb 20k Ft
Memória: 2x4 GB DDR4 magas órajel se kell, kb 20k Ft
Vidikari: GTX 1050 Ti kb 50k Ft
Táp: 500W os bőven elég, valami minőségi pl FSP, Chieftec, kb 15k Ft
Merevlemez: Seagate Barracudát ajánlok mert sokkal gyorsabb a WD nél, de ha WD fan vagy akk azzal sincs baj. kb 15k Ft

Ez eddig 140k, még veszel hozzá házat ízlés szerint és meg is vagy.
0
0
0
0
FoxX avatar
Sziasztok, érdemes még DDR3-as rendszerre építkezni a jövőre nézve?! Vagy már ajánlott a platformcsere?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Fcking
Z-s lap akkor kell ha K-s procit akarsz beletenni később, ha nem akarsz akkor elég egy jó H-s lap, pl 1hete még ez 37ezer volt [LINK] Táp milyen lesz benne?
0
0
0
0
no avatar
Segítséget szeretnék kérni, hogy ez a konfig amit szeretnék venni mennyire jó? :
Processzor: I5 7500
Memória: 8GB DDR4-es
Merevlemez: Toshiba 1TB
Videókártya: Gigabyte gtx 1060 Windforce 6 GB
Gépház: Deepcool KENDOMEN
Későbbiekben tervezek egy SSD-t venni hozzá ami egy ADATA Premier Pro SP 900-as lenne.
Alaplap: elsőnek egy ASUS B150 pro gaming alaplapot választottam, de utánna olvastam, hogy a 7. generációs processzorokhoz, más széria kell, s ehhez kérnék segítséget, hogy milyen lapot vegyek. max 35-40 ezer közötti. Azóta kaptam egy kis infót, hogy jobb lenne alá egy Z-s lap, s a további kérdésem, hogy jó-e vagy mit változtassak rajta???
Játékok amiket használnák: Rocket League, Cs Go, Rust, GTA V hasonlóak lennének.
Később fejlesztések is lennének a gépbe.
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@Fcking: Fcking: Jó lesz ez a konfig.
De, a gigabyte helyett inkább e kettő közül választanék: (hasonló árban vannak, de a legjobb az Asus Strix, de az már jóval drágább.)
[LINK]
[LINK]

Az ASUS B150 PRO GAMING is jó hozzá, de csak BIOS frissítés után. Pl. a PCX-nél tudsz kérni BIOS frissítést.
Z-s lap felesleges, hiszen non k-s a proci, de ha azt akarod, hogy a RAM-ok pl. 2133MHz-nél gyorsabban menjenek, akkor jó a Z-s lap, de akkor már egy k-s proci is (de az csak 7600k van.)

Én kb. így képzelem el: (Természetesen ezen bármit lehet változtatni, ez csak egy körülbelüli kép róla.)
https://image.prntscr.com/image/c5a6fad83cb4432986dde52870727087.pnghttps://image.prntscr.com/image/39416b520aae406dab57472fdccb95c3.png
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@kailee
Ryzennel kapcsolatban a szívemből szóltál, teljesen egyetértek.
Egyébként mostanában tervezek én is konfigot újítani egy a tiédhez hasonló megoldással.
Többen írták ezt a videókártya dolgot az 580 megjelenésével, én mindenképp megvárnám!
Ami megjegyzést még fűznék hozzá, az az, hogy ha nem akarsz mindenképpen OCzni proci téren, akkor lehet, hogy jobb alternatíva a sima R5 1600. (én ezt tervezem venni)
Ennek okai:
- A ryzenek max kb 4 Ghz ig húzhatóak és terhelés alatt a sima 1600 is 3.6 Ghz en ketyeg
- A sima 1600 hoz kapsz egy egész jó hűtőt ami procihúzás nélkül tökéletesen teszi a dolgát
- A két proci architektúrálisan teljesen ugyanaz, csak épp órajelben tér el
- A fogyasztása is alacsonyabb a kisebb feszültség és alacsonyabb órajel miatt

más megfogalmazással:
pros: az 1600al legalább 20k-t spórolsz a konfigon, és kisebb lesz a fogyasztása is.
cons: kb 400 mhz el lassab órajel
0
0
0
0
Puffin avatar
kailee: videókártyából szerintem várd meg az RX580-at, jövő héten jelenik meg!
0
0
0
0
kailee avatar
@Mc MaRcI
A 7600K val teljes mértékben tisztában vagyok, hogy olcsóbb, és kb ugyan azon teljesítményt nyújtanak egyenlőre. Csupán én nem a jelen időszakra koncentrálok. Az Intelnek a jelenlegi haladási irányáról van egy véleményem: "csak stagnál apróbb változtatások architektúrán belül, azon kívül csak kicsinyít mindent, fejleszteni alig fejleszt". Amd most új dolgot adott, ami új távlatokat nyithat. (vagy sikerül, vagy nem, de érezhetők jó párhelyen a különbségek AMD javára.) Jelenlegi gépem is 7 éves kb ezt is annyira tervezem. 😀

Gépházra maximumra írtam az összeget, én sem feltétlen gondolok ennyit adni érte, ha van 10k ért olyan mi megfelelő és még jól is néz ki akkor az is megfelel nekem. Köszönöm a ház linket bár ez még a szabványos elrendezésű ezekben már macerásabb az elférés és a menet közbeni fejlesztés.

@HunSanyix
- Többségben játék, de lesz mellette Streamezés meg videó vágás illetve EVE online több kliense mellé nem árt a több kraft 😃.
- tuningolni nem szokásom azért gondoltam a nagyobbat.
- egyenlőre még csak össze pakolgatom milyen lenne jó, hogy jön ki árban, az 580as-ra gondoltam én is meg a vegára is csak azokat nem tudtam, hogy mikorra várhatóak illetve árazás szintén közbeszólhat.
- nagyon pofás a 2 gépház. NZXT meg is fogott engem 😃
- tápból azért választottam 600 körülit, hogy aha valami olyasmi lesz bele rakva biztos ki tudja hajtani, ne az legyen "ó kevés a kakaó" aztán lehet venni +ba.

A magas fps engem eddig sem motivált, magasról szoktam .. ejteni azokat. az hogy 130-al megy, vagy 120-al engem nem zavar. Tájékoztatást azért köszönöm, bár tisztában vagyok ezzel, hogy egy magon magasabb teljesítményt nyújt az Intel processora még.

-hűtőből igazából nem nagyon vágom melyik érhetné meg, mert eddig mindig gyárival nyomattam. De köszönöm figyelmeztetést észben tartom 😉

Köszönöm a válaszotokat! 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
kailee
teljesen jó de szerintem egy minőségi 500-600Wos táp is simán elég illetve gépháznak én ezt ajánlanám
https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/aerocool/v3x-advance-p166159478/

9e ft nagy tágas és jól szellőzik porszűrős az eleje
2 éves a gép még portalanítanom se kellett néha a porszűrőjét fújatom ki

szerintem felesleges 20k-t költeni rá

am az intelen tényleg nem hülyeség elgondolkozni
pl egy i5 7600k-n árban is olcsóbb meg erősebb is
de asszem a k-s procikhoz nincs hűtő szóval akk kb a ryzennel 1 árba van hűtővel

https://www.youtube.com/watch?v=3VvwWTQKCZs

de a ryzen sem rossz választás itt pár ember szerint javulhat még a teljesítmény
és amúgy sem sokkal marad el az inteltől

szóval egyikkel sem jársz rosszul
0
0
0
0
kailee avatar
Üdv skacok új gép vásárlás előtt vagyok. próbáltam felvenni új gép ként és úgy belinkelni ide de még nicns benne mindegyik a kiválasztható listába így itt felsorolom mire gondoltam.

A memória, ház és a táp, ami még nem biztos. azokhoz keresnék alternatívát. vagy ha van valami ötletek, akkor azt szívesen fogadom. ház max 20-25 k körüli. táp is max 20k memóriából 3200mhz legyen + dual kit. Procihűtést és gépház hűtésben tapasztalatokat segítséget előre is köszönöm.

Processzor: AMD RYZEN 5 1600X
Alaplap: GIGABYTE AB350-GAMING 3
Videókártya: ASUS STRIX GAMING RX480 DirectCU III OC 8GB
memória: Corsair 16 GB KIT DDR4 DRAM Vengeance 3200MHz CL16 LED - fehér LED
ház: Fractal Design Define R5 Fekete
táp: THERMALTAKE Paris 650W GOLD
hűtés: Be quiet! PURE ROCK

Egyéb segítő javító tapasztalatokat szívesen várok.
Only intel fan / Vegyél inkább intelt kérem kíméljenek.

Válaszokat itt és pm ben egyaránt jöhetnek. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nekem H61 lapnál elméletileg 1333Mhz a max. Aztán mégis 1660on megy az 1866os memória.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Vagy egy órát nézegettem a QVLt, az MSI lapoké jobbnak tűnik mint az ASUSé, végül ennél a B350M GAMING PRO nál ragadtam le.
https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-GAMING-PRO.html#support-mem
Ez alapján igazából hiába veszi meg az ember a noname 3200as memóriát mert úgyse támogatott és csak alacsony órajelen fog működni. Amik 3200on elfutnak a leírás alapján, azok mind 50k felett vannak, ha egyáltalán kaphatók Magyarországon. 😞
De javítsatok ki ha rosszul gondolom!
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Igen, a Dual Channel/dual rank hivatalosan 2400 Mhz max a Ryzennek, mégis tele az internet videókkal, hogy 3200 sőt 3600 Mhz en futtatják emberek, és jelentős boostot ad a procinak. Ezért akarok én is drágább, gyorsabb modult venni. Azt is mondják hogy BIOS verzió függő, hogy milyen magasra engedi húzni 2400 felett. Nem igazán értem, hogy hogy van ez. Szerencsejáték, hogy kinek mennyi sikerül, mint az OC? 😃 Mert ennyi pénzt azért nem szivesen dobnék ki csak úgy feleslegesen ha aztán nem is működik... 😞
0
0
0
0
Andris18 avatar
Mesterlövész: én nem akarok hülyeséget írni mert nem vagyok profi és javítsatok ki ha tévedek amint lehet ,de amit néztél memória az 3200MHz-es amit azt hiszem csak a K-s processzorok képesek használni, vagy az alaplapoknál van korlátozás? Mert ha igen, vagy nem olyan fontos hogy 3200-res legyen akkor van kingston is 2666MHz-es.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
@HunSanyiX
Köszi a tippeket.
Én ASUS AM4 Prime B350M-A ezzel szemezgettem 29 ért. az MSIk amiket írtál leírás alapján hasonlóak.
memóriából ADATA DDR4 3200 8GB XPG Z1 Gold CL16 KIT (2x4GB) ez a legolcsóbb, eléggé noname nekem ez az ADATA, de a kingston sokkal drágább.
Ez így jó kombó lenne, vagy megérné valamiért márkásabbat venni? Ez az ADATA nem tudom mennyire jó. (mondjuk Asussal nekem sose volt gondom...)
0
0
0
0
tomeek1 avatar
Gépfejlesztés előtt állok. Jelenleg egy Thermaltake Hamburg 530 W-os tápom van és ezeket az alkatrészeket tervezem megvenni:

Aerocool V3X Advance Black Edition Ház
GIGABYTE GA-B250M-DS3H alaplap
Intel i5-7500 processzor
GIGABYTE GTX 1050 TI GAMING 4 GB videókártya
Silicon Power SSD 240 GB
8 GB 2133 MHz DDR4 memória

Elég lesz ezekhez a tápom?
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Sziasztok!
A mostani aktív konfigomban tervezem lecserélni az i5 2400at egy r5 1600 ra. Az lenne a kérdésem, hogy elég lenne-e a mostani 500W os tápom neki, vagy nagyobbat kéne vennem? (bár tdp téren elvileg kevesebb az r5, de az a valós fogyasztással ugye köszönőviszonyban sincs)
+ alaplap, memória is kellene hozzá. Memóriából 8giga lehetőleg 3200as, mert a ryzen a gyorsat szereti, alaplapról fogalmam sincs melyik jó, minimálisat akarok rá költeni, mert nincsenek extra igényeim csak a mostani egykártyás rendszerem újítása.
Mit ajánlanátok?
Előre is köszi a válaszokat.
0
0
0
0
sakamateee avatar
Szerintetek http://hardverapro.hu/apro/i5_6500_rx470_egy_kulonleges_hazba. 200 körül megerne...3-4 evre tervezek..
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
csigafos:
Szia! Pieronak maximálisan igaza van.
Továbbá: b150-es lap az 6. generációs processzorokhoz készült, nem 7. generációhoz, szóval ha nincs befrissítve rajta a BIOS akkor szívás van. inkább b250-es az már biztosan támogatja a 7. generációt is.

VGA-ból olcsóbban megkapod Giga xtreme gaminget, inno3d ichillt de még az MSI gaming x et is.
Ezt a tesztet már linkeltem, de bemásolom megint:
[LINK]
Terhelés alatt 60 C fok max, 28 db zajszinttel. Tehát olyan halk mint az MSI (28 db az is) és krvajól is hűt. Nekem a zalmanban amit mondjuk telepakoltam ventikkel 51 c fok Assassins creed unity alatt az nem egy rossz érték szerintem. Hangját nem hallom, szóval a mende mondák nem igazak amik szerint zajos vagy sz*r lenne. 4 év garanciát kapsz rá ha beregisztrálod, amúgy 3 év. Inno3d ichill ennél még pár c fokkal hűvösebb, viszont ott mindenképp csak 3 év gar jár, és hangosabb egy picit mivel ott van plus egy venti. Már nem tudom hol van az a teszt, de tisztán emlékszem rá anno amikor utána néztem én is. Én ezek közül válogatnék. MSI egy lényegesen kompactabb kártya, nem olyan vaskos mint a fenti kettő, ha hely szűkében lennél az a legjobb választás, 2 slot magas kártyák közül az hűt a legjobban.

Amúgy meg a helyedben szétnéznék még pár bankban is. K&H, ERSTE szabad felhasználású személyi kölcsönei szerintem kevesebb THM-el dolgoznak mint amit az ipon stb. helyek kínálnak, neked tök mindegy hogy hova megy a törlesztő, de lehet ott kevesebbet kell fizetned.

i7 meg: várok még én is hogy mozognak végre az árak, de tapasztalatból mondom neked: i5 már nem elég. Erős lenne ha 8 szálon dolgozna, csak ennyi baja van.
0
0
0
0
csigafos avatar
Piero: Igen, a tápban biztos voltam, hogy nem kell ennyi, nem értem miért hagytam bent. Akkor milyen alternatívát tudnál ajánlani a vga-ra? Én nagyon zöld párti vagyok az a helyzet 😀 A proci meg...hát igen tudom de ku*va drágák ezek az i7es procik:/
0
0
0
0
Puffin avatar
csigafos: táp felesleges akkora, a kártya túlárazott, az i7-el hosszabb távon jobban jönnél ki!
0
0
0
0
csigafos avatar
Piero: Köszönöm szépen! Más véleményt is szívesen látnék! Közben összeraktam én is egyet, vélemény?

Alaplap: GIGABYTE GA-B150M-DS3P 29 324 Ft
Processzor: INTEL Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX 57 093 Ft
Memória: CORSAIR 8GB ValueSelect DDR4 2133MHz CL15 CMV8GX4M1A2133C15 2 db 38 224 Ft
Videókártya: EVGA 06G-P4-6368-KR GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 FTW+ GAMING ACX 3.0 PCIE 109 384 Ft
SSD: SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU 30 296 Ft
Ház NZXT H230 fehér 24 345 Ft
Táp CORSAIR CX Series CX650M 26 850 Ft
Monitor ASUS VX248H 50 707 Ft
CPU hűtő ARCTIC COOLING Freezer I11 8 440 Ft

VÉGÖSSZEG: 374 664 Ft
0
0
0
0
Puffin avatar
csigafos: ipon! Pl itt egy konfig, kell még hozzá a monitor 45ezerért már kapni normálisat és benne vagy a 350+20ezres keretben.
https://www.kephost.com/images/2017/04/06/gep.png
0
0
0
0
csigafos avatar
Sziasztok!

Végre valahára, több mint 10 év után eljött ez a pillanat is, gép vásárlás előtt állok, ehhez kérnék segítséget!

Büdzsé: 350.000 Ft (+-10-20 ezer belefér)

Amire a gépet használnám: JÁTÉK! 😊

Amit az árnak tartalmaznia kell:
- Számítógép (vinyó,optikai drive nem kell (SSD igen))
- Monitor

Nagyon fontos szempont a részletfizetési lehetőség! (asszem pcx ezzel kilőve 😢)

A segítséget előre is köszönöm! 😀

u.i: a "NZXT Source 340 fehér" típusú ház baromira bejön nekem szóval ha valaki e köré építené a buildet, duplán részesülne a hálámból 😃 (Ennyi pénzért már szabad picit foglalkozni a kinézettel is ügye?😜)
0
0
0
0
Puffin avatar
Én a helyedben vennék inkább egy H270-es lapot 40ezer körül és egy 7700-as i7-et.
0
0
0
0
sakamateee avatar
ASUS MAXIMUS VIII HERO Alaplap-egy i7 6600k-val?+amit ppsita leirt a többi ok lenne...
0
0
0
0
no avatar
Hali, kicsit nem ide tartozik, de fontos lenne nagyon
https://gepigeny.hu/user/dumbest/eszkozok/167853 ezt kb mennyiért lehetne eladni?
Tényleg bocsi az offért, üziben aki tud segíteni, annak hálás lennék
0
0
0
0
ppista avatar
Bocs de az alaplapot elírtam:MSI Z270A GAMING M3
0
0
0
0
hashimoto avatar
Akkor jól gondoltam. Szerintem is érdemesebb a z270-est venni.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Esetleg speciális berendezéssel (Ami vagy tízszer annyiba kerül mint egy Skylake celeron)
0
0
0
0
Yezi_ avatar
BIOS frissítés csak Skylake processzorral kivitelezhető.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Működik, de hogyan frissíted le? Ahhoz kéne egy másik proci is addig, nem?

(Múltkor volt ilyen mizéria, úgyhallottam csak egy régebbi procival lehet frissíteni.)

Spoiler!
Tévedés joga fennáll, hiszen én is ember vagyok.. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Andris18: biosz frissítés után a z170 is kompatibilis vele.
0
0
0
0
Andris18 avatar
ppista-hoz hozzászólva i5-7600k-hoz z270-es lap való a 170essel nem kompatibilis. Gondolom véletlenül elírtad, mert msi ben van z270 gaming m3.

sakamateee csak egy vélemény igaz hogy a vga viszi nagyrészt a játékot de lehetne i7-7700k az i5ös helyett hogyha lejjebb adnád a gtx 1080at egy gtx 1070re vagy a gép konfigurációjához adnál hozzá pénzt ha belefér.
0
0
0
0
ppista avatar
sakamateee:Én így raknám össze vga nélkül
-Ház:Kolink Punisher fehér ablakos
-Tápegység:FSP 550W Raider S 550 80+
-Alaplap:MSI Z170A GAMING M3
-Processzor:Intel Core i5-7600K
-Memória:Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FBK2/8
-SSD Meghajtó:Goodram 240GB Iridium Pro SSDPR-IRIPRO-240
-Merevlemez:Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001
-Hűtőventillátor:Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1
KÉSŐBB,HA AKARSZ TEHETSZ BELE MÉG 8GB RAMOT.
0
0
0
0
sakamateee avatar
Sziasztok.250.-eft-ból ti milyen gépet vennétek(ddr4 tamogatott csak intel)???Vga nélkül,mert később egy 1080-as gtx menne bele...addig elég a prociban lévő vga...Köszi😀
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én pont azért építettem 2015-ben egy X99-es platformot egy I7 5820K-val, hogy egy jó darabig ne kelljen hozzá nyúlni és FHD-ban egy GTX 980 Ti mellett a legnagyobb Cpu terhelés 30% volt ami ugye semmi pedig azért a VGA nem egy gyenge jószág.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Én az i3al és a 7750el úgy vagyok, hogy játszani lehet vele, nem is lassú a gép.
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Én úgy vélem, hogy ez mind igény kérdése. (Na meg az is, hogy ki mennyit szán egy gépre). Azért akinek manapság van egy i5 vagy i7-es processzora az nyugodtan tervezhet a jövőre. Be lehet látni hogy jó pár évig nem igen kell hozzájuk nyúlni, még ha 4K felbontásban is gondolkodik az ember esetlegesen. Nekem egy i7-7700K- van, az alap 4,2Ghz órajelével és mellé (eddig) 1 EVGA GTX 1070 SC. FUll HD-ban biztos hogy jó pár évig nem lesz gondom, és ha úgy lenne, egy jó ideig 4K-ban sem lenne probléma. Bár tervezek +1 GTX 1070-et venni mellé, és később 1 LG 34UC98 QHD monitort. Mindaz, hogy kinek kevés egy i5-i7, kinek nem, az mind csak részlet kérdés.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Dani46: Azt írtam is, hogy nekem csak r9 380-am van. Mivel én is tudom, hogy nem mindegy.

Manyik75: A BF1-et említettétek, de nekem az nincs meg, szóval nem tudom, mit mutatna. Az is igaz, hogy az ismerősöm i5-i7 cseréjének az említett játék adta az utolsó lökést.

ddkk22: Én sem hallottam ilyen tervekről az Intel részéről. Az igaz, hogy sok helyen elmélkedtek erről azzal kapcsolatban, hogy lépéskénszerbe került az AMD miatt, de az Intel maga ilyen kijelentést nem tett.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Ddkk2: nem baj az, ha 100-on pörög a proci, ha hozza az elvárt teljesítményt. Az meg, hogy ilyen tervei lennének az intelnek, egyáltalán nem biztos, sőt
0
0
0
0
ddkk22 avatar
csuz-li
Még ha nem is fog kelleni 8szálnál több, az elkövetkező 2évben, azért az se jó, hogy a processzor állandóan 100%-on fog pörögni. Azért egy processzorban legyen tartalék, ne keljen már processzort is cserélgetni 2évenként, mint manapság videokártyát. Valószínűleg nem véletlenül fognak jönni a 4magos 8szálas i5, és a 6magos 12szálas i7 is. De javítsatok ki ha tévedek.
0
0
0
0
Dani46 avatar
csuz-li nem mind1 ám milyen vga van mellette,anno nekem is mondjuk 7950-7970 i7 mellett crysis 3 ba 1 adott helyen(füves pálya) alig ment a cpu max ilyen 20-30%,1070 mellett ugyan ott már inkább 60-70%.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
csuz-li

Itt a batlefield 1 videom.
A cpu dolgozik 70% fölött... és ez még egy kisebb map van ahol 80% fölött van.

0
0
0
0
csuz-li avatar
Nem fog több kelleni a közeljövőben. A játékmotorokat 8 szálra készítik, mivel ennyi áll rendelkezésre a konzolokban. A DX12 6 szálon skálázódik. Hacsak nem terjed el a Vulkan, aminek nincs ilyen korlátja, az eredetileg PC-re készült játékok sem fognak többet kérni. A konzolból portoltak meg értelem szerűen addig, amíg a mostani konzolgeneráció él, eleve meg kell, hogy elégedjenek a 8 szállal.
Amúgy nem tudom, ti mikkel játszatok, mert én még nem láttam 60%-nál nagyobb CPU terhelést játékok alatt. Persze az is igaz, hogy nekem csak R9-380-as VGA-m van. Például most játszom épp az új Mass Effect-el és olyan 30-35%-os a CPU terhelés.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
ddkk22

Egyetértek veled.
Sajna a Batlefield 1 -ben is 70% fölött dolgozik valamikor az én procim is.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció