Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ryder avatar
oké kösz. de a kettő nem függ össze ugye?
0
0
0
0
MoonW avatar
1. A Videókártyán van videókártyamemória, amit rá van "építve", szóval azt azzal együtt veszed meg, a figyelmesebben megnézed a videókártyádat akkor láthatod rajta a memória egységeket.

2. Az alaplapon a -rendszer-memória van, amit lehet cserélgetni illetve bővíteni.
0
0
0
0
Ryder avatar
most ez a DDR-es dolgot nem értem. akkor most memóriát is kell vegyek vagy nem. (tudom, láma vagyok)
0
0
0
0
MoonW avatar
1. Van különbség, lényegében csak annyi, hogy a videókarin GDDR3 memória van, ami nem ua. mint a sima DDR3 ami az alaplapba kell.

2. Nem lesz gond.*tup*😀
0
0
0
0
Ryder avatar
A GDDR3 és a DDR3 között nagy a különbség?

Másik kérdás: nem lesz gond, ugye, ha nVidia karimat Ati-ra cserélem, tudom lehet, h értelmetlen...
0
0
0
0
roberto888 avatar
ÍOlyan van hogy AGP 4x és AGP 8x. De a 8x-os elvileg támogatja a 4x-est és sztem fordítva is.
0
0
0
0
MoonW avatar
Ezt passzolom... erről még nem hallottam.*helpless*
0
0
0
0
Ryder avatar
Csak mert olyant hallottam, h az AGP-s alapok nem szertik az új AGP-s videókarikat.
0
0
0
0
MoonW avatar
Instabilabb talán nem lesz, csak gyorsabb...
0
0
0
0
Ryder avatar
Nem lesz attól instabil a gépem, mert egy ECS L7S7A2 alaplapba Ati Radeon HD 2600 XT-t veszek?
0
0
0
0
Ryder avatar
Én meg azt is fogok venni😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Hát igen DDR2 és GDDR3 között jelentős különbség van teljesítményben. Én is a HD2600 XT-t ajánlanám. 😀
0
0
0
0
Ryder avatar
Hát igen végülis...
0
0
0
0
MoonW avatar
Nincs tapasztalatom a HIS-ekkel, nekem Sapphire HD2600 XT 256 GDDR3-om van, meg vagyok vele elégedve, minőségileg, csomagolás, és a hozzáadott kütyük terén...

A Sapphire-osra 2 év a garanciám van, a HIS-re nem tudom hogy mennyi van, ezt ahol veszed természtesen, megkérdezheted.
Ez is egy lényeges szempont, hogy melyik gyártó mennyi garanciát vállal a termékére... minél többet vállal az annál megbízhatóbb kell hogy legyen.(elvileg)
0
0
0
0
Ryder avatar
Meggyőztél.

Amúgy minőségben a Sapphire és a HIS között nagy a különbség? Mármint 1 Sapphire HD 2600XT tovább húzza mint egy HIS HD 2600 XT?
Ugyanolyan használatnál természetesen.
0
0
0
0
MoonW avatar
Ryder: HD2600PRO-t vegyél, de akkor már HD2600XT, csak egy kicsivel drágább, de sokkal jobb!

Nem függ össze a géped memóriája a videókártyád memóriájával! Mind1 hogy DDR2-es vagy DDR-es!
0
0
0
0
Ryder avatar
Tudom, hogy ez milyen gépet vegyek, de ez most kártyás kérdés: Szerintetek egy Ati Radeon HD2600PRO-t vegyek vagy egy GeForce FX 7200 GT-t? mindkettőnél AGP-s foglalat lenne, de a leginkább az érdekelne, hogy melyiket kéne később leváltani?

Jah és ha egy DDR-es karim van és DDR2-es karit akarok venni akkor kell hozzá egy DDR2-es memória is nem?
Tudom láma vagyok.
0
0
0
0
Gorasz avatar
Koszi a gyors valaszt, akkor ilyen video kartyat veszek. Szerinted ha 2db Geil Value Ddr2 Pc6400 800mhz 2048mb Cl6-os memoria modult veszek az joe?vagy vmi mas 2gbram-os modult vegyek? mit javasolsz?
0
0
0
0
MoonW avatar
Gorasz: Annyi pénzért? Hát persze hogy jó játszani!😜*tup* Azon csak úgy futkosni fognak a játokok, hogy na!😃
0
0
0
0
Gorasz avatar
Hello

Azt szeretnem kerdezni hogy a GeForce 9800 GX2 videokartya jo-e jatszani?
0
0
0
0
MoonW avatar
deffender: Két különálló motor a GPU-n, az első a megjeleníthető tárgyak komplexitását és számát tudja növelni, a másik a világítást javítja pl: fényforrások alapján megváltoztatják a tárgyak megjelenését.

Szerintem támogatja, de ez nincs rajta feltüntetve.
0
0
0
0
MoonW avatar
10e alatt: Xilence 480W 12cm tápegység - 2 év garancia (ha az a fontos hogy 10e alatt legyen)
0
0
0
0
MoonW avatar
A minimum a 400W-os, de én 450W-osat ajánlok, és ne olyan 6-7e Ft-osat vegyél, hanem inkább a márkásabb kb 11e Ft felettieket. Sokkal jobban megbízhatóbbak. Az olcsóbb tápokknál nagyobb az esély hogy elszállnak...és akár vihetik magukkal az egész gépet is...(és a csatlakozók számát is érdemes megnézni)
0
0
0
0
MoonW avatar
Agent47: Ez így jó lesz!
0
0
0
0
MoonW avatar
Az igaz hogy a túlhúzás a hűtés rovására megy, de ez a kártya már úgy lett megtervezve, hogy bírja azt a (esetleg keletkező) plusz hőt.
0
0
0
0
MoonW avatar
OC=overclock=túlhúzás

Egy átlag nVidia GeForce 8600 GTS : Core: 675 Mem: 1000

Ez: MSI NX8600GTS-T2D256E OC : Core: 700 Mem: 1050

(szal egy kicsit gyorsabb)
0
0
0
0
MoonW avatar
Hát az MSI jobb választásnak tűnik! A teljesítményük szinte ua.
0
0
0
0
MoonW avatar
Nincsmit, örülök hogy segíthettem!
0
0
0
0
Gurigas avatar
Hát úgy érzem, hogy az élsimítás nélkül egyenlőre megleszek valahogy. A mostani gépemhez (AMD 2600+, ASUS K8N a.lap, Ati 9600 pro, 1Gb memo.) igy is k...va nagy fejlesztés lesz.
Köszönöm a gyors és korrekt választ.*clap*
0
0
0
0
MoonW avatar
Gurigas: az általad felvázolt gép középkategóriás, nekem is hasonló gépem van (HD2600XT+2GB RAM).

Ezen a konfigon fullba, 1024x768ban simán ment a:
Clive Barker's Jerico, NFS: Pro Street, FEAR: PM, Painkiller: Overdose, TimeShift, Blazing Angels 2, Blacksite Area 51....

Mediumon simán ment: Crysis, SimCityt82; Societies...

Ezeket a játékokat néztem a legutóbb.
!FONTOS hogy a HD2600XT nem bírja az Anti-aliasing-ot! Egyszerűen úgy beszaggat tőle hogy kész... (de hát erre futotta😜)
Ha előre azt akarod hogy a következő 1-2 év játékai "biztosan" fussanak, és ha van még + 30-40 000 Ft-od, akkor nagyobb gépet ajánlok. (elsősorban video karit)
Amúgy meg nem kell mindig a legújabb gémekkel nyomulni, ha a fent említettek tetszenek, akkor jó gép lesz az. (attól is függ hogy milyen gépről is lépsz át) Nem kell minden pénzed egy hyper-szuper gépre költeni, mert fél év múlva úgyis már csak a felét éri (árban)...
Szal egy darabig el lehet vele "döcögni".😃
0
0
0
0
Gurigas avatar
Sziasztok. Proci: AMD A64 X2 5200+, a.lap: Asus M3A AM2+, v.kari: Sapphire Radeon HD 2600XT 256MB GDDR3 Full PCI-E, memo: 2x1Gb kingston 800mh DDR2. Ezeket néztem ki az új gépembe. Szerintetek egy darabig el lehet vele döcögni?
0
0
0
0
MoonW avatar
Na az szívás, max szériál szám alapján be tudják azonosítani...
0
0
0
0
MoonW avatar
nincsmit, azért ajánlok még +1GB RAM-ot, mert az úgy lenne az igazi...B)
0
0
0
0
MoonW avatar
aha, inkább PCIE-set vegyél mint AGP-set, PCIE Nvidia 8600GT, 256 MB DDR3 - KB 29e Ft.
0
0
0
0
MoonW avatar
Csak az egyiket támogathatja, minden esetre írd meg a pontos típusát az alaplapodnak.
(Ha van rajta AGP is akkor az nagy valószínűséggel AGP lesz)
Egyébként 30-ból simán kijön egy: PCIE Nvidia 8600GT, egy DDR3, 256 MB-os, de ez PCIE-os! Ha AGP-s az alaplapod akkor ezt hiába tuszkolnád bele, nem fog menni...😀

Szal a típusát keresd meg, és akkor tudok biztosat mondani... (dobozán vagy tesztprogikka kideríthetedl, ha nincs akkor szólj és rakok a letöltésekbe)
0
0
0
0
MoonW avatar
Milyen a Video kari foglalatod? AGP-s vagy PCI-os?
0
0
0
0
MoonW avatar
Vásárlási tanácsadó szolgálat...😜
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció