Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
niteforce avatar
semmit nem kellet letölteni, beállítások menüben nekem van egy olyan hogy inernetmegosztás. és abban 2 dolog van.
egy hogy USB-n keresztül és ha azt benyomom akkor megy a gépre USB-ről a telóról a net. a másik az olyan hogy a t mobil hálózati netet megosztja wifin vagyis tulajdonképpen router.
de ez az utóbbi meg úgy a legértelmesebb ha van olyan hogy USB-ről a telóra menő netet osztja meg mint wifi router. nem tudom megnézem ezt meg lehet e csinálni.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
na de hogy csináltad mit hol kapcsoltál be töltöttél le?
0
0
0
0
niteforce avatar
én wifivel nem próbáltam ki csak T-mobile hálózatival. úgy nekem ment faxán. galaxy ace.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Fordítva nem hiszem. Amúgy ez a telóról pc re küldés nekem nem sikerült wifit befogtam telóval és gépre kötöttem de nem igazán votl program ami működött volna.
0
0
0
0
niteforce avatar
fordítva van ilyen. szóval telórol gépre igen. fordítva nem tudom hogy van-e.
0
0
0
0
kukoj avatar
Az lehetséges hogy adatkábelen keresztül net legyen a telóón?😃
0
0
0
0
bazsi135 avatar
Hogy lehet vírusírtót tenni rá?Próbáltam de érzékeli az fájt.
Nekem egy Sony X10 mini pro-m van!
0
0
0
0
0423mark avatar
igen ott lesz felül hogy top free arra kell menni
0
0
0
0
kaldyka avatar
market-en ki lehet választani az ingyenes meg a fizetős listát is
bár ma már mit nem lehet ingyen letölteni? 😃
0
0
0
0
0423mark avatar
Kukoj android marketen sok az igyenes letöltés de ha nem wifiről mész fel akkor számolnak adatforgalmat is
0
0
0
0
foxbet avatar
kukoj írta:
Én most vettem egy x8 at, és legjobb tudomásom szerint nem, de létezhet olyan, hogy levan tiltva a telefon? (nem lehet vele telefonálni) Mert szerintem ez csak sim kártyára érvényes...

Am ha android marketre felmegyek az ingyenes? ( ha nem wifi mondjuk)

Az I phone-oknál és I pad-nál halottam ilyen ről hogy levan tiltva és anyira zárt a rendszer hogy ahhoz képest a börtön egy nyílt utca.
0
0
0
0
kukoj avatar
Én most vettem egy x8 at, és legjobb tudomásom szerint nem, de létezhet olyan, hogy levan tiltva a telefon? (nem lehet vele telefonálni) Mert szerintem ez csak sim kártyára érvényes...

Am ha android marketre felmegyek az ingyenes? ( ha nem wifi mondjuk)
0
0
0
0
kaldyka avatar
Nekem x8-am van 2.1-el
A 2.1 a hivatalos, es amit konnyen ingyen es kockazatok nelkul telepithetsz
A 2.2 erre a telefonra mar nem jon ki hivatalosan, es mar egy 2010-es xperiara sem
Ha valaki nagyon akarja akkor tehet ra 2.2-t, de azt csak kulon letoltogetve es nem olyan egyszeruen
En keresgeltem, talaltam is valamit, csak ha felrakom, maris bucsut inthetek a garinak, es ha valamit elrontok, akkor nem vihetem be, hogy csinaljak vissza
Ha sikerul is felrakni nem biztos hogy jol fog mukodni, ha meg nem sikerul, lehet hogy kimulik a telefon, es azt mar leginkabb csak jol hozzaertok vagy a markaszerviz tudja megoldani, csak ugye ott mar nincs gari...
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
SE X8-ra nincs 2.2, legalábbis hivatalos nincs, de 2.1 biztos van. Azt le tudod szedni a telefonhoz kapott progival. Viszont ha androidot frissítesz, akkor a cuccaidat mentsd le!
0
0
0
0
0423mark avatar
Én ugy tudom hogy az x8 ra nem lehet 2.2 es andoridot tenni de lehet hogy tévedek.
0
0
0
0
Nedadam avatar
valaki androidos segitene nekem
? pls
0
0
0
0
Nedadam avatar
nekem nemmegy az x8 ra a froyo felrakása pedig mindent ugy csináltam minta vidikben mutatva : http://www.youtube.com/watch?v=9cVwJ7Mz2DY
0
0
0
0
0423mark avatar
Akkor legyél szorgalmas és csináld meg nekem is 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ez rohadt jó ez a hack 😆 kár hogy lusta vagyok hozzá
0
0
0
0
0423mark avatar
Köszi szépen de ezt én nem fogom tudni megcsinálni. Mert ez bonyolultabb mint feltörni a nasa-t.
0
0
0
0
Devis avatar
0423mark írta:
Devis lehet hogyha az eladásokat nézük akkor nincs igazam de ha megnézed a telefonokat akkor ott a Sony Ericcson Xperia Arc vagy a Neo meik samsung tud annyit mint azok?

samsung galaxy S, S II.... és am bármilyen statisztikát nézel a sony már lassan sehol nincs, a mobilpiacban már csak árnyéka önmagának
0
0
0
0
foxbet avatar
0423mark írta:
foxbet ez nekem kicsit bonyolultnak tűnik lehet hogy egyerű de ha nem mutatják meg élőben akkor nem nagyon megy de te tudnál valami videót linkelni?

http://www.youtube.com/watch?v=zJp5LY6vcuc
így kell csinálni telefonnal is csak annyi a külömbség hogy máshogy kell megnyitni a parancssort.
Az ne zavarjon hogy win7-alatt csinálja igazábol Back Tranck linux disztrubucióval csinálja amit dual bootolással tudot megoldani hogy windows alol fusson.
0
0
0
0
0423mark avatar
foxbet ez nekem kicsit bonyolultnak tűnik lehet hogy egyerű de ha nem mutatják meg élőben akkor nem nagyon megy de te tudnál valami videót linkelni?
0
0
0
0
foxbet avatar
0423mark írta:
Igen tudom de havi 100 mb net van a telomon wifit meg nem találok cska jelszavast

akkor fel kell törni a jelszavasat és ingyenet ott van androiddal nagyon egyszerü megnyitod a kernelt megcsinálod ugy ahogyan a youtube-s videoban mutatját csak te telefon on ők meg pc-n csinálják majd lement egy fájt és azt átviszeg gépre és GPU gyorsitással kiszámolod ha szerencséd van 1-2 óra latt meg van de eltarthat 8 óráig is attól függ milyen hosszú az adott jelszó.
Azért tudod megcsinálni mert a videóban linuxal csinálják és az android is linux alapú.
0
0
0
0
0423mark avatar
Devis lehet hogyha az eladásokat nézük akkor nincs igazam de ha megnézed a telefonokat akkor ott a Sony Ericcson Xperia Arc vagy a Neo meik samsung tud annyit mint azok?
0
0
0
0
Devis avatar
0423mark írta:
Sziasztok valaki tudna segíteni abba hogyna kell androidra játékot tenni az én telom egy sony erricson xperia x8 2.1 es andoridal


és arra amit az első oldalon beszélgetetek arra csak azt tudom mondani hogy az elején mikor a sony használni kezdte az androidot a fél világ tartot tőle és tessék a a sony uralja a mobiltelefonok piacát a nokiában is van még remény mert egy nokia n8 borzaszto jó tele de egy androidal mégjobb lenne

ezt te hol olvastad? a sony most? akkor biztos véletlen mindenki a samsungot veszi 😀
0
0
0
0
0423mark avatar
Igen tudom de havi 100 mb net van a telomon wifit meg nem találok cska jelszavast
0
0
0
0
foxbet avatar
0423mark írta:
Sziasztok valaki tudna segíteni abba hogyna kell androidra játékot tenni az én telom egy sony erricson xperia x8 2.1 es andoridal

elvileg kell rajta lenni android market nak azzal szokják letölteni minden alkalmazást és játékokat.
0
0
0
0
0423mark avatar
Sziasztok valaki tudna segíteni abba hogyna kell androidra játékot tenni az én telom egy sony erricson xperia x8 2.1 es andoridal


és arra amit az első oldalon beszélgetetek arra csak azt tudom mondani hogy az elején mikor a sony használni kezdte az androidot a fél világ tartot tőle és tessék a a sony uralja a mobiltelefonok piacát a nokiában is van még remény mert egy nokia n8 borzaszto jó tele de egy androidal mégjobb lenne
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
hector maio írta:
Én mikor megyek a mekibe ott wifi-zek 😃 annak úgy is jó a jele 😃

Én még Szombathelyen wi-fitzem a meikből Notebook-al. 😆 Gyors volt a net..😃
0
0
0
0
niteforce avatar
én amikor móriczra megyek mekibe, ott olyan gyenge a jel, hogy a lekorlátozott t mobile net is gyorsabb 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
Én mikor megyek a mekibe ott wifi-zek 😃 annak úgy is jó a jele 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
tothricsi95 írta:
Mort2195 írta:
Oké köszi! És mennyibe kerül egy olcsó router?

Hát most néztem árukeresőn wi-fi-s routereket, már 5-6ezertől lehet kapni őket...😃

ó, már 3500-4000 ért is van ilyen kis hatótávú.
de tényleg beülsz valami étterembe, vagy bemész valami üzletközpontba, és ott keresel van e wifi, (ilyen helyeken általában van szabad hozzáférésű) és akkor ki van próbálva 😃😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Kmisi99 írta:
Mondjuk arra nem gondoltam hogy X8 az X8 egy hulladék kb olyan anyagokból készül mint a WC ülőkék a gombjai olyanok mint a kis 1000ft os zseb fm rádión a kamerája meg szerintem ilyen kínai selejt. Inkább zte blade. A szegény symbian meghalt már több éve. És lassú ígyis úgyis a tesztelők is mondják. Lehet van akinek nem tűnik lassúnak de nem csinál mindent pöccre. De ez meglátszik a nokiának több milliárdos visszaesései vannak szóval haldokilik. Egyetlen esélye a windows mobile


ez most olyan mint a kocsik h jobb dolgokbol készült meg stb.

pl egy új suzuki VS régi 20 éves merci. Mindenkinek a suzuki van de a merci mégis jobb és bizonyított.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Mort2195 írta:
Oké köszi! És mennyibe kerül egy olcsó router?

Hát most néztem árukeresőn wi-fi-s routereket, már 5-6ezertől lehet kapni őket...😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Nálunk maga a modem wifis, mióta bekötötték az IP-TV-t. Én azt használom ha telefonon netezek, meg laptopon is azt használjuk. 😃
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Mort2195 írta:
Hát igazából most van először ilyen wifis cuccusom úgy hogy nekem ez újdonságom szóval pár napig csodálkoznék, hogy mit tud 😃 De szerintem itthon hamar bele unnék, mert ugye minek ha itt a gép 😃 Persze ha tesóm ide ül a géphez akkor jó lenne. Az iskolába van, majd ott használom, meg a buszmegállóban 😀
És valami ingyen letöltős oldalt tudsz vagy tud valaki, ahonnan tudok játékokat letölteni?

Ja és ha veszek egy routert akkor már jó is lesz? Nem kell rá kötnöm másik géphez ugye?

Torrentről érdemes letölteni játékokat leginkább..😉
Veszel egy routert, aztán rádugod gépre, rárakod az antennát,(ha kell engedélyezed a wi-fit), telóval megkeresteted, rácsatlakozol, és ott a net..😃
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Mort2195 írta:
Hali! Ma vettem egy telefont, a neve move by T-Mobile
Itt a link róla: [url]http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=300062[/url]

Az lenne a kérdésem, hogy a wifi-re hogy tudok rá menni? Mit kell csinálnom? Megpróbáltam csinálni amit a használati utasításba ír, de azzal semmi nem történt. Nekem azt mondták csak routerral lehet megoldani, nekem pedig csak modemem van. Akkor most hogy van ez? Mit kell csinálnom hogy legyen wifi?

Az tényleg csak router-el működik..Routerre kell rakni egy antennát, és be kell állítani a Wi-fi-t..Ha csak modemed van akkor sajna az nem fog összejönni..😕 Használni akarod vagy csak kipróbálni? Amúgy manapság már sok helyen van wi-fi esetleg majd mész valami olyan helyre, ahol van wi-fi, ott ki tudod próbálni...😃 vagy rendelsz netet telódra..😃
0
0
0
0
niteforce avatar
hát beállításokban bekapcsolod a wifit, ott tudaz keresni wifi hálózatokat. ha nincs akkor nincs.
kell a wifihez egy wifi router. máshogy nem lehet megoldani
0
0
0
0
pakai93 avatar
érdekes.. sonyericsson,hu azt irja elérhető a telómra a hivatalos 2.3.3 android.. pc companion meg azt irja h a legfrissebb van fenn ami szerinte a 2.1 😕 am egy X10-ről van szó 😀
valakinek vmi ötlet?
0
0
0
0
niteforce avatar
hú, köszi, leszedtem, majd ha frissítek akkor ez alapján 😀

amúgy én odinnal már próbáltam, minden úgy ahogy le van írva, mégis mindig azt írta, hogy nincs csatlakoztatva teló, pedig download módban indítottam.
0
0
0
0
Devis avatar
na megírtam az android frissítése című kis regényemet. próbáltam benne mindenre kitérni, 5 oldal lett, szóval azt ide nem tudom bemásolni. Adok linket aki szeretné letölteni az ne fogja vissza magát 😃 office 2010-el írtam és úgyis van elmentve. kérésre rakok fel 2003-at is.
Link: [LINK]
0
0
0
0
thug85 avatar
azbizony írta:
Kmisi99 írta:
azbizony írta:
hector maio írta:
tasiadam írta:
Szerintetek egy andoridos Xperia X8 vagy egy simbyan-os N97 mini a jobb?


Egyértelmű hogy az X8


Az android miatt nem nagyon éri meg telefont venni 😃 nekem Nokia C6 van és nagyon jó és elég gyors is. Hevernak van Xperia X10mini és egy rakat.. 😃

Hát kérlek szépen a symbian oprendszer halott és idejétmúlt. Az legerősebb symbianos nokiák olyan gyorsak mint egy alsókategóriás androidos telefonok. Próbáltam én már nokia 5800 at (kb ugyan azt tud mint az n97) és amolyan türelem telefon. Egyetlen előnye hogy lassítva láthatod a dolgokat minden pillanata látszik amikor küzd pl a menünek a megnyitásával. Nokiát nem szabad mostanság venni csak majd miután windows mobile ra áll át.


Akkor az vírusos volt vagy nem tom 😆 Nekem a Nokia C6 om egyáltalán nem lassú!!! X10 mini meg az LG optimus GT 540se gyorsabb. Pedig azok androidosak. Jó lehet a dárgább androidos telók gyorsabbak de én csak a kategóriatársakat vettem alapul. Kamerailag viszont a Nokia nagyon ott van.


Hát azért ezek közel sem kategóriatársak. Az egy dolog, hogy most már az N97 mini sem túl drága, de nem kategóriatársak. Ne tévesszen meg a Mini név, ez tulajdonképpen az N97 kicsit mókolt változata, mert mint tudjuk voltak azzal gondok. Az N97 pedig annak idején a prémium kategóriában harcolt.
Az X10 mini, és az LG optimus GT 540 pedig egy alsó-középkategóriás telefon. Úgy is emlegették pl. megjelenésekor az LG optimus GT 540-et, hogy az olcsó androidos mobil.
Tény, hogy a Symbian halott. Ettől függetlenül némelyik Symbianos Nokia hardveresen egész vállalható cucc, így akinek a szoftveres támogatottság és szabadon formálhatóság nem lényeges, az nyugodtan választhat egy Nokiát.
De a Symbian és az Android szoftveres támogatottság tekintetében köszönő viszonyban sincs egymással.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Kmisi99 írta:
Mondjuk arra nem gondoltam hogy X8 az X8 egy hulladék kb olyan anyagokból készül mint a WC ülőkék a gombjai olyanok mint a kis 1000ft os zseb fm rádión a kamerája meg szerintem ilyen kínai selejt. Inkább zte blade. A szegény symbian meghalt már több éve. És lassú ígyis úgyis a tesztelők is mondják. Lehet van akinek nem tűnik lassúnak de nem csinál mindent pöccre. De ez meglátszik a nokiának több milliárdos visszaesései vannak szóval haldokilik. Egyetlen esélye a windows mobile



Azért az árához képest nem rossz az X8
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Az X8 nagyon jó telefon, fogásra minőségibb, mint egy ZTE blade.
Egyébként a Symbian új verziója gyors, meg jó annak aki nem akar váltani, de ha kipróbálják egy Sym után az androidot, nem váltanak vissza Sym-re. Nekem is volt 2-3 Symbianos telefonom, a Nokia 5800-t nagyon szerettem, de az sehol sincs egy komolyabb androidos telótól.

Szerk.: Viszont ha ZTE blade és X8 közül kellene választani, akkor ZTE... 😃
0
0
0
0
Devis avatar
a symbian egyetlen közvetítője ma már csak kb (ami gyors is) az a vivaz pro.
nokiát még ne nagyon ajánlgassátok "hogy majd ha kijön a win phone" mert egyáltalán nem biztos h olyan jó lesz
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mondjuk arra nem gondoltam hogy X8 az X8 egy hulladék kb olyan anyagokból készül mint a WC ülőkék a gombjai olyanok mint a kis 1000ft os zseb fm rádión a kamerája meg szerintem ilyen kínai selejt. Inkább zte blade. A szegény symbian meghalt már több éve. És lassú ígyis úgyis a tesztelők is mondják. Lehet van akinek nem tűnik lassúnak de nem csinál mindent pöccre. De ez meglátszik a nokiának több milliárdos visszaesései vannak szóval haldokilik. Egyetlen esélye a windows mobile
0
0
0
0
Adam996 avatar
Kmisi99 írta:
azbizony írta:
hector maio írta:
tasiadam írta:
Szerintetek egy andoridos Xperia X8 vagy egy simbyan-os N97 mini a jobb?


Egyértelmű hogy az X8


Az android miatt nem nagyon éri meg telefont venni 😃 nekem Nokia C6 van és nagyon jó és elég gyors is. Hevernak van Xperia X10mini és egy rakat.. 😃

Hát kérlek szépen a symbian oprendszer halott és idejétmúlt. Az legerősebb symbianos nokiák olyan gyorsak mint egy alsókategóriás androidos telefonok. Próbáltam én már nokia 5800 at (kb ugyan azt tud mint az n97) és amolyan türelem telefon. Egyetlen előnye hogy lassítva láthatod a dolgokat minden pillanata látszik amikor küzd pl a menünek a megnyitásával. Nokiát nem szabad mostanság venni csak majd miután windows mobile ra áll át.



Igen teljesen egyet értek vele sőt az X8-nak még a hardvere is jobb az n97-énél
0
0
0
0
azbizony avatar
Kmisi99 írta:
azbizony írta:
hector maio írta:
tasiadam írta:
Szerintetek egy andoridos Xperia X8 vagy egy simbyan-os N97 mini a jobb?


Egyértelmű hogy az X8


Az android miatt nem nagyon éri meg telefont venni 😃 nekem Nokia C6 van és nagyon jó és elég gyors is. Hevernak van Xperia X10mini és egy rakat.. 😃

Hát kérlek szépen a symbian oprendszer halott és idejétmúlt. Az legerősebb symbianos nokiák olyan gyorsak mint egy alsókategóriás androidos telefonok. Próbáltam én már nokia 5800 at (kb ugyan azt tud mint az n97) és amolyan türelem telefon. Egyetlen előnye hogy lassítva láthatod a dolgokat minden pillanata látszik amikor küzd pl a menünek a megnyitásával. Nokiát nem szabad mostanság venni csak majd miután windows mobile ra áll át.


Akkor az vírusos volt vagy nem tom 😆 Nekem a Nokia C6 om egyáltalán nem lassú!!! X10 mini meg az LG optimus GT 540se gyorsabb. Pedig azok androidosak. Jó lehet a dárgább androidos telók gyorsabbak de én csak a kategóriatársakat vettem alapul. Kamerailag viszont a Nokia nagyon ott van.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
azbizony írta:
hector maio írta:
tasiadam írta:
Szerintetek egy andoridos Xperia X8 vagy egy simbyan-os N97 mini a jobb?


Egyértelmű hogy az X8


Az android miatt nem nagyon éri meg telefont venni 😃 nekem Nokia C6 van és nagyon jó és elég gyors is. Hevernak van Xperia X10mini és egy rakat.. 😃

Hát kérlek szépen a symbian oprendszer halott és idejétmúlt. Az legerősebb symbianos nokiák olyan gyorsak mint egy alsókategóriás androidos telefonok. Próbáltam én már nokia 5800 at (kb ugyan azt tud mint az n97) és amolyan türelem telefon. Egyetlen előnye hogy lassítva láthatod a dolgokat minden pillanata látszik amikor küzd pl a menünek a megnyitásával. Nokiát nem szabad mostanság venni csak majd miután windows mobile ra áll át.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció