Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
xlife avatar
Nekem 2.3 van 😃 Amúgy automata fényerőn kb 8 százalékot húz egy aksiciklus alatt😃nekem 1 napig bírja 6óra wifivel,automata fényerővel,meg egy kis angry birdsel 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Sehogy nem lehet rárakni mert a SE bszik elkészíteni még a 2.2 őt is. 2.3 jelenleg pár csúcstélóra meg a hackelhető telókra érhető el
0
0
0
0
Nedadam avatar
na frissitettem gépen keresztül az x8 as szoftverét de semmi nagy különbség nem vehető rajta észre 😆


és hogyantom rárakni ezt a gingerbread-ot ? kéne nagyon 😃
0
0
0
0
pukkancs avatar
a wifi akkor húz sokat, hogyha keresi a hálózatot. ha már be van kapcsolva, és ráconnectelt egy hálózatra és netezek alig húz valamit. a kijelző sem fogyaszt sokat. net+zenehallgatással 3 napig simán húzza.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Van par telo ami 50 k alatt multis es normalis a zte meg nalam 2 ora wifivel 2 ora jatekkal es egy ora egyeb nymkodassal kibir majd ket napot! Szoval a kijelzo miattnem merul a fo merules okozo a wifi
0
0
0
0
R3KH1T avatar
xlife írta:
GT540 et multitouch hiánya,kisebb kijelző,kopós hátlap miatt nem vettem,kinézetre pedig x8lett volna csakhát a zte í😃

normális telefont amibe multi touch van nemkapsz 50 alatt, és zte-ben a kijelző miatt kicsit hamarabb lemerül nem gondolod? 😜
0
0
0
0
xlife avatar
GT540 et multitouch hiánya,kisebb kijelző,kopós hátlap miatt nem vettem,kinézetre pedig x8lett volna csakhát a zte í😃
0
0
0
0
R3KH1T avatar
tothricsi95 írta:
Haver Androidos telót akar venni de nemtudja miet..nem tudnátok segíteni?😃
Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik jobb:Sony Ericsson Xperia X8 vagy LG Optimus GT540?😀😊


szerintem gt540, nekem szeptember óta megvan, elég jól bírja és az x8asnak aksijával okosan kell bánni 😀
0
0
0
0
thug85 avatar
A ZTE valóban jó vétel!
A Galaxy 3-ról olvastam néhány érdekességet, én azt nem választanám! De az Optimus is jó alternatíva lehet!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem hiszem hogy lesz😕 Jelenleg semmi infó hogy lesz bár júniusig bármi meglehet
0
0
0
0
szabyy avatar
Én is zte-t akarok, csak legyen a vodafonnál, vagy ha júniusig nem lesz akk marad a telenor😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Vagy a ZTE Blade 800x400 as kijelző és a moddolhatósága miatt
0
0
0
0
Cooley avatar
tothricsi95 írta:
Haver Androidos telót akar venni de nemtudja miet..nem tudnátok segíteni?😃
Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik jobb:Sony Ericsson Xperia X8 vagy LG Optimus GT540?😀😊

Szerintem az utóbbi vagy Galaxy 3. 😀
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Haver Androidos telót akar venni de nemtudja miet..nem tudnátok segíteni?😃
Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik jobb:Sony Ericsson Xperia X8 vagy LG Optimus GT540?😀😊
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
xlife írta:
Valakinek van itt ZTE-Blade telefonja?😃

Nekem van kérdezz bármit válaszolok😆
0
0
0
0
R3KH1T avatar
én gt540et használok, számomra alap progik:
Angol szótár
msn
Cool reader( könyv 😃😉
apps installer (sdről appokat tesz fel)
Shush! (belehet állitani mikortól meddig legyen rezgőn, stb)
Easy tube (yutub letöltö)
aDownloader (egy kis torrentezés 😃 )
call list (kamu hívó)
ElectroDroid (ellenállás kiszámolás, fesz oszto, ohm törv, kondik számolása, különböző portok bekötése, stb)
ADW, Open home ( op rendszerek [mind2-t használom])
Spy Cams (IP kamerák )
Quickoffice (office.. 😀 )
0
0
0
0
xlife avatar
Valakinek van itt ZTE-Blade telefonja?😃
0
0
0
0
thug85 avatar
Én már próbáltam az alkímiát, ellehet vele szórakozni!

Nekem még nem sikerült kifagyasztanom, de viszont olyat már produkált, hogy a wifit nem tudtam bekapcsolni, csak egy újraindítás után!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Próbáljátok ki az alkímia marketben alchemy nevű játékot rohadt jó.
Amúgy én már sokszor fagyasztottam ki de én nem hivatalos/béta rom-okat(oprendszereket) használok
0
0
0
0
thug85 avatar
Próbáljátok ki az Angry Birds Rio-t! Nagyon jó! Bár még az előzőeket sem vittem végig!
0
0
0
0
thug85 avatar
Próbáltátok már a Worms-t Androidon? Nagyon jó, én elszórakoztam vele!😀
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Az androidot is kilehet azért fagyasztani, de ember legyen a talpán akinek véletlenül sikerül! 😃 Nekem Galaxy S-en idáig egyszer sem fagyott be, még csak nem is gondolt rá! 😃
0
0
0
0
pukkancs avatar
Ezt tanúsítom! nekem még egyszer sem fagyott be! x10 mini van, és annak ugye nem lehet eltávolítani az akksit csak úgy, és többen is kérdezték már hogy mivan ha lefagy? mondom ez?! ember, ez android 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát nem éppen! Elég elfogult vagy. Az andorid működése leállt? Na vajon hol szokott ez lenni? Hát a windowsnáll. Az android betonstabil oprendszer!
0
0
0
0
Rex007 avatar
A Samsung Omnia 2 a legjobb+windows 6.7.Az Androidhoz pedig csak egy hozzáfűzésem lenne:Sajnálom az Android működése leállt!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hacsak a google be nem kebelezi őket. A google mára egy óriáscég jelenleg könnyedén megveheti a kis kezdeményezőket hogy neki fejlesszenek tovább!
0
0
0
0
no avatar
Feki1991 írta:
XFXFORCE írta:
thug85: Háhá, azt hiszed egy android rendszer, leveri a mesteri FIN telefongyártókat? ugyan már... NOKIA mindig is lesz, ÉS SOSEM FOG KIHALNI 😀...

A világ legjobb telefonjait, még mindig a Nokia gyártja, és az is fogja.


ez nem hit kérdése ez tény, nézz csak a számok után hogy esnek/nőnek a részesedések (nem a Nokia javára!) senki sem állította hogy elfog tűnni a föld színéről de nem is lessz a toppon mint régen, hiába WP7, túl későn reagáltak az SE-vel együtt a képernyő érintős forradalomra, ennyi
de legalább az SE-nek volt annyi esze és kapott az Android után... 😀



Majd az android ellen is kitalálnak valamit, nem olyan cég, ami könnyen feladja... 😀 és hidd el, mindig is a topon fog maradni 😀


Thug: Nem olvastam el teljesen, csak egy részét... mert sietnem kellet.
0
0
0
0
thug85 avatar
XFXFORCE írta:
thug85: Háhá, azt hiszed egy android rendszer, leveri a mesteri FIN telefongyártókat? ugyan már... NOKIA mindig is lesz, ÉS SOSEM FOG KIHALNI 😀...

A világ legjobb telefonjait, még mindig a Nokia gyártja, és az is fogja.


Látom elég szelektíven olvasol! Olvasd el még egyszer amit írtam, és gondold újra!
Nem írtam olyat, hogy az Android leveri a Nokiát csupán azt, hogy a Nokia igen nagy hátránnyal indít most mivel nem igazán volt nyitott más oprendszerek felé, és nehéz lesz felzárkóznia a többi Androidos rendszert futtató telefon mögé! A másik pedig az, hogy az egyik egy kezelőfelület, a másik pedig egy készülék! Egy készüléket csupán a korszerűtlensége tud a sírba tenni, nem pedig egy tőle függetlenül működő operációs rendszer! A Nokiát nem az Android gyűri le, hanem a Nokia hozzáállása a témához!
0
0
0
0
no avatar
thug85: Háhá, azt hiszed egy android rendszer, leveri a mesteri FIN telefongyártókat? ugyan már... NOKIA mindig is lesz, ÉS SOSEM FOG KIHALNI 😀...

A világ legjobb telefonjait, még mindig a Nokia gyártja, és az is fogja.
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Hát még maximum az android fogja magát felülszárnyalni, még csak most éli ki magát ez a rendszer, ki tudja még, hogy mit hoznak ki belőle.
Mindenesetre a Symbian is használható rendszer, azok számára akik csak telefonálnak, fotózgatnak, levelezgetnek, de játékokra és komolyabb dolgokra (vagyis arra amire a mai célközönségnek szüksége van) már nem elegendő.
0
0
0
0
thug85 avatar
Én nem azt mondom, hogy az Androidot nem tudják felülmúlni, szó nincs róla csupán azt, hogy a jelen állás szerint az Android annyira elterjedt és akkora népszerűségnek örvend, hogy nehéz lesz ezt letörni, és felül szárnyalni!
0
0
0
0
Cooley avatar
Jogos, az újabb ARM alapú SoC-okra gondoltam, mint a Snapdragon/Tegra/OMAP stb. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A nokia már jóideje ARM procival adja ki a telóit! A régi nokiámba is egy
ARM 11 332 MHz processor van
0
0
0
0
Cooley avatar
thug85 írta:
Hát a Nokia már 1-2 éve nem igazán tud lépést tartani a konkurenciával, és nem hardveres gondok vannak! Kiszorította ő saját magát azzal, hogy ragaszkodott a symbianhoz! Most a Microsofttal való házasodásukból remélik a feltámadást, de nehéz lesz megtörni az Androidot!

Ha azt vessük alapul, hogy a Nokia is nekiáll ARM alapú telókat gyártani(aztán majd később még kérdéses, hogy az Intellel mit okoskodnak ki), illetve majd gondolom elkezdik használni a Win 8-at, szerintem nem lesz nehéz dolga az Androiddal szemben. 😀 Az Android egész egyszerűen azért ilyen sikeres, mert gyakorlatilag nincs konkurenciája. Mondjuk hallottam erről a Meamo/MeeGo-ról vagy mi a rosseb, de úgy tudom, hogy nem túl elterjedt, mert egyenlőre csak az N900 használja. Na mindegy, majd úgyis meglátjuk, hogy mit hoz a jövő, de nagy kár lenne a Nokiáért annyi szent! 😀 Viszont szerintem felesleges félteni a Nokiát, túl nagy cég ahhoz, hogy csak úgy eltűnjön a süllyesztőbe 1-2 botlás miatt, még ha azok nagyok is. 😀
0
0
0
0
thug85 avatar
Hát a Nokia már 1-2 éve nem igazán tud lépést tartani a konkurenciával, és nem hardveres gondok vannak! Kiszorította ő saját magát azzal, hogy ragaszkodott a symbianhoz! Most a Microsofttal való házasodásukból remélik a feltámadást, de nehéz lesz megtörni az Androidot!
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Nem hinném, hogy a nokiát akarják kiszorítani, inkább csak a Symbiánt.
A Nokia márkáért nagyon nagy kár lenne... Egy ilyen N8 féleségű telefon egy Android op. rendszerrel hatalmasat ütne! Csak a szoftvert kell végre rendesen megcsinálni a nokiákon és máris jobban menne nekik.
0
0
0
0
R3KH1T avatar
thug85 írta:
Hát az Androidot most nagyon nehéz lesz legyűrni! Virágkorát éli, és rohamosan fejlődik, illetve terjed! Androidos mobilokból adnak el jelenleg a legtöbbet! A Nokia meg kezd haldoklani, nem véletlenül adta el a lelkét a Microsoftnak!

nem véletlenül, hiszen a többi telefongyártónak jelenlegi célja, hogy kiszorítsa a nokiát.
0
0
0
0
thug85 avatar
Hát az Androidot most nagyon nehéz lesz legyűrni! Virágkorát éli, és rohamosan fejlődik, illetve terjed! Androidos mobilokból adnak el jelenleg a legtöbbet! A Nokia meg kezd haldoklani, nem véletlenül adta el a lelkét a Microsoftnak!
0
0
0
0
Cooley avatar
thug85 írta:
Bár én kíváncsi leszek az energia igényére!

Állítólag kevesebbet fogyaszt majd, mint a 2, de erre én is kíváncsi vagyok! 😀

thug85 írta:
Itt egy érdekes videó az Android mobilok aktivitásáról 2008 októberétől, 2011 januárjáig! Amint látható vírus szerűen terjed a rendszer!

[movie=youtube]fqFpq9WXbJo&feature[/movie]

Nem meglepő! 😀 Majd arra leszek kíváncsi, hogy a win8(mobil változat, már ha egyáltalán szükség lesz rá ilyen teljesítmény mellett 😃😉 milyen konkurenciát jelent majd az andoidnak, mert ugye már az is arm támogatással jön.
0
0
0
0
thug85 avatar
Itt egy érdekes videó az Android mobilok aktivitásáról 2008 októberétől, 2011 januárjáig! Amint látható vírus szerűen terjed a rendszer!

[movie=youtube]fqFpq9WXbJo&feature[/movie]

Misi: Kifogom próbálni ezt a rootolás dolgot, de még egy kicsit szoknom kell az Androidot!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ilyenekről nem tudok hogy csinálna! Nálam semmi sincs soha pedig mindig rootolt oprendszerket rakosgatok fel! Elvileg a root csak annyi hogy rendszergazdai jogokat kapsz
0
0
0
0
thug85 avatar
Okozhat bármi galibát a rootolás? Vagy esetleg járhat bármi adatvesztéssel?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azt csak rootolva lehet! Próbáld ki a z4root porigt egy kattintás a root és ha jól tudom letörlöd és semmi nyoma se lesz.
0
0
0
0
thug85 avatar
Mindegy,már nem is nagyon zavar! Repülő módba teszem, és úgy ébreszt!
Gondolkozom a rootoláson, mert van egy pár gyári alkalmazás amit el szeretnék távolítani! Nem szeretem, ha valami fölöslegesen foglalja a helyet! Vagy ez esetleg megoldható rootolás nélkül is?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát valóban nem nagyon van megoldás rá hogy ébresszen kikapcsolva.
0
0
0
0
thug85 avatar
Igen ősszel érkezik az 1,5 GHz-es négymagos Tegra 3, ami már brutál felbontású kijelzőket tud majd meghajtani! Azért ez így mobilban elég ütős lesz! Bár én kíváncsi leszek az energia igényére!

Attól nem tartok, hogy lemerül éjjel a mobil, mert erre mindig odafigyeltem még a régi telefonjaimnál is! De azért ez elég érdekes szituáció, hogy nem akar ébreszteni!
0
0
0
0
Cooley avatar
Nekem sajnos még nem volt szerencsém még csak kipróbálni sem egy Adnroidos készüléket, de nagyon érdekel, illetve az ARM architektúra, amire alapoz. Már máshol is írtam, de nem reagáltak rá, de itt végül is témába vágó(de szóljatok ha nem), és talán más is hozzászól a dologhoz, hogy milyen elképesztő az ARM, és a köré épülő egyéb hardverek, mint például az nVidia Tegrája vagy a Qualcomm Snapdragonja. Még idén Augusztus tájt érkezik elvileg a Tegra 3, ami az előzetes tesztek alapján processzor teljesítményben ott tart, mint egy középkategóriájú Core 2 Duo processzor, és gondolom a grafikus teljesítmény is hasonló szinten lesz, és mindezt 1W körüli fogyasztással, ami eszméletlen. Szvsz az ARM architektúra néhány éven belül simán leválthatja az x64/86-ot.

Az az ébresztés dolog meg érdekes. 😆 Akkor érdemes minden este csekkolni a töltést, különben jól megsz*pathat, ha reggelre lemerül. 😂
0
0
0
0
thug85 avatar
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!

Én csupán néhány napja vagyok birtokában egy 2.2-es Androiddal felszerelt Samsung Galaxy Ace típusú készüléknek, és hát eléggé lenyűgöz maga a rendszer! Könnyen kezelhető, elképesztő mértékben bővíthető, és hát ez ugyebár már nem csak a drága készülékek kiváltsága!

Egy dolog van ami bosszant benne és ez pedig az, hogy az ébresztés a készülék kikapcsolt állapotában nem üzemel! Erre állítólag program sincs, mert maga az android nem képes erre, de ha valaki ismer valamit az megoszthatná az infót velem! Így most úgy használom, hogy éjszakára repülő módba teszem a telefont, így alig fogyaszt, és ébreszt is!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció