Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
greenmelon írta:
Bemész teszkóba, elmész a számítástechnikai részéhez, körülnézel, fogsz látni egy csomó olyan dobozt amin a lenti kép van, meg veszed amelyik a legolcsóbb (4500-5000) forint, és kész.
https://netrino.hu/img/725_TP-Link_TL-WR741ND_150Mbps_WiFi_router.jpg

Pl.: ez is jó?
http://www.***/Router/TP-LINK_WR-340GD_54Mbps_WLAN_router-p35489.html. najó linket valahogy nem szeretné, szóval ***, legolcsóbb. 4700pénz.
miaszarez, hogy kicsillagozza más honlapcímet? hát ez nevetséges!
szóvalakkor mégegyszer: ExtrémDig*tal-on a legolcsóbbat nézd meg légysszives, hogy az jó e
És 150Mbps et vennél, vagy telefonra bőven elég az 54Mbps? csak mert kb ugyanannyi a kettő legolcsóbb mindkettőből.
Ezek a szabványok, hogy valami/b/g/n/u ezek mik?
0
0
0
0
greenmelon avatar
Bemész teszkóba, elmész a számítástechnikai részéhez, körülnézel, fogsz látni egy csomó olyan dobozt amin a lenti kép van, meg veszed amelyik a legolcsóbb (4500-5000) forint, és kész.
https://netrino.hu/img/725_TP-Link_TL-WR741ND_150Mbps_WiFi_router.jpg
0
0
0
0
thug85 avatar
Wifis router. Így kérd. Célszerű olyat venni, ami9en van magyar leírás, hogy be tudd állítani a wifi titkosítását, hogy más rajtad kívül ne tudja használni.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
A netet bedugod a routerba, onnan megy tovább a gépedbe. A routerban lévő wifi segítségével pedig megtudod osztani a netedet más vezeték nélküli eszközzel.

Tehát kb így néz ki, és a gépbe ugyanúgy a nagysebességű vezetékes netet használom?
http://www.kephost.com/view3.php?filename=5h8u2o9hneztf525mrx2.png
(Képlink nemmukszik valamiért)


Igen így! Kiváló grafika!😆

Remek!😃
Most már vágom. Majd holnap fojtatom a kérdezősködést.😀
Talán még annyi, hogy az ilyen wifi routernek i a becsületes neve, mert gondolom van többfajta is(nem márka)
0
0
0
0
thug85 avatar
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
A netet bedugod a routerba, onnan megy tovább a gépedbe. A routerban lévő wifi segítségével pedig megtudod osztani a netedet más vezeték nélküli eszközzel.

Tehát kb így néz ki, és a gépbe ugyanúgy a nagysebességű vezetékes netet használom?
http://www.kephost.com/view3.php?filename=5h8u2o9hneztf525mrx2.png
(Képlink nemmukszik valamiért)


Igen így! Kiváló grafika!😆
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
A netet bedugod a routerba, onnan megy tovább a gépedbe. A routerban lévő wifi segítségével pedig megtudod osztani a netedet más vezeték nélküli eszközzel.

Tehát kb így néz ki, és a gépbe ugyanúgy a nagysebességű vezetékes netet használom?
http://www.kephost.com/view3.php?filename=5h8u2o9hneztf525mrx2.png
(Képlink nemmukszik valamiért)
0
0
0
0
thug85 avatar
A netet bedugod a routerba, onnan megy tovább a gépedbe. A routerban lévő wifi segítségével pedig megtudod osztani a netedet más vezeték nélküli eszközzel.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
Hála a wareznak mindent feltudsz rakni mobilnet hiányában is. De rengeteg olyan hasznos alkalmazás van, ami net nélkül használhatatlan.
De okostelefonhoz nem árt a mobilnet. Ha már ennyi pénzt kiad érte az ember, akkor használja is ki amit tud.
De ha nincs rá keret, akkor sem kell kétségbe esni.

Ok.
Még egy hülye kérdés😃
Marketről akkor letudok tölteni mobilnet és wifi nélkül, vagy warezhez kell folyamodnom?
Warezen minden program megvan, ami marketen is?
Minőségbeli különbségek vannak?(fagyás, felbontásprobléma...)


Tehát akkor még egyszer utoljára. Ha nincs mobilneted, vagy wifid, felejtsd el a marketet. Ennyi. A warez a szoftverek illegális forrásból való beszerzésére, és használatára utal.

De azok is ugyanolyan jók, mint amit a marketről szedek le?


Nem ugyanolyan, hanem ugyan az. Csak más a forrás ahonnan letöltöd.

Ez hogy is van akkor?
Veszek egy rutert 4kért, és azonkívül évekig tök ingyen használom a netet vele?
És a mobilnet meg havonta négyezer?
Vagy valamit félreértek a wifivel kapcsolatban, vagy kvára megériShocked
kb 4000ft egy wifis router és otthon annyit wifizel amennyit akarsz. Nekem is van egy én nagyon jól meg vagyok vele.


Veszel egy routert, be üzemeled otthon, és kész. Azt a netet használod vele, amit a pc-n is. Semmi többlet költség nem jön rá. A routert egyszer kell megvenni, és akkor otthon már mobilon megoldva a netezés. Nekem is van, én konkrétan 5 ezerért vettem.

Akkor ha van pc-nek adsl korlátlan vezetékes netem, és veszek egy routert, akkora vezetékes netet fogom tudni venni wifin keresztül telefonnal?
0
0
0
0
thug85 avatar
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
Hála a wareznak mindent feltudsz rakni mobilnet hiányában is. De rengeteg olyan hasznos alkalmazás van, ami net nélkül használhatatlan.
De okostelefonhoz nem árt a mobilnet. Ha már ennyi pénzt kiad érte az ember, akkor használja is ki amit tud.
De ha nincs rá keret, akkor sem kell kétségbe esni.

Ok.
Még egy hülye kérdés😃
Marketről akkor letudok tölteni mobilnet és wifi nélkül, vagy warezhez kell folyamodnom?
Warezen minden program megvan, ami marketen is?
Minőségbeli különbségek vannak?(fagyás, felbontásprobléma...)


Tehát akkor még egyszer utoljára. Ha nincs mobilneted, vagy wifid, felejtsd el a marketet. Ennyi. A warez a szoftverek illegális forrásból való beszerzésére, és használatára utal.

De azok is ugyanolyan jók, mint amit a marketről szedek le?


Nem ugyanolyan, hanem ugyan az. Csak más a forrás ahonnan letöltöd.

Ez hogy is van akkor?
Veszek egy rutert 4kért, és azonkívül évekig tök ingyen használom a netet vele?
És a mobilnet meg havonta négyezer?
Vagy valamit félreértek a wifivel kapcsolatban, vagy kvára megériShocked
kb 4000ft egy wifis router és otthon annyit wifizel amennyit akarsz. Nekem is van egy én nagyon jól meg vagyok vele.


Veszel egy routert, be üzemeled otthon, és kész. Azt a netet használod vele, amit a pc-n is. Semmi többlet költség nem jön rá. A routert egyszer kell megvenni, és akkor otthon már mobilon megoldva a netezés. Nekem is van, én konkrétan 5 ezerért vettem.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
Hála a wareznak mindent feltudsz rakni mobilnet hiányában is. De rengeteg olyan hasznos alkalmazás van, ami net nélkül használhatatlan.
De okostelefonhoz nem árt a mobilnet. Ha már ennyi pénzt kiad érte az ember, akkor használja is ki amit tud.
De ha nincs rá keret, akkor sem kell kétségbe esni.

Ok.
Még egy hülye kérdés😃
Marketről akkor letudok tölteni mobilnet és wifi nélkül, vagy warezhez kell folyamodnom?
Warezen minden program megvan, ami marketen is?
Minőségbeli különbségek vannak?(fagyás, felbontásprobléma...)


Tehát akkor még egyszer utoljára. Ha nincs mobilneted, vagy wifid, felejtsd el a marketet. Ennyi. A warez a szoftverek illegális forrásból való beszerzésére, és használatára utal.

De azok is ugyanolyan jók, mint amit a marketről szedek le?
0
0
0
0
greenmelon avatar
bartadavid94 írta:
niteforce írta:
okostelefon pont attól okostelefon hogy mindent meg tudsz rajt kb nézni mint gépen. bárhol vagy meg tudod nézni mi történt, vagy esni fog -e meg ilyenek.
nekem is egy ilyen 990 forintos netem van elég jó. 100 megáig hasít (olyan 2 óra webrádió simán lemegy vele + böngészés gyorsan) de böngészni még utána is tudsz simán csak lassabb.

Az a "lassabban gondolom" a 32kbps-t jelenti. Ezzel milyen gyorsan jönnek be az oldalak?pl a gepigeny.hu?
És pannonnál láttam 50megásat is az mire elég?
Szerk.:Megnéztem palacec*nemas.hu mennyi(Chrome>oldal mentése másként), és a file 100kb. Akkor eza a méret akkor is, amikor mobilnettel nézem? Egy palacec*nemas betöltés 100kb?

A 32 az kilobitben értendö, 8-cal elosztva kapod meg a kilobájtot, onnan meg már ki lehet számolni mennyi idö egy 100 kilós oldal betöltése. Sok oldalnak van mobil változata, amely sokkal kisebb terjedelmü mint a normál változat. Egyébként a GPRS elméleti maximuma 30kbps szóval nem olyan lassú az a 32.

Az 50 megás netet már csak a túlforgalmazási díj miatt sem ajánlom.
0
0
0
0
no avatar
tasiadam írta:
greenmelon írta:
tasiadam írta:
az X10 mini pro van olyan jó mint egy N97 mini?

Kinek a pap, kinek a paplan, pl. nekem a sony kapásból nyerö, mivel symbianos mobilt ma már biztosan nem vennék. 😀


de éppen ez az érdekes. a Nokia-t én pl többe nézem mint a samsungot, sony-t vagy az ilyen hülyeségeket. ha a gyorsaságot nézzük akkor persze h az android, de ha magát a telefont akkor szerintem N97

Hát nem is tudom...
Én nem tudnám magában nézni a telefont OS nélkül, mert az amit használsz. Amúgy a Nokia biztos jó anyagból van meg stabil(ha erre gondosz), de szerintem az OS sokkal többet nyom a latba, mint a telefon alakja, kinézete.😕
0
0
0
0
thug85 avatar
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
Hála a wareznak mindent feltudsz rakni mobilnet hiányában is. De rengeteg olyan hasznos alkalmazás van, ami net nélkül használhatatlan.
De okostelefonhoz nem árt a mobilnet. Ha már ennyi pénzt kiad érte az ember, akkor használja is ki amit tud.
De ha nincs rá keret, akkor sem kell kétségbe esni.

Ok.
Még egy hülye kérdés😃
Marketről akkor letudok tölteni mobilnet és wifi nélkül, vagy warezhez kell folyamodnom?
Warezen minden program megvan, ami marketen is?
Minőségbeli különbségek vannak?(fagyás, felbontásprobléma...)


Tehát akkor még egyszer utoljára. Ha nincs mobilneted, vagy wifid, felejtsd el a marketet. Ennyi. A warez a szoftverek illegális forrásból való beszerzésére, és használatára utal.
0
0
0
0
no avatar
[quote][b]Kmisi99 írta:[/b]
[quote][b]bartadavid94 írta:[/b]
[quote][b]greenmelon írta:[/b]
Felejts már el a mobilnetet, anélkül is tudsz bármit csinálni, ha van Wifi. De még ha nincs is Wifi, gépről meg tudsz oldani mindent gyakorlatilag.[/quote]
Jó. Érzem én hogy túlzásba viszem a dolgokat, de azért tudod nem veszek 80k ért egy telefont, ha nem tudom kihasználni az előnyeit. arra jó a mostani kp500am is. Szóval jól körbejárom a témát, hogy biztos legyek mindenben. A mobilnet és wifi meg azért olyan fontos, hogy NINCS, mert nem is lesz. Nincs 2k-m minden hónapba mobilnetre.(nem futja a zsebpénzemből)😀
Írtad, hogy mindent gyakorlatilag, ez gondolom azt jelenti, hogy van, amit nem. Mi lenne az amit nem lehet vezeték nélküli kapcsolat nélkül megoldani?[/quote]
Ez hogy is van akkor?
Veszek egy rutert 4kért, és azonkívül évekig tök ingyen használom a netet vele?
És a mobilnet meg havonta négyezer?
Vagy valamit félreértek a wifivel kapcsolatban, vagy kvára megéri😲
kb 4000ft egy wifis router és otthon annyit wifizel amennyit akarsz. Nekem is van egy én nagyon jól meg vagyok vele.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
greenmelon írta:
tasiadam írta:
az X10 mini pro van olyan jó mint egy N97 mini?

Kinek a pap, kinek a paplan, pl. nekem a sony kapásból nyerö, mivel symbianos mobilt ma már biztosan nem vennék. 😀


de éppen ez az érdekes. a Nokia-t én pl többe nézem mint a samsungot, sony-t vagy az ilyen hülyeségeket. ha a gyorsaságot nézzük akkor persze h az android, de ha magát a telefont akkor szerintem N97
0
0
0
0
no avatar
tasiadam írta:
az X10 mini pro van olyan jó mint egy N97 mini?
Hát mivel az N97 Symbian, kapásból lejjebbről indul, de ha NOKIAfan vagy, akkor nyilván jobb.😀
0
0
0
0
greenmelon avatar
tasiadam írta:
az X10 mini pro van olyan jó mint egy N97 mini?

Kinek a pap, kinek a paplan, pl. nekem a sony kapásból nyerö, mivel symbianos mobilt ma már biztosan nem vennék. 😀
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
az X10 mini pro van olyan jó mint egy N97 mini?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
bartadavid94 írta:
greenmelon írta:
Felejts már el a mobilnetet, anélkül is tudsz bármit csinálni, ha van Wifi. De még ha nincs is Wifi, gépről meg tudsz oldani mindent gyakorlatilag.

Jó. Érzem én hogy túlzásba viszem a dolgokat, de azért tudod nem veszek 80k ért egy telefont, ha nem tudom kihasználni az előnyeit. arra jó a mostani kp500am is. Szóval jól körbejárom a témát, hogy biztos legyek mindenben. A mobilnet és wifi meg azért olyan fontos, hogy NINCS, mert nem is lesz. Nincs 2k-m minden hónapba mobilnetre.(nem futja a zsebpénzemből)😀
Írtad, hogy mindent gyakorlatilag, ez gondolom azt jelenti, hogy van, amit nem. Mi lenne az amit nem lehet vezeték nélküli kapcsolat nélkül megoldani?

kb 4000ft egy wifis router és otthon annyit wifizel amennyit akarsz. Nekem is van egy én nagyon jól meg vagyok vele.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
az X10 mini pro van olyan jó mint egy N97 mini?
0
0
0
0
no avatar
niteforce írta:
okostelefon pont attól okostelefon hogy mindent meg tudsz rajt kb nézni mint gépen. bárhol vagy meg tudod nézni mi történt, vagy esni fog -e meg ilyenek.
nekem is egy ilyen 990 forintos netem van elég jó. 100 megáig hasít (olyan 2 óra webrádió simán lemegy vele + böngészés gyorsan) de böngészni még utána is tudsz simán csak lassabb.

Az a "lassabban gondolom" a 32kbps-t jelenti. Ezzel milyen gyorsan jönnek be az oldalak?pl a gepigeny.hu?
És pannonnál láttam 50megásat is az mire elég?
Szerk.:Megnéztem palacec*nemas.hu mennyi(Chrome>oldal mentése másként), és a file 100kb. Akkor eza a méret akkor is, amikor mobilnettel nézem? Egy palacec*nemas betöltés 100kb?
0
0
0
0
niteforce avatar
okostelefon pont attól okostelefon hogy mindent meg tudsz rajt kb nézni mint gépen. bárhol vagy meg tudod nézni mi történt, vagy esni fog -e meg ilyenek.
nekem is egy ilyen 990 forintos netem van elég jó. 100 megáig hasít (olyan 2 óra webrádió simán lemegy vele + böngészés gyorsan) de böngészni még utána is tudsz simán csak lassabb.
0
0
0
0
greenmelon avatar
100 megás, túlforgalmazási díj mentes mobilnet minden szolgáltatónál 990ft/hó. Ennyi csak belefér egy 80ezres mobil mellé. 😀

Hogy mit nem tudsz mobilnet nélkül? Telefonról e-mailezni, facebookozni, idöjárást, híreket nézni, stb. Egy normálisabb okostelefon üvölt az állandó internetért, meg amúgy is praktikus ha bárhol tudsz menetrendet meg ilyesmit nézni.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
Hála a wareznak mindent feltudsz rakni mobilnet hiányában is. De rengeteg olyan hasznos alkalmazás van, ami net nélkül használhatatlan.
De okostelefonhoz nem árt a mobilnet. Ha már ennyi pénzt kiad érte az ember, akkor használja is ki amit tud.
De ha nincs rá keret, akkor sem kell kétségbe esni.

Ok.
Még egy hülye kérdés😃
Marketről akkor letudok tölteni mobilnet és wifi nélkül, vagy warezhez kell folyamodnom?
Warezen minden program megvan, ami marketen is?
Minőségbeli különbségek vannak?(fagyás, felbontásprobléma...)
0
0
0
0
thug85 avatar
Hála a wareznak mindent feltudsz rakni mobilnet hiányában is. De rengeteg olyan hasznos alkalmazás van, ami net nélkül használhatatlan.
De okostelefonhoz nem árt a mobilnet. Ha már ennyi pénzt kiad érte az ember, akkor használja is ki amit tud.
De ha nincs rá keret, akkor sem kell kétségbe esni.
0
0
0
0
no avatar
greenmelon írta:
Felejts már el a mobilnetet, anélkül is tudsz bármit csinálni, ha van Wifi. De még ha nincs is Wifi, gépről meg tudsz oldani mindent gyakorlatilag.

Jó. Érzem én hogy túlzásba viszem a dolgokat, de azért tudod nem veszek 80k ért egy telefont, ha nem tudom kihasználni az előnyeit. arra jó a mostani kp500am is. Szóval jól körbejárom a témát, hogy biztos legyek mindenben. A mobilnet és wifi meg azért olyan fontos, hogy NINCS, mert nem is lesz. Nincs 2k-m minden hónapba mobilnetre.(nem futja a zsebpénzemből)😀
Írtad, hogy mindent gyakorlatilag, ez gondolom azt jelenti, hogy van, amit nem. Mi lenne az amit nem lehet vezeték nélküli kapcsolat nélkül megoldani?
0
0
0
0
greenmelon avatar
Felejtsd már el a mobilnetet, anélkül is tudsz bármit csinálni, ha van Wifi. De még ha nincs is Wifi, gépről meg tudsz oldani mindent gyakorlatilag.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
Igen, szükséges hozzá. Ha PC-ről használod a marketet, és letöltesz valamit, akkor azt nem a PC-re töltöd le, hanem a gmail fiókhoz kapcsolódó androidos telefonra. Tehát ha te PC-s marketen rányomsz az installra, akkor a telefonon fog az települni. Mobilnet, vagy wifi nélkül nem működik.

Szóval akkor ha már aktiváltam mondjuk wifin a telefont, és utána akarok rá appot rakni, ahhoz is mobilnet kell? Nem működik úgy, hogy PC->USB->Telefon, és így nyomok rá az installra?
0
0
0
0
thug85 avatar
Igen, szükséges hozzá. Ha PC-ről használod a marketet, és letöltesz valamit, akkor azt nem a PC-re töltöd le, hanem a gmail fiókhoz kapcsolódó androidos telefonra. Tehát ha te PC-s marketen rányomsz az installra, akkor a telefonon fog az települni. Mobilnet, vagy wifi nélkül nem működik.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
Androidra telepíthető alkalmazások apk formátumúak. Ettől legfeljebb a rendszerfile-ok formátuma tér el, illetve a recovery-ből telepíthető pakkok. Előfordulhat, hogy van olyan alkalmazás ami nem apk kiterjesztésű, de én még nem találkoztam ilyennel. Amiket marketről töltesz, azok apk-k.

Értem, köszi😜
Szerk.:Mégvalami:
Szerintetek érdemes Nexus s-re tokot venni? Mert azt mondják, hogy a szilikon alól már soha nem szeded ki a koszt, a műanyag meg vastag, és drága, csak nem tudom hogy megéri-e.
Szerk2.: Van már Gmailem, és bejelentkeztem marketra, viszont nincs hozzá csatolva telefon(mivel még nincs is meg). Ezt majd a jövőben hogy tudom csatolni a fiókomhoz?


Én bőr tokot használok az Ace-hez. Teljesen jó.

Amikor megveszed a telefonodat, és belépsz rajta a Marketba, akkor kér egy gmail címet. Vagy meglévőt adsz meg, vagy készítesz egy újat. Attól kezdve azzal a címmel lép fel a telefon Marketra.

Szóval akkor az egész művelethez szükséges wifi, vagy mobilnet? Csak gépről nem lehet megoldani?
0
0
0
0
thug85 avatar
bartadavid94 írta:
thug85 írta:
Androidra telepíthető alkalmazások apk formátumúak. Ettől legfeljebb a rendszerfile-ok formátuma tér el, illetve a recovery-ből telepíthető pakkok. Előfordulhat, hogy van olyan alkalmazás ami nem apk kiterjesztésű, de én még nem találkoztam ilyennel. Amiket marketről töltesz, azok apk-k.

Értem, köszi😜
Szerk.:Mégvalami:
Szerintetek érdemes Nexus s-re tokot venni? Mert azt mondják, hogy a szilikon alól már soha nem szeded ki a koszt, a műanyag meg vastag, és drága, csak nem tudom hogy megéri-e.
Szerk2.: Van már Gmailem, és bejelentkeztem marketra, viszont nincs hozzá csatolva telefon(mivel még nincs is meg). Ezt majd a jövőben hogy tudom csatolni a fiókomhoz?


Én bőr tokot használok az Ace-hez. Teljesen jó.

Amikor megveszed a telefonodat, és belépsz rajta a Marketba, akkor kér egy gmail címet. Vagy meglévőt adsz meg, vagy készítesz egy újat. Attól kezdve azzal a címmel lép fel a telefon Marketra.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
Androidra telepíthető alkalmazások apk formátumúak. Ettől legfeljebb a rendszerfile-ok formátuma tér el, illetve a recovery-ből telepíthető pakkok. Előfordulhat, hogy van olyan alkalmazás ami nem apk kiterjesztésű, de én még nem találkoztam ilyennel. Amiket marketről töltesz, azok apk-k.

Értem, köszi😜
Szerk.:Mégvalami:
Szerintetek érdemes Nexus s-re tokot venni? Mert azt mondják, hogy a szilikon alól már soha nem szeded ki a koszt, a műanyag meg vastag, és drága, csak nem tudom hogy megéri-e.
Szerk2.: Van már Gmailem, és bejelentkeztem marketra, viszont nincs hozzá csatolva telefon(mivel még nincs is meg). Ezt majd a jövőben hogy tudom csatolni a fiókomhoz?
0
0
0
0
thug85 avatar
Androidra telepíthető alkalmazások apk formátumúak. Ettől legfeljebb a rendszerfile-ok formátuma tér el, illetve a recovery-ből telepíthető pakkok. Előfordulhat, hogy van olyan alkalmazás ami nem apk kiterjesztésű, de én még nem találkoztam ilyennel. Amiket marketről töltesz, azok apk-k.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
Android esetében apk-t jelent! Tehát ha a file formátum apk, akkor teljesen mindegy milyen forrásból van meg, fel fog települni. Persze csak ha kompatibilis az adott program a készülékeddel, és nem sérült a file.

És akkor hogy történhet olyan, hogy olyan fájlt töltök le, ami nem apk file, viszont androidos program?
0
0
0
0
thug85 avatar
Android esetében apk-t jelent! Tehát ha a file formátum apk, akkor teljesen mindegy milyen forrásból van meg, fel fog települni. Persze csak ha kompatibilis az adott program a készülékeddel, és nem sérült a file.
0
0
0
0
no avatar
thug85 írta:
bartadavid94 írta:
Ha valamilyen akárhonnan letötött(nem market) cuccot akarok fölrakni, akkor ahoz kell törni a telot, mint az iphone-nál, vagy nem?


Nem kell. Ha megfelelő a kiterjesztése akkor tudod telepíteni.

És ez konkrétan mit is jelent?😀
0
0
0
0
thug85 avatar
bartadavid94 írta:
Ha valamilyen akárhonnan letötött(nem market) cuccot akarok fölrakni, akkor ahoz kell törni a telot, mint az iphone-nál, vagy nem?


Nem kell. Ha megfelelő a kiterjesztése akkor tudod telepíteni.
0
0
0
0
no avatar
Ha valamilyen akárhonnan letötött(nem market) cuccot akarok fölrakni, akkor ahoz kell törni a telot, mint az iphone-nál, vagy nem?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mort2195 írta:
Akkor nem tud semmit se csinálni a telefonnal? Ez kicsit azért megnyugtató, ha nem lesz meg. De én már néha rosszul adtam meg és kidobta, hogy "Elfelejtette a mintát?" Még sose mentem rá, mert tudtam mindig, csak sokszor kapkodva próbáltam és rosszul sikerült. Ott se lehet megváltoztatni?

Hát azt tudják csinálni hogy leformázzák így az adataidhoz nem férnek hozzá de a telót használhatóvá tudják tenni. Bár tuti van rá hack de azt nem fogja neked egy átlag ember feltörni soha.
0
0
0
0
thug85 avatar
Az imei a telefonod egyéni azonosító száma. Rajta van a telefonon az akku alatt, illetve a dobozán, vagy beütöd *#06#.
0
0
0
0
thug85 avatar
Devis írta:
de áttud rajta menni de ahoz szemfülesnek kell lennie


Jó, ha nagyon akarjuk akkor szinte bármit fellehet nyomni. De egy mezei hülyegyerek biztosan nem fog vele boldogulni. Maximum aprópénzért beadja egy szakinak, aki megmókolja. Le kell tiltani imei alapján, nagyobb okosságot nem tudok rá mondani.

Én speciel ilyen esetben (ha én találnám meg) egy hard resettel próbálkoznék, vagy újratenném a romot. Az tuti megoldás.
0
0
0
0
Devis avatar
de áttud rajta menni de ahoz szemfülesnek kell lennie
0
0
0
0
thug85 avatar
Mort2195 írta:
Rendben, köszönöm! Egyelőre fogalmam sincs mit csináljak, de majd meglátom 😃 Am nem volt egy drága telefon, de nem vagyunk gazdagok és nem tellik mindig telefonra. Amúgy move by T-mobile volt, androidos telefon, 29000ft-ért.
És még valami: Nekem le volt zárva a telefon, amikor belépsz a menübe akkor kéri a kódot, különben nem tudsz semmit csinálni, csak segélyhívást kérni. Így nézett ki a telefonzár (paint-el csináltam 😃😉, az egyik pöttyről a másik pöttyre kellett húzni és ha jól húzod, akkor be tudsz lépni a menübe.

https://www.kephost.com/images4/2011/9/10/60immyp62kuwokq97s8z.jpg

És ezzel kapcsolatba a kérdésem: Ha kicseréli a sim kártyát, akkor is marad a kód? És kitudja kapcsolni vagy át tudja írni a kódot anélkül, hogy belépne?


A kód simkártya cserekor is marad. Azt módisítani, vagy törölni, csak a kód megadása után van lehetőség.
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99 írta:
Nem a simet nyomozzák le hanem a telefom imei számát ha a rendőrség szól a szolgáltatónak hogy szóljon nekik ha fellép az az imei szám a hálózatba akkor lekövethetik.

A lényeg ugyanaz, de biztos neked van igazad, mert én annyira nem vágom ezt😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem a simet nyomozzák le hanem a telefom imei számát ha a rendőrség szól a szolgáltatónak hogy szóljon nekik ha fellép az az imei szám a hálózatba akkor lekövethetik.
0
0
0
0
no avatar
Mort2195 írta:
Ez nem ide tartozik teljesen, de telefonról van szó 😃 Szóval röviden: tegnap a buszon hagytam a telefonom és ez csak este jutott eszembe, szóval esélyem sem volt vissza menni és megtalálni. Sofőrt ismerem ha az megtalálta akkor vissza adja, de ha valaki más vette el akkor szívás. És azt akarom kérdezni, hogy a sim kártyát vagy a telefont nem lehet lenyomoztatni, hogy hol van?

Hát a sim kártyát talán a rendőrség le tudja nyomozni, ha telefonál az illető, a telefont meg akkor, ha olyan fajta. Nemtom, hogy melyik telefonok tudnak ilyet, de pl az iphone tud.😕
Ha nem volt egy drága telefon, akkor nem éri meg, mert hugommal már történt ilyesmi kb 1éve, de még mindíg kb hónaponként hívogatják a rendőrségre!
De ha nem is mész utána, a simkártyát mindenképpen érdemes letiltatni, és kérni helyette egy újat(ugyanaz a telefonszám) a szolgáltatód egyik üzletében.😀
0
0
0
0
no avatar
Devis írta:
Super Amoled (jobb mint a sima amoled)

úgy értem, hogy amit leírtál az az i9023 vagy az i9020?
de amúgy nem lényeges, mert ha szerinted minden androidos teloban van gps vevő, akkor elhiszem😀😉
0
0
0
0
Devis avatar
Super Amoled (jobb mint a sima amoled)
0
0
0
0
no avatar
Devis írta:
nem, nem olyan. Csak abban az esetben kell kártya ha vmi fizetős dolgot akarsz letölteni. De ha nem akarod a fizetőst leszedni, az esetek 90%-ban van ingyenes változat.
Mindjárt megnézem én is azt a nexus-t

UP: Nexus-s Spec.

Connectivity

CDMA (850, 1900 WIMAX 2500)
GSM Model 1:
Quad-band GSM (850, 900, 1800, 1900)
GSM Model 2:
Tri-band HSPA (900, 2100, 1700)
HSPA type:
HSDPA (7.2Mbps) HSUPA (5.76Mbps)
Wi-Fi 802.11 n/b/g
Bluetooth 2.1+EDR
Near Field Communication (NFC)
Assisted GPS (A-GPS)
microUSB 2.0

ez az AMOLED-es, vagy a Super LCD-s?
0
0
0
0
Devis avatar
nem, nem olyan. Csak abban az esetben kell kártya ha vmi fizetős dolgot akarsz letölteni. De ha nem akarod a fizetőst leszedni, az esetek 90%-ban van ingyenes változat.
Mindjárt megnézem én is azt a nexus-t

UP: Nexus-s Spec.

Connectivity

CDMA (850, 1900 WIMAX 2500)
GSM Model 1:
Quad-band GSM (850, 900, 1800, 1900)
GSM Model 2:
Tri-band HSPA (900, 2100, 1700)
HSPA type:
HSDPA (7.2Mbps) HSUPA (5.76Mbps)
Wi-Fi 802.11 n/b/g
Bluetooth 2.1+EDR
Near Field Communication (NFC)
Assisted GPS (A-GPS)
microUSB 2.0
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció