Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Devis írta:
magában fizetős a letöltése, de az internet világában élünk = torrent 😀

😃
Am most néztem edig*talon, és ott azt írják, hogy a nexus s ben nincs beépített gps vevő😲 hogy lehet ez?
És a market nem olyan mint az itunes, hogy kell hozzá bankkártya, meg minden? mert remélem nem...!:/
0
0
0
0
Devis avatar
magában fizetős a letöltése, de az internet világában élünk = torrent 😀
0
0
0
0
no avatar
greenmelon írta:
Fizetős, de ha holnap du.-ig ráér küldök üzibe linket. 😀

bocs hogy ilyen hülye vagyok, de akkor most le lehet tölteni úgy, hogy teljes mértékben ingyen használható legyen?😀
am ráér, mert még a mobil sincs meg. A Nexus S lesz a nyerő, csak még meg kell várnom, hogy legyen lég cash😃
0
0
0
0
greenmelon avatar
Fizetős, de ha holnap du.-ig ráér küldök üzibe linket. 😀
0
0
0
0
no avatar
greenmelon írta:
bartadavid94 írta:
greenmelon: Arrol is van szó.
Azért kérdem hogy net nélkül, mert wifi nincs mindenhol, HSDPA netem meg valószinüleg nem lesz telón, viszont jól jön néha egy térkép. Pontosabban nem feltétlenül kell nekem navi, csak hogy lássam az utcák nevét, megállókat...
-App letöltést meg úgy gondoltam, hogy lehet-e, hogy usbn van a telo, és a gépre letöltöm az appot, majd átmásolom, vagy telepítem a telora. Vagy gépről rámegyek a marketre, és egyből letudom tölteni. Szóval úgy, hhogy teloról ne kelljen fölmennem netre, mert az valószinüleg nem lesz:/

Természetesen lehet gép segítségével is appot rakni a telóra. Gépen letöltöd akárhonnan (nem lényeg a Market), mass storage módban átmásolod a telóra, ott pedig file managerből telepíted.

Offline navinak én IGO-t használok, ugyanazt tudja mint a standard GPS-ekből megismert verzió.

és az IGO ingyenes, vagy torrenteznem kell majd?😀
0
0
0
0
greenmelon avatar
bartadavid94 írta:
greenmelon: Arrol is van szó.
Azért kérdem hogy net nélkül, mert wifi nincs mindenhol, HSDPA netem meg valószinüleg nem lesz telón, viszont jól jön néha egy térkép. Pontosabban nem feltétlenül kell nekem navi, csak hogy lássam az utcák nevét, megállókat...
-App letöltést meg úgy gondoltam, hogy lehet-e, hogy usbn van a telo, és a gépre letöltöm az appot, majd átmásolom, vagy telepítem a telora. Vagy gépről rámegyek a marketre, és egyből letudom tölteni. Szóval úgy, hhogy teloról ne kelljen fölmennem netre, mert az valószinüleg nem lesz:/

Természetesen lehet gép segítségével is appot rakni a telóra. Gépen letöltöd akárhonnan (nem lényeg a Market), mass storage módban átmásolod a telóra, ott pedig file managerből telepíted.

Offline navinak én IGO-t használok, ugyanazt tudja mint a standard GPS-ekből megismert verzió.
0
0
0
0
no avatar
greenmelon: Arrol is van szó.
Azért kérdem hogy net nélkül, mert wifi nincs mindenhol, HSDPA netem meg valószinüleg nem lesz telón, viszont jól jön néha egy térkép. Pontosabban nem feltétlenül kell nekem navi, csak hogy lássam az utcák nevét, megállókat...
-App letöltést meg úgy gondoltam, hogy lehet-e, hogy usbn van a telo, és a gépre letöltöm az appot, majd átmásolom, vagy telepítem a telora. Vagy gépről rámegyek a marketre, és egyből letudom tölteni. Szóval úgy, hhogy teloról ne kelljen fölmennem netre, mert az valószinüleg nem lesz:/
0
0
0
0
greenmelon avatar
Bocs azt hittem telefonról van szó. 😀
0
0
0
0
Devis avatar
Kmisi99 írta:
nincs wifi ahol lakik nyilván azért akar gépről letölteni.
ja el lehet érni de nézheti a fehérséget mert net kell a térkép letöltéséhez.

ez nem igaz. nekem töltött már be méghozzá nem is rosszul (másik utcába rakott 😆 ) wifi nélkül. sztem próbáld ki, nekem bejött, csak kiültem a teraszra, gps on és kipróbáltam
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A legtöbb olcsóbb kínai tabletben nincs vevő bár külső vevővel ugyan úgy használható és a menüben is meg van neki a menüpont
0
0
0
0
greenmelon avatar
Kmisi99 írta:
Nos alapvetően minden androidos teló más csak az "erősségük" és az extrák mások. Szóval mindbe van gps (kivéve kínai csodák de azt hagyjuk) Ha frissítel minden eltűnik a gyári progik is de a frissítés tartalmazza a gyári progikat szóval azokkal nem kell törődni. Persze nemm is egy gps progi van pl sygic aura. (googleból szerezd be). Nem csak telóval használható a market de bármit beírsz a googleba. pl angry birds.apk és kiad rögtön csomó letöltő oldalt ahol gépre töltheted le. Gépen csak böngészheted a marketet

Olyan teló, amiben nincs GPS vevő, hivatalosan nem kaphat Androidot (rendszerkövetelmény). Milyen kínai csodát láttál te amiben nem volt? 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nincs wifi ahol lakik nyilván azért akar gépről letölteni.
ja el lehet érni de nézheti a fehérséget mert net kell a térkép letöltéséhez.
0
0
0
0
Devis avatar
nincs wifi egy okostelefonon? és melyik az? 😃
google maps-ot elérheted sima gps-el
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
az jó😆 csakhogy nyilván nincs wifije így a hajába kenheti ezt a módszer ja és pont írta hogy bármilyen hálózat nélkül a google mapnak meg kell net
0
0
0
0
Devis avatar
kmisi ez nem így nem igaz. ha telón wifi on, pc-n "installálod" a progit és telon már megy is az install anélkül h hozzá értél volna.
és térkép: google maps
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nos alapvetően minden androidos teló más csak az "erősségük" és az extrák mások. Szóval mindbe van gps (kivéve kínai csodák de azt hagyjuk) Ha frissítel minden eltűnik a gyári progik is de a frissítés tartalmazza a gyári progikat szóval azokkal nem kell törődni. Persze nemm is egy gps progi van pl sygic aura. (googleból szerezd be). Nem csak telóval használható a market de bármit beírsz a googleba. pl angry birds.apk és kiad rögtön csomó letöltő oldalt ahol gépre töltheted le. Gépen csak böngészheted a marketet
0
0
0
0
no avatar
Gondolkodtam, és rájöttem, hogy ezek nekem túl sokba kerülnek úgyhogy most már galaxy ace és nexus s az esélyes😀
És lenne pár kérdésem androiddal kapcsolatban:
-Ha frissítem a szoftvert, a gyári, és telepített alkalmazások eltűnnek, vagy ugyanúgy megmaradnak?
-Ebbe a két telefonban van e gps?
-Van e olyan térkép, vagy navigáció, ami ezen a két mobilon bármilyen hálózat nélkül használható?
-Ha Marketről akarok letölteni dolgokat, az csak úgy lehetséges, ha mobilról fölmegyek netre, vagy gond nélkül a gépre is letudom tölteni, és onnan átmásolva telepíteni?
Egyenlőre ennyi😀
0
0
0
0
Devis avatar
ha lg-ben gondolkozol akkor is ott is van Super Amoled (igaz az lopott, erősebb fényű. Konkrétan egy Super amoled tovább fejlesztve, neve pedig Nova [asszem])
Ezt megtalálhatod pl. az lg optimus 2x-be
0
0
0
0
no avatar
tothricsi95 írta:
bartadavid94 írta:
tothricsi95 írta:
bartadavid94 írta:
Devis írta:
hát figy: amoled+ a samung által gyártott "legszebb" kijelző. ez van a samsung galaxy S-be meg s2-be. de annyit nem ér meg a szép kép meg fény h 60k+ legyen. De ha arksz is vmit látni nyáron a telefonodból akkor minimum egy amoled vagy ahhoz hasonló erősségű képernyő

és az hogy lehet, hogy a galaxy s amoled és csak 80k?
Am szerinted Galaxy s, vagy az olcsóbbok Nexus s?

Hát ha ez a 2 között kellene nekem választani 100%, hogy a Galaxy S-t venném meg...Ráadásul a Galaxy S Super AMOLED...😉

határozott érveid is vannak?😀

Hát nézd...Igaz, Nexus S-t nem is próbáltam még, sőt videókat sem nagyon láttam róla, és a specifikációkkal sem vagyok teljesen tisztában, Galaxy S-et szinte mindennap használok haverom jóvoltából, és hát egyszerűen f*sza..😃 Gyors, nagyon erős, minden játékot bír, SAMOLED magáért beszél...De a te döntésed, én csak a véleményem mondtam el.😉

hát nemtom...😀
Úgyis csak nov-dec körül vennék, addig meg lehet, hogy lesz még más is😜
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
bartadavid94 írta:
tothricsi95 írta:
bartadavid94 írta:
Devis írta:
hát figy: amoled+ a samung által gyártott "legszebb" kijelző. ez van a samsung galaxy S-be meg s2-be. de annyit nem ér meg a szép kép meg fény h 60k+ legyen. De ha arksz is vmit látni nyáron a telefonodból akkor minimum egy amoled vagy ahhoz hasonló erősségű képernyő

és az hogy lehet, hogy a galaxy s amoled és csak 80k?
Am szerinted Galaxy s, vagy az olcsóbbok Nexus s?

Hát ha ez a 2 között kellene nekem választani 100%, hogy a Galaxy S-t venném meg...Ráadásul a Galaxy S Super AMOLED...😉

határozott érveid is vannak?😀

Hát nézd...Igaz, Nexus S-t nem is próbáltam még, sőt videókat sem nagyon láttam róla, és a specifikációkkal sem vagyok teljesen tisztában, Galaxy S-et szinte mindennap használok haverom jóvoltából, és hát egyszerűen f*sza..😃 Gyors, nagyon erős, minden játékot bír, SAMOLED magáért beszél...De a te döntésed, én csak a véleményem mondtam el.😉
0
0
0
0
no avatar
tothricsi95 írta:
bartadavid94 írta:
Devis írta:
hát figy: amoled+ a samung által gyártott "legszebb" kijelző. ez van a samsung galaxy S-be meg s2-be. de annyit nem ér meg a szép kép meg fény h 60k+ legyen. De ha arksz is vmit látni nyáron a telefonodból akkor minimum egy amoled vagy ahhoz hasonló erősségű képernyő

és az hogy lehet, hogy a galaxy s amoled és csak 80k?
Am szerinted Galaxy s, vagy az olcsóbbok Nexus s?

Hát ha ez a 2 között kellene nekem választani 100%, hogy a Galaxy S-t venném meg...Ráadásul a Galaxy S Super AMOLED...😉

határozott érveid is vannak?😀
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
bartadavid94 írta:
Devis írta:
hát figy: amoled+ a samung által gyártott "legszebb" kijelző. ez van a samsung galaxy S-be meg s2-be. de annyit nem ér meg a szép kép meg fény h 60k+ legyen. De ha arksz is vmit látni nyáron a telefonodból akkor minimum egy amoled vagy ahhoz hasonló erősségű képernyő

és az hogy lehet, hogy a galaxy s amoled és csak 80k?
Am szerinted Galaxy s, vagy az olcsóbbok Nexus s?

Hát ha ez a 2 között kellene nekem választani 100%, hogy a Galaxy S-t venném meg...Ráadásul a Galaxy S Super AMOLED...😉
0
0
0
0
no avatar
Devis írta:
hát figy: amoled+ a samung által gyártott "legszebb" kijelző. ez van a samsung galaxy S-be meg s2-be. de annyit nem ér meg a szép kép meg fény h 60k+ legyen. De ha arksz is vmit látni nyáron a telefonodból akkor minimum egy amoled vagy ahhoz hasonló erősségű képernyő

és az hogy lehet, hogy a galaxy s amoled és csak 80k?
Am szerinted Galaxy s, vagy az olcsóbbok Nexus s?
0
0
0
0
Devis avatar
hát figy: amoled+ a samung által gyártott "legszebb" kijelző. ez van a samsung galaxy S-be meg s2-be. de annyit nem ér meg a szép kép meg fény h 60k+ legyen. De ha arksz is vmit látni nyáron a telefonodból akkor minimum egy amoled vagy ahhoz hasonló erősségű képernyő
0
0
0
0
no avatar
Devis írta:
magában ha amoled akkor nem ér meg annyit. ha mér super amodel akkor azt mondom h ok a nagy árkülönbség. amúgy az amolednek elég szép képe van.

úgylátom nem csak én nem értem a dolgot😃
0
0
0
0
Devis avatar
magában ha amoled akkor nem ér meg annyit. ha mér super amodel akkor azt mondom h ok a nagy árkülönbség. amúgy az amolednek elég szép képe van.
0
0
0
0
no avatar
xlife írta:
Az egyik AMOLEDes a másik pedig SuperClear LCD

és e kettő között 60k a különbség? Am gyakorlatban mennyire világosabb az amoled?
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Kmisi99 írta:
tothricsi95 írta:
Kmisi99 írta:
tothricsi95 írta:
Kmisi99 írta:
Lol minek zárná be? Ez nem windows. Sajnos nagyon sokan azt hiszik hogy az terheli satöbbi. Az android majd bezárja ha úgy látja nem kell. Az android csak a memóriába tárolja el és azt látod annak hogy "fut" és hát ugye 2-300mb ram mindig szabad szóval hülyeség bezárogatni őket.

Felesleges, de értelme nincs...Főleg amilyen lassú az a Blade..megcseszheti a 200mb szabad ramot...

Ez lassú?😆
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3XP5oJCtjGg&feature=channel_video_title[/url]

Ja...és szerinted gyári 2.1-el is ilyen?😀

nem azzal egy halom fos de ilyenné lehet tenni fél óra alatt

Ja...ha értesz hozzá biztos..😉😆 Na mindegy, nem ez a lényeg...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
tothricsi95 írta:
Kmisi99 írta:
tothricsi95 írta:
Kmisi99 írta:
Lol minek zárná be? Ez nem windows. Sajnos nagyon sokan azt hiszik hogy az terheli satöbbi. Az android majd bezárja ha úgy látja nem kell. Az android csak a memóriába tárolja el és azt látod annak hogy "fut" és hát ugye 2-300mb ram mindig szabad szóval hülyeség bezárogatni őket.

Felesleges, de értelme nincs...Főleg amilyen lassú az a Blade..megcseszheti a 200mb szabad ramot...

Ez lassú?😆
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3XP5oJCtjGg&feature=channel_video_title[/url]

Ja...és szerinted gyári 2.1-el is ilyen?😀

nem azzal egy halom fos de ilyenné lehet tenni fél óra alatt
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Kmisi99 írta:
tothricsi95 írta:
Kmisi99 írta:
Lol minek zárná be? Ez nem windows. Sajnos nagyon sokan azt hiszik hogy az terheli satöbbi. Az android majd bezárja ha úgy látja nem kell. Az android csak a memóriába tárolja el és azt látod annak hogy "fut" és hát ugye 2-300mb ram mindig szabad szóval hülyeség bezárogatni őket.

Felesleges, de értelme nincs...Főleg amilyen lassú az a Blade..megcseszheti a 200mb szabad ramot...

Ez lassú?😆
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3XP5oJCtjGg&feature=channel_video_title[/url]

Ja...és szerinted gyári 2.1-el is ilyen?😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
tothricsi95 írta:
Kmisi99 írta:
Lol minek zárná be? Ez nem windows. Sajnos nagyon sokan azt hiszik hogy az terheli satöbbi. Az android majd bezárja ha úgy látja nem kell. Az android csak a memóriába tárolja el és azt látod annak hogy "fut" és hát ugye 2-300mb ram mindig szabad szóval hülyeség bezárogatni őket.

Felesleges, de értelme nincs...Főleg amilyen lassú az a Blade..megcseszheti a 200mb szabad ramot...

Ez lassú?😆
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3XP5oJCtjGg&feature=channel_video_title[/url]
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Kmisi99 írta:
Lol minek zárná be? Ez nem windows. Sajnos nagyon sokan azt hiszik hogy az terheli satöbbi. Az android majd bezárja ha úgy látja nem kell. Az android csak a memóriába tárolja el és azt látod annak hogy "fut" és hát ugye 2-300mb ram mindig szabad szóval hülyeség bezárogatni őket.

Felesleges, de értelme nincs...Főleg amilyen lassú az a Blade..megcseszheti a 200mb szabad ramot...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Lol minek zárná be? Ez nem windows. Sajnos nagyon sokan azt hiszik hogy az terheli satöbbi. Az android majd bezárja ha úgy látja nem kell. Az android csak a memóriába tárolja el és azt látod annak hogy "fut" és hát ugye 2-300mb ram mindig szabad szóval hülyeség bezárogatni őket.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
galex írta:
hali. lehet hogy nem ide tartozik de azért ide irom. Az van hogy valamelyik nap felmentem androidról facebookra, chateltem egy kicsit, majd kijelentkeztem. Aztán felmentem gépen. nem voltam fent sokáig, majd kijelentkeztem. És másnap mikor hazaértem a suliból akkor egyik ismerősöm irta hogy egész nap fent voltam mobilról. Azt irja hogy your message will sent alex phone. ezt nem lehet valahogy megszüntetni hogy ne akarja a telóra küldeni? bocs kicsit hosszú lett. 😃

Milyen telód van? Pl. haverom ZTE Blade-je nem hajlandó magától bezárni az app-okat, így a bongészőt sem...szóval ha valamiből kilép az még mindig fut a háttérben, és meg kell nyitnia a feladatkezelőt, hogy be tudja zárni..lehet, hogy ez a gond..nem biztos..😃
0
0
0
0
Galex1995 avatar
hali. lehet hogy nem ide tartozik de azért ide irom. Az van hogy valamelyik nap felmentem androidról facebookra, chateltem egy kicsit, majd kijelentkeztem. Aztán felmentem gépen. nem voltam fent sokáig, majd kijelentkeztem. És másnap mikor hazaértem a suliból akkor egyik ismerősöm irta hogy egész nap fent voltam mobilról. Azt irja hogy your message will sent alex phone. ezt nem lehet valahogy megszüntetni hogy ne akarja a telóra küldeni? bocs kicsit hosszú lett. 😃
0
0
0
0
xlife avatar
Az egyik AMOLEDes a másik pedig SuperClear LCD
0
0
0
0
no avatar
Korábban azt írtátok, hogy 70k körül a Nexus s a legjobb, de a GsmL*ne.hu-n kétféle van, egy i9020A és egy i9023. A kérdés az, hogy az előbbi miért kerül kétszerannyiba mint az utóbbi???
Én semmi jelentős különbséget nem véltem felfedezni a kettő közt(kivéve persze az árat)😲
0
0
0
0
iowa95 avatar
Sziasztok.. Nekem Samsung Galaxy Minim van és töltöttem hozzá témákat le csak az a baj h nem tudom őket bekapcsolni.. Mit kell tennem???
0
0
0
0
Adam996 avatar
Köszi a segítséget majd megpróbálkozom új Accountal 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Talán a gmail accountoddal lesz valamilyen gubanc.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Sziasztok az miért van hogy rá csatlakozok a Wifi-re működik az internet meg minden még is mikor fel megyek Marketre elindítok 1 letöltést végig ezt írja ki hogy Starting Downloading és 2percig ezt írja és utána se indul el... régen meg tudtam letölteni valamit be kell állítani vagy miért van ez? 😕
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Jó. Te nyértél. Az iPhone nem jó.
0
0
0
0
Devis avatar
jó látom nem figyeltél: iphone-ról volt szó😀
imac-eket régen kicsit másképp árazták mint ma
0
0
0
0
Devis avatar
hát igen: 3 évig volt bátyámnak apple cucca de tényleg én se értek hozzá..... és mégis milyen cuccod van?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ha ha ha. Szerintem meg jó telefon, szóval akkor én meg nem értek hozzá.
Esküdni mernék, hogy neked sem volt fél évig apple cuccod.
Nekem van egy, konkrétan 13 éve. De kár, hogy még mindig kifogástalanul működik.
Fúj fúj Apple.
0
0
0
0
Devis avatar
őh hát igen nem 1 apple cucc volt a kezembe, iphone ipod vegyesen...és csak mondom: az iphone negyed annyit se ér mint amennyiért adják, csak apple és steve jobs nagy pofája miatt ennyi.
Iphone:
fél év a max életkora utána kukába kívánod
ha valamit le akarsz tölteni 50% hogy fizetned kell érte (megint csak apple)
már csak az alkalmazások miatt is totál lassú fél év után
aksi=0
ha bármi baja van már mehet is szervízbe "mert akkora jó teló"

na szóval akik ezek után azt mondják jó az iphone azok vegyenek egyet és fél után mondják h jó 😀

de amúgy ezen olyan vitatkozni mint: amd vs intel nvidia vs ati: kinek mi jön be
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ő nyilván ért hozzá, ha ilyen baromira jól megmagyarázza a véleményét.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció