AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Szerintem is mind2 jó de az AMD jobb gamekhez vagyis ad 1 kis + FPS-t Intelnél meg csak 1 baj van : az ár 😃 , De kinek a pap kinek a paplan 😆
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
nekem mind2 van és mindegyik jó (bár mindegyik már kicsit régi 😆😉 úgyhogy AMD és INTEL: nincs rájuk panasz csak az intelnél az ár 😆😆
0
0
0
0
gara66 avatar
az h intel v amd 4ever az ok!

de h amd jobb az nem...😂
0
0
0
0
no avatar
Most figyelj!
Mindenkinek megvan a saját véleménye!!!
Nekem AMD4ever!!
Lehet,hogy másoknak meg INTEL 4ever 😆
0
0
0
0
gara66 avatar
azért azt ne írd h az amd sokkaljobb😂mivel nemjobb egyáltalán😂ami igaz az igaz...
0
0
0
0
no avatar
Szerintem az AMD-d a legjobbal!
Mindigis azvolt!!!
Lehet,hogy az i5 ös Intel király,de!!! AMD akkoris sokkaljobb! 😆
0
0
0
0
sagesz93 avatar
AMD-t érdemes még venni, egyrészt mert az intelek még drágák, alaplapilag is, Másrészt mert az AMD jobban megoldotta a kompatibilitást, mint az intel.
Az intelnél van ezernyi foglalat, az AMD meg visszafele kompatibilis.
0
0
0
0
Adam996 avatar
sztem amd jobban huzhatók és sztem a hűtésök 100-szor jobb az amd-nél mert pont mostanába írtak a gépemhez azt haverommal teszteltünk mert neki pont intel és még ő is megmondta h amd de kinek mi tetszik sztem amd
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Tudom ez nem ide vonatkozik de van eggy problemam amit abszolut nem ertek.
Van eggy abit st6 raid es alaplapom.Pentium3 as.De valamiert nem fogad el mas videokartyat mint a regi agp-s S3 ast.Van 2 mx400 asom is amik mukodnek de azokat nem fogadja el.Csak sotet kep van.Azt mondtak nekem hogy ahol a foglalat kezeli a 4x est ott biztos oxidalt a foglalat.Ha valakinek van ottlete akkor privibe ossza meg velem.koszi
0
0
0
0
barathimre86 avatar
Képzeljétek el hogy én az i7-es procival nagyon komoly játékokat próbálgatok, de nem tudják leterhelni. Például Unreal Tournament 3 1920 X 1080 Max Settings + Titan Pack + Patch. Így a processzor kihasználtsága 18-20% között mozog. A proci úgy van járatva hogy amikor semmi komoly dolog nem megy, akkor automatikusan 1,6 GHz-en megy. Amint elindítok valami olyat akkor abban a pillanatban 2,8 GHz-es lesz. Ez még csak egy belépő szintű i7, de nem fingatja meg semmi játék, sőt még csak nem is kell erőlködnie.

Nem olyan rossz a Phenom 965 BE sem, de az Intel megmutatta hogy simán az AMD előtt jár. Technológiai szempontból nézzétek csak meg hogy egy belépő szintű i7 (igaz egy kicsit drága) az AMD csúcsa felett jár. Nem is merem említeni akár a 940, 965, 975-s procikat amelyeket egy jó ideig nem fog az AMD utolérni.Akinek van egy kis pénze és jó gépet szeretne annak INTEL. Gondolom ezzel egyetértetek mindannyian. Ja és hol maradt el a Trial Channel az AMD-nél?
0
0
0
0
Lizard avatar
jó proci az i5 valóban, viszont a tokozás miatt nem a legjobb választás...! de mivel a mai játékok VGA igényesek így egy i5 kategóriájú proci bármilyen játékot és vGA-t képes kihajtani még jó pár évig! szal csak a további fejlesztés nehéz, viszont azért kőkemény proci!
0
0
0
0
Tofy avatar
Csak azt a fajta tokozást nem fejleszti tovább az intel😕Ezért nem olyan jó választás😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Legjobb az intel, én 5 évig toltam Intel procival a játékot, és nem sok problémám volt vele, fejlesztés szempontjából sem rossz az I5, mert elég új technológia
0
0
0
0
Gatczho avatar
Én most kaptam nemrég karácsonyra 1 Intel Core I5 ös gépet és azért nem AMD-t mert az I5 ös 8Mb os Cache en is tud működni. Szerintetek jó megoldás volt?? 😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Nicho13 írta:
Én is ugy tudom az AMD jobb játékra mint az INTEL.
És játékra jobb az ATI mint az NVIDIA.

Nekem ez a véleményem!!!
Ez most sajna ígyvan.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
akinho94 írta:
berki_zsolt írta:
Én is most veszek procit, de én úgy csinálom a dolgot, hogy veszek egy AMD 720 Be-t+ egy ***a 10 hőcsöves procihűtőt. és lesz tuning 1000-rel, és ha lesz új lap, akkor felélesztem a 4.magot! Jó logika????

Nem 100% hogy fel tudod oldani a 4. magot..


Próba, szerencse! 😉..berki, milyen márkájú "magoldólapot" szeretnél?..pölö az MSi néhány lapjának Certifikátja van magoldásra!!!!!
0
0
0
0
akinho94 avatar
berki_zsolt írta:
Én is most veszek procit, de én úgy csinálom a dolgot, hogy veszek egy AMD 720 Be-t+ egy ***a 10 hőcsöves procihűtőt. és lesz tuning 1000-rel, és ha lesz új lap, akkor felélesztem a 4.magot! Jó logika????

Nem 100% hogy fel tudod oldani a 4. magot..
0
0
0
0
no avatar
Én is ugy tudom az AMD jobb játékra mint az INTEL.
És játékra jobb az ATI mint az NVIDIA.

Nekem ez a véleményem!!!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Én is most veszek procit, de én úgy csinálom a dolgot, hogy veszek egy AMD 720 Be-t+ egy ***a 10 hőcsöves procihűtőt. és lesz tuning 1000-rel, és ha lesz új lap, akkor felélesztem a 4.magot! Jó logika????
0
0
0
0
akinho94 avatar
955 és a 965 fizikailag ugyanaz. Csak más szorzóval állították be őket a gyárban. Szóval mindkettőt ugyanannyira tudod húzni 😉 Ezért éri meg a 955-s.
0
0
0
0
Lizard avatar
akinho94 írta:
Inkább legyen 955 mert az BE így csak fogod a szorzót feljebb kapcsolod és voilá 965. szóval felesleges 965st venni. A 945re meg még rá kéne dobni kicsit és akkor frankó lesz.


és ha a 965BE-re dobsz rá kicsit....😆! amúgy ezen család bármely tagja jól tuningolható szal bármelyikkel jól jár az ember
0
0
0
0
akinho94 avatar
Inkább legyen 955 mert az BE így csak fogod a szorzót feljebb kapcsolod és voilá 965. szóval felesleges 965st venni. A 945re meg még rá kéne dobni kicsit és akkor frankó lesz.
0
0
0
0
no avatar
AMD felé hajlok mivel olyanom lesz a quados 965..kivi vok rá😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Szerintetek melyket érdemesebb megvenni?
-Phenom x4 9650
-AthlonII x4 605e AM3
.PhenomII x4 945
-Intel core2 quad q8300

Előre is köszi a választ sokat segítenétek vele!😀
0
0
0
0
akinho94 avatar
DarthRoni írta:
olvasgattam a hozzászólásokat, és bár eddig szóba se jöhetett nálam az AMD, de most elgondolkoztam rajta, szerintetek melyik procival járok jobban?
-AMD Athlon II X3 435 AM3 BOX
vagy
-Intel Dual Core 2933/800 2M BOX E6500
a szívem még mindig az Intel-hez húz😃 de sokat segíthet a véleményetek😀

Egyértelmű AMD. Mivel 3 magos. DDR3as memória vezérlő. Újabb.
0
0
0
0
zelcsi avatar
csak ennyire jók az intelek! 😉 :http://ipon.hu/?news=10632 nem semmi!😉😜
0
0
0
0
DarthRoni avatar
olvasgattam a hozzászólásokat, és bár eddig szóba se jöhetett nálam az AMD, de most elgondolkoztam rajta, szerintetek melyik procival járok jobban?
-AMD Athlon II X3 435 AM3 BOX
vagy
-Intel Dual Core 2933/800 2M BOX E6500
a szívem még mindig az Intel-hez húz😃 de sokat segíthet a véleményetek😀
0
0
0
0
thug85 avatar
Sajnos neked akkor nem volt vele szerencséd!
De nem ez a jellemző! Ez más műszaki cikkel is előfordulhat, hogy idő előtt beadja a kulcsot. Attól még nem feltétlenül kell a gyártót lesajnálni. Nekem szerencsére idáig még mindegyik gépem hosszú évekig bírta. Van közte Intel és AMD is. Az utolsó 3 még ma is üzemel.
0
0
0
0
FeRR avatar
Végülis igaz. Kinek mi. Bár nekem még csak 10 évig sem bírta, még 5-ig sem, szóval. Nálam megásta a saját sírját az Intel.
0
0
0
0
thug85 avatar
Nem értem miért mondjátok, hogy jobban bírja!
Az nem 10 évig üzemel, hanem 11?
Mire odakerül a sor, hogy megvan az üzemórája ezeknek a prociknak, addigra már rég nem használja őket senki, mert már annyira régiek és elavultak.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
jobban birja de egy 2magos intel proci árán már vehetsz 4magos amd-s procit
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Intel, szerintem jobban bírják akkor is!
0
0
0
0
pakai93 avatar
mindenki azzal jön h nem volt vele semmi gond... egy proci ha nem gyári hibás és nincs képességein túl hajtva akkor annak szinte soha nem lehet semmi baja...
0
0
0
0
FeRR avatar
Jah AMD nekem is jobban tetszik, Intel sem rossz, sőt valakinek jobb, de nekem nem..
0
0
0
0
samu89 avatar
Nekem a régi gépemben 6 évig volt AMD proci soha nem volt vele gond.
Még mindig jó csak má eladtam😀😃😀😃
0
0
0
0
azbizony avatar
Hát én maradok az intelnél és nekem bőven elég lessz ez a proci:Intel Core2 Quad-2,5GHz/1333MHz LGA775 4MB Box 3év (Q8300) processzor
0
0
0
0
no avatar
szerintem az intel és nvidia egyre jobban kezd lesüllyedni
és amíg nem újítanak valami nagyon ütőset az intel az amdhez, és nvidia esetében atihoz képest versenyképes áron akkor egy idő után nagyon kevés vevőjük lesz
0
0
0
0
Davezorrr avatar
sztem most lesz majd aktuális amd-s 4magos procikat venni 😃
igaz nekem most intelem van de régi gépbe amd athlon volt és semmi baja nem volt 5évig aztán eladtam 😃
szal most jobban megfogja érni az amd mert jönnek a 4magos játékok + dx11 és azért intel 4magos proci :S kicsit húzós ár
0
0
0
0
no avatar
Ha árban nézzük az amd
Teljesítmény intel

0
0
0
0
no avatar
valahogy sztem eltörpül az árbeli különbség mellett
230 ezer ft elég sok ahhoz hogy ne a jobbat vegyem mert 10 e forint leszarom ha olyan gépet veszek az a 10 ropi nem basz földhöz de azé 230😲O
0
0
0
0
pakai93 avatar
de azt azért ne felejtsd el h teljesitménybeli különbség is van köztük bőven...
0
0
0
0
no avatar
én nekem mindkettő volt(ugyan amd az régi de volt) és ha valamikor új processzort veszek biztosan amd lesz mert milliószor olcsóbb
pl: debrecenben multimediatowerben az amd phenom II x4 3.4 ghz black edition
43 375.- Ft
az Intel LGA1366 Core i7 975 Extreme Edition 3.33GHz 272 237.- Ft
valahogy nekem az amd ára jobban tetszik😆
0
0
0
0
zaraki avatar
hát inkább most már jön fel az amd, a phenom II-eseik nagyon jók, én kíváncsi leszek hogy milyen lesz az évben megjelenő 6 magos szériájuk
0
0
0
0
bumblebee avatar
ez igaz az i7 oda basz normálisan ... de viszont nem kell ala becsulni egy black edition-t se viggyázat!!! az amd mindig jo volt jo is lessz.. kicsit most elkakilodtak nemtom minek kellet az ati-t maguk ala venni habár .. ha a x2-rol van szo az ati-nak megvoltak a tervek 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hát igen de az i7 3 csatornás memóriát támogat meg so egyéb na és mi a helyzet ha egy kicsit az i7 et is húzzuk
Amúgy ha most vennék gépet akkor 150 000 alatt amd 150 fölött intel i5 és i7 et vennék
0
0
0
0
Tofy avatar
Hát biztos jobb az AMD😃 az a jó benne hogy olcsó mert pl.:nekem legalábbis nem kell alaplapot cserélnem ha mondjuk vennék egy phenom II x4-et.Meg pl a Phenom II x4 965 ára jóval olcsóbb mint egy Intel I7-es 920-asnál(és egy kis húzással majdnem ugyanazt tudja)😃
0
0
0
0
R0x0r avatar
Nekem a régi gépembe AMD volt egész jó csak az a fránya 1.6 GHz... Főlegg hogy egymagos volt 😆
Az újba meg Intel van ami 2.3 GHz ami két magos úgyhogy... 😃
Az AMD se rossz
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Nekem is Intel van ( Intel Pentium Dual-Core E 5300 ) Amúgy az AMD sem rossz...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció