Intel i9-9900K: csak 12%-kal jobb, mint az AMD Ryzen 7 2700X
Az Intel által felkért Principled Technologies sok kritikát kapott, hogy az általuk közzétett benchmarkok félrevezetőek és nem adnak valós képet arról, hogy mekkora teljesítménybeli különbség is van a konkurenciához képest.
Eredetileg azt állították, hogy az Intel Core i9-9900K 50%-kal jobb teljesítményt nyújt a Ryzen 7 2700X-hez képest. Mivel a két termék ára között elég nagy a különbség, így a vásárlók természetesen ezt az 50%-os teljesítménybeli különbséget várták volna el.
Az új tesztek alapján most kiderült, hogy ez nem pontosan így van, ugyanis tisztességes körülmények között mindössze 12%-os különbségről van szó. Sajnos úgy tűnik, a Principled Technologies előző tesztje több sebből is vérzett, például a Ryzen 7 2700X esetében kikapcsolták a magok felét, rontottak a memória kontrolleren, rossz RAM konfigurációt kapott, amelyek így együttesen rontottak a processzor teljesítményén. Az új adatok alapján tehát az Intel mindössze 12%-kal jobb teljesítményt kínál a konkurencia termékéhez képest, miközben 60%-kal többet kérnek a CPU-ért.
Az Intel közleménye szerint még mindig az i9-9900K a legjobb gaming processzor, amely lehet, hogy így is van, de a fentiek után kérdéses, hogy a potenciális vásárlók a hivatalos, vagy konkrétan a Principled Technologies tesztje alapján döntenek majd a vásárlás mellett.
[LINK]
Forrasztásáról szóló hír. [LINK]
Elsütöm rambustibi poénját. 😆
De most komolyan, hagyjuk már az ilyen gyerekes szarokat. Az hogy tibi felnőtt létére egy óvodás szintjén mozog az ő baja. Nem kell lealacsonyodni hozzá. Amúgy meg mi a bánat köze van kodurinak az AMD-hez meg a CPU-khoz? Már rég átment az Intelhez, és ott dolgozik a graphics solutions részlegen.
Ez megint tipikus Inteles cikk.
Miért nem az assassin's creed odyssey-val csinálták a tesztet? Az új játék.
A Ryzen 2700X 2K-ban meg 4K-ban annyit megy mint az Intel 8700k 4.7Ghz-n. LOL
Egyszer végre fogjátok már fel, hogy nem a játékban nyújtott képkockaszám mutatja a processzor teljesítményét. Mindig is tudtuk, hogy gamer szempontból nem éri meg AMD-t venni, hanem oda egy 8. genes I7 jobb választás, mert akárcsak a XENON processzoroknál a VGA-t nem tudja kihajtani az AMD, mert nem ilyen számítási feladatokra van tervezve. Az AMD munkára van fejlesztve és a gamer szoftvergyártók nagy része is Intel processzorra optimalizál, ezért is képes 100%-ban hajtani a VGA-t az INTEL. Persze van egy-két AMD által támogatott játék cím, ahol ugyan olyan jól teljesít, mint az intel. A képkockaszám minimálisan függ a processzor teljesítményétől, ha nincs bottleneck jelenség és pont nem is fog ez a jelenség felmerülni egy 8 magos processzornál, aminek röhögve kell kihajtania egy csúcskategóriás kártyát is, így ez nem egy megfelelő összehasonlítás.
Összefoglalva: Az AMD egy munkára fejlesztett processzor, ahol igen is komoly versenytársa az Intelnek és árban inkább az AMD a jobb választás, viszont az AMD-t játék szempontból, akár egy XENON-t nem hasonlíthatjuk egy I9 vagy I7-hez, mivel ezek játékokhoz vannak fejlesztve és a játékok nagy része (vannak kivételek) is ezekre vannak optimalizálva.
Itt hagytam abba az olvasást...
Informatikai szakirodalmak által is több oldalról bizonyított tény, hogy az AMD eddigi összes koncepcióját nem lehet játék szempontból összehasonlítani a gamer INTEL procikkal, csak a XENON-al.
Köszönöm ahhoz képest munkára van az amd-m szépen eltudok lenni FullHD-n játékok alatt. Nem éri meg AMD-t venni aha akkor intelt sem ilyen magas árral,mert annyit nem hozz mint amennyivel drágább. 😉
De úgylátom te sem érted amit írok neked csak a saját állításodat akarod megerősíteni.
Ja és igen.. legtöbb esetben nem tudja kihajtani a videókártyát 100% on.
[LINK]
A userbenchmark nagyon jó viszonyítási alap, én akárhányszor mérést csináltam a gépen, akkor megközelítve azonosak voltak az értékek, de pontosan ezért van egy adott intervallumon megadva az érték, mert ezek felhasználóktól függnek és ezeknek vették a középértékét. A legtöbb ember nem fog úgy benchmarkot csinálni, hogy közben fut bármi meghatározó a háttérben.
Tudod a két proci összehasonlításának lényege az volt, hogy ki elégítsük az amd és az intel fanok elvárását. Az intelesek örülhetnek, hogy ugyan annyi maggal és kevesebb órajellel erősebbek és ez tény. Az amd fanok meg örülhetnek, hogy ár arány értékben verhetetlen az amd. És hidd el ehhez nem kell akkora IQ és egy ilyen összehasonlításhoz bőven jó egy userbench....jó hogy nem már vakumban próbáljuk ki, mert akkor tuti minden jó lesz 😃 Szerintem nyugodtan neki mehetsz egy kifejezetten pro felhasználónak, aki iMAc Pro-val (final cut pro x) szerkeszt videot és ha hiszed ha nem abban is Intel van (nem hiába, intel stabil és jól optimalizált), csak ember legyen a talpán akinek van annyi pénze.
Egyébként a ryzen-en pont hogy a frametime a konzisztensebb, az avarage FPS marad el jóval az Intel mögött általában. Ez pedig legnagyobb mértékben a ring bus connection alacsony késleltetésének köszönhető az infinity fabric-al szemben, de ezt már leírtam nem egyszer. Amúgy meg úgy izgul mindenki 10-20 FPS különbségen mintha a userek 90%-a e-sporotoló lenne és 240 Hz-es monitort hajtana. Nekem be is van lockolva a framerate 60 és 75 FPS közé chillel, felesleges az alsó-középkategóriás 75 hz-es monitoromra többet küldeni.
Igen amúgy teljes mértékben igazad van. Én legtöbbször azt veszem meg, ami pénzben belefér és a legerősebb, ezért is vettem AMD ryzent az asztaliba. Én is le szoktam alapból lockolni 60Fps-re laptopon, mert full felesleges 120fps-en pörgetni a játékot 75Hz-es kijelzőn. Legalább addig sem melegszik túl a gép és nem csökken az élettartama.
A Ryzen 2 alacsonyabb órajel mellett több képkockát tud számolni.
https://www.youtube.com/watch?v=bIc2OP68Mvo
12%? Játékban.. Na persze... Ilyen teszteket kell nézni nem kamu kis csatornákét.
i9 9900k vs ryzen 7 2600x https://www.youtube.com/watch?v=RXfM04yTZFw
Spoiler!
(úristenn, hogy vagy te 86 os szintű? az már valami 😉)
Én nem próbáltam még Ryzent, de a második eresztés a tesztek és vélemények alapján eléggé jó alternatíva. Eljátszottam a gondolattal, hogy csinálok egy cserét 2700X -re, mivel az alaplappal együtt kerülne annyiba mint egy használt i7 5960X.
De igen 2022-ig is ráérhet az ember cserélni 😃 Amúgy face-n ismerősöd vagyod, tudod ki vagyok én? 😆
Én inkább azt mondanám, hogy pariban vannak. Az intel tett egy pár elhibázott lépést a hirtelen támadt menetszéltől, de leírni nem kell azért.
Munkában használva egyértelműen jobb az Intelnél.
Ráadásul olcsóbb is.
Nem írom le, de most már össze kaphatná magát.
[LINK]
Bár gyanítom felesleges volt okfejtésbe kezdenem, meg tényekkel dobálóznom, mert úgyis jön majd valami egetrengetően kreatív, kizárólag tudáson és IT ismereteken alapuló cáfolat.
Kész vége, feladom. Tudod mit? Igazad van 😀
Azt hiszem pályát váltok és pár évig pszichológusra is szükségem lesz.
UI: jó pszichológusra ezek után nekem is szükségem lenne, ha tudsz, add meg a számát 😃
Egyébként az Xbox-ban és a PS-ben is AMD Jaguar SoC található. Bulldozer CPU magok, Polaris GPU.
Ja és még csak hanyagolni sem kell az egeret mert van(lesz) egér billentyű támogatás a konzolokhoz is .
És csak hogy a hülyeséget megcáfoljam már végre, hogy van különbség bőven 1060 mellett, az i5 8400, 8600 és az r5 2600 között tesssék itt vannak a teszteredmények:
ugyanaz az összehasonlítás 1070 Ti mellett:
Egyik esetben sincs semmi különbség. Az első olyan kártya ahol előnye kezd lenni az intel oldalnak a 1080 és ott is csak 1080p ben, ami azért már nem túl realisztikus eset (1080 al már nem igen játszik az ember 2k alatt)
itt már látszik hogy az esetek felében van egy 10% os intel előny az esetek másik felében azonosak az eredmények.
És ahhoz, ohgy egyértelmű győztes lehessen az intel, 1080Ti (vagy afeletti kártya) mellett kell tesztelni.
De amikor elfogy minden türelmem... Amikor minden észérv és tény papírgalacsinként pattan vissza a saját ignoranciád és szűklátókörűséged által épített védőfalon, akkor csak annyit tudok mondani hogy menjél aztán trollkodj anyádékkal, talán ők elviselnek...
Ryzen 7 2700X 100K alatt ? Nemsemmi. 😃
Jövő év közepére már 50% piaci veszteséget jósolnak. Milliárdokkal kevesebb a bevétele.
Ezért kapkodnak össze-vissza. Csak az az egy szerencséje van az Intelnek, hogy a Ryzenek még nem mennek 5Ghz-n.
Elsőnek nem tudtam mire vélni a dolgot kis keresgélés és tesztelgetés után kiderült nem viszi a B450 deszka a 3000 mhz-es ramokat ilyen órajelen mert kifagy. 2133 mhz-en gond nélkül üzzenel azóta is a gép, de 3000 mhz XMP profil esetén folyton lefagy a gép. Az tény ez valóban zavaró, talán egy bios update talán javít a helyzeten.
Amúgy maga a processzor állat, ez a Ryzen renderelés alatt szűzhártya repesztő teljesítményt tud nyújtani.
Szerintem 54E forintért nagyon jó vétel, és a gyári hűtéssel is eszméletlen jól megy. Annak aki nem maximalista és nem remeg minden FPS számért annak tökéletes választás.
Aki meg az alábbi módon gondolkozik mint itt a képen, akasztófára való 😆 Más öröm sincs az életében 😆
Mert nem így van? Az emberek azokat a termékeket veszik, aminek jobb a marketingje vagy szerintük "menők" lesznek (pl. iPhone).
Meg az emberek amúgy is begyepesedettek, régi amd cpu-k hibái alapján ítélek meg a maiakat.
" A szokásos duma" Intel procik jobban mint az amd-k, esetleg ős szocialista bácsi mondaná a ladára. Ezek még autók voltak a javából nem úgy mint a maiak. Az emberekben így vésődött be az amd, ott az intel Meltdown spectre hibája még se csökkent tőle az eladás.
De ha legközelebb gépet kell vennem már egyre kisebb az esélye annak hogy intel veszek, ha valami ugrade közbejön egyre nagyobb esélyel ryzen lesz. Jelenleg meg csak azt éri meg megvenni 😃
AMD Ryzen 7 2700X Ár: 99.150 Ft...... 106FPS
Intel Core i9-9900K Ár: 206.190Ft...... 119FPS
AMD Ryzen Threadripper 2950X Ár: 295 248 Ft...... 111FPS
AMD Ryzen Threadripper 2990WX Ár: 741 820 Ft...... 98FPS
Nem ártott volna megnézni egy olcsóbb Intel Core i5-8600k-val ami gyorsabb játékok alatt. Vagy ha így nézzük akkor a 741.000ft-ba kerülő Threadripper 2990WX ami 7,5x annyiba kerül és kb 10%-al lassabb is a 2700X-nél, best buy lenne??? 😂
2700x a 8700k ellenfele. A 8600k meg 2600x-nek maradjunk annyiban.
Amúgy tök igazad van persze amit leírtál, csak ez a teszt nem arról szólt, ohgy mit éri meg gamingre venni, hanem hogy az intel flagship mennyivel jobb bárminél amit az AMD nyújt gaming téren.
Benchmark eredmények 2080 Ti mellett (8700k val, mivel az új prociról még nem lehet teszteket közölni de sokkal nem lesz az sem erősebb a principled tesztek alapján, mint a 8700k):
[LINK]
(hogy teljesen fair legyek megjegyzem, hogy mindkét proci alap órajelen lett tesztelve, de az Intelben jelentősen erősebb az OC potenciál, így egy OC teszt nagyobb különbséget mutatna)
2k ban kb 5% különbség van, 4k ban kb kb 1%. 1080p ben van látható különbség, de az meg az emberek 90% át nem érinti, aki ilyen volumenű kártyát vásárol. (mert most őszintén, ki a tököm vesz mondjuk egy 1080 Ti-t vagy egy 2080 at, hogy aztán fullhd ban játsszon mediumon 😃😉
röviden összefogalalom:
1. kategória:
félmillió+ Ft os konfigon szeretnél játszani 1080p vagy alacsonyabb felbontáson ratyi beállításokkal ultramagas fps számmal: INTEL
2. kategória:
vagy annyira tehetős, hogy egy ilyen összeg neked nem számít, és a legjobbat akarod magadénak tudni gaming téren: INTEL
3. kategória:
mindenki más: AMD
Egy okosabb vásárló letolja a +10fps-t és vesz AMD-t és abból a fenmaradó összegből erősebb vga-t vesz bele vagy elkölti másra.
Jól jön az a pár tízezer ami nem intelre megy és abból vehetsz mondjuk egy gépházat vagy cpu hűtőt.
Egyébként meg aki 1080p-ben játszik és magas fps számmal lehet azért csinálja ilyen alacsony felbontáson hogy a konfigurációja továbbra is elégséges legyen évek múltán is.
2021 ben ülsz a Call of Duty Black Ops 8 előtt és hálát adsz a jó Istennek, hogy annó 2018 ban 720p lowon játszottad a Tomb Raidert 500 fps el, és most ezért sokkal jobban futnak a játékok.
Nem kötöszködni akarok, csak arra utalni, hogy ha van egy géped, akkor használd ki, nem lesz baja tőle.
Csak azért szóltam hozzá mert a mindenki más kategória degradáló.
[LINK]
[url]https://www.youtube.com/watch?v=xAHeCE5Mj4E&t=82s[/url]
Elég új vagy itt, majd néhány képet dobjál már fel légyszi a konfigodról, itt így szokás.
Az a vicces amúgy, hogy GTX 1080 alatt az a 10 fps sincsen, akárhogy veszed le a grafikát 720p lowra egy 1070 vagy azalatti kártyán, nincs különbség kék és piros CPU között.
Videó alapján RTX 2080-al nincs különbség. Van értelme több pénzt kiadni intelre ha nem hozz annyit teljesítményben mint amennyivel drágább?